J SS c r i c li t. Nieuwjaarsgroet. 51ste Jaargang. No. 4318 EERSTE BLAD. Zij, Donderdag 19 December 1907. die zich met L Januari a.s. op de Sehasgee8 Coy- pant abouneeren, ontvangen nuttige avond besloten, van heden af tot dien datum de courant gratis. Onze lezers, die met 1 Ja nuari a.s. aan FamilieVrien den of Begunstigers in onze Courant een WELKOMSTGROET willen plaatsen, worden be leefd uitgenoodigd hunne op gaven aan ons Bureau D 4 tijdia in te zenden. Binnenlandsch Nieuws. SCHA Aluiiei lis AAIT, üKFieiits- k LiillinltiL Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Z'a f erdagavond. Bij inzending tot 's morgens 8 ure, worden ADVSRTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. NtiEZONDBN STUKKEN één dag vroeger. Bsireaü s^aars, II 4. Interc. TeSephooo 20. UitgeversTRAPMAN Co Prijs per jaar f 3Franco per post f 3.60, Afzonderlijke nummers 5 Cent. AD VERTEN TIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit twee bladen 0 1 i JLU.UU ÜGU iöö 1 güZülllj van het Nutsdepartement gehouden reciteer wedstrijd. De verwachting was hoog gespannen en wij kunnen er reeds dadelijk bijvoegen, dat zü geenszins werd teleurgesteld. Het uitgebreid programma onderging nogal eeriige verandering; een paar numimrs moesten door omstan digheden vervallen, terwijl ook eenige werden verwis seld, maar overigens niets dan lof! Alla voordrachten werden zonder uitzondering door het niet zeer talrijk, maar belangstellend en dankbaar publiek met aandacht gevolgd en verwierven veel bijval. Hei geheel was een waar succes en met voldoening kunnen de deelnemers op dezen avond, gewijd aan de schoone kunst van reciteeren, terugzien. Met een zeer gezel!ig baf werd deze genotvolle en Waar voor Nederland om financieels redenen niet on mogelijk zal zijn, wat Donemarken deed, gevoelen wy volkomen vrijheid aan te blijven dringen op Staatspen sioen voor den armen oude als een recht. Na de pauze droeg Ds. Engelkes het eenvoudig schoone verhaal voor van Keesje het Diakenhuismannetje, dat door 't weeshuis overgedaan aan 't diaconiehuis, simpel ventje als hij was, toch het ideaal had bewaard en gekoesterd, zijn laatste kleed, zijn doodshemd, zelf te hebben betaald van eigen, stil vergaarde penningen. Met de madedeeling, dat Zaterdag 18 Januari, bij dc-n heer Jb. Smit, eene openbare vergadering zal worden gehouden, waarin de heer Voorbrood uit Arnhem als spreker zal optreden met het onderwerp: „Hetontwerp- Veegens", sloot Voorzitter met een woord van dank voor de goede opkomst de vergadering. O—- Wieringen. Door het bestuur van den Waterstaat zal op 9 Januari 1908 in het Gouvernementsgebouw te Haarlem publiek worden aanbesteedhet uitvoeren van bagger- werken tot diephouden van de haven nabij de Haukos en van de kom van de aanlogplaats te Den Oever, waarvan de raming bedraagt f2180. Wieringen. Onze muziekvereeniging Harmonie" heeft naar aan leiding van een correspondentie, gehouden met de muziekvereeniging te Abbekerk, die ook op Pinksteren 1908 een festival houdt, besloten het festival uit te stellen- Wieringen. J.l. Zaterdag- en Zondagavond gaf de zangvereeniging „Excelsior" te Den Oever, onder leiding van den directeur, don heer L. Spaander, in 't lokaal van mej. de wed. J. Kaan voor hare gehuwde en ongehuwde kunstlieven de leden en genoodigdon eene uitvoering. Beide avonden was de zaal flink bez9t. Behalve een achttal zangnum mers werd nog opgevoerd een dramatische sch-ts in één bedrijf getiteld „Alles voor Moeder", door J. C. de Vos, en „Een noodlottige dag", dramatische nonsens in 2 bedrijven van F. Maerlant. Zang en tooneel werden zóó weergegeven, dat alles LAAN bi-i 'k P^liek in den smaak viel, hetgeen wij uit het daverend applaus wel mochten afleiuen. Een gezellig bal besloot beide uitvoeringen. M aj cstci tsschen nis. Te Maastricht is Vrijdag gevankelijk binnengebracht de mijnwerker A. S., verdacht van majesleitsschennis. Beklaagde, oud 19 jaar, wonende te Kerkrad®, had op 11 December in den trein op het traject Maastricht Simpel veld een lied gezongen, waarin zeer beleedigende uitdrukkingen voor onze Koningin voorkwamen. 