een cast tÉUrkmatt, een vast Werkman, Her, ten rast Merkman, Aardappelbakken, 30 beste Biggen, Een Timmerman, een vast Werkman hM en een Dienstbode, een Me Boerenmeid, JP <f' BREUKBANDEN, GrÉiieiilei Boerenknecht, Boerenknecht, Landhooi. Vrachtrijderij Motorboot. Boerenmeid, OPRUIMING. Wortele 11, reclames. de Natuur-Wollen Ondergoederen L. Beijneveld, Winkel. Ven tegen Militie ftisito en Ongetallen. Alkmaarsehe Sltomsleen- Binnenlandsch Nieuws. Nog een overwinning. ADVERTENTIEN. een goed onderhouden vast Weiiiuan - «f i of Boerenknecht, VctS! *w CrklllUIl, goed kunnende melken, bg P. KOO- een Bakkersleerling, C. PEETOOM, Eerste Nederl. Maatsch. Agenten gevraagd. J. KEUKEN, Groote keuze. Nette bewerking. Afbeeldingen en prijzen op aanvraag. W. F. Stoel Zoon. van zes weken in de boeien op water en brood te ver bieden baar Meesters of Vrouwen kwalijk te bejegenen met w:orden of werken. En - heerlijke bepaling, hè? zoo de dien-tboden iets van hetgeen voorviel ten huize waar zij dienden, buitenshuis overbabbelden, wachtte haar het Spinhuis of Tuchthuis voor den tijd van drie maanden. Ken paar moppen. „Henk", sprak de moeder verwijtend, „wat heb ik je gezegd dat ik doen zou wanneer ik je weer betrapte op het snoepen van jam Henk krabt zijn hoofd met zijn jam vingers en zegt pat is gek, mama, dat u het ook vergeten heeft Ik ben 't ook kwijt". Kleine Jan sluipt, voor hij naar school gaat, naar de v«nken en giet wat petroleum op zijn zakdoek. De meid vraagt - „Wat doe je daar, Jan?" Jan (verlegen): „Ik wou ik dacht dan zullen de jongens denken, dat ik in een auto heb gezeten." Een reiziger versliep zich. In tien minuten moest hij zijn rekening betalen en den trein halen. Terwijl hij de straat opholt, bemerkt hij ook nog zijn valies te heb ben vergeten. „Kijk's vlug of ik mjjn valies niet in kamer 148 heb laten staan," zegt hij tegen den liftjongen. Deze verdwijntde tien minuten zijn al tot zeven ver minderd. Daar verschijnt de jongen. - „Ja, m'neer," hijgt hij buiten adem, „ja, u heeft uw valies in 148 laten staan." 56 000 francs gestolen. Aan onbekenden is het gelukt in den avond van Za terdag een som van 56.000 francs te stelen uit een postzak, die om 6 uur 26 uit Hulst (Z.) verzonden werd met den trein voor Mons. Het geld 56424 francs verzonden door een groote firma te Hulst aan de Ban- aue du Hainaut te Mons, bevond zich in een grooten zakhet zilvergeld los in dien zak, het papieren geld, 56 'biljetten van 1000 francs, in een kleineren zak, die in den grooten was ingesloten. De trein stopte om 8 uur 12 te Mechelen en miste de aansluiting met den trein van 8 uur 16. Daarom Werd'alleen de bewuste post zak naar d/cn trein van 8 uur 42 overgebracht. Nau welijks had deze trein zich echter in beweging gesteld of de hoofdconducteur bemerkte den diefstal. De ze- gels waren niet verbroken, doch in den zak was een aroote snede gemaakt, waardoor het kleine zakje met de bankbiljetten is getrokken. Dat moet geschied zijn op het station te Mechelen, gedurende het oponthoud van 26 minuten. De justitie is aanstonds met haar onderzoek begon nen dat evenwel nog geen resultaat heeft opgeleverd. 