een vast Werkman, Metselaarsknechts, Voerbietenzaad, 10. VOORSTELLINGEN EEN VAST WERKMAN, eenige Leerlingen te St. Maartensbrug. Op Hag 12 en flsaudag II April VOORSTELLING. Prijittn der plaatsenlê JJ Buitenlandsch Nieuws. Tweede Kamer. ADVERTENTIEN. Neeltje de Boer, Neeltje Bakker, Uit aller Willem Smit Willem, P. Breed Cz. Trijntje Louw >908- De Ondergeteekende G KUIPER, Timmerman te Lutjewinkel, betuigt hierbij zijne tevredenheid aan de Eerste Nederl Aannemers V e r i M ijgevestigd te Zwolle, voor de correcte regeling der schade loosstelling, bij zija ongeluk, van ge noemde Maatschappij ondervonden G. KUIPER. Lutjewinkel, 8 April 1908. G. Itlt WDS, ANNA PAULOWNA, beveelt zich weer aan voor het leveren van Gevraagd, Gevraagd: of gevorderd Leerling, SCHINKELS Groote KINDER- en FAMILIE- - Knlhorn. Be voorstellingen in de kolfbaan van den beer P. Rempt met den Cinematograph van den heer N. H. Schinkel gegeven, zijn buitengewoon in den smaak gevallen. Zondagavond was de zaal stampvol Zaterdag- en Maandagavond goed bezet. Ook de kindervoorstelling had heel wat publiek gelokt. - Kolhorn. Teneinde in de gemeente Barsingerhorn te komen tot eene afdeeling van de Vereeniging van Vakonderwijs in West-Friesland, is er door het voorloopig Dagelijksch Bestuur eene 'vergadering belegd m de kolfbaan van den heer P. Rempt op Donderdag 9 April a.s. des avonds óm 7 uur, waarin de heer C. Schuitenmaker van Meiemblik als spreker zal optreden. Wij wekken gaarne allen op, den spreker te komen hoeren. - Zuid Scharwoude. Het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" en de tooneel- vereeniging „Het Spruitje" alhier hebben een tweetal uitmuntend geslaagde uitvoeringen gegeven bij den heer Kist. Door de laatste werd opgevoerd „Aan Flar den", dat zeer goed werd vertolkt, en dat door het vrij talrijk opgekomen publiek met aandacht en onder be langstelling werd gevolgd. Hiermee zullen de uitvoerin gen voor dezen winter wel besloten worden. Zuid Sehnrwoude. In de gehouden vergadering van het muziekgezelschap „Kunst en Arbeid" werden als bestuursleden gekozen de heeren: J. de Ruiter Pz., voorzitter, P. Kramer, se cretaris en C. Bak, penningmeester. De directeur, de heer Hopman van Noord-Scharwoude, die al eens zijn voor nemen had te kennen gegeven te bedanken, kwam hier van terug. Besloten werd dezen zomer enkele malen uitvoeringen in 't openbaar te geven. Het aanlal leden breidt zich in den laatsten tijd aanmerkelijk uit. Kinder-vneantie-kolonies. Van de verschillende scholen aan den Langedyk zijn bjj het bestuur van d^ aldaar bestaande afdeeling van het Centraal Genootschap van kinder-vacantie- en her stellingskolonies een 10-tal kinderen aangegeven, die voor uitzending in aanmerking kunnen komen. Na inge wonnen medisch advies zal dan een keuze worden gedaan. - Winkel. Woensdag 15 April, des avonds 7 uur, houdt de afd. Waard en Groet een vergadering ten huize van den heer A. Wit, waarin de heer J. Porte een voor dracht zal houden over de vraag, wat de pr act ijk ons geleerd heeft omtrent het gebruik van kunstmest bij land- en tuinbouw. Ook niet-leden hebben vrijen toegang tot deze ver gadering. - Winkel. De voorjaarsvacanlie voor de openbare school te Win kel (dorp) is dit jaar gesteld van 18 April tot 2 Mei. - Winkel. De