'Een marechaussée, die dit hoorde, nam hem mee te Sim- pelveld naar de brigade, waar procesverbaal tegen hem is opgemaakt en vanwaar hij naar de gevangenis te Maastricht is overgebracht. N. Ct. Landbouw Anna Paulowna. 17 December hield de afdeelir.g Anna Pau later weder in het bestuur terug te mogen zien, dankte hü de aanwezigen voor hunne opkomst en sloot de ver gadering. Alles voor de reclame. Men schrijft uit Rotterdam: Mal men al niet doet om reclame te maken! Een bakkerij te Rotterdam looft uit f 2.50 voor ieder kind waarmede het gezin vermeerderd wordt; bij de viering van een zilveren huwelijksfeest een heerlijken tulband en voor het recommandoeren van een ander gezin 50 cents. Voor trouwlustigen. In een te Sneek verschijnend advertentie-blaadje vin den Wij de volgende advertentie: Iets voor Trouwlustigen, huwelijk der tegenwoordige vraagt B. J. i Boerenmeid. is, binnen 4 jaar, de vierde meiu Alkmaar. B. en W. hebben den Raad voorgesteld de plaats voor een bioseopeter kermis voor de jaren 1909, 1910 en 1911 onderhands te verpachten aan H. Hommerson te Amster dam voor f 800 's jaars. Tot nu toe deed deze plaats f 400. Voorts geven B. en W. den Raad in overweging te besluiten, by wyze van proef gedurende een jaar van de raadsvergaderingen stenografische verslagen te doen op maken. Nieuwe Niedorp. Zondag j.l., 's morgens nog betrekkelijk vroeg, werd in de vaart, die door het dorp loopt, de „Voorsloot", het ljjk gevonden van Moj. de Wod. J. Jonker, brandstoffen- handelaarster, die blijkbaar dien nacht of in den avond van Zaterdag j.l. daar in 't water is geraakt. Haar eenig kind Jacob was tijdens die droeve stonde afwezig; voor waar een droef thuiskomen. Oudkarspel. Tot ouderlingen der Ned kozen do heeren J. Schuit Kz. en K. Kroon Jbz. 40-jarige Irouwe dienst. Voor 40-jarigen trouwen dienst als timmerman by den polder Geestmer Ambacht (Oosterdijk en Molengeerzen) werd den heer Pr. Hart t e Oudkarspel, door het bestuur „De Post" te Anna Paulowna. Den löden had in het lokaal van den heer J. J. v. d. Goes to Anna Paulowna, de vroeger vermelde propaganda- vergadering plaats van de afdeeling Schagen van den Bond „de Post." Nadat de voorzitter der afdeeling, de heer C. Schut te Schagen, de vergadering, bijgewoond door 14 post ambtenaren, had geopend en het ontstaan en doel van Bond en afdeeling had uiteengezet, tradon 4 der aan wezigen, 3 van Anna Paulowna en 1 van Wieringen, staande de vergadering ais leden toe. De heer Smiers van Anna Paulowna dankte den heer Schut voor zijne bemoeiingen. Wanneer 10 postambte naren te A.-Paulowna en Wieringen daartoe het ver langen te kennen geven, kan eene afdeeling A.-Paulowna mettertijd aan den reeds grooten Bond worden toege voegd. - Winkel. Door de Kinderzangvereeniging alhier, zal op den 2en Kerstdag eene uitvoering worden gegeven in de kolfbaan van den hoer A. Wit, onder leiding van haar directenr, den heer A. Egmond. Opgevoerd zal worden do kinderoperette „Klein Duimpje" en „Grootmoeders vertelling" (kinderkoor met pianobegeleiding). - Winkel. In de zitting van den Militieraad van Zaterdag 14 Dec. jl. zyn 2 lotehngen voor deze gemeente, die een dienst plichtig nummer hadden getrokken, afgekeurd. Langcdijker kooi bundel. Te Broek op Langendtjk en te Noord-Scharwoude werd aan de betaal kan toren