2 Overhouders, 8811 goed IEIPAAI, 25 lepenboomen, TRAPMAN Co, Kaasmakersknecht Kaasmakersknecht Bericht BILJARTEN Prijsbiljarteii bij B. Venter, Witriiiprwaard. iii i. mum!, De Gracieuse Wegens plaatsgebrek groentemarkten" volgend 110. op Zond. 22 en M\k\i 21 Dit (2e Kerstd.) Faillissement fan MOOLtAS v.LiUWM, op den 2den Kerstdag, Het nieuwe Kwartaal is begonnen. Tweede Kamer. Kerstmis. A dverteatifta- W. PURMER en C. VAN VLIET, die hun hartelijken dank betui gen voor de belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Trijntje Leijden, Catharina Dekker, gevraagd, om 2 Februari as. iu dienst te treden, bij P. HOOGVORST te Nieuwe Niedorp. Jan Dekker Tz., Voor da vele blijken van deelne ming en belangstelling, ondervonden bij het overlijden van ons innig ge lieft Dochtertje, betuigen wij o-zen hartelijken dank P SEVE\HDiJSEv', A SEVENüU[J88^-van ï83xk Barsingerhorn. Dec, 1907. Voor de vele bewijzen van belang stelling. ondervonden bij hot overlij den van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, betuigen wij onzen hartelijken dank. Familie VAN NIENE3. Barsingerhorn, Dec 1907. Aan allen, die ons hunne hartelijk© deelneming betoonden bij het over lijden van onzen beminden Vader en Behuwdvader, betuigen wij omen welgemeenden dank B H. PöTTGER W. Th. A. FöTTGER- Fcoma Verststge, Wieringerwaard, 20 Dec. 1907. Wordt, gevraagd, tegen 2 FebruariFen bij W F, VBMRMAN, Wieringer waard Verkrijgbaar voor de Kerstmis: van 30 cent en hooger. V. BAKKER, LOET. SCHAGEN om WIL», bij S. BROMMER, DIRKSHORN. Wed. A. P. COHEN, om contanten, te Aartswoud. SINT M\ARTBNf8RRUG f i Do Minister van Binnenlandsche Zaken is aan 't woord. Z. li., die do oer geniet van het allerlangst door de Kamer te worden .beziggehouden, hoeft een moeilijke taak. Do heer AALBEltóE voorzitter der rapporteurs komt met allerlei amendementen aandragen, die alle op bezuiniging zijn aangelegd en wel speciaalvan die uitgaven welke dienen lot verhooging van het ontwik kelingspeil onzer natie. Gelukkig echter hebben de hoe ren van rechts, die in den regel als één man zich te gen die uitgaven verklaren, waardoor de- linkerzijde als eén man er zich vóór verklaren moet, weinig succes. Het eene amendement na hel andere wordt gekelderd. ]>e Minister houdt zich flink. Wjat de neutraliteit op de openbare school betreft, hij laat zich er niet over uit. liet woord komt in de wel niet voor; de bijbel- sehe geschiedenis en het bidden kunnen op deze school wordent oegelaten, dat heeft hij verklaard in de memo rie van beantwoording, maar voor het overige bewaart Z. E. ook hierover oen diep stilzwijgen.. Hij laat het de ,h.h. Ketelaar, Borgesius en Ter Laan uitvechten tegen Lohman, v. Wijnbergen; Schokking, die wel zul len blijven vechten tot hun laatston droppel bloed. Den Minister is dc vereenvoudigde spelling niet on sympathiek, maar hij moet toch zorgen, dat er onder wijzers zijn, die de oude spelling onderwijzen. Dit gal' den lieer v. DOORN aanleiding tot een krach tige aanbeveling der vereenvoudigde spelling een aanbeveling, die wij met genoegen hoorden. ij allen herinneren ons den weerzin, waarmede we die vervelende taalregels van de Vries en te Winkel moesten bestudeeren en lijdelijk moeten wc het aanzien, dat ook thans nog die regels gelden en onze kinderen - er mee worden geplaagd. De geslachten der woorden, de naamvallen, het gebruik van een en twee o's en e's in