ijk en herijk van maten en gewichten, zal dit jaar in deze gemeente worden gehouden op Zaterdag 2 Mei a.s. v.m.van 9—12 en n.m. van 1—3 uur, in de kolfbaan bij den heer J. Moejes. - Winkel. Door Gedeputeerde Staten is de loteling P. Meule- veld no. 7 der lichting 1908, wegens lichaamsgebre ken afgekeurd. Het aan de beurt liggend hooger nummer dat voor oproeping in aanmerking komt is vermoedelijk no. 13 fH. Schoorl.) - Winkel. De grasverpachling der wegen en kaden der ge meente heeft opgebracht een som van f 677. - Winkel. Door Gedeputeerde Staten zijn goedgekeurd de ko hieren Hoofdelijken Omslag en hondenbelasting voor 1908. Het kohier hoofdei, omslag tot een bedrag van f 3890,44Vïi.het Jiphiet: hondenbelasting tot een bedrag van f17Ó Gemeenteraad Harenkarspel. Vergadering op Dinsdag 7 April 1908 des middags 5 uur. Voorzitter de heer Jb. Swan burgemeester. Afwezig de heer Bijpost. Na opening der vergadering volgt de lezing en goed keuring der notulen. Voorzitter deelt mede, dat de verschillende (af- en overschrijvingen en betalingen uit den post van on voorziene uitgaven door Ged. Staten zijn goedgekeurd. Is ingekomen het verzoek wan den heer W. Ties- sen onderwijzer te Waarland om eervol ontslag te gen 16 Mei a.s. Met algemeene stemmen verleend. Een oproeping zal geplaatst worden in de Vacature, en de datum voor de inlevering der stukken werd gesteld op 18 April. Te Kerkebuurt is een tijdelijke onderwijzeres be noemd, mej. Kroon te Wormerveer wil deze betrek king waarnemen tot 1 Mei. De heer Groot en ik zegt voorzitter, de heer Bij- post was toen reeds afwezig, hebben uit de drie andere onderwijzeressen een voordracht gemaakt. Maar die ivoordracht is nog niet van den schoolopziener terug, wel een schrijven, waarin deze mededeelt, dat hij meer inlichtingen omtrent deze onderwijzeressen wenseht en proefles verlangt. De raad kon dus niet tot benoeming overgaan. De heer Burger acht het gewenscht, dat met de benoeming nog wordt gewacht, daar 2 der sollicitanten ook solliciteeren voor Wieringerwaard, en mochten zij hier benoemd worden, maar misschien ook te Wierin- gerwaard, dan zou de voorkeur wel eens gegeven kun nen worden aan Wieringerwaard. Voorzitter zegt dat dit alles hem bekend is. Bij de rondvraag zegt de heer Keesom, dat de vrouw van C. Limmen(?) hem geklaagd heeft, dat de school kinderen te Waarland hun boterhammen buiten de school moeten opeten. Is het mooi weer, dat laat zij dit gelden, maar bij slecht weer gaat dat toch niet. Haar kinaeren schijnen niet van de sterkste en is het ondoenlijk die kinderen naar buiten te zenden. Of d>at wezenlijk geschiedt weet ik niet. Spr. vraagt of d'e heer Zut daar ook meer van weet De heer Zut heeft er meer over hooren klagen, en gehoord, dat de kinderen hun brood buiten j moeten opeten. Voorzitter zegt met de schoonmaak er met het hoofd der school over te zullen spreken. De heer Weel: U moet dadelijk schrijven, voorzitter, het is nu geen weer dat de kinderen buiten Run boterhammen kunnen opeten. Ze mogen de kachel nog wel wat opstoken, de kinderen wonen ver af. Voorzitter: Er kan gewoonlijk beter over gesproken dan geschreven worden. De heer Burger is van oordeel, dat het beter is, dat voorzitter eens in overleg treedt met het hoofd der school. De heer Zut