dit najaar tot 1 December, aan winterproducten onderhands voor eene som van f38580.69 verhandeld. - Kolliorn. Dinsdagavond j.l. hield de afdeeling van den Bond voor Staatspensionneering eene openbare vergadering, onder voorzitterschap van Ds. Engelkes. Het voorstel-Langedijk, ling, werd ingetrokken. In den loop van den winter zal eene openbare ver gadering worden belegd te Barsirgerhorn, waarvoor een spreker van naam zal worden aangevraagd. Tot bestuurslid, vacature J. Kalf, werd gekozen de heer W. de Boer. Hierna hield de heer W. do Boer zijne inleiding over: „Recht is recht", waarin hy aantoonde, hoe een groot deel der werklieden op 65-jarigon leeftijd niet meer in staat is in eigen onderhoud te voorzien, hoe 't hen onmogelijk was voor den ouden dag voldoende weg te leggen, waar de werkman slechts spaarde van zijn nooddruft. Ook zijn kinderen, zelf verzoigers van een gezin by vaak middelmatige loonen, konden weinig bijdragen voor 't onderhoud der arme ouders. En zoo staat onze oude werkman, afgesloofd in den dienst, der gemeen schap, voor do keuze: 't armhuis of bede-ding. Spreker deed nu uitkomen het stuitende van bedoe ling voor hem, die 50 jaar misschien fier het hoofd omhoog droeg als nuttig lid der gemeenschap en die nu, bjj 't verdwijnen zijner werkkracht, de hand moest uitsteken om een gave. Met welk een warm hart ook gesticht, hoe goed be doeld, de Oudemannenhuizen hadden even weinig zijn sympathie. De matorioele verzorging is er goed, onze volksaard heeft zich by stichting en instandhouding dier instellingen niet verloochend, maar wie als ver pleegde den voet zet over dien drempel, doet afstand van zijne vrijheid, hy, die een halve eeuw misschien j Herv. Kerk alhier zijn her- kpning was in eigfn'- z« 'fc ook nederige ™>ning. V I TX/-; 1 Arirrn m o o rop GEMEENTE SCHAGEN. Bekendmakinien.1! Verplaatsing Marktstalletjes. Burgemeester eu Wethouders van Schagen brengen teï kennis van belanghebbenden, dat na 1 Januari a.s., als plaats voor krameryen ens., op te slaan op den we- kelykschen marktdag, is aangewezen de Gedempte Laansloot. Schagen, den 13 December 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. r. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. Burgemeester en Wethouders van Schagengelet op art. 264 der Gemeentewet, brengen ter kennis van be langhebbenden, dat het door Heeren Gedeputeerde Sta ten op den llen December 1907 goedgekeurde suppletoir Kohier van den hoofdelyken omslag dezer gemoente, dienst 1907, gedurende vjjf maanden ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Bezwaren tegen den aanslag kunnen binnen 3 maan den na den dag der uitreiking van het aanslagbiljet, by den Raad, o? ongezegeld papier, worden ingebracht. Schagen, den 14 December 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. o— Burgemeester en Wethouders van Schagen gelet op art. 264 der Gemeentewet, brengen ter kennis van be langhebbenden, dat het door Heeren Gedeputeerde Sta ten op den llen December 1907 goedgekeurde suppletoir kohier voor de belasting op de honden, dienst 1907, ge durende vjjf maanden ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Bezwaren tegen den aanslag kunnen binnen 3 maan den na den dag der uitreiking van het aanslagbiljet by den Raad, op ongezegeld papier, worden ingebracht. Schagen, den 14 December 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. Wil onze maatschappij in echt Christelyken zin de combinatie oud en arm voor goed verbannen, zij erkenne, als in Donemarken, het recht van den behoeftigen oude op een billijk Staatspensioen. Ton slotte behandelde spreker in korte trekken het ontstaan en de werking van de Duitsche pensioenwet, van genoemden polder een prachtig