een flinke Knecht, Dienstbode LOTEN der kitawtentoMÉlliiig Kaasmaker. RIJ WIELEN ^ROGGEVEEN Cz., BREUKBANDEN. H.S.CLOEC DL BENEDEN MARKTPRIJS Milwaukee Maaimaehines. vau MANTELS, tegen zeer lage prijzen. GROOTE KEUZE. Schagen. 4 .H. SCHENE. eigengemaakte Heeren- en Jongetaen-Costims. lk ms W"H"°mede be' KMerpikjus, Blouses, Boelen, Petten, Boorden eu Dassen. inbinden C. BURGER H. BLOK, M F~R M I z O MERMANTELS te Moerbeek PALETOT S r. waiboer. wImhulsen, Schagen, 1 Huwelijk. advertentien. onderdeelen. Rog^eslukken, Bet beste adres ïoor enkele oi dubbele het rijk geïllustreerde Weekblad, N. V. Het Landbouwkantoor „Noord-Holland". een Motorrijwiel, 3 P.K., te Vonden. Trekking 17 Juli 1908. HOOFDPRIJZEN Prijs per Lot f 0.50. A. VAN TYVUIJVER, I.oteiidebirt, by de Markt, S C II A G E een beste Boerenwagen, een 4-persoons Sportkar, een Bakwagen, Heerenrijwiel, Te koop: V. F. H ta T. BLAAUBOER, Marktplaats - Schagen. Centraal Kleeding-Magazijn HET WITTE HUIS: Laat. Hoek Boterstraat, ALKMAAR. Eigen werkplaatsen Speciale inrichting voor Kleeding naar maal. te koop: nog eenige uitstekende, lichtloopende, nieuwe tweepaards Worden op proef en onder de gewone garantie ge leverd door de Kantoor en Magazijnen aan den Steewreg* Hoogzijde E 7» nieuwen jaargang. De nieuwste stoffen voor goederen op maat. R. DE MOED van afgeloopen jaargangen, Schagen, Laagzijde. Nog zeermooie tl Bondorywiolhersfaüer, Noord, Schagen. voorradig, waaronder ook prachtige ziiden op 5, 6 en 7 Juli a.s. pe familie Van Vliet had kort tevoren het perceel ,n de gemeente verlaten. Zij vond bij haar thuiskomst 'e n ruïne terug. Hand te Annn Pntilowna Vergadering op Dinsdag 30 Juni 1908, des morgens en 10 uur. Afwezig de heer De Mazure met kennisgeving van terhindering. Voorzitter de heer J. Wydenes Spaans. Na opening der vergadering volgt de lezing en goed- :euring der notulen. Voorzitter deeli mede, dat nogmaals aan den ïnge- n'eur der telegrafie om inlichtingen is gevraagd, over Ie vestiging van een telefoonverbinding. Deze deelde uede, dat binnenkort met het spannen der verbinding ïnna Paulowna-Den Helder zal worden begonnen. )ver de verbinding van het spoorweg-kantoor A.P. is mg niet beslist aan welken kant van den weg de palen ;ullen komen. Dus zegt Voorzitter, is er alle hoop, dat iver niet te langen tijd een verbinding tot stand zal [omen. Mejuffrouw Van Os, onderwijzeres, had de mededee- ing ingezonden, dat haar gezondheidstoestand zóó was, lat zij Maandag 29 Juni weer in dienst kon treden. Een ittest van een geneesheer was daarbij. De juffrouw va8 dan ook j.1. Maandag in functie getreden. De laatste kasverificatie gaf een ontvangst aan van 40524.44, een uitgaaf van f37508135, dus was in kas m moest zijn f3016.335. Alles was ln uitstekende orde. 4an achterstallige belasting was er nog te innen '.54 26. Aan de orde was nu de benoeming van een onder wijzer aan school I. Alle maatregelen om spoedig in le vacature daar te vóórzien hadden gefaald, zoodoende ïad het wat lang geduurd. Vijf sollicitanten waren er, en er was proefles gege ven in bijzijn van schoolopziener, schoolcommissie en B en W. Zoowel schoolopziener als schoolhoofd, kon ten zich bij de volgende voordracht neerleggenJ. Hoekstra te Sijbecarspel, W. Barnhoorn te Katwijk en M. Venema te Wieuwerd. Nadat Voorzitter eenige inlichtingen had gegeven werd de heer J. Hoekstra benoemd met algemeene