open lettergrepen, ;de verbuiging van bijv. naamwoorden, bezittelijke voor naamwoorden, met de boekerigheid der taal. die er het gevolg van is, ze geven ons noodolooze moeite en verwringen de taal. Moge zoo spoedig mogelijk de vereenvoudigde spelling komen. Nog lies prak de Minister de verhouding der onder wijzers lot hunne hoofden in de school. Voor of tegen het ambulantisme het hoofd al of niet voor de klasse voor of tegen de republikeinsche school, ida school zonder hoofd dat zijn vraagstukken, waarover de minister wel eens eens degelijk advies zou willen c ut vingen uil den boezem der onderwijzersvereenigin- gen. Z. E. heeft dus nog geen vaste opinie op deze pun ten. Do Minister .wil die salarissen der Inspecteurs van hol L. O. brengen van 3500 op 4000 en die der districts schoolopzieners van 2500 op 3000. Dat is niet naar den zin van den heer Ter Laan, die 2 amendementen voor stelt om beide salarissen niet te verhoogen. -Het trae- tement is at hoog genoeg, vooral dat van districts schoolopziener. Hel zijn geen deskundigen, slechts bu- reaumenschen en de baantjesjagerij wordt nog grooter, als de verbooging er door gaat. 't Werk wordt overigens gedaan door de arrondissements-schoolopziener en die krijgen maar 800. Dat is ook genoeg, meent de heer LOHMAN; in een halven dag per week kunnen ze hun werk af. Daarentegen moeten de districts-schoolopzie ners veel toezicht oefenen, het is een positie, die den geheelen mensch eischt en daarvoor moet hij goed betaald worden De Minister bevestigt dit en beide amen dementen worden daarna resp. met 39 tegen 20 en 41 tegen 19 stemmen verwoipen. Wat moet het in de toekomst worden, waar zullen onze onderwijzers gevormd worden op kweekscho len of op normaallessen? Deze vraag werd opgelost, in dien geest, dat langzaam zal 'voortgegaan worden met den bouw van nieuwe kweekscholen; dat echter daar naast de normaallessen niet zullen verwaarloosd wor den. Op het artikel, dat gelden vraagt voor een nieuwe kweeksch., heelt de heer RUYS DE BEERENBROUCK oen amendt. voorgesteld om de daarvoor uitgetrokken som te doen vervallen. Het amendt. wordt echter verwor pen met 37 tegen 33. De heer de Visser stemde met de linkerzijde tegen het amdt. Nu komt de vraag: moet voortgegaan worden niet de vele kleine inrichtingen als opleidingsscholen of moe ten deze op grootere plaatsen geconcentreerd. De spe cialiteiten als Ketelaar en Ter Laan, verklaren zich voor het laatste. De kleine inrichtingen moeten verdwijnen, dat is een onderwijsbelang. Daarentegen zijn de h.h. SMIDT ROODHUYZEN en anderen van oordeel, dat ook de kleinere inrichtingen behooren te blijven en de Minister belooft daarom, waar er geen eenstemmig heid bestaat, alle aanvragen om geconcentreerde normaal scholen te zullen 'weigeren, tot. ons zal zijn aangewezen de te volgen weg. Bijna allen zijn het er over eens, dat bij opheffing, der normaallessen do daaraan verbonden onderwijzers schadeloos moeten gesteld worden, heizij door wachtgeld of op andere wijze. De Minister heeft dit punt in onderzoek, maar kan niets beloven, voor hij de financiëele gevolgen heeft overzien. De tongen komen daarna ios over het regeeringsvoor- stet om ue schilderijen-collectie, Six van Vromade aan te koopen voor i 751.400. De veroeniging „Rem- biandt te Amsterdam geeft 2 ton het rijk 5»/* ton. Uniter de collectie bevindt zich „tiet melkmeisje van Vermeer een schilderij van