Nieuwjaarsgroet. WELKOMSTGROET Woensdag 25 December 1907. 51ste Jaargang. No. 43^0 Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst NGEZONDEN 8TUKKBN één dag vroeger. Biareao tCd AttBlf, Laan. O 4. Interc. Teiephoon No. 20. Uitgevers TRAPMAN Co. Prijs per jaar f 3franco per post f 3 60. ADVERTENTIEN vau 1 tot 5 ragals f 0.25 iedere regel meer 5 ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekeod EERSTE BLAD. Onze lezers, die met 1 Ja nuari a.s. aan FamilieVrien den of Begunstigers in onze Courant een willen plaatsen, worden be leefd uitgenoodigd hunne op gaven aan ons Bureau LAAN D 4 tijdig in te zenden. Buitenlandsch Nieuws. INGEZONDEN. Binnenlandsch Nieuws. AIiciici Niosws-, A NT. nilliL Afzonderlijke nummers 5 Cent Dit nummer bestaai uil twee bladen. lo krijgen. De schuldigen zijn voor den rechter gedaagd, maar ze te vinden, ging dikwijls niet gemakkelijk een aanbrenger of een getuige zou in 'Ierland geen leven meer hebben en de schuldigen te bestraffen was ook moeilijk, want de gezworenen, hetzij uit in stemming met de daad, hetzij uit vrees, spraken ze meest vrij, of konden het althans over het schuldig niet eens worden. Nu sporen, sedert maanden, de unionistische voormannen en kranten Birrell aan om de zooge naamde misdaden wet, nooit ingetrokken, maar buiten werking gesteld, op de roerige streken toe te passen, die dan in zekere opzichten als in staat van toeleg zonden zijn. Maar Birrell wou er niet van weten. Al genoeg is het gebleken, dat men met die maatregelen in Ierland op den duur niets uitricht dan er den haat tegen de Britten versterken. Hij acht bovendien de gewone ptrafwet voldoende om het kwaad tegen te gaan. Welke nieuwe middelen die aan de hand doet, zal nog moeten blijven. Of 't waar is, dat het veedrijven al vermindert de Roomsche geestelijkheid heeft het al eenigen tijd ge leden afgekeurd en Birrell het geheele ophouden door ©enigerlei belofte verkregen heeft, is dezer da gen Wel beweerd, maar de Times heeft er geen bevesti ging (van kunnen lyijgen. Intusschen is Ginnell, het Iersche Parlementslid, die aanhoudend tot het veedrijven heeft aangespoord, ein delijk voor den rechter ter verantwoording geroepen en veroordeeld tot een half jaar gevangenisstraf. Finnen en I'oleu. In Rusland viert nog lang niet de vooruitgang hoogtij. Er worden nog allerlei verre van vooruitstrevend© maatregelen toegepast en dat vooral in Finland en Po len. Maandenlang zijn de l-innen met rust gelaten, maar nu zal er dan weer aan dat goede leven een einde komen. De tegenwoordige gouverneur-generaal Uerhard was een man met liberale beginselen. Maar op dieais ad viezen werd in Petersburg weinig acht geslagen iem voortdurend werd hij door de regeering in Petereburg geringeloord. Men meldt nu, dat iiij ontslag zal aan vragen. Wat daarvan waar is, zal spoedig genoeg blij ken. Maar het is reeds een veeg teeken, dat hij tot adju dant heeft gekregen den reactionnairen Scijn, een honoe- ming, die Gerhard zeer onaangenaam was. Volgens courantenberichten zal binnenkort een gansch legercorps uit het militaire district Petersburg naar Finland vertrekken. Van offiëelo wordt verklaard, dat zulks geschiedt met het oog op de wintermanoeuvres. Velen vertrouwen de zaak echter niet en brengen deze troepenverzending in verband met een wijziging in de staatkunde ten opzichte van Finland, welke meer in reactionnairen koers zou worden gestuurd. Hetzelfde verschijnsel voor de behandeling der Finnen door Rusland doet zich ook bij de behandeling der Polen in Rusland voor: scherp treedt de reactie in Rusland op tegen de Russische Polen. Toen de Tsaar de Oekase van 17—3(1 üctober 1905 uitvaardigde, waarin ook aan de niet-Russische volken concessies werden gedaan op het gebied van godsdienst en onderwijs werd in Polen een schoolvereeniging ge- vonnd onder den naam „Maatschappij