WIE GRATIS Uitgevers s TRAPMAN Co. Donderdag 18 Juni 1908. 52ste Jaargang. No. 4370 Bureau SCHAGEN, Laan O 4. lnterc. Telephoon No. 20. EERSTE BLAD. zich thans op dit blad abonneert, ontvangt tot 1 JULI a.s. de Courant Bekendmakingen Buitenlaudsch Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. Alieiiei Nitiis- AimisitiB- Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 Ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaal uit twee blader Onttrekking openbaren dienst. De Burgemeester der gemeente Schagen brengt ter kennis der ingezetenen, dat door den Raad dier ge meente in zijne vergadering van den 13 Juni is besloten, het marktterrein gedurende de kermis, zijnde van den 21 tot en met den 28 Juni a.s., aan den openbaren dienst te onttrekken. Schagen, den 15 Juni 1908. De Burgemeester, H. J. POT. o— Stapvoets rijden. Burgemeester en Wethouders van Schagen, Gelet op art. 51 van de politieverordening voor die gemeente Brengen ter algemeene kennis, dat het op Maandag 22, Donderdag 25 en Zondag 28 Juni a.s. in bet belang der openbare veiligheid is verboden in de kom der ge meente vanaf de punten, waar de daartoe betrekkelijke waarschuwingen zijn geplaatst, anders dan stapvoets te rijden. Overtreding wordt gestraft met eene boete van ten hoogste f25 of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Schagen, 15 Juni 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. o— Vergunning tnppers. Gezien de artikelen 10 en 12b van de politieverorde ning dezer gemeente, Verleent vergunning aan de tappers, om gedurende de kermis muziek te laten maken, danspartijen te doen plaats hebben en na bezetten tijd hunne lokaliteiten open te houden. Schagen, 15 Juni 1908. De Burgemeester, H. J. POT. Keizer Wilhelm. De onrust, gewekt door het samengaan van Frankrijk, Engeland en Rusland, is al reeds grooter geworden en wel door eenige woorden, die, zooals wordt beweerd, Keizer Wilhelm heeft gezegd. Na bezichtiging der gardecavalerie op het Dökerit- zer oefeningsterrein zou de Keizer hardop, expresselijk om door de buitenlandsche militaire attaché's gehoord te worden, gezegd hebben: „Nu ja, het heeft er allen schijn van dat men ons insluiten en vastzetten wil. Dat zullen wij weten te dragen. De Germaan heeft nooit beter gevochten, dan als hij zich naar alle kanten ver weren moest. Laat ze maar komen, wij zijn bereid." Het Berliner Tageblatt meldt, dat de beurs te Berlijn, onder den indruk van politieke bezorgdheid, zeer ontstemd is geweest. Onder meer liep het gerucht, dat de Keizer met het oog op den politieken toestand, zijn reis naai de kust van .Noorwegen uitgesteld heeft. Voor menschen met politieke ervaringen hebben beursgeruchten maar weinig waarde. Het wankelbaar evenwicht van den gemoedsstand van een beursspecu lant kan verstoord worden door praatjes, waarover men zelfs in de koffiehuizen zijne schouders ophaalt. Dat de geruchten, die aan de Berljjnsche beurs in omloop waren, nog gereedelyker ingang vonden dan anders, had echter zijn oorzaak in de omstandigheid, dat men in de kringen, waarin men anders met officieuze logen straffingen alle onjuistheden zoo spoedig achterhaalt, de aan den Keizer toegeschreven toespraak in het kamp van Döberitz evenmin wilde bevestigen alslogenstraffen. Het kan zijn, dat men, hoewel wetende dat het bericht niet waar is, den schrik dien de vermeende waarschuwing des Keizers verspreid heeft, niet onheil zaam acht. Of het kan zijn, dat de Berlijnsche corres pondent van een buitenlandsch blad gelijk heeft, vol gens wien de weergegeven woorden niet alleen naar den zin, maar ook naar den inhoud juist waren, en dat het alleen betreurt, dat zij in de pers zijn uitge- men lekt. Frankrijk deelt men met dat