Wétriji Landboonbofklionding. 52ste Jaargang. No. 4361 Uitgevers: TRARMiN &Co. EERSTE BLAD. Zondag 17 Mei 1908 Bureau SCHAGEN, Laan D 4. Interc. Telephoon No. 20. Bekendmakingen Binnenlandsch Nieuws. HAG Alfleieti Nieiws- Mrattmit- LiilMil Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN" STUKKEN één dag vroeger. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 Ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer beslaat uit vier bladen GEMEENTE SCHAGEN. •—{o) Opruiming mestvaalten. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen; Gezien de artikelen 100 en 101 der Algemeene Politie verordening voor die gemeente; Brengen ter algemeene kennis, dat in het belang der openbare gezondheid alle verzamelingen van afval, vuil nis, mest of dergelijke stoffen, zich bevindende op de erven of andere plaatsen in de kom der gemeente, moe ten zyn opgeruimd vóór 6 Juni a.s. Op behoorlijk afgedekte mestvaalten zich bevindende op erven bij boerderijen, is deze bepaling niet van toe passing. Nalatigheid met betrekking tot hot vorenstaande is strafbaar met een geldboete van ten hoogste f25 of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Schagen, 13 Mei 1908. Burgemeester en Wethouders, de Secretaris, de Burgemeester, ROGGEVEEN. H. J. POT. o— De Burgemeester der Gemeente Schagen brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen dier gemeente, dat het kohier no. 5 der Belasting op Bedrjjfs- en andere inkomsten, dienst 1907/1908 op den 11 Mei j.1. door den Heer Directeur der Directe Belastingen te Amsterdam is executoir verklaard en op heden aan den Heer Ont vanger der directe belastingen binnen deze gemeente ter invordering is overgegeven. Ieder ingezetene, welke daarbij belang heeft, wordt alzoo vermaand op de voldoening van zijnen aanslag be hoorlijk acht te geven, teneinde alle gerechtelijke ver volgingen, welke uit nalatigheid zouden voortvloeien, te ontgaan. Schagen, den 13 Mei 1908. De Burgemeester voornoemd, H. J. POT. o— K 1 E Z E H S L IJ S T. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen maken bekend, dat de op den 23sten Maart 11. vast gestelde kiezerslijst voor het jaar 1908—1909, zooals deze thans luidt, van heden tot den löden Mei van het volgende jaar van kracht blijft, behoudens wijzigingen ten gevolge van rechterlijke uitspraak en aanteekenin gen omtrent schorsing. De genoemde lijst blijft voor een ieder op de Secretarie der gemeente ter inzage nedergelegd en in afschrift of afdruk, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar. Schagen, den 15den Mei 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, ROGGEVEEN. H. J. POT. Door de Vereeniging; tot Ontwikkeling; van den Landbouw in Hollands Noorderkwar tier wordt een wedstrijd uitgeschreven in Landbouw boekhouding, waarvoor zullen gelden de navolgende voorwaarden lo. Alleen Landbouwers en Veehouders die hun be drijf uitoefenen in de provincie Noord-Holland ten Noorden van het Noordzeekanaal, kunnen aan den wedstrijd deelnemen. 2a Iedere deelnemer moet een jaar lang zijne ontvangsten en uitgaven en sommige andere belang rijke zaken aanteekenen op de wijze als is aangegeven in de landbouwboekhouding, uitgegeven door de Ver- eeniging van oud-leerlingen der Rijkslandbouwwinter- school te Schagen, (verkrijgbaar bij Trapman en Co. te Schagen) of volgens eene andere, minstens even volledige methode. 