AliïIiÊi lifilt- Almitiiit- Ui Zondag 19 Januari 1998 52ste Jaargang. No. 43*7, EERSTE BLAD. Bekendmakingen. Binnenlandsch Nieuws. SGHA AAIT Dit nummer hestaai uit drie bladen GEMEENTE SCHAGEN. Openbare Vergadering van den Raad der gemeente SCHAGEN op Dinsdag 21 Januari 1908, des voormiddags 10 uur. Punten van behandeling zyn 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel, om de demping van het water langs de Nieuwe Laagzyde aan te besteden en de uitvoe ring der rioleering in eigen beheer te nemen. 3. Voorstel tot ruiling van grond met het Weeshuis. 4. Voorstel tot verkoop van boomen langs de Nieuwe Laagzijde. 5. Kosten verbouwing Rykslandbouwwinterschool. 6. Verzoek van den heer Mr. L. E. van Petersom Ramring, om eervol ontslag als lid der Plaatselij ke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. 7. Reclame Hoofdelijken Omslag, en hetgeen verder zal worden voorgedragen. Schagen, 16 Januari 1908. De Burgemeester, H. J. POT. Onderlinge Varkensverzekerings-Maatsclinppij In de week van 12 tot 18 Jan. 1908, was de stand der marktprijzen van de varkens als volgt: 7 tot 9-weeksche biggen f 4. - a f9.— Varkens van 25 tot 50 K.G. 0.38 per K.G. 50 75 100 125 150 75 100 125 150 175 0 39 0.44 0.46 0.47 0.48 0.43 Zeugen Winkel. Met ingang van 20 Januari is benoemd tot Burgemees ter de heer J. Koomen Hz. Rarsingerliorn. De heer A. Barten, vroeger gewoond hebbende to Bar- singerhorn en later te Oudkarspel, is met ingang Febru ari a.s. benoemd tot brievenbesteller te Amsterdam. Barsingcrliorii. Voor de uitreiking der gewonnen prijzen in het te Nibbixwoud gehouden kolfconcours is als le pryswin- ner, uitgenoodigd de heer Jb. Westerman. Zijn broeder, de heer H. Westerman, was daarbij 6e 4e prijswinner. Moerbeek. De heer P. Haringhuizen is benoemd tot melkcontro leur aan de kaasfabriek alhier. Moerbeek. Woensdag had alhier een wedstrijd op schaatsen tus- schen schoolkinderen plaats. Een paar mooie schaatsen wonnen G. v. d. Duin, G. de Graaf, M. Rentenaar en C. Brugman. Een ijsstok verkreeg G. Brink. Werkloosheid. Te Amsterdam is voor de werkloozen een bedrag in gekomen van f 136.000. Uitgekeerd is een bedrag van f 46.000. Wil men tot Maart blijven geven, dan zal er nog veel geld noodig zijn. Selioonryden. De uitslag van de te Purmerend gehouden wedstrijden in schoonrijden was als volgt: Voor dame alleen1ste pr., verg. zilv. med. en f 15, mej. C. E. Eecen van Alkmaar; 2de pr., zilv. med. en f 10, mej. T. Blaauboer van Wieringerwaard3de pr., zilv. med. en f 5, mej. M. Kaan van Alkmaar. Voor heeren alleen: 1ste pr., P. Jongens Wz. van Pur merend; 2de pr., J. W. Kaan van Wieringerwaard en 3e pr., M. Nooy van Hoorn. Medailles en geldprijzen als voor de dames. Voor parenlste pr., 2 verg. zilv. med. en 2 prijzen van f 15, mej. van Santen van Uithoorn en de heer J. van Vliet van idem 2de pr., 2 zilv. med. en 2 prijzen van f 10, mej. C. Eecen van Alkmaar en de heer H. Lindeboom van Oudorp, bij Alkmaar3e pr., 2 zilveren med. en 2 prijzen van f 5, mej. M. Kaan van Alkmaar en de heer J. W. Kaan van Wieringerwaard. IJs op chrislelyken grondslag. Het blijkt thans dat de gemeente Krimpen aan de Lek niet de eerste plaats is waar een ijsclub is opge richt op beslist Christeiijken grondslag. Zulk een ijsclub bestaat ook in de gemeente Barendrecht, terwijl die in Pernis op Zondag gesloten blijft. Wieriiiftcii. De ijsclub „Wosterland" organiseerde