lifsrisutis- mmwii Donderdag 31 October J907. 61ste Jaargang No 4304 In tere. Telephooa No. 20. UiïgevarsTRAP MAM Co. EERSTE BLAD. Gemengd Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. SC1AGE1 I Nissis- COURANT. Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- sn Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden Al) VERTEN TIEN in bet eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. SBSareaaslam®, 4. Prijs per jaar f 8,Franco per post f 3 60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. AD VERTEN TIEN van 1 tot 6 regels f 0.26 iedere regel meer 6 et. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uil twee bladen. Vleescli uit Argentinië. De berichtgever van het Hbld. te Londen schrijft: „In mijn brief over de tLondensche vleesehmarkt wees ik er op, dat den laatsten tijd met goed succes ge steriliseerd vleesch uit Argentinië was aangebracht. Uit gegevens, die mij heden ter hand kwamen, is op te makep, dat deze aanvoeren van vleesch uil ge noemd land, gesteriliseerd volgens een nieuw stelsel, naar den uitvinder het „Linley stelsel" genoemd, van overwegende beteekenis kunnen worden voor den han del. Met het stoomschip „Guardiana" kwam in het laatst van September te Liveipool uit Buenos-Ayres aan een lading vleesch van 1058 quarters van vee, dat 15 da gen te voren was geslacht ien dat na onderzoek van des kundigen zóó best werd bevonden als vleesch van vee dat pas was geslacht. De „Guardiana" is een schip speciaal voor vleesch- vervoer gebouwd, het kan 180.000 bouten tegelijk ver voeren. De 1058 quarters volgens het Linley-systeem waren geborgen in een afzonderlijke afdeeling. Deze ruimte bevatte behalve de gewone afkoelpijpen, lucht- ververschingspijpen volgens het nieuwe stelsel. Een ma chine van 4—5 paardekracht brengt een luchtwaaier in beweging, die de lucht voert door de pijpen chloor- calicium en dan over een bad van zwavelzuur en dan door de vleeschafdeeling. Iedere 24 uur wordt ge durende 30 minuten de lucht pp die Iwijze ingebracht en dat is voldoende om de atmosfeer in de vleeschkamer zuiver te houden. Tot dusver waren proeven om vleesch over lange afstanden te vervoeren, behalve onder zeer lage tem peraturen, mislukt; het vleesch behandeld onder het Linley-systeem was onder een temperatuur yan 3D/2 gr. Fahrenheit, uitmuntend van kwaliteit. Er heeft- zich nu gevormd een maatschappij, de „South American Improved Chilling Company," met een kapitaal van 30.000 om in Argentinië en Uruguay het uitsluitend recht tot vleeschvervoer onder het Lin ley-systeem te krijgen. Inschrijvingen op het aandee- lenkapitaal zijn hier thans opengesteld. Deskundigen hebben van deze wijze van vleeschbe- handeling groote verwachtingen." Spoorwegongeluk tengevolge van mist. De Londensche berichtgever van het Hbld. schrijft dd. 26 dezer. „Ik seinde u vanochtend reeds met een onkel Voord over het spoorwegongeluk dat op een der lijnen van den Metropolitan Electrischen Spoorweg bij het sta tion West-Hampstead had plaats gehad en dat te wij ten geweest is aan den eersten dikken mist, dien wij hier lin dit seizoen „genoten." De gevolgen van dat ongeluk zijn hoogst ernstig geweest, drie passagiers ge dood en ongeveer een twintigtal gewond, van wie zeven ernstig. West-Ha mpstead is een der stations aan de lijn van Baker Street naar Harrow, het om zijn prach tige omgeving en beroemde school voor gymnasiaal onderwijs bekende dorp. De lijn gaat van Baker Street tot hot station Finch- ley Road, één station