een Dienstbode, een BAkER. Een net Burgermeisje een Bouwerstaht, PI een Boerenknecht, ten IjUerettlmetK een Boerenmeid, net Dagmeisje, HOOI. Brat KEHK-CONCERT, een Boerenmeid, W ei'k in a r KNECHT een Huishoudster, 2 plirilf' Drieral Karren, Jn. KARMELK, M flinte 3de RECHT, STROOK li ALEIAAB Knippen van Koeien. BREUKBANDEN Dienstbode, v3hn*reekl;; versche Schelvisch. H.H. Veehouders. een florissante ZAAK ADVERTENTIEN. in de Hervormde Kerk te MM. IJ. Een Burgermeisje 1 LUXE DOGCART, 1 Zuid-Hollandsche Kar J- VOORTRUIJSEN, rij en vlug gesneden worden, of JONGEN. als adres voldoende. H. OP 'T VELD Dz., ines ian 91 eieren, A. SLEUTEL, Terstond gevraagd: Br. fr. lett W., Bur. v. d. blad. Gevraagd, met Kerstmis: bij E. TIJ3EN, Kleiweg, Anna Pau- lowna. Gevraagd, tegen Kerstmis goed kunnende melken, hoog loon, bij P. NIEMAN. Limmerschouw, Winkel. Gevraagd: Een bij C. HOOIJ, Relkmerweg 't Zand Gevraagd, tegen 't laatst van Maart Br. fr. lett U, bur v d blad biedt zich a a n als HUISHOUD STER of als 1 IE3NSTDODE in den netten stand, liefst klein gezin. Genegen de nreheele huishouding te besturen en goed kunnende koken. Br. Mej M. SCHILD, N. Niedorp Wordt gevraagd, tegen Vrou wendag leeftijd 15 18 jaar. Br. fr. Hulpk Oudkarspal. Terstond gevraagd: bij J. A. SCHENK, Middenvliet, Anna Paulowna Gevraagd, tegen Kersttijd bij J VRIES, Keins, Behagen. Gevraagd tegen Kerstmis prima KLAVERHOOI, WIT HOOI en STROO, J. DIKSTAAL, Kolhorn. liefst goed kunnende melken, bij R. WAIBOER Cz., Kleiweg, Anna Pau- owna Wordt gevraagd: tegen Kersttijd, bij de Wed. K 8WAAG, Barsingerhorn. Door omstandigheden biedt zich aan, om terstond in dienst te tre den Een vast grondig met de bouwerij bskend doch evenzoo kunnende melken. Inlichtingen aan het bur. v. d. blad. gevraagd, tegen 2 Februari of eerder, op een kleine boerderij Liefst boven de 30 jaar Inlichtingen bureau v. d. blad Aan hetzelfde adres gevraagd tegen Kerstmis a s (burgergezin van twee personen.) 2 SPORTKARREN Gevraagd: Jn. KARMELK, Winkel. Adres J. DE BEUR8, 8poorgracht 20, Helder. Voor ANNA PAULOWNA en Om streken beveelt Ondergeteekende zich beleefd aan voor het Anna Paulowna. geschikt voor het beharden van wegen, a f 2 50 per M1., bij partij franco per vlet. Adres W F 8TOEL ZOON, Kalkfabrieken, Alkmaar. H. D. HENNING, BRONGAS houten Welpijpen Zij worden door mij op elke diepte geleverd onder garantie. RfliillAVAid WinlfAl Fr* Br' onder lett* p> aan hei Hulp- InlichtingenbijC.de Hoer, dood- J fflllllül. postkantoor te St. Maarten. (N.H.) graver, in de Hoep te 8 c kagen. Raad Hoogwoud. Vergadering van den Raad der gemeente Hoogwoud, gehouden op Woensdag 23 Octobor 1907, 's voormiddags 10 uur. Voorzitter de heer J. Breebaart Dz., Burgemeester. Alle leden aanwezig. Opening; daarna lezing en goed keuring der notulen. Jngekomena. goedgekeurd van Ged. Staten terug ontvangen de suppletoire begrooting; b. de resultaten van de jongste kasverifieatie by den gemeente-ontvanger, aangevende conform boeken en bescheiden een kassaldo van f2756.79* voor kennisge ving aangenomen; c. een verzoek om in 1908 eene toelage te ontvangen, (v'oor den cursus vooi hoofdacts voor onderijzers en onderwijzeressen, te Hoorn.) Op de begrooting is hier voor reeds f 10 uitgetrokken; d. verslag van dien cursus over 1906-07.25 Deelnemers, 10 le, 15 2e klasse, 9 deden examen, 3 behaalden de acte; e. mededeeling dat de afbraak van het Raadhuis,oud lood, zink, hout, enz. heeft opgebracht f 152.05. 