Plaatselijk Nieuws. Groenteveilingen, Tweede Kamer. Marktberichten. Gemengd Nieuws. Predikbeurten. 2en Kerstdag. Zondag 29 December 1907* 16- Uit en voor de pers. schen Keizer) werd opgemaakt, was burgemeester van Leeuwen uit de stad en trad mr. Heemskerk, de oudste wethouder, op als waarnemend burgemeester. Dies werden voor de lintjeslijst opgegevenmr. Heemskerk, waarnemend burgemeester en mr. van Leeuwen, burge meester van Amsterdam. 's Jonge, dachten de Duitsche autoriteiten, waarne mend burgemeester dat is de burgemeester die alles waarneemt; dat is dus de echte, de heusche, de hóóge. En ze gaven mr. Heemskerk een Rooden Ade laar, wat met onzen Nederlandschen Leeuw te verge lijken is. Maar mr. van Leeuwen, die maar gewoon „burgemeester" genoemd werd, kreeg een lagore orde we zouden in ons land „Nassautje zeggen en wel de Kroonorde! Tableau 1 1 Mr. van Leeuwen is er de man niet naar om zich over zoo iets boos te maken. Hy moet er hartelyk om gelachen hebben. Maar 't geval is er niet minder vermakelijk om." LOKAAL „BETHEL", HOEP, SCHAGEN ten behoeve van de Nederlandse li Hervormde Kerk len Kerstdag, voorm. 10 uur, de heer J. L v. Grasstek. 2en Kerstdag, voorm. 10 uur, de heer Creutzberg van Breezand, gemeente Anna Paulowna. Zondag 29 Dec., 's av. 6.30 uur, de heer J.L.v.Grasstek Broek op Langendyk. Aardappelen graatjes f 0.40 a f 0.55 per ronde - 0.40 a - 0.45 Reuzonbloemkool - 3.— a - 5.— Roodo kool - 2.50 a - 4.50 Gele kool - 2.50 a - 4.60 Uien - 0.60 a - 0.70 17$ K.G. 100 stuks 50 K.G. Wc zullen zien, of de Minister er zich nog weet door te slaan, dit was de laatste zin van ons vorig overzicht. Daaruit sprak reeds een zekere profetie, een twijfelen aan dit slagen. Welnu, de vrees is bewaarheid gewor den: de Minister heeft zich er niet welen door te slaan. De oorlogsliegrootiiig is verworpen en wel met 38 tegen 53 stemmen. Dit feit, maakt het bespreken van hel verdere behan delde vrijwel overbodig en zullen we ons alleen bepa len 'tol datgene, wat dit grooto oogenblik voorafging en zooals de correspondent van het Ilbld. het beschrijft. De Ix'handeling van de artikelen, op dezen laatslen dag vóór Kerstreces, had een vrij glad verloop. Amen dementen, voor zoover ze niet werden ingetrokken, werden met groote meerderheid afgestemd (óók een amendement-L imburg c.s. om de Stelling Amster dam niet verder af te werken) en in de gewone jolig- joelige Kerstmisslemming Van do Kamer was niets, dat onheil voorspelde. Tegen vijven was alles achter den rug en de stemming over hoofdstuk VIII, de begrooting van Oorlog, zou aanvangen. Toen zei de voorzitter opeens: „Het woord is aan don heer Van Vlijmen, die het gevraagd heeft." Onmiddellijk kwam er groote stilte en spanning. Men vermoedde, dat de Katholieken booze voornemens had den. En de heer VAN VLIJMEN verklaarde, mede ma- mens „vele politieke vrienden," dat zij tegen deze be grooting zouden stemmen, onder andere (voor sommigen van hen) omdat „de strijdbaarheid van onze weer- j macht niet in verhouding stond tot de uitgaven, (die daarvoor werden gevorderd." Terstond daarna rees de heer DE SAVORNIN LOII- MAN op. De spanning en de stilte werden nog grooter. Als de Kamer een persoon was, zou ze bleek van aap gezicht zijn geworden. De afgevaardigde van Goes verklaarde dat hij, gelijk bekend was, niet stemde tegen begrootingen om redenen, die niet in de begrooting zelve waren gelegen. Schoon nu wel erkend moest worden, dat tegen s Ministers be