vóór West-Hampstead, onder gronds, en komt dan weer op de aardoppervlakte. De dienst op deze lijn ik ben genoodzaakt iiaar dagelijks een paar keer ts gaan is zeer druk en zeer geriefelijk voor de duizenden en duizenden, die in de voorste den wonen en dagelijks naar Baker Sheet gaan om vandaar hun trein naar de City en naar West- of Zuid- Londen te nemen. De treinen volgen elkander van 's morgens 5 tot 's nachts 12.30 uur ongeveer elke vijf minuten. Vanmorgen was de dienst door het ongeluk danig in de war. Na het ongeluk dat ongeveer acht uur had plaats gehad, was de dienst toch één uur nagenoeg geheel gestaakt, na dat uur ging alles weer geregeld. In (het begin was het vrij moeilijk er goed achter te kopien wat eigenlijk gebeurd was. Men wist dat een trein komende van Finchley Road door onveilig sig naal was gereden, omdat de motor-man door dikken mist die signalen niet had kunnen zien en zoo van hel station -West-Hampstead was gereden op den achtersten wagen van den voorgaanden trein, die daar tengevolge van imist langer had gestopt dan gewoonlijk. Er rijden op deze lijn bijna uitsluitend lange, uit nemend ingerichte corridorwagens. De achterste van den ingeloopen trein werd nagenoeg geheel verbrijzeld, de volgende pok danig gehavend, en toen men eindelijk in flen mist Igioed kon nagaan, wat er gebeurd was, bleek dat drie passagiers dadelijk gedood en een twin tigtal gewond waren. Geneesheeren van alle- kanten te- lephonisch geroepen om de gewonden te verbinden, waren spoedig ter plaatse. Een geluk bij een ongeluk is geweest dat de motor-man, wetende, dat hij aan West-Hampstead in elk geval moest stoppen, vrij lang zaam reed en dat beide treinen uit het hart der stad kwamen; -op dat uur zijn natuurlijk de treinen naar de stad altijd het volst. Hoe het ongeluk mogelijk was, zal wellicht het open baar gerechtelijk -onderzoek Maandag uilmaken. De maat schappij beweert, dat de „fog-men," d. z. de mannen, die dn geval van mist op bepaalde afstanden langs de spoorbaan staan en vuren branden ,op hun post waren. Maar hoe dan de motorman heeft kunnen door rijden is een raadsel. Anderen beweren dat de trein door gladheid der rails niet te remmen was'. Een en ander zal blijken, doch de eerste mist had zijn slacht offers gemaakt. Toen alle verwoesting 's middags was opgeruimd, was de mist opgetrokken en was het prach tig weer Brand in Antwerpen. Antwerpen, 29 Oef. Een hevige brand vernietigde tegen 1 uur hedennacht het telephoon-bureau en breidde zich uit tot de groote gocderenmagazijnen van Tietz, die in hetzelfde gebouw gevestigd waren. De telephoon- bureaux zijn volkomen vernietigd, zoodat dagenlang de telephonische laansluiting onmogelijk wezen zal. Het telefoonbureau bleek een uiterst ongunstig per ceel om te blusschen. Van twee kanten is hal niet dan over daken te bereiken en op die daken kon de brand weer niets uitrichten door de telefoondraden. De tele foondraden waren bovendien een beletsel om hooge ladders te plaatsen tegen de open gevels van het huls. Mei liet blusschingswerk werd dan ook een aanvang gemaakt van binnen uit. Daar lagen de bewoners nog te slapen, terwijl het dak al rondom in de vlammn kwam te staan. De bewoners vlogen verschrikt op en halt gekleed kwamen ze buiten, geholpen door een paar agenten, dis met de huilende kinderen kwamen aanloopen. Het -was zaak, het publiek ver van het brandende gebouw te houden, want weldra knapten de telefoon draden. Bij honderden kwamen die aan alle kanten naar