't Is B. en W. nogal meegevallen. Een voordeeltje is het toch geweest, dat bet niet aan den aannemer is gege ven, temeer als men bedenkt, dat met die afbraak nog het een en ander is gecfaan kunnen worden; f. een minder aangenaam punt; schrijven van de Gezondheidscommissie namelijk 1 En dat wel in ant woord op een dooi B. en W. geschreven brief in zake de woningen van C. Nannes, C Rik en K. Rempt, waarin hot üagolijksch Bestuur tegen afkeuring van Nannes' woning geen bezwaar maakte, erkennende, dat hot een zeer onvolmaakt verblijf is. En Nannes is een alleenwonend man, dus hij is gauw te helpen. Maar tegen afkeuring van Rik's en Rempt's woningen hadden B. en W. wel bezwaar, al gaven zij toe, dat ook deze lang niet aan de hedendaagsche eiscben voldoen. Die beide gezinnen zijn reeds geheel armlastig en er is zeer veel bezwaar aan verbonden om die woningen nu te ontruimen, redenen waarom wordt voorgesteld cm de gezinnen zijn beiden oud na 't verlaten van de woningen door hen, deze onbewoonbaar te verklaren. En komt er eerder gelegenheid om die lieden een ander onderkomen te verschaffen, welnu, dan eerder tot onbe woonbaarverklaring overgegaan! Dat was 't idéé van B. en W. Maar de Gezondheids commissie ging niet mee. Haar thans ter tafel gebracht schrijven deelde de opgegeven bezwaren niet genoeg om aan het bij die bezwaren gedane verzoek gehoor te geven. Want, werd daaraan wèl voldaan door de commissie, dan zou daardoor bestendiging van woning toestanden als die welke men wenscht op te heffen, plaats vinden. Daarom dringt de Gezondheidscommissie er ernstig op aan, nog vóór 13 October dezes jaars een besluit te nemen. Yoorz. had dit punt bereids met B. en W. besproken, doch niet noodig geoordeeld vóór 13 Oct. te vergaderen, daar toch om andere redenen benoeming onderwij zeres spoedig moest worden vergaderd. Is het niet goed gedaan zoo, welnu dan zullen B. en W. gelaten de gevolgen voor hunne rekening nemen en dragen met geduld het hen voorbeschikte lot. Inmiddels wou Yoorz. thans wel eens hooren, wat de Raad er van dacht. De heer Vijn wou voorzichtigheidshalve gaarne eens vernemen, wat er geschieden zal, indien de Raad niet aan de wenschen der Gezondheidscommissie verkiest te voldoen. Voorzitter brengt hem onder 't oog, dat die commissie dan in hooger beroep kan gaan bij Ged. Staten. De heer Vijn zou'zich tot eene afwachtende houding willen bepalen in deze. Nu, Voorz. vindt dat het ook al weinig uitmaakt, of de luidjes door Ged. Staten of door den Raad op straat worden gezet, als zulks tóch moet gebeuren. De heer Kooij acht het nog niet zeker, dat dit ge schieden zal. Als de Gezondheidscommissie in beroep gaat, kunnen we altijd nog zien, wat we doen. De heor Vijn: En wij kunnen ons beklag óók indienen. Dn heer Kooij vraagt of Rempt's woning slecht is, waan p de hoer Hartog in den meest bevestigenden zin antwooidt. Het is eenvoudig geen woning. De heer Kooij echter had vernomen, dal er geen zol der in is. Welnu, naar lucht is bij de verordeningen thans veel vraag, dus is er al geen zolderaan lucht is er toch beolemaal geen gebrek door die omstandigheid. Yoorz. wijst er op, dat de termijn, gesteld tot 13 Oc tober. is verstreken. Willen ze dus in beroep gaan, dan kan de raad daar niets tegen doen. De heer Kooü is sterk voor eene afwachtende houding. Bij aanvang; blijken allen daarvoor, behalve de heer Hartog lid der Gezondheidscommissie die er van overtuigd is, dat de perceelen in quaestie werkelijk zeer slecht zijn. Met 6 tegen 1 stem dus tot afwachten be sloten. De heer Hartog wijst er wél op, dat de perceelen vol strekt niet aan de gestelde eischen voldoen, maar de heer Koorn omhelst de stellingBeter een slechte wo ning, dan géén woning. 