Nieuwjaarsgroet. Bericht. WELKOMSTGROET willen plaatsen, worden be leefd uitgenoodigd hunne op gaven aan ons Bureau LAAN D 4 tijdig in te zenden. Zondag 15 December 1907. 51ste Jaargang. No. 4317. Bur«ao s aCSUftCUKf», &aass, I» 4. Ifiterc. Teifpliooa No. 20. Uitgevers TRAPMAN Co EERSTE BLAD. Zij, die zich met L Januari a.s. op de Scfaagei* Cou rant abonneereu, ontvangen van heden af tot dien datum de courant gratis. Onze lezers, die met 1 Ja nuari a.s. aan FamilieVrien den of Begunstigers in onze Courant een Buitenlandsch Nieuws. Jrinneniandsch Nieuws. SCHAKER AIiseeü Hicsvi-, COURANT. AilSFHIlK- k LlSltilfilSi Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADV ERTKNTIEN in het eergtuitkomend nummer geplaatst NtiSZONDSN STUKKEN één dag vroeger. Prijs per jaar f 3,Franco per post f 3 60. Afzonderlijke nummers 5 Cent AD VERTEN TIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uil vier bladen having van de Nederlanden (ons land en België), op- pogen te verkrijgen door crediet-operaties, of door het dat hun havens, die als 't ware bij' Engelands deur uitschrijven van een leening. Aan de Doema zal een GEMEENTE SCHAGEN. Bekendmakingen. POL1T1 E. Ter secretarie dezer gemeente worden inlichtingen verzocht omtrent een op de weekmarkt op 12 Decem ber j.1. veimisten overhouder en vaneen verloren bruin- lederen portemonnaie, inhoudende eenig geld. (oy- Openbare Vergadering van den Raad der gemeente Sciiagen, op Dinsdag 17 December 19o7, des voormiddags te 10 ure. Punten van behandeling 1. Ingekomen stukken. 2. Uitslag aanbesteding en verpachting en hetgeen verder zal worden voorgedragen. Schagen, den 12den December 1907. De Burgemeester, H. J. POT. Verplaatsing Marktstalletjes. Burgemeester en Wethouders van Behagen brengen tei kennis van belanghebbenden, dat na 1 Januari a.s., als plaats voor ktameryen enj., op te slaan op den \ve- kelykschen marktdag, ia aangewezen de Godempte Laansioot. Schagen, den 18 December 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, II. r. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. Amerika. Erzijn in Noord-Amerika nog steeds een massa menschen, die in president Roosevelt den aangewezen man blijven zien voor het presidentschap, en dat on danks het feit, dat hij dit dan zou zijn voor de derde maal. De president zelf wil zich evenwel met meer leenen voor het presidentschap en geeft daarvan op verschil lende manieren blijk. Zoo is dat Dinsdag nogmaals geschied. In het Huis van Afgevaardigden was door den demo craat Clayton (een der vertegenwoordigers uit Alaba- ma) een zonderlinge motie ingediend, behelzende, dat liet Huis zich in 1875 met 233 tegen 18 stemmen had verklaard tegen het voor een derde maal opdragen van de presidents-candidatuur aan generaal Grant, wijl het beginsel van den derden termijn een ernstig gevaar was voor de Amerikaansche instellingen, en instemming vragende voor die opvatting. Deze motie nu kwam Dinsdag in den Kabinetsraad ter sprake. Roosevelt gaf toen uitdrukkelijk last, dat de hoofden der departementen aan alle bondsamb- tenaren een rondzendbrief zullen richten, waarin hun met klem wordt verboden, voort te gaan met het ma ken van propaganda voor een benoeming van Roose velt als eandidaat. Vooral tot den minister voor de posterijen, Meijer, richlte president Roosevelt zich mei dat dringend verzoek. Hij had daarvoor een speciale reden. Want liet is juist de vice-minister voor de posterijen, Hitchooek, die de leiding had genomen van de propaganda ten gunste van een nieuwe candidatuur-Roosevelt. Een later bericht meldt, de ambtelijke bevestiging van Roosevelt's besluit, geen candidatuur te willen aan vaarden. Teddy wil dus blijkbaar beslist niet meer. Welnu, ongelijk