leid, blijkend uit deze begrooting, bezwaren waren te opperen, meende hij toch, dat de voornaamste beden kingen veeleer voortvloeiden uit den toestand van onze legerorganisatie. En daar de Minister zijnerzijds niets deed, (dat verbetering in den weg zou staan, achtte spreker zich niet gerechtigd om tegen de begrooting te stemmen. Doch hij sprak, naar hij uitdrukkelijk ver klaarde, alleen voor zichzelf. Dat beduidde dus: Anderen van mijne fractie denken er anders over. Dat werd al heel ernstig. De anti-revoiutiomiairenzwegen. Vonden blijke- lijk de uiting van mr. HEEMSKERK, gisteren, dat hij geen vertrouwen stelde in 's Ministers beleid voldoende stemmoti veering. En toen werd er gestemd. En naarmate meer bleek, dat alle katholieken den heer Van Vlijmen volgden, dat alle anti-revolutionnairen tegenstemden, dat drie christelijk-historischen van den heer Lohman afweken en dat ook de linkerzijde uiteenweek, doordat enkele vrij zinnig-democraten en de unie-liberaal Thomson tegen stemden daagde duidelijker en duidelijker het ver rassende en voor een deel van de Kamer ontstellende feit, op, dat het gedaan was met het kortstondig be wind van Van Rapparden doemden de politieke ge volgen van dit votum voor iedereen op. Er was rumoer, dat den Voorzitter moeilijk verstaan baar maakte, toen hij verklaarde dat 38 stemmen waren uitgebracht vóór de begrooting en 53 tegen, „zoodat de begrooting niet is aangenomen." Maar eenig rumoer maakt de Kamer na een stemming haast altijd en er kwam daarna, eer minder dan meer luidruchtigheid. Er werden wel groepjes gevormd, er werd gesproken en geloopen, enkele U n i e-liberalen schenen den sociaal-democraten en den anderen afwijke- lingen van links hun tegenstemmen te verwijten, maar dat was ook al. Links heerschte tamelijk wat neer slachtigheid en rechts boemelde men langzaam de zaal uit; deze en gene wat harder stappend om nog een trein te halen. Van de gonzende feeststemming, |die anders het onderling afscheid van de Kamer na de begroolingscampagne kenmerkte, was thans niets te be speuren. Er was een onverwachte slag geslagen die doodelijk was gebleken. Benoemd. By Koninklyk Besluit is benoemd tot Kantonrechter te Tertjorg de heer Mr. L. E. van Petersom Ramring, Kantonrechter alhier. l.andlxMl wstraat. Van Gedeputeerde Staten dezer provincie is goedge keurd terug ontvangen het besluit van onzen Raad, be treffende de Landbouwsl raat en is zoodoende tevens op het adres van de bewoners van de Molenstraat afwij zend beschikt. Smeden vereeniging.. Den 22en vergaderde in het lokaal „Cérès" alhier de Smedenvereeniging Hollands Noorderkwartier te Schagen. De opkomst was zeer bevredigend. Nadat de heer J. L. Wissekerke de vergadering had geopend, werden door den heer D. Roggeveen Lz. de notulen en het jaarverslag gelezen, die beide onveranderd onder dankzegging werden goedgekeurd. De vereeniging telt thans 47 leden en 9 begunstigers. De rekening en ver antwoording, nagezien en in orde bevonden door de hoeren Oosterwyk te Heer Hugowaard en'K. Boste Koedyk. wees een batig saldo aan van f 128.92. