Buitenlandscb Nieuws. R E C L A E S. SLECHTE SPIJSVERTERING. Gemengd Nieuws. e j "-terke"4 middel Coupon. Aprilgrappen. .Vis 1 April in liet land ik dan is man steeds mee bezig elkaar er tusschen te nemen. Vele couran ten denken verschillende dingen uit om hun lezers bij den neus te nemen. Het N. v. d D. vertelt daarvan het volgende: Al vroeg in den morgen werden de oorbijgangers in de Spiegelstraat staande gehouden door het zien hangen van een nummer van Het Nieuws van den Dag in een sigarenwinkel, een nummer, waarin de Directie aankondigde, dat er staking onder de typo- grafen was uitgebroken en dat, ingevolge de overeen komst onder de loegetredenen tot het Comité van Ver weer. hedenavond geen nummer van ons blad zou ver schijnen. Dat bericht was ernstig genoeg om zelfs de naast er bij betrokkenen een oogenblik versteld te doen staan. vooral een oogenblik later, wanneer zij zichzelf moesten verwijten niet gelet te hebben op den datum, en dus een mededeeling van veertien jaren geleden, zuinig bewaard door den grappigen sigarenhandelaar, voor nieuw gehouden te hebben. Zulk een grap, waarbij men ten slotte alleen zichzelf verwijten moet niet beter opgelet te hebben, is wel een rasechte Aprilgrap. In het bekende geïllustreerde weekblad De Prins was 11 photo opgenomen, van 'n grooten visch. die. zoo luidde het onderschrift, op Woensdag lApril in de vischhal aan de Gelderschekade des morgens om 12 uur onder diegenen zou worden verloot, die met een exemplaar van De Prins tegen dien tijd aldaar zouden verschij nen Wilde de winner de visch niet hebben, dan kon hij f 50 krijgen. Om half twaalf was het in en om de vischhal zwart van menschen, allen wachtend op de dingen, die komen zouden. Er was echter geen reuzenvisch te zien, noch was er van een loterij sprake. De geheele mededeeling v berustte op een April-grap. Sommige menschen vatten de aardigheid vroolijk op en lachten, dat ze er zoo leelijk waren ingeloopen. Andere keken heel zuur. Een juffrouw, die uit Haar lem was gekomen, alleen om haar geluk eens te be proeven, zeide dat ze het niets netjes vond en dat ze da delijk haar abonnement op De Prins zou opzeggen. De meesten echter dachten er. maar gelukkig voor de uitgevers van De Prins, anders over. Zoo was het vol op de Amstelbrug, waar het week blad Het Leven van te voren de fotografie al had gegeven van twee acrobaten, die in perilleuse hou ding op hun handen in het Amstelwater zouden loe pen Het was vol in het Vondelpark, waar De Echo een geneeskrachtige bron had ontdekt en plechtig deed in wijden Maar het ergste maakte het de Telegraaf. Daar js kort geleden, zoo men weet, brand geweest in de zet terij en drukkerij en nu deelde de redactie mede, dat de-American IJzerbeton Maatschappij Holland een ge heel nieuw bovengebouw hadden vervaardigd, kant en klaar te leveren in plaats van het verbrande. Op de ruime terreinen der fabriek, zoo deelde het blad mee, ligt thans de statige bovenbouw, bestaande uit twee verdiepingen, de onderste bestemd voor onze administratie, de tweede voor onze redactie, terwijl on der de glazen bekapping daarboven, de zetterij als van ouds wordt ingericht Alles is keurig afgewerkt en .natuurlijk absoluut brandvrij. Teneinde zoo min mogelijk tijd te doen verloren gaan, is reeds de ge- 'heele inventaris op zijn plaats gebracht De letterkasten zijn met letters gevuld, de zetmachines zijn gemon teerd en in de redactie-kamers staat alles op zijn plaats. De moeilijkheid bleef het vervoer, dit evenwel werd opgelost door in gebruik te nemen den grooten scheepsbok van de Gebr. Goekoop. 