geven kunnen we hem niet. Het is niet alles president der Amerikaantjes te zijn. De onschendbaarheid der kleine Staten. Dit onderwerp wordt gaarne behandeld en niet hel minst door Engelsche en Duitsche bladen. Het Engelsche blad De Times heeft nu weer schrij vende over den dood van Koning Oscar van Zweden, alle gelegenheid gehad op dit geliefkoosde patroon liet een en ander te borduren. lateien Wolf zegt in dat blad dat Engeland's belang ligt in de handhaving van do drie Noorsche rijken, <)jniat de weg haar de Oostzee openblijft, cn iu de hand liggen, niet in gevaarlijke handen vallen. „Nog geen 2(K) jaar geleden, toen de Keizer, die destijds over België regeerde, plan had van Os tonde een bloeiend marine-centrum te maken, was dat voor Townshend en Walpole een van de voornaamste redenen om half Europa, Frankrijk inbegrepen, tegen hem en zijn bond genoot Spanje te vereenigen. Een van de hoofd- waarborgen voor den Europeeschen vrede tegenwoordig is het te weten, dat noch Nederland nocli België neiging heelt of in de verleiding is om aan eerzuchtige plan- j nen te do-en, maar beide tevreden zijn met hun eigen j handelsbloei." Na vermelding van het pas gesloten verdrag, waarbij Engeland, Frankrijk, Duitschland en Rusland Noorwe gens onschendbaarheid waarborgen, waarbij „Zweden naar t schijnt in de kou is gelaten," zegt (de Times: „Evenmin heeft Nederland, ofschoon het Bel gische grondgebied onzijdig is verklaard bij het verdrag van 1839, een dergelijken waarborg. Verdragen zijn, wel is waar, niet onfeilbaar in het handhaven van hetgeen zij bepalen, maar ongetwijfeld hebben zij, bij voldoende bekendheid en algemeene aanvaarding, een grooten invloed ter vorming van de openbare mee ding Wat heden dan noodig is is een verdrag van dergelijken aard (als liet verdrag van Westfaienj, be palende de volkomen onschendbaarheid en onzijdigheid van Zweden, Noorwegen, Denemarken, Nederland ien België. Om van ©enige waarde te zijn zou zoo'n ver drag niet onderteekend moeten zijn door een of twee mogendheden, die er hot meeste belang bij hebben, te weten 'Engeland, Frankrijk, Duitschland en Rusland. De ins.temming van de andere mogendheden zou na tuurlijk bijdragen tot het gewicht van het stuk, maar zonder een van die vier zou het als een werktuig des vredes nutteloos wezen." Laten de groote heeren zich alsjeblieft maar niet al te weel met ons bemoeien. Japan. Het is tusschen dit rijk en Amerika steods haken en oogen, en menigmaal is alles nog vol belangstelling gericht op deze twee buldoggen, die eikaars krach ten kennend en vreezend, ernaar beloeren. Nog maar heel kort geleden is oen Japansche gezant, vicomte Aoki uit Washington vertrokken. Er werd een vredelievende schijn aan gegeven en de bewering werd geuit, dat de vicomte zeer spoedig zou terugkeeren. Dat is evenwel onwaar gebleken, want zijn ambtge noot te Rome, baron Takahira zal hem opvolgen. Deze heeft nu, naar aanleiding van een vraag of hij de opvolger van vicomte Aoki zou worden, geant woord: „Ik geloof, dat hot in de bedoeling dor Japan sche regeering iigt mij als opvolger van den heer Aoki naar de hoofdplaats der Vereenigdc- Staten over te plaat sen. Officiëel is daartoe echter nog niet besloten. Wal ik zelf ervan weet, verplicht mij tot de grootste terug houdendheid. Ik kan echter wel zoggon, dat ik niet naar Washington ga om mede te werken tot oplos sing van het geschil tusschen de Vereenigde Staten en Japan en wel, omdat dit geschil reods bijgelegd is. Wei moet ik toegeven, dat bij de onderhandelingen die in den laalsten tijd tusschen Washington en Tokio werden gevoerd, er oogenblikken zijn geweest, dat goede Japansche patriotten vreesden, dat onze wenseh om met Amerika