ÜerijiÉ Briefen van Jaap, EERSTE BLAD. Nieuwe Jaar. B e k e n d m akingen. den ïngen, 'ning" mede werd tege- of- lige op I-it blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Za'erdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden UIVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Hsireen ftfWAStlCj!, laan, 5® 4. Interc. TelepSioon Xo. 20. Uitgevers TRAPMAN Co Prijs per jaar f 3,Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. AD VERTEN TIEN van 1 tot 6 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer iesfaai uit 1w°e bladen. Binnenlandscti Nieuws, GI1MKEXTE SCHAGEN. De Voorbereidend Militair Onderricht. Onderzoek ter vei krijging van een Bewijs van voorgeoefend heid. o— Burgemeester a.i. der Gemeente Schagen brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zij, die zich hebben aangemeld tot deelneming aan het in Januari a.s. to houden onderzoek ter verkrijging van een bewijs van voorgeoefendheid, voor dat onderzoek zullen moeten aanwezig zijn op Donderdag, den 16 Januari 1908, des voormiddags te 9% uren, in de Infanteriekazerne binnen het lort „Erfprins" te Helder. Schagen, den 30 December 1907. De Burgomoester a. i. voornoemd, P. BUIS Jz. I geraakt en hulp was dringend noodig om het vaartuig van vroeger leerde het toch, gemakkelijk tusschen. ons •in de haven te krijgen en schip en bemanning te redden, kan bestaan en die is in het werkelijk belang der ge- 'De boot had van Amstordam naar Broekerhaven koers meente, wier welzijn wij samen hebben to bevorderen. Wonderdokters. gezet, ('och een defect aan de machine was oorzaak, De Vleutensche poldercorrespondent van het Hbld. dat de kapitein Postma van Bovenkarspel besloot de schrijft: haven van Volendam aan te doen. Daartoe waren de Onze polder brengt allerlei dingen voort en allerlei zeilen geheschen, maar het vaartuig kon niet meer beesten. Ook verschillende soorten van VU UUV11V1 O 7 menschen. 1 loskomen uit het grondijs. Zooals een vriend, die droevig ons verliet, Omdat wy 'tspel niet eerlijk met Lem speelden, En nu terug keert in hoopvol verbeelden Of hij ons moog'lijk beter wederziet, Zoo komt het Nieuwe Jaar en rekent heel de Schuld van vroeger dagen ons als niet, En geeft by troost voor doorgestaan verdriet Weer kansen op geluk en levensweelde. Maar evenals die vriend van ons verwacht, Dat we eerlijk zullen zyn in doen en laten, Zoo ook beproevend komt het Nieuwe Jaar. Hoe zal het zyn als 'tons weer gaat verlaten Zal 't boosheid zijn en donkerheid van nacht, Of blijde vriendschap, als de dag zoo klaar? Nieuwjaar 1908. H. d. H. die als boerenknecht in Hollands Noorderkwartier is gaan dienen, aan zyn broer Klaas, die in de Zaanstreek gebleven is. XXXVII. Zoo is dan een jaar weder henengespoed, Voor d'een ging het slecht, voor den ander was't goed, Maar, dit is het einde, dat ieder die leeft, Al weder een hak op zyn korfstokjen heeft. Het jaar, dat ging scheiden, was best inderdaad Voor bouwers, voor zuivelbereiders niet kwaad, Voor geldspeculanten misère alom, Wie vroeger heel slim scheen, bleek nu weer heel dom, Want, dom heet de man, die zyn centen verspeelt En slim is de vent, die ze wint, gokt of steelt. In onze omgeving ging 'tkalm nog al loe, De Statenverkiezing bracht nog wat gedoe, Maar Trapman kwam kalm op den zetel terecht En Merz houdt zich klaar voor een volgend gevecht. In Anna Paulowna is niet meer present Het twalefde Raadslid; waar zit toch de vent? De tram: Schagen—Ewycksluis komt nu vast klaar En rydt, als men aanpakt, by twee a drie jaar; De lyn Alkmaar-Schagen, doorsnydend de Zyp, Is ook al heel spoedig voor aanleggen ryp; Dan sleept op het wiel noghet Schager Kanaal Het plan is wel goed, maar de beurs is wat schraal De stalletjeskwestie raakt ook van de baan De Gracht wordt nu dood