der school Ma- tiza," (wier doel was het onderwijs aan de Pöolsche kinderen in hun moedertaal te doen geven. Die veree- niging kreeg, in de twee jaren van haar bestaan llo,000 tot f 120000 leden, over 781 afd. verdeeld. De vrij willige bijdragen bedroegen in 1907 een millioen roebels; en aan de regeering werd vergunning gevraagd voor het oprichten van 1247 scholen, die voor 651 scholen werd gegeven. Het aantal leerlingen bedraagt 36.000. Nu schijnen in sommige plaatsen scholen te zijn opgericht zonder vergunning, waardoor moeilijkheden ontstonden tusschen de plaatselijke afdeelingen en de overheid. Maar tot dusver was nooit gebleken, dat de regeering, die toch de helft der gevraagde vergunnin gen op de overgelegde statuten toestond, het doel der vereeniging voor onwettig hield. Voor eenige dagen werd een vergadering van de af- deelingsvertegenwoordigers der „Matiza" gehouden te Warschau; daaraan namen drie Polen uit Posen'deel. Tengevolge daarvan heeft de gouverneur-generaal van Warschau; daaraan namen drie Polen uil Posen deel. 3000 Roebels naar de Roess mededeelt ingevolge een klacht van den Duitschen consul. En nu is bevel gegeven lot geheele opheffing van do geheele schoolvereeniging Matiza een maatregel, die .'zelfs in reactionnaire kringen in Petersburg ver bazing wekt. Na de Finnen (dus de Polen; nu komen de Duit- schers in de Oostzee-provincies aan de beurt. De eer ste schrik is voorbij en met het toenemen der reaction naire neigingen in Rusland, neemt ook het chauvi nisme en de geest van russificatie toe. Dat daardoor nog grooter ontevredenheid, nog meer tegenwerking ordt ontketend, dan vroeger ooit bestond, schijnt Russische regeering niet in te zien. Ierland. In Ierland is reeds sinds eenigen tijd het veedrijven in zwang. Het is oen nieuw middel, door de Ieren in toepassing gebracht om de groote grondeigenaars het leven te verzuren. Een van de voornaamste redenen van Ierlands vcival en armoede is, dat een aanzienlijk gedeelte van hot land in het bezit is van groote heeren, die meest in Engeland of in Schotland wonen. De Ieren kunnen geen grond krijgen om het te bebouwen. De laatste Iersche landwet heeft getracht, met financieele hulp van regeeringswege, den verkoop van landgoederen, geheel ptf gedeeltelijk, te bevorderen, opdat er zich kleine jboeren, met voorschotten geholpen, op konden vooiigen. Om allerlei redenen heeft die wet niet opge leverd, wat men er van verwachtte. Met name waren de Ieren verbolgen op de grondbezitters in sommige stre ken, (die uitgestrekt grasland, dikwijls 't beste dat er voor bebouwing was, in handen hielden. Om hen nu te dwingen dat te verkoopen, vonden de Ieren het veedrij ven uit. Er geschiedt den beesten geen leed, ze worden ook niet gestolen. Men drijft ze eenvoudig van hun wei plaatsen af, in ander veld' de wegen langs; soms brengt men ze aanhoudend den eigenaar of pachter voor de deur. r i j Men weet ook, dat Birrell, de minister van Ierland, die do Ieren oen goed hart toedraagt, met kracht tegen ^pVéedrijven is opgetreden. Hij heeft het in ondubbel zinnig0 woorden afgekeurd en zijn Iersche vrienden gewaarschuwd, dat zij, als ze er moe voortgaan, hem jïeMien zullen iets voor ben in hel Parlement gedaan Geachte Redactie! In Uw nummer van Zondag 22 December j.1. komt voor een „bekendmaking" van onzen Burgemeester, waarin o. m.