stemmen. Bjj de proefles had Voorzitter de heeren gevraagd, dat als ze benoemd werden, of zij de benoeming aannamen, waarop door allen bevestigend was geantwoord. Ook deden allen de toezegging met 1 Juli, dus morgen, in dienst te zullen treden. De heer J. Hoekstra, die te Abbekerk als tydelyk onderwijzer fungeerde had nu geschreven, of hy 4 Juli in dienst mocht treden. Daar het "Woensdag schoolfeest was en Vrijdag onderwijzersvergadering werd dat alge meen goedgevonden. Eonigö aangöslagönöD in d© Hondönbölftstiüg vroögön afschrijving, wegens afschaffing, of overlijden van den hond. Algemeen voor om te verleenen tot een geza menlijk bedrag van f9.—. Voorzitter deelt nog mede, naar aanleiding van de opmerking van den heer Ehrmann, in de vorige verga dering gedaan over de stinkende sloot achter school I, dat spr. met den opzichter daar den toestand eens heeft opgenomen. Mejuffrouw van Wijk, die daar een hoog en droog terrein heeft, zou wel genegen zijn een deel van haar terrein te laten afgraven, mits de bovengrond werd bewaard en weer over haar terrein werd gebracht. De sloot kon dan met dien grond gedempt en mej.Van Wijk zou wel genegen zijn een afscheiding op die sloot te plaatsen. Het is nog maar een voorloopig plan, want deheeren En terwijl de commissaris dat aanhoorde, trad eens- vv ethouders moeten het nog bekijken, er komt dan ook klaps de vrouw van den overledene, de 53-jarige J. B. wel een nader voorstel, maar er is nu toch alle kans dat de demping zal slagen. De rondvraag levert niets op, zoodat de vergadering wordt gesloten. Een vreemde geschiedenis. Maandagvoormiddag meldde zich op het politie bureau in de Meermansstraat te Rotterdam, zekere D. K., wonende op de Gedempte Slaak .aldaar. Hij deelde mede Zondagavond uit te zijn geweest met een 21-jarige dienstbode, waarmede hij omstreeks 11 uur gekomen is op een open stuk land, gelegen aan den Oudendijk tegenover de Brouwerstraat. Daar zijn beiden, volgens zijn zeggen, in een sloot geraakt, hij wist zich te redden, maar het meisje verdronk. Werkelijk is door de politie het lijk van een meisje gevonden, hetwelk voer het sectie-onderzoek naar hel Ziekenhuis is overgebracht voornoemd, naar voren en deelde mede dat zij haar man de verwonding had toegebracht Het was geschied Zondagavond omstreeks half tien, toen hij weer onder den invloed van drank thuis kwam. Zij stond brood te snijden, toen hij ineens een stoel opnam en haar hiermede dreigde te slaan. Om dit te voorkomen weer de zij hem ai met de hand waarin zij het mes hield en trof hem daarbij in de linkerborst. Na deze verklaring is de vrouw gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht. Het lijk van den verslagene is voor de gerechtelijke schouwing naar het Ziekenhuis vervoerd. Drie Jongelieden by het zwemmen verdronken. In „de Poel" onder Zaandam is hedenmiddag de 11-jarige J. Visser bij het zwemmen verdronken. De 19-jarige zoon van den machinist aan den water toren te Schiedam J. H. Scheuerman, was met eenige De bewoner van" de Gedempte Slaak is voorloopig andere jongelieden aan het zwemmen in het haventje bij d|e politie onder toezicht, in afwachting van het achter den watertoren. Plotseling miste men Scheuer- nader in te stellen onderzoek. Eenige kleedingslukken man, terwijl zijn kleeren op den kant lagen, zoodat men. verondersteld werd dat hij, hoewel een uitstekend zwem- zijn in beslag