's Middags 1 uur zou de tocht aanvangen en het gevaarte worden vervoerd. De tocht zou gaan langs den Overtoom, de Nassaukade tot de De Clercqstraat, vervolgens langs de Rozengracht, de Raadhuisstraat en den N. Z. Voorburgwal tot aan de St. Nicolaasstraat Deze straat is evenwel smal en daar zou men de ge heele zaak op zijn kant zetten en vervolgens plles door den bok opgeheschen en op het bestaande gebouw plaatsen. Met ijzeren trekstangen- wordt het daarna op z'n plaats gebracht, geankerd door do gereedstaande werk lieden der Gemeentelijke Electrische Centrale aan het kabelnet aangesloten. Vijf minuten later draaien onze persen en terzelfder tijd zullen de eerste exemplaren van ons blad onder het publiek op den N. Z. Voorburg wal verspreid worden. Dit alles is mogelijk, doordat zoowel redactie als zetterij tijdens het transport in het gebouw aan het werk blijven. Het Amsterdainsche pu bliek krijgt dus een even ongezochte als eigenaardige gelegenheid een blik te werpen in het in zijn ganschen omvang in vollen gang zijnde dagblad-bedrijf. Zoo vertelde het blad entegen den middag stond de SL Nicolaasstraat zwart van de menschen, die met den neus in de lucht naar de bovenver diepingen tuurden, waar ijverige sloopers aan het werk waren. En op den Voorburgwal stond het publiek zes rijen dik. Maar de stoet kwam niet 1 April. Een kiesvereeniging. In de jongste vergadering van aandeelhouders der eoop. boterfabriek te Varseveld is een voorstel inge diend om onder de aandeelhouders een kiesvereeni- ging voor bestaande vacatures op te richten. Vad. van een Turkseh gevangen», dfe van Grieksche lotgö' noeten een en ander vernomen bad, dat hem verden king deed koesteren. De politie nam eenige personen in beebtenis en kwam toen weldra op het spoor van de samenzwering, waarin Grieken, Turken, Armeniörs en Russische onderdanen waren betrokken. De Kussen moesten echter, op het krachtige aandringen der Russi sche ambassade, in vrijheid worden gesteld. Een bijzon dere commissie, onder leiding van den grootvizier, is met het onderzoek der zaak belast. Onder debetrokken personen behoort een adjunct-dragoman van de Russi sche ambassade, die in het gezantschapshotel, in tegen- j woordigheid van den Turkscben minister van buiten- landsche zaken, is ondeivraagd. Waarschijnlijk staat de ontploffiing van bommen te Pera verleden week, in ver band met deze geschiedenis. Frankrijk. President Fallières zal binnenkort oen bez:ek brengen aan het Engelsche bof en aan de Fransche Kamer is daarvoor een krediet van 130.000 francs gevraagd. In zijn toelichting tot die krediet-aanvrage zegt minister PichonTeneinde gevolg te geven aan de vriendelijke uitnoodiging van Z. M. den Koning van Engeland aan den president der republiek, is deze van plan in Mei a.s. naar Londen te gaan. Deze officieele reis zal de bestaande entente tusscben beide landen nog hartelijker maken. Bij de berinnering aan het bezoek van president Lou- bet en de warme ontvangst, die dezen by bet Engelsche volk ten deel viel, mag men tevens met vergeten de hartelijkheid, onlangs betoond by de onderlinge bezoeken van de kamers van Koophandel en de gemeentebesturen van Londen en Parijs. Het bezoek van den president kort voor de cpening van de Fransch-Eugelscüen ten toonstelling te Londen zal een nieuw bewys zyn van het groote belang, dat de regeering in Frankryk sielt in de handelsbetrekkingen tusschen beide landen. Ten einde nu hare taak waardig te kunnen vervullen, ver zoekt de regeering bet parlement een buitengewoon crediet van 130.000 francs toe te staan Spanje en Japan De Japansche prins Koeni is in Spanje geducht ont haald. Te gast, uit ryden, party op party, do zoete koek kon niet op.Telegrammen en nog ééns telegramuienwerdon gewisseld met de beste wenschen van bet eene land naar het andere. De plot&Büng ontstane vriendschap, die het keizerlijk Japansche huis ineens voor het Spastische hun schijnt te voelen, is