3o. Bij de boekhouding moet een beknopt verhaal wor den gevoegd, waaruit de omvang en de inrichting van de boerderij blijken en waarin voorts een kort over zicht wordt gegeven van hetgeen in het boekjaar ver meldenswaardigs op de boerderij is voorgevallen (b.v. opmerkingen over het weer, den groei van de gewassen, de prijzen van vee en producten, ziekte enz,). Voor het gevaar, dat de boekhouding wegens onvol ledigheid o! door de wijze, waarop zij is ingericht, niet eren premie waardig wordt gekeurd, als meer vol ledige of beter ingerichte, kan men zich vrijwaren door de te volgen methode eerst te onderwerpen aan het oordeel van den Rijkslandbouwleeraar voor Noord-Hol land, den heer C. Nobel te Schagen, die zich tevens bereid heeft verklaard personen, die aau den wedstrijd willen deelnemen, doch op eigen kennis van het boek houden niet voldoende vertrouwen, het noodige onder richt daarin te geren. Iedere deelnemer blijft dus geheel vrij in de wijze, waarop hij zijne boekhouding wil inrichten, als daardoor aan de overzichtelijkheid of volledigheid geen afbreuk wordt gedaan. D® boekhouding of een afschrift daarvan moet vóór 1 Juli 1909 portvrij worden ingezonden bij den Alkmaar^ ^ereelli8in8) den heer W. Teengs te 5o. Bij de boekhouding moet een gesloten enveloppe worden gevoegd met een briefje daarin, waarop de naam en woonplaats van den deelnemer staan vermeld. Op de buitenzijde der enveloppe moet een. motto, iTj° r d of een getal worden geschreven en datzelfde motto, woord of getal moet ook vóór komen op het ingezonden boek of als er meer zijn dan leen, op al de ingezonden boeken. Op de buitenzijde der enveloppe kan ook een adres worden opgegeven, (mits niet het adres van den deel nemer), waaraan de boekhouding, als deze niet be kroond wordt, kan worden teruggezonden. De enve loppe wordt dan niet geopend en de naam van den inzender blijft dan voor iedereen, ook voor de jury geheim. 6o. Uitgeloofd worden drie prijzen, n.1. f 100, f 60 en f 40. 7o. Bij de beoordeeling der ingekomen antwoorden zal niet in de eerste plaats worden gelet op de wijze, waarop de boekhouding is ingericht, maar wel op de jK>rgvuUügheid en de volledigheid, die bij het aantee kenen is in acht genomen, en op de juistheid van de optellingen en andere berekeningen. 8o. Indien meerdere antwoorden aan den zooeven genoemden eisch voldoen en zij, wat andere eischen betreft, volgens het oordeel der jury gelijkwaardig zijn, behoudt het bestuur zich de bevoegdheid voor om het totaal bedrag der prijzen op zoodanige wijze onder de mededingers te verdeelen of te verloten als het in overleg mqt de jury wenschelijk zal oordeelen. De geheele boekhouding moet worden ingezon- Zyn tlinis! Do Rechtbank te Leeuwarden heeft een 78-jarig zwer- vor, kleermaker van beroep, wegens landloopery veroor deeld tot 3 dagen hechtenis en opzending naar een Rijkswerkinrichting voor den tijd van driejaren. Sedert i 359 heeft de man nagenoeg aanhoudend zijn tijd te Teenhuizen doorgebracht; hy zal daar nu voor de 15de maal heengaan. Mcerenbei g. Door Gedeputeerde Staten der provincie Noord Holland den, dus ook het zakboekje, dat daarbij is gebruikt, zijn benoemd tot geneesheeren aan bot provinciaal 9o. Het is den deelnemers geoorloofd in de inge- krankzinnigengesticht „Meerenberg" de heeren dr. H. zonden boekhouding de bedragen hunner boekhouding Waller, arts te Groede en dr. F. H. M. Travaglino, art3 te Raalte, en dr. F. Mullor, arts te Berlijn; tot apothe ker mej. J. W. Bokhoven te Gouda. Een klacht wegens huisvredebreuk. Teg9n den inspecteur der belastingen te Tiel is een klacht wegens huisvredebreuk ingediend door den ambte- (N. Arnh. Ct.) Clandestiene drankverkoop. In de onlangs verschenen rapporten onzer drankwets inspectie wordt meegedeeld, dat het aantal verleende verloven in schier alle gemeenten van Limburg en Noord-Brabant schrikwekkend groot is. Voor de politie schijnt het ondoenlijk het bedrijf der Tesselsclie schapen. j verlolhouders te controleeren. In vele gemeenten zien Over de schade, die de schapenfokkerij op het eiland de dienaren der politie er niet naar om. Tessel door de verlaagde prijzen lijdt, deelt men ons ^ie': alleen de vergunninghouders klagen steen