'tMoet met den tyd maar wat terechtkomen. Men kan dadelijk alles niet in 't reine krijgen. Aan de orde wordt gesteld het schrobben van de drie muren van het raadhuis, die nog ongedaan bleven, na dat eerst de voormuur is afgewerkt, waardoor die inder daad heel wat is opgeknapt. Voorz. heeft aan Rood, den werkman die het deed, opgave van kosten gevraagd. Van Rood zijn die onkosten f 20.63, van Truijens voor geest van zout, enz. f 4.—. Thans, nu het werk zoo goed voldoet en de schilder nog niet aan het standverven is nabij de te schrobben oppervlakte, zou het naar voorzitters meening wel ge- wenscht zijn, het schrobwerk af te laten maken. B. en W. hadden dan het voorstel, de beide zijmuren geheel en den achtermuur gedeeltelijk en wel ter hoogte van de raamkozijnen, te laten schrobben. Wordt met algemeen goedvinden aangenomen. De heer Kooij zou ook de stoep vóór het raadhuis graag Zien afgeschrobd, anders is het net of die ervoor een barrel bij moet hangen 1 En zoo'n groote moeite is 'tniet. Het werk er aan is in elk geval by den grond. 's Heeren Kooy's idéé vindt echter geen aanhang hoe genaamd. De een vindt, dat 'tnog weer duur zal kos ten, een ander oordeelt die kosten, in 't midden gelaten hoe groot ze zijn, niet zoo bijster noodig, een derde vindt het een werkje van lang geen kleinen omvang, moge het dan al by den grond zijn, en het volgend jaar zal men de stoep immers toch onder handen nemen en zoo gebeurde het, dat dit voorstel jammerlijk het leven liet. De schilder Speets, die het verfwerk van 't raadhuis aannam, sprak er onlangs als glasverzekeringsagent den Burgemeester over aan, om de aan't raadhuis gebezigde spiegelruiten te verzekeren. Dat kon tegen f2.65 jaarl. premie. En dan waren ze tegen alle denkbare gevallen van breken geassureerd. Allen voor, om op die verze kering in te gaan, wijl men de premie billijk gesteld vindt. Volgt het onderwerpmeubelen. Indertijd is er over gesproken om in de secretarie een karpet aan te schaffen. De bron waaruit geput moest worden om zulk een uitgaaf te bestrijden, was echter haast verdroogd en staakte hare milde gaven, want de desbetreffende post, die over f300 liet beschikken, was door stoelen en klee- den al op f 10 na verbruikt en eenige kleinere uitgaven hadden dit restje al byna geheel verslonden. Nu zou een karpet, voor de secretarie geschikt geoor deeld, f 17 kosten. Allen vóór aanschaffing. Ook in de raadszaal zou leen karpet wel op zijn plaats zijn. 't Zeil is zoo koud en 't is ook een behoud er voor bovendien. De heer Hartog dacht, dat het in de raadszaal met een paar loopers wel kon. De heer Kooij zou een jaar willen wachten met aanschaffing, hetzij van karpet of van loopers. De heer Schilder wil er toch op wijzen, dat karpet of looper wel terdege een behoud 'voor het zeil is. De heer Vijn vindt, als je zoo volhoudt, kan je over het karpet wel weer wat leggen om dat te behouden. De heer Kooij„Dan zou je er op het laatst een heel bed van maken Vóór dat e rook nog verder over 't