een BOERENMEID, laprslmliwjg. een Huishoudster etn (ÏÏnbf pitnslbadc, een Dienstbode, twee vaste Werklieflea, Schildersknecht BAKKERIJ, een vast Werkman, een vast Werkman, een vast Werkman, Tuin-, Bloem- en Landbouwzaden. ECLAMES. J. F. G. de Rot 1 Tj. Koelemeij, Schagen is dankbaar. ADVERTENTIEN. GRIETJE MAARTJE, MARIE, Maartje Wit, 1.1B. de Rot -luuüekrede C. Keesman Az. D. Kooij Cd. Wordt gevraagd, tegen 1 Februari bij de Erven N EUVEL, Spoorbuurt, Anna Paulowna. Gevraagd: om dadelijk in dienst te treden, bij A HOOIJ, Ruigeweg, Oudesluis. Wordt gevraagd, zoo spoedig mogelijk liefst kunnende melken, loon i 2.50, bij Jb. WAIBOER Hz, Walingsweg, Wieringerwaard. of gevorderd Leerling Uit de hand te koop Brood-, Koek- en Beschuit- W. F. stoel 4 Zoon. Handel in Nieuwe Niedorp. De Crisis. l il het door ons medegedeelde feil, dal mr. Heemskerk de opdracht lol kabinetsformatie heeft aanvaard, is door enkele bladen afgeleid, dat mr. Heemskerk reeds met de samenstelling van een nieuw kabinet gereed zou zijn, doch die samenstelling om politieke redenen voor alsnog geheim hield. Uit nu is onjuist, Indien wij wel zijn ingelicht, heeft mr. Heemskerk zich tot 16 Januari met niets anders bezig gehouden, dan met de behandeling van de vraag of de opdracht tot Kabinetsformatie door hem moest worden aanvaard; zoodat hij derhalve vóór dien tijd geen stap tot uitvoering der opdracht heeft kunnen doen. Standaard. De N. R. Ct. schrijft: Wij stelden gisterenmorgen aan den kabinetsformateur, mr fh Heemskerk, de vraag, of in zijn terugkeer naar de hoofdstad, tot voorloopige hervatting van zijn werkzaamheden als wethouder van financiën, eene aan duiding mag gezien worden dat de ministerieele crisis haar einde is genaderd of weldra nadert. Het antwoord van mr. Heemskerk luidde ontkennend. Er valt op eene spoedige oplossing niet te rekenen. De tusschentijd- sche overkomst houdt verband met de noodzakelijke afdoening van allerlei gemeentezaken, waarvan de be handeling geen langer uitstel lijden kon. Post- en 'Telegraafgebonwen ten platten lande. Bij beschikking van den minister van waterstaat van 17 dezer, is een commissie ingesteld om een onderzoek te doen naar de eischen en, in verband daarmede, naar de indeeling en afmetingen van post- en telegraafgebou- wen ten plattelande. De Cullinan. Uit Amsterdam schrijft men: De Cullinan is, gelijk men weet, de grootste diamant der wereld. Hij weegt, zooals hij in ongeslepen staat in handen van de firma 1. J. Asscher alhier is, niet minder dan 3027 karaat, een ontzaglijk gewicht, als men na- gaal, dal de bekende Excelsior, welke (voor rekening van een syndicaat van diamanthandelaren) voor eenigen tijda an hetzelfde adres is bewerkt, slechts 971 karaat woog. De Excelsior had de grootte van een kippenei, maar de Cullinan is zoo omvangrijk als de gebalde vuist van een knaap. De steen is langwerpig en heeft aan eene zijde een glad vlak. Hij werd 26 Januari 1905 in de Premier-mijn bij Pretoria gevonden en aanstonds ver breidde zich de roep van zijn zeldzame schoonheid en trgekende afmetingen. Maar tegelijkertijd vroeg men zich af wat het lot zou zijn van dit verbazingwekkend edelgesteente, dat op zichzelf een fortuin vertegenwoordigt, en men achtte het niet onmogelijk, dat de Cullinan in stukken ge kloofd zou worden. Totdat de Transvaalsche regeering den knoop doorhakte, en, door de volksvertegenwoor diging gemachtigd, den steen als huldeblijk van Trans vaal aan Koning Eduard van Engeland aanbood. Deze aanvaardde het geschenk en droeg de bewerking ,op aan de firma Asscher te Amsterdam. Men rekent voor de bewerking een jaar noodig te hebber daar zij nauwlettende zorg vereischt, en, uit