vreemd, en wekt verwondering op. Wat beteekenen die telegrammen, wat die plotselinge toege negenheid? Heeft dit langdurige bezoek van prins DuHscheö gezant te Washington, Speel von Stemhurg. In zeker» opzichten kan geen enkel boek ter wereld met dit geschenk van den Keizer aan den president wedijveren. Elk boek ter wereld kan in de schaduw van dit boek staan. Hef is hei grootste, dikste en zwaarste boek dat ooit werd gebonden. Er zijn geen mannen sterk genoeg om het te dragen, zoodat het met een wagen naar bel Witte Huis gebracht is. Na de aanbieding en vertooning aan president Roosevelt is liet boek bijgezet in de boekerij van het Congres. riet boek is twee en een halven meier boog, siu- dcrhalven meter breed, bijna een meter dik. Een ti tel staat er niet op, maai' op den binnenkant ptaat geschreven dat keizer Wilhelm en het Duitsche volk uit boek aanbieden aan Theodoor Roosevelt en het volk van de Vereenigde Staten. De inhoud wordt ge vormd dooi' prenten met afbeeldingen van Duitsch- land. Een verlof tot begraven. In vroeger jaren was de gezindheid in Turkije je gens de Cnristenen niet zoo heel best, en als bewijs daarvan deelt „the Lancet een verlof tot begraven mede, dat honderd jaar geleden in dat land, ten behoeve van een Christen-overledene afgegeven werd, en waar van een inzender haar de vertaling verschafte. Het luidde aldus: gdcomen. zond wilgen tijd geleden de onderminister van oorlog Chérou een intendant naar de beestenmarkt die hier iedere week bij de abattoirs van La Vil lette gehouden wordt. De intendant, die zich natuurlijk wel gewacht had in uniform Ie verschijnen, zag al gauw dat een gedeelte van de markt gevuld werd door een honderdtal beesten, die er allerellendigst, mager en ziek uitzagen. Hij vroeg langs zijn neus weg, wat die beesten daar deden, die konden toch zeker niet verkocht wor den 1 Nou, zeiden de ruwe slagers, tot wie hij zich wendde, jij bent hier ook niet best bekend, vrindje. Dat is het „kelkhof van het oosten. Die beestjes bennen voor onze soldaatjes aan de grens anders zou nie mand die vuiligheid ook willen hebben. Een volgenden keer trok de intendant een blauwen kiel aan en ging er als veekooper heen Hij kocht drie armzalige beesten voor een belachelijken prijs, maar onder uitdrukkelijke voorwaarde, dat de verkoo- per, niet aansprakelijk zou zijn, wanneer het vleesch als ongeschikt voor de consumptie zou worden af gekeurd. En dat was verstandig van dien verkooper, want toen den volgenden dag de beesten onder controle van den veearts te La Villette geslacht werden, bleek dat ze alle drie onbruikbaar waren. Uit alle verdere onderzoek bleek, dat de garnizoenen Gezien een verzoekschrift, ingediend door den bis- geregeld met deze vuiligheid vergiftigd werden, en het 1r f - J—L'-- i"1- schop der ongeloovigen, ten behoeve van den overledene X, en overwegende dat deze dood is en wij weten, dat hij als hij onbegraven blijft, de lucht, die inge ademd wordt door de ware geloovigen zal bederven, wordt hem bij deze vergunning gegeven te worden begraven op de bekende plaats en zijn gezelschap jn te hel te gaan opzoeken. .Misbruik van kinderen. Door een van de politierechtbanken in Londen wer den onlangs twee Italianen tot een maand gevangenis straf veroordeeld, wegens bedelarij, met een, tot bet opwekken van medelijden, meegenomen kind van twee jaar. Bij het onderzoek bleek, dat tot dit doel dikwijls Kinderen gehuurd worden, gewoonlijk voor zes stuivers per dag, op dezelfde wijze als men zich vroeger, om net orgel dat men draaide te versieren, een aapje aan schafte. Er wordt in Londen op dit heeie bedrijf met kinderen en op liet loopen met loi gels, waarbij gewoonlijk de kleine kinderen worden meegenomen, streng toe gezien, maar het misbruik is zeer