j 1. Dinsdagna middag op de Westerlander Koog een ijsfeest voor kin deren. De deelname was zeer groot en de wedstrijd, welke uit hardrijden bestond, leverde een alleraar digst gezicht op. De uitslag was als volgt 1. Af deeling meisjes a. van 10 jaar en daarboven, lste prijs Deeltje Jd. Koorn, 2e prijs Maartje Metselaar, 3e prijs Trijntje Takes. b. van 8 en 9 jaar, lste prijs Dolly Pool, 2de prijs Geertje Scheltus, 3e prijs Aaltje Lont. c. van 6 en 7 jaar, lste prijs Dieuwertje Lont, 2de prijs Akke van Kalsbeek, 3de prijs Dingena Wigbout en 4de prijs Maartje de Haan. 2. Afdeeling jongens a. van 12 jaar en daarboven, lste prijs Albert Duyn- ker, 2de prijs Simon Bakker en 3de prijs Pieter Mostert. b. van 10 en 11 jaar, lste prijs Herman Steigstra, 2de prijs Pieter Sz. Kooij, 3e prijs Pieter Jan Peereboom. c. van 8 en 9 jaar, lste prijs Luit Wigbout, 2de prijs Jan Veerdig, 3e prijs Jan Sz. Kooij. d. van 6 en 7 jaar, lste prijs Nicolaas Takes. 2de prijs Jan Nz. Koorn en 3de prijs Nan Wagenmaker. Na afloop werden de prijzen, allo bestaande uit luxe voorwerpen, uitgedeeld. Ook werden allen getrakteerd op chocolade, jodenkoeken en sinaasappelendat dit alles den kleinen naar den zin was, laat zich gemakkelijk begrijpen. Een woord van dank aan het bestuur der ijs. club en zijne medewerkers is dan ook niet misplaatst^ Wieringen. J.L Woensdagmorgen geraakten te Oosterland een til bury van den heer P. F. K., welke van 't west afkwam en een jachtwagen van den heer A. K., welke van hei Oosten kwam, met elkaar in botsing. Beide voerlieden redon flink-op en hadden elkander aldaar, waar de weg nogal een bocht maakt, niet spoedig genoeg opgemerkt. Wegens het voortdurend open-staan vaneen poortje voor de woning van D. L. en omreden de weg daar niet te breed is, om elkaar te passeeren. reden de voerlieden pardoes tegen elkaar in. De tilbury bekwam weinig schade, doch de jachtwagen bracht hel er minder goed af en had geduchte averij, hy k n op dat oogenblik niet meer worden gebruikt. Dj inzittenden kwamen allen ge lukkig met den schrik vrij. Wieringen. Evenals de IJsclub Westerland, organiseerde ook de ijsclub W iering-n, voor de kinderen i.L Woensdagmid dag een ijsfeest op de Stroeërkoog. Het ijs was verre van mooi. De deelname was ook hier zeer Jjróot. Een wedstrijd in hardrijden werd gehouden. Wat repten en weerden zij zich, de kleinen, liet was een Uist om te zien. j De uitslag was ten slotte als volgt: a. Meisjes van de vijfde klasse der O. L. School te Hipp. en Oosterland: le prijs Maartje Jd. Metselaar, 2e prijs Geertje Dd. Lont, 3e prijs Trijntje Mostert, en Cornelia Poel een aa nm oed igi ngsprij s je. b. Meisjes van de zesde klasse: le prijs Dirktje Lont, 2e prijs Guurtje Bakker, 3e prijs j Anna Jd. Tijsen. I c. jongens van de vijfde klasse: le prijs Jacob Ez. Lont, 2e prijs, M. Hegeman, 3e prijs Cornelis ,Wa- gemaker, 4e Albert Klein. d. Jongens van de zesde klasse: le prijs Bertus Kaan, 2e Jacob Sluis, 3e prijs Simon Asjes. De prijzen bestonden uit luxe voorwerpen en .wer den op het ijs uitgereikt. Ook werden alle mededin gers onthaald op chocolade en jodenkoek. Tot groot genoegen van groot en klein is dit feestje naar wensch geslaagd. Daarom voegt een woord van dank aan het bestuur der ijsclub Wieringen en aan zijne medewerkers, voor dit den kleinen aangeboden feestje. Wieringen. Vergadering van onze afdeeling van den Nederland sehen