al in de zenuwachtig heid der Berlynsche beurs. De Berlijnsche correspondent van de Temps is er daarom op uitgegaan, om by een man jj3" 8ezag zijn licht op te steken. Die man ant woordde hem, dat, indien de Keizer de aangehaaldo woorden had gebruikt, hij enkel de algemeene opvatting in Duitschland had weergegeven, de opvatting van den rijkskanselier en van alle ware vaderlanders. De zegs man van den correspondent vervolgde: „Wij gelooven niet aan het bestaan van een nieuw Drievoudig Ver bond. Wij gelooven niet, dat de mogendheden zich willen verstaan, om Duitschland met diplomatieke middelen den rang te ontnemen, dien het bekleedt, en ons tot den rang van een te verwaarloozen grootheid neer te halen. Het is echter duidelijk, dat wij niet I zouden wachten, om den degen te trekken, tot wy op aen achtergrond geschoven waren. Ik herhaal echter, dat wy niet aan het bestaan van zulke plannen geloo- veil. W;j zijn evenmin ongerust als zenuwachtig. Wü wachten af en hopen, dat de Eigelsch Russische voor stellen betreffende Macedonië, die wij spoedig zullen kennen, ten doel zullen hebben, de overeenstemming in Europa te bestendigen en niet, haar onmogelijk te maken. Tot zoolang hebben wij ni- Js te zeggen en geen verklaring af te leggen; onze staatkunde is, toe te zien op wat er komen zal. Wjj hebben voor het oogenblik geen voorstellen aangaande Macedonië of Marokko te doen. Wjj denken er echter niet aan, ons in de onmogelijkheid te laten plaatsen, om „kwaad te doen", zooals sommige kranten ons recht meenen te moeten omschrijven, om, in zekere vraagstukkon, niet dezelfde meening toegedaan te zijn als anderen." Het is niet waarschijnlijk, dat deze woorden afkomstig zjjn van een actief staats- of bewindsman. E -ider lijken zjj op de uiting van een geheimraad in ruste als Holstein. Maar zjj zjjn teekenend voor de onbehaaglijke stemming, waarin men zich in Duitschland door het gereis in politiek begint te gevoelen, een stemming, die men ook geregeld weervindt in de artikelen in de Zukunft van Harden, waarin hij Bülow verwijt niet genoeg van zich af te bijten en telkens aan de tijden van Bismarck herinnert, toen er in Europa niets be sloten of bedisseld werd, zonder dat het machtige Duitsche rjjk stem in het kapittel had. Portugal. Allerlei uit Portugal komende geruchten over nieuwe aanslagen tegen den Koning en zijn familie moeten, volgens den correspondent der Daily Telegraph te Lissa bon, slechts toegeschreven worden aan een nieuw on derzoek inzake den moord op koning Carlos en den Kroonprins. De Koningin was van den beginne over tuigd, dat. Buica en Costa niet zelfstandig hun misdaad pleegden, maar dat zü de werktuigen waren eener samenzwering. Zjj beweert beslist, dat er een derde dader was, dien zjj zag schieten en wiens gelaatstrek ken onuitwisebbaar in haar herinnering staan, zoodat zjj hem altjjd en overal zou herkennen. Op deze ver zekeringen zou het onderzoek over de misdaad her opend, zouden tal van personen verhoord en vele als verdacht in hechtenis genomen zjjn. Dat had dan aan leiding gegeven tot de geruchten van een nieuwen aan slag. Intusschen staat vast dat buitengewone maatregelen genomen zijn tot bescherming van het Necessidades- en het Ajuda-paleis; dat de Koningin en de Koning slechts voor officieele plechtigheden buitenshuis komen en steeds door een groote menigte bedienden omgeven zjjn. Ook moet het aantal geheime vereenigingen en clubs ont zaglijk toenemen en wordt in vlugschriften, die op ruime schaal verspreid worden, de nagedachtenis der koningsmoordenaren verheerlijkt zonder dat de politie daartegen iets vermag. Rusland. In Engelsche bladen vinden we berichten uit Reval, waarin gesproken wordt van een aanslag, die tegen