verbreid en niet gemakkelijk geheel te keeren. Eeu snuggere. Kippenvoer is in Mexico goedkoop en in den Ameri kaans clien Staat Arizona zijn de prijzen voor kippen hoog Deze dieren in Mexico te fokken en dan over de grens te brengen; dan wel hen te fokken op Ameri- Kaanseh gebied met voer uit Mexico, zou zooveel aan Ik-- - Koeni, de telegrammen wisseling, de reeka feestmalen, rechten kosten, dat de fokkerij waarhii Mfliira onk aanzit ynnri anHwrAn orr/Aiirtolau rlon l 7/m «aia» iv.i geen winst zou geven. Daarom heeft een slimme 1'ankoe, Auios Barrow, een lange ren gebouwd op de grens uiet een tussclieiischot op de grenslijn. Wanneer zijn dieren ge voederd worden, jaagt hij hen Mexico in en idrijft hen vervolgens terug naar de Vereenigde Staten, waai' zij zich met spijsvertering en eieileggen onledig houden. Chiueesclie Landsverdedigers. Zooals we reeds herhaaldelijk berichtten, legt China zich zeer ernstig op legerhervormingen toe, in de hoop, zich binnen tien jaar op het bezit van een goed georga niseerde troepenmacht, minstens acht niillioen sterk te kunnen beroemen. Dat deze reorganisatieplannen niet bepaald overdre ven genoemd kunnen worden, bewijst een .beschrijving, die een medewerker' van de Gazeta di Torino,' over de Cliineesche landsverdedigers geeft Tot voor zeer korten tijd had ieder langstaart, die een -uniform droeg, op borst en rug een geweldig breede, witte lap, met reusachtige letters versierd, en wie in de eene hand een geweer droeg, had beslist in de andere eenparasol. Groepjes van acht soldaten kwamen onder een ont vettend bontgekleurd vaandel bijeen, waarop de aller- vreeselijkste dreigementen geborduurd waren. De on- derollicieren lieten, ten einde een ieder van hun macht te waarbij Maura ook aanzit, geen anderen grondslag dan enkel vriendschap? Zijn dit alleen eenvoudige manieren van hoffelijkheid, of wel mag men er den voorioo- per in zien van een „entente" tusschen de twee landen, die de keten Engeland-Frankryk-Spauje-Ruslanu en Japan volmaken moet Het zou een heel natuurlijke zaak zyn als Spanje en Japan, beide verbonden door een sterken vriendschaps band aan Engeland, op hun beurt ook vrienden werden. Maar Japan zou daar niet toe overgaan als bet er geen voordeel in zag; de Japansche politiek is voorzichtig, werkt voort aan de volmaking van zyn krachten, met alleen materieel, maar vooral ook moreel. Waarom die plotselinge vriendschap van Japan voor Spanje? De Filippijnen In geval van oorlog tusschen de Vereenigde Staten en Amerika, is het bijna zeker, dat de krijg gevoerd zal worden op of om de Filippynscha eilandi-n. En op die eilanden bestaan drie partijende party, die het betreurt van Spanje gescheiden te zyn, dus de Spaansch- gezinden, die zeer machtig zyn; ten tweede de onaf- hankelykheidspartij, en dan de Amerikaansche party, d. w. z. degenen die het Amerikaansche juk gewillig drager. Deze laatsten vormen verreweg de minderheid. De Spaanschgezinde partij echter is een macht, waarmee in geval van oorlog rekening dient gehouden te worden. I Jk..„AV. En dat nu doet JapanIs daarom niet prins Koeni den tijger,' ondier, onoverwhüiehjk"ueusi^rn^ei',^eii was secretaris van de metselaarsvereeniging, er zin'dm naar Madrid gezonden Zou het niet een prachtige dergeiijKe fraaie inscripties borduren e dooden gevallen. Elf agenten en carabinieri zijn maatregel zyn van de Japansche politiek zich Spanje's Als het gevecht begon brulde het' geheele leger, op vriendschap te verzekeren? Nu, m deze dagen, dat er een bepaalde melodte: Doodt hen, doodt hen voortdurend sprake is van een AmenkaanschJaDanachen Aon iiciii den ?n beffen aanval op de fl«ertea, <Ue zü met stee- overtuigen, op de borst hunner uniformen de woor- bombardeerden. Een arbeider werd nog gedood, liy den tiioer nnHUr I.aij; L Was nmrKtin» ran mih.»