groote kunstwaarde, in t geheel zijn er 39 stuks. De heer i ROEL81RA acht die groote uitgaaf niet gemotiveerd; de kunst is internationaal en als „net melk meisje naai het buitenland gaal, wordt de Hoiland- sctie kunst aldaar nog meer bekend. Bovendien we heb ben „Vermeers genoeg, liet geld ware bete rbesteed met steun tot aanmoediging van jonge arme kunstenaars oi met aankoop van meer modern schilderwerk. Daartegen kwamen vooral dc hoeren DE STLEKb, lHOMSON, DE BEAUhORT en de MINISTER in verzet. Zij wijzen er op dat ons land deze mooie gele genheid niet mag laten voorbij gaan, dat de stukken rente zullen opbrengen moreel en economisch ook om dat ze vete vreemdelingen trekken zullen: dat ze hun waarde behouden. De heer De Stuurs voorspelde, dat de -Minister veel plezier van „het melkmeisje hebben zal, dat Z. E. s naam bij het nageslacht in eere zal blij- veln aE van iemand, die de artistieke belangen van ons volk behartigd heeft. Slechts 17 stemden tegen den aankoop. Het waren de soc.-democraten, en eenige leden van alle partijen, behalve van de vrijzinnig-democraten, die allen voor stemden. Tusschen de bedrijven door gaaii nu en dan urgente ontwerpen. Zoo Woensdagavond een elftal ontwerpen: suppletoire begrootingen, Indisch kas-te kort, aanvul ling Burgerlijke Pensioenwet; wijziging van de Onge vallenwet enz. De laaEte 2 ontwerpen zijn de belang rijkste. De aanvulling der pensioenwet bedoelt betere rege len te stellen voor de korting op liet rijks-traetement, dat de gepensiomieerde mocht hebben. De commissie van rapporteurs stelde een amendement voor om te kor ten 121/2 pet. van de eerste 600, 25 pet. van de volgende 400, 50 pet. van de volgende 750, en 60 pet van de iost; dit alles met oen maximum van de helft van het genoten tractement. Dit amendement werd 11a bestrijding door den Minister van financiën met groote meerderheid aangenomen. Het tekort der Rijks Verzekeringsbank doet den Mi nister van Landbouw peinzen op redres. Aanhangig is een ontwerp tot verhooging der administratiekosten, welke de industriëelen zullen moeten betalen bij overdracht van het rjisico aan de R. V. B. aartegein zal heel wat oppositie gevoerd worden door de vertegenwoordi gers der industriëelen in de Kamer en de verdedi gers van het „particulier initiatief." Waar dit te voorzien is, kwamen de hoeren overeen nu, bij dit ontwerp het geldt wijziging der gevarenklassen, ook vooral bij laden en lossen, waarbij het rijk 12 ton ongeveer vooruitgaat de discussie uil te stellen. Alleen werden de bepalingen omtrent de loonlijsten verscherpt, tegen den zin van den heer TALMA, die meende, dat dit in strijd is met het arbeidscontract, hetwelk bestreden werd door den Minister en den heer Drucker. Het ontwerp wordt met 35 tegen 21 stemmen aangenomen. Na dit elftal ontwerpen gaan we maar weer door met Binnenlandsche Zaken. Langzamerhand is de gan- sche, 14-daagsehe voorsprong ingehaald en straks komt de Kamer toch nog tijd te kort. Vermoedelijk heeft zij zich nooit zoo lang met Binnenl. Zaken beziggehou den als dit jaar. Intusschen blijft de rechterzijde kna gen aldoor knagen aan de volksverbeteringen. Een al lerdroevigst schouwspel. De Minister heeft subsidie voorgesteld voor de openbare leeszalen in de groote steden Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Gro ningen. Op dit terrein is ons land schromelijk ten achter. In Engeland bestaat in iedere