Hiïs*s- AflUrlERtlE- UlllllVlIll. Donderdag 16 januari 1908. 52ste Jaargang. No. 43^6. Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worder ft|)V ERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaat.*' IN'tRZONDEN STUKKEN één dag vroeger ftur^ao: ••UH Laan. I» 4 In tere. Telephotw V». 20. Uitgevers t r ft p w a n Co Prijs per jaar f 3,Franco per post f 3.60 ifzonderlijke nummers 5 Cent ADV BRi'KN TIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 6 cl 'Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit timmer betiaa' uit /wei blidei HEKSTE BLAD. Bekendmakingen. Binneulaudsch Nieuws. SCHAKER ABT. «H GEMEENTE SCHAGEN. Inlevering rekening. Burgemeester en Wethouders der gem ;ente Schagen noodigen bij deze belanghebbenden, die over het jaar 1907 van de gemeente iets te vorderen hebben, uit hunne rekeningen vóór of op den 1 Februari a.s. ter secretarie dezer gemeente in te leveren. Schagen, den 3 Januari 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd: P. BUIS Jz. l.-B. ROGGEVEEN, Secretaris. Bond Itnndvce- Fokvereenigingen. De Provinciale Bond van Rundvee-Fokvereenigingen in Noord-Holland houdt de achtste Algemeene Vergade ring op Woensdag 29 Januari 1908, voorm. 9.30 ure, in het lokaal „de Witte Engel" te Hoorn. Onder meer komen op de agenda voor: Rekening en verantwoording over 1907. Coöperatieve aankoop van benoodigdheden. L Rapport uit te brengen door de Commissie voor den Coöperatieven aankoop. II. Benoeming eener Commissie voor 1908. Voorstel van het bestuur: III. Uitbreiding van den Coöperatieven aankoop. a. door aanschaffing van registers; b. benoodigdheden voor het centraal fokregister; c. benoodigdheden voor het geven van de oormerken. Inleider Dr. L. T. C. Schey te Hoorn. Benoeming van een gedelegeerd lid in de commissiön van beocrdeeling der vanwege de verschillende vereeni- gingen te houden premiekeuringen van stierkalveren. Voorstel van het bestuur I. Voor 1908 hiervoor te benoemen 2 leden en 2 plaats vervangende leden. II. Voordracht: P. Schenk Dz. te Wieringerwaard, C. Stapel Gz. te Berkhout, E. Koster te Schellinkhout, E. Huynink te Twisk, C. Posch te Binnenwyzend en J. Bregman te Hoor». Inleider de heer W. C. Visser te Nieuwe-Niedorp. Reglementswijziging. Voorstel van het bestuir: L Herzien en zooveel «ogelyk uniform maken van alle reglementen der aangesloten vereenigingen en daarna van den Bond. II. Aanvragen van de Koninklijke goedkeuring op alle deze statuten en van den Bond. III. Instelling eener commissie >uor advies IV. VoordrachtDr. L. T. C. Scb>y te Hoorn, W. C. Visser te Nieuwe-Niedorp en G. Noiei te Lutjewinkel. Inleider de heer H. Jb. Avis te Mia^oud, Voorzitter. Instelling van het Centraal-fokregistei, Voorstel van het bestuur I. Formeering van het Centraal fokregis^r. II. Benoeming eener commissie van drie'eden, belast met de voorbereidingen ter uitvoering. III. VoordrachtP. Stapel Sz. te Berkhout,G. Nobel te Lutjewir.kel en W. C. Duin te Wogmeer. In.jder de heer P. Stapel Sz. te Berkhout. Voorloopige kenmerken van erkende kal ver en proef te melkeD koeien. I. Het geven van een oormerk. II. De aanschaffing der benoodigdheden op te dragn aan de commissie voor den coöperatieven aankoop. Inleider de heer Jb. Kaan Kz. te Wieringerwaard. Een middeleeuwse!» veer Men meldt uit Tholen De communicatie met de Brabantsche zyde wordt in gewone omstandigheden onderhouden met een veerpont wat voertuigen, en een roeiboot wat passagiers betreft, maar met ijsgang komen dadelijk allerlei moeilijkheden, hoe ijverig de bediening overigens mag geschieden. Voor Tholen geeft genoemd veer heel wat baten, want de pacht beloopt, bij den laatsten pachttermijn bedongen, niet minder dan ruim f 6000, welk bedrag geheel in de stadskas vloeit. Dit veer werd reeds in 1462 door