Zondao 1 M>art 1P08 52ste Jaargang. No. 433^ Uitgevers: TRAPMAN Co. EERSTE BLAD. INGEZONDEN. Binnenlandse!) Nieuws. Bureau SCHAGEN, Laan D 4. Bekendmakingen. SCHAR Aljreieei Nitms- Atattitit- Lullnvklil Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden AD\ ERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. lrxtrrc. Telephoin No. 20. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 Ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Ott iummrr be*ina> uii *>ier b/iie* GEMEENTE SCHAGEN. Kostelooze Inenting. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Schagen maken bekend, dat op Vrijdag, den 6en Maart aan staande, des namiddags te half vier, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kostelooze inenting en herinenting van de ingezetenen, die zich daartoe aan de Openb. Lagere School aanmelden. Schagen, den 28 Februari 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, a. i. P. BUIS Jz. De Secretaris: ROGGEVEEN. Haringhuizen, 28 Febr. 1908. Mijnheer de Redacteur I Mag ik s.v.p. een heel enkel woordje zeggen aan den heer De Boer? Wanneer deze spreekt van „waarheid betrachten" en eerlijk en nobel" blijven, dan heeft 't allen schijn, dat ik niet de waarheid betracht, niet eerlijk en nobel ben. Dank U, mijnheer De Boer, voor zoo'n compliment. Mij lust het niet nog één woord aan de zaak te wijden, tegenover mijnheer De Boer! Hij moge'tlaatste woord, 't zij hem gegund. Aan U, M. de R,, m'n dank voor de plaatsing van dit schrijven. J. C. VISSER. Geachte Redactie! In het jongste nummer van Uw blad bemerkte ik, dat U ook nog wel van moppen houdt. Vindt U het volgen de oerdomme, dom genoeg om als mop in Uw blad op e nemen Het voorval heeft plaats in Noord-Holland in het jaar 1908. Personenhetbestuur (7 leden) van een kiesveree- niging, waarondereen onderwijzer met hoofdacte,en on- evreden leden. Art. 15 van het reglement der vereeniging luidt: „Bui engewone vergaderingen worden gehouden, wanneer iet bestuur ditnoodig acht EN binnen 14 dagen, nadat een met redenen omkleed schriftelijk verzoek door tien leden bij het bestuur is ingediend. Art. 19. Aan het bestuur blijft over de regeling van zaken, waarin bij dit reglement niet mocht zijn voorzien, en wel in het bijzonder om in buitengewone gevallen, waarin het niet mogelijk is eene algemeene vergadering te beleggen, onder zijne verantwoordelijkheid te handelen. Een met redenen omkleed schriftelijk verzoek om een buitengewone vergadering, door 10 leden onderteekend, wordt by het bestuur ingediend. De eerste onderteekenaar van dit. verzoek ontvangt 't volgende antwoord „Als antwoord op Uw ingezonden schrijven van 14 Fe bruari 1908 molden wij U, dat het Reglement dervereeniging tener gens rept over, „het schryfifen van leden", zoodat, vol lens art. 19, de regeling aan het Bestuur blijft overge- "aten. Met algemeene stemmen heeft het Bestuur in de ver gadering van 23 dezer dan ook besloten geen Algemeene eden-vergadering uit te schrijven." voorz. Tableau secr. JOH. MERZ. „Philotechuic" te Wieringerwaard. De laatste indruk van een tooneelvoorstelling van deze Rederijkerskamer was bijna onverdeeld gunstig. We hebben hier het oog op de opvoering van „In kleinen Kring" van Nouhuijs. Dien avond hebben we zeer veel genoten en de uitnemende eigenschappen van velen der spelers kunnen bewonderen, in een stuk rijk aan in houd en pas voor velen der optredenden. Donderdagavond werd opgevoerd„Ultimo of De aatste der maand", een blijspel van Van Moser, en t spijt ons, het te moeten zeggenmaar de uitvoe ring was ons een teleurstelling. Het schrijvers-product zelf is een onnatuurlijk ding, tonder duidelijke intrige, met de noodige onmogelijkhe den, zoowel in den loop der geschiedenis, als in het ka rakter der personen. Er zit weinig pit in en ook weinig werkelijk geestigs, waar eens hartelijk om kan worden