«fit cast ^rbeidfr, een Boerenknecht, een vast Werkman, ff« cast SHfrltraan, een vast Werkman, een vast Werkman, twee Mé BmMtti, twee vaste Werklieden, Adjunct-Directeur. kor lieivi r. i taf kaasmaker een Dienstbode Boerenknecht Bed rij Tb o er xllKLhZAAK, een Bijgaard, VAST WERKMAN INGEZONDEN. Burgerlijke Stand. RECLAMES. ADVERTENTlEN. Meneren en huii Dit en voor de pers. brandende gebouw dwalen en de doordringende angstkre- ien brachten het publiek in een staal van razernij. Hulp was voor het oogenblik onmogelijk, niemand durfde zich in deze hel te wagen. Ten slotte slaagde men er in van het dak van een naburig huis af een touw over te gooien, waaraan negen mannen zich, ondanks de hen omringende vlammen, lieten zakken. Onder luid geju bel kwamen ze behouden op den beganen grond Voor de brandweerlieden was de strijd wanhopig. Door de drukking van'het water konden de spuiten slechts de achtste verdieping bereiken Door de ont zettende hitte sprongen bovendien telkens de buizen Voeg daarbij de ontzettende kou, die oorzaak was, dat de brandweerlieden wanneer ze zich even verwijderden van onder tot boven met ijskegels bedekt weiden, terwijl ze op de plek des onheils zalf half geroosterd waren. Drie dagen te voren had men den autoriteiten mee gedeeld dat het brandweermateriaal zich in een treu- rioen toestand bevond, doch men had nog geen tijd hiervan nota te nemen Onder de vermelde koopwaar behoort de voorraad van een bekend importeur, die op 2V2 millioen gulden geschat wordt; verder een prachtige collectie schilderijen, waarvan de waarde minstens evenveel bedraagt. Dnt deed de koude. De felle koude heeft de staking der huurders te New York doen mislukken. De meesten gaven er de voorkeur aan, te betalen, in plaats van op straat gezet te wor den of in huizen te blijven, waar de gas-, water- en algemeene verwarmingsleiding werden afgesneden. Onrust in Portugal. Tc Lissabon had in de Opera een groot tumult plaats. De Koning en de Kroonprins waren in jden schouwburg. Van de bovenste galerijen werden een me nigte vliegende blaadjes met een proclamatie van den troonpretendent Don Miguel en zijn vrijzinnig regee- ringsprogram in de zaal geworpen. De politie nam de papieren en vele mcnschen in beslag onder he vig verzet. De koning werd uitgejouwd en er werd gejuicht voor Don Miguel. i De koning en de kroonprins gingen vóór het einde van de voorstelling heen. Jammer, dat men nu 'weer van plan schijnt den ouden koning door een nieuwen te vervangen. .Het gaat zonder zoo iemand toch ook wel en zelfs veel beter. Voor pleizier uit. Benjamin Brazncll, een bekend Pittsburgsch multi- millionnair, wilde met zijn vriend Mac Gawin de ge vangenis eens bezichtigen en vroeg daarvoor verlof aan dep directeur, kapitein Mac (iough. Daar deze het op dat oogenblik te druk had om de heeren te ver gezellen, droeg hij het aan een detectieve op. De goede man, die do bedoeling van zijn chef geheel en al verkeerd begrepen had. haastte zich de hevig tegenspar- telende heeren ieder in een afzonderlijke cel op te sluiten en begon onmiddellijk hun zakken te fouil- leeren. Met de welgevulde portefeuilles begaf hij zich naar den directeur, waardoor de zaak aan het licht kwam en de heeren uit hun eenzame opsluiting ver lost werden. Koude. De koude neemt in Rusland toe, vooral in het oos ten. Op vele plaatsen vriest het dertig graden. Verschei dene menschen zijn doodgevroren. Jaren te kort. Te York is de vrouw van een prokureur. die een paar kinderen aan 'haar zorgen toevertrouwd, jaren lang mishandeld had, ze zelfs wonden met een gloeiende pook had toegebracht, ze liet vervuilen, uit een var- kensbak eten, enz., veroordeeld tot slechts negen maan den gevangenisstraf Haar man, die dat alles toegelaten had, kwam vrij met een berisping en de betaling van de kosten van het geding, eenige honderden guldens. Levend