en het leeft op de Laan; De Gasfabriek levert het kostbaarste licht, De buizen zyn goed en de ketel is dicht. In and're Gemeenten was heel wat gepraat En klonk er de leuze„verlichting op straat," Maar menig regeerder bleef op zyn gemak En zei„ik hou liever de duiten op zak." Weer anderen wenschen verlichting slechts daar Waar botsingen dreigen of levensgevaar, Zoodat nog veel water zal gaan door den Ryn Eer „dorp" en „gehucht" hier „verlicht" zullen zyn; In Winkel is nog maar geen dominéé En Nieuwe Niedorp heeft er wel twee Met Paters en Priesters een flink getal 't Is slecht in de wereld verdeeld by geval. Maar, stappen wy nu van het oude jaar af En stoppen wy negentien zeven in 't graf; Want 't nieuwe verscheen en wel ieder verwacht Veel moois en veel goeds van 'tjaar negentien acht. 't Begint in Den Haag met Regeeringloosheid, Het gansch Ministerie toch, raken wy kwjjt; Doch Tal ma en Heemskerk met Kolkman tegaar Voorspellen elkander een heerljjk Nieuwjaar; En Troolstra heeft lol en hy voelt zich zeer groot: „De eene zyn dood is den ander zyn brood. Ik hoop van de „crisis" het beste voor t land. Ministers, die heerechen met ernst en verstand; Een Kamer met leden, welsprekend en vroed. Zoodat zy niet „leutert," maar werk'lyk wat doet; Ook in de Gemeenten en in het Gewest Doe ieder Bestuurslid zyn uiterste best Om daden te doen, door een elk gewaardeerd; Geen „speeches" te houden, van buiten geleerd, Die ruzie verwekken, onzaligen stry'dl Onzinnig verknoeien van kostbaren tyd De Landbouw moog' bloeien, de handel floreer, De Ny verheid strek ke ook ons land tot eer. Ik hoop, dat het jou ook maar goed mag gaan, Klaas I Dat gun 'k ook van hartede vrouw en den baas, Redactie en Lezers van Schagens orgaan, Dat week'lyks wel tweemaal verschynt op de Laan Zij krygen een jaar van genot en gewin In negentien-acht, Klaasdan is 't naar myn zin. JAAP. Maar nog nooit heeft, onze polder, in de paar duizend jaren vau z'n bestaan, 'n dokter voortgebracht. Dat soort van man betrekken we steeds van buiten. Dat is wer kelijk vreemd, want we hebben allemaal 'n sterke voor liefde voor de medische praktijk. Dafis 'n soort lief hebberij, die we overgeërfd hebben van onze voorouders uit lang vervlogen dagen, toen we nog geen dokters in onzen polder ingevoerd konden krygen. We motsten in die dagen van Olim ons zelf of eitander bodokteren en nu zyn we eenigszins hereditair beiast mot de zucht onzeu dokter concurientie aan te doen. Sommigen on der ons hebben dat zoo erg, dat zo werkelyk geiooven verstand van goneeskuhst to hebben. Dat zyn onze strykeis. Vrceger was unze polder beroemd om de me mgte stiykers. Minstens om het andere huis woonde er een. Tegenwoordig zyn we er niet meer in die mate van voorzien. We gaan allemaal zonder uitzondering naar onzen dokter, als we wat onaangenaams aan ons lichaam bespeuren. Ik bedoel natuurlijk iets van ern- stigen aard. Influenza by voorbeeld of kou op onze maag. Vooral ioopeu we gauw naar den dokter met onze maag. Dat ding helmen we liefst goed in oide. Maar er zyn toch nog genoeg kwaaltjes, waar we onze stiekeme geneesmeesters bynalun. Kiespijn is er ben van. 'n Dokter helpt je daar ook wel at, maar we pro- betren 'teerst toch maar liever met stryken. Doktors zyn zoo haidtiandig met 'n kiespynpatiënt. üok ïsouze dukter niet eig fel op kiespyn-niciiauhen. Kiezen trek ken is net als buowen rooien, 'n apart vak, Je uioeL het iederon dag doen om d'r pieizier van te beleven. 