Protestantenbond, gehouden op Woensdag 15 Jan. 1908, op de bovenzaal der Herv. kerk. Aanwezig waren 18 dames en 28 heeren. De voorzitter, de heer ds. H. Bax, opende met een hartelijk welkom de vergadering, waarna de secretaris, de heer L. Berghuis, de notulen der vorige vergade ring las, wtlke onveranderd onder dankzegging werden goedgekeurd. Voorzitter deelde nu mede, dat van Ds. Kijlstra van Oterleek, bericht was ontvangen, dat hij op Maandag 17 Februari a.s., voor de afdeeling als spreker zal optreden. Hierna volgde bestuursverkiezing, wegens aftreden van den heer ds. Onnes en 't bedanken van den heer N. J. Mulder. Tot stemming overgaande, werd de heer ds. Onnes herkozen en gekozen de heer N. J. Poel, beide heeren namen hunne benoemingen aan. Aan de orde was rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer T. Visser. Een in een vorige vergadering benoemde commissie bestaande uit de heeren Ds. Keinders, N. J. Poel en Jb. Mostert, had de bescheiden onderzocht en in orde bevonden. Bij monde van den heer Ds. Reinders werd dit meege deeld en bleek, dat de ontvangsten waren f356.55, de uitgaven f305.67, alzoo een batig saldo groot f50.88 en stelde deze voor, onder dankbetuiging aan den pen ningmeester voor iet goede beheer, de rekening goed te keuren, waartoe met algemeene stemmen werd be sloten. Jaarverslag van den secretaris was thans aan de beurt. Uit het keurig opgemaakte verslag stippen wij het vol gende aan a. dat de afdeeling telt 98 leden, waaronder 21 da mesleden. b. dat van het hoofdbestuur was ontvangen een sub sidie groot f 40. c. dat op de statuten der afdeeling de Koninklijke goedkeuring is verkregen. d. dat het bestuurslid de heer P. Luijt, is vervan gen door den heer J. Hoekstra en het bestuurslid de heer N. J. Mulder had bedankt. Dit bedanken V.vas door het bestuur met leedwezen vernomen, daar de heer Mulder een ijverig lid was, en altijd weer en wind trotseerde ojn de vergaderingen bij te wonen. Het bestuur had een dankbetuiging aan den heer Mulder gezonden. (Applaus.) e. dat vanwege de afdeeling avondpreeken worden gehouden en hiermee zal worden doorgegaan, zoodat dezen winter nog drie avonddiensten zullen worden vervuld door de heeren ds. Bax, ds. Onnes en ds. Reinders. f. dat wegens bedanken van mej. Jac. Keijzer-Wa- genmaker als onderwijzeres voor de Zondagsschool, is benoemd mej. P. Koorn, doch deze heeft met 1 Jan: j.1. ook weer bedankt en voor haar werd gekozen mej. A. Duijnker. Ook hadden bedankt de dames Trijntje Doves en Geertje Tijsen, die vervangen werden door de dames Anna Takes en Trijntje Tijsen. g. dat de drie Zondagsscholen werden bezocht door 207 kinderen. h. dat met deze kinderen met Kerstmis j.1. Kerst feest is gevierd en dat de lijsten, welke aan de bur gerij waren aangeboden, tot bijdrage en dekking der kosten van de Kerstfeesten, hadden opgebracht f 139. Onder hartelijke dankzegging door den voorzitter, voor het uitstekende jaarverslag, werd dit goedgekeurd. (Ap plaus). Thans was aan de orde uitreiking van cadeaux aan de 12 dames der drie Zondagsscholen door den voorz. den heer ds. Bax. In korte trekken herdacht de voor zitter den grooten en nuttigen arbeid, welke door deze dames werd verricht. Tot zijn spijt waren er 4 af wezig. Aan de overige 8 reikte voorzitter ieder pen cadeautje uit. Alhoewel de groote opofferingen der dames niet naar waarde beloond kunnen worden, hoopte voorzitter, dat