verbrand. Op Coenong Batoe in de dessa Medoe was een vrouw in een grooten pot inlandsche suiker gaan koken, zoo vertelt ue „Preangerbode." Natuurlijk kreeg zij een hee- len troep kampongkleuters om zich heen. Toen de vrouw zich even verwijderde ontstond er ruzie onder het grut, een twee-jarig kind kreeg een duw en kwam midden in den kokenden pot te lande. Op t geschreeuw der kleine kwam dadelijk het kampongvolk toegescho ten, mjiair 't was al te laat. Het was reeds omgekomen. Sigaren» ijsheid. De Südd. Tabaksztg. heeft geheel een reeks van afo rismen over sigaren. Sigaren, zoo wordt daar gefiloso feerd, zijn evenals menschen uiterst moeilijk te behan delen en o zoo gauw gekwetst; zij zijn als huisvrouwen: als ze al te veel uitgaan dan deugen ze niet; als poli tieke redevoeringen, als men ze ten onrechter plaatse in den mond neemt, verbrandt men zich den mond. Mannen beooidoelen sigaren juist zooals zij het de vrouwen meestal doen: naar den buitenkant; binnenin zit dikwijls de beste tabak, maar die wordt om het dekblad zeer dikwijls versmaad. Een sigaar gelijkt hierin ook op een vrouw die zich respecteertals men de grens overschrijdt krijgt men onaangenaam heden. Als een geliefde is voorts de sigaar, haar gloed verflauwt en houdt geheel op te branden zoodra de man zijn aantrekkingskracht verliest. En ten slotte: sigaren en menschen ze worden beide in hun prilste jeugd „gewickell' maar de sigaar komt uit de kist als ze z;d gebruikt worden, de mensch er eerst in als zijn kraent gebruikt is. Hun lot is weer gelijk, beide worden tot asch. Russische terroristen te Lausanne. Op de Avenue Davel te Lausanne, Zwitserland, woon de met zijn gezin de heer Samuel Schiro Erega, een Rus sisch Israëliet, eigenaar van petroleumraffinaderijen te Batoein en zeer gezien wegens de liefdadigheid, (die hij voortdurend betoonde tegenover vroegere landge- nooten, die zich in Zwitserland hadden gevestigd. Maandagavond was de heer Schiro op zijn bureau, toen plotseling drie elegant gekleede Russen binnen traden. Onmiddellijk daarop zette een hunner hem een revoiver op de borst met de bedreiging hem te zullen doodschieten, wanneer hij niet onmiddellijk een som van 5000 fres. gaf. Doodelijk verschrikt gaf de heer Schiro hun al het geld, waarover hij op dat oogenblik beschikte, en be loofde hun den anderen morgen de rest ter hand te zuilen stellen. Dat hij zoo s nel toegaf wordt begrijpelijk; wanneer men weet, dat hij eenige jaren geleden te Ba- toem ook het salchtoffer was geweest van een soort gelijken aanval, toen twee Russische revolutionnairen, gewapend met bommen hem eveneens een aanzienlijke som afpersten. En bovendien wetende, wat hem je wachten stond, als hij een aanklacht indiende, liet hij de politie onkundig van het gebeurde. Dinsdagochtend kwam een jong meisje, Anna Schwartz, 1e zijnen huize om de beloofde som te halen. De heer Schiro had zich het benoodigde gald nog niet kunnen verschaffen en bestelde het meisje voor den volgenden ochtend. Intusschen hadden vrienden van den aangevallene, die het gebeurde vernomen hadden, der politie kennis gegeven van den overval en op last van den rechter van instructie stelden zich Woensdag vijf agenten ver dekt op om de komst der terroristen af te wachten. Op het afgesproken uur verscheen Anna Schwartz, in gezelschap van een baardeloozen blonden jongen man van ongeveer 20-jarigen leeftijd. Deze werd on middellijk door de agenten aangepakt en bij onderzoek bleek, dat hij een revolver met 7 kogels bij zich droeg en bovendien nog veertig kogels in zijn gordel. Onmiddellijk werd een huiszoeking gedaan bij Anna Schwartze en in hare kamer vond men allerlei ge schriften en een stempel met de woordenAnarchistisch comité te Lausanne.'' 