'n Stryker doet je nooit pyn. Hy ondeizoekt je niet eens. Hy belast je niet, boknypt je niet, ondervraagt je niet. uat is 'in allemaal te min. Hy Zet aheen maai 'n ernstig gezicht, neemt z'n pet ai, prevelt en gaal weer heen. Natuurlijs. drinkt ie eerst koffie by je. Zonder koffie mislukt geloof ik iedere stiykkuur. Als ie dan weg is, voel je nog wel pijn, maar je bent ge nezen. De pyn verlaat je ïiaderiiand we, vanzelf. Ben je nu erg ongeduldig, dan ga je den volgenden dag toch naar de kliiuek in utrecht om je gratis te laten trek-1 ken. Onze doxter doet het ook wel voor niemendal, maar dan moet je bepaald onvermogend zijn. Hij kent ons allemaal en daarom gaan we toch ook maar liever naar de kliniek. Er zijn geen gebrekkelijkheden waar 'n strijker voor staat. in geheime kunst bevat het universaalmid- del voor de meest uiteenloopende kwalen. Doch de moesten hebben zich gespecialiseerd. Je hebt kiespijn strijkers en strijkers voor brandwonden, strijkers voor rheumatiek en dito voor verstuikingen. Ze weten nie mendal van menschelijke of van dierlijke anatomie. Doch dat is geen bezwaar. Ze kunnen gerust maling hebben aan de heele fysika, want ze werken allemaal met geheimzinnige fijnere krachten, die 'n gewone dok ter onmogelijk in z'n apotheek kan bewaren. Daarom zijn ze ook betrekkelijk onschuldig en onschadelijk. Doch we hebben ook nog ongediplomeerde medi cijnmannen. Die behandelen je als 'n dokter en maken medicamenten voor je klaar. Ze hebben natuurlijk ook al geen ilauw begrip hoe iemand er van binnen uit kan zien en dokteren er maar op los. ik heb |er gekend in onzen polder, die te dom waren om alleen te loopen en toch kwamen de zieke menschen overal vandaan om zich door deze fantasie-aesculapen te la ten genezen. Ook kop 'je terecht bij deze kwakzalvers als je 'n zieke geit had o£ 'n kalf, dat overstuur was. Mensch en dier werd door hem gelijkelijk over één kam geschoren. Gewoonlijk is deze geheime geneeskunde mannelijk, doch er zijn ook wel vrouwen, die 't te pakken hebben. Soms gebruiken die 'n ei van Witten Donderdag. Zoo'n ei bederft nooit en heeft wonderdadige eigenschappen, 't Is dus niet vreemd dat 'n gezwollen wang of 'n verstuikte menschenvoet of koeiepoot er door in orde gebracht kan worden. Onze wonderdokters zijn zeer geheimzinnig, waar het hun kunst betreft. Ze willen je nooit zeggen van wie ze 't geleerd hebben en voor geen geid vertellen ze je hoe de vork aan den steel zit. Ik denk, dat ze op hun sterfbed hun meest bevoorrechten erfgenaam er mee gelukkig trachten te maken. Uit je zelf kom je er nooit achter. Ik heb het geprobeerd, maar 't kwam steeds verkeerd uit en m'n patiënten of slachtoffers voelden, geloof ik, grooter lust me zelf kiespijn .te bezorgen of 'n blauw oog. Ik heb 't dan ook maar op gegeven. Tegenwoordig komt de klad 'n beetje in die wonder- dekterij, doch 't zal nog lang duren eer de laatste strijker uit den Vleutenschen polder verdwenen is. Het gaat bij ons erg langzaam en we hooren nu eenmaal van 'n beetje wonderdadigheid. Onze dokter geneest 'n boel menschen, maar hij doet het veel te gewoon, 'n Beetje hocus-pocus is in onzen polder wel gewild. Bfj den weg. Op de Singelsluis, de hooge steenon brug voor de Spiegelstraat te Amsterdam, waggelt iemand, die in een toestand verkeert, welke in de wandeling als „kenne lijk" wordt aangeduid. Een agent van politie nadert in snellen pas, niet om den aangeschoten kerel in den kraag te pakken de man bezorgt niemand overlast als zich zelf maar waarschijnlijk om vlug naar huis te gaan eten. De dronkeman, de goden verzoekend, spreekt den agent aan „M'neer dn-agent,1-loop hik zoo g-goed?" Hy wyst in de richting van de Heerengracht. Do agent stelt het uur van zyn middageten uit, houdt den pas in, en vraagt, onwillig: „Waar moet je naar toe?" De man aan de leuning van do brug bedenkt zich hevig, doch kan den draad van zyn herinnering zoo dadelijk niet terug vinden „D-dat weet hik n-niet". De agent, zyn weg naar huis vervolgend „Ja, dan loop je zoo best". In het ijs bi klcunl. Ondanks de koude en het ongunstig weder zeilden