Uitgevers: TRAPMAN Co. Donderdag 13 Februari 1908. 52ste Jaargang. No. 4334 Bureau SCHAGEN, Laan D 4. Interc. Telephoon No 20. EERSTE BLAD. INGEZONDE Eerste Kamer. Binnenlandsch Nieuws. SCHAB Alieiüi Ricvi- II RIT, Alicrtcitit- Lulliivllii. Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 Ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer beslaat uit twee Marlen L. S. Met een enkel woord wensch ik als voorz.-secret. h. t van de afdeeling Anna Paulowna van het Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellings- en -vacan iekolon;es te wijzen op de voorstelling, die ten behoeve van deze afdeeling zal worden gegeven op 20 Febr. a.s. in t hotel Veerburg. Het doel is voortreffelijk. Geheel de toeleg om het lichamelijk bestaan der menschenkinderen door ©ene doelmatige opvoeding van het aankomend geslacht zoo gezond en zoo normaal mogelijk te maken, verdient aller onverdeelde instemming. Moge deze uitvoering, welke geheel een filantropisch karakter draagt, slagen, goed slagen. Moge gansch de gemeente meewerken om het suc ces zoo groot mogelijk te doen worden. Mogen ze niet beschaamd worden, de verwachtingen van hen, die hunne beste krachten en zooveel tijd geven aan dit edele werk der naastenliefde, der hu maniteit. A. P. 9-2-08 TOXOPEUS. Zaterdagmiddag werd in de Eerste Kamer deCrediet- wet voor Oorlog behandeld. Evenals in de Tweede Kamer by dezelfde gelegenheid, werd over die Crediet wet geen woord gesproken, maar kwamen evenals daar ter sprake de zoogenaamde „verdwenen duizenden" en de zaak van Overste Römer. Van die door kapitein Duymaer v. Twist, geïntrodu ceerde verdwenen duizenden, zei de minister maar weinig, om de eenvoudige reden, dat er niets van te zeggen valt. Er zyn geen duizenden verdwenen en wie dat beweert, zegt dingen, die hjj niet bewijst en ook niet bbwjjzen kan. Ons dunkt, de zoo welbespraakte heer v. Twist moest ons nu toch eens eindelijk bewijzen, dat hjj niet lastert. De minister verklaarde, dat hy niets aan het depar tement van oorlog gevonden had, waarvoor hjj, of de ambtenaren zich behoeven te schamen. Laat ons voorzichtig zijn, zoo waarschuwde de heer v. Löben Seis, met uit ministers woorden te concludeeren, dat nu alles is zooals het behoort san oorlog. Nu, dat heeft de heer Bos in de 2e Kamer, ook dui delyk genoeg aangetoond: militairen zijn nog niet altijd uitstekende administrateurs; maar dat duizenden be stemd voor salaris, verbetering der minderen, mir nichts dir nichts, verdwenen zouden zijn, wil er bij ons toch niet in. De heer Reekers protesteerde er tegen, dat de h.h. v. Idsinga en v. Twist, door van een krant gebruik te maken, de hooge officieren en den minister in opspraak hadden gebracht. Het spreekt van zelf dat bij daarvoor een woord van dank van den minister inoogstte. De heer Regout kwam nog eens weer op die benoe ming van het 3-hoofdig mijnbestuur terug, in verband met de weigering van den Voorzitter der mijnraad, om diens brieven waarin de minister niet wilde toe stemmen te publiceeren. Zfjn doel was te doen uitkomen dat deze royaliteit van den minister, geen royaliteit wasdat de minister gehandeld had tegen 's Lands belang, door ae 3 Ingenieurs te benoemen en niet één bekwaam mijn bouw Kundige tot chef. De minister was er weer niet en de nieuwe minis ters z|jn reeds bezig de functies over te nemen. We zullen dus over die mynraadk westie in de Kamer wel niet meer hooren. Misschien in de dagbladen, want minister Yeegens laat zich niets aanleunen. De Senaat is op reces. „Onderlinge Hulp" Nieuwe Niedorp. Vergadering van de vereeniging „Onderlinge hulp bij ziekte", gevestigd te Nieuwe Niedorp, in het lokaal van den heer C. Kooiman op Maandagavond j.1. Een 60-tal leden zijn opgekomen. Voorzitter de heer Ds. D. Haars, die met 'nhartelijk welkom de vergadering opent, een opwekkend woord sprekende, waarbij hij doet uitkomen, dat was het vorige jaar goed, dit jaar héél goed is geweest voor de jonge voreeniging. De notulen van den secretaris worden na lezing on veranderd vastgesteld. Tot leden der commissie voor 't nazien der rekening worden aangewezen de hoerenJ. Bakker JCzn., U. Mulder en P. Koopman. Deze nemen 'tallen aan. Volgt voorlezing van het jaarverslag. Was 't ledental ten vorigen jare 170, nü is dat met 6 gestegen. 