beneden. Dat moet een prachtig gezicht geweest zijn. De vallende telefoondraden spatien vonken en zoo was het om het brandende gebouw soms een aanhou dend tgellikker van bliksemlicht Aardige winst. In Duitschland is onlangs een rechtsgeding gevoerd door een bazar ingesteld tegen een bond van fabri kanten, die den eischer geboycot hadden, omdat hij een (toiletartikel, dat volgens afspraak niet onder 50 pfennig mocht verkoent worden, voor 45 had van de hand gezet. In alle instantiën werd de bevordering tot schadevergoeding afgewezen. Maar het merkwaardigste was, wat de eischer o.a. aanvoerde, n.1. dat de waarde van het artikel slechts5 pf. bedroeg. Gevonden. De schenders van Kruger's grafbeeld zijn, naar de Daily Mail vertelt, drie Britsche officieren. De „hee- ren" waren na een overvloedig maal in tamelijk op gewonden toestand uitgegaan in een rijtuig, waarvan een der lantaarns bij het vernielde borstbeeld werd teruggevonden. Deze vondst leidde tot de ontdekking van de misdadigers. De officieren 'zullen voor den krijgs raad terecht staan. Generaal Hildvard is persoonlijk aan do regeering zijn spijt komen beluigen over het gebeurde. Een aanslag. Uit Petersburg wordt geseind: Zaterdagmiddag verscheen in de werkkamer van den werkelijken staatsraad Maximofski, hoofd van het staats bestuur der gevangenissen, een onbekende vrouw, die 7 fechoten op hem loste, waardoor hij doodelijk ge wond werd. De daderes werd gevangen genomen. Maximo-iski is Zondag in het hospitaal gestorven. Slavernjj. Spaansche dagbladen maken melding van een zon derling -verhaal, dat is genaan door een Spanjaard, die kort geleden van de Filippijnen was teruggekeera te Madrid. Ofschoon wij niet recht weten wat wij er van denken moeten, dient van het geval melding te wor den gemaakt, daar de Madridsche dagbladen er lange artikelen aan wijden en de mededeelin-gen van {ten Spaanschen zegsman, zekeren Bulguera, blijkbaar niet voor onmogelijk houden. De zaak komt hierop neer: Bulguera bevond zich aan boord van den Spaan schen kruiser Reina Marie Christin©, toen die bodem schipbreuk leed in de Filippijnsche wateren. 'Van de opvarenden ten getale van 627 koppen verdronken er meer clan 300. Velen evenwel wisten zich te red den. Dezen werden door een inlander-stam, de Tagalos, gevangen genomen en overgebracht naar het eiland San Juan del Monte, dat behoort tot de provincie Bulaean. Bulguera verhaalde o-ok dat op genoemd eiland 4000 Spanjaarden door de inboorlingen worden gevangen ge houden. Zij worden tiaar door hun meesters gedwongen, de ploegen door den akker te trekken; zij krijgen elk oogenblik met de zweep, en geen ander voedsel wordt hun verstrekt, dan rauwe mais. Aan een medewerker van El Pueblo vertelde Bul guera nog, dat in Juni 1.1. 90 Spaansche gevangenen een poging waagden om ie ontsnappen. Acht-en-twinlig dier ongelukkigen verdronken. Hij, Bulguera echter, slaag de /er in den tegenover liet eiland gelegen oever te bereiken en ten sloLte -den weg paar Manilla af te leggen. Daar werd hij door de Amerikaansche autoriteiten ge holpen aan geld voor den overtocht naar Spanje en in September kwam hij daar aan. Een van Bulguera's lolgenooten in de gevangenschap bij de inlanders is ook ontkomen, en naar zijn oude woonplaats in Spanje teruggekeerd. Hij was reeds lang Idood gewaand en vond zijn vrouw hertrouwd. De bewering dat zich nog steeds een 4000 Spanjaarden in wreeds slavernij bevinden bij de Tagalos, heeft in Spanje groote ontroering teweeg gebracht. Een