3811. Gemeente Schagen. BEKENDMAKINGEN. Binnenlandsch Nieuws. 4. (0 f f c r. M. GRAVIN VON BÜNAU. 12. Doi der«i&£ 19 Februari 1903. SGHAGEfi AIisieéb Hiciis- 5 Iv o. 3IÏT. Alurtcitlc- k Lïilliiillai Dit blad verschijnt tweemaal per week Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTKNTIEN in bet eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. o Het Hoofd van het Plaatselijk Beetnnr der ge meente Sc hagen, brengt by deze ter kennis van de ingezetenen dier gemeente, dat het kohier No. 5 der Personeele belasting dienst 1902 van de gemeente Schagen, op den 14 Februari 1903 door den Heer Directeur der Directe Belastingen te Amsterdam is executoir verklaard en op heden aan den Heer Ont vanger der directe belastingen binnen deze gemeente ter invordering is overgegeven. Ieder ingezeten, welke daarbij belang heeft, wordt alzoo vermaand op de voldoening van zijnen aanslag behoorlyk acht te geven, teneinde alle gerechtelijke vervolgingen, welke uit nalatigheid zouden voort vloeien, te ontgaan Schagen, den 17 Februari 1903. Het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur voornoemd, H. J. POT. Grondbelasting. De Burgemeester van Schagen brengt, naar aan leiding van art. 16, 2e lid der wet van 26 Mei 1870 (Stbld. no. 82), ter kennis van belanghebbenden.dat heden ter Secretarie dezer gemeente gedurende 30 dagen ter inzage is nedergelegd eene opgave van uit. komsten van meting en schatting, bedoeld bij de artt. 16, 23 en 43 dier wet. Schagen, 17 Februari 1903, De Burgemeester voornoemd, H. J. POT. De geruchten omtrent het voornemen tot vorming van een ministerie van landsverdediging, waarvan wij onlangs melding maakten, nemen vasteren vorm aan. Er zouden onder generaal Bergansius als minister van het vereenigde departement, een directeur van oorlog en een directeur van marine worden benoemd. Voor oorlog hoorden wij generaal Kool noemen, voor marine den heer Sluyterman, wiens naam reeds met de vacature voor ma rine in verband is gebracht. Hbld. ALKMAAR, 13 Februari. Het raadslid J. F. Moens heeft den Raad voorgesteld, B. en W. te machtigen, aan de commissie die de verarmde Zuid-Afrikaansche Boeren van jong Hollandsch vee wil voor zien, de benoodigde gelden te verschaffen tot aankoop van twee stuks jong Hollandsch vee. Gewroken. In eene Zuidhollandsche gemeente werd dezer dagen, op last van den burgemeester, procesverbaal opgemaakt tegen een lid van den Raad aldaar, wegens het ongemuilkorid laten loopen van zijn hond, zonder dat vooraf was gewaarschuwd. Het raadslid, hulde bren gende aau den dienstijver van den burge meester, trad nn toevallig ook dezer dagen, met twee van zijne collega's, op in hunne qualiteit van brandmeesters, belast met de schoorsteenschouw, en aan de woning van den burgemeester gekomen, deed laatstge- melde den heeren zelf open en verklaarde plechtig, dat zijne schoorsteepen geheel in orde warennu, aan die verklaring wilden zij volstrekt niet twijfelen, doch zeiden, niet onder te willen doen bij den burgemeester, in het vervullen van hun plicht. Zij gingen dus binnen, en constateerden eenstemmig.... dat zij tot hun leedwezen proces-verbaal moes ten opmaken omdat de schoorsteenen niet geveegd waren De Tweede Kamer is bijeen- geroepen op 24 Februari a.s. Tot dusverre bevat de agenda niets anders dan het ver nieuwen der afdeelingen. SSureaas 8C1S AÖEJST, foaasa, UitgeverP. TRAPMAN. Medewerker.1. \V 1 X'K. E L. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 6 Cent. ADVERT&NTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 ct Groote letters worden naai- plaatsruimte berekend. FEUILLETON. Roman van 0 0-0 Ortzin beantwoordde werktuigelijk de buigingen rechts en links, en keek onop houdelijk naar de witte gestalte, die steeds in het dichtst van het gedrang was. Ilse's wit-zjjden toilet en Geldern's kleu rige uniform waren steeds te herkennen iu de bonte groep. Men kon deze twee zeer gemakkelijk in het oog houden. Geldern danste in een razend tempo. Zijn arm scheen zijn dame zeer vast te om spannen. Zijn hoofd boog zich steeds tot het blonde kopje over. Het kwam Ortzin voor, alsof geen paar elkaar zoo hartstochtelijk vasthield. Achter hem scheen een tweetal dezelfde opmerking gemaakt te hebben. Hjj hoorde Ilse's naam noemen. Bijna tegen zijn wil in luisterde hij. „Juffrouw Von Hanstein ziet er verruk kelijk uit vanavond", zeide een stem. De heer moest nog jong zijn, dat hjj zoo de schoonheid eener dame roemde tegenover een sektegenoot. Ortzin kon niet omkijken, maar hij wachtte met gespannen aandacht het ant woord at. „O jaklonk het terug. „Is zij ver loofd met mijnbeer Von Geldern Zij danst maar steeds met hem; en hij ziet haar zoo verliefd aan." Op Vrijdag 13 Februari j.1. was door het bestuur van de Afdeeling NIEUWE NIEDORP van den Bond voor Staatspen- sionneering eene vergadering belegd in het lokaal van den heer G. Wognum te Terdiek, in die gemeente, en tot. bijwoning van deze vergadering waren al de bewoners van die buurt uitgenoodigd. De Voorzitter der afdeeling, de heer D. Kuilman, schetste het leven van ouden van dagen in onzen tijd, die geen eigen middelen van bestaan en geen werkkracht meer hebben. Of zij bij de kinderen over den vloer gaan, waar zij helaas vaak worden beschouwd als te zijn 't vijfde wiel aan den wagen, of in schamele hut wachten op de gaven der be deeling (vaak te weinig om van te leven en te veel om van te sterven) en Op den dood als ver losser, of den derden uitweg kiezen en naar het Armhuis verhuizen, (in onze gemeente op zeer milde wijze ingericht, maar elders meermalen vloekende tegen alle beschaving), overal is het treurig en het is geen wonder, dat luide geroepen wordt om pensioen. Alle partijen zijn het er dan ook over eens, ging Spr. voort, dat aan ouden van dagen pensioen moet worden verstrekt. Zij ver schillen echter in de wijze, waarop liet geld moet worden verkregen, en in vele andere dingen. Een groote fout van de meest voor- uitstrevenden is, dat zij enkel spreken van het pensionneeren van arbeiders, menschen in loondienst dus. Immers, geen onzer, geen landbouwer klein of groot, geen bakker, win kelier of smid, kan de zekerheid hebben, dat hij, ond geworden, zichzelf zal kunnen red den. Uit die standen zouden, wanneer alléén arbeiders pensioen kregen, later weder de armhuizen worden bevolkt. Daarom sympathiseert Spr. met den Bond voor Staatspensionneering, omdat die allen omvat, een gelijk pensioen wil voor allen, van den professor tot de waschvrouw. Hierna zette Spr. de bekende beginselen van den Bond uiteen en spoorde de aanwe zigen tot aansluiting bij dit lichaam aan. Ongeveer 30 personen waren op de verga dering tegenwoordig, waaronder 20 nietleden der afdeeliug. Van dezen werden 10 personen dadelijk lid. Na de beantwoording van een paar vragen werd de bijeenkomst gesloten. Afgewezen. De Koningin heeft afwijzend beschikt op het verzoek om gratie van de nog te onder gane straf, ingediend door M. J. de Jongh, die wegens den moord op het knaapje Marius B. te 's-GRAVENHAGE in der tijd is ver oordeeld tot 25 jaren gevangenisstraf. Bloedvergiftiging. Een inwoner van ERICA (Dr.) S., had een puistje in 't gezicht, dat hij open maakte en daarna bestrooide met poederzeepbloedver giftiging vond plaats en thans is S. aan de gevolgen overleden. In de gemeente SMALLINGER- LAND hebben een weduwnaar en eene weduwe besloten, samen een huwelijk aan to gaan. Hij is vader van 10, zij moeder van 17 kinderen. Men meldt uit VELZEN Eergisteren tegen den