50 maal heeft uithuur plaatsgevonden. 't Vorig jaar werd bij enkele corporatiön om steun aangeklopt-; dit jaar is zuks niet noodig geweest, dank 2Ü de gelukkige omstandigheden, waaronder het fonds verkeerde. Met vol vertrouwen dan ook maar de toe komst tegemoet gezien. t Volgende punt is uitbrenging van 't verslag der commissie, aangezocht tot het nazien der rekening. Die commissie bestaat uit de heeren P. Koopman, C. Smit 6Ih 'Jtrijbis. De heer Smit rapporteert: boeken enbe- scnemen kloppen precies met het aanwezige geld. Saldo 1906 f 446.09. Ontvangsten 1907 totaal f 1364.17, waarvan aan contributie f918.08 is ontvangen. De uit- oegen f35962. Dus het voordeelig saldo poneerd Waarvan f93° °P de Nnts-Spaarbank is gede- Met dank aan de commissie en haren rapporteur en terwyl de boekhouder-penningmeester de heer G. Rezel- man een welverdiend pluimpje voor zijn net beheer ilgj-, wordt een en ander goedgekeurd. Volgt benoeming van drie bestuursleden in de plaats van de aftredende bestuursleden de heeren J. Hovenier, 1. Schenk en H. Jes, die allen herkiesbaar zfjn en ook met groote stemmenmeerderheid worden herkozen. Zij hemen 'taan. Wordt vervolgens gestemd over een afgevaardigde haar de algemeens vergadering van den Bond van fondsen tot steun bij ziekte, gevestigd te Alkmaar. In herstemming met den heer D. Kuilman wordt de Jieer O. Rezelman, de penningmeester, als afgevaardigde gekozen. Hij neemt het aan. Voorz. doet als vorige afgevaardigde naar de alge- meene vergadering van den Bond rapport. Ds. Haars was benoemd tot Voorzitter van den Bond in de plaats van den afgetreden Voorzitter, den heer Ds. Werner. Bij de mededeelingen betreffende het Hoofdbestuur werden door den Algemeenen Secretaris eenige cijfers genoemd. 15 Afdeelingen waren 't vorige jaar aangesloten als lid bij den Bond en ze telden gezamenlijk 2173 leden, waaraan dat jaar niet minder dan f8648.56 werd uitee keerd. Zoo'n bedrag in gevallen van ziekte aan arboi- ders in 'njaar uitgekeerd, wijst er wél op, dat deze ziekenfondsen in eene ware behoefte voorzien. In de vergadering in 1906 was voorgesteld, te trach ten tot het vormen van een bondskas te komen. Eene commissie zou 'n ontwerp maken daarvoor, doch heeft hare pogingen moeten opgevenze zag eenvoudig geen kans tot slagen. Het geweldig uiteenloopen van uitkeeringen, contri butie en voorwaarden der verschilleude afdeelingen tot den Bond behoorende, was 't meest overwegende bezwaar en verwerping van 't voorstel was het eind van het lied. Ook werd verworpen een voorstel van Zuid-Schar- woude, handelende over keuring van levensmiddelen. 't Rapport beëindigd hebbende, heeft Voorzitter nog een persoonlijke mededeeling, want er ontbreekt iots in het reglement dezer afdeeling. Hoe toch moet worden voorzien i>i het geval, dat men een slependen zieke heeft? Op den langen duur kan de vereeniging die patiënten niet onderhouden. Dat zou waarlijk te zwaar vallen, als men bedenkt, dat het kan voorkomen dat jaarlijks aan één zieke f 100 uitbetaald moet worden. Als nu eens werd bepaald dat binnen 3 maanden na het genieten van een vol jaar uitkeering, door den be trokken patiënt een nieuw attest van den dokter inhou dende de verklaring dat die patiënt gezond is, ingele verd moet worden? By de besprekingen hierover vindt de heer D Kuil man, dat bij voortdurend lijden te veel van de vereeni ging zou worden gevergddan zou moeten worden ge ren voyeerd voor hen, die met de