weet niet hoever het recht strekt om in school de boterhammen op te eten, maar als het geen weer is, kan je de kinderen toch niet naar bui ten sturen. De kinderen moeten toch knap hun bo terhammen kunnen opeten. De heer Weel: Bij ons in Kerkebuurt mag het wel. De heer Burger beaamt dit Hierna sluiting „Landbouwbelang" te Noordscharwoude. Maandagavond vergaderde deze Vereeniging ten huize van den heer Kistemaker. Nadat door den voorzitter den heer G. Barten, de vergadering was geopend, werden de notulen gelezen der vorige vergadering. Uit deze notulen bleek, dat reeds in die vergadering heel wat gesproken was over de rattenverdelging, nu als punt 1 op de agenda voorkomende. Door den voorzitter wordt dit punt ingeleid, waarna door den bode rapport wordt uitgebracht van zjjn be zoek aan de leden, teneinde van hen te vernemen, hoe men stond ten aanzien der premiebetaling voor deze zaak. Hieruit bleek, dat men tamelijk algemeen geen bezwaar maakle tegen een heffing van 2 ct. per snees, dat men ook vrij algemeen het gevoelen deelde, dat de zoo schadelijke ratten zooveel mogelijk verdelgd moeten worden, maar men had vaak groote bezwaren tegen het ruw optreden van z.g. rattenjagers. Schandelijk werd soms op de akkers huisgehouden, om maar de ratten meester te worden en hiervoor, meenden velen, moest worden gewaakt. Lang en breed werd over de zaak gesproken, waarvan we als resultaten meedeelen, dat besloten werd algemeen 2 ct. per snees te heffen; onwilligen worden geroyeerd. Voor elke gedoode rat door leden der vereeniging inge leverd, wat Dinsdag- en Vrijdagavond kan geschieden, wordt 10 ct. uitgekeerd, echter niet voor zeer jonge ratten. Van vernieling der producten of op andere wijze veroorzaakte schade door rattenjagers, wordt kennis gegeven aan het Bestuur, dat hiertegen maatregelen kan nemen, desnoods royement kan toepassen. Door den Voorzitter wordt nog meegedeeld, dat door j de leden-landbouwers voor de rattenverdelging ruim f300 zal worden geofferd. Spr. verwacht, dat dit bedrag door vrijwillige bijdragen nog zal worden verhoogd en vraagt machtiging, om het Bannebestuur te verzoeken, zoonoo- dig voor deze zaak subsidie te willen verleenen tot een bedrag van f 150. De premie voor gedoode ratten zal eiken eersten Maandag der maand worden uitgekeerd ten kantore van den Betaalmeester der Vereeniging. Vervolgens komt punt 2 aan de ordeWisselbouw. Uit het debat over dit punt blijkt, dat men zich feite lijk alleen nog maar wil bezighouden met proefnemin gen en wel onder leiding, voorlichting en toezicht van den heer Hazeloop, terwijl hierbij op eenige subsidie van Rijkswege mag worden gerekend. Een 15-tal bouwers zullen wat augurken gaan verbou wen, waarvan zich 10 beschikbaar stellen voor het aan leggen van proefvelden. Deels zal dit geschieden op „leeg" land, deels op plantenbanen, deels met tusschengewas. Voor directe aanlegging van aardbeibedden melden zich slechts een paar personen aan, terwijl meerderen zich verklaren, met Augustus daartoe te willen overgaan. Bij de bespreking dezer zaak wordt mede een schrij ven ter tafel gebracht van „De Naamlooze", waarin om steun wordt gevraagd voor de proeftuinen te Warmen- huizen en Oud karspel, waarin vruchtboomen zullen wor den geplant. Na eenige bespreking besluit