genomen. Des middags was hel gerecht ter plaatse aan den Oudendijk, omdat men meent, dat misdrijf mogelijk niet uitgesloten is. De Ni. Rott Ct meldt nader over dit vreemde geval: Het meisje, dat verdronken is op een stuk land aan den Oudendijk alhier, is de 17-jarige J. E. O., wonende in de Schoutenstraat no. 149. Haar lijk werd gevonden in een gedeeltelijk met puin gevuld vijvertje, geheel met waterplanten begroeid en ruim honderd meter van den Oudendijk verwijderd. Het was geheel met kroos bedekt toen het opgehaald werd op <le aanwijzingen van den 21-jarigen heter D. K. Deze heier bevindt zich nog op het politiebureau in de Meermansstraat. De kleeding die hij droeg, is inbesiaggenomen, zij was gedeeltelijk nat o. a. Van de jas alleen de rechtermouw. De jongeman is, nadat hij met het meisje in het vijvertje viel en hij zich redde, naar huis gegaan, zonder van het gebeurde mededee- ling te doen aan zich in de nabijheid op den Ouden dijk bevindende mensehen of hun hulp in te roepen. De subs. officier van justitie en de rechtercommis saris hebben een onderzoek ter plaatse ingesteld. Verschillende peilingen zijn er in het vijvertje ge daan en zullen nog gedaan worden. Uit Noodweer. In den Zwaanshals te Rotterdam liep Maandagmid dag het gerucht, dat de voerman W. v. S., een man van 52 jaar, wonende aan den Zwaanshals no. 167, die er dien nacht gestorven is, niet overleden was, zooals algemeen gedacht werd, ten gevolge van drank misbruik, waaraan hij zich meermalen schuldig maak te, maar aan de gevolgen van een hem toegebrachte verwonding. I Toen dit gerucht ter oore der politie kwam, begaf de commissaris van politie zich met een inspecteur dadelijk naar de woning van den overledene, en bij schouwing van het lijk werd al spoedig zichtbaar een steekwond in de linkerborst, die, zoo meende een ter hulp geroepen geneesheer, mogelijk den dood had kun nen veroorzaken. Bij het verhoor der huisgenooten, dat nu volgde, werd den commissaris medegedeeld, dat de overledene, man die zwaar dronk, van Zaterdag af voort naamde ..gebit". Sommige banen zullen hierdopr niet meer dan een half beschot geven. Algemeen ziet men naaf regen uit om verlost te worden van die schade lijke insectenplaag. Provinciale Stalen van Noord Holland. Krankzinnigenverpleging. Door Ged. Staten wordt voorgesteld in te willigen het verzoek van regenten der krankzinnigengestichten te 's-Gravenhage, tot verhooging van het verpleeggeld van armlastige lijders, waarvan er 60 uit deze provincie aldaar worden verpleegd, te verhoogen van f300 op f320 en de klee- dingsvergoeding op f7.50 per kwartaal. Voorts stellen Qed. Staten voor de verschillen in de verpleeggelden van de uit Meerenberg naar Venrajj en Zutphen overgebrachte krankzinnigen, die voor rekening van gemeentebesturen worden verpleegd, op kosten der provincie te brengen. De comm. van Toezicht op Meerenberg doet het voor stel het taribf der verpleeggelden voor de drie hoogere klassen te verhoogen. Ged. Staten vereenigen zich daarmede en stellen voor die te bepalen als volgt: le kl. f1350 per jaar, 2e kl. f1000 per jaar, 3e kl. f650 4e kl. f350, 5e kl. (armlastigen) f320, waarvan f230 te betalen door de gemeentebesturen, het overige door subsidien van Ryk en provincie. De cyfers der drie hoogste klassen zijn op dit oogen- blik nog resp.: f1200, f900 en f600 per jaar. Verbetering Amsteldyk en weg. Ged. Staten