Zaterdagavond omstreeks half 7 nog een twintigtal botters de haven van Volendam uit. De motorboot „Sophie", geladen met mest, was in het grondijs vast- De hulp van de stoere visschers werd met gunstigen uitslag bekroond. Wel moesten de pogingen telkens worden herhaald en vorderde het werk slechts uiterst langzaam, doch na 3 uren in het ijs beklemd te zyn geweest, werd de „Sophie" do haven binnengesleept. Van myne zijde zal het myn streven blijven in die richting met u samen te gaan. - De heer Ter Kuile antwoordde hierop, dat hy in de laatste vergadering do spreekbuis van den Raad was, toen hy de motie inoiende. Hij geloofde namens den Raad te spreken, wanneer hy de verklaring van den voorzitter als een verontschuldiging aanneemt. De Raad nam met de toezegging van den voorzitter omtient welwillende samenwerking genoegen. Do heer Schotveld voegde hieraan toe, dat de geheele Raad met Dè knecht van de boot bekwam door een val op het de motie van den heer Ter Kuile homogeen was. dek eene hoofdwond. Cnllantsoog. Zaterdagmiddag had hier een ongeluk plaats. Als gewoonlijk was de dokter van Het Zand met een rijtuig naar hier gekomen, om zyn patrenten te bezoeken. Maakt de dokter anders steeds gebruik van eigen rijtuig en paard, heden had hy een gehuurd voertuig. Terwyl nu do dokter by een patiënt was binnengegaan, wilde de kriQcht aiaaien. Hy nam den draai echter tekort en 't rijtuig sloeg over zjj. De knecht wist nog juist uit den wagen te springen en bekwam geen letsel. Het lemoen sprong los en het paard rende daarmede weg. Het dier werd een eind verder gegrepen. De wagon was zeer bosrhadigdal het glaswerk was stuk en de veeren hadden veel geleden. De dokter moest een ander rijtuig huren om naar 't Zand terug te keeren. Speet hartstochten. Terwyl een vader te Houtigehage (Fr.) met zyn zoon >m geld in de kamer zat te kaartspelen, kregen ze 'ïevjge ruzie met het gevolg dat de vader zijn zoon mot oen stoel den rechterpols stuk sloeg, zoodat er ladelyk een geneesheer moest gehaald worden. Sint Maarten. In het bestuur van den Ringpolder werd den 28 dezer lerkozen tot voorzitter du heer J. Swan te Haronkarspel n gekozen tot Hoofdingeland de heer J. Visser te Sint vf aarten. Winkel. Tot Notabel van de Hervorm le Gemeente alhier werd pekozon de heer J. Zeilemaker. O! «lat schrikkeljaar "Ben onzer vrijgezellen-ingezetenen ontving zoo meldt men uit Ilillegom kort geleden het navolgonde briefje „Lieve P Ik hep gehoort dat je van ds week mit een ander meissie gelopen heeft, ik vin dat niet aardig want een poossie gelejon z>e je nog tegen me dat je op me wagte zon tot een schrikelj lar dat ik jou zou vragen, nu is het temet een schrikelj iar en nu hep ik dat gehort maar dat kanne wel pratjes zyn. u steods lievhebbende in afwagting G P. antwoordde als volgt „Dat meisjo was mijn zus on verders zie ik 1908 ver langend en met ongeduld tegemoet." Intusschen schijnt het a.s. schrikkeljaar als van ouds invloed te oefenen op de meisjesharten. (O. H. Ct.) Nieuwe Niedorp. Men is hier thans druk bezig met de vulling van den ijskelder vau 't Witte Kruis. Het ijs schijnt niet zoo mooi te zyn echter als vorige jaren wel eons 't geval j was. Nieuwe Niedorp. Maandag 30 December vergaderde de Nieuwjaars- collecte-commissie in „de Prins Maurits." De opbrengst der collecte was f230,75; dit bedrag was verdeeld onder 37 gezinnen, bestaande uit 52 volwassenen en 23 kinde ren beneden 15 jaar. De hoogste uitkeering was f 15, de laagste f3.25. Ili t ijs. De koude van de laatste üagen, heeft ook in de Zui derzee reeds heel wat ijs doen ontstaan. Van het strand van Monnikendam af, is de zee geheel met ijs bedekt, zoodat de postdienst op Marken gestaakt zal moeten worden. Ook heeft het y's de Schoklander visschers reeds go- dwongen, huiswaarts