een rast ÏBerkumn, wn rast Merkman, een vast Werkman, etn pinkt Dienstbode, een «ast Werkman een Huis met Erf «tnliaasmakfrsknccht, SÉinairaiDif met SÉren tiie Dienst een vast Werkman, een jonge B e e r, I BREUKBANDEN Boerenknecht kaasmaker Boerenknecht Beijnevefd, Winkel. L. Plaatselijk Nieuws. Nutsleesten. 386ste Staatsloterij. ff E O &- H KW E Hoe ver )B het hier vandaan P een vast Werkman, jen een Dienstbode,^ C. BUTTER Gz., Advertentie h. Beschikbaar maar in werkelijkheid om de ontevredenen over den voorgenomen aanleg de Soetsjou—NLngpolijn met En- gelsch kapitaal in bedwang te houden. In Frankrijk is men ook al boos op Japan. In eon hoofdartikel beklaagt de „Temps" zich er over, dat de bondgenoot Japan de Fransche industrie zoo zeer vergeet t>ü zijn bestelling n, maar wel b\j Frankrijk aan kan kloppen als het geld noodig heeft. Frankrijk achtte zich zeer gelukkig, toen het Japan financieel kon helpen, maar het had wel een weinig gerekend op een dienst en inplaats dat Japan ook iets aan de Fran sche fabrikanten gunde, droeg het al zijn bestellingou op aan Amerika, Duitsehland en Engeland. Sinds den oorlog met Rusland heeft Japan 9 oorlogsschepen doen aanbouwen; de kosten kan men berekenen op 350 mil- lioen, waarvan de helft wegens den toestand der Ja- panscho industrie beslist door vreemdelingen moest verwerkt worden. Voor deze 175 millioen zijn zelfs in Frankrijk geen inschrijvingen geopend! Zooals men ziet, een zachte wenk met de hoop op beterschap. Marokko. Over Marokko hebben we in langen tijd niets gehoord. Het gescharrel der beide sultans daar was weinig in teressant. Maar de laatste dagen z\jn er veranderingen gekomen, die even in 'tkort dienen meegedeeld. De zoogenaamde onwettige sultan Moulay Hafid is tot sultan uitgeroepen door de stamhoofden en heeft, wat erger is, den „heiligen oorlog", dus den dood aan de Europeanen geproclameerd. In de hoofdstad Fez is het een ware anarchie, er wordt ontzettend geplunderd, huizen vernield, enz., enz. De Franschen blijven Sultan Abel-el Azis steunen en hebben de oproerige stammen reeds een geduchten slag toegebracht. We kunnen ons op dit punt van de wereld op nog heel wat strijd voorbereiden. ■landsvergadering. Vergadering op Dinsdag 21 Januari 1908, des morgens ïen 10 uur. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer H. J. Pot, Burgemeester. Na opening dor vergadering volgt de lezing en goed keuring der notulen. De laatste kasopname gaf een ontvangst aan van i f 55113.49, een uitgaaf van f 54214 82, dus was in kas en moest zijn f 898.67. Ingekomen waren van God. Staten de goedkeuring van de aangegane geldleening, aankoop, schenking en ruiling grond. Van de Heidemaatschappij was ingekomen een verslag over onze hoornen, dat niet veel moois inhield over den toestand daarvan. Uit hetlijvig relaas vertellen we alleen maar, dat op de Gedempte Gracht de enkele jonge hoo rnen goed groeien, dat de oude iepen zeer hebben gele den door gasvergiftiging en beschadigd zijn door aanrij den enz. Boomen bij het hotel Vader hebben zeer gele den door brand. De zorg voor de beplanting is volgens dit verslag zeer slecht geweest, men heeft de boomen getopt, daardoor zijn er meer toppen ontstaan, de onder ste takken zijn afgestorven en de boomen zjjn enkel en dun geworden. Het best was, alles te vellen en nieuwe te planten, n.L linden. De beplanting op de Laan wordt zeer ongeregeld ge noemd, ook daar heeft een boom door brand geleden, ook hier hoot het 't best, alles te rooien en linden te planten. Op de Nieuwe Laagzijde, al de boomen rooien en lin den te planten, ook verder langs de Nieuwe Laagzjjde voorbij de Van Thjjnstraat zijn de boomen niet meer te verbeteren en is rooien aanbevelenswaard. De opmer king wordt nog gemaakt, als de gracht daar gedempt wordt, deze uit te baggeren, daar anders de nieuwe boo men dood zullen gaan. De Regentenstraat