plaats van eenige beteekenis een dergelijke openbare leeszaal, waar ieder van zijn gading vindt en die niet weinig bijdraagt tót verhooging van het beschavingspeil. Niet alzoo denken er de heeren v. Vuuren, de Vries, v. Vliet, v. Nispen en v. Citters, alten leden van rechts over. Ze zijn bang, dat de menschen geen onderscheid zullen maken tusschen malthusiaansche en niet-malthusiaansche ge schriften, tusschen anarchistische en niet-anarchistische en ook wordt door de directiön niet voldoende onpar tijdigheid betracht. In Den Haag waren van de 12 geschriften :over* Katholicisme 5 pet. anti-Katholiek. Dat mag niet gelezen worden. De heer SCHAPER vroeg of de heeren zoo bang voor afvalligen zijn bij het minste stootje; hij leidde er uit af dat de katholie ken daarom de volksontwikkeling tegen gaan. Die vrees voor volksontwikkeling moogt gij veel meer voor ons hebben, voor ons s oe.-democraten, zegt hij. Maar hij is piet bang voor tegengif, de soc.dem. zijn geheel onpartijdig. De heer DRUCKER vooraL wees er de heeren voor stellers op, hoe zij achteraan komen; het Centrum, de machtige Katholieke partij in Duitschland, plaatst zich op een veel ruimer standpunt. De partijdigheid, waar voor men zoo vreest, zal juist verdwijnen door (de rijkssubsidie, waardoor de staat controle kan houden. De ganscne rechterzijde stemde tegen de subsidie. Men leert er uit, zooals trouwens bij de geboete be handeling der begrooling voor Bnuieiilandsclie Zaken gchicken is, dal christelijkheid niet de eenige eigen schap, is, die rechts tezamen houdt; het conservatisme, de uoinpei igneid is hei meest bovenkomende kenmerk liet voik verdommen dom houden, onder houden ziedaar wat deze menschen beschouwen als hel beste middel 0111 den godsdienstzin te verhoogen; alsof niet juist de meerdere beschaving m dezen ue hoogere wijding geelt. De subsidie ging er door met 40 tegen 38 stemmen. De Minister ueeit lotsverbetering voorgesteld voor de leeraren van het Kon. Conservatorium in den Haag, welke muziekschool staat onder leiding van den 'lieer Yiotta, de VVagneriaan. De commissie van rapporteurs wilde 18000 veriiooging schrappen, op grond, dat de verheuging van f lOu per lesuur tot 12U0 wel wat al te kras is. De heer Viotta geeft slechts 9 uur pej' week ies en maakt zijn overigen üjd zeer productief. Zij achtten de subsidie niet noodig. Zij kregen echter van de kunstminnaars zoodanig den wind van voren, dal ze ten sioite maar meer nun amendt. introkken. Oef, we zijn er. Het hoofdstuk wordt goedgekeurd zonder stemming. De Minister heeft waarlijk een compliment verdiend. OORDOG. Het gaal er oorlogszuchtig toe in de Kamer, op het moment. De oppositie tegen den Minister is tol aan de tanden gewapend; onophoudelijk wordt de Minister gebombardeerd; de projectielen vliegen van de banken naar de groene tafel, waar Z. E. onder den invloed van den zoeten droom, door de muziek der fluitende projectielen ontstaan, bepeinst hoe heerlijk zorgeloos 1 nij de Amsterdainsche Stelling in Nederlandsch hoofd stad commandeerde nu anderhalf jaar geleden en hoe dwaas hij deed zijn grijzen kop te wagen aan de her vorming vanN'eerlands leger, dat, mag men de deskundigen gelooven, in een toestand van hopelooze verwarring verkeert, waarin geene verbetering te brengen i s. Geen verbetering te brengen, althans niet in een af zienbaar tijdperk. Moeilijker taak dan die eens Mi nisters van Oorlog