Zondag 21 Juni 1908. 52ste Jaargang. No. 4371 Uitgevers: TRAPEÜAN &Co< EERSTE BLAD. D 4. Bureau ^SCHAGEN, Laan lnterc. Telephoon No. 20. Bekendmakingen Buitenlaudsch Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. iliemetn Nieuws- Ataieitie- LiiHnvllil Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Prijs per jaar f 8.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 Ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. DU nummer beitaai uit vier bladen Onttrekking openbaren dienst. De Burgemeester der gemeente Schagen brengt ter kennis der ingezetenen, dat door den Raad dier ge meente in zijne vergadering van den 13 Juni is besloten, het marktterrein gedurende de kermis, zijnde van den 21 tot en met den 28 Juni a.s., aan don openbaren dienst te onttrekken. Schagen, den 15 Juni 1908. De Burgemeester, H. J. POT. o— Stapvoets rijden. Burgemeester en Wethouders van Schagen, Gelet op art. 51 van de politieverordening voor die gemeente Brengen ter algemeene kennis, dat het op Maandag 22, Donderdag 25 en Zondag 28 Juni a.s. in het belang der openbare veiligheid is verboden in de kom der ge meente vanaf de punten, waar de daartoe betrekkelijke waarschuwingen zijn geplaatst, anders dan stapvoets te rijden. Overtreding wordt gestraft met eene boete van ten hoogste f25 of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Schagen, 15 Juni 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. o Vergunning tappers. Gezien de artikelen 10 en 12b van de politieverorde ning dezer gemeente, Verleent vergunning aan de tappers, om gedurende de kermis muziek te laten maken, danspartijen te doen plaats hebben en na bezetten tijd hunne lokaliteiten open te houden. Schagen, 15 Juni 1908. De Burgemeester, H. J. PQT. Noord Amerika. Mem is reeds druk bezig- in Noord-Amerika aan de verkiezing van de candidaten voor het Presidentschap. Roosevelt zijn tijd is zoo aanstonds om en er moet een opvolger zijn. Had Roosevelt gewild, met geest drift had men hem weer candidaat gesteld en zijn verkiezing was verzekerd geweest. Want al is het waar-, dat zijn aanhang is verminderd, de roep die er van hem uitgaat is toch nog wel zoo groot dat de massa hem onvoorwaardelijk kiezen zou. Maar Teddy Roose velt wil beslist niet en die wensch moest worden ge ëerbiedigd. De republikeinsche conventie, het groote vertegen woordigende lichaam van de partij waartoe Roosevelt behoort, is bijeen. En na de aanneming van het pro gram, begon het stellen der candidaten door verschil lende staten in alphabetische volgorde. Illinois stelde Cannon voor, Indiana Fairbanks, New-York Hughes. Deze namen wekken slechts geringe belangstelling bij de galerij, die verlangend uitzag naar de candidaatstel- ling van Ohio en de sprekers voortdurend in de rede viel. Toen Ohio den heer Taft candidaat stelde, had er een buitengewoon geestdriftige betooging plaats en ge durende vijf en twintig minuten werd er hoera geroe pen, met vlaggen gewuifd en gezongen. Dit was de candidaat door Roosevelt aangewezen en de tegenwoordige minister van oorlog. De conventie stelde den heer Taft dan ook vervolgens met algemeene stemmen candidaat. De oon-espondent van de Times te Chicago geeft een levendige .beschrijving van de gehouden vergade ring van de republikeinsche conventie. Toen Lodge in zijne rede de weldaden van het repu blikeinsche regeerstelsel in het algemeen en van hel bewind van Roosevelt in het bijzonder opsomde, ont stond er groote geestdrift onder- de vergadering. De menschen stonden op, juichten, brulden en zwaaiden met vlaggetjes en gekleurde zonneschermen. Sommigen trokken zelfs hun buis uit en wierpen dat in de lucht. Nadat dit lawaai veertig minuten geduurd had, bracht men een opgezetten beer binnen, die den President én zijne staatkunde verzinnebeeldde. Opnieuw juichte men tien minuten aan een stuk. Lodge zeide daarna„Roose- velt's weigering, om zich candidaat voor het president schap te laten stellen een weigering, die gegrond is op zijn eerbied voor de Amerikaansche tradities is onwrikbaar en onherroepelijk." Weer juichte de vergadering, maar riep bovendien: Nog vier jaar! 