!..-. is maar al te waarschijnlijk dat van de controleerende veeartsen, althans sommigen, van die knoeierijen heel wel op de hoogte waren. Maar het ergste is nog de ontdekking, dat er voort durend een heel leger van bedriegers aan het werk is om te zorgen, dat „het kerkhof van het Oosten altijd voldoende voorzien blijft. Een groot aantal arme drommels, die zoo goed mogelijk hun kostje moeten zien te verdienen, trekt op het platteland van boerderij tot boerderij om zieke beesten te zoeken. Vinden zij er een dan waarschuwen zij den commissionnaire, een rijken tusschenpersoon, die van dezen handel leeft en goed leeft aangezien hij van eiken koop minstens 40 pet. voordeel trekt die zich dan mei den boer in Verbinding stelt en de zieke beesten of direct of via La Villette aan de legar-leveranciers overdoeL De mogelijkheid van het bestaan en zelfs rijk worden van deze commissionnaires enkel en alleen door dezen schan delijken handel bewijst wel welk een omvang het kwaad gekregen heeft. Dat de vete epidemieën, die onder de garnizoenen van het Oosten voorkomen het gevolg zou den zijn van dit ondeugdelijke voedsel zooals nu som mige bladen vertellen, is misschien wel wat veel ge zegd. maar ook zonder dat is het denkbeeld dat zij voor het goede geld van het Rijk zulken ignobelen kost te eten krijgen al erg genoeg Tegen verschillende leger-leveranciers zijn nu klach ten bij de justitie ingediend; enkelen zitten al achter de tralies. In de Ka mei' zal over de zaak worden geïnterpelleerd. Ongeregeldheden te Home. Donderdag had de begrafenis plaats van Macon Premucio, die ten gevolge van een ongeval by den arbeid om het leven was gekomen. Een aantal socia listische vereenigingen woonden de uitvaart by. De stoet wilde over het plein Venizia steken in stryd met de bevelen der politie en trachtte met geweld zich een doortocht te banen. De lijkkoets reed tegen de troepen, die haar ti achtten tegen te houden, in. Er werd met steenen geworpen naar de agenten, een commissaris en verschillende agenten werden gewond. Toen hoorde men eensklaps een schot, volgens den commissaris gelost door een der betoogers. De publieke macht, zich bedreigd achtend, loste daarop eenige schotentwee betoogers werden gedood en 12 anderen gekwetst. De laatsten werden naar het hospitaal gebracht. Later wordt nog gemeld De betoogers, behoorende tot de weerstandsbonden van metselaars, grondwerkers,slagers, en tot soclalistiscli- anarchistische vereenigingen, boden openlijk tegenstand aan de gewapende macht, maakten zich meester van twee groote kat ren met steenen en deden een verwoe- A Aan moed en fatalistische lijdzaamheid ontbrak het oorlog, zyn de Japansche politici voorzichtig genoeg j nooit. Gedurende den oorlog met Japan, trokken Cfai- niets te verwaarloozen, wat hun eenmaal misschien by neesche troepen, slechts met boog en vaandel uilge- het landen van troepen op die eilanden behulpzaam t rust, moedig het geweervuur en de kanonskogels te- zijn kan. gemoet. Plotseling kwam er een geweldige regenbui Is Spanje er voor of tegen? De meeningen daarover opzetten. Dadelijk lieten de soldaten hun wapens in zyn zeer verschillend. Het verlies der Filippijnen is den steek, en spanden hun roode schermen uit. liet voor de Spanjaarden nog altijd een open wond. Ze een- geweervuur der Japanners weid voortdurend sterker; maal weer onder Spaansche vlag te zien, deze hoop de tijgers en neushoorndieren vielen aan alle kanten zelfs bestaat niet meer. Maar zeker zoude het den doch de moedige -schermdragers vervolgden hun weg, tol Spanjaarden een groote voldoening zyn, als een derde ook de laatste man gesneuveld was. er mee loopen ging. Alles in ie waaic Maar daarnaast ryst een andere meening De HerMdo Parijsche van HbicL zond dezer van Madrid had de vonge week een artikel over een «^pon^tie, waarin het een en ander oorlog tusschen Japan en de Vereenigde Staten. Het W®.