goede vrienden te blijven niet meer te vereenigen zou zijn met dien om onze nationale waar digheid te handhaven. Het is ook niet onmogelijk, dat ook in de toekomst zich nog geschilpunten zullen voor doen tusschen de beide groote staten, want Japan (is nog jong als groote mogendheid en geneigd zijn vleu gels flink uit te slaan, maar de democratische, liberale en van echte humaniteit vervulde geest van Amerika zal het, naar ik meen, onmogelijk maken, dat het tot een werkelijken oorlog komt. Onder de volken ter we reld zijn Amerika en Japan de jongste, machtigste en dapperste en bovendien in intellectueel en moreel opzicht de krachtigste en meest vooruitstrevende. Het zou van beide zijden belachelijk zijn el kander te lijf te gaan en eikaars ontwikkeling tegen te hpuden. Beide staten hebben een grootsche, his torische taak te vervullen en de geschiedschrijvers van de toekomst zullen, daarvan ben ik stellig overtuigd, oordeeten, dat beide volken zich voor die taak bere kend hebben betoond." Heel verstandige woorden, die evenwel duidelijk ge noeg weergeven, dat het er tusschen deze beide rij ken gespannen heeft. Laat deze verstandige woorden door verstandige da den worden gevolgd. Rusland. De derde Doema, werkt nog steeds. AI is de inrich ting en beteekenis van dit Staatslichaam heel anders dan van de beide voorgangsters, verbaast het zelfs nog menigeen, dat deze water- en melkvertegonwoordiging het nog zoo lang kropt. Maar dat was nu niet hetgeen waarop we de aan dacht wilden vestigen. Maar wel op de redevoering, die de minister van finantiön in dat regeeringslichaam hoeft gehouden. Wat deze Russische staatsman heeft gezegd, is, be langrijk genoeg om vermeld te worden, omdat het de gansche inwendige inrichting van Rusland raakt. De minister heeft bij de indiening der begrdbting deze redevoering gehouden. Daarin zeide hij, dat de regeering er naar streeft de middelen te vinden om op de rechtvaardigste wijze de behoeften van het staats leven te bevredigen. De behoeften zijn talrijk en de middelen zijn beperkt. „Hoewel door de natuur met onmetelijke (rijkdom men begiftigd is, Rusland toch arm en daarmede moet men rekening houden." De indirecte belastingen zijn in Frankrijk, Duitschland, Italië, Noorwegen, Spanje en Engeland hooger dan in Rusland. Een overgang van hel stelsel van indirecte belastingen tot dat der di recte belastingen is niet gemakkelijk. Men verwijt Rus land, dat tengevolge van de ovcrhoersching van de be zittende klassen de successie-belasting en de grondbe lasting weinig ontwikkeld zijn, en dat' in het (geheel geen inkomstenbelasting beslaat. De Rijks- doema is in staat wettelijke maatregelen te nemen, om aan die bezwaren tegemoet te komen. Reeds was bij de tweede Doema een ontwerp lot invoering van een inkomstenbelasting ingediend; een ontwerp tot wijziging der successie-belasting zal de re geering binnenkort aan de Doema voorleggen. Tot dekking der buitengewone uitgaven zijn nog 195 millioen roebels noodig De regeering wil dit bedrag Dirksliorn. De vergadering van de Afdeeling Harenkarspel der voorstel" ter goedkeuring van het leeningsontwerp wor- N. L.- en H.- Vereeniging „Langedyk en Omstreken" den voorgelegd. Dinsdagavond gehouden, was slecht bezocht, slechts 35 „Het Russische staatscrediet heeft door den .oorlog leden woonden haar bij. en de gebeurtenissen der laatste jaren veel geledenMedegedeeld werd dat het gewijzigd reglement der maar bij de beoordeeling van het budget moet men niet afdeeling door het Hoofdbestuur is goedgekeurd, en dat van de moening uitgaan, dat de Russische financiën ge- ontvangen is eën ontwerp-Statuten van den op te rich- sehokt zijn, en slechts door wonderdadige middelen ten