'loen het stil was, vervolgde Lodge „Alwie den naam van Roosevelt als candidaat voor het presidentschap op den voorgrond wilde brengen, zou de oprechtheid en goede trouw van den President in twijfel trekken, twee kenmerkende eigenschappen in zijn karakter." Toen kwain er aan het gejubel geen einde, met ten slotte ais uitslag, als hierboven staat gemold. Terwijl de beraadslagingen en de daarop gevolgde» stemming in het Colosseum te Chicago plaats hadden, zaten duizenden mijlen ver weg, de beide het meest daarbij geïnteresseerde personen, president Roosevelt en zijn minister van oorlog, in een kamer va» hei Witte Huis aan de telefoon te luisteren naar hetgeen daar te Chicago werd afgespeeld. President Roosevelt, die er mede in kennis was gesteld, dat het nog tot een poging zou kunnen komen om hem wederom candidaat te stellen, slond aeht-en-veertig minuten lang stil het gejuich aan te hooren, waarmee zijn naain werd begroet, geven °m noo<hge instructiën voor dat geval le P'^ident Roosevelt vernam, dat de heer Tafl candidaat was gesteld, zeide hij dat het land zich geluk mocht wenschen met dien afloop. Hij verklaarde van meening te zijn, dat niemand in het geheele land zoo geschikt was voor léet presidentschap. Hij is niet alleen zonder eenige vrees, onbaatzuchtig en oprecht, maar is ook het best op de hoogte van de behoeften van het land, terwijl hij tevens de hartelijke sympathie geniet van alle burgers. Hij is tegen elk bijzonder voor recht e» een voorstander van ruime opvattingen als groudsLig voor de nationale welvaart Winkel. Door den kerkeraad is op verzoek van den heer Abbing, predikant, te Zweeloo, die zijn beroep naar deze gemoente had aangenomen, zy'n woord teruggegeven, zoodat Winkel thans weor vacant is. Hoogwoud. M. Mefjers aanvankelijk ingedeeld by het 10e Regt. Infanterie te Hoorn is overgeplaatst bij do le. compagnio hospitaalsoldaten. Hoogwoud. Aan de Langereis is uit een kaar een klein partijtje paling gestolen. Toevallig was den vorigen dag een ge deelte er uitgenomen. Hoogwoud. In den omtrek van de Kerkelaan ziet men nu en dan een witte musch, wat wel als een bijzonderheid kan gelden. Hoogwoud. Voordracht Ouderwijzer school Kerkelaan (alph.): de heeren L. Hazelholf te Haarlemmermeer, H. Hoekstra te Spekarspel en S. de Vries te Akkrum. Zuid-^charwoude. Het berichtje omtrent het nieuw te bouwen raadhuis in het vorig nummer heeft geen betrekking op Noord-, maar op Zuid-Scharwoude. Langedjjk. In een volgende vergadering van de afd. Langedijk van den Algem. Ned. Geh. Onth. Bond zal een voorstel worden behandeld om zich wegens financiëele moeilijk heden van dien Bond af te scheiden. Broek op Laiigendyk. Door den heer G Kloosterboer is aangenomen het bouwen van een Bijz. School te Broek op Langendyk voor de som van f13318. Aankoop aardappelmanden. Door 37 tuinbouwers, leden van de afdeeling St. Pancras, werd voor gezamenlijke rekening bij inschrij-1 ving aanbesteed de levering van 642 aardappelmanden. Voor f 0 42} per stuk werd de levering gegund aan den heer C. Bypost, mandenmaker te Alkmaar. Tsjocnster. In de gemeente Haskerland werd eene jonge vrouw algemeen beschouwd als de zwarte kfjnst te dienen tsjoenster te zijn, die iemand kan betooveren. De geheele omgeving meed haar en legde haar allerlei hinderpalen in den weg. Het gevolg is, dat haar man I thans zy'n huis met f600 verlies heeft verkocht en het gezin elders gaat wonen. En dat op het einde der 20ste eeuw Mormonen. Donderdag zijn uit Dordrecht verscheidene personen van hier, waaronder een gezin met vier kinderen, naar den Amerifeaanschen staat Utah vertrokken, om zich daar bij de sekte der Mormonen aan te sluiten. (D. Ct.) Mr. II. Goeman Borgcsius. Sinds eenigen tyd, zoo meldt de Tel., gaan hardnek kige geruchten, dat de leider der Unie-liberalen in de Tweede Kamer, de oud-minister mr. H. Goeman Bor- ge3ius, het volgend jaar in geen geval meer een candi- datuur voor de Kamer zal aanvaarden. Wjj hebben voldoende reden om te gelooven, dat deze geruchten juist zijn. De heer Borgesius moet voornemens zijn, zich spoedig geheel uit het politieke leven terug te trekken. 