(1 medegedeeld over hetgeen men in Parijs en elders slot van dit artikel luidde: „Japan heeft reeds eenmaal eet yoor VtoesehwareaL over een Europeesche, over een blanke natie gezegevierd wafldelde OJlLall^> Z(X> schrijfl hij) m de mocht nu deze oorlog uitbreken, dan kunnen wy niet name stemming die de combinatie van een juistgevulde anders doen, dan den blanken wapenen de z ge wenschen,0 n 1 ...-Jj;J. 1 Roekeloosheid gestraft. A. T. te Zegge hield Woensdagavond een brandende lucifer tegen een geweerpatroon, waardoor deze uit elkaar sprong, met het gevolg, dat zijn rechterhand verbrijzeld werd. N. R. Ct. Een brutale aanranding. (Zie 3e blad.) Omtrent de aanranding en berooving van den geld- ophaler van Dalon, van de gemeentegasfabriek te Roer mond, bericht men nog het volgende: Dinsdagavond tusschen half acht en acht uur werd de geldophaler dar gasfabriek J. van Da lon op den Prinsendijk onverhoeds door een persoon aangevallen, die hem eerst met peper in het aange zicht geworpen had. Er ontstond een worsteling, waar bij Van Dalon door nog een tweeden persoon, een fietsrijder, mede schijnt aangevallen te zijn. Deze per soon, die op een fiets zonder licht zich in de omge ving van v. D. op den bewusten avond opgehouden heeft, schijnt een der helpers gewaarschuwd te hebben, dat v. D. door de St. Jansstraat, langs den Prinsen- dijk zijn weg naar de gasfabriek nam. V. D. is met een scherp voorwerp ernstig in het aangezicht ver wond, terwijl hij na zijn val op hoofd en borst ge trapt is. Hij werd gevonden door een voorbijganger, zekere S., die uit visschen geweest was. Op het bu reau der gasfabriek werd hij binnengedragen, waar dokter Geelen hem verbond, vervolgens is hij naar zijn woning overgebracht. De aanvallers hebben zich van zijn geldtasch, die hij aan een riem om zijn hals onder zijn jas droeg, meester gemaakt. De riem was op twee plaatsen doorgesneden. De tasch hield onge veer een bedrag van f 450 aan Hollandsch geld o.m. rijksdaalders, guldens en een paar gouden tientjes in. Een hooger bedrag aan bankpapier, dat v. D. in een portefeuille in den binnenzak droeg, werd niet ge roofd. Twee daders schijnen in het spel, van welke een met een fiets. De aanvaller moet zijn een flink per soon met een knevel, staanden boord en dragende oen slappen hoed. In de nabijheid van de plek,, waar de worsteling plaats had, werd nog een bedrukte zak met een hoeveelheid witte peper gevonden, terwijl de klep van Dalons dienstpet was afgescheurd. De justitie en politie stellen een ernstig onderzoek in naar de daders. Nog vernamen we, ofschoon v. D. ernstig, toch niet levensgevaarlijk gewond is. Tnrkjje. De Turksche politie heeft in de laatste weken een wydvertakte samenzwering ontdekt tegen den Sultan. De aandacht was hierop gevestigd door de mededeeling al zyn dit de Vereenigde Staten Hoe het zy, Spanje kan wederkeerig geen schade hebben by de vriendschap van Japan. En als waarlijk deze plannen van toenadering bestaan, zullen zy in Spaansche handelskringen zekerlijk een goede ontvangst vinden. Ook op politiek gebied kan Spanje er geen nadeel by, want het zal de volmaking zyn van de keten Engeland-Frankryk-Spanj6-Japan en Rusland. China en Japan. Japan is boos op China, dat is nog steeds een gevolg van de verbeurdverklaring door China van het Japan sche schip. Zoo men weet, heeft China voor de Japansche eischen in deze moeten bukken, maar de bewoners van Kanton, niet tevreden met de vernedering hunner Chineesche regeering, willen nu op een audere manier Japan straffen. Er is een boycot over Japansche