gelachen. Geen inslaande gezegden, niet van die electri- *che vonken van vernuft en geest, die direct vanaf het tooneel naar de zaal overspringen. Alleen enkele vrien delijke tooneeltjes, zooais de vuurproef en waar Rich ter „den ouwen heer" bewerkt, waarnaar men eenige oogenblikken met genoegen kijkt, maar die toch niet in staat zy'n, het stuk in zijn geheel voldoende aantrekke lijk te maken. De keuze kunnen we dus niet roemen. Uns oordeel over het stuk vooropgesteld, voelende lus de moeilijke taak van de dames en hoeren, kunnen we hun spel met alle eerlijkheid loven. Was er ander werk te leveren geweest, het succes zou ook bepaald jrooter geweest zijn. Want inderdaad, velen heb- ben voldoende talent om rollen te vertolken, karakters uit te beelden, op een wijze die allen lof en hulde ver dient. De lange.reeks personen nagaande, die het program- na vermeldt, zullen we ons onthouden van 9en bespre king van elke vertolking apart en besluiten met de van harte gemeende verklaring, dat was dan de uitvoering van Donderdagavond o.i. geen succes in zijn seheel, de leden der kamer „Philotechnie" hebben bewe en, dat hun „kunnen" op een peil staat, dat ons voor ue volgende maal, by een gelukkiger keus, weer een uit voering belooft, die als een groot succes zal kunnen nfen ubugotoeliönd. De zaal was maar matig bezet Deze uitvoering wordt 'Undagavood herhaald. Winkel. Zaterdagavond (29 Febr.) zal de gymnastiek-vereeni- ging „Sparta" op feestelijke wijze haar 25 jarig bestaan vieren, waaraan door verschillende andere vereenigingen ter plaatse deelgenomen zal worden. Het feest zal worden gevierd in de kolfbaan van den heer J. Moejes. School Groetpolder. Voor het schoonhouden der openbare school in den Groetpolder is door B. en W. aangewezen mej. M. Bakker-Ay te Groetpolder. Lnfjewinkel. Ter voorkoming van ongelukken, zal een begin worden gemaakt met het plaatsen van leuningen langs de ringvaart, op de smalste gedeelten van den weg. Bij donker weer is deze weg op sommige plaatsen zeer gevaarlijk te noemen, wijl de lantaarns aan den overkant van de ringvaart zijn geplaatst en dus maar weinig licht op den bedoelden weg verspreiden. Bouwterrein Winkel. Gebrek aan arbeiderswoningen heeft menig landbou- wer reeds genoopt een wonjng voor zijn vast personeel te doen bouwen, en is dit meestal geschied op eigen terrein op of naast het eigen erf. Niet iedereen heeft echter voor dat doel geschikt terrein en nu is de aandacht gevallen op een perceel giond van het Burgerlijk Armbestuur gelegen in het Oosteinde der gemeente en waarvoor reeds door 2 personen een verzoek tot aankoop is gedaan, terwijl het Armbestuur voor den verkoop bereids machtiging aan Ged. Staten heeft gevraagd. Trouwe Eenden. Als be.vjjs van trouw en groote gehechtheid aan de oude verblijfplaats, kan zeker wel dienen dat enkele eenden van den heer Jn. Doorn te St. Maartensbrug, welke het vorig jaar in Alkmaar zijn verkocht, dezer dagen weer by hem zijn teruggekeerd. Daar ze niet konden vliegen, hebben de trouwe diertjes vermoedelijk al zwemmende het oude hok teruggevonden. Onder de i teruggekeerden was er zelfs een bij met één poot. Hoogwoud. i Tijdens den hevigen storm van Zaterdag j.1. woeien van de boerenwoning, bewoond door den heer P. Best de beide schoorstee en af, welk in hun val een groote boevee'heid pannen vernielden en van een in aanbouw zijnde arbeiderswoning in de buurt van bovengenoemd huis, werd de kap geheel opgenomen en naast het gebouwtje naar beneden gesmakt. Het houtw>rk werd uit elkaar gerukt, zoodat met den bouw opnieuw moet worden begonnen. Aartswoud. Zondag en Woensdagavond j.1. gaf de rederijkerskamer „De Hoop" te Aartswoud, in het lokaal van den heer M. Bruin alhier, een openbare uitvoering Het programma vermeldde1. „Naar 't Huis", dramatische schets in één bedrijf, door Inte Onsman, en 2. „Do Kilometer