de vergade ring geen steun daarvoor te verleenen. In genoemd schrijven wordt mede adhaesie gevraagd voor het verzoek van „Groentecultuur" voor het open houden der vaart naar de Broeker markt. Niemand verklaart z;ch daartegen. Tevens wordt in dit schrijven nog melding gemaakt van de nieuwe proefnemingen tegen „vallers" en „draaiharten" in de kool, waarvoor ook te Noordscharwoude een paar proefnemers moeten zjjn. De heeren G Barten en J. Kliffen verklaren zich daartoe bereid. De Voorz. deelt mee, dat de proeven zullen worden geregeld door Prof. Ritzema Bos. Als punt 3 komt nu aan de orde het beheer der markt te Noordscharwoude. „Eendracht' te Oudkarspel heeft gevraagd naar de voorwaarde waarop „Landbouwbelang" tot samenbeheer zou kunnen besluiten. Op den voor grond wordt gesteld, dat samenwerking hoogst gewenscht De "botsingen in andere ktsdistricten droegen geen ernstig karakter. Maar het feit dat er in het geheel 110 personen zijn gearresteerd, zegt toch wel. dat er hier en daar „handelend" moest worden opgetreden. d?ch toven? w,ordt er op gewezen, dat dan ook de Nog heet het in een half-ambtëHjk"b7nWt^daT"hëi bepalingen omtrent te veilen producten voor beide ver- kiezingswerk op regelmatige wijze verricht is Allicht eenigingen geldend dienen te zyn. Na langdurig debat moetdat beduiden, dat de stembus eerlijk wordt aan het Bestuur opgedragen met het Bestuur «--- »---** - - -J van „Eendracht" te confereeren en zoo mogelijk de voorwaarden met onderlinge goedvinding te regelen, terwijl de eindbeslissing aan de leden blijft. Om op een paar zaken nog te wijzen„Eendracht" zal haar aandeel moeten betalen In de kosten van overname van afmijntoestel, de veiling dient niet later te worden gesteld dan 7 uur, de leden van „Eendracht" dienen zooveel mogelijk hun producten, speciaal de bloemkool, te Noordscharwoude te doen gespro ken heeft. Enfin, nis de bemoeiingen van hooger hand half zooveel te beteekenen hadden als vroeger, moet men het al loven. ant tot dusver is nog nooit een verkiezing in Portugal „eerlijk" gehouden. Dultschland. Het is de laatste dagen in den Duitschen Rijksdag zeer warm toegegaan. Hoofdzakelijk liep het over art. 7 van de vereenigingswet. Het beruchte artikel 7. - De taaiparagraaf houdt in een verbod om zich in afslaan. Nog wordt besloten, dat leden, die zich niet openbare vergadering te bedienen van een niet-Duit- houden aan de zetkoolregeling zullen worden geroyeerd, sche taal. waarna de Voorz. de vergadering sluit. in landsdeelen waar 60 pet. van de bevolking een Beroepen. vreemde taal spreekt zal het nog gedurende 20 jaar By de Ned. Heiv. Kerz te Oudorp is beroepen de toegelaten zijn, die vreemde taal te gebruiken op ver- j R^nno^r n„r,„vQa TTr-^rv, ggderingen. mits daartoe 3 dagen te voren vergunning gevraagd wordt. In de verschillende landen kan men heer W. Bronneger Onnekes te Ursem. Diploma Hoefbeslag. De heer L. van Zon te Petten behaalde gisteren het diploma voor hoefbeslag van den cursus der afdeeling Haarlem van de Holl. My. van Landbouw. Barsingerhorn. Met hetzelfde tooneelstuk dat voor een paar weken te Kolhorn werd opgevoerd, nJ.