„dat het aanbieden van en rondgaan met nieuwjaarswenschen langs de buizen verboden is." Gaarne vernam ik nu van onzen Burgemeester, indien U, geachte Redactie, het goedvindt, door middel van Uwe courant, of dit verbod ook geldt voor de gemeente werklieden - vuilnis-ophalers, lantaarn opstekers, e a. M. i. mogen geen uitzonderingen worden toegelaten en moet het nieuwjaarwenschen ook aan deze personen verboden worden. Met beleefden dank voor de verleende plaatsruimte, G. H. HULSMAN. Ingekomen stukken anders soms nogal een rubriek van belang 1 zyn er niet, dus wordt direct maar over gegaan tot punt 1 der agenda: benoeming onderwijzeres te Zijdewind. Op de alphabetische voordracht komen voor1. Mej. P. M. Beum van Alkmaar (tijdelijk onderwijzeres te Oudendijk); 2. Mej. G. Plaatsman en 3 Mej. T. Zult. Mej. Beum verkrijgt alle stemmen en is dus benoemd. Voorzitter wil voorstellen, hare indiensttreding te be- palen op 7 Januari a.s., na afloop der vacantiën alzoo. En dan zou spreker bij de bestaande bepalingen nog deze willen toevoegen, dat de onderwijzeres moet wonen te Zijdewind, althans onder de schoolwijk Zijdewind. I Een en ander algemeen goedgevonden. Rest nog, al i staat het niet op de convocatie, de benoeming van een j Armvoogd bij de Protestantsche Armvoogdij, in de plaats j van den heer J. Nagelhout, (aftredend). Deze is her- j kiesbaar en bjj stemming vereenigt hy alle 7 stemmen op zich en is dus herbenoemd. Voorz. brengt ter sprake dat een 4-tal jaren geleden by het hek, dat het kerkhof van het kerkerf scheidt, een hagedoorn- heining is geplaatst en daar het hek erg aan herstelling toe is, zou het nu 't beste zijn, dit te laten vervallen om de heining daarna als scheiding dienst te laten doen. Goedgevonden. Bespreking Nieuwjaarwenschen. Voorz. wyst er op, dat tot nu alleen maar wordt aan gekondigd aan 'tbord, dat op 2 Januari nieuwjaarwen schen mag plaats vinden zonder meer. Als gevolg daarvan komen ingezetenon dit doen, maar ook lieden, buiten de gemeente woonachtig 4-jarig stiefdochtertje veroorzaakt te hebben. Die vrouw was eerst dit jaar met een weduwnaar hertrouwd, wiens kinderen zy al spoedig zeer slecht behandelde. Toen het kleine meisje met bevuilde kleertjes thuis kwam, roste zy het kind eerst af en zette het toen in een pot met loog, waarna zy het op zolder opsloot. Toen do vader 's avonds van zyn werk kwam en naar de kleine vroeg aan de andere kinderen, want de vrouw was eenvoudig uitgegaan, hoorde hy dat deze op zolder was. Daar vond hy het lijkje met saamgekne- pen handjes en opgetrokken beenen, reeds geheel ver stijfd. Op last der justitie is het lykje geschouwd. Zanguitvoering Anna Paulowna. De gemengde Zangvereeniging „Cressendo" te Anna Paulowna, directeur de heer N. Raap, gaf Zondag 22 December eene uitvoering voor leden en introducé's in „Veerburg." De zaal was goed bezet. Het vry uitge breide programma was met zorg samengesteld, hetwelk bleek uit de keuze en de rangschikking der liederen. By de opening sprak de voorzitter, de heer C. Sluis, tot de aanwezigen een hartelijk welkomstwoord, aan het slot wTaarvan hy hoopte, dat zoowel werkende als kunst lievende leden zich zouden aanmelden, opdat daardoor de zang werd bevorderd en de bloei der vereeniging zou toenemen. Zeker, het ware voor „Crescendo" te wenschen, dat vooral Heeren zangers zich aansloten, want het bleek dien avond, dat de mannen-stemmen te zwak waren, ook al was dit meerder uitgekomen, indien niet wyseljjk er voor gezorgd ware dat de dames zich inhield n. Dat de verschillende nummers zich kenmerkten door en deze wel 't meeste. Gemeentenaren komen er niet j eenvoud, dat de uitvoering ervan bescheiden eischen veel. Daarom wou Voorz. nu gaarne aankondiging met 1 stelde, zoodat ze binnen de krachten der leden vielen, nadere omschryving; byv. zoodanig, dat 't nieuwjaar- getuigde van goede luiding en bezorgde den uitvoerenden wenschen zal zyn alleen voor in de gomeente wonende succes, want het publiek was zeer tevreden. Meestal de „Apollo", Wieringcrwaard. Het is steeds met zeer veel genoegen, dat we een concert bezoeken van de Zangvereeniging Apollo te Wieringerwaard, met den heer P. Stadt als directeur. By voorbaat kan men er zich van verzekerd houden, dat alles wat ten gehoore wordt gebracht, zorg en studie verraadt. Niet steeds een onberispelijke weer gave, dat