goederen uitgesproken. odrie vleezige ruggeiT zaten vastgeprikL De beweging tot het boycotten van Japan 'ef^jfcop, <4e eerste stond: „cheval, première qualité. spreidt zich nu in China als een loopend vuuj\JTn Kan- fte iww*t#»- mni»t ton zijn vergaderingen van 50.000" tot 100.000 veront waardigde Cliineezen gehouden. In Japan wordt men bang voor de gevolgen. Graaf Hajasji, zoo verzekert de correspondent van de New York Herald, heeft daarom de keizerlijke regeering te Peking laten weten, dat hü China aansprakelijk stelt voor de verliezen, die de Japansche handel ten gevolge van den boycot zal iyden! In Sjanghai vindt men den boycot echter algemeen een rechtvaardige vergelding, aangezien de Japanners degenen zün geweest, die in 1905 den boycot van Ame rikaansche goederen in China hebben aangestookt. - o" maag en een ai koesterend Maartsch zonnetje schenken kunnen van mijn nederig woonhuis want op 't punt van 't uiterlijk schoon dezer etablissementen houd ik het met Liriah Heep toen mijn oog viel op een slagerij. Hoe dat zoo kwam weet ik niet, want er was schijnbaar niets, dat ze van de andere slagerijen on derscheidde. Buiten, onder den luifel, lagen de klaar gemaakte biefstukjes en rolladetjes' en nieren, en le vers gereed voor de huismoeders, die ze als 't uiter lijk en de prijs op het ingeprikte vlaggetje haar be viel, in Raai netjes naar huis zouden dragen; binnen hingen de groote opengespalkte beestenlijken als een welsprekende, hoewel stomme aanklacht tegen 's men schen onuuvoi'isme. Zoo ooit, dan was op dit oogen blik deze aanblik mij weinig aangenaam, en ik zou er dus al heel gauw weer vandaan gekeken hebben, toen mijn oog plotseling gepakt werd door de schitte ring van drie keurig gepoetste koperen platen, die in gewond. De algemeene werkstaking is geproclameerd. Het gebeurde wekte hevige ontroering in de Kamer, de republikeinen namen een zeer vyandige houding aan tegen minister Giolitti. Duidcljjke feiten die de werking der ziekte aautoo nen en hoe ze genezen kan worden door Moeder Seigel's Tabletten. be zoo waar Godsdienstige feesten Iu Engelsch-lndië. De grootste gevaren van een godsdienstig feest jn Engelsch-lndië voor de openbare gezondheid hebben de regeering. bij een feest dat onlangs in Calcutta ge vierd zou worden, aanleiding gegeven tot uitgebreide voorzorgsmaatregelen. In de eerste plaats werden de stations, waar de pelgrims aan zouden komen van al het noodige voorzien, en werd verder vooral ook aan de omgeving van den tempel, waar het feest ge vierd zou worden, ernstige aandach! geschonken. Tanks met water dat verdacht was, weiden dooi' de poli tie bewaakt, en de pelgrims werden door speciale agenten bij trommelslag tegen het gebruik van water uit de rivier gewaarschuwd. Om voor het geval, dat toch ziekte uit mocht breken, gereed te zijn, waren in drie hospitalen 400 bedden beschikbaar gesteld, en met be sturen van begraafplaatsen overeenkomsten getroffen ten iiehoeve van de dooden. De geheele organisatie stond onder controle van de geneeskundige autoriteiten, die een grooten staf helpers, door een Insigne kenbaar ge maakt, onder zijn bevelen had. Een boek. Keizer ilhelni heeft president Roosevelt een boek ten geschenke aangeboden door bemiddeling van den Op de tweede: mulet, première qualité. En op de derde: ane, première qualité. Ik ben doorgeloopen, want het past niet voor een Parijzenaar zich over iets verwonderd te toonen; ik hield mij dus uiterlijk kalm en stak een sigaret .op. Maar in mij stormde het. Want ik bedacht: dat de solide en blijkbaar duur betaalde koperen platen de hypothese van een uitzon deringsgeval uitsloten, dat deze slager dus geregeld paar den muildieren en ezels moest slachten, en verkoopen, dat het niet waarschijnlijk was, dat