te keeren. Door het ys in zee en den zeer lagen waterstand, zyn de beurtveeren van Kampen naar Amsterdam gestaakt. Ook de nachtbooten zullen den dienst over zee staken en langs de rivieren varen. Op den IJsel is de water stand zoo laag, dat de aan de oevers liggende schepen by'na alle aan den grond zitten. De grachten en de binnenvaarten zijn dichtgevroren. De Rotterdammer boot is Zaterdagmiddag van Kam pen naar zeo gestoomd. Op Texelstroom, langs de kust en in de haven van Nieuwediep begint zich al veel ys te vormen. De ver binding per stoomboot naar den vasten wal ondervindt Hierop werden de heeren B. van den Eist Bzn. en J. Uilenreef met algemeene stemmen (één blanco) herbe noemd. Beiden verklaarden, na de door den voorzitter afgelegde verklaring in de wethondersvergadering en in deze zitting, de herbenoeming aan te nemen. Gasontsuapping. Te Bussum is Zaterdagmorgen door het nog tydig ontwaken van een der kinderen, het talrijke gezin van den heer J.J. van denB«rg in de Spiegelstraat aaneen groot gevaar ontkomen. De beide vertrekken, waar go- slapen werd, bleken toen met gas gevuld, hetgeen niet door een openstaande kraan, maar door een defect aan het schuif-gasornament moot gebeurd zyn. De heer M. Zwager, oen huisgenoot van den heer v. d. B., was Zondagmiddag, nog niet volkomen tot bewustzijn gekomen; zyn toestand is nog ernstig. Geholpen. Men meldt uit Den Haag: Op het bericht, dat een bewoner in de Hemsterhuis- straat uit armoede zyn hond had opgegeten, heeft het Burgerlijk Armbestuur onmiddellijk een onderzoek inge steld, met het gevolg, dat het gezm - de man is ge huwd, heeft inwonende kinderen en is zonder werk onmiddellijk gbholpen is en voorloopig voor verder ge brek gevrijwaard. By hot onderzoek is gebleken, dat de man by zyn gingen, om zich ny het Armbestuur aan te melden, njet den juisten weg had ingeslagen. Inbrekers Ie Amsterdam. Weer hebben de inbrekers in den nacht van Zaterdag op Zondag hun slag geslagen. Dat men hier ook nu met hot beruchte „Trio" te doen heeft, lijdt geen twijfel. Zy hebben hiervan de meest ondubbelzinnige bewy'zen achtergelaten. Het goldt thans de cacaofabriek „Koiland" van de firma Janse Co. aan de Kuiperstraat. Om zich toegang tot deze fabriek te verschaffen, zyn de dieven in een belendend perceel doorgedrongen door verbroking van een ruit en rasterwerk. Op deze wyze kwamen zy op het terrein, waarop het gemunt was. En toen zjj eenmaal hier binnengekomen waren, gingen zy aan don arbeid. Alles werd doorzocht, de lessenaars opengebroken en de boel op de meest baldadige wyze vernield. De brandkast werd naar het belendende perceel gesleept en daar opengeboord. Een bedrag van ongeveer f 100 werd medegenomen. Behalve eenige onsmakelijke artikelen werd in de brandkast gevonden een brielje met de woorden „Tot weerziens, dag, Trio". Ook in het kasboek hadden zy don naam „Trio" geschreven. Toen de benedenverdieping voldoende doorsnuffeld was, trok men naar boven naar het kantoor van den chef. Onnoodig te zeggen dat ook hier alles onderst boven gehaald en vernield werd. Niets van hun gauing konden zy hier machtig worden. Zy lieten een bitter- flesch met een glas zonder voet achter. Aan een ander perceel in dezelfde straat, dat van den heer Larsen, schoenfabrikant, hebben do dieven eveneens een bezoek gebracht. Hier schijnen zy echter gestoord te zyn, althans niets wordt vermist. Eenige losae patro nen vond men op den vloer liggen en voor het huis waren bloidsporen aanwezig. Hedt nmorgen ging het gerucht, dat een van de daders zou zyn gearresteerd. Dit kunnen wy echter met beslistheid tegenspreken. De strijd legen «Ie speelholen. Het was der Amsterdamsche politie ter oore gekomen, dat achter den sigarenwinkel hoek Amstelslraat en Amstel het „Jeu Nationaal" gespeeld