het leven van den Tsaar beraamd zou zjjn geweest, doch mislukt zou zijn door den onwil van een onderwijzeres om den aanslag, dien men haar opgedragen had, uit te voeren. Toen het bekend werd, dat de Tsaar naar Reval zou komen ter ontmoeting van koning Eduard, staken, zoo lezen we, de revolutionnairen de hoofden by elkaar en zonnen op middelen om hem uit den weg te ruimen. Makkelijk was de zaak niet. Want Peterhof was ontoe gankelijk en de spoorlijn was zoo nauwlettend bewaakt, dat aan het plegen van een aanslag daar hoegenaamd geen denken was. Bovendien zou niemand op het station worden toegelaten, om getuige te zjjn van de aankomst des Tsaren, behalve de schoolkinderen en het onderwijzend personeel. Nu had een der onderwijze ressen vroeger in betrekking gestaan tot de revolution nairen, doch later had ze zich eenigszins uit die kringen teruggetrokken; het was der politie dan ook volkomen onbekend, dat die onderwijzeres revolutionnaire neigin gen gehad had of had. Aan die onderwijzeres droegen de terroristen de volvoering van den aanslag op. Ze had een bom moeten werpen naar den Tsaar, iets waartoe ze gemakkelijk de gelegenheid zou hebben, daar zij zich met de kinderen in de onmiddellijke nabijheid van den Tsaar zou bevinden. Maar om wat voor reden dan ook de onderwijzeres kon niet tot de daad besluiten en verkoos zelfmoord boven een moord op den Tsaar. Een dag voor de aankomst van den Tsaar wierp ze zich onder een trein. Gisteren is ze begraven, ten grave geleid door een talrijke schare van school kinderen, bij wie ze zeer bemind was. De politie heeft haar woning onderzocht, maar niets verdachts gevonden. Verschillende menschen in de stad moeten echter beweerd hebben, dat het verhaal het komplot waar is. van - SI. Pancras. De nieuwe aardappelen vallen nog niet mede, ze zijn over het algemeen klein van stuk. Door het lang aanhouden van het koude weer in het voorjaar is de groeitijd te kort geweest, waardoor de vruchten nu nog niet tot voldoende rijpheid gekomen zijn. - Winkel. Bijzondere omstandigheden maakten het noodzakelijk de jaarvergadering van het leesgezelschap uit te stellen. Zij is nu bepaald op aanstaanden Vrijdagavond. - Winkel. Door den heer J. Moejes is vergunning gevraagd voor den verkoop van sterken drank in 't klein, in het café „De Zwaan". - Winkel. Voor deelname aan het voorbereidend militair on derricht gedurende den winter 1908-1909, hebben zich 20 jongelieden aangemeld. - Winkel. Door Gedeputeerde Staten dezer provincie is de lote- ling dezer gemeente P. van Oudenaarde, ingelijfd voor de lichting van 1908, ongeschikt voor den dienst ver klaard. Naweeën Mond- en Klauwzeer. Tegen den heer R. Visser te Berkhout werd door de Arrondissements Rechtbank te Alkmaar eene boete van f50 of 20 dagen hechtenis geëiacht wegens het doen vervoeren van onder verdenking van mond- en klauw zeer staand vee, zonder toestemming van den burge meester. - Nieuwe Niedorp. De heer Cornelis Joon, die alhier zijne opleiding ge noot bij den onderwijzer S. Prins, is bij het onlangs te Arnhem gehouden examen geslaagd als commies bij de Directe belastingen en accijnzen. Oude Niedorp. Maandagmiddag werd door schipper Hopman, te Niedorper Verlaat, achter zijne woning zijn 3-jarig zoontje voor dood uit het water gehaald. Het mocht hem echter gelukken met behulp van buren, nadat zij ongeveer een half uur de bekende bewegingen bij het ventje hadden toegepast, de levengeesten weer op te wekken. Men kan zich de blijdschap der ouders voor stellen. St. Pancras. De Raad der gemeente alhier besloot in eene ver gadering van 5 Juni IJ., dat er in het nieuw geplaatste ijzerenhek voor de secretarie en onderwijzerswoning, een derde poort zou worden geplaatst. Dit