deze kleine geschenken dankbaar worden aanvaard, als bewijs, dat het werk der dames door de afdeeling en door de ouders zeer wordt gewaardeerd. Spr. beveelt op nieuw de Zondagsscholen bij de dames aan. Hierna hield de heer ds. Bax nog een lezing Zijn onderwerp had spreker gekozen naar aanleiding van een plaat van de Rotterdamsche Maatschappij van Le vensverzekering opgericht in 1835. Deze plaat vond spreker mooi en indrukwekkend en bevatte de vol gende spreuk„Gedenkt, de tijd vliedt." In verschillende richtingen zette spreker de beteekeuis van het woord Levensverzekering uiteen. De mensehen moesten zorgen, dat op allerlei gebied hunne zaken zoodanig waren geregeld, dat, indien het hoofd van een gezin sterft, de weduwe en de weezen niet -in kommervolle omstandigheden achter bleven, waarvan wij dagelijks een menigte voorbeelden zien. De heer ds. Onnes dankte spreker voor zijne mooie lezing. Rondvraag: De heer L. Berghuis stelde voor, bij de komst van ds. Kijlstra ook toegang te verleenen aan niet-leden der afdeeling, hetgeen werd goedgekeurd. Niemand meer iets in 't midden te brengen hebbende, sloot de voorzitter ouder dankzegging voor de opkomst de vergadering. - t Dr. Kuyper. Het Hbld. deelt mede, dat dr. A. Kuyper gister middag van Den Haag is afgereisd naar België. Uit de Sigaren-industrie. De berichtgever van het Hbl. te Eindhoven schrijft Er heerscht in deze omgeving groote slapte opeen aantal sigarenfabrieken. Reeds hier en daar is in meer of mindere piate werkvolk afgedankt, terwijl op één groote fabriek de sigarenmakers z.g. op taxe gesteld zijn. Deze magen nu slechts een beperkt aantal sigaren wekelijks ge leed maken. De groote werkloosheid welke alom heerscht, schijnt op deze slapte in de sgairen-industrio zoo al geen overwegenden, dan toch een beduidenden invloed te oefenen. Vooral de kleine fabrikanten ondervinden het ernstigste den druk der tijden. Ecnigenburg. Op 15 Januari j.1. vergaderde alhier in het lokaal van den heer Nottelman de afdeeling St. Maarten van de N. L. en H. V. De voorzitter, de heer J. M. Nieuwenhuizen opende de vergadering en de notulen werden gelezen en goed gekeurd. Aanwezig waren 19 leden. De rekening van den penningmeester sloot met een nadeelig saldo. De rekening werd nagezien en in orde bevonden. De heeren J. Commandeur en D. Kuiper werden als bestuursleden herkozen en de laatste werd tevens als lid van het hoofdbestuur herkozen. De beide hee ren namen hunne benoemingen aan. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden herkozen de heeren J. Commandeur, J. Lim- men, J. Schoorl Gz., G. Schoorl, J. Strooper, ,P. Boot, C. Kos, A. Nottelman en D. Meilis. Met algemeene stemmen werd aangenomen om van niet-aangeslotenen een hooger percentage te heffen en dat streng te handhaven. Blijkt dat niet-aangeslotenen evenveel betalen als da aangeslotenen, dan van de be- i taalmeesters als boete te heffen de1/* pet. over het J uitbetaalde bedrag en deze boete te doen komen ten voo.dode van de kassen dar aangesloten vereenigin- gen. Met 10 tegen 9 stemmen werd het voorstel aangeno men om door onderlinge samenwerking te trachten de ratten te verdelgen. Bij het punt: regeling van da teelt van het kool zaad werd besloten, de aangifte opan te stellen tot 15 Februari van hen, die tiet zaad willen hebben, maar onder de verplichting, dat zij hun deel nemen voor den kostenden prijs. Bij de rondvraag sprak de heer J. Schoorl de wen- schelijkheid uit, dat de zaadkolen, die de bou wers voor eigan rekening uitzetten, soort bij soort wer den geplaatst. De noodzakelijkheid werd erkend en in Eenig.