moet, zoo luidt het advies, met iepen beplant worden. Dit rapport wordt voor kennisgeving aangenomen, om ,to gelegener tijd erop terug te komen. Aan de orde is nu het voorstel, om de demping van het water langs de Nieuwe Laagzijde aan te besteden en de uitvoering der rioleering in eigen beheer te nemen. Dit laatste stellen B. en W. voor, omdat het goed is, dat de rioleering nauwkeurig wordt uitgevoerd. De heer Roggeveen informeert, wanneer de aanbe steding plaats heeft? of het bestek nog aan de goedkeu ring van den Raad zal worden onderworpen of er aan besteding zal plaats hebben voor demping met zand en met grond, en of deze grond overal vandaan zal mogen worden aangevoerd? Voorzitter deelt mede, dat de bedoeling is, zoo vroeg aan te besteden dat de demping voor de warme dagen zal kunnen afloopen. In het bestek zal staan de dem ping óf met zand, óf met grond en dezen grond zal men van elke plaats mogen aanvoeren. De heer Roggeveen wijst nog op het advies der Gezond heidscommissie, die het nieuwe riool evennoog gelegd wilde hebben als het thans bestaande. Spr. vraagt of aan dat advies gevolg gegeven wordt, wat spr. afraadt. Voorzitter zegt dat het even laag leggen van het nieuwe riool niet kan gebeuren. Het oude riool toch ligt te laag en als het nieuwe nu ook zoo gelegd wordt, blyft men in het kwaad, waarin men nu zit. Te ge legener tijd zal aan het nool in de Gedempte Gracht ook wel wat gedaan moeten worden on kan dat ook hooger komen. De heer Vader vertelt nog, dat het niets hindert dat het nieuwe riool hooger komt dan het oude, omdat daartusschen een put komt. De heer Roggeveen vraagt of er nog een put komt voor de Van Tuinstraat, en of bij Visser een üouten of steenen schoeiïng komt? De heer Feisser vraagt of het terrein bij de monding bij den heer Visser wat wordt afgerond, opdat men daar niet zulk een dood eind krijgt; de lieer Asjes informeert, of rekening zal worden geUouden met den wenk der Heide maatschappij om de gracht eerst uit te baggeren. Er wordt geantwoord, dat er een put komt voor de Van Thjjnstraat, dat het eindpunt bjj den heer Visser wordt afgeschuind, en er uitgebaggerd zal worden. De heer Feisser vraagt, of de aannemer van het gewone gemeentewerk, van het jaarljjksch onderhoud, ook belast zal worden met de rioleering, die in eigen beheer genomen wordtis dit gewoonte, vraagt spr. Voorzitter zegt, dat dit wel eens gebeurt, maar dat hieromtrent nog geen beslissing is genomen. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Voorstel tot ruiling van grond met het Weeshuis volgt nu. Voorzitter deelt mede, dat er langs het hek van het Weeshuis een strook gronds is die nog aan de gemeente Schagen behoort, en om aan deze onregelmatigheid, die hoogstwaarschijnlijk is ontstaan, door het indertijd dempen van een sloot daar, een einde te maken, was er een ruiling voorgesteld tegen een strook gronds aan de Regentenstraat breed 10 M. en diep 18 M., vlak naast de perceelen van den heer Joh. de Beurs. Daar zal zoo noodig in de toekomst een straat op kunnen aansluiten. Allen voor. Aan de orde is het voorstelverkoop boomen langs de Nieuwe Laagzijde. B. en W. stellen voor 53 iepen daar en 4 stuks uit de Hoep op stam te verkooj en. Later zal een nieuwe rij boomen geplant worden. De heer Roggeveen vraagt of het de bedoeling is de boomen direct te rooien, want als dat geschiedt, wordt i het op de Laagzjjde erg kaal. i De heer Vader zegt, dat het de bedoeling is de rooiing te doen vóór de demping en deze er direct achter te laten volgen, dan is men op de Nieuwe Laagzjjde het gauwst van den rommel af. De heer Bjj post informeert, hoe het zal gaan met de boomen aan den kant van 's Burgemeesters woning. Spr. is er voor, dat ook deze verdwijnen. Voorzitter en de heer Vader zouden dat beslist jammer vinden, die boomen zijn mooi. De heer Feisser vraagt, hoe men zich de beplanting denkt, en of B. en