kan onmogelijk geëiseht worden van een plat telandskoor, maar toch 'een weergeven, dat veel genot verschaft en veel waardeering eischt. Zoo was het ook op het concert, dat we Zaterdagavond hoorden van Apollo, en al spoedig kon worden gecon stateerd, dat. het koor vooruit was gegaan. Het klankgehalte was mooier, meer evenredig de stemmenverhouding, alles was meer één. Werkelijk niet gerin e te schatten voordeelen, die aan de uitvoering der verschillende nummers zeer ten goede kwamen. Jammer vonden we het, dat voor de pauze alles zoo dof, zoo gedempt klonk, een euvel, dat (nadat er flink „gespuid" was) na de pauze verdwenen was. Het programma bevatte niet minder dan 13 zangnum mers, voor gemengd koor, vrouwenkoor, mannenkoor en een tweetal sopraansolo's, dus afwisseling genoeg, maar tevens op zichzelf reeds oen bewys dat er gewerkt was. Dat geheele programma de revue te laten passeeren, zou ons te ver voeren, maar gaarne noemen we de mooiste nummers op. En dan van voren afAvond van Van Millingen, dat goed van kleur werd weergege ven en waarvoor de bas een apart pluimpje verdient; Lentelied van Van der Wulp en IJdele Spoed van Ver hulst, vooral dit laatste is een mooi liedje. Vergeten mag ook niet wordenBarcarola van Beyerlé, dat vooral zoo juist was van stemming en voordracht; Super Fiu- mina, dat beslist het best van al werd gezongen, en 'tLooze Molenarinnetje van Pyzel. Het lastigste nummer was welVan een Ruiter en een Koningsdochter. Wie met de eigenaardige moeilijk heden van dit lied, vooral van het begin, bekend is,zal begrijpen, hoeveel studie ervoor noodig is, opdat dit num mer een prijzenswaardige vertolking krygt. Apollo heeft het niet prijzenswaardig, maar zelfs uitste kend gezongen. Er waren verschillende gedeelten, vooral het middengedeelte en het slot, die zoowel door voor dracht als klank superbe waren. Van de vrouwenkoren beviel Jonkheidslied ons het meest en van de mannenkoren verreweg Woudvoog'lyn; dat was een succesnummer. In grove trekken onze indrukken hier weergevend, spreekt daaruit toch voldoende, welke uitnemende eigen schappen Apollo heeft. In den heer Stadt bezit dit koor een directeur, die op zyn beurt over die capaciteiten beschikt om Apollo hoo- ger te brengen steeds vooruit! En koor, èn directeur verdienen aller waardeering voor hun werk en de bezoekers van Zaterdag avond duiden het ons niet euvel maar dat mag dan wel op een wat warmer wyze worden getoond dan Zaterdag geschiedde. De thermometer stond beneden nul brrrrrr 111 Een welkome afwisseling bood ons nog mejuffrouw C. Stadt, die een tweetal soli zong. Het is geen over dreven compliment als wy zeggen, dat mej. Stadt die twee liederen zeer goed heeft gezongen. Zy heeft een mooi, warm orgaan, gevoel en een goede voordracht, wat alles, by verdeie vorming en ontwikkeling, in de toe komst een schoon geheel kan brengen. Nog een kleine opmerkingby goeden zangbe hoort een goede piano... het is plicht van de Zang vereeniging ook daarvoor te zorgen. Woensdagavond, lsten Kerstdag, wordt deze uitstekend geslaagde uitvoering herhaald. Raad te Oude Niedorp. Vergadering van den Raad, gehouden op Maandag 23 December 1907, voormiddags 10i uur. Voorzitter de heer A. Wonder Pz., Burgemeester. Present alle leden. Na de opening volgt de lezing der notulen, die onver anderd worden goedgekeurd. muischeD en dat aan de ingezetenen wordt verzocht niet aan buiten de gemeente wonenden te geven. De heer Hiile is hier niet voor en wil liever wel dan niot geven. Hy wyst hen, nie by hem komen wenschen, niet gaarne de deur. De heer Rempt denkt, dat er niet v el buitenlui komen, doch Voorz. vindt van wel; er komen meer buitenlui wenschen, dan ingezetenen. En werden de opgehaalde penningen dan nog goed besteed, maar die buitenwonenden besteden de ontvangsten veel moer by den kastelein dan by den bakker. De