gouden horloge aan- ^je met jjaar s(;af van ambtenaren ons leert, hoe staats- geboden ReeitcerwedstrQd, Oudkarspel. Zondagavond 15 December werd in het lokaal van den heer J. van Zalinge te Oudkarspel eene oponbare uitvoering gegeven door de pryswinners en -winsters in den onlangs ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan pensionneering niet moet zyn. Hy stelde daartegenover de eenvoudige mooie Deenscho wet, het beste wat tot heden geleverd werd, waarvan miss Edith Fellers schroef „Het eergevoel is bewaard, de blijdschap verhoogd, de dankbaarheid spontaan. De spaarbanken verkeeren in bloeiender toestand, het aantal inleggers stygt." Dinsdag lowna van do Hollandsche Maatschappij van Landbouw eene vergadering in „Veerburg". Er waren 25 personen aanwezig. Na opening door den Voorzitter, den heer P. Kaan Dz die in zyn welkomstwoord er zich over verheugde, dat de bijeenkomst zoo goed was bezocht, werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Ingekomen waren jde volgende stukken: le. Een schrijven van het Centraal-bureau van Landbouw in Zuid-Holland, vermeldende de gelegenheid, om kunstmeststoffen enz op te slaan. 2e. Een intee- kenlyst met aanbieding van een eenvoudig praktisch werkjo ovor landbouw-boekhouding, uitgegoven door Hoeksma Co. to Zwolle. 3e. Eene circulaire van Den Nederlandschen Boekhandel te Antwerpen, waarin één der werkjes uit de „Bibliotheek der jonge boerin" werd aangeboden, getiteld„üe Maatschappelijke Rol der Boerin", door T. de Vuyst, hoofdopziener van don Land bouw to Brussel. 4e. Een schrijven van de Ned. Heide maatschappij, waarin werd bericht, dat deze had beslo ten vanaf 1 November 1907 tot oprichting eenor nieuwe afdeeling, n.m. houtsorteeringen, (orwtenruiters, riet- stutten enz.) Na eenig debat werd den Secretaris opge- dragon, een monster van orwtenruiters benevens prijs opgave te vragen, opdat daarna over een gezamenlijke bestelling zou kunnen worden gesproken. 5e. Een schrij ven van de afdeeling Bodegraven, om deel te nemen, door eeno bijdrage te offeren, aan het aan te bieden souvenir aan den heer Korteweg, afrrodend Secretaris van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Het bestuur stelde voor, hierop in te gaan tot een bedrag van f 5, doch met het oog op de ka3 word het voorste) van den heer D. C. Rezelman aangenomen, om dit bedrag te reduceeren tot f 2.50. Hierna had wegens de perio dieke aftreding der heeren A. de Graaf en Jb. Stammes, die niet herkiesbaar waren, eene verkiezing van bestuurs leden plaats. In de plaats der genoemde heeren werden gekozen de heeren J. Waiboer en Joch. Blaauboer, van wie de eerste, ter vergadering aanwezig zich de keuze liet welgevallen, terwy'1 aan den laatste bericht zou wor den gedaan. De heer Jb. Bakker deed rekeningen verantwoording. Er was ontvangen f239.59 en uitgegeven f236.76. By monde van den heer J. A. Kaan. die met den beer G. Geerligs de bescheiden had nagezien, werd een gunstig rapport uitgebracht, dat den Yoorz. aanleiding gaf, den penningmeester voor zyn accuraat beheer dank te zeg gen, waarmede de vergadering door applaus instemde, Over het verslag van den monsternemer, den heer D, Kaan Jz., werd door don Secretaris met lof gesprokon en op de nauwkeurigheid en nette wijze van inkleeding gewezen. Er waren 64 monsters onderzocht, waarvan 10 van niet-loden. De Secretaris toonde aan de hand van dit verslag aan, dat slechts een gering aantal leden bedoeling vanwege de afdoe- gebruik gemaakt had, om huune kunstmeststoffen te laten onderzoeken, hetwelk bejammerd werd. Over 't algemeen hadden alle onderzoekingen tot vol doende uitkomst geleid, maar niet altyd was aan den monsternemer de uitslag medegedeeld, zoodat