- het bekende blyspel „Groote Stadslucht", besloot j.1. Zondag het rederijkers gezelschap Liefdadigheid te Barsingerhorn zijn winter seizoen. Tegen veler verwachting was er nog een groot aantal toehoorders aanwezig. Trouwens het rederijkersge zelschap heeft in den regel niet te klagen over gemis aan belangstelling in zyn werk, en het stelt dit op prijs. Het is opgemerkt geworden, dat het tooneel in zijne stoffeering zoo voordeelig uitkwam en dat er evenzoo met zorg was gelet op costuum; een welverdiend compliment dus aan de damesleden, die hierin wel het grootste aandeel hebben. In verband hiermede mag zeker gezegd worden, dat de lokaliteit van Scheringa het voordeel heeft, dat verder afzonderlijke bepalingen omtrent het taalgebruik maken. Op Duitsch gebied zijn een massa ander-talige men- schen. In 1900 woonden alleen op Pruisisch gebied. 3.200.000 Polen 136.000 Denen 110.000 Littauers. 60.000 Italianen. 80.000 Nederlanders. In Lotharingen zijn minstens 250.000 menschen, clie het Fransch als hun moedertaal spreken. En sinds 1900 zijn de geïmmigreerde Italianen ook weer tot een zoo- ïdanig getal gestegen. Ook de Russen zijn veel talrijker geworden. In Saksen zijn weer een 100.000 Czechen Geen wonder dus dat tegen deze wet een storm op stak, maar toch is ze met een vrij flinke meerderheid aangenomen. De Vrijzinnigen hebben in deze Von Bil- low gesteund. Het verbond tusschen de regeering en de vrijzinnigen bleek zwaarder te wegen, dan de vrij zinnige beginselen. Sociaal-Democraten, Polen en het Centrum verzetten iemand op het tooneel ongezien de lichtsterkte in de zaal en die op het tooneel kan regelen, al naar men i benig. dat meent noodig te hebben. I J>e V',tslag wej'd mel .een <>^eelsleven begroet. Gelukkig worden in deze wet belangrijke uitzonde- Barsingerhorn. ringen toegestaan, die deels in de wet worden aange- By besluit van Gedeputeerde Staten van Noordholland geven, deels door de landswetten moeten worden vast- is goedgekeurd de verordening, regelende de jaarwedden der" onderwijzers in deze gemeente. Kaasmaker Stolpe. Tot kaasmaker aan de kaasfabriek Stolpe is benoemd de heer P. Bakker te Uitgeest. Mede stonden op de voor dracht de heeren W. Beets te Heer Hugowaard en J. Bas te Waarland. Raadhuis Zfjpe. Zaterdag a.s. zal naar alle waarschijnlijkheid de eerste steen van het nieuwe raadhuis te Zype worden gelegd Zjjper Damclub. Zondag 1.1. hield de Zjjper Damclub een ouderlingen wedstrijd. De 20 leden werden in vyf groepen verdeeld. In groep 1 won de heer A. Slijkerman den prijs, in groep 2 de heer D. Jimmink, in groep 3 de heer A. Bult, in groep 4 de heer W. Jimmink Hz., in groep 5 de heer G. Zomerdijk Sr., allen te 't Zand. Voor elke groep was als pry's gesteld het in prachtband gebonden boek, ge naamd „Het Damspel", bewerkt door de heeren De Haas en Battefeld, beiden te Amsterdam. Portugal. Het tijdperk der dictatuur ligt nu weer achter den rug .De stembus heeft gesproken, en er kan nu van een geregelde samenwerking tusschen volk en overheid sprake zijn. Wel waren reeds de wetten ingetrokken, dooi' den dictator tijdens de afwezigheid van het parlement inge voerd, maar het parlement zelf was nog niet bijeen geweest. Thans kan de jonge Koning spoedig de nieuw- gekozen volksvertegenwoordiging bijeenroepen, voor haar den eed op de grondwet afleggen en zijn regeering als constitutioneel monarch aanvangen. Gelijk te verwachten was, heeft bij