heer Over wou er aan toegevoegd zien een bepa ling, die de bedelarij weerde. Spreker krygt wel eens bedelaars. Voorz. echter krygt die niet. Er is overigens al eenige malen verzocht niet aan bedelaars te geven en ze komen dan ook heel weinig hier. Als men werkelijk van bedelaars weer last krygt, zou Voorzitter we! weer het verzoek, om deze niet te geven aankondigen, maar zoo weinig als spreker er nu van merkt, acht hy de door den heer Over bedoelde toevoeging niet noodig. Die wordt dan ook per slot van rekening achterwege gelaten. Zelfs doortrekkende reizigers krygt Voorzitter maar zeer weinig. De heer Hillo heeft er een paar weken geleden te Zijdewind nog een viertal, man, vrouw en 2 kinderen geherbergd, die te voren van Voorzitter spoorgeld ontvangen hadden. Goedgevonden de bepalingen voor het nieuwjaar wenschen, als eerst door Voorzitter voorgesteld, in te voeren, met algemeene stemmen, uitgezonderd die van den heer Hiile, die er tegen was. De rondvraag levert niets op, waarna Voorzitter ver klaart tot sluiting te kunnen overgaan, ware het niet dat hem nog een aangename taak te verlichten over bleef en wel deze: de leden van den Raad hartelijk dank te zeggen voor den steun en de medewerking, in 't afgeloopen jaar ondervonden. Spreker hoopt, dat allen elkaar in 't volgend jaar weer in den besten welstand mogen ontmoeten. Hierna sluiting. Oude Nicdorp. Alhier is een gemengde zangvoreeniging opgericht met een 23-tal leden. Als directeur treedt het hoofd der school, de heer M. H. Woutman, op. Hoogwoud. Zondagavond j.1. had er in de herberg van den heer G. Oostwouder een kolf- en biljartwedstrijd plaats. Aan den kolfwedstryd namen 10 kolvers deel. De 1ste prys werd behaald door den heer H. de Boer en de premie door den heer O. Schermer. Aan den biljartwedstrijd namen 20 personen deel. Na veel inspanning werd de 1ste prys behaald door den heer K. Dekker en de premie door den heor S. Koorn Pz., allen wonende alhier. Sint Pancras. De Commissie voor de herstelling van kerk en to ren te Sint Pancras kwam Maandagmiddag nog eens byeen, om de afwerking van het plafond der kerk (het welk met de laatste afschouw nog niet aan het bestek had voldaan) nader te keuren. Het werk werd in orde bevonden en kan de geheele afrekening van burgerlijke en kerkelijke gemeente plaats hebben. Tot lid van het bestuur der banne Winkel is her kozen de heer Jn. Timmerman Kz. te Lutjewinkel. Zondagmorgen 22 December had in de Kerk der Ned. Herv. Gem. te Anna Paulowna de verkiezing plaats van stemgerechtigden voor de leden van het kies-college. De aftredenden waren de heeren Jb. Siewers, T. Schuitenmaker, A. Tiel en D. Slikker. Gekozen wer den de heeren Jb. Siewers, D. Slikker, T. Schuitenmaker en-K. F. Ehrmann. Anna Paulowna. Uitslag der vetkooping ten overstaan van notaris Backx te Wieringerwaard, gehouden op23 December: 1. Een huis benevens 4.64.20 H.A. wei- en bouwland in eigendom by den heer C. van Eeten. Kooper van de perceelen I, II en III, ter grootte van 3.11.20, de heer K. J. Koster te Alkmaar voor de som van f 2420; de perceelen IV en V groot 1.53.00 H.A. Kooper de heer J. Muys te Alkmaar, voor de som van f 655. 2. Een huis benevens 2.15.60 H.a. land, in eigendom by den heer C. Weij, opgehouden voor de som van f 1370. 