middag werd een oud vrouwtje begraven dat langen tijd in het Armhuis was verpleegd. Een man, die geruimen tijd lief en leed met haar had meêgemaakt, wilde, hoewel zelf sukkelend, mede ter begrafenis. Achter de koets löopendé, viel hij bij het buiten verblijf Waterland plotseling dood. Een hart verlamming had een einde aan zijn leven gemaakt. „Verloofd met Geldern antwoordde de danser. „De hemel beware me hjj is haar zwager." „Haar zwager 1 Waar is dan baar zus ter „Die is ziek." „Ach. En als die sterft, worden die twee een paarlet maar op." Daarmede danste het paar verder. Ortzin had genoeg gehoord. Zijn dsme vloog met een gloeiend gelaat van den eenen arm in den ander. Hij verliet zijn plaats en drong door tot aan de plek, waar Ilse juist diep-adem- halend stond. Zonder Geldern maar met een blik te verwaardigen, boog Ortzin voor Ilse. „Mjjn zuster is zeer warm", zeide Kurt. Ortzin antwoordde niet. Hij sloeg den arm om de taille der jongedame en trok haar met zich mede. Zij keek onder het dansen met een lief devollen blik tot hem op. „Eindelyk fluisterde ze. „Je hebt me lang laten wachten." „Kon ik dan Je danst voortdurend met je zwager." „AchKurt, die telt niet meè." Hij keek haar in het lieve gelaat, dat onschuldig als van een kind tot hem opzag. „Ilsebegon hjj. maar hij aarzelde weer. Zij was te lief in haar kinderlijke onschuld. Maar het hielp niet, hij moest haar waarschuwen, „Je doet me een genoegen, als je niet meer met Geldern danst", vroeg hij. „Maar waarom niet?" „Ik zal je mijn reden zeggen. Ik hcop', dat we na het souper, als alles danst, een eenzaam plekje vinden, waar ik eens onge- Op de voordracht ter benoe ming van een Stadsgeneesheer te ALKMAAR, in de plaats van wijlen dr. J. C. M. Simon Thomas, zijn geplaatst de heeren dr. J. C. Overduin en R. G. C. Schröder, beiden arts aldaar. Zondag 15 dezer herdacht de heer F. Peereboorn te WIERINGER- j WAARD, onder vele blijken van belangstel ling, den dag zijner 25-jarige ambtsvervulling als brievengaarder dier gemeente, bij welke gelegenheid zijn kantoor met groen en vlag- j gedoek door welwillende handen was versierd. Door den Postdirecteur, den hr. Oudenhoven, en eene deputatie, bestaande uit de heeren Fetrie,Westerman en Struijf, werd den jubilaris namens het personeel van het postkantoor Schagen, bij monde van den heer Oudenhoven, die hem hartelijk met zijn feest feliciteerde en den wensch uitsprak, dat hij nog lang in j dienst der posteryen moge blijven, als stoffelijk blijk van belangstelling een fraaie leuningstoel met zilveren inscriptie aange boden, welk geschenk door hem dankbaar werd aanvaard. De jubilaris, zichtbaar aange daan, dankte den heer Directeur en de depu tatie voor 't fraaie cadeau en de betoonde' belangstelling en zeide o. m. ook groote reden van dankbaarheid te hebben, daar hij het zeldzaam voorrecht mocht smaken, vier zijner zoons aan de posterijen geplaatst te zien. Des avonds werd den jubilaris nog door en namens eenige ingezetenen uit de gemeente Wieringerwaard een fraai inktstel, papier snijder en twee kandelabres, benevens een aanzienlijk bedrag aan geld ter hand gesteld, terwijl do heer J. P. Backx hem een zilveren vork en lepel vereerde, zoodat de jubilaris met groote voldoening op zijn feestdag kan terugzien. De millioenen-juffronw. De correspondent van het Hbl. te AMERS- FOORT schryft nader De millioenenjuffrouw is hedenochtend naar Utrecht overgebracht en ter beschikking i van de justitie gesteld, voorloopig onder be- scliuldiging van oplichting, doch wie weet wat er nog zal volgen, als bewezen zal kun- j nen worden, wat men deze bedriegster aan wrijft, en naar het schijnt niet geheel en al j zonder reden ten laste legt. Hoe sluw zij is, moge hieruit blijken, dat