den aard der zaak niet meer dan één werkman tegelijk, i h, in elk der stadia van voltooiing, met den steen k n bezighouden. De technische bizonderheden der be werking zullen eerst later worden meegedeeld, en zul len vooral belangwekkend zijn voor vakmannen.. Wel zal 'het algemeen belang inboezemen te vernemen, ae de Cullinan in de pas voltooide modelfabriek der ma Asscher, aan de Tolstraat alhier bewaard wordt. Dit geschiedt in een groote Fichet-brandkast, staande in een van gew. beton gemetselde brandvrije kluis, die 3 bij 31/2 bij 6 meter meet en toegankelijk is door een 73 c.M. dikke branddeur. Evenals de andere diamanten wordt de Cullinan eiken avond in daarvoor met lok ét en ingerichte wagentjes (elk werkman heeft zijn eigen oket) naar een der twre liften gereden, en in de onder len beganen grond gelegen kluis neergelaten. Zoolang de steen in deze bergplaats is, kan er dus an diefstal of ongeval moeilijk sprake zijn. De fabri kant van de kluis zou naar zijn eigen verklaring, 14 dagen noodig hebben, om, met de beste werktuigen, door elk der beide deuren heen te breken, en zoolang zal, ge zien ook de extra-politiebewaking, wel aan geen en kelen ongenooden gast, gesteld dat het hem inderdaad gelukte zich tot het hart der kantoren een weg te banen, de tijd worden gegeven. Hoogwoud. Zondagavond j.1. gaf de turnclub „Lichaamsontwikke- ling" in het lokaal van den heer O. Schenner, pene openbare uitvoering onder leiding van den heer J. Pee reboom te Nieuwe Niedorp Het opgekomen publiek juichte de opvoering hartelijk toe. Een woord van lof komt den leden *van de turnclub toe voor hun uitstekend werk. Jammer, dat door het slechte weer niet zooveel bezoekers waren als wel verwacht kon worden. Raadsvergadering Meuwe Medorp. Vergadering van den Raad, gehouden op-Dinsdag 28 Januari 1908, v.m. 10 uur. Afwezig de heer Koopman met kennisgeving van ver hindering, en de heer De Moor (die bedankt heeft). Voorzitter de heer J. v. d. Stok, Burgemeester. Voorzitter opent deze eerste vergadering in het pas begonnen jaar 1908 met een woord van welkom en hoopt, i dat de werkzaamheden van den Raad ook dit jaar mo gen medewerken tot den bloei onzer gemeente. De notulen worden voorgelezen en daarna goedgekeurd. I Naar aanleiding der notulen brengt de heer Wit zijnen dank uit voor het aanvoeren van zand b(j de Langereis- brug. Reeds menigmaal in dezen winter is er b(j glad heid gebruik van gemaakt en met veel succes. Voorzit ter verzoekt den heer Wit er op te willen letten, als de voorraad verbruikt is, opdat zoodra mogelijk nieuwe voorraad kan worden aangevoerd. Mede naar aanleiding van de notulen vraagt de heer v. Kuilman, hoe het thans staat met den tocht in de schoollokalen alhier (kom dorp), waarover eerst, nó den herbouw, werd geklaagd. Voorzitter deelt mede, dat B. en W. den timmerman Olie hadden opgedragen, dat gebrek zoo mogelijk te ver helpen en aangezien Olie er is geweest en geene klach ten meer inkomen, veronderstelt eu hoopt men, dat het gebrek verholpen is en mocht dat onverhoopt nog niet het geval zijn, dan zou wordon overgegaan tot het ne men van verdei e maatregelen. Ingekomen zijn: Een schrijven van den heer K. de Moor d.d. 4 December j.1., inhoudende de mededeeling, dat hij vanaf dien datum zijn ontslag neemt als lid van den Raad. De voorzitter zegt omtrent dit schrijven, dat het besluit van den heer De Moor ongetwijfeld alle leden, maar in de eerste plaats ook hem, smartelijk heeft ge troffen. Spreker kan niet anders dan hulde brengen aan den heer De Moor, die immer zijn best heeft gedaan, de belangen van do gemeente en hare burgers, zooveel in zijn vermogen was, te behartigen. Hij hoopt, dat