3. Een huis benevens 3.58.40 H.A. land, in eigendom by de erven P. Wey. Kooper den heer C. Wey te Anna Paulowna voor de som van f 1666. Ken familiedrama? Zaterdag is te Monster (Z. H.) vrouw S. gevangen genomen, verdacht door schuld den dood van haar in een rustig tempo gezongen, kionken de liederen cor rect en liefelijk, vooral Avond van S. van MUligen, hetwelk zeer naar den zin der aanwezigen herhaald v\ erd. Van de Solisten oogstten vee) bijval de dames G. van Wyk met: „'s 'Avonds, ils ik slapen ga," A. Mulder met „Verbeid d en M. UekKer met „Afzijn" van VV. 11. Verhulst. „Crescendo" kan met hare uitvoering tevreden zyn en liet is te hopen, dat eene vermeerde ring van leden er het gevolg van moge zyn. Zijdewind. Door het slechte weer hadden maar een 20-tal belang stellenden Maandagavond gehoor gegeven aan den oproep van den heer Merz om een ijsclub op te richten. Het resultaat der vergadeiirg was evenwel, dat toch een ijsclub werd opgericht mot 15 leden en dat men besloot tot den Ijsbond Hollands Noorderkwartier toe te treden. Tot bestuursleden werden gekozen, de heeren: G. Snee- kes, C. Jong, D. Stam, J. Richter en K. Hemke. Gestikt. Terwijl de oude Wbrkman H. Assems te Purmerend, gisteren het middagmaal gebruikte, bleef een stukje vieesch in de keel steken. De ongelukkige was bijna onmiddellijk dood. Tcsscl. De heer G. J. O. D. Dikkeis heeft ontslag genomen als wethouder der gemeente Tessel. Weer een inbraak. In den nacht van Zondag op Maandag is er een brutale diefstal met braak gepleegd in het kantoor der Levensverzekeringsmaatschappij De Standaard, hoek Heerengracht en Koningsplein te Amsterdam, en in het daaronder gelegen kleedingmagazyn van den heer P. M Broeknians. Op het kantoor der levensverzekeringsmaatschappij werd de brandkast geforceerd en daaruit twee pand brieven Generale Hypotheekbank gestolen; voorts werd f25 aan klein geld ontvreemd. Van het kantoor gingen de inbrekers naar de eerste étage, waartoe ze zich ook door verbreking toegang verschaften. Ook daar werd de brandkast geforceerd, maar de dieven zyn blijkbaar gestoord geworden, zoodat ze zich niet meester konden maken van de f2000, die de brandkast bevatte. Slechts met f4 aan postzegels hebben de ongewenschte gasten zich tevreden moeten stellen. Ook is in een tweetal kiosken ingebroken. Hier werd weinig of niets buit gemaakt. (Hbld.) Koeiendiefstal. Het O. M. by de Haarlemsche Rechtbank eischte Maandagmiddag tegen twee visschers uit Ilpendam, die te Zaandam twee koeien uit de weide stalen, drie jaren gevangenisstraf. De dieven waren met de beesten naar de markt te Purmerend getrokken, maar vóór zy tot den verkoop konden overgaan, werden ze aangehou den. De Ministerraad. Naar men verneemt is in den Maandagnamiddag gehouden buitengewonen Ministerraad, naar aanleiding van de verwerping van de Oorlogsbegrooting, nog geenerlei definitieve beslissing genomen. De vergadering duurde van half vier tot over half zeven. Zaak-De Geer. De Hooge Raad deed Maandag uitspraak in de zaak van jhr. T. A. C. de Geer, door het Gerechtshof te Amsterdam veroordeeld tot gevangenisstraf van 4 jaar en 6 maanden, wegens 18 misdrijven van verduistering gepleegd door hem, die het goed uit hoofde van zyn persoonlijke dienstbetrekking onder zich heeft. De cassatie werd verworpen en dus het oordeel van het gerechtshof te Amsterdam bevestigd. Winkel. Voor het beroep by de Ned. Herv. Kerk. alhier heeft de heer H. H. Riepma te Pingjum bedankt. Sint Maarten. Zondag 22 Dec. jl. gaf de Rederijkerskamer O. O. voor een goed bezette zaal in het lokaal van den heer Jb. Schermerhom, eon uitstekend geslaagde uitvoering. Opgevoerd werd „Het zonnetje in huis", TooneeFpel in 4 bedrijven door A. Bingham, dat met zeer veeP sympathie werd ontvangen. „Hetzonnetje in huis" ver tolkte op een wijze die zeer te loven was, haar rol, en ook de andere rollen werden zeer goed tot haar recht gebracht. Tot nastukje kregen wytwee comische Scènes, die de lachspieren dan ook terdege bewerkten. Daar O. O. nog maar jonge krachten bezit, mag het niet nagelaten worden een woord van dank te brengen voor den genotvollen avond. Een gezellig bal hield vooral de jongelui tot laat in den nacht by elkander Zou het waar zijn Het volgende vermakelijke feit ontleenen we aan den Amsterdamschen brief van Hugo in de Leeuwarder Crt. „Toen de lijst van decoraties (verleend door den Duit-

Schager Courant | 1907 | | pagina 1