is wei haast niet denkbaar. Hem wordt opgedragen de hervorming van ons leger. Dit reeds zou slechts een zeer kraphtig en zeer des kundig man vermogen, indien hij te doen had met een Kamer, bereid hem le steunen in de uitvoering zijner plannen. Dit echter E niet het geval, eer het te gendeel. Eerstens heeft hij te maken met een groote po litieke partij, die hem onmogelijk wil maken zoo spoe dig het kan; dan is er een partij, die zegt: geen man, geen cent; die uil afschuw voor het oorlogvoeren, alles aanwendt 0111 zooveel mogelijk op oorlogsuitgaven te beknibbelen; een partij, die liet volksleger wil in voeren, maar daarbij als eersten eiscli op een concentra tieprogram zet: bezuiniging op militaire uitgaven. Verder een verbluffend verschil van inzicht onder de deskun digen, die allen op marktschreeuwerigcn loon hun waar aanprijzen als de beste, 5 la Van Houten. Onder die omstandigheden moet de krachtigste persoonlijkheid en de Snees t bevoegde deskundige het afieggen. Hoeveel te meer dan een man aE onze tegenwoordige Minister VAN RAPPARD, die zitting heeft genomen in een bij uiEtek zwak ministerie, dat blij zal zijn als het zijn 4 jaar kan uitdienen; die de erfenis van Minister STAAL had te aanvaarden zonder de restrictie „onder beneficie van inventaris;,, die de kwestie van het blij vend gedeelte heeft te regelen met al de heterogene bestancldeelen, waaruit de Kamer bestaat en aan wien onder dé" gegeven omstandigheden de eisch wordt ge steld ons leger-in-wanorde te ordenen en te reorgani- seeren. Het is rein onmogelijk en we hebben mede lijden met onzen ridder, die op het punt staat een droevig figuur'te slaan. Toch gelooven wij, dat hij in de gegeven omstandigheden nog de wijste partij geko zen heeft. Hij wil alles lalen zooals het is, alleen stelt hij in 't vooruitzicht een herziening van de militiewet van 1901. Maar daarmee zijn, op den heer- TYDEMAN na, de heeren lang niet tevreden. De heer THOMSON, dringt aan op een volksleger naar zijn systeem; de heer BOS, namens de Vrijz.-democraten op een volksleger naar Zwitserschen trant; ook de sociaal-democraten (willen zooiets, maar willen liefst geen oent geven. De heer HEEMSKERK haalt de ouwe koe van het blijvend gedeelte weer van stal, verwijt den Minister en het gansche ministerie, gebrek aan vastheid, maar iaat in tusschen na aan te geven, wat hij en zijn anti-rev. partij dan 'toch eigenlijk willen. De heer v. VLIJMEN, die 27 jaar in de Kamer heeft gezeten aE officier, consta teert, dat een officier geen critiek mag oefenen op de militaire leiding, waaruit wij de conclusie trekken, dat hij er dan precies 27 jaar te lang heeft gezeten en trekt nu eindelijk, zich vrij gevoelend als gepension- neerd officier, van leer en tracht zijn vroegeren chef koelbloedig af te maken. De heer DUIJMAER v.TWIST lispelt nu al 7 jaar over verbetering en aanvulling van het kader en men luEtert niet naar hem. We zul len wachten tot 1909, als hij Minister wordt; dan komt de boel wel in orde. De hoer TROELSTRA houdt weer eens een van zijn fulminante redevoeringen, die aantrekken om de aardige wendingen, om hun duidelijkheid; die een Hel der licht werpen op de onmacht van ons parlement om werkelijke verbeteringen aan te brengen; die er op aangelegd zijn om goed te doen uitkomen, .welk een mooie rol de soc.-democraten in militaire zaken spelen, die striemen den minister de christelijke par tijen, dc liberalen en vrijz.