's Middags kwamen drie personen ten huize van Anna Schwartze, om te infonneeren naar het resultaat van haar tweede bezoek. Zij werden door agenten ont vangen en onmiddellijk in hechtenis genomen; een zelf de lot trof denzelfden middag nog twee andere bezoe kers. Allen waren gewapend met degenstokken (en ploertendooders. Het bleek, dat zij meerendeels als stu dent waren ingeschreven bij de universiteit te Lau sanne. In het geheel zijn thans een twintigtal mede plichtigen, waaronder twee meisjes, in hechtenis ge nomen en bij doorzoekingen van hunne woningen zijn revolvers en andere wapenen in beslag genomen. Het onderzoek wordt nog voortgezet. Dezelfde bende heeft reeds eenige dagen geleden een anderen Rus te Lausanne geld willen afpersen, maar toen duidelijk genoeg gebleken was, dat de manniets had, waren zij afgetrokken en hadden zij een aanval op den heer Schiro gedaan. Dat de bevolking van Lausanne buitengewoon ver ontwaardigd is over het misdadig ^restaan van deze buitenlanders, aan wie zij gastvrijheid verleende, is licht begrijpelijk. De eed. Wanneer kinderen als getuigen gehoord worden door een Britschen rechter, laat men ook hun eerst den eed afleggen, dat ze de waarheid en niets dan de waarheid zullen zeggen. Voor lord Brampton, president van een Assize Court verscheen als getuige een kleine, intelligent uitziende knaap. Eer de Clerk of the Court den eed afnam .vroeg die hem De klerk. „Weet gij wat een eed is?" De knaap. „Ja, mijnheer!" De klerk, „Wieet gij waar de menschen haar toe gaan, die liegen?" De knaap. „Ja, mijnheer!" I Lord Brampton. „Laat den knaap dadelijk den j eed afleggen. DadelijkHij weet véél meer dan ik 1" Ken treurig vermaak. Het jaar 1907 is een slecht jaar geweest yoor de Spaansche „toreadores." Niet minder dan zeven wer den er in verschillende stierengevechten gedood, waar onder de Tieroemde Montes. De bandarillo Melito be hoort ook tot de slachtoffers: hij woonde den len Fe bruari een stierengevecht als toeschouwer bij, doch ge raakte zoo in vervoering, dat hij over de balustrade sprong om een handje te helpen, waarbij hij echter door den stier op de horens werd genomen en de lucht in geslingerd. Hij bezweek kort daarop. Gewond werden in de arena in 1907 niet minder dan 84 toreadores. Te genover dit „menschelijk" verlies staat een getal van 2980 stieren en 2720 paarden, die in den loop van het jaar gedood werden. Er is blijkbaar geen sprake van, dat dit bloedig vermaak door zachter zeden in aanzien zou verminde- deren; integendeel. Elke maand verrijzen er nieuwe „plazas." Te Madrid is een arena voor 15000 toeschou wers; er wordt er nog een bijgebouwd met 8000 plaatsen! Bestrijding van de rattenplaag. In Engeland is opgericht een anti-rattenbond, on der den officiëelen titel van „Society for the Destruc- tion of Vermin." De voornaamste taak van deze veree- niging zal zijn de bestrijding van de rattenplaag. Men schijnt in Engeland van de ratten nogal geducht last te hebben en dat is niet te verwonderen als de bere kening juist is, die een Deensch ingenieur heeft ge maakt en volgens welke er meer ratten in Engeland zouden zijn, dan mannen, vrouwen en kinderen sa men. Diezelfde ingenieur maakt ook nog berekeningen hoeveel al die ratten wel opeten en komt dan tot belang rijke bodragen. We zullen op die belangwekkende eco nomische beschouwingen natuurlijk niet ingaan, we we ten allemaal wel dat een rat een schadelijk dier is en er zullen zoo weinig vrienden van den rat zijn, dat een anti-rattenbond zelfs zonder dergelijke zwaarwich tige economische argumenten bij de meerderheid der menschen instemming zal vinden. Dat de rattenplaag in Engeland van groote beteekenis is, blijkt ook uit het feit, dat haast alle couranten een artikeltje aan de oprichting der bond wijdden, de Times zelfs een ar tikel van zeer respectabelen omvang. Hoe men de ratten zal verdelgen dient nog een on derwerp van studie uit te maken. Heel gemakkelijk zal die verdelging niet gaan. De Daily Chronicle