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Visser te Oud karspel, K. v. Bodegraven te Schagerbrug en D. Rogge veen Lz. te Schagen, werden allen als zoodanig herko zen. By meerderheid van stemmen werd de wensche- lykheid uitgesproken, den prys van het hoefbeslag te vorhoogen. Over deze zaak zal overleg gepleegd worden met met-leden. Het bestuur zal het reglement herzien, hetwelk daarna in eene algemeene vergadering zal ge bracht worden. Na de pauze leidde de heer J. L. Wissekerke het onderwerp innieuwe methode van harden van staal. De heer Wissekerke, die vuurhaard en aambeeld te zyner beschikking had, lichtte zijne woorden met voor beelden toe. Door een nieuw hardingsmiddel is het den heer Wissekerke gelukt, het staal een meerdere taaiheid te geven, waardoor een geharde beitel b.v. niet zoo spoedig zal afspringen. De inleiding was voor de aanwezigen hoogst leerzaam. Op de gebruikelijke wyze werd de vergadering gesloten. Herkozen. De heer Jb. Stammes is met op één na Algemeene stemmen herkozen tot Voorzitter van den polder en de banne Schagen. Verbetering. Niet Euterpe, zooals abusief vermeld stond, maar de zangvereeniging Euphonia zal op het feest van ons Nuts- departement meewerken. Vrouw te water. Maandagmorgen weerklonk eensklaps een angstig ge roep om hulp en weldra bleek, dat er achter hot pakhuis van don S -hager kaashandel een vrouw te water lag. Spoe dig waren een zoon en dochter van den heer C. in een bootje om te helpen, maar eveneens was de man van de in het water liggende vrouw, de heer L,, toegesneld en pardoes te water gesprongen. Met vereende krach ten mocht het hun gelukken de vrouw aan wal te bren gen. Het geval was ernstig genoeg, daar op die plaats veel modder staat en do vrouw zich onmogelyk kon redden. Het spoelen van kleeren op een te hooge walstoep, die brak, is de oorzaak van het ongeval. Afgcloopeu. Daar in de laatste weken in onze gemeente geen aangiften van mond- en klauwzeer zyn ingekomen, kan de ziekte als geweken worden beschouwd. In het geheel heeft de ziekte by 17 veehouders geheerscht, en werden ongeveer 200 stuks rundvee aangetast. Dat zal beter worden. De Lagedykerweg geeft ons polderbestuur honderd redenen tot klagen. Hoeveel moeite en kosten er ook aan worden besteed, de weg blyft slecht. Dat zit voor namelijk in eene vroegere beharding mot scheipen. Thans denkt het polderbestuur aan eene afdounde ver betering. Hoewel nog niet is uitgemaakt, welk stelsel zal worden toegepast, kunnen toch in het a.s. voorjaar be langrijke proeven verwacht woiden. Vertrokken. Onze plaatsgenoot, de heer S. Keet Sz., is Zaterdag naar zy'ne missie te Madras, Engelsch-Indië, vertrokken. naar boven te komen, Grapje. Een braaf burger, dragende een blauwen knoop, ziet in de duistere uren van vroegen ochtend, een man, leu nende tegen een huisdeur, gelyk zy, die zich in kenne- 1 ij ken staat bevinden, zulks doen. „Vriend", zegt hy, „ik zie dat gij u niet wel be vindt. Zijt gy dronkon?" „J'wel." „Woont gy in dit huis?" „J'wel." „Wil ik u helpen om vriend „J'wel." Met veel moeite beurt hy den beschonken man over eind en sleept hem de trappen op. „Óp welke verdieping woont gy, vriend? Is't hier „J'wel." De brave burger haast zich, eer iemand den beschon ken man heoft kunnen zien, een deur te openen, en duwt den ander binnen. I Daarop daalt de goede burger de trappen af. Doch beneden gekomen ontmoet hy iemand, die tot zyn be- droefenis in nog kennelijker staat verkeeit dan de eerste. „Wel, vriend?" zegt hy. „bevindt gij u onwel. Zyt ook gy beschonken „J'wel," luidt het zwakke antwoord. „Woont gy eveneens in dit huis?" „J'wel." „Wil ik u helpen om boven te komen?" „J'wel." De menschlievende burger trok, duwde, droeg hem naar boven, opende dezelfde deur, duwde hem naar binnen. Toen hy weer beneden kwam, ontwaarde hy ten derde male den vorm van den man, die