het den heer De Moor nog vele jaren gegeven moge zijn, om in zijne overige betrekkingenen als ambteloos burger, nuttig werkzaam te zijn. Verder deelt voorzitter nog mede, dat B. en W. ter voorziening in de vacature-De Moor, eene verkiezing heb ben uitgeschreven tegen 29 Januari a.s. en de stemming en herstemming, zoo noodig, zullen houden op Dinsdag 11 en Woensdag 19 Februari a.s. Het proces-verbaal der laatstgehouden kasverifleatie geeft conform boeken en bescheiden bij den gemeente ontvanger een kasgeld aan van f 4368.75. Het door G-ed. Staten goedgekeurde besluit tot onder- handsch verhuren van eenige perceelen land is verder nog ingekomen, benevens het mede door dat college goed gekeurde besluit tot het aangaan eener geldleening, groot f 500.—, tot dekking der kosten van den herbouw der school. Alles voor kennisgeving aangenomen. Verder is nog ingekomen een adres van het Neder- landsch Onderwijzersgenootschap en van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, afdeeling Schagen, houdende het verzoek, om de bij de laatste wetswijzigingen toe gekende hoogere bijdrage door het Rijk geheel ten goede te doen komen aan de onderwijzers. De voorzitter stelt voor, om, aangezien het niet on waarschijnlijk is, dat er aan de wet nog toelichtingen of maatregelen van uitvoering worden toegevoegd, het adres tot eene nadere vergadering aan te houden. Met algemeene stemmen goedgekeurd. Thans gaat men over tot het benoemen van een wees meester bij de Ned. Herv. Weezen-administratie in de plaats van den heer J. Kuilman, die aan de beurt van 1 aftreding is. De uitslag der stemming is, dat de heer J. Kuilman (gemeente-secretaris) met algemeene stemmen als weosmeester is herbenoemd en deze neemt de benoe ming aan. Mede is aan de orde de benoeming van 2 armvoogden in de plaats van de heeren J. de Vries Hz. en H. Dek Winkel. Hel voorloopig comité van den Bond voor Vakon derwijs in West-Friesland, zal op 30 Januari a.s. in het lokaal van den heer J. Moejes een bespreking hou den, omtrent het doel van den Bond enz. en trach ten hier een afdeeling te vestigen. Winkel. Het aantal schoolgaand ekinderen op 15 Januari j.1. bedroeg aan de openbare lagere school te Winkel 94, te Lutjewinkel 39 en in den Groetpolder 39. Schoolbelioelten (e Winkel. De levering van schoolbehoeften en leermiddelen voor 1908, is bij openbare aanbesteding gegund aan den heer W. C. Meilink te Zutphen. Sparta te Winkel. Zondagavond gaf de gymnastiekvereeniging Sparta een uitvoering in de kolfbaan van den heer J. .Moejes, alhier. 't Is niet onwaarschijnlijk, dat het slechte weer tie oorzaak was, van het geringe aantal belangstellenden. Ongelnk met een dorschniachine. Dat ook in het landbouwbedrijf machines gebruikt worden, waarbij het op voorzichtigheid aankomt, is gebleken, op de boerderij van den heer Burkley, te Win kel. Zijn arbeiders, waaronder ook zijn bedrijfboerP. D. van Genderen, waren bezig een dorschmachine te ver voeren, waarvan de brug. welke zich aan de achter zijde der machine bevindt was opgehaald en zoo be weerd wordt, behoorlijk vastgezet. Door een noodlottig ongeluk is deze brug losgeraakt op het oogenblik dat v. G. zich daaronder bevond en het gevaarte op zijn achterhoofd kreeg. Aanvankelijk liet het zich niet ernstig aanzien, doch dit veranderde spoedig en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, 't Mocht lechter jniet batende man is Zaterdag aan de gevolgen overleden. Barsingerhorn. Tot diakenen der Doopsgezinde gemeente alhier, zijn herkozen de heeren D. Blaauboer Gz., Kolhorn en Jb. Kaan Kzn. Wieringerwaard. Nieuwe Niedorp. In de zaal van den heer C. Kooiman, gaf het al hier gevestigd