vreter", kluchtspel in 3 bedrijven, raar het Duitsch van Kurt Kraatz, bewerkt door Jac. de Vos. Een vrij talrijk publiek woonde de goed geslaagde uitvoeringen by. Hoogwoud. Aan den heer A. Hazelhofif, hoofd der school in de Kerkelaan, is door B. en W. dezer gemeente twee maanden verlof verleend, tot herstel van gezondheid. Moge zijn verblijf in het Herstellingsoord voor onder wijzers te Lunteren gunstig zijnl Tulpen te Kt. Pancras. Over het algemeen hebben de tulpen te St. Pancras, door de wintervorst niel veel geleden. De velden be ginnen al weer aardig groen te worden. Groentehandel. Met de groentepryzen en verzending wil het tot he den aan den Langedyk en Omstreken nog maar niet best vlotten. Van 18 tot 23 Februari vorig jaar werden van de laadplaats te Broek op Langendyk verzonden 170 wagons groenten, terwijl van 17 tot 22 Februari in dit jaar werden verzonden 131 wagonladingen. Dirkshorn. De openbare uitvoering van het Fanfarecorps „Onder Ons" op Dinsdagavond was niet zoo goed bezocht als gewoonlijk; 't mingunstige weer was daar waarschijnlijk oorzaak van. I Ook nn weer was 'teen avond vol afwisseling, daar toch voordrachten van allerlei aard den avond hielpen vullen, 't Fanfarecorps kon dezen keer niet geven wat het anders vermag, immers moest het door ziekte en andere omstandigheden de medewerking van een vijftal leden ontberenhet Symphonie Orchest vergoedde echter veel. Dat gaf werkelijk iets goeds te hooien. Ook onder de voordrachten waren er, die insloegen zoo o.a. de humoristische ensemble scène „Liefdadig heidskermis" van de dames IJff en Wardenaar, waar bijzonder veel zorg aan besteed was en in zeer goeden toon werd weergegeven; zoo ook de by uitstek gees tige humoristische voordracht van den heer S. Schut, getiteld „Teun de Kippendief". Al met al hadden de opgekomenen zich hun gang naar 't lokaal van den heer Th. IJff niet te beklagen, i llareukarspel (Waarland). Hoe vuurvast sommige meeningen by het volk zyn ingeworteld, niettegenstaande by elke gelegenheid op het onware ervan wordt gewezen, is opnieuw gebleken by het geval van verdrinking alhier, waarvan in het vorig nummer van dit blad melding werd gemaakt, 't Is nl. gebleken, dat de bewuste drenkeling geruimen tjjd op den kant van den wal gelegen heeft, nog met de voeten in het water, daar men met verder meende te mogen gaan, alvorens de politie met het geval bekend gemaakt te hebben. Waren onmiddellijk de bekende maatregelen genomen, misschien ware een menschen- leven behouden. Toen toevallig passeerende personen, beter op de hoogte van een en ander, daartoe dan ook nog pogingen aanwendden, was het reeds te laat en kon slechts de dood van den drenkeling geconstateerd worden. Pompen. Het orgaan van de Vereeniging „Volksonderwijs" deelt ergerlijke dingen mee omtrent het geknoei van bijzondere schoolbesturen, om tegen den 15en Januari op welken datum het Rijkssubsidie in verband met het getal ingeschreven leerlingen van een school wordt bepaald de 90 kiDderen op de school te hebben, ver- eischt om voor een toelage in aanmerking te komen. 't Volgende is er één uit de bloemlezing, die vier gemeenten omvat, nl. Gouda, Eibergen, Wilnis en Ter- Aar. In Ter-Aar, een gemeente van 2800 zielen, zyn vier scholen. De R.-K. school telt 250 leerlingen, de Gerefor meerde 90, de Hervormde 91 leerlingen. De openbare school is sedert 1894, onder bitteren strijd, loeggepompt vati 159 tot nu 49. Nu moest de Gereformeerde er nog 1 meer hebben; dan was die op 15 Januari óók gezegend met een groo- ter deel uit de Staatsruif; en natuurlijk moest die eene van de openbare school gehaald worden. In November 1907 telde de school der Hervormden nog maar ongeveer 85 kinderen en op 15 Januari jl. op den kop af 91. Hoe is dat kunstje uitgehaald? De heer Ter Laan klaagde in de Kamer over vroeg aannemen van leerlingenhjj wist