83 Maal voor dc groene lafel. 'n Man werd door den kantonrechter to Amsterdam 64 maal veroordeeld, door de rechtbank 18 maal. En vandaag had-ie zich weer eens te verantwoorden, we gens mishandeling van 'n politieagent. De officier van justitie, mr. Peereboom, requireerde drie maanden gevangenisstraf. Sproeipoeder. Door den Bond van Handelaren in Friesland is aan de firma Joh. F. Morra te Alkmaar de levering opgedragen van 25000 K.G. Sproeipoeder (bereide poeder van Bordeausche pap.) Rekent men dat ongeveer 30 K G. van dit poeder voor 1 H.A. wordt gebruikt, dan is deze hoeveelheid voldoende voor ongeveer 830 H.A. Zeker een bewijs, dat in die streken de bestrijding der be kende aardappelziekte op ruime wijze wordt betracht. Oude Niedorp. Dinsdagavond werd te Zijdewind by den heer P. Bruin vergadering gehouden van de schoolvereeniging van getrouw schoolbezoek te Zijdewind, waarin werd beslo ten om op Dinsdag 23 dezer een rytoertje met de school kinderen te maken naar Alkmaar en Schoorl. 129 Kin deren mogen het ritje mede maken. Wieringerwaard. Naar we vernemen is door het Bestuur van West- friesland aan 't Comité van de tram Wieringen-Schagon toegestaan den weg door den Westfrieschen dijk te mogen leggen, mits aan de gestelde eischen, wat den bouw der coupure betreft, wordt voldaan. Wieringervvnard. Dinsdagavond is door het gezelschap directie C. Kühn het Tooneelspel in 8 bedrijven „Mijnheer de Senator" opgevoerd. Een echt aardig stuk. Maar 't kwam niet tot zijn recht, omdat het niet glad van stapel liep door 't niet kennen der rollen. Dit is do eerste maal van dit gezelschap, doch we mogen lijden, dat het ook de laatste keer is. Er valt nu eenmaal niet te genieten, als 't gedurig hapert en de souffleur zoo heel veel aandacht vraagt van 't publiek. We houden ons anders voor dergelijke tooneelstukken wel aanbevolen. Muziekfeesten te Purmerend. Het Nationaal Muziekconcours voor Harmonie-en Fan farecorpsen op 15, 16 en 17 Augustus a.s. belooft een grootsch leest te worden. Een flink aantal Corpsen hebben zich reeds laten inschrijven. Op verzoek blijft do gelegenheid tot deelname nog open tot uiterlijk 1 Juli a.s. Behalve de waardevolle prijzen wordt f400 als prijzen toegevoegd. Een volledige kermesse d' óté enz. zal een deel van het programma uitmaken. Inlichtingen enz. kan men bekomen bij den Heer P. J. Kraak te Purmerend, secretaris van „Het Stedelijk Muziekcorps." Ballon gevonden. Donderdagmiddag omstreeks 3 uur werd door schip- perJ.de Vries van den botter „UM 67" op de Zuiderzee waargenomen, dat tuaschen Marken en het Enkhuizer Zand een luchtballon nederdaalde. Het bleek een lucht ballon te zijn gemerkt 892, waaraan een wit teenen mand bevestigd was met zelfwerkende instrumenten Op de mand bevond zich een brief, waarin verzocht werd de voorwerpen voorzichtig te behandelen en goed verpakt op te zenden naar den directeur de Observatoire de Météorologie dynamique de Trappes (Seine-et Oise). De ballon was by het binnen boord balen verloren geraakt en voor het opzenden der voorwerpen werd 10 francs vergoeding toegezegd. Aan de mand zat nog bevestigd een geel taffen zak, waarin vermoedelijk zand geborgen was geweest, wat tijdens het drijven van den ballon uit een zich aan den onderkant bevindend pijpje was weggeloopen. De mand met instrumenten bovindt zich thans bij den havenmeester aan den Schreierstoren te Amsterdam en zal door diens bemiddeling worden opgezonden. Wieringcn. De