er helaas nog erger aan toe scheen dan de twee vorigen. Hy ging andermaal naar dezen ongelukkige toe toen eens klaps het voorwerp van zyn zorgelijke belangstelling met moeite opsprong, de straat op vloog en zich in de armen wierp van een voorbykomenden politie agent. „In 's hemelsnaam," stamelde hy, „help me togen dien man. Hy doet niets anders dan me den geheelen nacht de trappen op sloepen, om me dan door den lift koker naar beneden te gooien." Een been van 50.090 francs. Het Hooggerechtshof van New-York heeft dezer dagen een vennootschap tot tram-expioitatie veroordeeld tot 50.000 francs schadevergoeding aan een jongen van tien jaar, Arthur Clements, die door een tram was aange reden en zoodanig verwond, dat een been moest afgezet worden. De advocaten van de gedaagde party achtten, dat de schadevergoeding veel te hoog gesteld was voor een been van een nog zoo jeugdig persoon; de Salomo, die 't Hof presideerde besliste echter, dat juist omdat 'thet been betrof van een jong kind, de schadevergoeding zoo Do hongerkunstenaar. Do hongerkunstenaar Ricardo Sacco, wiens Ware naam Gustav Naujock is, eai die vroeger letterzetter te Elber- feld was, was onlangs in zijn geboorteplaats een hon- gerkuur van 47 dagen begonnen. Maar ze hebben hem gesnapt, tenvijl hij bonbons at, hem door zijn be waker verschaft. De worstjes van Papuss waren voed zamer. Maar dat muisje zal een staartje hebben, want tegen hem is een vervolging wegens oplichting ingesteld. De onbetrouwbare bewaker, die hem de zoetigheden uit i een (automaat verschafte, zal wegens medeplichtigheid in (de zaak betrokken worden. Een ander bewaker ontdekte het bedrog. Zoover men kan nagaan, had de bewaker aan Sacco in de laatste weken 18 maal versnaperingen in zijn kooi toegestopt. Toen Sacco ontmaskerd werd, ,had hij dertig dagen in zijn kooi gezeten. De „hongerkuur" had 47 dagen moeten duren, een dag langer dan zijn vasten te Keulen. j Behalve de strafrechterlijke vervolging, zijn er ,nog twee burgerlijke processen te wachten. De impresario van Sacco, een Keulenaar edscht, ondanks de ontdek king van het bedrog, van de directie van den schouw burg, waar Sacco te kijk was, volgens de oorspronke- lijko overeenkomst oen derde van de enlróe's op. De directie wil al het geld echter, tia aftrek van de onkosten, voor de armen bestemmen, omdat de menschen, wico het van rechtswege toekomt, de betalers van het inlree- geld, hunne aanspraken erop niet kunnen .bewijzen. Het tweede geding zal aangespannen worden door Saceo's ontmaskeraar. De hongerkunstenaar had .na melijk 5000 mk. uitgeloofd aan dengene, die kon be- wijzen, dat hij voedsel gebruikte. IX» vraag is, of Sacco goed voor dat geld is. Toen Sacco uit zijn kooi werd gehaald, was hij zeer uitgeput. Hij werd in dekens gerold en met een rijtuig naar het huis van zijn zwager gebracht. Sacco verdédigt zich met te zeggen, dat hij de versnaperingen alleen maal ais middel tegen den hoest heeft gebruikt, gelijk men hem vroeger, met toestemming van de directie van den schouwburg, ook een middel tegen kiespijn had toege diend. Met idat al, is 's mans roem natuurlijk naar ,de maan ieiji zal hij of een ander beroep moeten kiezen of zijn naam weer moeten veranderen. te s av. 7 uur NEDERLANDS! II HERVORMDE GEMEENTE Schagen, le Kerstdag voorm. geen dienst, Ds. Herman. Schagen, 2e Kerstdag,voorm. geen dienst, 's avonds 6 uur Ds. Herman, Kerstfeestviering Zondagsschool. Oude Niedorp, voormiddags 9.30 uur, Ds. Zuid hof van Aartswoud. Anna Paulowna, Dr.Toxopeils. Kerstfeest. Haringhuizen, voormiddags 9.80 uur, Ds. Van Loon. Kerstpreek. Zuid-Zype, voormiddags 9.30 uur, Ds. Met, Burgerbrug Noord-Zype, voormiddags 9.30 uur, Ds. Groeneveld Schagerbrug. Kolhorn, voormiddags 9.30 uur, Ds. Engelkes. Callantsoog, geen dienst. Harenkarspel, voormiddags 9.30 uur, Ds. Damsté, Kerkebuurt. Sint Maarten, 's av. 6 80 uur, Ds. Tinholt. Kerstfeest. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Noord- en Zuid-Zype, voorm. 10 uur, Ds. Corn. Vis Jzn. Burgervlotbrug. Medewerking van een Zangkoor. Wieringen, Ds. Onnes, Hippolytushoef. Nieuwe Niedorp, geen dienst. NEDERLANDSC'H HERVORMDE GEMEENTE (e Schagen, v.m. 10 uur, Ds. Herman. Winkel, Ds. Adriani. Veenhuizen, voorm. 9.30 uur, Ds. Kanis. Anna Paulowna, geen dienst, Zuid-Zype, voorm. 9.30 uur, Ds. Met, Burgerbrug. Noord-Zype, voorm. 9.30 uur, Ds. Van Meurs. Oudesluis. Kolhorn, Ds. Engelkes. Wieringerwaard, v.m. 9.30 uur, Dr. Toxopeüs. Harenkarspel, voorm. 9.80 uur, Ds. Damsté, Dirkshorn. Valkoog en Sint. Maarten, geen dienst. Barsingerhorn, voorin. 9.30 uur, Ds. Van Loon. Beves tiging van Kerkeraadsleden, DOOPSGEZINDE GEMEENTE te Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. C. Vis, Barsingerh. Noord- en Zuid-Zype, voorm 10 uur, Ds. J. Kooiman van Barsingerhorn te Óudesluis. Widhngen, Ds. Onnes, Hippolytushoef- Hieuwe Niedorp, Ds. Haars. Dwaze menschen. Op het gebied van de mode geeft Parys nog steeds den toon aan. Daarom is het ook voor ons wel van belang om hier van het allernieuwste te Parys op 't gebied der mode en der modedwaasheid melding te maken. En dat allernieuwste is de hondentailleur, kleermaker zou voor deze artisten een te min-deftige uitdrukking zyn. Parys is thans reeds in het gelukkige bezit van vele dergelijke tailleurs, in wier magazijnen zich de voornaamste Parisiennes met haar lievelingen verdringen. Hier wordt een fox de maat genomen voor een automobielpels, daar worden een schippertje de nieuwste hoedmodellen gepast, elders wordt een lang harige poedel de maat genomen voor een paar over schoenen. En de meest belangwekkende besprekingen worden gevoerd over de kleur, die Azor of Tonny het best zou staan, over den snit van mantel of rok, over oplegsels en versiersels. Want do hondemode is streng en groote zorg en veel hoofdbrekens kost het, in de kleeding voldoende rekening te houden met ras en ge slacht. Wat den deftigen poedel past is daarom nog niet geschikt voor het slanke windhondje of het zenuw achtige juffertje. En welk rechtgeaarde Parisienne zou zich niet schamen haar jongen fox met zwarte schoen tjes te laten loopen, waar de onverbiddelijke mode byv. geelgelakte bottientjes voorschrijft? Kwam het zelfs dezer dagen niet voor dat een hooggeplaatste Parysche haar middagrit in het Bois de Boulogne moest afzeggen, omdat de tailleur niet tijdig genoeg het nieuw-opgebeu: 1 gelde broekje had tehuis bezorgd voor den jongenheer I Azor, die in een onbewaakt oogenblik in een gevecht met een straathond zyn pantalon a la mode, de eenige voorradige helaas, op allerschaamtelykste wyze had gescheurd En ongekleed op straat komen, dat past tegenwoordig voor een hond uit de Parysche groote wereld niet meer. Nog een verkeers-grnwel. Het vermoorden van rijke passagiers in de spoorweg- coupé's schijnt hoe langer hoe meer de „gebruikelijke weg" te worden. Thans weer heeft in den nacht van Zondag in den trein van Rome naar Ancona een