daardoor het verslag niet op volledigheid kon bogen. Er was onderzocht 51000 K.G. kainiet; 81000 K.G. Thomas- phosphaat. By Slakkenmeel waren 3 monsters onvol doende en daarop korting toegepast. Verder was aan onderzoek onderworpen geworden 200 K.G. zwavelzure ammoniak, 30000 K.G. super, 8750 K.G. chili, 3900 K.G. ammoniak super en 13350 K.G. kali super. Ook nog monsters lijnkoeken en 2 monsters rood klaverzaad. De uitslag was öf voldoende öf vry voldoende geweest. Door den Voorzitter werd den Secretaris dank gezegd voor zy'ne mededeelingen en den monsternemer voor zyn 1 accuraat verslag, waarna na. eenig debat over de al of i niet wenschelykheid, dat de monsternemer tevens agent was van het Landbouwkantoor te Alkmaar, de heer D, I Kaan Jz. bij acclamatie opnieuw tot monsternemer werd gekozen. De benoeming werd aangenomen, terwy'1 de secretaris zou onderzoeken of onder de bestaande omstandigheden en de bestaande instructie voor den monsternemer de zaak goed kon marcheeren. De Voorzitter deelde mede, dat ten gevolge der lezing van den hoer Mujjs van Schagen, het bestuur voel gevoelde voor de oprichting van een cursus in paardenkennis en hy vroeg hierover het oordeel der vergadering. Van verschillende zyden werd dit voorstel ondersteund en ten slotte aan het bestuur overgelaten, deze zaak te regelen, om in eene volgende vergadering daarover nader vorslag uit te brengen. Op voorstel van den voorzitter werd goedge vonden, het verslag over de proefvolden tot de Januari vergadering uit to stellen, waarna de Secretaris eene begrooting voorlas der kosten van den landbouwcursus, die geene aanleiding tot debat gaf. By de rondvraag diende de heor J. Geerligs eene klacht in over de late bezorging van het Landbouwweek blad. Daar in de volgende vergadering eene vragenlijst moet worden ingevuld, zoo kon alsdan met deze klacht rekening worden gehouden. Nadat de Voorzitter den heeren A. de Graaf on Jb. Stammes hulde gebracht had voor hunne bemoeiingen als bestuursleden en den wensch had uitgesproken, hen Wegens te S. terstond De tegenwoordige die trouwen gaat. Gemeenteraad Winkel. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Winkel, op Dinsdag 17 Dec. 1907. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter opent de vergadering en heet de leden welkom, waarna de notulen der vorige vergadering wor den (gelezen en onveranderd vastgesteld. Mededeeling ingekomen stukken: Na voorlezing wor den voor kennisgeving aangenomen: lo. Het besluit van Ged. Staten dezer provincie, waarbij de gemeentereke- ning over 1906 is vastgesteld in ontvang op f 26822 60i/s en in uilgaaf op f 25471,49i/s, batig slot op f 1351.11. 2o. Idem tot goedkeuring van de gemeentel*«roo iing voor 1908. 3o. Idem van het besluit van den Raad, tot het ver kenen van een subsidie ad f2800 aan het Burgerlijk Armbestuur. Benoeming Armvoogd en een Regentes voor het wees- en armenhuis. De «ingekomen voordracht van het burgerlijk arm bestuur wordt door den voorzitter medegedeeld. Voor armvoogd worden aanbevolen de heeren1 Abr Sloos aftredend, 2. A. Wit. Met aigemeene stemmen Wordt de heer Abr Sloos her kozen, die op de daartoe strekkende v raag van den voor zitter verklaart de benoeming aan te nemen. Do aftredende Reg -ntes wordt bij acclamatie herkozen. Voor lantaarnopsteker te Lutjewinkel hebben zich' 3 personen aangemeld n.1. de heeren W. Vos voor f32. P. Zeeman voor f32, en P. Smit voor f30. Aangezien de heer P. Smit, reeds geruimen tijd de functie van lantaarnopsteker heeft vervuld voor f15 deelt de voorzitter mede, dat R. en Wi. hebben (ge^ mcend hem te moeten aanbevelen voor dezelfde be trekking, hij is bovendien ook de laagste van de drie sollicitanten. Daarna wordt