Philips van Bourgondië geschonken, maar weldra ont stonden daarover ernstige verwikkelingen met Jan van Glimes Heer van Bergen-op-Zoom, waarbij als eisen werd gesteld, dat aan den Thoolschen kant een gelyke aanlegplaats werd gegeven, als die van Tholen aan de overzijde bezaten, on tot de bediening van het Veer van zijn kant met pontons, schepen of schuiten tot 'ervoer van personen en goederen van het vasteland van Noord- Brabant naar Tholen, bonevens uitkeering van het recht matig aandeel van de opbrengst van het veer sedert de uitgifte geïnd. Lange jaren heeft deze quaestie tusschen de stad Tholen en de heeren van Bergen-op-Zoom een onder werp van proces geweest, maar Tholen is daarbij mees ter gebleven en in latere jaren, hoewel de revenuen uit het veer voortvloeiende, steeds grooter werden, is het recht van bezit niet meer aangevochten. Alleen wordt er gemopperd, vooral bij ijsgang, tegen den last die daarvan ondervonden wordt, en komt telkens opnieuw de vraag op den voorgrond of overbrugging met ge- wenscht zou zijn. Ongetwijfeld zou overbrugging, waar voor meermalen plannen zijn ontworpen, in vele opzich ten in het belang van het publiek zijn, maar een vraag blijft het: waar moeten de kosten vandaan komen en moet Tholen vergoed worden voor gemis van inkom sten uit het voorrecht? Eenige jaren werd concessie gevraagd voor aanleg van een tram door hot eiland Tholen en in het plan daar voor was ook overbrugging begrepen, maar uit gebrek aan voldoende medewerking van polders en gemeenten is dit plan in den doofpot gegaan. Nu vraagt men nog steeds vooral vreemdelingen wanneer zal dit middeleeuwsch veer voorgoed ver dwijnen Nieuwe Niedorp. Dinsdag 14 Januari werd in de herberg „De Roode Eenhoorn" van den heer C. Kooiman, ten overstaan van Notaris Backx uit Wieringerwaard, verkocht de tot de nalatenschap der Wed. J. Jonker behoorende en aedert jaren bestaande handel in brandstoffen te Nieuwe ■Niedorp, met woonhuis, schuren en erf groot 4 Aren en 15 Centiaren. Kooper de heer C. Over Kz. Oude Niedorp voor f2800. Stalen Motorvrachtboot „De Voorwaarts,, kooper de beer J. B. Keet van Schagen voor f 2770. Stalen lichterschuit De Jonge Jacob", kooper de heer Wouter Kuiper voor f 485. Nieuwe Niedorp. Dinsdag 14 Januari j.1. werd op de Rijd hardrijderij met hindernissen gehouden, vanwege IJs- en Volksver maak (voor dames.) Zij moesten met een lange pijp in de eene hand en een bordje met bal in de andere het gauwst ongeschonden die zaken aan 't einde der baan breng. n. 34 deelneemsters. Ie prijs Simontje Kruit, 2e prijs Joha. Waterdrinker en 3e prijs Grietje Strybis. Winkel. Door het springen van een petroleumlamp, onlstbnd een begin van brand in een door 2 arbeidersgezinnen bewoond perceel in het Oosteinde der gemeente. Met behulp van de buren werd de brand gebluscht Wieringerwaard. In de vergadering der Sociëteit alhier is besloten, den 25 Januari onder de leden een wedstrijd in het kolven, biljarten, dammen enz. te houden. Te Anna Panlowna is tot directeur der gymnas tiekvereniging „T.O.K I.D.O." met damesafdeeling „Kenau Hasselaar" benoemd de heer Dryver, onderwij zer te Den Helder. Ze hoopt dit voorjaar eene uitvoe ring te geven. Hoogwoud. Door Notaris H. de Boer alhier had Maandagavond j.1., ten huize van den heer A. Breed, de publieke ver- kooping plaats van een broodbakkery, staande in het Zuideind alhier, toebehoorende aan den heer P. Klaver c.s. te Hoogwoud. Kooper werd de heer Jb. van Diepen te Medemblik voor f5500. Maatschappij' tot Nut van 't Algemeen. Tot leden van het hoofdbestuur zyn gekozen de hee ren D. H. de Vries te Amsterdam en mr L A. Bybau te Delft. Het hoofdbestuur ontving van de gekozenen bericht, dat zy de bouoeming aannemen. IJs op Cliristeljjken grondslag. In de gemeente Krimpeu aan de Lek