's-Hert. Ct Tieljerksleradeel. Door de afdeelingen der S. D. A. P. in dit district is voor de Tweede Kamer definitief candidaat gesteld de heer W. H. Vliegen. ad. Zeldzaam huwelijk. De wethouder van den burgerlijken stand te Rot terdam, jhr. F. van Citters, heeft Vrijdag een >nan in den echt verbonden met een in de strafgevangenis op den Noordsingel aldaar gedetineerde vrouw. Deze zeldzame huwelijksvoltrekking had in de strafgevange nis plaatsgeëmployeerden van dit huis waren de ge tuigen. N- R- Ct Een afsrhnweljjk gevecht. Een afschuwelijk gevecht heeft te Emmer-Compas- cuum, onder den invloed van Schiedammer plaats gehad. Een tiental personen namen er aan deel, met blanke messen. Een van hen, 1 werd zoodanig gewond, dat twee dokters hem moesten verbinden. Nog vier werden zwaar gekwetst. De hoofddaders zijn over de grenzen ontvlucht. Verduistering. Te Alkmaar is gevankelijk binnengebracht VV. H. Br., zich noemende directeur eener ineassobank te Haar lem. 20 Februari was door de rechtbank te Alkmaar de aanhouding van dezen persoon gevraagd. Br. was te Egmond aan den Hoef, en wordt verdacht van ver duistering van een schuldbekentenis. Nederlnndtche^Knas'in het Kngelsehe Parlement. Op den gewonen vragendag in het Engelsche Parle ment werd, de vorige week. door een tweetal (eden de aandacht gevestigd op den invoer van Nederland- sche magere kaas in den vorm van Gheshire. Een der sprekers beweerde, dat de makers van de echte Cheshire ernstig worden benadeeld door den verkoop van dit minderwaardige artikel. Beide sprekers werden namens de Regeering beant woord door Sir Edward Etrachev. Deze vertelde, dat de Regeering met de zaak bekend' is en dat tot dusver geen overtreding van de bestaande wetten plaats had. Zoodra eene dergelijke overtreding geconstateerd wordt zal de Regeering niet aarzelen om in te grijpen. Een derde lid vertelde vervolgens een geval waarbij gebleken zou zijn, dat in Nederlandsche kaas, die slechts 8 pet. vet bevatte, dat vet niet was melkvet, maar een andere toegevoegde vetsoort. Sir Etrachey verzocht hem de bijzonderheden van dit geval mede te deelen, opdat hij in de gelegenheid zou zijn eene vervolging in te stellen. Uit bovenstaande mededeeling blijkt, wat trouwens wel bekend is, dat de Engelsche wetten niet y er bie den den verkoop van kaas uit afgeroomde melk gemaakt. Ind at opzicht bestaat dus voorïoopig geen gevaar voor onze makers, en exporteurs van geïmiteerde Engelsche kaassoorten, die uit min of meer afgeroomde melk zijn vervaardigd. Wel echter loopt onze goede naam weer ernstig ge vaar als op deze wijze in het publiek over de Neder landsche producten wordt gesproken. Het vorige jaar is door dr. Van Rijn over het maken van Cheddar kaas gesproken als een loonende industrie mits men ze maakt van volle melk. Wij meenen, dat deze opmerking alle aandacht waard is. De zuivelindustrie kan wel licht in meerdere richtingen worden uitgebreid, maar zal zulks, op den duur, met succes plaats hebben, dan is het een eerste vereischte om het beste te maken In elk geval mogen wij onzen eerlijken naam daarmee niet in gevaar brengen. Canada, en ook enkele van de Vereenigde Staten, hebben vroeger ondervonden van hoe groot nadeel het kan zijn als men magere of halfvette, kaas voor vette wil doen doorgaan. Door wettelijke voorschriften omtrent het merken der kaas is dat nadeel met veel moeite weer bestreden. Het is werkelijk dringend noodig, dat ook wij maatregelen nemen om eene nieuwe depréciatie van onzen naam te voorkomen. De Zuivelcourant. Opheffing Spaarbank Anna Paulowna. Zaterdag 22 Februari hield het departement Anna Paulowna der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen eene Buitengewone vergadering in Veerburg. Als onder- Be- ope- deze een sigaar ontnomen had. kwamen op den: inval deze eens een z.g. „klapsigaar" te laten rooken, wijl zij zich er zoo slécht mee konden vereenigen. dat de onderwij zer van hunne sigaren profiteerde. In een winkel werd een dusdanige sigaar gekocht en deze werd mee naar school genomen. Toen de onderwijzer nu wederom een sigaar in een zak van één der jongens ontwaarde, werd deze direct in beslag genomen en zoo als gewoon lijk direct opgerookt. Nauw had hij evenwel eenige trekjes gedaan ofhet vuur spoot uit de sigaar, wat vergezeld ging van een hevigen knal. Het geheele lo kaal brak in een schaterlach uit behalve de onderwij zer. die er maar geen behagen in scheen te kunnen scheppen. Vreemde toestanden in den Boterhandel. Uit geheel Europa komen berichten van abnormale toestanden fïvraagd. als het u mng een overzicht der gehouden correspondentie met het hoofdbestuur der Maatschappij, waaruit bleek, dat ook dit hoofdbestuur onder de bestaande omstandigheden de opheffing wenschelijk achtte. Hoofdmotief der wenschelijkheid van de opheffing was de oprichting eene rboerenleenbank alhier, die niet alleen gelegenheid geelt tot sparen en wel onder de meest gunstige voorwaarden en d. egrootst mogelijke zekerheid, maar tevens ook gelden in leen verstrekt. Het bestuur van het departement achtte het in het be lang der ingezetenen bij die bank in het vervolg hunne gelden te deponeeren, vooral ook, omdat zij een hooger pet. uitkeerde. Naast deze spaarbank had men hier ook nog de Rijkspostspaarbank, die zelfs aan kinderen voor de kleinste bedragen gelegenheid tot sparen gaf. Uit een en ander volgde, dat de Nutsspaarbank onder deze omstandigheden geen of weinig recht van bestaan meer had. Met deze conclusie van 't bestuur véreenigden zich de bestuursleden der spaarbank en ten slotte werd met algemeene stemmen besloten tot de opheffing. Aan het bestuur der spaarbank was volgens de wet de taak opgedragen, verder deze zaak af te wikkelen en eerstdaags zal van die zijde leene circulaire de inlej gers bereiken, met bepaling van den tijd, waarop de uitkeering der gelden zal geschieden. Na dank voor de opkomst, werd deze buitengewone vergadering door den voorzitter gesloten. Dat was de bedoeling niet. Eenige jongens uit de hoogste klasse, te Emmer het vorig jaar verbonden aan de drukkerij Hollandia, Compascuum, wien de onderwijzer reeds eenige malen in den boterhandel. Naar kwaliteit wordt niet meer maar boter is. De minderwaardige Australische boter behaalt in Engeland dezelfde prijzen als de beste Deen- sche boter. Handelaars klagen over sterke inkrimping van'hun debiet. Men meent echter üat leen reactie spoedig op handen is. Vreemd steekt hierbij af een bericht uit Bern, in de Zuivelcourant vermeld, waarin gesproken wordt van voortdurende overproductie van boter, waardoor de prij zen slechts met moeite gehandhaafd kunnen blijven, en Inen eenige hoop koestert dat de vastentijd verbe tering zal brengen. Verdronken. Men seint uit Tiel: Een noodlottig ongeluk met doodelijken afloop had Zaterdag even, 5 uur op de rivier voor deze stad plaats. Twee jongelieden van ongeveer 18 jaren begaven zich omstreeks vier uur per zeilboot op de rivier om met den hevigen Noordwestenwind^ die woedde, zich met zeilen te ia museeren. Nauwelijks midden op de zijnde, deed een rukwind de boot omslaan. De jon0 den hadden de tegenwoordigheid van geest zich aan de boot vast te klemmen. Ter hoogte van het inundatie kanaal verdwenen zij in de diepte. Een visscher, die hen bemerkt had, was