voelt nog al veel voor het advies, door een der aanwezigen op de openingsvergadering van den Bond gegeven, om n.1. een premie te stellen op het dooden van de ratten: voor iedere ingeleverde staart zooveel. Dat is een oud. maar beproefd middel. De rattenslager nam vroeger in de Engelsche dorpen een vrij voorname positie in en hij voelde zich ook. De nieuwe predikant een hem nog onbekenden dorpsgenoot ontmoetend, vraagt dezen naar zijn beroep: „lk ben de dorpsrattenslager, en wat is u!' „Ik ben de dorpsdominé." „Zoo, zoo, merkte de rattenslager op, „we moeten allemaal trachten om aan den kost te komen." Mr. TydeuianMinister? Daar zijn een paar Katholieke redacties, die kippevel krijgen als ze er aan denken, dat mr. Tydeman minister van oorlog zal worden, zooals dezer dagen is beweerd. Het Huisgezin schrijft: „Er wordt druk gepleit voor een burger-minister van Oorlog. Daarvoor is inderdaad veel te zeggen. Maar nu wordt als mogelijk minister van Oorlog ge doodverfd de heer Tydeman, de voorzitter der oud- liberale 'Kamerclub. De Hemel beware ons daarvoor. Met mr. Tydeman zouden we van den wal in de sloot komen. Waren Staal en Van Rappard naar veler meening niet militaristisch genoeg, de heer Tydeman zou voor zijn plannen en denkbeelden in de Kamer geen meer derheid vinden. Deze overweging stemt tot gerustheid ten aanzien van het serieuse der candidatuur-Tydeman voor mij- nis ter van Oorlog." En de Gelderlander zegt „Zonder de geloofwaardigheid van het bericht te voor onderstellen, dient toch gezegd, dat zulk een keuze het Kabinet al dadelijk veler sympathie zou doen verliezen. De oud-liberale Kamerclub is de meest oud-mili taristische fractie in ons parlement, en mr. Tydeman is op zijn beurt in deze fractie zeker niet de'minst ver stijfde in de oud-militairistische begrippen. Een deel der Katholieke Kamerfractie is niet ge diend van de richting, welke mr. Tydeman in defen sie-zaken voorstaat. En mocht dit gedeelte zich ook al voorloopig bij zulk een keuze neerleggen, overwegende, dat het Ka binet daardoor d.e steun der oud-liberalen beter ge waarborgd kan zijn op den duur zou de onware positie van een minister Tydeman in een coalitie- Kabinet zich ongetwijfeld wreken. Wil men een burger-minister van Oorlog, goed. Maar dan een, niet vooringenomen ten gunste ivan een Legerstelsel, dat ook onder ons veel verziet ont moet. En zeker niet een oud-liberaal als Tydeman." Nu mr. Tydeman zal wel geen portefeuille krij gen. De heeren hoeven niet bang te zijn. Mijnheer Redakteur 1 ik wou je ers wat vragen, Als lezer van je krant, als 'n boer onder Sch'agen. Zie je, ik ben met Vrouwendag begaan om 'n knecht, Doch de een kan niet ploegen en de ander melkt slecht. Nou zou ik van jou wel ers willen weten, wat denk [je van Jaap, Volgens zjjn rijmen in je krant, is 't 'n pientere Maar kan ie goed melken, goed ploegen en zaaien? Wat denk ja, zou ie op de hoogte wezen met 't »i j t.. [maaienI Als dat nou zoo is, on hy wil by my wonen, Geloof me, mijnheer! ik zal zijn diensten beloonen. Ik hou er eenmaal vaD, dat de paarden en zoo voort Het voer, dat ze verdienen, krijgen zooals het be- T[hoort. Ik ben echter te oud, om een kat in den zak te gaan [koopen, erstaat hij zijn werk, nou, dan zal het wel loopen. Je kent hem, je kent mij, wil dat ers bepraten, Ik wacht op het antwoord, en zal 't hierbij laten. DIRK. o— Mijnheer de Redacteur 1 Beleefd verzoek ik U een weinig plaatsruimte in uw veelgelezen blad, en wel naar aanleiding der vele ge ruchten in verband met het bedanken van den beroepen predikant, den heer H. H. Riepma, naar hier. Het laat ste nieuws dat ik hoorde, was, dat de Kerkeraad dron ken geweest is toen Z.E.W. deze plaats bezochten daar ik dit een groote beleediging vind, acht ik het mij een plicht, de ware toedracht publiek te maken. In een bijeenkomst van Kerkvoogden en Kerkeraad werd