harmoniegezelschap Excelsior, Directeur de heer G. Groen, muziekonderwijzer te Medemblik, een concert dat tamelijk veel bezoekers had getrokken in spijt van het slechte weer en de roezemoezige we gen. Over het geheel slaagde de uitvoering uitstekend. Zeer viel in den smaak L'Eglantine, fantaisie van D. Snoeck en La Primavera, fantaisie originale vanE. J. Schweins- berg. Ter afwisseling werd gezongen een komisch duet, getiteld: Tailleur en Kleermaker, waarbij de „tailleur" de deftigheid zoo ver dreef, dat zijn zang moeilijk ver staanbaar was, wat jammer moest heeten, omdat de actie goed en de geluiden der duettisten sympathiek waren. Verder werd door drie heeren uitgevoerd eene komische scène, getiteld: de wraak van drie bedrogen minnaars. Uitstekend' was het spel en groot de bijval, van het pubhek. Het bal was gezellig. De vroolijkheid scheen (niet te lijden onder de storm- en regenvlagen, die aan de jongelui de trurige tijding brachten, dat de kermis op de Rijd. waarschijnlijk wel zal moeten worden uitge steld. Het zal menigeen gaan, als schrijver dezer regelen, die hoopt, dat Excelsior onder leiding van haren emi- nenten Directeur ons menigmaal nog zoo'n avond ver schaft. St. Maartensbrug. Zondag 26 Jan. j.1. gaf de Red. Kamer De Onderne ming alluer haar aangekondigde uitvoering in het lokaal van den heer W. Swarthof. Hoewel het weer (niet uitlokte, was de zaal toch geheel bezet. Het programma bestond uit: De Moord uit geldzucht, of Misdaad en volksdrama in 5 bedrijven en een voorspel, ker, die mede aan de beurt van aftreding zijn. Beide d°°r F- E. Fuchs. Wat het stuk zelf betreftHet bevat veel spannende oogenblikken. Vooral de moord in de herberg, toen Albert, die voor zaken op reis was, door Dérage (onder den naam van de Onbekende) om zijn genoemde heeren worden met algemeene stemmen her benoemd. Tot leden van het stembureau werden benoemd de heeren J. Wijn en K. Wit en tot plaatsvervangers de heeren D. Kuilman en P. Koopman. Niets meer te behandelen, volgt sluiting. Roodvonk. Te Aartswoud, heeft zich weder een geval van roodvonk voorgedaan, ten huize van den heer W, Groot Pz. geld, om het leven werd gebracht. Dérage later ver neven jot aanzienlijk man, nog niet genoeg hebbende aan het geld smeedt nu ook nog het plan, om Marie (dochter van zijn slachtoffer) te verleiden, wat evenwel mislukt door toedoen van haar broeder Karei en diens vriend Andrée. Verder het ziekbed en overlijden der wed. Albert, die na doorgebracht lijden en armoede, wegens het ver moorden van haar echtgenoot, ook ten grave daalt. Dérage eindelijk lot bekentenis gedwongen van zijn misdaad, door Jacob (marskramer), die getuige was geweest van den moord, ontneemt zich ten slotte door berouw en wroeging verteerd, het leven. De rollen waren goed ingestudeerd, en werden be houdens enkele uitzonderingen, uitstekend weergegeven. Het geheel werd tot het einde met aandoening, en de meeste aandacht gevolgd door de aanwezigen. Uit al les sprak zulk een goede zorg. dat het geheel moest slagen. Een daverend applaus was dan ook het loon, als het gordijn na het einde van ieder bedrijf viel. De grimeur Swarthof had weer alle eer van zijn werk. Het eenige wat ons niet beviel? Het hinderlijk rooken, in de zaal tijdens de uitvoering. We geven dit „de Onder neming' in overweging om het bij een volgenden keer te verbieden. Om in verdere bijzonderheden te treden, zullen we achterwege laten. O. i. kan de kamer weer met genoegdoening op dezen avond terugzien. Het bal dat de aanwezigen nog geruimen tijd bijeen hield, besloot dezen avond. Kolhorn. In zijne jaarvergadering bood het muziekgezelschap De Eendracht den heer P. de Zeeuw alhier het eere