deze verkiezingen de monarchistische partij een groote meerderheid ver kregen. De republikeinen hebben wel op spmmige plaatsen hard gewerkt, maar hun aantal kon toch nog niet opwegen tegen dat der monarchisten van ver schillende schakeeringen. Het moet nu echter nog blij ken, ofde samenstelling der meerderheid ook uitzicht biedt op een vruchtbaren parlementairen arbeid. Jammer, dat de verkiezingen niet zonder Jbloedver- gieten konden plaats grijpen. Te Alcantara b.v. teekende een kiezer in een kiesbureau verzet aan tegen destem- uitbrenging door een anderen kiezer, wat hem onre gelmatig voorkwam. Hieruit ontstond een gevecht, waar bij één persoon gedood en velen gewond werden. De menigte wierp met steenen naar de bereden politie. Dan is nabij (den hoofdingang der kerk Santo Domingo te Lissabon, in. welker omgeving een stembureau ge vestigd was, een betooging der kiezers ontaard in een botsing. De politie moest töen tusschenbeide treden en maakte gebruik van haar wapens. Eerst werd ge schoten, later met de sabel op de menigte ingedron gen. Het aantal dooden beliep drie en er waren eenige gewonden, voornamelijk kinderen, die juist voorbijgin gen. gesteld. Zoo is voor Pruisen reeds voorgesteld het gebruik van de Litthausche, Masurische en Wendische talen in openbare vergaderingen toe te staan. Dit voorstel van de conservatieven is van onschul- digen aard, want tegen deze zeer kleine vreemde groe pen in het Duitsehe rijk werd de taaiparagraaf niet gemaakt. Die is hoofdzakelijk gericht tegen de Polen in het Oosten, de Franschen in het Westen en de De nen in het Noorden. Verder hield deze wet nog in de bepaling, dat per sonen onder de 18 jaar geen lid mogen zijn van poli tieke vereen imngen en geen deel mogen nemen aan openbare politieke vergaderingen. Om 11 uur Dinsdagmorgen zou de Kamer voortgaan met het Visscherij-Ontwerp, maar kon niet; er waren geen 50 leden opgekomen. De belangstelling schijnt dus niet bijzonder groot. Om halftwee werd weder appèl gehouden en ja, warempel, de Kamer kon be ginnen en doorgaan met art. 1 van het ontwerp. In dat artikel is sprake van „territoriale wateren' de heer DE BEAUFORT wenseht in de wet neer te leggen wat daaronder verstaan wordt en dient dien overeenkomstig een amendement in. Hij wenseht aan de woorden „territoriale wateren" dezelfde heteekenis te hechten als bedoeld in de internationale overeenkomst tot regeling van de politie der visscherij in de Noord zee. Het amendement wordt aangenomen. De heer REGOUT wil bij amendement vaststellen wat de wet onder „rechthebbende op het vischrecht" moet verstaan. Rechthebbende is volgens het II. W. alleen de eigenaar. De huurder mag dus zelfs zijn knecht niet laten visschen, indien geen nadere bepa ling dienaangaande gemaakt wordt. De minister kan het amendement, dat nog al ingewikkeld wordt, moeilijk accepteeren, omdat het te veel l'improviste is inge diend en daarom in zijn gevolgen niet voldoende is te overzien. Ook de commissie van rapporteurs kan niet meegaan, omdat de zaak niet zoo eenvoudig is als zij schijnt Zij meent, dat uit de gehouden discussie voldoende is gebleken, dat „rechthebbende" hier breeder moet wor den opgevat dan het B. Wi bedoelt en dat in de pacht- acte toch altijd bepalingen kunnen opgenomen, die het