zeker niet, dat er nög een kunstje is om véél leerlingen te hebben. Het hoofd heeft eenvoudig 6 leerlingen, die in 't voorjaar van 1907 de school als „volleerd" of voldaan aan de Leerplichtwet hadden verlaten, weer ingeschreven. Deze komen een blauwen Maandag ter school, b.v. tot einde Januari, en helpen zoo 't getal volmaken. Een hunner is al bjjna 15 jaar. Twee „leerlingen" zyn kinderen van (christelijke) be stuursleden der school en vier zyn kinderen van armen.... De redactie van „Volksonderwijs" zegt aan 't slot van die mededeelingen uit de afdeelingen Nu vragen velen ons: Gaat dat nu maar? Zouden schoolbesturen die op deze wyze Rijkssubsidie weten te bemachtigen, zich niet „wederrechtelijk bevoordeelen" en door „lichtige kunstgrepen" het Ryk tot het geven dier subsidies bewegen Dan zouden zij schuldig staan aan „oplichting" en alzoo vallen onder art. 326 Wetboek van Strafrecht. Gezondheidscommissie te Iloorn. Woensdag j.1. werd te Hoorn de openbare vergadering van de aldaar gezetelde Gezondheidscommissie, op het stadhuis gehouden, voor de behandeling en vastslelling van het jaarverslag over 1907. Aan dit verslag ontleenen wij het volgende Op 1 Januari 1907 was de samenstelling der Com missie als volgt: Dr. A. L. Veenenbos te Hoorn, voorzitter, dr. A. H. v. d Berg, te Midwoud, F. W. J. Boekhout te Hoorn, Huizenga ie Hoorn Secretaris. In 1907 werden 12 gewone en 2 buitengewone verga deringen gehouden. Telkens waren er vele zaken te behandelen en vaak was een genomen besluit in het gezondheidsbelang der 19 gemeenten, welke tot het ge- I bied der Commissie behooren. De opsomming van de 1 ter sprake gebrachte misstanden, als stinkslooten, poe len, slecht drinkwater, bodemvervuiling enz. zou ko lommen vullen, wanneer de verslaggever van de krant den verslaggever der commissie zou willen citeeren. Het werd dankbaar erkend, dat sommige gemeente besturen de wenken, in het gezondheidsbelang gegeven, hebben ter harte genomen, terwijl moest worden gecon stateerd, dat andere het doove oor steeds toedraaiden. Zoo werden de scholen te Nieuwe Niedorp en Mid woud gebracht in overeenstemming met de wenschen Jb. Hartog te Hoogwoud, Mr. K. N. 1 Iangoveld te Twisk, E. Ivluijver te Winkel, V. J. P. de Bloeq van Kuffeler te Hoorn, D. Kuilman te Nieuwe Niodcrp, dr. A. (1 G. Post te Heerhugowaard, N. A. F. Taverne te- Hoorn (benoemd in de plaats van G. H. Hoolwerff die op verzoek eervol ontslag verkreeg) en Mr. A. A. der commissie en werd bij de school te Winkel de re genbak in orde gebracht. Omtrent de school te Zijdewind die ook groote gebreken heeft, zweeg Oude Niedorp's gemeentebestuur. De commissie constateert, dat de drinkwatervoor ziening nog allerellendigst is, in de steden zoowel als op het platteland. Klachten daarover door de commissie bij eenige gemeentebesturen ingebracht hadden tot he den weinig succes. Onbewoonbaarverklaring van 3 woningen te Hens broek, te Heerhugowaard, 3 'te Winkel, 11 te Hoorn, 2 te Oude Niedoirp !en 3 te Aarts woud gem. Hoogwoud, werden door de commissie uitgelokt. Het gemeentebe stuur te Hoogwoud protesteerde tegen de onbewoon- baarverklaringen van 2 dier woningen, maar werd door Ged. Stalen in het ongelijk gesteld. Nog werd op verzoek van dit gemeentebestuur eene woning aan de Langereis voor bewoning ongeschikt verklaard. In zake de volkshuisvesting gaf het gemeentebestuur van Hensbroek een goed voorbeeld. Dit vroeg en ver kreeg n.1. van het Rijk de toezegging van een voorschot overeenkomstig de voorschriften der Woningwet en is daardoor in de gelegenheid gesteld, om op, voor de gemeente weinig bezwarende wijze, de krotten op te ruimen. De commissie hoopt, tiat dit voorbeeld navolging zal vinden. Over het geheel was de gezondheidstoestand binnen het gebied der commissie bevredigend. 24 typhusgevallen kwamen voor tegen 23 in 1906. 