gebruikmaken van zoo'n bed werd uitgeweid, we kwamen dus aan 't aanverwante onderwerp „slapen" niet toe werd aanschaffing van 't karpet voor de raadszaal geschrapt. Maar een drietal vloermatten was !nog noodig, alsmede eenige tafelkleedjes, benevens een trapje voor de hooge kasten van het archief in de secretarie. De vloermatten rekende voorzitter op 3 rijksdaalders, de kleedjes op één rijksdaalder, terwijl het trapje vermoedelijk vijf en een halven gulden zou kosten. Dan zal er nog wel f7.50 heengaan met het verven van een losse kast. Eindelijk was het nog zeer gewenseht, de gebrekkige secretarie-lamp, door een nieuwe te vervangen, waar voorz. dan gebruik van kan 'maken om des avonds even- tueele bezoekers te helpen en fcoo noodig, bij te werken. Dan zou hij wel zin hebben in een hanglamp van dat soort als Oostwouder in zijn kolfbaan heeft. Kosten f 16.50. De heer Vijn vindt, dat die slecht voldoen; I 't is martelen. Men moet juist Wachten tot ze verwarmd zÜn gasoline wordt er !in gebezigd waarmee stellig j eenige minuien gemoeid zijn en 'dat is toch vervelend. De heer Schilder ondersteunt dat gevoelen. Ook vindt deze het suizen onaangenaam. Overigens is men het er over eens dat die dingen i een mooi licht verspreiden. Nu voorz. verneemt dat al zulke gebreken het voor- i werp zijner keuze aankleven, wil !hij zich evengoed tot een andere soort lamp bepalen. Men geeft de voorkeur aan een van f 12, dienaar men verwacht beter zal bevallen. De aanschaffing van al deze dingetjes zal echter een sommetje van f 52 kosten, laten we nemen f 55 vindt voorz. Én hoe daaraan te komen? Dat vraagstuk wordt op de volgende wijze opgelost: diverse ontvangsten vormden f61.89, opbrengst afbraak raadhuis f 152.05, opbrengst boet S. Kuin f25. te zamen f238.94; over f 92.87 beschikt, blijft f 146.07. Als nu eens een suppletoire begrooting bijv. in ont vangst en uitgaaf aroot f 140 bij Ged. Staten werd ingediend? Die zou dan in uitgaaf worden gevormd in de eerste plaats door de voor de opgesomde meubelen benoodig- de f 55 en de resteerende f 85 kan worden aangewend, om de verdere kosten van het raadhuis murenschrob- ben te bestrijden. Algemeen wordt ten slotte goedgevonden, deze derde suppletoire begrooting aldus vast te stellen en naar Ged. Staten op te zenden, ter goedkeuring. Nu zijn we genaderd tot ibespreking van den aankoop van tuigen voor den lijkwagen. ,Met deze heeft men gisteren een ongeluk gehad, waarvan de heer Vijn ge tuige was. Aan den heer Caarls, zadelmaker te Spanbroek, is prijsopgaaf van tuigen gevraagd, die een prijscourant ter inzage verstrekte. Als het meest aanbevelenswaardige gaf Caarls aan voorzitter een stel tuigen op van f100. (behalve leid sels en riemen.) De heer KooijEn dan /een broek er ook bij Voorz.Dien heb je voor 'n tweespan paarden niet noodig. De heer Kooij vindt f 100 duur. i Voorz.Ja, maar alles wordt duurder, materialen, loonen,men kan naar vroeger niet rekenen. Deze uitgaaf kan uit de geldleening bestreden worden. Allen zijn op het eind vóór de aanschaffing. Nu moet Kos, de koetsier van den lijkwagen, nog passend in de kleeren gestoken worden. Want heusch, als hy op dezen koets troont met de plunje aan, die hij nu ter beschikking heeft, nou dan is 't contrast tusschen koetsier en rijtuig wel wat groot. Om nu in dit geval te voorzien, is Voorzitter begon nen met aan kleermaker Schimmel pry sopgaaf te vragen voor kleeding van Kos. Opgaaf volgde, variëerende in prijzen van f30 tot en met f44, nadat door Schimmel aan een Kleermakerscourant inlichtingen waren gevraagd. Op de kleeding van f32 en die van f 36 waren de heeren het meest gesteld. Daartusschen zal men keuze doen, wat alsnog werd aangehouden. 