Armenzorg zijn belast. Getracht zal worden in dit besproken onderwerp te voorzien. De heer W. C. Visser wenscht bij de nu volgende rondvraag even het woord over artikel 2 van het huis houdelijk reglement, luidende: „Ingezetenen der Ge meente, dio niet voor hun 26ste jaar toetreden tot de vereeniging, kunnen geen lid worden, dan op de vol gende voorwaarden: a. zij leggen een geneeskundig attest over; b. zij be talen het eerste jaar van hun lidmaatschap eene dub bele contributie; c. bedraagt het bezit der vereeniging per hoofd meer dan f 5, dan storten zij in de kas der vereeniging zooveel als dat bezit meer bedraagt dan f5. Nu is het spreker volkomen duidelijk en erkent hy het nut dier voorwaarden, maar wenscheiyk lijkt hem toe een groot aantal leden, tot het verkrijgen van groote draagkracht. Daarcm zou spreker consideratie willen voor hen, die nu nog lid wenschen te worden en toe treding gemakkelijk willen zien gemaakt, desnoods met voorbijzien van dat artikel 2. De heer D. Kuilman zou daar tegen zijn en niat met artikel 2 willen sollen. Er is gelegenheid genoeg ge weest tot toetreding. De Voorzitter hoopt, dat 's heeren Visser's voorstel niet wordt aangenomen. Men moet niet vergeten, dat we er nu gunstig voor staan, maar het kan o zoo gauw verkeeren. In Scher- meer zijn in één jaar de gelden van f 1100 op f 400 geslonken door tegenspoed. In Zuidscharwoude was in één kwartaal f 664 aan zieken uitgekeerd geworden. Als Noord-Holland dezelfde ziekte-epidemie kreeg als nu in Friesland woedt, dat zou de kas geweldig schokken. Lang genoeg is in Nieuwe Niedorp gelegenheid gege ven lid te worden. Wie dus door het „de kat uit den boom kijken, onder de bepalingen van art. 2 valt bij toetreding, welnu, in zoo'n geval is het billik dat dan op hem de bepalingen van dat artikel worden toegepast. De heeren Visser en Kuilman en de Voorz. voeren de een na den ander nog beschouwingen over dit punt, totdat de heer Visser stemming wenscht over zijn voorstel om artikel 2 tijdelijk te schorsen. Welk voor stel met meerderheid van stemmen verworpen wordt. De heer G. Brouwer bespreekt daarna de wenschelyk- heid ervan, dat mededeelingen over zieke patiënten, leden der vereeniging, aan het bestuur gedaan wordende, geheim blijven. En verder is spreker volstrekt niet tegen uitkeering aan een zieke, maar dan moet hij in huis blijven en niet b. v. 's avonds laat buiten komen en ook niet aan 't uit mesten van een veehok, vindt spreker. Voorzitter verstrekt zooveel doenlijk aan spreker in lichtingen over dit een en ander, waarbij «e vernemen, dat Dokter gezegd had, dat de betrokken patiënt wel buiten moest loopen, De heer P. Haringhuizen zou controle aan Bestuur en aan den Dokter willen overlaten. Voorz. vindt 't niet kwaad als ook gewone leden daaraan mee kunnen doen. 't Is voorgekomen dat een patiënt lid der vereeniging, werkende eventjes heel aan den Kalverdijk werd gevonden. Een ander ontmoette men heel gemoedelijk in de Wieringerwaard wandelende! Zooiets is niet gemakkelijk alleen door commissieleden en dokter na te gaan. Een gewoon lid kan zulke ge vallen immers ook wel constateeren. De heer G. Rezelman vindt de door den heer G. Brouwer uitgesproken wenschelijkheid van geheimhou ding niet zoo noodig. Men vindt echter over 't algemeen hiermee: „Namen noemen is zonde 1" Dit dus niét te doen. De bode S. Fray brengt in bespreking, hoe te hande len bij leden, die uit de gemeente gaan wonen en met hen die in de gemeente zich metterwoon gaan vestigen; dit in verband met een lid dezer vereeniging, stortende en wonende te Winkel. Voorz. oordeelt, dat wy hier Winkel niet tot regle mentsverandering kunnen nopen. Voorz. bespreekt verder de indiening van een ver zoekschrift van deze vereeniging aan den gemeenteraad, waarop nog geen antwoord is. Zijdelings zegt spreker wel gehoord te hebben, welke beschikking