mogelijk maken den huurder te laten visschen met behulp van derden. Wel meende de heer REGOL'T, dat zulks in strijd is met art. 641 B. Wl, maar hij trok toch zijn amendt in om te voorkomen het ne men eener beslissing in strijd met zijn bedoeling. Woensdagmorgen voortzetting. De afdeelingen zijn op nieuw getrokken en tot voor- 1 zitters zijn benoemd de h.h.Jansen (Haag) Loeff, Lohman, Drucker en Nolens. -(O)-* Geboren: P I E T E K, zoon van PIETER TERMAAT TRIJNTJE TERMAAT-OVER. Alkmaar, Prins Hendrikstr. 8, 1 Apr. '08. Geboren: CO KIN IUCIN, zoon van K. SPAAN en N. SPAAN-Over. Noord-Scharwoude, 5 April 1908. Getrouwd: J. BROUWER en J. H. C. MEIJER, die tevens hun hartelijken dank betuigen, voor de vele bewijzen van be langstelling, bij hun huwelijk ondervon den. Callantsoog, 5 April 1908. Getrouwd S. P. MET Jban. en T. VOS Md., die mede namens wederzijdsche Ouders hun dank betuigen voor de vele blij ken van belangstelling, bij hnn huwelijk ondervonden. Aartswoud, April 1908. Gevraagd, met Mei goed kunnende melken, bij H. WAI- BOER Jbz., Wieringerwaard. *m* Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mejuffrouw Wed van J. BLAUWBOEK, in den ouderdom van 84 jaar en 3 maanden. Uit aller naam, H. HAZEBELT. Schagen, 4 April 1908. Hiermede vervallen wij den trea- rigen plioht kennis te geven, dat na een langdurig doch geduldig ljjden is overleden onze geliefde Echtgenoote en der kinderen zorgvolle Moeder, Dochter, Zuster en Behuwdzuster in den ouderdom van bijna 28 jaar. naam. K. DISSEL- Wieringen, 4 April 1908 0 Heden overleed, kalm en rustig, na een korte, doch hevige ongesteldheid, in den ouderdom van 64 jaren, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer Uit aller naam, J SPAANS, Wed. W. SMIT. Schagerwaard, 8 April 1908. Terstond gevraagd: bekwame bp H. SCHUIJT te Bargerbrag. Heden overleed plotseling onze jongste lieveling op den leeftijd van bijna 9 maanden. Zijn bedroefde Ondere en Zusje, W. KLEIJN. M. KLEIJN-Beers. NEELTJE. Anna Paulowna, 7 April 1908. Den 19 Aptil a.s hopen onze geliefde Ouders f en hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hnn dankbare Zoon en Verloofde CORNELIS. JO. Bij deze betuigen wij onzen o p- rechten dank aan Familie, Buren en Vrienden, voor de vele en treffende blijken van belangstelling, op den dag van ons 25-jarig huwelijksfeest aan ons betoond. J. MET Sr. T. MET-Brovwer. Aaitswond, April 1908. De ondergeteekenden betuigen hnn hartelijken dank aan allen, die den dag van hun zilveren Ambtsjubi leum op 1 April tot een onvergetelijken hebben gemaakt. M. DE JONG en Fam. M. TIMMERMAN en Fam. Langereis, gem. Hoogwoud, April '08. Rosé du Xord. tegen 1 Mei a.s. bij Jb. JONKER, Kleine Sluis, Anna Paulowna. bg P, GROOT te Oudesluis. Er biedt zich aan, tegen 1 Mei goed kunnende melken en rijden. Fr. br. lett. R, Bar. Schager Courant. Mejuffrouw A. DEUTEKOM, Lagedijk Schagen, vraagt voor Oostuumnaaien. met de aloui bekende Kinematograaf in het lokaal van den Hr. W. Swarthof Opening der zaal 71/, uur. Aanvang acht uur precies. le Rang 40 Cent. 2e Rang 25 Cent. Zondag 12 April, namiddags 3 uur Hopende met een druk bezoek te zullen worden vereerd, zooals in andere plaatsen, teeken ik, Hoogachtend en aanbevelend, N. H. 8C11LVKEL

Schager Courant | 1908 | | pagina 3