W. daarover met den Raad in over leg zullen treden. Spr. kon zich bijv. denken, dat, om een beter geheel te krijgen, de boomenrjj door den heer Bjjpost bedoeld, gerooid zou moeten worden, omdat boomen daar, beter op een andere plaats zouden staan. Maar als B. en W. met den Raad in overleg treden, kan spr. het plan van B. en W. wel goedkeuren, wat den verkoop der boomen betreft. Voorzitter en de heeren Vader en Buis, verklaren tegen overleg met den Raad niet het minste bezwaar te hebben. De heer Meurs komt terug op het rooien der boomen en vindt het beter, dat dit in het najaar geschiedt. Spr. wil zoolang mogelijk de Nieuwe Laagzjjde haar schaduw laten behouden en de bewoners daar niet meer last aandoen dan hoog noodig is. De heer Buis wijst er op hoe voor het egaliseeren en vordere werkzaamheden het hoog noodig is, dat de boomen voor de demping worden gerooid. De weg is er smal voor den aanvoer van grond etc. en door dus eerst de boomen te rooien zal men het dempingswerk zeer dienen. Spr. wijst ook nog op de thans bestaande schoeiing die zal moeten worden verwijderd, wat ook last zal geven als de boomen niet te voren worden gerooid. De heer Vader is van hetzelfde gevoelen en meent dat als later in het gedempte gedeelte en daarnaast, om de boomen te rooien, weer groote gaten moeten worden gespit, het weer langer zal duren eer de grond daar bezaüt is. De heer Meurs voelt voor deze argumenten niet veel, want spr. gelooft niet, dat de boomen nu reeds op de schoeiing steunen, want als dit geschiedde hadden wjj er al reeds de gevolgen van gezien. monie, onder leiding van den heer Hulsman, een Marsch, En dan wat het spitten van gaten betreft, voorde nieuw Zomerlust, van den heer Schouten. Ook later volgden te planten boomen moeten toch ook weer gaten gespit wor- nog eenige nummers van dezen Componist, wat o. i. den, dus maakt dat weinig onderscheid en kan dat rooien een goede gedachte van Harmonie was. Wjj werden en planten achter elkaar geschieden. weer zoo geheel onder de bekoring gebracht van de De heer Vader is van oordeel, dat de gaten van de nieuwe mooie muziek, die vooral in de Feestouverture zoo uit. boomen toch niet zoo groot zullen zijn als van de oude te nemend door onze Kapel tot haar recht werd gebracht- rooien boomen. Het is geen wonder, dat met zoo groote voorliefde deze De heer Meurs oordeelt, dat we nu maar niet moeten gaan praten over een klein of een groot gat, want dat dit toch 'weinig beteekent. De heerBuis wijst er op, dat door het rooien der oude boomen en het planten van jonge, de Nieuwe Laagzjjde toch van schaduw zal worden beroofd, en of dit nu een paar maanden eerder of later is, doet weinig ter zake. Het voorstel van B. en W. om de bedoelde boomen op stam te verkoopen, wordt met algemeene stemmen aangenomen. De heer Meurs vraagt hoe het nu gaan zal met het tjjdstip waarop gerooid zal worden en spr. doet het voor stel dat dit na de demping in den herfst zal geschieden. Hierover ontspint zich wederom een discussie, waarbij de heer Roggeveen nog aanvoert, dat voor het rooien van de oude boomen een breed terrein, als de demping heeft plaats gehad, wel noodig is. Rooit men vóór de dein muziek van den nog zoo kort overleden directeur werd gespeeld en de Kapel heeft het dan ook gedaan op hoogst lofwaardige wjj ze; en met groot genoegen is er door allen geluisterd en hartelijk hulde gebracht. „Euphonia", de gemengde zangvereeniging zong onder leiding van den heer M. Visser een viertal liederen, die zeer voldeden, maar waarvan vooral Bede van Dan. de Lange bjj uitstek beviel. Een mooi nummer als dit is, kreeg het door de wijze, waarop het werd gezongen, de vereischte voordracht. De avond werd verder gevuld door een bijna einde- looze reeks van gaven van mevrouw en den heer Bigot Alles roemen kunnen we niet, het optreden van dit tweetal een succes noemen evenmin, maar toch het