en van bevoegde zijde het volgende medeTessel telt n °ver de oneerlijke concurrentie, die de verlofhou- 40000 schapen, hiervan wordt jaarlijks het vierde deel^erf nun aandoen door clandestien sterken drank te opgeruimd en aangevuld door lammeren, Van die 40000 i '^rkoopen in het klein, ook burgemeesters en politie- schapen, zullen dit jaar ongeveer 60000 lammeren ge- dienaren erkennen volmondig wel te weten dat de clan- teeld zijn. Daarvan zijn 40000 voor directen uitvoer destiene verkoop in de ^bierhuizen ^brutaal wordt^gedre- bestemd, 10000 worden later van de hand gedaan, terwijl zoodanig te wijzigen als zij noodig oordeelen om te zorgen, dat hunne werkelijke ontvangsten en uitgaven j geheim blijven, mits de optellingen en andere bereke ningen ook met deze gewijzigde bedragen worden uit gevoerd en de feiten overigens werkelijk hebben plaats gehad. In dat geval zal van de bijgehouden boeken naar by de "belastingen" L~aldaar." een volledig afschrift moeten worden gemaakt met gewijzigde cijfers. 10000 voor aanvulling van de kudden dienen. Rekent men die gemiddelde prijsvermindering van lammeren, j overbouders en oude schapen op f 3 per stuk, dan geeft dit een nadeel van f180000. Voegt men daarbij een waardeverandering van de vacht van f 1.50, dat is van 40000 schapen f 60000. Dat wordt zoo een totaal van ongeveer f240000. Koegras. Ondanks de verlaagde markt, maakte de heer H. Bremer uit den polder Koegras Donderdag nog een aar- j dig prijsje voor zijne lammeren. Bij 7 schapen had hij 14 lammeren geteeld, die hem f196 opbrachten. Wieringerwaard. Woensdag is bij den heer P. J. B. een geval van mond- en klauwzeer geconstateerd. Het besmette dier is terstond in afzondering gebracht, terwijl het gezonde vee is ingespoten. Wieringcn. Bjj de Woensdag gehouden stemming voor drie Hoofd-ingelanden voor bet Heemraadschap werden her- 1 ven. Zjj voegen er echter bij, dat het hoogst moeilijk is overtredingen te controleeren, die volgens de wet strafbaar gesteld zijn. In vele gemeenten is het aantal verlofinrichtingen dan ook 8 tot 10 maal zoo groot als het wettelijk maximum vergunningen. Kwakzalverij. Naar wij vernemen, is op de jongste audiëntie van mr. Th. Heemskerk een deputatie geweest uit het bestuur der Vereeniging tegen de kwakzalverij, bestaande uit de heereu: mr. A. Lind, advokaat te Amsterdam, J. van Riel, militair-apotheker te 's-Gravenhage en E. J. A. Abrahams, arts te Amsterdam, ten einde den Minister inzage te geven van den jongsten arbeid van het bestuur dezer Vereeniging, bestaande uit het ver- zamelen in een drietal groote cartons van allerhande kwakzalvers-advertenties, die in één maand in ver schillende Nederlandsche bladen voorkwamen. Het juiste aantal advertenties, dat in de geheele i Nederlandsche dagbladpers verschijnt, is natuurlijk veel i grooter, doch om den Minister een klein denkbeeld te geven van den enormen omvang, dien het grootbedrijf op het gebied der kwakzalverij tegenwoordig reeds heeft, was het voldoende te laten zien, dat in 65 bladen, verdeeld over de verschillende provincies, in dertig dagen niet minder dan 3147 zuivere kwakzalvers-adver tenties voorkwamen. Met voldoening werd er in een gegeven toelichting op gewezen, dat de Centrale Gezondheidsraad maat regelen heeft beraamd tot verbod van het in het open baar aankondigen van kwakzalversmiddelen. Met een enkel woord werd op de mogelijkheid van het toekennen eener subsidie aan de Vereeniging gezinspeeld, doch hieromtrent kon de Minister geen toezegging doen. Den Minister zal nu in verband met deze audiëntie nader een adres worden gezonden, terwjjl de drie cartons in een dor zalen voor de leden der Tweede Kamer ter inzage zullen worden gelegd. militairen onder den drup. Door een onderofficier te «Utrecht werd gisteren by de