is genomen. In beginsel is dan aangenomen, dat het ziekenfonds door de gemeente kan worden gesteund. Op de gomeentebegrooting is pro memorie hiervoor fl geplaatst, wat voor Voorz. de beteekenis heeft, dat, als het noodig is, kan worden aangeklopt Met een hartelijk woord van dank en van opwekking tot de aanwezigen, sluit Voorzitter de vergadering. Winkel. De aflevering der in te lijven manschappon voor de lichting 1908 der Nationale Militie zal plaats hebben op Donderdag 19 Maart 1908, des voormiddags 9J uur, te Hoorn, in het lokaal „Het Park". Winkel Zondag 16 Februari a.s. geeft de zangvereeniging „Cres cendo" haar 2e uitvoering in de kolfbaan by den heer A. Wit, alhier. Alsdan zal worden opgevoerd„Carino- senella". Winkel. Door den heer J. Moeyes alhier is vergunning gevraagd voor den verkoop van sterken drank in 't klein voor het café „De Zwaan" en de daarbybehoorende kolfbaan. Winkel. Op Vrijdag 7 Februari j.1. hield de afdeeling Winkel van „Het Witte Kruis" hare jaarvergadering, tot het doen van rekening en verantwoording over het afgeloo- pen jaar. In het verslag is iets geconstateerd, dat vooral voor het bebouwde gedeelte (kom Winkel en Strook) zeer j treurig zoude zijn, n.1. uit de uitgaven bly'kt, dat de af- i deeling niet langer op de wijze als thans het tonnenstel- j sel zal kunnen exploiteeren, er zullen middelen moeten i worden gevonden, om niet tot liquidatie verplicht te zijn. Wat kan ter voorkoming daarvan gedaan worden? I 't Is een bewezen zaak, dat sinds den tijd, dat het stelsel hier is toegepast, gevaarlijke besmettelijke -ziek ten niet zyn voorgekomen. 't Is aller ingezetenen belang, doch zoovelen zyn er nog, die het als een verplichting beschouwen, en maken j er gebruik van zonder te vragen, of zij ook verplicht zyn naar vermogen dit werk en alles wat tot het werk der afdeeling behoort, te steunen Slaat de handen in elkander, allen, die nog niets er aan bijdragen en in de mogelijkheid verkeeren, toch ook iets te doen. Men wachte niet langer, en late nietlan- g r een ander zorgen, maar helpe de afdeeling steunen, door als lid toe te treden. Wieringerwaard. Op de publieke verkooping van j.1. Maandag alhier door Notaris Backx, van de rentenierswoning in de Groote Buurt en van het huis aan de Nieuwesluis, zyn beide percelen opgehouden. Anna Paulowna. Alhier is tot kaasmaker in de fabriek aan de Kleine Sluis benoemd in de plaats van den heer R. Kuin, om tegen 1 Mei a.s. in functie te treden, de heer T. Jonge- jan, thans te Berkhout als zoodanig werkzaam. Gemeenteraadsverkiezing te Nieuwe Niedorp. Uitgebracht 178 geldige stemmen. Hiervan verkreeg de heer J. Keuken 45 stemmen, de heer J. B. Wilken 133 stemmen, zoodat gekozen is de heer J. B. Wilken. Heer Hugowaard. Dinsdagnacht zyn by den veehouder C. de Moei aan den Jan Glynisweg gestolen 10 commissie-kazen en 1 Edammer-kaasje. Door het opon-maken van een raampje stond de buit als voor het grypen. De dief of dieven zyn vermoedelijk niet in huis geweest, 't Wordt onveilig in het zuiden der gemeente. Liberale Unie. In een Zaterdag te Amsterdag gehouden vergadering van de afgevaardigden van by de Liberale Unie aange sloten kiesvereenigingen is de beslissing inzake het kiesrecht gevallen. De Unie wil nu algemeen Mannenkiesrecht, voor alle 23-jarige mannelijke Nederlanders, behalve failliet- en ontoerekenbaarverklaardon, krankzinnigen en idioten, veroordeelden wegens bedelarij, recidive van dronken schap of tot een straf van meer dan een jaar, gevange nen, geïnterneerden en armhuisbewoners. Bedeelden zullen kiezers zyn. Wanbetalers van belastingen even eens. Ten opzichte van het Vrouwenkiesrecht wil men dit voor de ongehuwde 25 jarige Nederlandsche vrouw, met de reeds hierboven aangegeven uitzonderingen. Stemplicht en evenredige vertegenwoordiging was ook het gewenschte van de naaste toekomst. Kulliurn. De