was feest, het Nut was jarig, de bezoekers waren opgewekt, men amuseerde zich, en dat is de hoofd zaak. En toen dan ook later de heer Herman hulde Dine "dan zal dit op de smalle Nieuwe Laagzjjde moeten bracht aan alle medewerkenden, hen bedankte, niet twij- --i j— Jfelende of men had zich geamuseerd, en nog eens een woordje wijdde aan de jarige, toen stemden allen met een daverend applaus in met deze woorden, en gaven duidelijk te kennen, dat men met groote opgewektheid feest had gevierd en ambitie genoeg bezat om dit nog eenige uurtjes voort te zetten. Het bewijs voor deze laatste bewering is dan ook volop geleverd, en maar neen, nu geven we het woord aan een specialen verslaggever, die speciaal van het „bal na", dat met zulke groote, (één beweerde er van met te groote letters) op de aanplakbiljetten stond, verslag wilde geven. plaats hebben en zal dan belemmering der passage daar van menigmaal het gevolg zijn. De heer Feisser dringt er ook op aan dat de rooiïng later plaats heeft. De toestand zal, meent spr., voor de bewoners van de Nieuwe Laagzjjde toch alles behalve aangenaam zijn, en daarom wil spr. den last zoo klein mogeljjk maken. Indertijd heeft spr. reeds gevraagd de kuilen in de straat daar op te halen, wat niet is geschied. De bestrating daar is dan ook ellendig. De heer Meurs spreekt in denzelfden geest. B. en W. voeren de hierboven aangehaalde motieven aan. De heer Bjj post uit zich ook voor eerst rooien en dan dempen, totdat het voorstel Meurs in stemming gebracht, wordt verworpen. Vóór zijn de heeren Meurs, Roggeveen en Feisser. Volgt nu het punt: Kosten verbouwing Rjjksland- bouwwinterschool. Voorzitter deelt mede, dat de begrooting van dien bouw met f426.21 is overschreden en vraagt machtiging den heer Overtoom, den aannemer, den termijn uit te betalen. Deze moet van de verhoogde kosten een bedrag van f 167.20 ontvangen. Op de vraag van den heer Roggeveen deelt Voorzitter mee, dat de verhoogde som een gevolg is van meerder werk, dat geschied is op advies van den directeur der i school, en hoofdzakelijk de inrichting van het gebouw betreft. De heer Vader vult nog aan met mee te deelen, dat er een straatje is gemaakt, daar de ingang van de school voor de leerlingen aan de oostzijde is gemaakt, en dat de schutting is verlengd. De heer Meurs vraagt of over dat meerdere w«rk dat betaald moet worden, het advies is gevraagd van den architect. Voorzitter zegt van ja, anders zouden B. en W. niet met het voorstel zijn gekomen, als de architect het niet goed had gevonden. De heer Meurs wil dat bepaald weten, want het is voor een raadslid anders moeilijk om daarover te beslissen. De heer Buis deelt nog mede, dat de bouw van de winterschool nog een maand langer heeft geduurd en zoodoende de dagelij ksche opzichter ook meer salaris moest hebben, Het voorstel wordt nu met algemeene stemmen aan genomen. Aan den heer Van Petersom Ramring wordt op zjjn verzoek met algemeene stemmen eervol ontslag verleend als lid der schoolcommissie, met dank voor de vele gewichtige diensten bewezen. Bij de rondvraag vraagt de heer Roggeveen, voortaan als het glad is, 's morgens op Donderdag ook zand te strooien op de markt, op de verhoogingen waar de koeien staan. Voorzitter doet toezegging en sluit de openbare ver gadering, en gaat men in comité ter behandeling van een reclame Hoofdeljjken Omslag. Zondagavond om 7 uur reeds, zoo vermeldde ten minste het programma, begon het tweede gedeelte van het Nutsfeest. Op dat tjjdstip was de zaal van den heer J. Vader zoo ongeveer gevuld, en eenige oogenblikken later werd de bijeenkomst geopend met een hartelijk woord van den Voorzitter der feestcommissie, den heer Herman. Deze feestavond had een meer huishoudelijk karakter, daar de toegang alleen was opengesteld voor de leden van het Nut en geïntroduceerden. Weldra werd een aanvang gemaakt met de uitvoe ring van het