politie aangifte gedaan, dat zijn troep, tijdens een marsch door de Jufferstraat, van uit een tuin van een kozen de heeren H. Minnes, D. J. N. Mulder en N. J. Rotgans, allen alhier. Wieringcn. Door het bestuur van het Heemraadschap werd Woensdag publiek aanbesteed de levering van 300 M3. grint en 100 M3. puin. a. Voor de levering van grint waren 7 inschrijvings biljetten ingekomen, van 'de volgende heeren 1. S. Dekker alhier voor f2.45; 2. C. van Straten, Amsterdam, f2.07; 3. J. de Bok, Nijmegen, f2 04; 4. D. Jb. Lont, alhier, f198; 5. C. Asjes, alhier, f 1.966. C. Verfaille, alhier, f 1.937. J. Jongkind, alhier, f 1.89, alles per M3. Gegund aan den laagsten inschiijver. b. Voor de levering van puin waren ook 7 inschrij vingsbiljetten ingekomen en wel van de volgende heeren 1. C. van Straten, Amsterdam voor f2.573; 2. Jb. Rab, Texel, f169; 3. J. van Koppenhagen, Utrecht, f1673; 4. S. Dekker, alhier, fl.64; 5. J. Jongkind, alhier, f 1.59; 6. C. Asjes, alhier, fl.56; 7. D. Jb. Lont, alhier, fl.49, alles per M3., waarvan do gunning nog niet is geschied.der huizen aan het Lucasbolwork werd nat gespoten Wieringcn. met een waterstraal, die uit den tuin op den troep ge- Op de Woensdag gehouden lammerenmarkt was de r'c^ werd, waarbij het opmerkelyk was, dat het spuiten aanvoer nog niet groot, ongeveer 100 stuks. Daar de of toen de m'litairen den tuinmuur waren gepas- eerste markt ook nog al vroeg is, wachten de meeste boeren de 2e markt af. De handel was zeer stug en kooplieden waren er eveneens weinig. De prijzen vari eerden vanaf f7.— tot en met f 11.50. Wij vernamen dat de meeste onverkocht zijn gebleven en enkele partijtjes zijn verkocht met bestemming voor de Schager markt. Wieringen. Naar wij vernemen zal op Vrijdag 29 Mei a.s. voor rekening van het Heemraadschap publiek worden aan besteed, (des namidd. één uur in het hotel Koorn), het maken en verbeteren van steenglooiïngen, waarvan de raming bedraagt f3500. De aanwijzing zal geschieden des voormiddags na aankomst der postschuit. Onderlinge Varkeiisverzekeriiig-Maatschappij. In de week van 10 Mei 1908 tot 16 Mei 1908 was de stand der marktprijzen van de varkens als volgt 7 tot 9 weeksche biggen Varkens van 25 tot 50 K.G, 75 100 125 150 175 50 75 100 125 150 Zeugen f6.- af 11.- f 0.37 a f 0.—. 0.40 per K.G. .0.43 .0.44 0.45 0.47 0.42 91r. Troelstra. Dezer dagen deed een bericht de ronde, dat mr. Troel stra zich aan een ernstige operatie zou moeten onder werpen. Een zijner vrienden deelt aan de „Res.b." mede, wel niet vau den heer Troelstra zelf, maar toch uit de beste bron vernomen te hebben, dat dit bericht volkomen onjuist is. Een frissche avond in Mei. Woensdagavond verspieidde zich te Nijmegen in alle perceelen, waar het gaslicht ontstoken werd, een ver stikkende zwaveldamp, die geleidelijk toenam. Bijzonder sterk trad dit verschijnsel op in de groote café's, waar de bezoekers in koor zaten te hoesten en slechts kor ten tijd de hevige kreelprikkeling trotseerden. Te half elf waren de restaurants zoo goed als ont Zeer bogrijpelijk diepe verontwaardiging bij den troep Politie onmiddellijk op onderzoek, op zeer gestreng onderzoek natuurlijk, zulk een onteerende daad moest worden gewroken Dank zij don speurzin der agenten, werd alras ont dekt, bij welk huis aan het Lucasbolwerk de tuin in quaestie behoorde Als de schuldige kwam een blozende dienstmaagd voor den dag, die schaiksch lachende het geval aldus verklaardedat zij in den tuin een vogelkooi op stan- I daard had moeten schoonmaken en toen gemakshalve de tuinspuit had te hulp genomen, om met een flinken waterstraal haar werk te vergemakkelijken. Misschien had zij de spuit niet zóó handig gehanteerd, dat aan gene zijde van den muur de voorbijgangers bleven ge vrijwaard voor het water... maar dan was