6 diphleritisgevallen tegen 13 in 1906. 20 rood vonkgeval ten tegen 19 in 1906. terwijl te Wognum één geval van Meningitis cerebrospi- nalis epidemica werd geconstateerd. Na vaststelling van het verslag werd de vergadering die door 8 leden der commissie was bijgewoond (de heeren: v. d. Berg, Post en Hartog waren afwezig) door den voorzitter gesloten. Hollands Noorderkwartier. De algemeene vergadering van de vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Holl. Noorderkwar tier zal op 18 Maart te Midden-Beemster worden ge houden. Anna Paulowna. De proef, die men te Anna Paulowna met beton voor paardenpad heeft genomen is alleszins gunsüg uitgevallen. Het pad, dat titans van da Kleine Sluis tot voorbij den Kneesweg loopt, zal thans tot aan de Wieringerwaard worden verlengd. Ten einde liet verkeer zoo min mogelijk te belemmeren, zal het beton er bij stukken van ongeveer 1 M. worden ingelegd. Hengsten keuring. De uitslag van de keuring van hengsten in onze pro vincie, gehouden op 27 Februari te Haarlem was als volgt: Goedgekeurd: Wodan van mevr. de wed. Suermondt Kamphuis te EllecomPrins Bismarck van J. D. G. van Gulpen te SpaarndammerpolderJupiter va nP. Kaan Dz. te Anna PaulownaMartin van B. Biesheuvel, Haar lemmermeer Veloce van wed. H. Burgers, Pannerden Graaf Floris V van Vereeniging Wielingen te Wierin- genBaron, vereeniging Noorder IJpolder te Noorder IJ polderPalerino van Baron Creutz te Velp. Voorwaardelijk goedgekeurd: Justus van afd. Terschel ling van H. M. van Landbouw te Terschelling. Afgekeurd: Adonis van A. Colijn Jr., Nieuwer Am- stel; Duck van A. Roodenburg, Haarlemmermeer, Han- njjbald va» Verwoord, Haajrleowjermeer. Werkloozen. Het totaal der bijdragen ten behoeve van de werk loozen te Amsterdam is volgens de laatste opgave, ge stegen tot ruim f 190.000. Aanstaanden Maandag zal nu een algemeene collecte aan de huizen en öp straat gehouden worden. De Alg. Ned. Diamantbewerkersbond keerde in de afgeloopen week aan 3394 werklooze leden een totaal bedrag van f 18,432,50 uit. Er waren 4529 werkloozen, tegen 4731 volgens de vorige opgave. Juiia van Eter—4'nypers. Mevrouw Julia van Lier-Cuypers,, die reeds geruimen tijd sukkelende was, zelfs voor haar 25-jarig jubileum, is in de». Geref. Ziekenverpleging in de Ter Haarstraat te Amsterdam opgenomen en daar geopereerd. De Echo kan mededeelen, dat de operatie goed geslaagd is en de toestand van de patiënte naar omstandigheden be vredigend is te noemen. Spiegels. Een liefhebberij-gezelschap speelde „Ghetto". In het tweede bedrijf, de huiskamer van „Sachel," was de schoorsteen, waarboven spiegel, geplaatst in het mid denvak-achtergrond. Reeds dadelijk kon het publiek, na het opgaan van het doek, den souffleur zien en had daar natuurlijk schik indoch de hilariteit werd algemeen toen men telkenmale de lippen des souffleurs in contact zag komen met het glaasje „Zwolseh," dat de on- deraardsche stem als hartversterking bij zich had staan en de oogen van die „Stem" duidelijk te kennen ga ven de inwendige gevoelens, toen het edele nat 'smans verhemelte bevochtigde. Op het tooneel begreep men niet, waarom het publiek zoo'n pret had het was nota bene een treurspel, en er werd in het kader van het stuk gespeeld. Men werd er nerveus onder, totdat 'n lid der vereeniging den souffleur kwam waarschuwen dat dit „likken gedurende het spelen uit moest zijn. Volkskunst. Een jonge grootmoeder Dc Zutf. Crt .meldt, dat in Zutfen een vrouw op haar vier-en-dertigste jaar grootmoeder is geworden. Het huwen op zestienjarigen leefiijd is er dus ge woonte in de familie. Zij kan met 93 jaar bet-ovcr-ov; r- over-grootmoeder zijn. I Wieringen 1 De verhuring van het grasgewas der dijken en we gen, vischwaler enz. van het Heemraadschap heeft op gebracht f 772.141/2 en de verhuring van het grasgewas der wegen en da begraafplaats te Hippolytushoef heeft opgebracht f 39.32'/2. Wieringen. De heer D. Koppedraijer te Clingö heeft zijn be noeming als onderwijzer aan de O. L. school te "Wes- terland aangenomen. Wieringen. Door den Commissaris de Koningin is tot gemeente veldwachter alhier benoemd, 'de heer G. den Otter, Marechausse te Hontenisse (Zeeland). 