zeer lange programma en speelde de Har- Na de officiëele sluiting van het feest even over twaalf uur begon zegt deze berichtgever omtrent dezen „Abschnitt" de meer losse vorm van feestvieren zjjn scnepter te voeren. Met een polonaise van feest commissie en Nutsleden met hunne dames, werd Terp- sichore binnengehaald, welke muze met haar luchtig gewaad en vrooljjke tamboerijn later tot zelfs de oudste feestelingen aan het huppelen wist te brengen. De woorden van een in 1898 verschenen boekje over Scha gen schoten ons onwillekeurig te binnen, toen we die algemeene opgewektheid waarnamen: Waar is 't feest 'tBljjdst van geest? Wel, hoe kunt ge 'tvragen?! 'tBljjdst van geest Viert men feest In het vroolijk Schagen. Jan Nieuwenhuizen keek uit zjjn met klimop om kranste portretljjst vergenoegd neer op zjjn trouwe vol gelingen, die naast hfet werken tot nut van 't algemeen, niet vergaten ook te arbeiden- tot genoegen van 't alge meen. Zeker arbeiden. Want inspanning kostte het gewis aan .die stuk of wat 100 kilo-menschen, om den vluggen gang van de bel bij een der dansen te volgen en inspanning kostte het allen dien mijlenlangen weg van 12 tot 4, 5, 6 uur dansende af te leggen, eer wandelende de woning werd opgezocht. Er was één oogenblik, dat er in de danszaal op de zelfde muziek geschotst, gewalst, gestampt en gekik- vorscht werd. Dit kikvorschen moet men zelf eens komen zien om te beseffen, hoe aardig het wel in zjjn werk gaat. De nieuwste melodie, waarop gedanst werd, was het nieuwe IJsbond-lied. Men werd er echter zoo warm van, dat een der heeren de partij maar ging voortzetten in zjjn hemdsmouwen. Allergezelligst was het in de zaal. De kleuren van het vlaggedoek, als versiering kwistig aangebracht, leken wel mee te jubelen door verheldering der kleuren met de joelende, dansende, toostende, zin gende, juichende schare, die van vermoeidheid niet scheen te weten. Eindelijk de klok sloeg, neen, wees tien minuten voor zes toen de laatste feestelingen de verjaarpartij van den blijkbaar nog zoo jeugdigen honderdjarige gin gen verlaten. De zaal werd leeg en Jan Nieuwenhuizen bleef alleen achter met zjjn opvolger, die aan de andere zijde van het tooneel omkranst - de partij had aangezien en nu lachende tot den geestelijken vader van het Nut zeide Waar is 't feest 'tBljjdst van geest? Durft ge 'tnu nog vragen? 'tBljjdst van geest Viert men feest In het eenig Schagen. 6de KLASSB, lete TREKKING. HOOGE PRIJZEN. 1000: 17773. 400: 70», «436. f 300823S. 14287. f 100866. 1413. 3371, 679», 10186, 11344, 13465, 16710, 18238, 18457, 1»164 20970. B 72 3412 6066 208 607 175 242 606 222 249 656 877 836 837 436 397 888 459 466 903 638 661 8116 780 804 320 812 1086 403 895 116 630 6023 187 626 148 •22 8 665 169 627 660 261 662 4090 *70 699 100 432 646 177 623 768 858 660 796 642 708 939 558 750 988 581 796 2173 585 964 186 733 7011 f 70. 7061 9736 13111 16003 18439 184 976 266 983 391 10126 377 380 801 908 959 8154 193 348 455 536 193 269 306 337 626 733 696 14085 606 506 518 624 644 666 781 919 465 565 568 674 841 710 711 890 11395 437 619 559 644 748 678 744 797 754 12014 16894 999 220 469 454 597 701 711 834 587 695 621 665 781 784 918 183 969 19382 163 17190 840 250 279 816 828 869 674 631 374 607 742 T66 809 989 666 20028 901 676 9174 340 348 694 651 634 673 979 990 588 611 18001 673 66 708 264 Een onlangs voorgekomen geval te Hoorn is vrij belangrijk Daar het zoo dicht in de bunrt gebeurd is, achten wij het vau belang, het te publiceeren. Hier ia het Mejuffrouw J. Appel, wonende Vijzel straat 4 Hoorn, meldt onsMijn acht jarig dochtertje heeft sedert twee jaren zeer veel las: gehad van een bedroevende nierziekte. Onophoudelijk had zij hevige pjjn in den rug en de zijden do urine was dikwijls vermengd met bloed en veroor zaakte haar veelal een branderige pjjn bjj da loozing. Het water was meestal vuil en troebel en