ansjovis en geepvisscherij is voor onze visschers bijna zoo goed als afgelocpen. Mochten enkelen nog eons een klein voordeeltje hebben gehad, over 't alge meen is 't mot de visscherij zeer slecht geweest. Velen hebben dan ook geen droog brood verdiend. Wieringen. Door het bestuur onzer afdeeling van „Het Witte Kruis", zal op Vrijdag 26 Juni a.s., des avonds 7 uur, publiek worden aanbesteed in 't lokaal van den heer H. C. Engel, het bouwen van een magazijn met woning voor den bode ontsmetter. Wieringen. Op Zaterdag 27 Juni, des avonds 7 uur, zullen door het Gemeentebestuur, in 't lokaal van den heer H. C. Engel, concenten worden afgegeven tot het maaien van zeegras op de door de gemeente van het Rijk in pacht hebbende wierwaarden gelegen in de Zuiderzee. Wieringen. De lammerenmarkten zijn hier zoo goed als afgeloopen. Woensdag waren er ongeveer nog een 40 aangevoerd. Afgescheept werden er ongeveer 416, voor de Schager- en Leidsche markt. De prijzen varieerden van f5.50 tot f9.—, de handel was matig. De lammeren zijn anders zoo hier en daar over 't eiland nog lang niet verkocht, zoodat er wekelijks nog wel verschillende partijtjes naai de markt van Schagen zullen worden verzonden, of door de boeren zelf als overhouders tot 't najaar worden gehouden. In 't geheel zijn tot heden toe nu ongeveer 3500 lammeren afgescheept, tegen een gemiddelden prijs van f8.— per stuk of f3.— minder dan velleden jaar, zoodat dit alleen op de lammeren een bedrag van f 10.500 bedraagt, wat de boer minder ontvangt. Aardappel besproei ing. Evenals vorig jaar, worden ook nu weer door de leden van de afdeeling St. Pancras met een daarvoor aange schafte machine aardappelen besproeid tegen de ziekte. Do werking van de machine blijft goed voldoen, den eersten keer zjjn nu in 6 dagen 719 snees besproeid, waarbij zolfs in één dag 171 snees werd bewerkt, hierbij moet nog worden in aanmerking genomen, dat de uiterste perceelen soms wel een uur uit elkaar liggen en van 5 tot 25 snees groot zjjn. Deze 719 snees, welke in 6 dagen werden besproeid, waren verdeeld in 65 afzonderlijke perceelen. Gerechte straf! De ambtenaar van het openbaar ministerie bij de Rechtbank to Winschoten elschte tegen Jan Swart, landbouwer, wegens het toedienen van jenever bij gele genheid eener bruiloft aan den in kennelijken staat van dronkenschap verkeerenden Geert Meerman te Scheemda, een week gevangenisstraf. Ilooi. Men schrijft van Texel: Met bet maaien der hooivelden is een aanvang ge maakt, De opbrengst bjlooft dit jaar overvloedig te zullen zijn. Van elders zijn reeds bestellingen op nieuw hooi ingekomen. Sommige landeigenaars hebben van den ouden voorraad nog belangrijke partyon over. Duor.... een vliegje! Donderdagavond kreeg naby' het fort Bussendam (gem. Uitgeest) een wielrijder een vliegje in 't oog. Dit willende verwijderen, raakte hy het Deheer over zy'n fists kwijt, viel en brak een been. Twee zielen Ze zijn getrouwd. De 65jarige erfgename en haar uitverkorene van 86 jaar te Groningen, die jarenlang reeds „een eerlijke verkeering" hebben gehad toen zy, vóór de erfenis kwam, nog waren verpleegden in het diaconiegasthuis aldaar, hebben den gewichtigen stap gewaagd. En zy hebben daarbij de belangstelling gehad van half Groningen. Reeds vèr vóór drieön stond de markt gisteren zwart van volk en toe» het trouwkoetsje met de jongelui kwam aanrollen, drongen de menschen steeds meer op naar de stadhuisdeur. En terwijl het bruidspaar en de getuigen binnen waren in het stadhuis, kwamen nog steeds meer nieuwsgierigen die het geval in den breede bespraken, die deze trouwplechtigheid blijkbaar volstrekt niet als iets plechtigs beschouwden, maar schertsend spraken over den leeftijd van de jongelui en over het kapitaal van de bruid, dat volgens den een wel vijftig duizend bedroeg en door een ander heel royaal op een ton geschat werd. Boven op de trouwkamer ging het natuurlijk