prachtige reclame. Onlangs is de Amerikaansche tooneelspeler Richard in Friesland) uit geheel of gedeeltelijk ontroomde melk bereide kaas, bijna uitsluitend gemaakt in fabrieken, welker hoofdbedrijf de boterindustrie is. Aan deze kaas soorten zijn dezelfde vormen gegeven als aan de Goudsche en Edammer kaas. Adressante zou het niet meer dan billijk achten, aan de makers van deze namaakproducten de verplichting op te leggen, hun product duideiyk onder- i kenbaar te maken van de volvette kaassoorten. Adressante herinnert aan het adres, door het hoofd bestuur der Holl. Mij. v. Landbouw 12 Juli 1905 aan de regeering gezonden, betreffende een wettelijke regeling van de kaaskwestie. Ofschoon het een eerste stap in de goede richting zou geweest zijn, als aan dit verzoek was gevolg gegeven, meent adressante toch, dat de kwestie daarmede voor het grootste deel onopgelost zou zijn 1 gebleven, daar alleen de z.g.n. magere kaas, uit sterk i ontroomde melk gemaakt, zo"u zijn getroffen geworden, j Het verkrijgen van' een duidelijk onderscheid tusschen de halfvette en vette kaassoorten meende het genoemde hoofdbestuur aan eene vrijwillige contróle te kunnen overlaten, en het besloot daarom tot oprichting van een of meer kaascontröle3tations, waarbij de aangeslotenen zich zouden moeten verbinden tot het eerlijke en juiste gebruik van een merk, waarbij minstens 40 pet., en van een, waarbij minstens 25 pet. vel in de droge stof wordt gegarandeerd. Deze kaascontrölestations (te Hoorn en te 's Gravenhage) kunnen echter, naar de meening van adressante, niet afdoende beantwoorden aan het doel: bescherming van de Ned. kaasindustrie en handel. Vooreerst is het tweede merk (voor kaas met minstens 25 pet. vet) nooit ingevoerd. Het was ook wel te voor zien, dat makers van deze halfvette kaassoorten zelden of nooit vrijwillig een merk zouden aannemen, dat te kennen gaf, dat voor een belangrijk deel het vet aan de kaas ontnomen was. En het qerste merk (voor kaas van minstens 40 pet. vet) toont alléén aan, dat niet al te veel room aan de melk is onttrokken, maar makers van deels afgeroomde kaas kunnen zich daardoor op één lijn plaatsen met makers van volvette kaas die meest een veel hooger vetgehalte heeft. In Noord-Hol land, waar de Edammer kaas bijna zonder uitzondering uit licht ontroomde melk wordt gemaakt, zou dit merk, verplicht gesteld, er toe kunnen bijdragen om de indus trie van volvette kaas, welke soort dan van merken vrij zou moeten blijven, aan te moedigen. In Zuid-IIoNand, waar algemeen nog de volvette kaasindustrie wordt uitgeoefend, heeft het contrölestation het garantiecijfer, eerst op 40 pet. gesteld, later tot 42, nog later tot 45 verhoogd, waarbij n°g steeds de mogelijkheid open blijft, dat volvet: e en niet volvette kaas onder eenzelfde merk worden verkocht. Het indertijd door de Holl. Mij. v. Landbouw genomen besluit tot vrijwillige controle kan niet tot het doel voeren: de volvette kaasindustrie te beschermen. Ook heeft adressante overwegende prac- tische bezwaren tegen het aan deze regeling onafschei delijk verbonden stempelen der volvette kaas. Alleen wettelijke maatregelen kunnen, naar het oor- doel van adressante, de volvette-kaasindustrie en den eerlijken handel afdoende helpen. Ten aanzien van deze wettelijke regeling vraagt adressante den minister het daarheen te willen leiden, dat bij de wet wordt bepaald lo. dat het verboden is, in Nederland kaas te maken, te verhandelen, in voorraad te hebben, te vervoeren