achtereenvolgens twee doctoren bij haar groote hartzwakte hebben- geconstateerd. De politie vond de oorzaak tot dén zwakken hartslagflesschen, watten en windsels met bloed, dat zij zichzelve heeft afgetapt eer de dokter haar kwam bezoeken. Zoodra de ge- neesheer weg was, verzocht zij om eieren en melk om het gestoorde evenwicht te her- stellen. Hoe deze bedriegster, die, om haar doel eerder te bereiken, huichelde zeer vroom te zijn, er in slaagde het vertrouwen der geloo- vigen te winnen, moge wel hieruit blijken, dat zij één burgergezin voor omstreeks f 200 oplichtte. Toon zij omstreeks Mei des vorigen jaars hier kwam, was zij aan beide zijden mank. In huis zoowel als op straat, bijna een gansch jaar achtereen,heeft zij dat mank-loopen vol gehouden tot het in haar kraam te pas kwam, opeens genezen te zijn. Als wel vanzelf spreekt, verkondigde zij eensklaps, dat zij na een vurig gebed hoop op beterschap bad gekre gen. De hier verworven nieuwe vrienden ver heugden zich mot haar in haar godsvrucht en waarlijk, opeens was de mankheid geheel geweken. Maar erger, veel erger nog dan al dit schandelijk bedrog, is de verdenking, die hoe langer zoo luider werd uitgesproken, dat zij de personen, die door haar omtrent de erfenis-quaestie waren ingelicht, naar het leven heeft gestaan. Wat hiervan zjj, zal de justitiëele exper tise hebben uit to maken. Een feit is het, dat tal van personen, die brieven van haar ontvingen, opeens zware hoofdpijn kregen, niet alleen hij of zij die den brief opende, doch ook de overigen die in de kamer waren. Ook zij, die tijdens een harer weder ge veinsde ziekten bij haar waakten en, op haar verzoek, de kamers steeds in half donker moesten hullen, werden steeds onpas selijk, tot ten slotte niemand meer wilde waken. De zieke werd toen ook eensklaps beter. Indien door het scheikundig onderzoek bewezen kan worden, wat „men" hier als reeds vaststaande beschouwt, dan zal deze rechtzaak er een worden, welke stof geeft tot een roman in een oneindig aantal deelen. Een roman, waarin helaas deze vrouw een rol speelt, den mensch volkomen onwaardig. De uitslag der herstemming tot verkiezing van een lid van den Gemeen teraad van ANNA PAULOWNA, vacature- J. C. van Wijk, gehouden op Dinsdag, is, dat uitgebracht werden 192 stemmen, waar van ongeldig 2. Hiervan verkreeg M. Kooij 92 en C. J. de Mazure 98 stemmen, alzoo gekozen de heer C. J. de Mazure. (Reeds per bulletin medegedeeld aan onze abonné's in Anna Paulowna). Vervolg van het verslag der vergadering van de Land- en Tuinbouwver- eeniging „Lutjewinkel—Weere", gehouden op Vrijdag 13*Februari j.1., ten huize van den heer J. Korff te LUTJEWINKEL. (Zie vorig no. van dit blad.) Na afloop der lezing van den heer Haze- loop werden de aanwezigen in de gelegen heid gesteld, naar aanleiding van het ge sprokene vragen t,e doen en opmerkingen te maken. Door verschillende personen werd hiervan gebruik gemaakt. Een paar leden stelden een stuk land disponibel voor het. nemen van proeven, onder leiding van den Rijkstuinbouwleeraar. Nadat bij monde van den Voorzitter de heer Hazeloop den dank der VergaderiDg had ontvangen, begonnen de huishoudelijke bezigheden. Het bleek nu, dat er 72 personen aan wezig waren, waaronder eenige niet-leden. De notulen der vorige bijeenkomst werden na lezing goedgekeurd. De heer K. Boekei bracht verslag uit van de vergadering, indertijd te Alkmaar belegd, naar aanleiding van de Duitsche Tol tarieven. Ingekomen was een schrijven van de Naamlooze Landbouw- en Handelsvereeniging „Langedijk en Omstreken" met de uitnoodi- ging zich te doen vertegenwoordigen op de vergadering te Alkmaar, om nader te be spreken wat gedaan kan worden tegen het dreigende gevaar nit Duitschland. Besloten werd twee