Z.E.W. ontvangen. Het bleek mij al spoedig, dat één kerkvoogd dronken was, en dat de President-Kerk voogd een alles behalve beleefd mensch ishjj gaf ten minste veel blijken, dat de beroepen Predikant hem erg onverschillig was. Bij het ontstane verschil van gevoe lens over het in orde maken van de kamers, wat door heeren Kerkvoogden deels overbodig genoemd werd, voegde de President-Kerkvoogd den heer Riepma toe „Nou, zoo ken je, en anders,nou dan bedank je maar". Het laatste is dan ook geschied, en wel naar aanleiding dezer samenkomst, zooals de heer Riepma ons mee deelde. Nu vraag ik U: kan het nog erger? Bij het verlaten der gemeente maakte de heer Riepma nog ken nis met denKerke,jjken-ontvanger,niet minder dronken dan zjjn vader Kerkvoogd, die Z.E.W. mededeelde de bankjes voor te tellen aan den hemeldiagonder. Niemand zal het dus verwonderen na dit een en an der, dat ik wenschte ontslagen te worden als lid van den Kerkeraad, welk ontslagik op aandringen der mede- kerkeraadsleden en Consulent heb ingetrokken; maar wel kan ik U verzekeren, dat verdere pogingen om een predikant te beroepen mjj bijzonder tegenstaan, daar ik zeker meende een flink man in den heer Riepma aange troffen te hebben. Doch de heer B. (president-Kerkvoogd) zeide mij Donderdag 2 Jan., toen ik hem zjjn houding in deze verweet, „het is wel goed, het is oen rooie". Mag ik vragen heer B., wie uw zegsman is? Wij heb ben informatiën ingewonnen bij den heer Kossen, pre dikant te Akkrum (Fr.), die den heer Riepma als zeer geschikt aanbeval. Ook de heer S. Spaans, predikant te Enkhuizen, was onze leidsman. Wil ik eens een goeden raad geven, mijnheer B. Ik denk wel, dat een goede raad van mij UEd. hoogst aangenaam zal zijn: „ga Zondags naar de kerk als er dienst iszeker geloof ik, dat U er behoefte aan hebt." Een goeden raad voor den dronken Kerkvoogd en dito Kerkeljjken Ontvanger weet ik niet. Hieruit ziet ge, dat zulke (je kunt ze van mij noemen zoo als ge verkiest) personen, op een gemeente een treu rig licht kunnen werpen. mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaats ruimte. Winkel, Januari 1908. Uw getrouwe lezer, K. BOEKEL. Hoogwoud. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 1 Januari 1907, 1086 mannen en 1001 vrouwen, totaal 2087. Mannen. Vrouwen. Totaal. Geboren Vestiging Vermeerdering in 1907 Overleden Vertrokken Vermindering in 1907 De bevolking vermeerderde dus en bedroeg alzoo op 31 Decem ber 1907 Levenloos geboren zijn 1 m. en 1 vr. kind. Alhier overleden en elders woonachtig 1 persoon. 19 Huwelijken zijn gesloten, waarvan 15 tusschen jm. en jd., 1 tusschen wedn. en jd., 1 tusschen jm. en weduwe, 1 tusschen wedn. en wed. en 1 tusschen jm. en gescheiden vrouw. 81 85 24 94 55 179 116 118 234 11 98 13 84 24 182 109 97 206 7 21 28 1093 1022 2115 Het is slechts een paar Kilometers van hier verwijderd, dat zich het volgende geval voorgedaan heeft. Gij kent de plaats en de straat, mogelijk kent gij ook den heer Jan Kempe, Breedolaan D 132 te Heiloo, die ons het volgende schrijft Sedert twintig jaren heb ik aan hevige pijnen moeten lijden onder in den rug on in de lendeneD. Het was, alsof daar iets verdikt was, hetgeen de circulatie van het bloed tegenhield Ik was smid en naar gelang ik meer werk deed, had ik meer pijn, vooral het bukken viel mij moeilijk. Bij de minste beweging kwam de pijn opzetten en ik was hiervoor bij vijf verschillende personen om oonsuR geweest. Ik sliep slecht en stond 's mor gens meer vermoeid op, dan den avond te voren bij het naar bed gaan. De urine kwam veelal troebel, doch dit was af wisselend. Ik leed aan rheumatiek, in één woord, ik was er ellendig aan toe. lk bad niet de minste hoop op herstel, na al de medicijnen en geneesmiddelen, die vergeefs gebleken waren, en mijn laatste hoop had ik gevestigd op Foster's Rugpijn Nieren Pillen Ik kan U niet