stellen voor, voor de verbetering van een gedeel te van den Amsteldyk over een lengte van 300 meter bezuiden den Rooden Paal en van den daaropliggenden weg, een krediet te verleenen van f 10.000. Het werk bestaat in een verandering van het profiel van den dijk, ten einde dezen te kunnen ophoogen en verbroeden. Tweede supp. begrooting dienst 1908. Aangeboden wordt een 2e suppl. begrooting op den dienst vau 1908. Daaruit blijkt ons, dat het crediet ad f 1.500.000 toegestaan voor den bouw van Duin en bosch' aanmerkelijk zal moeten worden overschreden, ten ge volge van verschillende omstandigheden. Zoo waren by de aanvraag van bedoeld krediet nog niet alle gebouwen en inrichtingen gedetailleerd ontwor pen; voorts zyn de prijzen van verschillende grondstof fen gedurende den bouw gestegen, terwijl de moeilijk heden, ondervonden by den bouw van zes paviljoens en het administratiegebouw, er Ged. Staten ten slotte toe brachten om met ingang van 1 April j.1. de afwerking in eigen beheer over te nemen. Het te kort wordt geschat op f330.000, welke som Ged. Staten voorstellen door leening te verkrijgen. Schulden. Uit een staat van schulden der pro vincie op 1 Jan. 1909 blijkt dat het totaal bedroeg f3.942.000, met een aflossing van f150.090. Subsidién. De volgende subsidien worden nog mer zijnde, door eenig toeval was verdronken. De familie en de politie werden gewaarschuwd en onmiddellijk werd met dreggen begonnen. Den vol genden morgen heeft men eindelijk het lijk van den oppassenden, veelbelovenden jongeling teruggevonden. Een 19-jarig jongmensch geraakte Zondagmiddag bij het zwemmen in een zijsloot van den Schinkel aan den Amstelveenscheweg met zijn beenen zoo vast in de modder, dat hij zich niet meer kon bewegen. Toen men hem ophaalde was hij bewusteloos. Pogingen om de levensgeesten op te wekken mochten niet gelukken, ook niet toen deze pogingen in het Wilhelmina-gasthuis te Amsterdam, werwaarts de drenkeling per raderbaar was vervoerd, door een geneesheer werden herhaald. Ontslag van een Kantonrechter. De Hooge Raad deed uitspraak op het requisitoir van den procureur-generaal tot ontslag van mr. Jacob Mauritz van Halmael uit zijn ambt als kantonrechter te Eist Wegens ongeschiktheid tot het waarnemen van zijn ambt door ouderdom. Na den 68-jarigen kantonrechter en een zestal ge tuigen in Raadkamer te hebben gehoord, kwam de Hooge Raad tot de slotsom dat door het gehouden getuigenverhoor van ziekelijke aandoening na het jaar 1906 en bepaaldelijk van ouderdomsziekte die den kantonrechter ongeschikt zou maken voor het waar nemen van zijn ambt, niet is gebleken, weshalve de Hooge Raad verklaarde dat er geen grond bestaat om hem uit zijn ambt te ontslaan. Uit Amerika terug Zondag kwamen niet minder dan 2000 terugkeerendev0^UldVlWaardên VinTercursus'ffi vakteekenen werkbeden uit Amerika het Centraal-station te Utrecht 8cha)sen. f 450 voor de kosten van inrichting der door. Ze werden verdeeld over 2 extra-treinen van Rot terdam via Amersfoort, Apeldoorn naar Duitschland. Treurige vondst. Te Harlingen is door het visschersvaartuig BV 169, schipper Meester, aangebracht het lijk van G. de Bruin, beurtschipper van Ameland op Amsterdam, die 10 dagen geleden ter hoogte van Marken overboord ge raakt en verdronken was. Het lijk is te Harlingen ge kist en daarna naar Ameland vervoerd. nieuwe lokalen en f 1000 voor 1909, 1910 en 