voorzitterschap der vereeniging aan. Naar wij verne men is deze aanbieding aanvaard. Barsingerhorn. In de openbare vergadering door de federatie Noord- Holland" van den Bond voor Staatspensioen in«Februari a.s. te Barsingerhorn ten huize van den heer Scheringa te beleggen, zal de heer C. F. J. Verbeek, techniker te Haarlem, als spreker optreden. Dirkshorn D egvmnastiekvereeniging „U. d. I." alhier, benoem de in hare jaarvergadering, op 23 dezer gehouden, tot eere-voorzitter den heer F. Sinninghe Damsté en tot eerelid den heer J. J. van der Meijden. De bijzondere belangstelling ten opzichte der veree niging beloond door genoemde personen, gaf aanleiding tot deze benoeming. St. Maartensvlotbrng. Zondagavond is onder Duin het werkmanshuis van den heer C. Tromp en bewoond door den heer A. Kos- sen tot den grond toe afgebrand. Behalve een rijwiel is niets gered kunnen worden. Naar men zegt was het huis wel, doch de inboedel niet verzekerd. Arrondissements-Rechtbank te Alkmaar. Uitspraken van Dinsdag. Jan de V., Andijk, beleediging f7 boete, subs, 7 da gen hechtenis. Volkert K., Nibbixwoud, mishandeling, vrijgesproken. Maarten de R., Schagen, diefstal, 2 maanden gevange nisstraf. Gijsbert van T., Anna Paulowna, mishandeling, if 7 subs. 7 dagen hechtenis. Jan S., Berkhout, huisvredebreuk, f 14 boete, subs. 14 dagen hechtenis. Pieter R., Enkhuizen, huisvredebreuk, 6 weken ge vangenisstraf. Nicolaas Sch., Hoorn, kinderwettenzaak, mishande ling, f3 boete, bij niet-voldoening plaatsing in tucht school voor den tijd van 1 week. Jacob IJ., Koedijk, overtreding art. 244, W, v. S., 2 maanden gevangenisstraf. Pontveer Anna Paulowna. Uitslag der gehouden aanbesteding van een pontveer van De Kooi te Anna Paulowna op Dinsdag 28 Januari 1908. Inschrijvers R. N. van Os, Helder f 127.401/2- C. Romeijer, f 12705, J. (Verheus, f 12681, G. L. Winder, Hel der f 12194, J. Zwaan te Lambertschaag 12000 gul den A. Krijnen, Helder f 11.874, J. Wajer en ,1. Schuurman te Medemblik f 115.67. M. Daalder, Alk maar f 113.35. H. Wijker, Helder f 111,37 en T. tv. d. Sterr, Helder f 109,83. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Broek op Langendgk. De vorige week zijn van hier 132 wagonladingen groenten verzonden. Gedurende dit seizoen begraagt dit aantal thans 3026. Langedjjk. In de gemeenten Noordscharwoude, Oudkarspel en Zuidscharwoude heeft de collecte voor de gezinsver pleging ongeveer f800 opgebracht. Weidra zal tot de benoeming van een zuster worden overgegaan. Broek op Langendjjk. Alhier zijn 21 jongelingen ingeschreven voor de Na tionale Militie in 1908. Hoe kunnen wij anders dan dankbaar vija voor de openhartige verklaring gelijk de onderstaande, door personen uit onze omgeving gegeven voor ons welzijn P Want dit woord uit Urk zal een hulp zijn voor velen onzer te Schagen. De heer R. Oost, Scheepstimmerman te Urk, meldt ons Sedert geruimen tijd heb ik geleden aan een vlijmende pijn ia de lendenen, gepaard met een ver moeid gevoel, dat zich vooral 's morgens bij het opstaan in hevige mate openbaarde. Het scheen mij toe, dat mijn beenen hun dienst zouden weigeren. Ik had veel las' van benauwdheden en zweetin gen, die zonder aanleiding plotseling opkwamen en daar ik veel hinder had van het zuur, had ik sedert lang mijn eetlust verloren. Wegens zwakte had ik mijn werk geheel moeten neerleggenen ik begon mij ernstig ongerust te maken over mijne ziekte, toen men mij aanraadde Foster's Rugpijn Nieren Pillen eens te probeeren. Hoe groot waren mijn vreugde eu verwondering, toen ik reeds na vier dagen een groote verlichting waar kon nemen. Met den dag nam mijn beterschap toe en thans weet ik niet, hoe ik het heb, want