-democraten en het gansche ministerie; die logEch zijn en waar in vele opzichten, maar toch ook in hooge mate onbillijk zijn tegenover een Minister, die tot onmacht gedoemd is en tegenover hen, die overtuigd zijn, dat we tocli niet zonder een leger kunnen. De zoo allernoodzakelijkste samenwerking lot ver krijging van betere legertoestanden ontbreekt gansche- lijk in ons parlement. De meeningen loopen te veel uiteen. Een koninkrijk voor hem, die orde weet te brengen in den chaos. We zullen 111 ons volgend nummer zien, of de Mi nister er zich nog weet door te slaan. NEDERLANDSCH Hl'.HVORMDE GEMEENTE te Schagen, len Kerstdag, voorm. geen dienst, 's Avonds 7 uur, Ds. Herman. Idem, 2en Kerstdag, voorm. geen dierst, 's Avonds 6 uur. Ds. Herman, Kerstfeestviering Zondagsschool. Winkel, len Kerstdag, Ds. Verwaal van Alkmaar Veenhuizen, len Kerstdag, voorm. 9.30 uur, Ds. Kanis. Anna Paulowna, len Kerstd.,v.m. 10 uur, Dr. Toxopeüs. Kerstpreek, zangnummers van het Kerkkoor. Barsingerhorn, len Kerstd., v.m. 9.30 uur, Ds. Van Loon. Kerstpreek. De Zangvereeniging „Caecilia" zal, tijdens de godsdienstoef. eenige liederen ten gehoore geveneen collecte zai worden gehouden voor de ver- eeniging van verwaarloosde kinderen „Steun". Zuid-Zijpe, len Kerstdag, voorm. 9.30 uur, Ds. Met, Sint Maartensbrug. Noord-Zjipe, len Kerstd., voorm. 9.30 uur, Ds. Groene- veld, Oudesluis. Kolhorn, len Kerstd., geen dienst. Callantsoog, len Kerstd., v.m. 10 uur, Ds. De Boer. Wieringerwaard, len Kerstd., v.m. 9.30, Ds.Engelkes. Harenkarspel, len Kerstd.. voorm. 9.30 uur, Ds. Damsté, Dirkshorn. Valkoog, len Kerstd., Ds. Tinholt. Sint Maarten, 2en Kerstd., 's av. 6.30 uur, Ds. Tinholt. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, len Kerstd., voorm. 10 uur, Ds. Kooi man, Barsingerh. Noord- en Zuid-Zijpe, len Kerstd., voorm 10 uur. Ds. Corn Vis Jzn., Oudesluis. Medewerking van een Zangkoor. Wieringen, len Kerstdag, Ds. Onnes, Stroe. Nieuwe Niedorp, len Kerstdag, Ds. Haars. LOKAAL „BETHEL", HOEP, SCHAGEN ten behoeve van de Nederlandsch Hervormde Kerk Zondag 22 Dec., voorm. 10 uur, de heer J.L.v.Grasstek. De Preekopgaven van den 2en Kerstdag in het vol gend nummer. Nieuwe Raadhuis te Zijpe. Heden Zaterdag had te Schagerbrug de aanbesteding plaats van het bouwen van het nieuwe Raadhuis met den volgenden uitslag: J. A. Tuijnman te Bergen f15800; C. Oldenburg te 's-Gravenhage f15748; P. N. van Os te Helder f 14616 Gebr. Groot te Akersloot f14430; Firma Zwart en Dek ker te Egmond aan Zee f13678; J. Jonker Hz. te Anna Paulowna f13380; C. Bol te Alkmaar f13300; G. Plevier te Schagerbrug f12904; P. de .Geus te Sint Maarten en J. Veuger te Sint Maartensbrug f12799; P. Voorman te Schagen f12490; M. Groen te Schagerbrug f12466; S. Overtoom te Schagen f12457; T. Snijder te Westzaan f12390; G. Breek en Holman te Alkmaar f12277 77 en B. v. Essen te Schoorl f12200. De gunning is aangehouden. Een slachtoffer. Naar de Zw. Ct. meldt, is er ten huize van den heer W. Vos Hz., in de Nieuwstraat te Zwolle een binnen brand uitgebroken, welke een slachtoffer heeft geëischt. De brand ontstond op de bovenvoorkamer, waar het zoontje van bijna een half jaar in een wieg lag. Aan gezien dat kind gedurende een paar weken lijdende was aan bronchitis, werd er met een inhalatietoestel gestoomd, welk toestel schijnt in brand geraakt te zijn, terwijl de moeder even in de aangrenzende keuken aan het strijken was. Daar de wieg eveneens in brand was geraakt, bekwam het kind verscheidene brandwonden, waaraan het is overleden. Getrouwd: Schagen, Dec. 1907. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig, doch geduldig lijden, na een gelukkige Eohtvereeni|ing van 19 jaren, onze geliefde Ecbtgenoote en Moeder in den ouderdom van ruim 40 jaren. J. HELDER. C. L HELDER. M. HELDER P. HELDER. C. HELDER Sloterdijk, 20 Dec. 1907. Heden everleed, na een geduldig lijden van eenige weken, voorzien van de H. Saoramenten der Stervenden, enz" innig geliefde Fchtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw in den ouderdom van 79 jaar en 5 maanden. P. HUIBERTS. M- DE WIT-Huiberts. A. C. DE WIT. C PORTEGIJS-Hüiberts. S.' P0RTEGIJ8. C. P. HUIBERTS. J. HUIBERTS-Louwe. A. JONKER-Huibkrtb. C. JONKER- M HUIBERTS. J. W. HUIBERTS-Jansen. Anna Paulowna, 18 Deo 1907. Heden overleed na een langhaam verval van krachten, onze geliefde Vader, j Behuwd- en Grootvader, de Heer Weduwnaar van JANTJE SCHOORL, in den ouderdom van 74 jaar en 5 maanden. Namens de Familie, T. DEKKER. Valkkoog, 19 Dec. 1907. Daar wij onze 25-jarige Echtvereeni- i ging in stilte hebben herdacht wegens j. i ziekte van onzen schoonzoon, zoo kunnen 1 wij het toch niet nalaten, onzen harte- j lijken dank te betuigen aan onze Kinde- ren, Vrienden en de gezamenlijke Buren, voor de vele belangstelling en do mooie cadeaux, ons dien dag geschonken. J. RENOOIJ en Echtgenoote. Dirkshorn, 21 Dec. 1907. Wordt gevraagd: i om met 2 Febr. in dienst te treden, bij Jb. DE VRIES, Kaasfabriek „De Cérès", Stórr meer. Aanbev tiend, Aanvang 's namiddags li uur, De ondergeteekende levert tegen scherp concurreerende prijzen, gedurende de FEESTDAGEN TOÉ VISCH. Beleefd nan bevelend, LAAG/.IJDE 0 80, SCHA GEN. landman te Penigenburg, gein. St. Maarten. Door den E.A. Heer Rechter-Commis- saris in bovengenoemd faillissement is bepaald, dat de schuldvorderingen bij de Curatoren moeten zijn ingediend vóór 9 Januari 1908 en dat de verificatie vergadering zal worden gehouden op Woensdag 29 Januari 1908, des voormiddaga elf uur, in een der lokalen van het Gerechtsgebouw te Alkmaar. De Curatoren, W. C. BOSMAN. A. DORBECK. Alkmaar, 18 December 1907. J.l. Donderdag VERMIST één met langen en één met korten staart, beiden een teerstip op den kop. Inlichtingen gaarne ingewacht bij Jb STAMMES, Oudesluis (Groote Sloot.) "Te koop gevraagd: tevens ook geschikt om bij den weg te rijden, niet te oud. Te vervoegen aan het bureau v d. Blad. op Popderdag 16 Dec.'OI, 's avonds 6 uur, in het café „De Roode Leeuw", BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Winkel zullen op Dingdag 7 Jan. S90S, des voormiddags ten 10% uur, in het openbaar verkoopen: staande aan den Lutjewinkeler weg te Winkel. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. KOOMEN Hzn., Burgemeester. A. DE RIDDER. Seoretaris. Bij vonnis der Arrondissements-Recht- bank te Alkmaar, d.d. 19 December 1907, is verklaard in staat van faillisse ment CORN KLIS VAN EETEN Sr., land man, wonende te Anna Paulowna, met benoeming van den E A Heer Jhr. Mr. DE SAVORNIN LOHMAN, lid die. Rechtbank, tot Rechter-Commi*saris en van den ondergeteekende tot curator. Mr. A. PRINS, Ad vooaat-Prooureur. Alkmaar, 20 Dec. 1907. op den 3cn Kerstdag, VAN ABONNEMENTEN bestelle men bij LAAN - SCHAGEN.

Schager Courant | 1907 | | pagina 3