Noordermarktbond, benevens een uitnoodiging tot weder hersteld kunnen worden. Er is nog een groote bijwoning oener vergadering van besturen der aange- afstand tusschen den tegenwoordigen toestand en dien sloten vereenigingen op Zaterdag 14 Doe. a s. van finaneiëele onmacht, zeide de Minister. Na bes) reking werd besloten dat de afdeeling zich „Rusland heeft zijn met groote zorg bijeengebrachtcn niet zal aansluiten bij den Noordermarktbond. goudvoorraad niet alleen kunnen behouden, maar zelfs Volgens een bericht in de bladen bestaan er plannen, kunnen vergrooten, 'en dank zij deze politiek, heeft om den ondeihandschen verkoop op contract zoodanig het kunnen voldoen aan het verzoek van West-Europa, te wijzigen, dat koopen beneden f 190 zonder contract om een deel van zijn goud aari te wenden voor den kunnen geschieden. benarden toestand der geldmarkt. De benadeeling van Het bestuur wenscht het oordeel der vergadering te het Russische krediet was slechts van tijdelijken aard, vernemen over de voorgestelde wijziging. Algemeen en het ergste is reeds voorbij. Alle teekenen zijn aan- i verklaart men zich hier togen. wezig, waaruit blijkt dat het Russische krediet tot zijn Besloten wordt het volgend voorstel bij het Hoofdbe- vroeger aanzien terugkeert. Ter bespoediging van dit bestuur in te dienen, tot plaatsing op den beschryvings- proces kan de Rijksdoema bijdragen, door snelle be- brief voor do Algemeene VergaderingDe afdeelingen handeling der begrooting." Zijdewind. Voor de b<'trekking van onderwijzer aan de O. L. School alhier op een aanvangsjaarwedde van f550,hebben zich slechts een viertal sollicitanten aangemeld. (larcnkarspel (Waarland). Donderdagavond vergaderde de groente-vereeniging „Waarland en Omstreken" ter bespreking van de ont werpstatuten voor den op te richten Noordermarktbond. Nadat het concept was voorgelezen werd hot in zijn ge heel door de Vereeniging aanvaard en het Bestuur ge machtigd zich op de a.s. Donderdag te Noord-Scharwoude te houden vergadering voor aanneming daarvan te ver klaren. Voor eventueele kleino wijzigingen werd daarbij aan het Bestuur vrij mandaat gegeven. Toen werd be sloten en wel mot algemeene stemmen, om streng vast te houden aan het Reglement op den ondorhandschen vei koop van landbouwproducten en speciaal, om in art. 5 alinea 2 goen verandering te brengen. Men oor deelde, dat geen enkele verkoop boven f25 buiten de betaalkantoren moet vallen. Wanneer daarvoor toch een hooger bedrag van f 100 b.v. werd vastgesteld zou bij den tegenwoordigen toestand zeker de helft van alle verkoopon buiton het reglement vallen. Ten op zichte van de zilveruien-proefvclden werd nog bes'oten 10 variëteiten uit te zaaien op 6 proefvelden, terwijl te vens drio personen gevonden werden, die hun landerijen beschikbaar stelden voor kunstbemesting van Rijkswege voor koolbouw. Nadat de hoor Bos nog had medege deeld, dat tot December reeds voor meer dan f14000, door middel van contracten aan 't betaalkantoor station- Noord Schar woude was verhandeld en hij de aanwezigen op hot groote nut dier contracten had gewezen, sloot de Voorz. de vergadering met '.ank voor de goede opkom^ en betoonde belangstelling. Ongeluk en redding. Toen Maandag het dochtertje van het echtpaar Van Spelden in oon schuitje de Kromme Tocht te Anna Paulowiia wildo oversteken, getaakte zy door den ho- vigen wind te water. Reeds was zij op het punt te verdrinken, toen de heer Jn. do Boer uit den Kleiweg aldaar te water sprong en het 13 jarige meisje van een anders wissen dood redde. Volksfeesten Oudkarspel. Door de Gymnastiek-Veroeniging „Hercules" te Oud karspel worden pogingen in het werk gesteld, om in samenwerking met het Nutsdepartement, volksfeesten