besluit werd ter uitvoering opgedragen aan het dagelij ksch bestuur, doch bij de uitvoering die hierna volgde, oordeelden deleden van den Raad, dat het alsnog niet naar hun genoegen zou worden verricht. Een gevolg van een en ander was, dat op schriftelijk verzoek van de leden van den Raad eene vergadering werd belegd op Maandag 15 Juni 1908, des namiddags 3 uur. Door afwezigheid van den voorzitter, den heer F. Smit, die voor drie weken verlof heeft, werd de vergadering geleid door den loco Burgemeester den eersten Wethouder S. Duif. Na eenige discussie werd met algemeene stemmen besloten het Raadsbesluit van 5 Juni 1.1. in te trekken, waarop met vyf stemmen vóór en twee tegen werd besloten de verandering van het ijzeren hek op te schorten, tot de Burgemeester weer aanwezig is en als dan daarvoor met den meesten spoed eene raadsver gadering te beleggen. Drankverkoop. De te Hengelo gehouden volksstemming inzake drank- verkoop had den volgenden uitslag: Uitgebracht werden 3664 vrouwelijke en 3566 manne lijke stemmen, waarvan van onwaarde respectievelijk 60 en 98 en blanco 549 en 589. 150 Vrouwen en 185 mannen verklaarden zich vóór een onbepaald aantal gelegenheden tot verkoop van sterken drank289 vrou wen en 366 mannen wenschten het tegenwoordig aan tal onveranderd te laten796 vrouwen en 708 mannen achtten vermindering van dit aantal gewenscht, terwijl 1820 vrouwen en 1620 mannen zich verklaarden voor algeheele afschaffing. Aardbeien. Gisteren verzond een firma te Beverwijk de eerste wagonlading aardbeien. Niels meer veilig. Te Loosduinen hebben dieven het gedenkteeken ge plunderd, dat daar door de Hollandsche Maatschappij van Landbouw is gesticht voor haar mede-oprichter en eerste-secretaris jhr. mr. D. R. Gevers Deijnoot. De dieven hebben in den nacht van Zaterdag op Zondag al de koperen en bronzen versieringen afgebro ken en meegenomen. Raadslid opperbrandmeester. De burgemeester van Harderwijk had bij Ged. Staten van Gelderland bezwaar ingediend tegen toelating van den heer Goossens als Riadfcüd der genoemde gemeente, daar deze volgens verordening niet kon bedanken voor zjjn functie als opperbrandmeester. Ged. Staten hebben geantwoord, dat zij deze functie geen beletsel achten voor het lidmaatschap van den Gemeenteraad. (,'t Vad.") Breezand, Anna Paulowna. Naar we vernemen zullen enkele paarden- en hitten- houders nu pogingen aanwenden, om naast het pas opgerichte hittenfonds een paarden- en hittenfonds op te richten. Belanghebbenden zullen daartoe eerstdaags tot een vergadering worden opgeroepen. Breezand, Anna Paulowna. Maandagavond vergaderde in 't café van den heer G. Borst, de op te richten verzekering van hitten. On geveer 20 belanghebbenden waren aanwezig. De heer S. Boerman, voorz. van het voorloopig bestuur, opent met een woord van welkom de vergadering. Daarna leest de heer H. v. Stipriaan het ontwerp reglement voor, 't welk in hoofdzaak gelijk is aan dat te Zijpe. Verzekerd kunnen worden hitten met een minimum waarde van f50. De premie zal bedragen 3%, de polis- kosten zijn f 1.terwijl Vio% der verzekerde waarde in de reservekas moet gestort worden. De verzekering gaat in 8 dagen na de aangifte. Zjj, die nu lid worden, doch bij een andere maatschappij nog verzekerd zijn, betalen, zoo lang de verzekering duurt, l%doch genieten bij den dood van hun dier geen uitkeering van de nieuwe vereeniging. Wie later toetreedt, moet een evenredig deel in de reservekas betalen. Bij vrijwillige uittreding ontvangt men een evenredig deel terug. De vergoeding bedraagt 80 van de verzekerde waarde. Vragen en opmerkingen naar aanleiding van het voorgelezen reglement worden door den heer J. Bos uit Zijpe en het voorloopig Bestuur