geheimzinnige moord plaats gehad. In een afdeeling eerste klasse werd het lijk gevonden van een 50-jarig man, met zekere elegance gekleed. Uit de linkeroogholte stak het gevest van een dolk. De moord moet kort na het vertrek van den trein uit Rome zyn gepleegd. Twee reizigers van een tweede klasse-wagon hebben verteld, dat een individu, dat in i hun coupé was gestapt, er weer uit was gegaan, toen de trein al in gang was, en daarop verdwenen was. I Het ligt dus voor de hand, dat die man langs de tree plank den coupé eerste klasse heeft bereikt en zoo den moord heeft volbracht. Portefeuille, horloge en ketting waren gestolenin een verborgen vestzak vond men een briljanten ring van verscheidene duizenden francs waarde. Een later bericht meldt de indentificatie van den vermoorde. Het is Octave A«uedi, een in Italië zeer bekend ingenieur en industrieel, eenige malen millionnair. Daar hy de groote publieke werken in de streek van Foligno had aangenomen, maakte hy veel gebruik van die lyn, waarbij hij steeds groote geldsommen bij zich droeg. De moordenaar(s) heeft of hebben langen tijd op den loer gelegen en van de eerste gelegenhoid gebruik go- maakt om den moord te plegen. hoog moest zyn. Weer een Kopen ick. Nu heeft de kapitein van Köpenitk zoowaar ook te Weenen een navolger gevonden, die met hetzelfde succes is opgetreden. Vrydag hield voor het tuighuis een rytuig stil, waaruit een als officier gekleed persoon stapte, die voorgaf de ka3 van het 42e regiment artille rie te komen nazien. De man, die volkomen juist gekleed was, trad zoo beslist op, dat niemand eenigen twyfel koesterde. Men gaf hem den sleutel van de kluis, waar de geldkast was geborgen. Hy trad binnen en sloot dadelijk de kluisdeur achter zich, waarop hy de brand kast met inbrekerswerktuigen opende. Hij vond er een som van 28.000 kronen en een spaarbankboekje van 1500 kronen, welke bedragen hy goeden prijs verklaarde. Hy gaf vervolgens den sleutel weer af en verwijderde zich ongemoeid. Nauwelijks was hy vertrokken, of men begon te twjjfelen aan de rechtmatigheid van zyn optreden. Er werd een onderzoek ingesteld en toen bleek spoedig, wat er van de zaak aan was. De politie werd gewaarschuwd en kon den inbreker den volgenden avond vatten. Hy bleek een gedeserteerd officier te zijn, die naar Duitsch- land was uitgeweken en daar wegens landloopery hechtenis had ondergaan. Treurig. Zondagnamiddag omstreeks 4 uur kwam de Engelsche stoomboot „Wrexham", varende op Grimsby, te Ant werpen aan en zou op baar gewone plaats op de Schelde gaan liggen. Het woei hevig en het schip werd eens klaps met den steven vooruit naar den wal gedreven en botste daar tegen eenige andere schepen aan, wier meer touwen braken alsof het garen was. Er ontstond een onbe- schryflyko paniek onder de opvarenden der schepen. De vrouw van deu schipper van de „Leopold" wilde van haar schip, dat naar zy meende zinkende was, op een ander over- springen, maar geraakte te water. Haai- man sprong haar na en beiden verdwenen in de diepte. Alkmaar, 23 December 1907. 12 Koeien en ossen f200.—a 335.—, 38 vette kalveren f40.— a 130.-, per Ned.'P. f 0.90 a 1.—, 23 nuch tere idem f 8.— a 25.—, 241 vette schapen f 33.—, 324 vette varkens f 0.39 a 0.46 p magere idem f 16.— a f 18.—. Hoorn, 21 December 20.- a P., 35 1907. mud Tarwe Gerst Haver Groene Erwten Witte Grauwe Vale Br. Boonen Witte Paarde Mosterdzaad Karwyzaad VEE, BOTER 13 stuks Paarden Veulens Koeien Schapen Lammeren Kalveren Varkens Geiten Biggen Kipeieren 2150 kop Boter Handel matig. 