-nburg zal in daze richting een proef worden genomen. Uit het jaarverslag vermelden we nog, dat het lo dental nu 85 bedraagt, de leden vergaderingen blijven evenwel slecht bezocht. Het doal van het gezamenlijk aankooptn van koolzaad is, niet om het goedkooper te krijgen, maar om goed zaad te krijgen. De leden der afdeeling schreven voor een bedrag van f 169 in voor den coöperatieven aankoop van kunstmest. Door de leden der afdeeling werden geteeld516 snees gele, 14U sn. Deensche witte, 715 sn. Langadijker witte, 670 sn. vroeg roode, 1770 sn. taaia rooda, 325 sn. reuzen bloemkool, 365 sn. uien, 1240 sn. aardappelen. Dirkshorn. Woensdagavond, toen de gymnastiekvereeniging U. d. I. voor hare kunstlievende leden en geïntroduceerden een uitvoering gaf, was de kolfbaan stampvol. Van re uitvoering der verschillende werkzaamheden is in dit blad reeds j 1. Dondordag het een en ander ge zegd dit behoeft dus niet herhaald te worden. De uitvoering van Woensdagavond kenmerkte zich echter door iets bijzonders, dat wy meenen, niet onver- mold te moeten laten. Toen de werkzaamheden n.1. een aanvang zouden nemen, deelde de voorzitter van U.d.I., de heer J. IJff, aan het publiek mede, dat door den heer F. Sinninghe Damsté, als bewijs van belangstel ling, ter beschikking van het bestuur was gesteld een zilveren medaille, om uitgereikt te worden aan den bes ten werker der club. Het bestuur had gemeend, ter wille der onpartijdigheid, drie heeren, buiten de vereeni- ging staande, te moeten uitnoodigen, in deze als jury op te treden; de heeren Dr. de Boer te Dirkshorn, Van Meurs en Kooistra te Oudkarspel hadden de opdracht welwil lend aanvaard. Deze mededeeling werd met blijkbare ingenomenheid door het publiek ontvangen. Toen nu de werkzaamheden geëindigd waren, trad de heer Van Meurs op, om een woord van lof te spreken over de groote opkomst en de bijzonder waardige houding van het publiek, de uitstekende leiding van den directeur, den heer Poll, en de uitvoering van dezen avond. En toen spreker nu den heer A. Kuin als den winner der medaille noemde, maar er in eén adem bijvoegde, dat de heer G. Blaauboer slechts 2 punten minder had verworven, ging er een gejuich van in stemming in de zaal op, dat niet eindigde, voordat de heer Van Meurs met een welverdiende lofspraak en een woord van opwekking tot volharding, de medaille aan den heer Kuin overhandigde. llarenkarspel, (Waarland.) Dinsdag j.1. vergaderde de pas opgerichte IJsclub alhier opnieuw, tot vaststelling van Statuten en Huis houdelijk Reglement en verkiezing van een definitief bestuur. De ingediende ontwerpen werden ongewijzigd goedgekeurd en tot bestuursleden gekozen de heeren D. P. Plaatsman, Voorz., J. Borst, Secretaris, W. Zut, Penningmeester, J. Bos en D. Groothuizen, Commis sarissen. Besloten werd een contributie te heffen van f 1 en deze voor huisgenooten en schoolkinderen res pectievelijk op 10 en 5 ct. te bepalen. In afwachting van de goedkeuring der Statuten, werd alvast besloten, zoo noodig over te gaan tot het in orde maken der baan Weelbrug—Oude Niedorp en naar gelang het aantal leden grooter wordt, ook de ringvaart, ten W. van polder Waarland onder beheer van de IJsclub te nemen. Tot uitbreiding