beantwoord, waarna het reglement zonder stemming wordt aangenomen. De heer C. den Engelsen zou ook paarden willen ver zekeren en meerdere aanwezigen eveneens, doch het bestuur is er tegen, 't Gevolg is, dat sommigen, die te Barchem het paard tot staan te brengen. Voordat de wagen het hotel „De Dolle Hoed" bereikt had waren reeds twee mannen er afgesprongen zonder lichamelijk letsel te krijgen en, dank zij het moedig optreden van den heer (1. Kloosterboer, werd ook het meisje vooreen ongeluk gespaard. Arrondissement* Rechtbank te Alkmaar. Zitting van Dinsdag 16 Juni 1908. Ant. de Gr., te Limmen, door schuld toebrengen van letsel, vrijgesproken; overtreding rijwielwet f7 boete of 7 dagen hechtenis K. S,Hoorn, verduistering, vrijgesproken. Alb. K., Spanbroek, bedelarij, 12 dagen hechtenis. U. Z. en C. S., Hoorn, diefstal, 10 dagen gevangenis straf. N. G., Sijbekarspel, diefstal, f8 boete of 7 dagen hechtenis. J. O. en D. K., Andyk, vernieling, f 14 boete of 14 dagen hechtenis. Een ontsporing. De reizigers van den D.-trein, die te 5 u. 55 uitDres- den vertrekt en 4.41 te Amsterdam moet aankomen, zijn Dinsdag aan een groot gevaar ontsnapt. Tusschen de stations Ibbenbüsen en Rheine liep, terwijl de trein door een wissel ging, een der wagens uit het spoor en kwam in het grint terecht. Natuurlijk werd hierdoor de trein geheel tot stilstaan gebracht, doch daar men juist vóór den wissel had gestopt, was er niet veel vaart, zoodat de andere rytuigen in het spoor bleven. Grooter ongeluk zou stellig het gevolg zijn geweest indien den sneltrein in vollen gang had geloopen- Thans kwamen de passagiers met den schrik vrij en konden ongedeerd overstappen in den restauratiewagen en een derde klas-rijtuig, die het voorste gedeelte van den trein vormden. Met moeite gelukte het, het restauratierijtuig los te maken van den gederailleerden wagon, die schuin over twee sporen stond en deze geheel versperde. De vier achterhangende rijtuigen moesten achtergelaten worden. Te Rheine werden twee nieuwe rijtuigen aangekoppeld en de trein kon met een uur vertraging zjjn weg ver volgen. Te Amsrerdam kwam men met drie kwartier vertraging aan. Gemeen. Hij, de stoere veldarbeider, wilde trachten nu in den hooitijd in Friesland met maaien een extra sommetje te verdienen. Welgemoed verliet hy zijn woonplaats Een bij Norg, op den rug een zak torsende, waarin de noodige kleedingstukken en het kerkboek van zijn overleden vader. Op den weg naar Zevenhuizen, waar hij het Leekster bootje naar Groningen wilde nemen, reed hem een fietser achterop. Het was een mededeel zame fietser, die terstond een praatje begon over het weer en belangstellend vroeg waar de reis naar toe ging. Op zijn antwoord dat het Leekster bootje het voorloopige doel van zijn tocht was, verzekerde de fietser bijna vroolyk-verbaasd, dat ook hij juist met dat bootje naar Groningen wilde reizen en dus best den zak, die bij het warme weer zeker lastig te dragen was, voor op de fiets naar de Leekster boot kon bren gen. De maaier nam dit vriendelijke aanbod gretig aan en weldra was de fietser, met de bagage stevig voor op het rijwiel gebonden, uit het gezicht verdwenen. Bij de boot gekomen, was er van den hulpvaardige echter geen spoor te ontdekken. En ondanks alle na sporingen is de zak niet teruggevonden. De arme maaier moet zwaar boeten voor zijn lichtgeloovigheid. (N. Gr. Ct) St. Maarten. Voor de levering van 125 M3. onderhoudsgrint voor de Banne St. Maarten, den 16 dezer aanbesteed, werd ingeschreven door de firma Stoel te Alkmaar voor f 3.14 per M3. Wed. J Dekker te Eenigenburg voor f 2.95 per M3. G. Blom te Schoorl voor f 2.94 per M3. P. Metselaar te Alkmaar voor f 2.93 per M3. D. Bakker te Stolpe voor f 2.87 per