ik kan niets meer van de vroegere pjjn bemerken. Ik gevoel mij veel sterker en opgeruimder en zou wel ieder nierlijder dit heilzame geneesmid del willen aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die L goeddunkt. Hebt gij ooit getwjjfeld, dat Uw nieren de oorzaak Uwer ziekte waren P Hebt ga pijn in den rug, in het hoofd of in de leden Lijdt gij aan rheumatiek, zwakte van het hart of waterzucht F Is uw urine-loozing te weinig of te veelvuldig, en is uw water vermengd met steen of bezinksel Gevoelt gij U immer vermoeid, terneergeslagen en prikkelbaar P Denk er eens over na. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Oost gehad heeft. Wjj waarschuwen tegen namaak en ma ken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zijn te Behagen verkrijgbaar bij den heer J. Rotgans. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van post wissel f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Geboren: dochter van A. KORFF en Ae. KORFF-Kamp Winkel, 27 Jan. 1908. Algemeene kennisgeving. Geboren: dochter van E TIJ8 EN en T. TIJSEN-Lont Anna Paulowna, 27 JaD. 1908 Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Zuster en Tante in den ouderdom van 78 jaar, ten huize van K. Wit. Namens Broeders, Zusters en Zusterskinderen, K. WIT Jz. M. WIT-Stam Lutjawinkel, 27 Jan. 1907. Den 2en Februari hopen onzege liefde Ouders,Beha wd-an Grootouders en i hunne 60-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- eu Kleinkinderen Behagen, Rotterdam, 29 Jan. 1908. Dordrecht, Receptie Zondag a.s., 's namiddags van 18 uur. Den 7den Februari 1908 hopen en aan de Kreil, gem. Barsingerhorn, i hunne 50-jarige Echtvereeniging te wj herdenken' Namens de Buren. ©-s&9se,<se><ïe>3&<ee> Voor de talrijke bewijzen van deel neming, mij beloond bij het overlijden van mijn geliefden Echtgenoot, betuig ik, mede namens de Familie, mijn har te 1 ij k e n dank. Wed. C. P. SMIT-Beekd. Oudesluis, Januari 1908. Eigenaren en exp'oitanten van Zaken met Vergunning, die instemming wen- sohen te betuigen met de adresbeweging, uitgaande van de Friesche en Groninger bonden, tot het verkrijgen van Vergun ning op het pand, worden verzocht hiervan kennis te willen geven aan H. A. VKRKADE, Appingedam. Er wordt zoo spo dig mogelijk g e- v r a a g d Gevraagd: 5 leeftijd tusschen 25 en 30 jaar, om met Maart in dienst te treden. Br. fr. lett. K, Burean v. d. Blad. Gevraagd: goed knnnende melken, bij K. KOOIJ te Burgerbrng. PLAATSING gezocht als Brieven tr. letter B, hulppostkantoor Barsingerhorn. tusschen 4050 jaar. Br. tr. No. 27, Hulpkantoor O. Niedorp. Gevraagd, tegen 1 Maart goed kunnende melken, bij D. GEER- LIG8, Hoogebieren, Barsingerhorn. Wordt gevraagd: ILiuiuvun^ bij C. KOMEN Mz., Anna Paulowna. gevraagd, voor een jaar vast werk, bjj F. 8. VAN DE VELDE te Valkkoog. Eene in volle werking zijnde en reeds meer dan 25 jaren bestaan hebbende, goed beklante levert alle soorten Hardsteen,Zandsteen enMarmerwerk. bestaande uit Winkelhnis, Bakkerij, Stal ling voor Vee, Graanbergplaats, Erf en Grond, een en ander liggende aan het Keeren te Kolhorn, gem. Barsingerhorn. De helft van den koopprijs kan als le Hypotheek op het onroerend goed gevestigd blijven. Aanvaarding 1 Mei 1908' Nadere informatiën ten kantore van Notaris C. L. VAN DEN BERGH te Schagen. Gevraagd: kunnende melken en ploegen, tegen 1 Maart of 1 Mei, bij JOCH. BLAAU BOER, Boermansweg, Anna Paulowna. Gevraagd, met 1 Maart goed kunnende ploegen er melken, bij ALB.K AAN E lz.,OudesIui8(Noord-Zijpe). Gevraagd, tegen 1 Maart die goed kan melken. Adres: H SMIT Jnz., Doggersvaart, Koegras (Gem. Helder). Beleefd aanbevelend,

Schager Courant | 1908 | | pagina 3