of in to voeren, waarin andere bestanddeelen voorkomen dan die van melk afkomstig [behoudens stremsel, kleur sel, zuursel, zout, salpeter of kruiderijen]; 2o. dat het verboden is, in Nederland kaas te maken, te verhandelen, in voorraad te hebben, te vervoeren of in te voeren, in de bekende modellen van Goudsche of Edammer kaas, wanneer de kaas minder dan een, na der by Kon. Besl. vast te stellen, minimum percentage Mansfield overleden. Verschillende staaltjes uit zijn j vet in de droge «tof bevat (magere kaas); wisselvallig leven worden verhaald, waaronder het vol- j 3o. dat alle kaas (behalve die sub. 2o genoemd), in- gende: Mansfield droeg by voorkeur lang haar en had dien niet uit volle melk bereid, van een duidelijk on een eigen kapper, die hem overal vergezelde. Toen hy uitwischbaar merk zal moeten worden voorzien, eens een kunstreis in het westen maakte, werd deze Texel. Tot voorloopig directeur der „Eigen Texelsche Stoom bootonderneming" is benoemd de heer H. Haakman te Den Burg. De Raad van Beheer heeft de tunctiën als volgt verdeeldA. Wagemaker, voorzitter; B. Over, vice voorzitter; P. Dros Az., secretaris; en H. W. Keesom, lid. De kaaskwestie. De Ned. Vereen, van kaashandelaren, gevestigd te Gouda, heeft aan den minister van landbouw een adres gezonden over de kaaskwestie. Adressante wyst er op, dat de schade aan den goeden naam onzer Nederlanusche volvette kaas berokkend, veroorzaakt wordt door de in Nederland (grootendeels - tuige. In de voorsloot te YV iukel lag een mat zand g«- Texel. By de gehouden aanbesteding van de baharding vaa een viertal wegen, tsr gezamenlijke lengte van 9807 M., werden 9 biljetten ingeleverd A. Groot f34170, Doeksen f33882, J. Roeper Dz. f 6920.32 (alleen perceel 3), A. Krynen f38982, L. v. d. Vli## f31900, Jn. Burger f31780, Jn. Dekker f33482, A. van Pelt f34200, L. Bruin f31639. Haringbuizen. Ook hier heeft zich mond- en klauwzeer vertoond bjj den heer A. Schenk. Misbruik van jonge kraehten. Niet zonder ergernis waren we van bovenstaand ge- kapper ziek en was Mansfield genoodzaakt een barbier uit de plaats, waar hy vertoefde, te nemen. Sawoyer, zoo heette de barbier, bracht de opdracht met goed gevolg ten uitvoer en kon zich van het groote succes, dat den tooneelspeler ten doel viel, een flinke portie toeëigenen want het schitterrende spel van den grooten kunstenaar was niet het minst toe te schryvon aan de aangename stemming waarin hy door de gelukkig geslaagde haar- Ean stevig gebit. Welk een kracht de hond bezit in zyn kaken en tanden, bleek onlangs, toen de hond van een jachtop zichter, een herdershond, ongelukkigerwijs met een poot terecht kwam in een klem, die gesteld was gewor den om rooftuig te vangen. De eigenaar was weldra ter plaatse, doch intusschen was het dier door de py'n reeds zoo woedend geworden, dat het naar alle kanten bewerking gebracht was. Mansfield voelde daarvan i rondom zich beet. De man had niets om den hond te blijkbaar niets. Het publiek was verrukt en barstte los in daverend applaus. Maar toen de kunstenaar voor het voetlicht kwam, om een buiging temaken, hoorde by tot zyn verbazing nog andere uitroepen, dan die zijn naam golden. Hier en daar werd geroepen: „Sawoyer! muilbanden en vreesde, dat hy in den voet zou gebeten worden, wanneer hij trachtte om het ijzer open te maken. Hy kwam toen op het denkbeeld om de loopen van zyn geweer tusschen de kaken van den hond te plaatsen en intusschen de klem te openen. Woedend Sawoyer!" Woedend snelde