M3. Aan den laagsten inschrijver gegund. St. Maarten. Tot kosteres der Ned. Herv. Kerk werd 15 dezer be noemd Mej. de wed. H. Kuit alhier. Ontzettend. Te Ter Aa vermaakten zich een paar jongetjes van C. den H. met een pistool en spelenderwijs mikte de oud ste van 12 jaar op den jongste van 6 jaar, met het treu rig gevolg dat de laatste in de borst getroffen werd. Hij kon nog naar huis loopen, om te zeggen wat er ge beurd was, maar een klein half uur later gaf hü den geest (Ubr. C.) liet „Trio". Dinsdag stond te Amsterdam terecht de laatste van het „Trio", n.1. A. G. de Groof, een stucadoor, die ook zijn rol had gespeeld bij de inbraken. De eisch was, daar beklaagde nog nooit was veroordeeld, 2J jaar ge vangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis van af 24 Februari. Toen volgde Wilhelmina Steins, een dienstbode, die f400 van Willem Roos had aange nomen. De eisch was wegens heling met recidive IJ jaar gevangenisstraf, met aftrek van de voorloopige hechtenis van 24 Februari af. Bij Koninklijk besluit zich voorloopig als lid hadden opgegeven, zich nu terug zijn benoemd: tot dijkgraaf van het waterschap de Enge tl>nlrlrAn \XT A f m Q V TA flrArtt fn Pnrt'rt l.i. LJ1 trekken. By de hierop volgende bestuursverkiezing werden ge kozen: tot Taxateur de heer J. Bos, tot Directeur de heer S. Boerman, tot Administrateur de heer H. v. Stipriaan en tot Commissarissen de heeren H. den Das en J. Dekker, welke heeren hunne benoeming aanneming. Nadat de vereeniging den naam van „Klein Begin" ontvangen had, sloot na de rondvraag de Voorz. de ver gadering, daarbij de beste wenschen uitsprekende voor de jonggeborene. Een moedig man. Donderdagavond waren de logés van het hotel „De Dolle Hoed" bij Lochem getuigen van 't moedig en kor daat optreden van den heer G. Kloosterboer, oudsten zoon van den eigenaar van dit hotel. Tegen half acht uur des avonds kwam een boerenwagen, bespannen met één paard, aanrennen, waarop een meisje van onge veer 20 jaar, klaarblijkelijk in doodsangst, gezeten was, en al hare krachten inspande om het op hol zijnde paard tot staan te brengen. Wormer, D. Groot te Enge Wormer en tot heemraad van den polder Eijerland op Texel, R. P. Keysor Jz., te Den Burg op Texel. Provinciale Statenverkiezing. Bij de Dinsdag gehouden verkiezing voor een lid der Provinciale Staten van Noord-Heiland in district IV te Amsterdam, vac.-Hymans, is slechts ééne candidaten- Hjst ingeleverd. Zoodat zonder stemming gekozen is de eenig opgegeven candidaat Mr. J. Kappeyne van de Coppello. „Hercules" Oudkarspel. In de algemeene vergadering der turnvereeniging „Hercules" te Oudkarspel, gehouden Maandag 15 Juni werd besloten, op het weiland bjj de Ned. Herv. Kerk' te Noord Scharwoude den 19 Juli 1908 eene opealucht- uitvoering te geven en daaraan te verbindeneen wed strijd voor personen boven 16 jaar (leden van „Hercules" en niet turners te Oudkarspel en Noord Scharwouée). bestaande in een driekamp (hoogspringen, steenstooten Oogenblikkelijk had de heer Kloosterboer zijn besluit (10 a 12 K.G.) en hardloopen (100 M. met'één keerpunt) genomen en sprong achter op den wagen, waarna wü en wedstryden, alleen voor adspirantltden van Hercu- het tweetal zagen verdwijnen. les", t.w.van 8—10 koutjesrapen, van 10—12zakloopen Een logé uit Lochem die een uitstapje maakte naar en van 12—16 jaar hinderniswedloop. „De Dolle Hoed", ging daarop spoedig per fiets den De uitvoering zal bestaan in algemeene vrüe oefeningen wagen na en kwam geruimen tyd daarna melden (gecombineerd), toestelturnen aan rek, barren paaid en dfit bet den moedigen jongen man eindelijk gelukt was horizontale ladder, hoog-, ver-, pols-, stokhoog-, paaid-,

Schager Courant | 1908 | | pagina 1