zeggen, hoe verwonderd en verheugd ik was, toen ik bij de inname hiervan dadelijk verlichting bekwam. Met den dag gevoelde ik, dat ik vooruitging. De pijn en de sframbeid verdwenen en ik gevoelde me opgewekter en levenslustiger. Ik ga tbans nog eenigen tijd voort met t w voortreffelijk geneesmiddel en hoop U binnen korten tijd mijn algeheele genezing te kunnen melden. Ik ben U inmiddels zeer dankbaar en kan Uw geneesmiddel met vertrouwen aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt Wat is de oorzaak van rheumatisme P Rheumatiek spruit voort uit het urine zuur, dat zich kristalliseert in de spieren en in de gewrichtsverbindingen. Foster's Rugpij a Nieren Pillen lossen di; urine zuur op en helpen de nieren het af te voeren uit het lichaam met het water. Daar deze pillen de oorzaak van de ziekte wegnemeD, verzekeren zij een voortduren ie algeheele genezing. Verzeker U dat men U de echte Foiter's Rugpijn Nieren Pil'en geeft, dezelfde die de Heer Kempe gehad heeft. Wij waarschuwen tegen namaak en ma ken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zijn te Schagen verkrijgbaar bjj den heer J Rotgans Toezending ge schiedt franco na ontvangst van post wissel f175 voor één, of f10.voor zes doozec. Wordt gevraagd; goed kannende melken en rijden, bij C. D. W AI BOER, te Anna Paulowna. Gevraagd; goed kunnende melken ei met paarden omgaan, met Februari of Maart. Adres Jb KUIPER, Koegras gem Helder Kr biedt zich aan: goed kunnende meiken en eenigezins met Bouwerij bekend, om met Maart in dienst te treden Br fr. lett. W, bur d blad. gevraagd, om met 1 Mei '08 in dienst te treden, aan de Kaasfabrirk ,.D8 EK N DRACHT" te Zuid- Schermer. Br fr. aan den Directeur d'r voor noemde fabriek gevraagd, goed kunnende melken, in-dienst-treding liefst 1 Maart a.s. Zich in persoon te vervoegen bij C. A. WAIBOER te Wieringerwaard. gevraagd voor een Weduwnaar (vast werkman) met 3 kinderen. Br. met opgaaf van voorwaarden onder letter V, aan 't Bureau dezer Couiant. Gevraagd: met de bouwerij bekend, om 1 Maart in dienst te treden, bij H. KAAN Kz., Anna Paulowna. Bij de Erven SCHENK in de Hoep te behagen wordt gevraagd, liefst die kan melken Wordt gevraagd, tegen Maart liefst met aankomenden ZOON, goed kunnende melken is een vereischte, bij J. BLANK MAN Cz., Koegras, gem. Helder. Gevraagd: Een goed kunnende melken, liefst bene den 20 jaar, met Februari, bij K. HOPMAN, Barsingerhorn. Gevraagd, tegen 1 Maart goed kunnende melken, bij Jn. RADE MAKER, Callantsoog. Gevraagd, tegen 1 Maart goed met de Bouwerij bekend en met paarden kunnende omgaan. Adres: n. R. W Al BOER, Kleiweg, Anna Paulowna Gevraagd, tegen 1 Maart goed kunnende melken, bij D. GEER- LIGS, Hoogebieren, Barsingerhorn. Er biedt zich aan; EEN FLINK PERSOON, om als op te treden, met twee groote Zoons, allen kunnende meikeu en twee goed kunnende ploegen, van goede getuigschrif ten voorzien. Br. fr. lett. L, Bureau Schager Courant. Gevraagd door Bankinst. in N.-H. om terstond in functie te treden als Adj.-Direct. een NET JONGM. Ver eischte: deeln. i. h. aand -kap. f 3500.—. Uitv. brieven motto Bankinstelling" Bureau van dit Blad. Uit de hand te koop: Een onlangs nieuw gebouwd en goed beklant op een welvarend dorp I Te bevragen bij A. C. MULLER, I Winkel. Aanvaarding 1 Mei 1908. Ier overname aangebo- BESTAANDE H,ldan E8NMNG die een flink bestaan oplevert. Direct te aanvaarden tegen billij-, ke couditiën, a contant. Adres bnreau van dit blad lett Z Een Persoon tusschen 35 en 40 jaar P.G., niet onbemiddeld, wenseht in ken nis te komen met Te koop: zeldzaam mak, 7 jaar oud. Te bevragen bjj P. KLOS, Dirkshorn. uit den boerenstand en ongeveer van denzelfden leeftijd en niet onbemiddeld HUWEU«ÏÏthwr?inden Br. fr. lett. H, bureau van dit blad. gevraagd. Inlichtingen b.d. Agent TRAPMAN Co., Schagen.

Schager Courant | 1908 | | pagina 7