1911, aan de Industrie school der Maatsch. voor den Werkenden Stand te Amsterdam; f3500 (f500 meer dan thans) aan de Ambachtsschool te Haarlem. Voorgesteld wordt om af te wyzen het verzoek om subsidie van de Paroch. Patr. Commissie der Parochie van de H. Anna" te Amsterdam, voor haar teekenschool, aangezien ook de gemeente Amsterdam geen subsidie verleent. Eindelijk wordt aangeboden een bijzonder reglement Door de droogte. De Streek, 29 Juni. De mosterdbanen, welke hier voor het waterschap de Vereenigde Nauernasche, West- durend aan den drank is 'geweest; was hij thuis, dan over 't algemeen een flink beschot beloofden, worden zaner en Zaandammerpolder, sarde, sloeg en dreigde hij zijn vrouw, de 53-jarige J. B. de laatste dagen verbazend geteisterd door het zooge- Terstond gevraagd, door Fa milie-omstandigheden der tegenwoordige i melken gewenscht, doch geen vereisohte bg Jm. BLAAUBOER, Kade Kolhorn. Gevraagd: de Saaifabriek Klein Begin" te 8t. M aartens vlotbrug In een niet, groot gezin, omtrek Alkmaar, wordt tegen 1 Augustus eene eenvoudige flinke gevraagd Loon nader overeen te komen. Brieven franco letter B, aan het Rureau vau dit blad. (Goedgek. by K. B. v. 18 April 1908, no. 93.) Een Dogoart met Paard (compleet), verder Koeien,Varkens, Schapen, Pluimge dierte Machinerieë uLand bou w werktoigen enz. Loten te bekomen bij I 40 jaar, die best kan ploegen, melken en met paarden omgaan, zoekt vast werk, 't liefst in Duitschland. Adres: J. MOOIJBOER, Witte Vrou- wesingel 78, Utrecht. De Coöperatieve Stoomzuivelfabriek te Medemblik vraagt tegen 15 Augustus een Sollicitanten gelieven zich vóór 15 Juli aan te melden bij H STAM, Brake, Medemblik. Te koop: een NIEUW en een GEBRUIKT tegen billijken prijs, bij J. VOORTHUI J- 3EN, St. Maartensbrug. 50 a 60 voer tij Jb. GROEN V 8L D, St. Maar- ensbrug. KALKFABRIEON, 8TOOMTRA8MOLEN, 8TEBNKOOPERIJ Handel in Bouwmaterialen, Steeds ruim gesorteerd in alle groot ten Kinderjmken, Boezelaars, Mutsen, Baretten en Schoentjes. Voorts Dames- en Kinderconfectie, fijne Damesschortjes, Reform- en Huis- houdschorten, Tafelkleeden, Handwerken, Tafelloopers, Heerenfronts en Dassen, losse Fronts en Boorden, Overhemden, HeerenBokken, wollen en katoenen Dames kousen, wollen en katoenen en alle grootten zw. Kinderkousen. Groote keuze zwarte, witte en ge- kleurde Handschoenen, Ceintuurs, Stof rokken en Corsetten, Corsetlgfjes en katoenen met mouwen, Avonddoeken, Jongensboorden, zijden Dasjes, Frokken, Manufacturen enz. Aanbevelend, Kleine Slnls, ANNA PAUEOWNA. Gritzner, Nero, Albatro?, Limmington Gazelle en Magnus en verscheidene andere merken. Tevens alle Wegens gesloten contract van Rijwiel banden verkoop ik aan handelaars tegen factuarsprijs per één of een half stel. Speciale inrichting voor Iemand, middelb. leeftijd, onbespr. ge drag, met vermogen, (boerenbedrijf), wenscht langs dezen weg in kennis te komen mbt een boerendochter of weduwe van genoemden leeftijd, P.G., ook met vermogen. Br. fr. onder motto Geheimhouding", Burean Schager Courant. Goedkoop en degelijk. Vraagt prijs. ALKMAAR, Juni 1 908. UITVERKOOP Ruime keuze in uitsluitend Schagen. begint met een Voor opgave van abonnement beveel Ontvangen: de nienwste Modellen Uiterst ooncurreerende, doch vaste prijzen. Aanbevelend, Te koop, zoo goed als nieuw. Beleefd aanbevelend, Aanbevelend, 1 1 f T~

Schager Courant | 1908 | | pagina 7