afgevaardigden te zenden en hiervoor aan te wijzen de heeren K. Boekei eu G. Nobel. Verder was ingekomen een verzoek van de N'ederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, om adbaesie te betuigen aan het adres der maatschappij, waarin aan de Tweede Kamer wordt verzocht in deeventuëel aan te nemen wet op de „landbouwraden" den tuinbouw niet op te nemen, daar het aantal tuinbouwers in ons land veel geringer is dan dat der landbouwers, zoodat er kans bestaat, dat in den landbouwraad de tuinbouw in 't geheel niet vertegenwoordigd zal worden. De vergadering besloot, zich te onthouden van adhaesie-betuiging, daar het genoemde hoofdbezwaar even goed geldt voor ieder onderdeel van land- of tuinbouw, voor zoover dit in de minderheid verkeert. Al krijgen we dus een land- èn een tnlnbonwraad, die geheel zelfstandig werken, dan zullen ook de minderheden daarin niet tot haar recht komen, tenzij de toekomstige regeering even goed luistert naar gewone vereenigingen, als naar de officiëele raden, maar dan zijn de laatste vrijwel overbodig. Doet zij dit niet, dan werken de raden dèsorganiseerend op de tegenwoordige organisatie van den landbouw en belemmert dus de natuurlijke ontwikkeling daarvan. Verder kwam aan de orde, wat er gedaan moest worden met de broeiramen, nog een geschenk van de grootmoeder der vereeniging, „de Niedorper Kogge." Daar de vereeniging zelf nog geen vasten proeftuin heeft, werd er besloten, ze onder de aanwezigen te verloten. Nn volgde de verloting, voor velen stellig niet het minst aantrekkelijke deel van den avond. Ruim 200 pakjes met verschillende zaden, zes Westlandsche éénrniters met lijst en een lijst zonder ruit, werden bij loting zoo gelijkmatig mogelijk onder de aanwezige leden verdeeld. - WIERINGEN. J.1. Zaterdagavond gaf de muzlekvereeni- ging „Harmonie" haar laatste winter- uitvoering in dit seizoen voor de gehuwde kunstlievende leden. De zaal van den heer Koorn was eivol. Behalve de muzieknummers, werd nog een blijspel opgevoerd, „De Student thuis", in 3 bedrijven, door Frederik van Eeden. Muziek en tooneel vielen zeer in den smaak van het publiek, dat hiervan door aanhou dend applaus blijk gaf. Een gezellig bal was 't slot. - WIERINGEN. De muziekvereeniging „Harmonie" heeft j.1. Zondag in hare vergadering met algemeene stemmen besloten, om deel te nemen aan bet Nationaal en Internationaal Concours voor Harmonie- en Fanfarecorpsen, te houden op 30 Mei en 1 Juni a.s. te 's Gravenhage. - Te Haarlem werd Dinsdag 17 Februari de Rijks-hengstenkeuring gehouden in de Militaire Manege. Aangeboden werden 16 hengsten, waarvan 2 werden afgekeurd. Onder de goedgekeurde waren „Disponible" van N. D. Kaan re Wieringerwaard „Nelson II" van J. Breebaart Kz. te Winkelen „Wieren" van de Hengstenvereeniging te Wieringen. Deze nieuwe hengst is op de jongste markt te Aurich gekocht. Tevens is hij reeds goedgekeurd voor het Paarden stamboek en hem is de premie van f200. voor Wieringen waardig gekeurd. - WINKEL. Het Bestuur van de Afd. Volksonderwijs heeft Maandagavond j.1. tot voorzitter geko zen den heer K. Boekei en tot secretaris den heer S. Vonk. - Op het adres ter aanbeve- ling van den heer J. Spaans Dz. voor het ambt, van Burgemeester der gem. BARSIN- GERHORN zijn 396 handteekeningen ge plaatst. - WINKEL. Zondag gaf Winkel's Harmonio (dir. de heer A. Egmond) een concert ten huize van den heer C. Kieft, uitsluitend voor kunstlie vende leden met dames. Aan het programma was de noodige zorg besteed door het aanbrengen van een rijke afwisseling. Het vrij talrijk opgekomen publiek keerde zeer volduan huiswaarts. Een geanimeerd bal besloot de bijeenkomst. stoord met je praten kan." „Wat moet ik zeggen, als hij mij vraagt?" „Zeg dat je moe bentdat je