hen echter reeds nageroeid. en het gelukte hem een der jongelieden, Valk geheeten, van een anders wissen dood te redden. Zijn makker. C. uit Utrecht, kwam echter niet meer boven en moest zijn roekeloosheid met den dood bekoopen. De jongelieden zijn niet uil Tiel geboortig, maa rzijn hier op het gymnasium. De Storm. De storm heeft Zaterdagavond in Haarlem vreeselijke verwoestingen aangericht. Talrijke boomen zijn omge waaid en menige winkelier kan een ingedrukte spie gelruit betreuren. Aan de Nieuwe Gracht bij den Jans- weg heerschte een ware paniek. Daar was een der omgewaaide boomen op de geleiding der electrische tram gevallen, zooda't de draad brak. Een met drie paarden bespannen petroleumwagen naderde en hoewel de voorbijgangers den koetsier waarschuwden, reed deze toch door en kwam met den draad in aanraking, zoo dat hij, als ook een der paarden door den electrischan stroom getroffen werd. Gelukkig bleek de man niet ernstig verwond en kon hij na bij een winkelier op verhaal gekomen te zijn, naar huis gebracht worden. Ook het paard kon nog loopen. De stagnatie w»~d verergerd omdat er geruchten ver spreid werden dat enkele personen bij dit ongeluk ge dood waren, terwijl ook op dezelfde plaats een 82- jarig schippersvrouwtje door een kar was overreden en haar been gebroken had. Nu zag men daar een po- litiebrancard en een vrouw daarin dragen en de ergste conclusies werden getrokken. Het gevaar werd spoedig gekeerd, doordat naar de remise der tram werd getelephoneerd om stroom af te sluiten. Het tramverkeer stond daardoor eenigen tijd stil. Al aanstonds werden alle plantsoenwerkers opge roepen, die er met bijlen op uit trokken om de vele boomen, die het verkeer belemmerden, uit den weg te ruimen. Zaterdagavond ongeveer zeven uur is de 60-jarige melkvaarder J. v. d. Meer op de Noorderee bij Woud send verdronken ten gevolge van den hevigen storm, waardoor zijn zeilbootje tegen ondergeloopen buitenland vastliep. Door de melkkannen overboord te zetten, heeft hij nog getracht zich te redden. Het schijnt, dat Jüj in het buiswater is gestikt. De overledene laat een weduwe achter met een paar kinderen. Te Den Helder is door de windhoos zoo izal men den krachtigen windstoot wel kunnen noemen, die Zaterdagavond te half zeven allen deed opschrik ken heel wat materiëele schade aangericht Behalve een aantal schoorsteenen en ontelbare dakpannen, die naa rbeneden zijn gekomen, werden aan den Kanaal- weg en de Hoofdgracht 2 zware boomen geheel door midden gebroken, met het gevolg dat hun kroon op de telefoongeleiding neerkwam en deze op beide plaat sen vernielde. T)e aan het Weerkundig Observatorium gedane waarneming gaf een windsnelheid van 32 M per seconde, gelijkstaande met een druk van onge veer 115 K.G. op den vierk. M. Zaterdagavond is te Arnhem een wielrijder, toen hij Achter den Toren bij de Kippenmarkt kwam. door een rukwind gegrepen en van zijn fiets geslingerd. De man kwam juist tegen een spiegelruit van 'n café zoodat de ruit brak en de wielrijder op minder gewone wijze cafébezoeker werd. Hij kwam er met gering letsel af. Tijdens den hevigen storm werd op het emplacement der Tramwegmij. ZutphenEmmerik te Doetinchem een deel der zinken bekapping van de rijtuigloods, groot plm. 90 vierk. M. door een windvlaag opgenomen en neergeworpen in een tuin op ongeveer 50 M. afstand. Te 's-Heerenberg werden van genoemde maatschappij twee personenrijtuigen, die op de lijn stonden, door dein wind