1 Vóór men tot benoeming van eene onderwijzeres als volgend punt overging, ging de Raad in comité-generaal. Bij heropening werd medegedeeld, dat een tiental sollicitanten zich hadden aangemeld. Omtrent deze zy'n door het Hoofd der School door persoonlijk onderzoek gegevens ingewonnen, terwijl die heer vervolgens hier over aan den Schoolopziener heeft geschreven. Een drietal dames zy'n op de voordracht geplaatst: 1 J. A. Bus, Enkhuizen; 2. G. Plaatsman te Losser; 3. M. M. Zwart, Andyk. Mej. J. A. Bus verkrijgt by stemming 5, mej. Plaats man 2 stemmen. Mej. Bus is dus benoemd. In-functie- treding bepaald op 1 December a.s. Rondvraag Den heer Kooij is verteld geworden dat er in 't Zuid- eind van het dorp een heining langs den weg staat by iemand's woning. Ook aan de Gouw heeft een bewoner een heining als afscheiding langs den straatweg. En nu wilde spreker wel eens weten, of die niet weg moe ten en wat in deze is voorgeschreven door de Bouw verordening. Deze schrijft voor, volgens voorzitter's inlichting, dat hekken, schutten of slooten als afschei ding langs den weg moeten dienen. In 't Zuideind is overigens de heining, die de heer Kooy op 't oog had, al weg en door een hek vervangen, nadat Voorzitter den betrokken persoon zulks had laten aanzeggen. Die heining aan de Gouw zou dus, zooals de voor schriften zijn, feitelijk weg moeten. Met het oog op eventueele wijziging der verordening echter, waarbij Voorzitter dan ook de ervaringen van eten Opzichter, den heer Vlaming, zou willen raadplegen, wordt met maatregelen ten opzichte van die heining aan de Gouw nog gewacht. De heer Vyn herinnert aan de verbetering van rio- leering en zou by Jan Verlaat in de Weere het aan brengen van een zinkput met uitloozing zeer dienstig vinden. Verlaat zou dan wel zorgen, dat het boeltje verder goed openblijft De heer Koorn vindt, dat bjj Kees Raa in de buurt ook iets dergelijks wel nut zou hebben. Voorz. doet toezegging, dat de toestand in 't algemeen opgenomen zal worden en op de ergste punten althans voorziening zal plaats vinden. De heer Schilder brengt ter sprake de gebrekkige waterloozing tusschen de perceelen van Stroomer en C. Habermann. De daarvoor bestemde goot is defect. Die zou met steen van de afbraak wel gerepareerd kunnen worden. Is al door den heer Van Diepen by B. en W. bespro ken, die dat idéé goedvonden. 'tZal dan ook geschieden. Verder brengt de heer Schilder onder de aandacht het gevaar, dat men op den straatweg in 't Zuideind aan treft, waar verschillende puinhoopen veel te ver op de straat liggen. Voorz. zal er voor zorgen, dat aanzegging geschiedt aan hen, die dien toestand veroorzaakten, dat zulks niet meer mag. En dan zou de heer Schilder ten slotte nog wel even willen vernemen, of de vergunning van de Wed. T. Leek wordt ingetrokken, of verleend. Maar daarover zal de Voorz. hem in comité-generaal inlichtingen ver schaffen. De openbare vergadering wordt nu gesloten. Helder. In de op Dinsdag gehouden raadszitting werd het nieuwgekozen raadslid, de heer Schokking, als zoodanig beëedigd. Hy deed dadelyk een voorstel tot afschaffing