was het onder den vorigen burgemeester steeds verboden, wanneer er ijs was, daarop op Zondag feestelijkheden te doen plaats hebben of om prijzen te rijden. De tegenwoordige bur gemeester is van een ander gevoelen en gaf daarom toe stemming dat Zondag eenige feestelijkheden met hard rijderijen plaats mochten hebben. Een gedeelte der ingezetenen, zich daarmede niet kunnende vereenigen, heeft thars op het water „De Noord vau Krimpen" een y'sclub opgericht op beslist Christelyken giondslag. Uit vrees voor straf! Een 11-jarig meisje te Edam, dat kwaad had gedaan, durfde niet huiswaarts gaan. Toen zij 's avonds laat nog niet teruggekeerd, noch gevonden was ondanks alle nasporingen, verkeerde men in ongerustheid. Den vol genden morgen werd zy, verkleumd van koude, aange troffen in de R. Kath. kerk te Volendam, waar ze zich den vorigen avond hart laten insluiten. Met een revolver geschoten. In aansluiting aan het bericht (zie 2e blad) uit Hee renveen gemeld, schrijft men uit Steenwijk: Zondagavond ontstond te Wetering, gemeente Steen- wykerwold, eene vechtpartij, die zoo'n ernstig verloop nam, dat Van der Hey gebruik maakte van zijn revol ver en daarbij twee personen ernstig verwondde. Een der getroffenen kreeg een schot in den liukerslaap, de andere in den hals. De verwonding van oeiden is van zorgelyken aard, zoodat dr. Hettema te Blokzijl opne ming in het ziekenhuis te Zwolle noodig achtte. Wy vernemen, dat de dader beweert uit noodweer gehandeld te hebben, wat door verschillende getuigen wordt tegen gesproken. Door den veldwachter Jonkheim opgespoord in in arrest genomen, bekende hy voor den Burgemees- *r de schoten gelost te hebben. Wieringerwaard. Lnderdagmiddag half 2 zal voor schoolkinderen een harujjdery worden gehouden. Meer leven in den koolhatidel. Dooreet winterweer komt er wat meer leven in de onderhaqgehen handel in sluitkool, toch is de omzet aan den angedyk en omstreken nog niet zoo vlug als het vorigjaar jn December 1906 werd aan de betaal- kantoren Broek op Langendyk en Noordscharwoude ?^S.?ezet' j0*" f43149.45, terwijl in dezelfde maand in 1907 werd ^rhandeld voor f32238.61, alzoo minder in December 19C f 10910.84. Oudkarspj De familie alhier is in het bezit van een paar schaatsen uit h jaar 1747^ van het eene familielid achtereenvolgens bezit overgegaan aan het andere, tot de tegenwooro,e eigenaar ae gelukkige bezitter is geworden. Zoo nu,n dan wordt er op de schaatsen gereden. Ook dit ja. Werd er een toertje op gemaakt. De blokken zyn nog^yj gaaf en (j0 y^era uitstekend. ArroDdisseuien.Rec|l(bank te Alkmaar. Uitsprain van Dinsdag. Simon A., Alkmaar, vedetinetrd in het huis van bewaring, diefstal, dooïinbraak gepleegd, 1 jaar en 3 maanden gev. Dirk G., Egmond aan mishandeling, 10 dagen gevangenisstraf. Pieter B., Den Helder, <efstal, f7 boete, subs. 7 dagen hecht. Pieter B., Bergen, weders?i>nigheid, f7 boete, subs. 7 dagen hecht. Gerardus K. en Theodorus jannes B., beiden te Schermerhorn, huisvredebreuk, i.er f 10 boete, subs. 5 dagen hecht. Jacob M., Broekerhaven, mishancjmg^ 4 maand gev. Gasontphfüng. Te Nijmegen heeft Zondag lan het Achter Valburg" een gasontploffing plaats gehad in eeuiujg^ waar geen gasleiding is. Een lek in de loding va 00n straatlan taarn was de oorzaak, dat het gas door 0n vloer heen in de woning was gekomen, toen de s woonster, de weduwe L., een petroleumtoeste wildo afteken, ont plofte het gas met een zwaren slag. De%rouw werd omvergeworpen en eenig huisraad werd beschadigd, maar overigens had het zonderluge geval giurkig geen ernstige gevolgen. Nieuwe Niedorp. Maandagavond j.1. vergaderie het bestuuivan „IJs- en Volksvermaak" waaraan re 't volgende o tl oenen 't Laatste rapport was thans, dat de toegangswegen naar hier vertrouwbaar zyn. Westwaarts worden naar