9.- 6.- 4.— 12.— 18* - 13.- 9.— 14 - 7.— 18.— 21.— enz. f 10.50 per nmd 6.25 4.50 20.'- 13.— 16.- 7.50 3 55 129 70.a 150.p. st a 150.— a 200. - 22.- a 27.- 12.- 6 6.— 0.57$ 20.- 9- 6.25p.l00 0.60 p.kop Raad Barsingerhorn. In ,d)e lieden, Dinsdag, gehouden raadsvergadering, werd medegedeeld, dat bij de taaiste kasopname, in kas moest zijn en was de som van f 956.83Va- Op het adres van den schilder J. Kooiman te Kolhorn om f 40 vergoeding van schade bij het te late opleveren van het werk van den timmerman van het nieuwe school huis te Kolhorn werd afwijeznd beschikt. Aangeboden werd een door den architect R. Swager- ant e Bovencarspel gemaakt plan van in de haven te Kolhorn, begroot mant stijger f 1050. Er werd op nieuwe ongeveer Humbug. i rsr werd besloten voor en aleer op deze zaak verder Wal is eigenlijk humbug, pa? in te gaan aan de gemeente Winkel, den polder Waard Humbug, jongen, dat is, als je moeder zegt, dat en Groet en de Visschersvereeniging te Kolhorn geldelijke ze me boven alles liefheeft en dan vergeet knoopen, steun te vragen, omdat deze steiger niet alleen in het aan mijn goed te zetten, als ze er afgesprongen zijn. belang der gemeente Barsingerhvorn was. Een knappe jongen. Den heer Dubbelman Een New-Yorksche hondenliefhebster heeft den be- gemeente-opziehter werd voor zijn opzicht van het nieuwe schoolhuis te Kolhom faamden Engelschen buldog Mahomet aangekocht voor f60 gratificatie gegeven het bagatel van 12.000 gulden. i Den heer Moerbeek timmerman van dat huis werd Aan bet leven hergeven 1 de f 40 boete voor te late oplevering kwijt gescholden. Eergisteren is te Portland de gevangenis geopend I T°Mid ™n. hel Burgerlijk Armbestuur werd herbe- voor een man, John Lee, die daar van 1885 had geze- J^md> met algemeene stemmen, de heer P. Stins en tot Ln eT thans'gratie hoéft gekregen. l,cLvan.het Weezen-Armbestuur, eveneens Hij was beschuldigd gewéést van moord op zijn meesteres, en, ofschoon velen aan zijn onschuld ge loofden,t ot den dood door den strop veroordeeld. Daartoe is het echter nooit gekomen. Toen men Lee namelijk op liet schavot had gebracht, hem den strop had omgédaan en de beul den hefboom had overgehaald, die de grendels onder het valluik moest terugtrekken, weigerde deze. Zes minuten, zes ontzet tende minuten zwoegden de beulsknechten, om het euvel te verhelpen, totdat eindelijk het luik weer werkte. De ter dood veroordeelde werd er nogmaals opge- r plaatst, nogmaals werd hem de strik om den hals gelegd, ^n Kameronjbindiiig onder Weer haalde de beul den hefboom over.het luik wei gerde. En zoo deed het ook voor de gaven de beul het mot alge meene stemmen, de heer K. Kossen Wz. Uitvoeriger verslag in het volgend nummer. (Ongecorrigeerd.) Het voor de derde maal. Toen en zijn helpers, sidderend van emotie, op. Lee kreeg levenslang en thans is de rest van zijn straf hem kwijtgescholden. Ecu bybclvast koopman. Een koopman uit Altona moest aan een bank in die stad een wisselbrief betalen. Op den vervaldag echter was hy op reis. Hij seinde daarom uit Kiel aan de bank de woorden: Mattheus XV1I1, vers 26. Aan de bank dacht men, bij het ontvangen van dit bericht, (dal het den man, die het verzonden had, niet wel in het hoofd was. Ten laatste sloeg men fcchter een bijbel op en las daar in Mattheus XVIII, vers 26: „Hcere! wees lankmoedig over mij, en ik zal u alles betalen." De bank was lankmoedig voor