1*1 ui 111 vee-ten toonstelling. De vereeniging „Aves". vereeniging voor pluimvee- liefhebbers voor Alkmaar en Omstreken, opende Vrijdag hare gewone jaarlijksche driedaagsche 4entoonstelling, bij monde van haren voorzitter, den heer A. Nuijens, alhier, die daarbij een keurige openingsrede uitsprak, ui de lokalen van |den schouwburg Harmonie, in tegen woordigheid van verschillende exposanten, belangstel lenden en autoriteiten, onder welke laatsten o.a. de bur gemeester en de secretaris dezer gemeente. Deze tentoonstelling, die elk jaar in belangrijkheid schijnt te winnen, mag ook nu weder in alle opzichten uitnemend geslaagd heeten. De sociëteitszaal, van ouds „de ijzeren baan de groots schouwburgzaal en de foyer, alsmede de tooneelruimte, alles is bezet met Kooien; geen ruimte is onbezet gebleven, ja zelfs was het bestuur genoodzaakt, wijl op de lange tafels geen plaats meer beschikbaar was, kooien op elkander te plaatsen. Het most voor het bestuur wel bemoedigend weiken, te zien dat 'zijn strevenbevordering van goede pluimveeteelt, steeds meer waardeering vindt. De ten toonstelling bepaalt zich ook hu weder tot rashoenders, post-, sier-, koppels vliegduiven en show-homers, pau wen, parelhoenders en fazanten, zang- en siervogels watervogels, als: ganzen, eenden en kwakers, tot ko nijnen, voorwerpen ten dienste der hoender-, (luiven- en vogelteelt, alsmede tot voorwerpen, ingezonden tot opluistering. Er is een verscheidenheid van belang, vooral in rashoenders, duiven en konijnen en ze is zeer de moeite waard om te worden bezichtigd. Men krijgt oenigs- zins een denkbeeld van den omvang dezer tentoonstel ling, wanneer we vermeiden, dat het totaal aantal in zendingen niet minder dan 556 bedraagt, waarvan voor rashoenders alleen 223, voor duiven 150 en voor ko nijnen 104. Ook in broedmachines, nesten, kooien, zaden granen, en andere voederartikelen zijn belangrijke in zendingen. Van de bekroningen vermelden we: J. Kamper Hz. te Warmenhuizenpatrijs leghorns, (hennen), 2e prijs buff. orpingtons (hanen) 2e prijs (hennen) 3e prijs en voor opvouwbaar kuikenhok met ren, bestuursprijs met diploma. En Hoenderpark „Retiix" te Sint Pancras Brahma's (hennen) 3e prijs; goud-wijandot teo he nen) zeer eervolle vermelding; witte wijandoten (hen nen) z. e. v., leghorns (hanen en hennen 3e prijsbuff. orpingtons 3e prijs, braekels le prijspauwen le 3e pnjswijandotten le 'prijs en ©ereprijsleghorns e.v. orpingtons 3e prijs; braekels le prijs; pauwen lt en eereprijs en peking-eenden, 3e prijs. Moge menigeen zich opgewekt gevoelen om deze tentoonstelling, die Zondagnamiddag sluit, met een bc zoek ta vereeren. Hij zal zich zeker niet te beklagen hebben, als hij tenminsle niet spoedig last heeft van hett oeteren der ooren, door het aanhoudend gekraai, gekwaak, gekir en gezang. Onverdraagzaam. Het was altijd gewoonte in de gemeente Putten o.d. Veluwe dat de zangvereeniging De Harmonie haar jaar lijksche uitvoering gaf in het gebouw der Christelijke Jongelingsvereeniging. Hiervoor was de toestemming noodig van den kerkeraad. Dit jaar is voor het eerst deze toestemming geweigerd en moet de uitvoering ge geven worden in een koetshuis. De he«r Mail, reeds veertig jaar directeur, is hoofd der ofênbaro school. Verleden jaar is een bijzondere school gesticht. Com mentaar overbodig'. Het Vad. Ruren-oorlng. De families G. en B., beiden te Nulland, oen gehucht bij Kerkrade, woonachtig, leven sedert eenigeu tijd op mmtkr yriejidschappelijk<n voet, schrijft de L. iv

Schager Courant | 1908 | | pagina 1