richting Verlaat, en naar 't Noorden over de Noordersloot langs 't Veld en naar Winkel toegangswegen gebaand. Ook is tot den aanleg van een cirkelbaan overgegaan. Besloten is kermis te houden op de Rijd. Als voorloo pige datums zyn aangewezen Vrijdag 17 en Zondag 19 Januari a.s. Er Lebben zich 12 impresario's aangemeld, terwy'125 tenten zullen verrijzen, ten dienste van de diverse specialiteiten, waaronder we noemen: kaleidoscoop, ki nematograaf, kakadoris, dikke dame, reuzin, beer en berenleider, schiettent, ringentent, Hercules, beroeps- wortelaars, draaimolen, zweefmolen, glijbaan, danszaal met een orchestrion en tenten voor koffie, thee, choco lade, warmen wijn, noten, mangelen, sinaasappelen, koek, etc. Een en ander opgeluisterd, door draaiorgels, liedjes zangers, horoscooptrekkers, etc., welk een en ander door groote biljetten zal worden aangeduid. Voor deze gele genheid worden speciale kaarten uitgegevendeze alleen zijn voor de kermis. Oudkarspel. Uitslag van den Dinsdagmiddag gehouden wedstrijd in ringsteken, uitgeschreven door de ijstlub Volharding" te Oudkarspel, waaraan door 32 paren werd deelgeno men le prys, f 10.—, de heer P. Rezelman en mej. C. v. Dort2e prjjs, f 6.—, de heer J. Dekker en mej. S. Klos; 3e prys, f 4.—, de heer 0. Keesman en mej. J. Hopman; 4e prijs, f 2.—, de heer C. Wit en mej. G. Borst. Heden, Woensdagmiddag, is een wedstrijd gehouden in hardprikken. Sint Maartensbrag. Door de ijsclub worden pogingen in het werk gesteld, een ijsfeest te organiseeren. E«n lyst voor dat doel cir culeert reeds by de ingezetenen. Sint Maartensbrug. De vereeniging „Nut en Genoegen" alhier heeft beslo ten baar tweede bijeenkomst 111 dezen winter voorleden en geïntroduceerden, te nouden op Woensdag 19 Febr. a.s. Evenals met de vorige bijeenkomst, zal ook nu weer alles in het werk gesteld worden, om dezen avond naar wensch te doen slagen. Eenige personen hebbon bereidwillig op zich genomen, iets ten beste te geven, z:xiat muziek, ?ang, voordrachten en tooneolspel eikan der zullen af wisselen. De afdeeling St. Pancras der Naamlooz9 Land bouw- en Handelsvereaniging hield eene aigomeone ledenvergadering in hel lokaal van den heer I. Ruys aldaar, op Dinsdagavond. Van de 98 leden waren 45 aanwezig. Da vergadering werd geopend en geleid door den voorzitter, den heer A. Nobel. Door den heer P. Gootjes, secretaris-penning meester, werden de notulen gelezen, welke daarop goed gekeurd werden. De werkzaamheden der afdeeling in het afgeloopen jaar, werden door den secretaris zaakrijk en juist weer gegeven, waarbij de vergadering met den dank das voorzitters ten volle instemde. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de afdeelingsrekenirg sloot met een voordeel ig saldo van f 34 25J. Aan eene sproeimachine voor aard.appelbesproeiïng met bybehoorende slangen, werktuigen enz, benevens kopervitriool was nog aanwezig voor een waarde van f 84 90Jof deze zaak later geheel aan de afdeeling zal komen, daarover zal op eene latere vergadering worden beslist. Ook den penningmeester werd de dank van den voor zitter en der vergadering gebracht voor zyn accuraat gehouden beheer. Als mededeeling werd door den voorzitter vermeld, dat de koop- en verkoopovereenkomsten vrij algemeen ingang vinden, zoodat wy hiermede op een beteren weg zyn voor den onderhandschen verkoop der producten. Verder werd medegedeeld, dat in werking was het aanleggen van proeftuinen, hetwelk ten doel heeft, om met het oog op de verschillende koolziekten uit te zien naar het verkrijgen van andere cultures. Voorloopige plannen zyn hiervoor in bewerking en het zal zeker een punt van behandeling worden voor de algemeene vergadering. Als bestuursleden werden met groote meerderheid van stemmen herkozen de heeren P. Gootjes en M. Duif. De vergadering