niet wilt't hindert niets." „Axel, ik kan hem ni6t krenken hij is zoo goed voor mij." Dit steeds terugkeerende argument bracht Ortzin buiten zichzelf. „God in den hemel, Ilse Zij keek zeer verbaasd op, toen hij op- dezen toon begon. I „Vergeet me", verzocht hij snel. „Wan neer ge zooveel onaangename opmerkingen over je hier-zijn met Geldern gehoord hadt j als ik, dan zou je ook wel prikkelbaar] zijn." f „Onaangename opmerkingen over Kurt en mij j Ilse was bleek geworden. Hij voelde, dat ze beefde. De muziek zweeg. Hij moest haar vrij geven. „Wy spreken elkaar straks", fluisterde hij haar snel toe, eer hij haar overgaf aan Reitzenstein, die haar voor de quadrille kwam halen. De verstoorde uitdrukking van haar gelaat deed Ortzin leed. Het was hoogst onaangenaam, het lieve kind dezen avond te moeten bederven. Maar het kon niet anders. Er moest klaarheid gebracht wor den in dezen toestand. Hij was vast be sloten, Ilse te bewegen, om Geldern's huis te verlaten en zich naar zijne ouders te begeven. Hij zou haar daarvoor zijn rede nen opgeven. Zij zou en moest zich naar zijn wil voegen. HOOFDSTUK VII. Het glanspunt van den avond, het soupar, naderde. Het. duurde een poosje, voordat de oudere heeren hun plaatsen hadden inge nomen. Zij werden bediend, maar voor de jongelui werd in de biljartkamer een buffet opgeslagen die moesten zichzelf maar redden. „Reitzenstein, heb jij onze tafel geregeld?" „Ja, een fideel hoekje hebben we. Neem het me niet kwnlijk, Ortzin, ik heb in plaats van de dikke juffrouw Hagen, de nicht van onzen overste geëngageerd". „De kleine met de gescheurde japon „Jaweleen heerlyk meisje." „Mijnentwege, ga je gang „Zeg, Geldern trachtte mjj te bewegen, zijn plaats te veranderen hij hoorde niet aan de tatel der oude heeren, hij zat liever bij ons." „Je hebt toch niet „Kan je denken. Hij zit vast tusschen de oude Mengersen en de dikke mama Karlowitz. Die houdt hem zeker, die houdt hem warm." „Die straf heelt hij verdiend", bromde Ortzin. „Jij, Sichersdorf, heb jij reeds een dame Je kant dan aan onze tafel zitten." „Jawel, luitenant." „Wie heb je?" „Juffrouw Von Hagen." „Op mijn bevel"! lachte Reitzenstein. „Voor het noodige discours is dus ge- zergd. Vooruit dau." Hjj ging op zijn dame toe en bood haar den arm. Ilse zat zwijgend naast Ortzin. Zij trok haar lange handschoenen uit en legde .se voor zich op de tafel. Ortzin nam ze op en spoelde er nxeê. Onbemerkt stopte, hij ze in zijn zak. Dat gaf straks een goed voor wendsel, om de verloren handschoenen te moeten zoeken. Hij wisselde eenige onverschillige woor den met Ilse. I)e dwang, dien zy zioh met dien stijven praat moesten opleggen, drukte onwillekeurig. De overigen maakten zoo veel te meer leven. „Om 's hemels wil, mijnheer Von Sichers dorf!" schreeuwde juffrouw Von Hagen. „Wat heb je me daar voor leelijks ge bracht. Zeekreeft met vanillesaus en chooo- ladecrême met mayonnaise." „Waarom zjjn uie beide saucen ook zoo geel „Moest men ze terwille van u dan soms groen maken", lachte juffrouw Von Hagen. „Voor je straf moet je nog een maal gaan". „Breng meteen wat voor ons meê, Sichersdorf, maar met zorg uitkiezen". „Hoe gaat het rnet je zuster?" wendde Ortzin zich zacht tot Iise. „Niet goed. Wij zijn zeer bezorgd voor haar. Ik maak mijzelf er al reeds een ver- wjjt van, dat ik hier gekomen ben." „Verwijten? Hoe lang, hebben wij elkaar reeds niet gezien, Ilse „Waarom kom je ook nooit naar Klokkenburg „Wat heb ik daaraan Geldern bljjft steeds bij ons." „Dat houd hjj voor zijn plicht". Ortzin lachte spottend. „Wanneer hjj liever maar om zjjn plichten dacht, die hjj tegenover zijn vrouw heeft, on ons maar met vrede liet. Dan waren we allen ge holpen.1' WORDT VERVOLGD.

Schager Courant | 1908 | | pagina 1