het heusch een ongelukje geweest en moesten de militairen haar vriendelijken lach maar accepteeren als vergoeding voor het koud waterbad dat zij werkelijk niet met opzet over den muur had gezonden. Trouwens, de verhou ding tusschen de Utrechtsche dienstmeisjes en de zonen van Mars was véél te vredelievend, om een dergelijke daad als opzettelijk te kunnen qualificeeren. De politie noteerde de zaak, salueerde, en rapporteerde het geval bij de autoriteiten, die voor dezen enkelen keer de schuldige wel genadevol zullen vergeven. (,U. D.?) Oude Niedorp. Op den 14 Mei vergaderde de vereeniging tot bevor dering van getrouw schoolbezoek te Oude Niedorp, in het lokaal van den heer A. Mijts. Tegenwoordig waren 11 leden. Na opening der vergadering en lezing der notulen, bracht de heer M. H. Woutman, hoofd der school, rap port uit over het verlocpen schooljaar. Van de 39 leer lingen hadden 2 leerlingen elk 4 onwettige verzuimen gemaakt. De andere 87 hadden geen enkel verzuim, krijgen dus een prijs naar eigen keuze van fl.— en alle leerlingen mogen met het feest mede. Hierna werd besloten met de 3 hoogste klassen op den 22 Juli een reisje naar Amsterdam, Artis, te maken en met de 3 laagste klassen op den 29 Juli een rijtoer tje over Schoort en Bergen. Volgens den Penningmees ruimd. Ook op straat zag men hier en daar hoestende Iter T00* ^it a"®® P}?1- *n ^as*a'otte menschen voor hun huizen staan. j werden de heeren M. H. Woutman en M. Kooyman Bij onderzoek is ons gebleken, dat door een defect 0venals het vorige jaar, weer verzocht de prijzen voor in het zuiveringsapparaat aan de gasfabriek het gas ^0 kinderen te koopen. Hierna sluiting, sterk zwavelhoudend was. In de vlam ontstond daar- Winkel. door de scherpe blauwe damp van zwaveldioxyde, mis- Onze vroegere plaatsgenoote mejuffrouw J. E. Onne- schien vermengd met zwavelzuur. Ongevaarlijk was kes, is 13 Mei j.1. te Haarlem geslaagd voor het examen dit geval zeker niet. TeL ais onderwijzeres. Winkel. Benoemd tot secretaris der Winkeler Rundveefokver- eeniging de heer J. de Veer te Weere. Winkel. Als derde bakker aan de Coöperatieve Bakkerij „De Tijdgeest" te Winkel is benoemd de heer A. Xuik van Den Helder. Lutjewinkel. Teneinde uitvoering te kunnen geven aan het voor nemen der Groentenvereeniging Lutjewinkel, om de markt tot grooter bloei te brengen, is aan het gemeente bestuur een verzoek om subsidie gedaan. Anna Panlowna, Breezand, 14 Mei 1908. Naar we vernemen heeft de „Volkskiesvereeniging" alhier een adres aan den Raad dezer gemeente gezon den, met verzoek, de verordening op de brandweer in dien zin te wijzigen, dat voortaan by brand bewezen diensten betaald worden. Anna Panlowna. Voor het examen voor apothekersbediende is te Utrecht geslaagd mej. M. L. de Jongh alhier. Een burgemeester gearresteerd. Verdacht van bedriegelyke handelingen ten laste der gemeente is de burgemeester van Holten gisteravond te Almelo gearresteerd. Volgens het „Dev. Dgbl." is door hem circa f 3500 zoek gemaakt. De nog jonge man heeft het geld in zyn te grootopgezet jonggezellenhuishouden gebruikt. Hy was zeer bemind in zyn gemeente en ieder heeft met hem te doen. narenkarspel (Waarland). Herkozen met algemeene stemmen tot Bestuurslid van den Polder Waarland de heer P. Tromp aldaar. Hoogwoud. Voor de vacante betrokking van onderwijzer aan de O. L. School in de Kerkelaan alhier hebben zich 7 solli citanten aangemeld. Hoogwoud. De gewone jaarlyksche collecte voor het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den Gewapenden Dienst in de Nederlanden, heeft dit jaar opgebracht een som van f 10.05. Hoogwoud. B. en W. dezer gomeente hebben in plaats van den heer S. Glas, die bedankt heeft, als Opper brand meester by de brandspuit in de afd. Weere benoemd den heer D. van Diepen