te organiseeren, bjj voorkeur op Koninginne-Verjaardag of andero nationale feestdagen. „Orpheiis", Oudkarspel. Naai wy vernemen is de zangvereeniging „Orpheus" te Oudkarspel voornemens, in do maand Februari 1908 een openbare uitvoering te geven ten lokale van den heer H. J. A. Bückmann. geven van de toetreding van nieuwe leden zoo spoedig mogelijk kennis aan het Hoofdbestuur. De afdeeling acht deze aanvulling van het Huishou delijk Reglement noodig met het oog op de contante betaling, waarbij niet-leden een hoogere korting moeten afstaan. Hierna sluiting. Pcrsoneele Belasting, Alkmaar. BÜ de wet van 15 Juli 1907 (Stbl. no. 200) werd de tabel, houdende indeeling, der gemeenten in klassen voor de (e soneele belasting gewijzigd en deze gemeente (stad) ingedeeld van de 5e in de 4e klasse en hetovorig deel in de 7e klasse. Door deze nieuwe indeoling zal het getal opcenten op de personeele belasting, dat deze gemeente heft, moeten worden verhoogd, zal de gemeen tekas er niot de nadeelige gevolgen van ondervinden, Immers zal bij eene heffing van 80 opcenten, zooals nu, eene mindere opbrengst worden verkregen van ongeveer f 4000. B. en W. stelten daarom den Raad voor het gotal opcenten van 80 te verhoogen tot 86, en de heffing te doen geschieden als volgt: huurwaarde met meer dan f 175 50 opcenten. boven f 175, - 262,00 03 - 162,50- 350 74 voor het overig deel huurwaarde niet meer dan f 100 50 opcenten. boven f 100 - 150 62 - 150 - - 200 74 - 200 86 Alkmaar. B. 6n W. hebben den Raad voorgesteld afwijzend te beschikken op het verzoek van den Raad van beheer van de Alkmaarscho Exploitatie Maatschappij tot het voor hare kosten mogen leggen van een rustieke loop brug over de Kennomer singelgracht, tegenover de Vrouwenstraat, ter verbinding met hare bouwterreinen, uit overweging dat de behoefto aan overbrugging naar hunne meeniug voorshands niet bestaat, de aangewezen plaats niet de juiste voor overbrugging is en een brug ter plaatse niet strekken zal tot verfraaiing der omgeving. Wielingen. De rijksveldwachter A. Gorter alhier is tijdens de werkstaking te Krommenie aldaar tijdelijk gedetacheerd. Wieringen. De naaivereeniging „Dorcas" te Hippolytushoef is voornemens op Woensdag 18 December a.s., des avonds van 7£ tot 9J uur, op de bovenzaal der Hervormde Kerk voor belangstellenden ter bezichtiging te stellen alle door hare leden in dit seizoen vervaardigde kleeding- stukken. De ver. noodigt een ieder beleefd uit van deze gelegenheid gebruik te willen maken, opdat men zich kan overtuigen, dat de gelden, aan deze vereoniging gegeven, zeer nuttig worden besteed. „Landbouwbelang" te Noord Scliarw onde. Donderdag j.1. hield deze vereeniging by den heer Stam een algemeene vergadering, welke tamelijk goed was bezocht. Na opening der vergadering door den Ten bate der Gezinsverpleging" zai in de maand Janu- de '10eJ °PPerdo®® de - - - 6 - notulen der laatst gehouden vergadering voor. Naar aanleiding hiervan komt de Voorz. al Gezinsverpleging. ari 1908, in het lokaal van den heer Pijper te Heer Hugowaard, eene uitvoering worden gegeven door het Symphoniegezelschap „Sempre Crescendo" en de Dames- Gymnastiekvereeniging „Hygiéa" te Oudkarspel, terwijl ook op het programma zullen voorkomen eenige zang nummers, een blijspel en een tweetal voordrachten. Wij vertrouwen, dat de ingezetenen van Heer Hugo waard, wien door de leden der zangvereeniging aldaar inschryvingslysten zullen worden aangeboden, in ruime mate blijk mogen geven van hunne belangstelling in het goede doel, dat met het geven dezer uitvoering wordt beoogd. Verknoping 'f Zand. Uitslag van de verkooping van de onroerende goederen, nagelaten door den heer D. de Leeuw, gehouden 11 Deo 