Mansfield naar den direc- knauwde het dier, terwyl het bevrijd werd. laden praam. Van praam op wal een plank, en daarqp een kruiwagen. In het vaartuigje stond een jongen bleek en mat, hijgende den wagon te laden, terwyl een andere jongen den veel te zwaren kruiwagen zand voortkruide, telkens rustend en zuchtend. Vermoedende dat dit vrijwillig gebeurde, werden de jongens op het verkeerde van overmatigen arbeid ge wezen, toen bleek echter, dat beiden in dienst van den leverancier der lading waren. Een werk dus zwaar genoeg voor 2 volwassenen, werd hier verricht door een jongen van 16 en «en van 14 jaar. Wat een geluk voor vele kinderen dat er een arbeids wet is, maar wat een moeite voor enkele werkgevers om baar na te leven 1 Brand te Anna Panlowna. Te Anna Paulowna brak Zaterdagmiddag een felle brand uit, die in weinig tyds de woning van den heer Voorthujjzen aan den Meerweg, met al wat sich daarin bevond, in de Mch legde. Naar men ons meedeelde, dekt verzekering de schade. Winkel. Bij de j.1. Zondag bij den heer C. Schoen gehouden ringrydery op fietsen werd de 'le prijs behaald door J. Schermer te Hoogwoud, de 2e door C. Keizer teBar- singerhom en de 3e door A. Droog aldaar. Winkel. Molenmeestsrs van den Nederlandspolder onder des» gemeente zullen de gewone jaarlyksche Kroosschouw houden op 9 November aanstaande. By eerste overtreding Tan de Keur verbeurt men eene boete van ten hoogste f 10, by herscheuw hoog stens f 25. Kolven te Nieuwe Niedorp. De kolfwedstrijd, uitgesnhreven door de kolfclub „Over de Helft" te Nieuwe Niedorp en aldaar in „de Prins Maurits" gehouden, is den 26sten October j.1. geëindigd. 408 Partyen werden gespeeld. Uitslagle prijs Jb. Westerman te Barsingerborn, met 159 punten, 2e en 3e prijs moet om worden ge kampt tusschen de heeren O. Koersomaker t» Groote- broek en Dirk Bloemendaal te Bovenkarspel, die elk 158 punten hadden geslagen, 4e prys J. Hagenaar te Hensbroek met 154 punten. Als eene merkwaardigheid kan nog worden aange stipt, dat de heer G. üirkmaat van Opmeer in 5 slagen 60 punten behaalde. Vlekziekte. Het gold by'na als regel, dat met de afnemende tsa- peratuur ook de vlekziekte verdween. Regel is dat ook al niet, daar thans by de varkens van H. B. t# Sint Maarten een geval voorkomt. Ondkarspel. By een koe, behoorende aan den heer A. Slotemaker te Oudkarspel, is tongblaar geconstateerd. Straatverlichting Hoogwoud. De pogingen om de Kerkeiaan te Hoogwoud te ver lichten, zyn met goeden uitslag bekroond, zoodat binnen kort tot de verlichting zal worden overgegaan. Herberg te Aartswoud. Uitslag verkooping, gehouden ten overstaan van No taris Backx te Wieringerwaard, d.d. 28 Oct., in zoo te noemen herberg: 1. De goed beklante herberg met kolfbaan, doorryd- stal, schuur, tuin en erf, genaamd „De stomp# toren", kooper de heer C. Key'zer te Winkel voor f5302. 2. Een perceel bouwterrein groot 5 aren, kooper dezelfde voor f600. Alles behoorende tot de nalaten schap van den heer P. de Geus. Wieringerwaard. Maandagnamiddag geraakte het 4-j.arig zoontje van den landbouwer J. G. alhier te water *n verdronk. De pogingen, tot opwekking der levensgeesten aangewend, mochten, helaas, niet baten. Wieringerwaard. Voor het Herbalingsonderwys hebben zieh in 't geheel 7 jongens en 1 meisje aangegeven voorzeker een klein getal, althans wat de meisjes betreft. Zou werkelijk verdere ontwikkeling voor de jongelui hier overbodig wezen 't Ware te wenschen, maar Ilandlangersdicnsten aan den Czaar? Een