besloot de twee volgende punten op den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering der Naamlooze te plaatsen. Van de afdeeling St. Pancras De algemeene vergadering besluite, een schrijven te richten aan de vereeniging „De Koophandel", dat de aangevoerde producten van de markten, uitsluitend moeten gelost wezen, hetzij in wagon of vaartuig, 's middags 12 uur. Aan de Commissie van beheer der Broekermarkt en de vereeniging „Landbouwbelang" te Noordscharwoude, worde gevraagd, voorgaande besluit in hare reglemen ten op te nemen. Dit voorstel werd met 42 stemmen voor en 2 tegen aangenomen. Het tweede voorstel luidt: De algemeene vergadering besluite, dat de aangevoerde producten aan de Broekerveiling, niet anders zullen worden gelost, dan in de gemeente Bioek op Langendyk. Witte kool voor de fabriek bestemd is hier van uitge sloten. Dit voorstel werd aangenomen met 23 stemmen voor en 19 tegen. Voor hot aanleggen van kunstmestproefvelden was men algemeen voor verschillende personen wilden proef velden aanleggen. Het bestuur werd gemachtigd deze zaak met den heer Hazeloop in orde te brengen. Na eenige algemeene besprekingen by de rondvraag, kon de voorzitter eerst te half elf tot sluiten van de vergadering overgaan; dit kon gebeuren met eenige woorden van dank voor den gezelligen toon, welke in de vergadering had gcheerscht, waarby de leden van de afdeeling St. Pancras hadden getoond nog wel wat voor het vereenigingsleven te gevoelen. Dirkshorn. Zondagavond gaf de Gymnasliekverecniging U. d. I. in de zaal van den heer S. Brommer een uitstekend geslaagde uitvoering. Zoowel de adspiranten als de leden gaven blijk van goed werk onder flinke leiding. Beanlwoordden de Vrije oefeningen aan alle eischcn van orde en regelmaat, de oefeningen aan de werk tuigen ontlokten aan het zeer talrijke publiek vaak een daverend applaus. Een woord van lof is verdiend door den directeur, den heer Poll van Alkmaar. Sommige oefeningen aan het hoogrek schenen met het oog op het betrekkelijk klein tooneel niet zonder gevaar voor de uitvoerenden. Kolliorn. Bij den Wedstrijd met hindernissen heden op de haven alhier gehouden, was de uitslag als volgt: lste prijs C. Jonk van Winkel; 2de prijs P. Beers van Kolhorn; 3de prijs II. Kossen van Kolhorn; 4e prijs Jb. Herman van Kolhorn. „Liefdadigheid" te Kolhorn. De uitvoering van Liefdadigheid Zondag 12 Januari alhier gegeven heeft ons een avond vol genot verschaft, i We gevoelden het angstige wantrouwen van Ver- duin en de zijnen. Wc begrepen de hartstochtelijke; woorden vol smart van Dolf, den uitroep van Catherine: 1 „Ik kan niet, 't is alles leeg om mij." Niet gaarne zouden wij eene volgende uitvoering ten onzent willen verzuimen. Van harte sluiten wij ons j aan bij de woorden van den heer K. Breebaart Dz., die der vereeniging „Liefdadigheid" een prettig jubileum toewens chte. i - Winkel. I Gewapend met een convocatiebiljet en vol verwachting van hetgeen ten gehoore zou worden gebracht, be gaven de leden van het Departement Winkel, der .Maat schappij tot Nut van 't Algemeen zich met hunne dames en geïntroduceerden naar de kolfbaan van den heer A. Wit, alhier. Hedenavond zou de tweede en daarmede de laatste bijeenkomst van dezen winter wor den gehouden. Vol verwachting van hetgeen ten ge hoore zou worden gebracht, zeg ik, en met recht. Her haaldelijk heb ik mijn convocatiebiljet nagezien of ik het toch wel goed had gezien, en ja hoor, daar stond onder meer „Dramatische, Humoristische en komische voordrachten, te houden door den heer C. P. T. Bigot van Amsterdam." Heb ik het goed, dan zal deze mijn heer Bigot ook te Schagen op;reden bij de herdenking van het 100 jarig bestaan van het departement Scha gen. Liet de opkomst gewoonlijk wel eens wat te wenschen over, deze avond