haren bijbelvasten schul denaar. Zij liet den wisselbrief liggen, en de man be taalde hem na enkele dagen, onder betuiging van zijne dankbaarheid, de geheele schuld. Zoo is hel goed. In Duitschland gaan de zoogenaamde krengenslach- ters niet zoo gemakkelijk vrij uit als elders. De straf kamer te Leipzig heeft gisteren vonnis gestreken in een geding tegen een paar slagers, die slecht vleesch hadden geleverd. Van dal vleesch waren 200 men schen ziek geworden en twee gestorven. De vleesch- houwer Möbius kreeg zes maanden, de vloeschhouwer Walther vijf maanden gevangenisstraf en beiden bovendien 300 mk. boete; ae slachter Tam mberger werd tot zes weken en de landbouwer Jahn tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. Eenige andere beklaagden zijn (vrijgesproken. Ontsmetting door tabaksrook. Door Italiaansche onderzoekers is in navolging van de Duitschers, vastgesteld dat de tabaksrook een zeer bijzonder bactoriëndoodend vermogen heeft tegenover ziektekiemen, veel meer dan andere rooksoorton. Als men tabaksrook blies, door watten, die met een aantal ziektekiemen geïmpregneerd waren, waren na korten lijd maur weinig van die lciemem. in leven. De etter bacterie bezweek liet eerst, daarna de diphtlioriebacil en (eindelijk die van typhus, cholera en tubercuLoae. De Oorlogsbegrooting verworpen. Handelsblad oppert de onderstelling, dat hel de rechterzijde, toen zij bijna eenstemmig de oorlogsbe- grooling hielp verwerpen, er om te doen is geweest erontbinding onder kiesrechtparool te vermij den door het kiesrechtministerie te voren te laten vallen. Daartoe werd de oorlogsbegrooting uitgekozen Zij 'was dan te meer zeker van succes, daar zij, aldus handelend bij overrompeling want een overrompeling Is het stellig goeddeels geweest kans. had, dat vele anti-militaristische elementen links,, die anders wellicht om een crisis te vermijden den minister zonden steu nen, nu argeloos mede zouden tegenstemmen. En zoo is hot ook geschied. Voorts schrijft het blad: Wal nu Natuurlijk treedt minister Van Rappord af. Zoo wil het goed constitutioneel gebruik. Ook het gansche ministerie? Tegen zulk een aftreden is aan te voeren, dat het hier geen programpunt van het kabinet gold, noch zelfs een zaak, die, gelijk de kwestie van het blijvend gedeelte, achteraf door het kabinet tot programpunt was verheven. Maar Vóór zulk een aftreden is, dunkt ons, meep aan to voeren. Ten eerste de overweging, dal wie de redevoeringen van de hoofden der oppositie in deze nagaat (vooral die der heeren Heemskerk en Troelstra), daaruit ge waar wordt, dat deze redevoeringen deels tegen don mi nister waren gericht, doch deels ook, over den minister heen, tegen de regeering en zelfs tegen den kabinetsfor mateur. Tont weede de bedenking, dat het na al wat er nu in zake Oorlog aan dit kabinet is overkomen, schier onbegonnen werk lijkt om nu wéér een minister van oorlog le vinden, die onder de fatale formule van het program van 21 Jan. 1905 wil optreden mei een lios- liclo rechterzijde van 49 man tegenover zich en ooni linkerzijde van 51 man, waarvan hij volstrekt niet ze ker is. En ten derde nog dit: dat een kabinet wet eens zoo veel wonden kan krijgen, nu hier en dan daar, dal liet ten slotte daardoor te voel verzwakt wordt. En wij voegen hieraan toe, dat de meeste politici, die wij tot nu toe, inderhaast, er over konden spreken, er evenzoo over denken. wuc'11 ons dan weer een ministerie van

Schager Courant | 1907 | | pagina 2