de paar den, muildieren en ezels, die van tweede en verdere kwaliteiten bleken te zijn, onverkocht zouden blijven, en dat, daar immers bij eiken handel onderdöeljeii. zijn, die niet la an de grooie klok gehangen worden, het wèl ongewone gedierten moesten wezen, die hier Ln Parijs de clandestiene rol vei'vullen, die hij ons door de hier openlijk tentoongestelde langooren wordt gespeeld Ik heb eens een verhaal gelezen van een mijnheer, met een héélen knappen Lranschen kok. Die mijn heer Wedde ine.t ziin L-.L- a..i u:: Eris niets in de geheele wereld half langrijk als spijsvertering. Het is het proces naar door ge gewoon voedsel omzet in de stoffen van uw eigen lichaam, de werking om uw leven, en trouwens van alles dat leeft, in stand te houden. Slechte spijsvertering is daarom de wortel vau alle kwalen. Andere ziekten tasten slechts bijzon dere gedeelten van uw lichaam aan slechte spijs vertering tast uw geheele lichaam aan, ondermijnt uw gestel en vergiftigt de eigenlijke bronnen van uw bestaan. Volkomen verteerd voedsel wordt omgezet in rijk, zuiver bloed, waarin geen ziektekiemen kun nen leven uw lichaam is geheel doorvoed, er is weerstandsvermogen en ziekten kunnen niet door dringen. Voedsel dat echter slechts gedeeltelijk verteerd wordt, staat geen voldoende voedende voedende stoffen af en onzuiverheden, voortko mende uit de onverteerde massa in maag en inge wanden, vergiftigen uw bloed, verzwakken uw lichaam en bauen den weg tot gevaarlijke ziekten. Bij de eerste teekenen van verzwakking in het spijsverterings-pioces gebrek aan eetlust, verstop ping, beslagen tong, wind, hoofdpijn, benauwd ge voel na het eten neme men Moeder Seigel's Tabletten, en maanden, wellicht jaren van lijden zullen U bespaard worden. Moeder Seigel's Tabletten zijn een zuiver plant aardig geneesmiddel, bereid volgens een recept, dat gedurende meer dan veertig jaren over de geheele wereld met onfeilbaar succes gebruikt is ter genezing van alle mogelijke vormen van maag- en leverziekten. Dageljjksch na het eten ingeno men, helpen zij de spijsvertering bevorderen i.ie, uoi vivici*-»- o i O j n- rI-r- oa». cic luijii- verzekeren eene geregelde werking der ingewan- toen hij op een middag aan het dessert kwam vertellen, voor het geheele gestel, dat mijnheer als derde gerecht Ln een heerlijke saus ak yiin 11 >V (JU JULCL ÜIU.ILM IJiv toen hij op een middag aan het dessert kwam vertellen, dat nujnheer als derde gerecht in een heerlijke saus Moeder"Seieel's^Tabletten ziin in nette Heschjes I met vee smaak zijn glacé-handschoen verorberd had. TT öe gei 8 tabletten zijn in nette nesenje lk heb dat altijd heel erg gevonden. Maai' nu vraag verpakt, welke gemakkelijk in den zak of in een ik mij toch af oi het niet minder aangenaam is zijn taschje kunnen worden gedragen. Verkrijgbaar bij eigen handschoenen op te eten dan eens anders ezel... alle Apothekers en Drogisten Prijs Fl. 1-50 Per Ii» -ie* Nu het onderzoek naar de sdiaaidaleu, die hier hij de vteesehleverantics voor liet leger voorgevallen zijiu verder voortgezet wordt, komen er de walgelijkste dui gen aan het licht, die doen denken aan de toestanden iooals die voor een paar jaar in Amerika bleken te bestaan en verhoovaardigen wij ons niet zooals men die op de strafzittingen van de Anislerdamsche kan tongerechten kan opbouwen uit de verhooren van die brave „boertjes van buiten Maar wij kennen het toch niet op zóó groote schaaL Op grond van geruchten, die hem. ter oore Heschje. Schatter Courantl April S 'OH. waren Voor GRATIS MONSTER zende men dezen coupon met vermelding van naam en adres aan den hier nevens genoemden depothouder. J. ROTGANS, Drogist, Schagen Slechts één monster 4al aan elk adres toegezonden worden.

Schager Courant | 1908 | | pagina 12