1907, ten overstaan van den Notaris P. J. 0. van Toornenburgh te Alkmaar. Perceel 1 en 2, kooper S. de Boer voor f2620; perceel 3 en 4, kooper J. Nieman Pzn. voor f 1730; perceel 5 en 6, kooper S. Baken Cz. voor f1865; perceel 7, kooper T. Hoek voor f i095; perceel 8 en 9, kooper S. Baken Cz. voor f1690; perc. 10 tot en met 14, kooper C. de Boer voor f9405; perceel 15, kooper K. Hop voor f5000; perceel 16, kooper D. Kater voor f 190; perceel 17, kooper C. de Leeuw voor f245; perceel 18 en 19, kooper A. A. Vader voor 14245; perceel 20, kooper A. Bakker Jbz. voor f 13. Totaal 28098. Winkel. Tot geneeskundige, belast met de doodschouw voor 1908, is door Burg. en Weth. aangewezen de heer W. Melchior alhier. Winkel. Op het verzoek van den hr.J.Korff te Lutjewinkel,om ver gunning voor den veikoop van sterken drank in't klein in zijn bierhuis, is afwijzend beschikt, op grond, dat het maximum aantal vergunningen is overschreden. Winkel. aanstonds met een bestuursvoorstel. Dit viaagt de machtiging der vergadering: om in een gecombinoerde vergadering van besturen ter sprake te brengen het groote ongerief ver oorzaakt door liet vaak uren lang moeten wachten by de bloemkoolpakkery. Dezo machtiging wordt verleend. Hierna leidt Voorz. punt 1 dor agenda in: Het aan leggen van proeftuinen. Het gevaar, dat de koolbouw loopt tengevolge der ziekten, vooral van de „draaihar- tigheid" in dit product, heeft besturen van vereeniging aan den Langedyk ieeds een bespreking doen houden over de wenschelykheid van wijziging in de cultuur. Deze besprekingen hadden aanleiding gegeven advies in te winnen van den heer Hazoloop en dit alles had ten gevolge gehad, dat er gezocht wordt naar samenwerking voor het aanleggen van proeftuinen. Door den heer S. Zeeman, Secretaris van de „Naamlooze", werd op verzoek het voorloopige plan voor den aanleg van proef tuinen uiteengezet. Vooral wordt samenwerking wen- schelyk geacht, omdat de zaak dan wat flinker zal kunnen worden aangepakt en er kans bestaat op rijks subsidie. Naar het voorloopigo plan zouden dan worden aangelogd 5 proeftuinen, n.1. 1 voor Sint Maarten, War- menhuizen en Harenkarspel, 1 voer Koedijk en Sehoorl- dam, 1 voor Broek op Langendyk en Sint Pancras, 1 voor N. en Zuid-Scharwoude, 1 voor Oudkarspel (waarbij echter ook Warmenhuizen zou kunnen worden gevoegd.) De grootte der tuinen zou 10 snees moeren zyn en elke tuin voor de helft worden beplant met appel- en pere- boomen in struikvorm, beschut door elzenhaag aan Nooïd-, Oost- en Westzijde. Hiertusschen de eorsto jaren te verbouwen aardbeien of aaraappolon, mot om de 3 a 4 regels augurken. Op het overige gedeelto van iederon tuin te verbouwen rabarber, aardbeion, aardappelen, wortelen, al naar de grondsoort. Uit de bogrooting door den heer Zeeman gegeven bleek, dat voor aanleg van zoo'n proeftuin Ter voorkoming van nieuwjaarweuscben langs de ongeveer f 250 noodig zou zy'n. Wat bewerking, bemos- huiztn, zal dit jaar evenals de voorgaande, door enkele t.ing enz. betreft, hieromtrent was neg niets bepaalds te ingezetenen der gemeente een collecte worden gehouden voor eene buitergewone bedeeling op Nieuwjaarsdag. Anna I'atilowua. Met ingang van 1 Januari a.s. is tot bode van het Ryper begrafenisfonds benoemd de heer D. Kaan Jz., in plaats van den heer bedankt heeft. zeggen, doch hot p'an moet ook nog nader worden uit gewerkt en, wanneer mon er op ingaat, nader worden vastgesteld. Do hierop volgorde discussie geeft aanleiding tot nog eenige ophelderingen, het bestrijden van bezwaren enz., P. Govers,. die $ls zoodanig enz. Sommigen vorklaren zich meer voorstanders van particulier initiatief, anderen ineenen echter, dat door

Schager Courant | 1907 | | pagina 1