Russisch vluchteling vestigde zich een jaar go- leden in Nederland, waar hij, met zijn vrouw, ©e* bestaan (vond. Gsteren is de man op verzoek der Russische regeering, gearresteerd, en zal, als hij niet gered wordt,' uitge leverd worden. tour en verlangde inlichtingen. Tot antwoord overhan- toen echter, dat de tanden van den jiond_door de stalen nn!akt'\aa^"ve^uirieri'ng1Hij ^zou^blj' zy n8verirek uit digde de direkteur hem het programma. In het midden stonden klein gedrukt de namen der tooneelspelers en de verdeeling der rollen, maar in den rand las men in groote, vette letters„Sawoyer neemt de vrijheid, de aandacht van het publiek te vestigen op het baar van mr. Mansfield, dat speciaal voor deze voorstelling in de kapsalons van Sawoyer geknipt en gefrisseerd is! Voor kaalhoofdigen 1 Gebruikt het haarwater Sawoyer en u zult even lang en mooi haar krijgen als mr. Mans field. De Mansfield-coiffure, nouveauté van het seizoen, kost slechts 87} cents iD de kapsalons van Sawoyer!" Woedend ging Mansfield naar zyn kleedkamer en knipte zijn haar zoo kort mogelijk af. Hy kon óók niet zien dat de zon in het water scheen. wanden van de loopen waren doorgedrongen, iets wat werkelijk niet te gelooven zou geweest zyn, wanneer wy het geweer niet gezien hadden bij den geweerma ker, waarheen dit was opgezonden. Polder-verkiezing. Dinsdag 29 October 1907 had te Nieuwe Niedorp verkiezing plaats van leden van het Bestuur der Banne Nieuwe Niedorp. Herkozen werden: als Hoofdingeland de heer Jb. Pluister en als lid van 't Dagel. Bestuur de heer K. de zyn gemaakt, die niet Russische regeering, van misdaden tegen Riga, een piano te gelde hebben geheel afbetaald was. Het is een bekende truc der door dergelijke beschuldigingen het gemeene recht, waarvoor zij de bewijzen desnoods fabriceert, tracht uitgeweken revolutionnairen in handen te krijgen. Anders zal zij zich heusch rriot druk ma ken om een dergelijk onbeduidend feit, ai is 't honderd maal bewezen. Wij vragen nu of de Hollandsche regeering van plan Overreden. Maandagmorgen is aan den overweg by Castricum door een trein overreden Jan Struifbergen. Het onge luk schynt te wijten te zyn aan eigen onvoorzichtigheid. De man was terstond dood. Moor, terwyl als Hoofdingeland bij het bestuur van het is zich ook tot dergelijke handlangersdiensten aan de leenen, zoo vraagt Het Volk. kluchtig. Op een landgoed t« Joure (Fr.) Heeft sich '(volgends kluchtige geval voorgedaan. Toen een kanarievogel inot kooi ten verkoop werd aangeboden, werd door een man geboden en ook door zijne vrouw, die zich pp eenigen afstand onder het talrijke publiek bevond eit niet begreep, dat ook door haar man werd geboden. Beiden schenen veel belang te stellen in den kanarie en boden Aanhoudend tegen elkaar op, tot dat eindelijk liet vei»- Ambacbt van West-Friesland, genaamd „de Schager- en Russische tirannie te Niedorper Koggen", de heer J. v. d. Stok werd herkozen. Stug in den koolhandel. Door de weinige vraag voor het buitenland, gaat het met den koolhandel aan den Langedyk en Omstreken nog heel stug, terwyl de aanvoer aan de afslagmarkt groo- ter is dan vorig jaar. Van 15 tot 20 October in 1906 werden aan do afslag- markt te Broek op Langendyk aangevoerd 452600 stuks sluitkool en in 1907 van 14 tot 19 October bedroeg de aanvoer 535200 stuks, alzoo in eene week een verschil de man, tegen een hoogen prijs kooper werd. van 82600 stuks sluitkool. wekte onder het publiek gro«to hilariteit.

Schager Courant | 1907 | | pagina 1