veel kalmer toe. Daar heeft het publiek geen beschouwingen te hou den, daar heeft alleen de ambtenaar van den Burger lijken Stand het woord en mogen bruid en bruidegom hun „ja" uitspreken. Wat zij dan ook zeer resoluut deden. Vooral de bruid toonde een vastberadenheid als vrouwen in de trouwzaal weinig aan den dag leggen. Het was trouwens ook reeds de vierde maal dat zy dergelijke verklaring voor den ambtenaar van den bur gerlijken Stand aflegde. Toen nog even teekenen bruids paar en getuigen, de bruigom kreeg zjjn trouwbriefje-- er waren twee zielen gloeiend aangesmeed. Kennissen kwamen met hun geluk- en zegenweuschen en groetend naar alle kanten aanvaardden het jonge echtpaar en gevolg den terugtocht. Beneden wachtte hun nog een ovatie. Want toen de getuigen ook ouden van dagen in hun rijtuig waren geheschen, het trouwkoetsjo voorreed en het echtpaar op den drempel verscheen, klonken hoera's hun tegemoet. Een paar verpleegden uit het diaconie gasthuis kwamen met hartelijke handdrukken hun vroegere lotgenooten thans menschen in bonis complimenteeren en de menschen op de markt juichten en joelden steeds door. En toen het coupeetje met het jonge paar zijn plaats aan het hoofd van den stoet had ingenomen, drongen de menschen lawaaiend om de rij tuigen heen, zongen do jongens van „Japie ia getrouwd en „Als je pas getrouwd bent en commandeerde een moppig ventje gillend den koetsier „naar den photo- graaf." Het echtpaar Hkan met het volste recht bedan ken voor de enorme belangstelling voor en by hun huwelijk ondervonden. („N. Gr. Ct.") Waarland en Omstreken. Vergadering van de Groenten Vereeniging „Waarland" en Omstreken" gehouden op Woensdag 17 Juni ia het lokaal van den heer T. de Jong aldaar. Aanwezig 44 leden. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend en de secretaris het genotuleerde der vorige vergadering had gelezen, werd mededeeling gedaan van eenige inge komen stukken, o. a. van de Tuinbouwschool met het verzoek deel te nemen aan de vergadering te Utrecht en toe te treden als lid van den bond, waaromtrent de voorzitter mededeelde, dat het Bestuur geyn vrijheid had gevonden op dat verzoek in te gaan, daar het lid maatschap van den Tuinbouwbond een groot deel van de inkomsten der vereeniging zou kosten. Verder een schrijven van 't brptuur der Banne Harenkarspel, waarbij mededeeling werd gedaan, dat een verzoek dezerzijds, om deel te nemen in het kapitaal voor de ontworpen spoorlijn Stationdorp Noordscharwoude, voor kennis geving was aangenomen. Eindelijk: een voorstel tot wijziging van eenige artikelen in het Reglement op den onderhandschen verkoop van land en tuinbouwpro ducten. Werden de beide eerste mededeelingén voor kennisgeving aangenomen, omtrent de wijzigingen in het reglement op den onderhandschen verkoop, ontspon zich. een breede discussie. AiikeLsgevvijze werden de veranderingen besproken en toegelicht en ten slotte wor den alle wijzigingen onveranderd goedgekeurd. In ver band met de bepaling, dat den kooper voortaan inplaats van V2 °/o slechts lji °/o korting zal worden toegestaan, werd de vraag gesteld of het vrijkomend ï/t 0/0 alleen ten bate zou komen van „Nieuw Leven", dan wel of „Waarland" daarvan ook zou profiteeren. De voorzitter achtte het gewenscht, dat de Besturen van beide ver- eenigingen eens zouden confereeren over deze zaak. Beslaten werd dan ook dat met „Nieuw Leven" over deze zaak onderhandelingen zullen worden aangeknoopt, om den uitslag daarvan in een volgende vergadering mede te deelen. Alsnu kwam in behandeling het gewichtigste punt op de agenda, pi. het vaststellen van een Keur op de zilvtruien, ten einde deze voorlaan in drie soorten ter markt te brengen, 't Was te denken, dat hierover de tongen los zouden komen. Immers: Waarland heeft het leeuwenaandeel in de teelt van dit product, waarvan de opbrengst op 8 a 10000 balen van 50 K.G. wordt geschat. Voor- en