openbare vergadering onzer afdeeling van den Bond voor Staatspensioen, op Zaterdag j.1., had een zaal vol menschen gelokt. Byna 300 personen vulden de ruime lokaliteit van den heer Jb. Smit. Onder aandachtige stilte werd de korte inleiding van den heer C. Louw en daarna de opvoering van „Het Parelsnoer" aangehoord. Blijkbaar genoten alle aanwe zigen. Het woord van dank, dat de vergadering sloot, was stellig voor drievierden verdiend door acteurs en actrices, wier groote bereidwilligheid door bestuur en leden op hoogen prijs gesteld wordt. Eenige blaasinstrumenten zorgden niet onverdienstelijk voor wat afwisseling. Kolhorn. Onder directie van den heer S. Droog is alhier een gezelschapje opgericht, bestaande uit eenige strijkinstru menten. We hopen, dat de begaafde leider genoegen van zyn arbeid mag hebben en wy over eenigen tyd wat moois van zyn clubje te hooren krijgen. Trage Groenteverzending. In de opslagschuren aan den Langedyk en Omstre ken is nog veel kool aanwezig en de verzending is nog traag te noemen. De eerste week in Februari 19Ü7 werden er van de laadplaats te Broek op Langendyk verzonden 144 wagons kool, terwijl in dezelfde week van dit jaar van daar werden verzonden 109 wagon ladingen. Kiesvereenigiug St. Pancras. De kiesvereeniging „Burgerplicht" te St. Pancras hield Maandagavond in het lokaal van den heer P. Greeuw aldaar een algemeene ledenvergadering. Van de 66 leden waren er slechts 15 aanwezig. De rekening van den Penningmeester sloot met een voordeelig saldo van f 2.74. Opnieuw werd als bestuurslid met algemeene stemmen herkozen de heer Jn. Madderom, terwyl door het bedanken van den heer C. Groen Cz. in diens plaats als lid van het bestuur werd verkozen de heer D. Gerritsen. Het bestuur verkoos daarna als Penningmeester den heer Jn. Madderom. Zuid-Scharwoude. Tot nog toe is de vraag, aan wie „De Lange Brug" over de ringsloot van de Heer Hugowaard behoort, onopgelost gebleven. De raad der gemeente Zuid-Schar woude heeft thans besloten, de vraag op die wyze op te lossen, door die brug vooralsnog en zonder tegen bewijs op naam van den Polder Zuid-Scharwoude te zetten. Zuid-Scharwoude. De heer K. de Boer, ondernemer van den wagendienst Oudkarspel-station Broek op Langendyk heeft zich ge noodzaakt gezien, zich te wenden tot de gemeentebestu ren aan den Langedyk, om subs'idie te vragen. De op brengsten zyn niet van dien aard, dat er geregeld op alle treinen kan worden gereden. Om dit te doen, zoo als geschiedt, zyn veel paarden noodig, waarvoor heel wat noodig is. De verwachting, dat ieder, die met den trein de reis maakte, ook van den „wagen" gebruik zou maken, is niet vervuld. Mochten de gemeenteraden niet op het verzoek ingaan, dan bestaat er kans, dat het aan tal ritten zal worden verminderd, wat niet in 't belang zou zyn van het personenvervoer op de Broekerlyn. Arrondissement» Rechtbank te Alkmaar. Uitspraken van Dinsdag. Jan van der A., Zijpe, kindorwettenzaak, vounis van den Kantonrechter bevestigd. Jan Gr., Anna Paulowna, jachtwet-overtreding, 4 da gen hechtenis. Antje P., Oudkarspel, overtreding arbeidswet, 2 maal f 0.50 boete subs. 2 maal 1 dag hechtenis. Jan C., Oosterblokker, hot met aangeven van verdacht vee in de weide, 3 maai fö boete, subs. 3 maal 2 dagen hechtenis eu verbeurdverklaring van het vee. Gerard Heinrich H., Jacoo F. eu Juiias Benjamin d V., ykwetovertreduig, de lo I I boeie, subs. 1 uag neen tenis, de 2e f 0.50 boete subs. 1 dag hechtenis, ue 3e 4 maal f 0.5o boete subs. 1 dag heentcnis. Winkel. Dinsdag 18 Febr. houdt de heer W. J. R yffmt van Amsterdam voor de k-den van „Waard en Groet" een lezing over pluimveehoudeiy en kenym uteeil, in hot lokaal van deli heer A. Wit. Ooit niet leden neobeu vrijen toegang. Ieder, die pluimgedierte of konynen houdt met het aoei daarmee voordeel te behalen, ver- zuime niet deze lezing te komen