omvergeworpen. Te Eindhoven ging de storm vergezeld van een paar herige donderslagen en krachtigen hagelslag Te Tongelre sloeg de bliksem in den kerktoren en verbrijzelde een groot stuk muur. Ook in het buitenland heeft het ontzettend gestormd. Zoo is te Londonderry een spoortrein van de rails en van den spoordijk gewaaid. Wierlngen. De heer C. Rjjkeboer heeft bedankt als directeur der zangvereeniging „Oefening Kweekt Kunst." Rectificatie. Onder het verslag van de in de courant van j.1. Zondag voorkomende vergadering der afd. Wleringen van den Ned. Prot. bond, gelieve men de laatste negen regels als niet geplaatst te beschouwen en deze regels te lezen onder het verslag der landbouwvergadering alwaar zjj onder behooren, welk verslag boven dat van den Prot bond staat. Wleringen. Onze afdeeling der Y. P. N. verzond naar de j.1. Vrjjdag te Amsterdam gehouden eierenveiling 2900 eieren. De prijzen hiervan waren van f2 tot en met f4 per 100 stuks. Wegens een groote daling, welke op alle markten was waar te nemen waren de prijzen bjj ver leden week zeer verschillend, daar deze toen van f3.20 tot en met f5 per 100 stuks bedroegen. Redders gehuldigd. Te Den Helder heeft Maandag de uitreiking plaats f;had van de zilveren medailles, door de Noord- en uid-Hollandsche Reddingmaatschappij toegekend aan de redders der schipbreukelingen van de in de Haaks- gronden verongelukte stoomschepen Ninian Paton en Turbo. Aan elk der mannen werd de medaille Inef een hartelijke toespraak overhandigd. De schipper der reddingboot, Th. Rijkers, ontving ook een zilveren me daille van de Koningin-Moeder, ingesteld voor helden moed en naastenliefde. Boefjes. Men schrijft uit IJmuiden: Gisterenmiddag gelukte het een zestal knapen, uit het Rijksopvoedingsgesticht te Alkmaar, bij het zooge naamde wandelen, aan hun bewakers te ontsnappen en in de duinen te vluchten. Gisternacht kwamen vijf van de jongens van de noord zijde uit de duinen, op de sluizen te IJmuiden aan, waar zij werden aangehouden. Afgetobd, na zoo'n zwerf tocht, werd hun eenig voedsel verstrekt en inmiddels de politie gewaarschuwd, die de jongens in bewaring nam, tot nader order. De jongelui zagen er in hun Zondagsche pakjes neties ftit, doch hadden reeds de voorzorg genomen, de blinkende knoopen door boenen te vervangenook aan de petten hadden zij een anderen vorm gegeven. De zesde jongen, die een tegenoverge stelde richting was ingeslagen, is nog niet terecht. -(o)- Onzen vertegenwoordiger werden de volgende feiten medegedeeld, welke voor het algemeen welzijn gepubliceerd wor den. De heer J. Gons, wonende Turfhaven 24 te Hoorn, meldt ons: Voor het ge bruik uwer Foster's Rugpgn Nieren Pillen heb ik gedurende vier-en twintig jaar ontzettend veel geleden aan een nierziekte. Ik had bijna voortdurend een vip mende pijn in den rug en zijdende urine was veelal troebel en vuil en liet veel bezinksel achter. Ook had ik veel last van neusbloedingen en duizelingen veeltijds was ik erg vermoeid, loom en afgemat en bij de minste beweging had ik zware zweetingen. Ik heb jaren onder behandeling ges: aan van welbekende specialitei er, maar steeds werd ik onge neeslijk verklaard. Tot mijn geluk hoorde ik spreken van Uwe goede Pillen, welke alom geprezen werden. Ik begon deze dadelijk in te nemen, en kon reeds vijf dagen later een groote verbetering be speuren. Ik gevoelde mij zeer gelukkig en ging door met uw middeleiken dag nam de beterschap toe, de pijn verdwten en mijn geheele gestel trischte op. Of schoon ik thans nog niet geheel beter ben, zal ik nog eenige dagen met uw geneesmiddel doorgaan, in het vaste ver trouwen, dan eene algeheele genezing tot stand te brengen. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt. De ziekte der nieren wordt aangeduid door eeu dofle pijn en zwakheid in den rng. De zieke kan nauwtlijks loopen. De wreede pijn verlaat hem niet gedurende den dag. 's Nachts is het hetzelfde, ter wijl hij met smart in zijn bed woelt en tracht in te slapen, nimmer rustende op den rug, die 's morgens bij het opstaan pijnlijker dan ooit schijnt. Verzeker U dat men U de échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer Gons gehad heeft. Wij waarsohuwen tegen namaak en ma ken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster voor komt. Ze zijn te Schagen verkrijgbaar bjj den heer J. Rotgans. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van post wissel k f 1.75 voor één, of f 10.— voor zes doozen. Gevraagd, tegen 1 Mei goed kunnende melken en met paarden omgaan, bij R. WAIBOER Cz., Kleiweg te Anna Paulowna. Terstond gevraagd: een liefst beneden de 20 jaar, bjj P. BORST, Oudesluis. Gevraagd: een om terstond of met April in dienst te treden, bij D. APPEL, Moerbeek, Nieuwe Niedorp Gevraagd tegen Mei j oning en Tuin beschikbaar, bij A POOT, Moerbeek GEVRAAGD ceu bij een Weduwnaar zonder kinde ren kan met 1 April of eerder ge- plaats worden liefst uit den Boerenstand. Br. fr. letter B, aan de Uitgevers dezer Courant Gevraagd, tegen ééa of ha lf Maart goed kunnende melken, woning disponibel, bij Jm. BLAAUBOER, Kade, Kolhorn Gevraagd: Een flinke Wegens verandering te koop: een Te koop: 14 15 wagens best gewonnen Te bevragen onder letter 0, aan het bureau van dit blad. op Schagen en Hoorn, onder bescherming der Vereeniging „Algemeen Belang". Informatiën langs de geh6ole route. Te bevragen bg P. BOSSEN, Aartswoud. TB KOOP AANGEBODEN Ook dusdanig te koop, dat de kooper van den tegenwoordige^ eige naar de vracht kan varen gedurende 8 maanden van het jaar. Br fr letter 8, bur. v. d. blad. Te koop: 500 stuks goed kunnende melken, bij Wed. HONING, Winkel, Gevraagd, tegen 1 MaartEen voor 19 cent per stuk, bij WINDER te Evenals vorige jaren beveelt ondergeteekende zich aan als MEN T«., Bra&kpolder gem. Winkel. V66V6r!ÖSKUfiUlG0 Gevraagd en hetgeen erbij behoort. met 1 Mei, goed kunnende plo gen en melken. - Adres Wed. K. JONKER, Krabbendam, gem Warmenhuizen Te koop; bij JOH. NUIJ, Stoomweg, Anna Paulowna. Gevraagd, met Mei goed kunnende melken en rijden, een flinke woning disponibel, bij Jm BLAAUBOER Nes, behagen Gevraagd met 1 Mei a b. bij J. HAGENAAR, Terdiek, gem Nieuwe Niedorp bekend met boeren- en burgerwerk, geheelonth., wenseht eene hem passende betrekking. Br. fr. lett. F 15, Bureau v. d. blad. beiden goed kunnende melken, met 1 Mei AdresJ. DE VEER Jz Schagen. Gevraagd: tegen half Maart, bij P. RAAP, Scha- ger waard. TE KOOP60 a 60 mud r o o d e bij Ju. WAAG, Tjallewallerweg, Schagen. WINKEL. van 41 Gevestigd te 's-Gravenhage. Geheel nieuwe branche. Vraagt prospectussen Op seer voordeelige voorwaarden Zonder concurrentie. - Succes verzekerd. Voor Agentuur enz. zich te wenden tot firma MEIJER PELS, Alkmaar of don Heer C. REMPT Noord-Schar woude Fabrieks i van FRIEZENVEEN} t.jjn verkrygbaar bg te NIEUWE NIEDORP. Uitgebreide geïllustreerde prijscouran ten op aanvrage steeds beschikbaar. ook zonder* veer*.

Schager Courant | 1908 | | pagina 7