Jnz. Hoogwoud. In plaats van den heer K. Glas die bedankt heeft als hooisteker in de afd. Aartswoud, is als zoodanig be- benoemd de heer Jb. Waiboer Az. en in de afd. Weere en Lambertschaag is benoemd de heer L. Glas, in plaats van den heer S. Glas, welke laatste eveneens bedankt heeft. Wiuferkoolhandel. Het handelsseizoen voor de winterproducten aan den Langedyk en Omstreken raakt ten einde, doch er werden in de maand April aan de afslagmarkt te Broek op Langendijk toch nog aangevoerd 615.400 roode, 63500 gele en 62200 stuks witte kool, terwijl er werden aan gevoerd 6884 balen uien a 50 K.G. In dezelfde maand werden verzonden 361 wagonladin gen groenten. Schoolfeest Schagerbrng. Donderdagavond vergaderde in het lokaal van den heer Jb. Tuinman te Schagerbrug, de schoolfeest-com missie, ter bespreking van schoolfeesten. Besloten is wederom schoolfeesten te houden. Daartoe zullen aan de ingozetenen van de wijken te Schagerbrug, lijsten tot inteekening worden gepresenteerd. By voldoende gelden zullen dan de lo, 2e, 3e, 4e en 5e klassen op 16 Juni een reisje naar Huisduinen maken, per rijtuig tot Den Helder en verder per gelegenheid. Terwijl de zesde klasse op 23 Juni een reisje zullen maken naar Amsterdam om o.m. Artis en het Aquarium te bezien. Ook zullen de leerlingen, die in 1908 de school hebben verlaten aan dit reisje deelnemen. Flinke inteekening op de lijsten en mooi weer zyn voor deze reisjes aan te bevelen. Voorbereidend Militair onderricht. Ingevolge het bepaalde in de regeling van het voor bereidend militair onderricht, zal de aanmelding tot deelneming aan dit onderricht, dat kosteloos wordt verstrekt, moeten geschieden vóór den lsten Juni eerstkomende en wel: a. in plaatsen waar Infanterie of Vesting-Artillerie in garnizoen ligt, bij den Commandeerende-Officier der Infanterie of der Vesting-Artillerie; b. in de overige plaatsen bij den Burgemeester der gemeente. Bedoelde Commandoerende-Officieren en Burgemees ters zenden vóór of op 1 Juli aan den Inspecteur der Inlanterie een staat in, vermeldende onder meer welke jongelieden zich tot deelneming hebben aangemeld. Vermits nu door genoemden Inspecteur na ontvangst van bedoelde staten, alle verzoeken om alsnog tot het onderricht te worden toegelaten, zullen worden afge wezen, tenzij de belanghebbenden kunnen aantoonen, dat zij door verblijf in het buitenland of om andere redenen onschuldig zijn aan te late aanmelding, meenen we de jongelieden, die aan het voorbereidend militair onderricht wensehen deel te nemen, dat 1 October a.s. begint, nadrukkelijk opmerkzaam te moeten maken, op de noodzakelijkheid zich daartoe vóór 1 Juni a.s. aan te melden, terwijl we tevens in herinnering bren- fen, dat gelijke aanmelding ook moet geschieden door en, die ten vorigen jare reeds aan het onderricht deelnamen. Kolhurn. Donderdagavond j.1. vergaderde alhier het departe ment van ,,'t Nut", bij ontstentenis van den voorzitter onder presidium van den heer L. W. v. d. Meer. De beschrijvingsbrief der algemeene vergadering werd be handeld en lot afgevaardigden gekozen de heeren P. de Zeeuw en W. de Boer, tot plaatsvervangers de heeren A. D. Waiboer en J. Kistemaker Jr. De lieer Jb. Bood IJz. deed als penningmeester rekening en verantwoording van zijn gehouden beheer. Het batig saldo was gestegen van 2 tot 20 guldens. De bibliothecaris, de heer L. W. v. d. Meer, bracht verslag uit van den toestand der bibliotheek. In 17 zitdagen waren aan oudere lezers uitgereikt 688 werken, aan jongelieden 761. De bibliotheek voorzag dus nog steeds in eene behoefte en daar de boeken aanvulling en herstel behoeven, stelde spreker voor dit jaar een subsidie bij hel II.B. aan te vragen ten bedrage vau f 50. Een hartelijk woord van dank richtte hij tot Ds.

Schager Courant | 1908 | | pagina 1