maakte daarop een gelukkige uit zondering. Ik wil daarmede niet zeggen,; dat een slechte opkomst wanneer één of meer leden van het Departe ment leest of spreekt, er niet op aankomt, integendeel daardoor zou ik allicht gevaar loopen met mijn eigen meening in strijd le komen. Kwart voor acht opende de voorzitter de hijeen- komst met een welkomstwoord, toen een muziekstuk door de dames Egmond, die zich in den loop van den avond nog enkele malen met hare bekwaamheden zeer verdienstelijk hebben gemaakt en daarna kwam de beurt aan den heer Bigot. Zijn eerste nummer „Eetn probaat middel" van Justus van Maurik, deed ons direct al zien en hooren, wat we aan den heer Bigot zouden hebben, en ik geloof, dat het mee rondeel niet in hunne verwachtingen is teleurgesteld. Aangenaam en gezellig was de stemming en tot bijna middernacht bleef men bijeen, wel een bewijs, dat de heer Bigot zijn hoorders wist te boeien. Ernst en luim, wisselden elkander af, en juist zóó, dat de stemming niet verloren ging, door al te diepen ernst of over dreven humor. Met een tot weerziens, werd de bijeenkomst geslo ten. „Nat en Genoegen" te Schagerbrug. Dinsdagavond gaf de Vereeniging „Nut en Genoegen" te Schagerbrug, haren tweeden aangekondigden voor drachtenavond Dat zulke avonden door de bewoners van Schagerbrug op hoogen prys worden gesteld, kan gemakkelijk worden afgeleid uit het groot getal aanwezigen. Ruim 300 personen waren opgekomen. En het kan gezegd wordende vereeniging hoeft haren goeden naam gehandhaafd. Een uitgebreid programma werd achtereenvolgens afgewerkt en vele malen kwamen de lachspieren ge ducht in beweging. Dit was juist niet het geval met de groepen, doch daarover was een ieder verbaasd. Zon der dan cok op de andere nummers iets af te dingen, mag een woord van lof aan de samenstellers, zoomede de uitvoerenden van deze groepen niet worden onthou den; de voorstelling daarvan was werkelijk prachtig. De vereeniging „Nut en Genoegen" kan weder met voldoening op dezen avond terug zien, er is genoten. Diefstal Koegras. Dinsdag werd voor de Alkmaarsche Rechtbank behan deld de zaken tegen Kuiper en Griii, beklaagd van den bekenden aiefstal in Koegras. Het Openbaar Ministerie achtte het wettig en overtuigend bewys geleverd en vorderde tegen K. IJ jaar en tegen G. een jaar gevange nisstraf. Verdronken. Men meldt uit Wemeldinge: Gisteren gingen hier van ae sluis een drietal perso nen er op uit met een roeibootje om buiten te trach ten de premie te verdienen voor het opvisschen van door den ijsgang weggedreven bakentonnen. Juist had den zij er een gevonden, toen het bootje door een groote ijsschol werd omgeworpen. Een van hen, A. Sehouwenaar, verdronk onmiddellijk, de twee anderen konden zich aan de ton vasthouden en werden t>p hun noodgeschreeuw door eenige moedige mannen meer dood dan levend gered. Een krasse. De 85-jarige heer J. Nauta te Heerenveen inaakt nog alle dagen een tochtje per schaats. De grijsaard rijdt nog met een f linken streek. Vreemde vergissing. Te Aardenburg kwam een jongmensch, die dezer da den zich als militieplichtige dient aan te geven en daartoe zijne geboorteakte" kwam opvragen, bij het ontvangen daarvan tot de ontdekking, dat zijne groot moeder als zijne moeder te boek staat. Van een nijdige kraal. Het volgende niet alledaagschc voorval had Zaterdag middag op den weg naar de Heul, onder Wateringen (Z.-H.) plaats. Een gezelschapje van enkele kinderen, naar schat ting 7 of 8 jaar, werd door een kraai aangevallen. Heth ongerige dier had zich gehecht op de borst van een der kleinen en pikte naar de keel van 't ventje. Aan huilen geen gebrek. Dc barbier T., toevallig tier plaatse, ontzette hel kind, maar de kraai was Stellig niet van plan deu kamp op te geven, want op cu-

Schager Courant | 1908 | | pagina 1