van het ledental zal een lyst circu- leeren, terwijl ook de bestuursleden leden aannemen en bondskaarten uitreiken. Gezamenlijke aankoop. De door de Naamlooze Landbouw- en Handelsvereni ging „Langedyk en Omstreken", benoemde commissie, voor gezamenlijk aankoopen van hulpmeststoffen, heeft by advertentie bekend gemaakt, dat opgave voor de benoodigde hoeveelheid en soort meststoffen, by hare leden moet worden opgegeven vóór of op 31 Januari a.s., waarna de aanbesteding zal worden gebonden. De aflevering zal plaats hebben begin Maart, terwijl begin April r.og weer op nieuw een inschrijving zal worden geopend voor Chilisalpeter. Winkel. Door de maatschappij tot detailverkoop van petroleum „de Automaat" is vergunning gevraagd tot oprichting van petroleum bergplaats, van steen en ijzer gebouwd. Scboolbehoeften Winkel. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente zal op 28 Januari a.s. de levering van leermiddelen en schoolbehoeften voor 1908 worden aanbesteed. Langereis, Gein. Hoogwoud. Toen de knecht van den timmerman-visscherman A. Mey'er zich Woensdag in den laten avond, langs het (js, huiswaarts opoeüde, werd hij staande gehouden door een paar hem onbekende mannen, van bijlen enz. voorzien, die hom vroegen„Waar is hier de Nulp- sloot" Deze sloot was juist het gebied, waar de heer Meijer zyn visschersbedrijf uitoefendede knecht trok de schouders op en liep door, hjj wist op handige manier zyn meester te waarschuwen, en deze, hopende, thans de daders eens te kunnen snapj en, die hem al reeds eenigo malen zyn visch gekaapt en zijn visch- i want sterk beschadigd hadden, waarschuwde de ryks- j en gemeentepolitie, die, aangevuld door eenige burgers, een ware klopjacht ondernam. Maar de kerels die misschien lont hadden geroken, hadden het hazenpad i gekozen, 't Is te hopen, dat de vischdieven eenmaal zelf in de fuik zullen loopen. Oude Niedorp. Woensdag 15 Januari j.1. werd er op het „Scharpet" een wedstrijd in schoonrijden voos- heeren en dames gehouden. Bovendien voor heeren nog eene hardrijderij. De prijzen in het schoonrijden werden door de volgende personen gewonnen le pry's de heer H. B. Helleman en mej. D. Rootjes; 2e pr. de heer M. Kooiman en mej. J. Schaap; 3e pr. de heer J. Kee en mej. G. Wyn; 4e pr. de heer H. Kossen en mej. A. Leek. Uitslag hardrijdenle pr. C. van Zoor.en, 2e pr Jb. Rootje*, 3e pr. A. Mjjts, 4e pr. P. de Boer, allen van Oude Niedorp. _Acht paren namen aan 't schoonrijden deel, terwijl 17 heeren kampten om de prijzen in het hardrijden. Kolliorn. In eene bijeenkomst, door het Departement alhier d-r My. tot Nut van 't Algemeen belegd, trad de he*r E. Kiuyver van Winkel Donderdatr j.1. als spreker op. Naar wy vernamen hadden de tal-nten van den heer Kluyver, had het moois dat hy ook d> zen avond zij n oud-dorpsgenooten te hooren gaf, beter opkomst verui ed. kol hom By den wedstrijd, gehouden op Wounsdag j.1.. door leden van de IJslub ton behoeve van arme weduwen en arme ouden, werden de drie eerste prijzen respec tievelijk behaald door de heeren M. Wissekerke, C. Jonk en S. Groet. Uanicedyk. Door de aft. Langedyk van de S. D. A. P. is als spreker uitgenoodigd, om in een openbare vergadering op te treden, de heer H. J. van Vorst, de bekende pater Coelestinus, die tot de S. D. A P. is overgegaan en reeds redacteur is van het Brabantsche Sociaal Democratisch blad „Vooruit." Langeriijk. In de vergadering