tegenstanders van dit voorstel weer den zich dapper. De tegenstanders beweerden, dat de kosten, aan de sorteering verbonden, door den hoogeren prijs niet goed gemaakt zouden worden en beriepen zich daarbij op hun ondervindhig. De voorstanders even wel meenden, dat da kosten wel degelijk goed gemaakt zouden worden, üidien de maatregel slechts algemeen doorgevoerd werd en de koopman dan van 'elke soort een genoegzame hoeveelheid aan de markt vond. Daar bij werd het veilen, zooals dit tegenwoordig door het electrische mijntoestel geschiedt, algemeen afgekeurd. De koopman, die niet vceraan zit, heeft geen gelegenheid zich omtrent de kwaliteit van 't product te overtuigen. Daarom werd dan ook met bijna algemeene stemmen besloten, dat voorgesteld zal worden het product voortaan te markten. De geheele aangeboden partij zal daarbij gelijk moeten zijn aan den proefzak en wat daaraan niet voldoet, eenvoudig door den koopman geweigerd worden, daar boete geen afdoend middel werd geacht. Ten opzichte van de kern- bleven de gevoelens echter zeer verdeeld. Vooral een gedwongen keur vond hevige bestrijding en werd dan ook unaniem verworpen. Wat een „niet verplichte keur" aangaat, daaromtrent staak ten ten slotte de stemmen. Toch werd op voorstel van den voorzitter aangenomen, een commissie van drie leden te benoemen, ten einde met die van „Nieuw Leven" een maat aan te geven voor de grootte van de drie soorten, waarin men de uien wenscht te schei den. Men wenschte dan, ofschoon geheel vrij blijvend, toch eerlijk een proeve te doen met de sorteering. Mocht het dan blijken dat de voorstanders eener keur gelijk hebben, dan zal de maatregel, ofschoon niet ver plichtend gesteld, toch meer en meer ingang vinden en toegepast worden. Tot leden dezer commissie werden benoemd de heeren J. Bakken-, J. Bos en Andr. Dekker, die zich deze keuze lieten welgevallen. 't Was intusschen reeds bijna middernacht geworden en de groote warmte in het niet al te ruime lokaal deed naar frissche lucht verlangen. Vandaar dat de rondvraag ditmaal niets opleverde en de voorzitter ein delijk de vergadering met een kort en krachtig woord kon sluiten. Schoolfeest Callantsoog. Dinsdag jl. hebben een 26-tal leerlingen van de Openb. School te Callantsoog een bezoek gebracht aan Artis. Daai- velen hunner nog nimmer een spoor hadden gezien, nog minder er üi gezeten, is het te begrijpen, hoe reeds dagen te voren die- 16 Juni met verlangen werd tegemoet gezien. Met den sneltrein ving de reis aan eu werd vanaf Schagen naar Amsterdam veel door hen opgemerkt en werden zij door hun geleiders omtrent vele zaken in gelicht. In Amsterdam aangekomen, ging het rekht door naar Artis, het doel van de reis. Dat daar volop genoten werd kan men zich denken. üm alles op een dag te bezichtigen is een onmoge lijkheid, waarom men zich alleen tot het voornaamste bepaalde. Wat hun vooral veel pret aanbood, was de afdeeling apen. Menig gejuich.steeg er op bij het zien van de vele en malie grimassen, welke deze dieren maakten. Tegen kalf 4 verliet men Artis om ze nog het een en ander ter loops te laten zien, waarna men met den trein van kwart voor 5 de hoofdstad weer ver liet, uiterst voldaan over hetgeen zij dien dag hadden gezien en genoten. Minder prettig was voor hen de aankomst in Schagen, daar zij door de Schager jeugd, waarvan zich wel een 50-tal bij het café van den heer Visser had opgesteld, op juist geen aangename wijze werden bejegend. Dan alle eer aan de Callantsooëer jeugd, die geen der vreemdelingen bij een bezoek aan hun dorp zulk een reemdelingen bij ontvangst zal bereiden. Barsingerhorn. Ten huize van den heer Soheringa te Barsingerhorn hield jl. Vrijdagavond de heer Van deti Hurk, Inspec teur der Centrale Bank te Utrecht, daartoe uitgenoodigd door de afd. Barshigerhorn der Hol). Majtsch. van Landbouw, eene lezing over de Boerenleenbanken,

Schager Courant | 1908 | | pagina 1