wanneer het 'n poosje stord, liet het veel bezinksel na. Het arme kind was steeds moe en afgemat en ofschoon wij al het mogelijke aange wend hadden om haar van deze ziekte te genezen, had toch niets verandering in haar toestand gebracht dan Uw Fob- ter's Rugp{jn Nieren Pillen. Toen zij hiermede begon, werd de pjjn onmiddel lijk verzacht, er was geen bloed in het water, dat tot mijne groote verwondering geheel heider werd. Nadat het kind een enkel doosje gebruikt had, knapte zjj zeer op, zjj is veel frisscher en opge wekter en ik wil haar thans nog een paar weken Uw voortrefteljjke pillen laten innemen, teneinde zeker te zijn, dat zjj geheel genezen is. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en maohtig U het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt. Rugpijn duidt aan dat er een over matige hoeveelheid urinezuur in het lichaam is. Dit vergif veroorzaakt de urine-ongcsieldheden, want het verstopt niet alleen de nieren, doch belemmert tevens de kanalen, welke van de nieren naar de blaas gaan en tegelijkertijd brengt het de prikkeling en ontsteking der blaas met zieh mede. Het urinezuur de hoofdoorzaak der blaasontsteking, stoornis der urine, van het verlies van eiwitstoffen, enz. Foeter'» Rug pijn Nieren Pillen lossen het urinezuur op en helpen de niereu, om het op natuur lijke wijze af te voeron. Verzeker U dat men U de échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die Mej. Appel gehad heeft. Wij waarsehuwen tegen namaak en ma ken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zjjn te Behagen verkrijgbaar bij den beer J. Rotgans. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van post wissel k f 1.75 voor één, of f10.voor zes doozen. Wordt gevraagd, tegen 1 Maart Hiermede heb geven dat de goed kunnende R. KËPPEL Paulowna. melken en ploegen, bij Pz., Nieuweweg, Anna gevraagd, goed tegen 2 Februari, Burghorn, Schagen. kunnende melken, bg G. BAKKER, Gevraagd, tegen 1 Maart goed kunnende melken, bij C KO MEN Mz Veerwe?, Anna Paulowna Aan hei zelfde adres wordt gevraagd 18 van Tegen 1 Maart as. gevraagd: goed kunnende melken, bjj H. GRIN, Oudesluis. gevraagd, tegen 1 Mei a.s. in de fabriek „Anna Paulowna" te Anna Pau lowna. Nadere inlichtingen zjjn te be komen bij den Directeur C. TIJ8EN, aan de Kleine Sluis aldaar, bjj wien men zich vóór 1 Februari 1908 in persoon gelieve aan te melden. Gevraagd: om dadelijk in dienst te treden, bij A HOOIJ. Ruigeweg. Oudesluis Gevraagd, met 1 Mei Wordt gevraagd teg<in Maart van de Erven Mej. de Wed. J. JONKER te Nieuwe Niedorp, door mjj is aangekocht' Beleefd beveel ik mjj aan, hopende door een goede bediening in ieders gunst ^e mogen deelen. Hoogachtend, UEd. Dw. Dr. Nieuwe Niedorp. Uit de hand te koop: te Oude Niedorp, waarin sedert 23 jaren een HANDEL IN BRANDSTOFFEN en FOURAGE-ARTIKELEN met goed gevolg is uitgeoefend. Te bevragen bij den eigenaar C. BUT- te Nieuwe Niedorp. liefst met aankomenden ZOON, goed kunnende melken is een vereischte, bij J. BLANKMAN Cz., Koegras, gem. Helder. Gevraagd: Een goed kunnende melken, liefst bene den 20 jaar, met februari, bij K HOPMAN Barsingerhorn. Wordt Februari gevraagd, tegen 1 Wordt gevraagd tegen Maart beiden goed kunnende melken .A dres D. SMIT Gz Barsingerhorn Te koop: Gevraagd: om met 15 Februari of 1 Maart iu dienst te treden Loon 35 Mark per maand, boven kost en inwoning, bij W KRABMAN, Central Molkerei, Niedermörmter, bei Calcar, Duitsehland, mooi gelegen te Anna Paulowna. Het VEE en de verdere Inventaris kan er desverkiezende bij worden over genomen Fr. br. onder letter O, bureau Polderbode, Anna Paulowna. liefst met ZOON", melken vereischte, bij de Erven N EU VEL, Spoorbuurt, bij C BLAAUBOgR, Achterweg, Anna Paulowna. ook zonder veer. Anna Paulowna. volbloed Yorkshire f 2.—, bjj F. A. Hoogwoud. (groot) ras, dekgeld MIJSBERG, Gouw,

Schager Courant | 1908 | | pagina 7