hooren. I.utjew inkel. Zaterdag 8 dezer gaf de heer W. Vyn van Hoogwoud de aangekondigde dam-séance ten huize van den heer J. Korff. Vele damliefhebbers, waaronder vijftien medespelers, woonden de voorstelling by. Allen waren vol bewon dering over het meesterschap van den heer Vyn in het edele damspel. Nieuwe Niedorp. Dezer dagen had de oudste zoon van den heer K. Myts het ongeluk zyn pols te breken; naar men beweert is hem dit ongeval by het fietsen overkomen. Vergiftigd. Donderdag heeft te Tilburg (zie vorig no.) in de Korvelsche Nieuwstraat. een droevig voorval plaats ge grepen. Byna het heeie gezin van V. is vergiftigd naar men zegt, tengevolge van het gebruik van pannekoek, bereid van bedorven meel. Ziehier een kort verhaal van het tragisch geval. Gt ruimen tyd woonde daar de reeds bejaarde vader V. alleen, doch de man moest wegens ziekte in het gasthuis worden opgenomen. In de voorlaatste week maakte de dood een einde aan zijn leven. Gedurende zijn verpleging in het gasthuis bleef zyn woning gesloten en al het zich daarin bevindende onaangeroerd. Dezer dagen had door jde naastbestaanden van den overledene de verdeeling der nalatenschap plaats en by andere levensmiddelen was ook een zakje meel. Van dit meel heeft vrouw V., zy is de schoon dochter van den overledene, pannekoeken gebakken voor haar en haar vyf kinderen, terwijl haai" man in de fabriek voor de zijnen werkte. Na het gebruik van de pannekoek werden allen in den voormiddag ongesteld, braken en hevige pijnen en benauwdheden bleven niet uit. De hulp van de doctoren Eygenraam en Proot werd ingeroepen en zij consta teerden vergiftiging. In den namiddag bezweek een dochtertje van 7 jaren na hevig lijdende toestand der andere lijders is zorgwekkend. Een hond van den buur man van V. die ook een stuk van die pannekoek naar binnen had gewerkt, is eenige uren daarna bezweken. Men vermoedt dat het meel, waarvan de koek werd gebakken, beschimmeld was. Door de politie werden de uitwerpselen in beslag genomen. (j)D. v. N. „Liefdadigheid naar Vermogen". De vereeniging „Liefdadigheid naar vermogen" te Anna Paulowna hield Zondjag 9 februari hare jaarvergadering in Veerburg. Aanwezig waren 16 leden. Na opening door den voorzitter, den heer J. Oostra, werden |de notulen voorgelezen en goedgekeurd. Daar de penning meester de heer C. Huiberts, afwezig was, kon de voorzitter alleen mededeelen, dat ontvangen was aan contributie en rente van belegd kapitaal f273,08 en uitgegeven f425,82i/2, zoodat het kapitaal was aange sproken geworden. Het bezit der vereeniging bedroeg op 1 Januari 1908 nog f397.415. De heeren K. A. Kaan en C. Geerligs werden uitge- noodigd, de rekening na te zien, om dan later daarover rapport uit te brengen. Hierna las de secretaris, de heer Jn. Blaauboer, zijn jaarverslag voor. De vereeniging telde 182 leden en irad in het afgeloopen jaar uitgedeeld 3000 L. melk, 2500 eieren, 52 pond vleesch en 20 flesschen wijn, terwijl in een gezin zes weken een dienstbode was verschaft Ookh el reisgeld voor een zieke, die om herstel naar elders moest, was vergoed. De. voorzitter bracht den heer Blaauboer dank voor dit verslag, waaruit viel op te maken, dat de werkzaamheden der vereeniging nogal van beteekenis waren geweest en toen ging men over tot verkiezing voor leden van het bestuur en voor wiik-commissarissen. Van de heeren A. Vogelenzang en Lindelo© en mej. Lindeloo was een schrijven in gekomen, waarin werd medegedeeld, dat zij als lid bedankten. Herkozen tot bestuursleden werden bij ac clamatie de heeren Jn. Blaauboer, C. Huiberts en J. H. Toxopeus en gekozen de heer J. J. Creutzberg Tot commissarissen werden herkozen de heeren S. Por- tegijs, N. Nap en J. Wt v d. Werf en gekozen mevr. Creutzberg Op een vraag van den heer J. P. de Bruyne of iedere commissaris eene wijk had, ontving

Schager Courant | 1908 | | pagina 1