van de afd. Langedyk van „Volks onderwijs" werd meegedeeld, dat het aantal leden 115 bedraagt. De ontvangsten over 1907 bedroegen f 112.345, terwijl 168.45 werd uitgegeven, alzoo een batig slot van f43.895 Het geheele bestuur werd herkozen. Voor zitter is de heer Ds. E. K. Groeneveld te Zuid-Schar- woude, secretaris de heer J Zaal te Broek op Langend ijk en penningmeester de heer J. W. C. Kroon te Zuid- Scharwoude. Langedijk. Zooals we onlangs mededeelden is er voldoende bijge dragen om een verpleegzuster aan te stellen. Van christelijke zijde worden nu ernstige pogingen aange wend, om voor de gemeenten Broek op Langendyk, St. Pancras en Heer Hugowaard een eigen zuster te kry'gen, daar zy niet voldaan kunnen zyn met een neu trale Zuster. Heer llugowaard. De openbare vergadering, door het „Onderling Nut" alhier uitgeschreven, was niet heel druk bezocht. Zy, die zich tot bijwoning dezer vergadering hebben opge maakt, zullen zich daarover niet beklagen. Na een lezing van den heer G. Smit Az., werden nog verschil lende voordrachten door de Nutsleden ten beste gege ven. Lezing en voordrachten werden afgewisseld door gezang. Voldaan keere'e men ongeveer elf uur huis waarts. llecr-IIugowaard. Deze week werden de melkleveranciers der kaasfabriek „Vita Nova" alhier opgeroepen teneinde met de Directie te overwegen, of een andere regeling van uitbetaling wenschelyk geacht moest wordon. Deze uitbetaling ge schiedde tot heden naar het aantal Kilo's geleverde melk. Nadat lang en breed over de zaak was gesproken, werd een stemming gehouden, waaruit bleek, dat verreweg de meerderheid der aanwezigen zich verklaarde voor uitbetaling naar het vetgehalte. Alkmaar, 17 Januari 1908. Bij de op Donderdag 16 Januari 1.1. gehouden verpach ting van standplaatsen gedurende de kermis 1908, werden toegewezen: de plaats voor een schouwburgtent op de Laat bij de Kapelkerk aan de firma Bakker te Steen- wijk voor f50.25; die voor een schouwburg bij Ue Groote Kerk aan de Wed. S. Kinsbergen tc Amster dam voor f175; die voor een hippodröme. op dc Paar denmarkt aan G. Regter te Edam voor f261.60; die voor een draaimolen op de Korte Niouwesloot nan C. Schoenmaker te Alkmaar voor f75.70; die voor een idem op de Laat aan de Wed. J. L. Gailjaard te Amsterdam voor fllO.821/2; die voor een wafel kraam op de Stoenenbrug aan C. J. M. Hutjens «to Utrecht voor f 100.371/2 (voorheen P. Zilver), die voor een poffertjeskraam op de Nieuwcsloot aan J. Dekkers te Vlaardingen voor f210; die voor een luchtschommel op de Nieuwesloot of Paardenmarkt aan D. J. van Dam en Zn. te Amsterdam voor f 170.70. Ziekenfonds Hoogwoud. Zondagmiddag had in de herberg van den heer O. Schermer, de gew one jaarlijksche vergadering plaats van het ziekenfonds. Tegenwoordig alleen het bestuur. Na opening en lezing der notulen, wordt de rekaning aan de orde gesteld, lit de rekening blijkt, dat er nog al veel voorzicken over het afgeloopen jaar was uitgegeven. De ontvangsten bedroegen f 142.99 en de uitgaven f 114.26, zoodat het batig saldo bedroeg f28.73. Bovendien was er nog f 115.10 op <le spaarbank van het Dep. Hoogwoud der Maatseh. tot Nut van 't Algem., zoodat het fonds op 1 Jan. 1908 een bezitting had van f 443.831/2- De rekening werd in orde bevonden, waarna do penningmeester dank werd gezegd voor zijn goed beheer. Daarna bad de bestuursverkiezing plaats, wvgus

Schager Courant | 1908 | | pagina 1