werd. Voor dezen winkel werden dan ook eenige politieposten geplaatst, die de opdracht hadden eiken bezoeker naar het bureau Singel te verwijzen, ten einde naam en woonplaats op te geven, waardoor menigeen afgeschrikt werd binnen te gaan. De eigenaar van de zaak nam dat van den vroolyken kant op en bevestigde aan het raam een papier, waarop: „Hier bewaart men geld en eff«cton, vry voor inbraak, extra posten zyn hiervoor geplaatst". Toen daarna politie-agenten den winkel binnengingen, werden zy door de exploitanten verwijderd. Een en ander verwekte gisteren den gtheelen middag een toe loop, zoodat het tegen zes uur zwart van de menschen zag en de vier politie-agenten versterking moesten via- gen. Niettegenstaande bertden politie de menigte uiteen- daarvan echter nog geen hinder. Als het echter zoo joeg, bleef het den geheelen avoDd zeer rumoerig, strong blyft doorvriezen, is het niet onmogelijk, dat de stoombootdienst zal gestaakt moeten worden. De scheepvaart in Friesland is gestremd. I'il den Hand van Auibt-Alinclo. In de Maandagmorgen gehouden zitting van den Ge meenteraad van Ambt-Almelo legde de voorzitter de vol gende verklaring af Vóór wy onze gewone werkzaamheden aanvangen, wensch ik naar aanleiding van het in de beide vorige vergaderingen voorgevallene eene verklaring te doen. Toen ik aan het slot van de vergadering van 7 Decem ber eenige opmerkingen maakte en daarop direct het samenzijn sloot, was het niet mijne gedachte, dat de zaak daarmede afgedaan was, maar begreep ik, dat er later wel op teruggekomen zou Worden. Deze sluiting was nu my persoonlijk, waar ik pas hersteld was en my na een zitting van 4} uur vermoeid gevoelde, ge- wenscht, maar achteraf zie ik in, dat hel niet juist is geweest. De indruk, hierdoor ontstaan, en hot ontslag der bei de wethouders zyn een tweetal gevolgen, die ik niet in het belang der gemeente acht en die van uwe vergade ring, en ik acht me geroepen, zoo dit kan, dien indruk weg te nemen. Door het afleggen van deze verklaring meen ik daar toe het mijne te hebben gedaan. Ik noodig u uit, ze te aanvaarden en straks by de wethoudorskeuze oen poging te doen, om het college in zijne tegenwoordigo samen stelling to behoudon en verder by al onze werk/.a ïtnhsid te vergeven en te vergoten. Dir« welwillendheid is noo dig voor eon vruchtbare samenwerking, die, de ervaring De crisis. Naar wy vernemen heeft heden mr. Th. Heemskerk met de Koningin een samenspreking gehad. Jute-nij verheid. Blijkens een kennisgeving, in de beide juh fabrieken van de firma Ter Horst en Co. te Rijssen aangeplakt, zullon deze, aanvangende 6 Jan. 1908, tot nader order worden stop gezet dos avonds te 5 uur in plaats van te 7 uur. Gebrek aan orders is als oorzaak te beschou wen. Bannelingen. Te Rotterdam zyn gisteren 1300 Russen, meest Israëlieten, uit Amerika teruggekomen om weder naar Rusland terug te g.tan. Allen klagen dat de toostard in Amerika van dien aard is, dat er voor hen niets te verdienen valt. Ze werden van het Maasstation extra-trein naar Loipzig vorvoerd. „Scliuttevaer" -WicriiiKcii. ergadcring vat> de afd, Wieringon der Nederlandsche Schippersvereeniging Schut'.evair, g •houden op Zaterdag 28 Dec. 1907, in hel lokaal van den heer C. C. Koorn. De voorzitter, de heer Oberen, opends ds vergade ring en heette de aanwezigen, welker getal slechts 12 bedroeg, hartelijk welkom. Het deed Voorzitter echter leed, dat aan Den Oever ook eene afdeeling was op gericht, doch bij nadenken kou spr. het toch ook bil lijken, 0111 aldaar wegens den verren afstand van Hipp. ook vergaderingen te houden. Hierna werden de notulen der vorige vergadering door den Secretaris, den h t P. Kaan Cz., gelezen en onveranderd goedgekeurd. De rekening en verant- per

Schager Courant | 1908 | | pagina 1