der kermis, doch dit werd verworpen met 15 tegen 3 stem men. Een daarop door genoemd raadslid gedaan voorstel, om de kermis te beperken door deze te doen houden van Maandags tot en met Zaterdags, in plaats van tot en met Zondags, werd gesteld in handen van B. en W. om advies. Besloten werd voor eventueele uitbreiding van het prise d'eau der waterleiding, aan te koopen ruun 39 H.A. duinterrein, voor den prys van f4000, van mr. J. K. Hummel c.a. Mazelen. In het zuidoosten en noordwesten van Friesland heer- schen de mazelen nu in ernstige mate. Van sommige scholen is 90 pCt. door de ziekte aangetast. Ook onder volwassenen komen gevallen, waaronder met doodelyken afloop, voor. Nooit zal men leeren. Men meldt uit Oldebroek aan Het Vad.: Hoe gevaarlyk het is, om kinderen op het stuur van een flets mede te nemen, bleek dezer dagen. De horloge maker V., alhier, nam op zoo'n manier zijn kind mee naar lieerde. Op den grintweg wilde hij voor een fiets uitwijken, maar slipte; beiden rolden van de fiets af, met het noodlottige gevolg, dat de kleine met het hoofd op den weg kwam te vallen. De te hulp geroepen ge neesheer constateerde hersenschudding. De toestand is bedenkelijk. Gemeente Alkmaar. Door b. en W. dezer gemeente wordt den Raad voor gesteld tot betaling van de kosten verbonden aan het oprichten van een gemeente-slachthuis, hetwelk thans zyn voltooiing nadert, een geldleening aan te gaan groot f230,000 en deze leening te sluiten bij het Pensioenfonds voor weduwen en weezen van burgerlijke ambtenaren, tegen een rente van 4 pCt. tot den koers van 98* pCt. Voorgesteld is de leening af te lossen in 75 jaar en wel in de jaren 1908—1981 telkens f3100 en in het jaar 1982 f 600. -(o)- in een gezin van 4 schoolgaande kin deren. Terstond gevraagd: goed kunnende melken, bij G. BRUIN, Rijpje, St. Maarten. Te S^chaereia wordt tegen 1 De cember GEVRAAGD een liefst niet beneden de 18 jaar. Adres lett. H V, Bur. Schager Crt. Te koop: ALLES GEPERST, bij Ook VERKRIJGBAAR bij en BESTEL LINGEN aan: G. MOOIJ, bestelhuis, Schagen. op ZONDAG 10 NOVEMBEB 1907, Solisten: Mevr SECRÈ VE-v.Emminckhovex (Zang) en de Heeren J. H. SECRÈVE (Orgel; en JAN C. MANIFARGES (Viool), uit Keulen. CHTRÉE 50 CENT. AANVANG 'S AVONDS 7 UUR. Kaarten en programma's vooraf ver krijgbaar bij den Heer P. DEKKER, Koster der Kerk. biedt zichaanals Huishoud, ster bij eenig Heer of klein Gezin tegen Kerstmis of 1 Januari. Brieven ingewacht onder letter D S, Bureau van dit Blad. TK KOOP met doorloopende gebogen boomen, voor Paard of Hit. hooge wielen, gebogen vleugels en door loopende Hikari-boomen. Allen voor 4 personen. met kap en schootkleed. waarvan 1 met ierbak en sprei. Tevens voorradig: Rijtuig-Lantaarns. PatenUAssen, Olie en Wagensmeer, Beleefd aanbevelend, Sint Maartensbrug. Winkel. Daar is DAGELIJKS VERKRIJGBAAR Aanbevelend, Wilt gij, dat Uw BIGGEN (Zeugjes) waardoor U minder gevaar heeft van vervuren, dan is 7 Te koop: 5 TE KOOP: in Kruideniers- en Grutterswaren, Fou- rage, Glas- en Aardewerk enz. Rijke broodwinning. Bewijzen voorhanden. Boe ken ter inzage. Te koop: voor 18 Gulden per stuk. Mmaehines Tan 101 eieren, voor 28 Gulden per stuk. Nieuw model 1907. Tuintjes, Huisduinen. Ü-dergeteekende beveelt zich beleefd aan tot het aanleggen van en het maken van Mr. Timmerman, DIRKSHORN. -V. 11 JM- I II ll i maT ook zonder veer.

Schager Courant | 1907 | | pagina 11