de heer P. Smit, te Lutje- winkel lnet aigemeene stemmen benoemd. De voorzitter stelt aan de orde de jaarlijksche be noeming van leden voor de commissie belast met het toezicht op de wegen. Aftredend zijn de heerenJ. K oom en Hz., Abr. Sloos en J. Timmerman. Tot stemming overgegaan, worden uitgebracht op de h.h. J. Koomen Hzn. 6, J. Timmer man 6, Abr. Sloos 5, P. Slooves Kzn. 2 stemmen, op de heeren S. Over en A. Nobel, elk 1 stem, zoodat de 3 aftredende leden zijn herkozen, die allen zich bereid verklaren de benoeming aan te nemen. Ontslag pud-gemeente-ontvanger F.. Wind. Nu de gemeenterekening door Ged. Staten is vastge steld en B. cn W. benevens de Ontvanger, ontlast zijn, kan ook de oud-gemeente-ontvanger, de heer E. Wind, worden gedéchargeerd, aangezien het geldelijk beheer nog over het geheele diensijaar 1906 door hem is gevoerd. Bovendien is hij ook nog een paar maanden in 1907 ge meente-ontvanger geweest, doch de voorzitter deelt mede, dat B. en W;. de verantwoording daarvoor wel op zich durven nemen en hij stelt voor op de goedkeuring van die rekening niet te wachten, waarna besloten wordt den heer E. Wind, thans te Alkmaar, op de meest eervolle wijze ontslag te verkenen als gemeente-ontvanger van Winkel, met dankbetuiging voor de wijze, waarop hij ruim 20 jaren dat ambt heeft vervuld. Vaststelling Instructie schoolschoonmaakster. Een door B. en W. opgemaakte instructie, voor de schoolschoonmaaksters te Winkel en te Lutjewinkel wordt aan den Raad voorgelezen. Genoemde instruc ties zijn gemaakt op verzoek van de betrokken school hoofden, en in hoofdzaak volgens een daarvoor door hen Ingezonden ontwerp. Nadat enkele kleine wijzi gingen zijn aangebracht worden beide instructies vast gesteld. Na mededeeling door den voorzitter, wordt besloten machtiging aan Ged. Staten te vragen, om uit den post voor onvoorziene uitgaven der bcgrooting vóór 1907 te mogen betalen: f25 voor verleende subsidie aan de groen ten vereen iging Winkel en f30 voor aan koop van een strookje grond. Do voorzitter deelt mode, dat van de jaarwedde „Se cretaris" een bedrag van f 5.34 niet is uitbetaald gedu rende dit jaar. Dit is een gevolg van de in het voor jaar ontstane vacature door het overlijden van den hoer J. Knecht. Er is toen een korten lijd geweest, dat or niemand de betrekking vervulde, terwijl de bode, zeer veel buitengewone werkzaamheden daardoor moest verrichten. Daarna, toen er een vervanger gekomen is, om zooveel mogelijk de werkzaamheden, onder toe zicht van don voorzitter die tot tijdelijk secretaris was aangewezen, n.1. de hoer Keijzer van Barsingerhorn, is doo rden raad goedgevonden de jaarwedde voor den lijd der waarneming aan hem uit te koeren, wat ook is geschied, en nu er nog ieen gering bedrag op genoemden post over is, wordt voorgesteld dit loc le kennen aan den gemeentebode, don heer J. van Dijk, waartoe met aigemeene stemmen wordt besloten. Rooien van hoornen Hot voorstel van B. en W. om een rij hoornen, langs do Oostzijde van den Lutjewinkelerweg vanaf de veld wachterswoning lot voorbij het weeshuis to rooien, wordt door den voorzitter medegedeeld. Verschillen de redenen hebben hun college daartoe geleid. Het gedeelte van dien weg zal er wat het gezicht betreft, wel op vooruit gaan, want de boomen staan krom en in een bocht dicht langs de huizen, en dan het drink water, van die gebouwen, waaronder de school voor handenarbeid, zal er ook heter door worden. Met ai gemeene stemmen wordt tot rooien liesloten. terwijl do boomen, zooals ze daar staan, publiek ver kocht zullen worden liet verder afhandelen wordt op- godragen aan B. cn W.. Herhaaldelijk is door de Gezondheidscommissie $e-

Schager Courant | 1907 | | pagina 1