SEIGEL'S TABLETTEN ÏOPPING Groen tev eilingen. Burgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Marktb erichten. H E C L A M E S. MOEDER ai GENEZEN WERS Onde Niedorp. Eindelijk ziet zij een fruitkar voor zich uit rijden; de Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat te Ver- koopman schreeuwt met overtuigend geluid de kwaliteit laat, een witte zwaluw rond vliegt, 't Vorige jaar zijn van zijn kersen. er op dezelfde plaats ook twee witte zwaliuwen uitge broed, doch toen door de koude omgekomen. Hoogwoud. Bjj H. H. Ged. Staten dezer provincie is ingekomen een verzoek om vergunning tot verkoop van sterken drank in 't klein, uitsluitend aan logeergasten, van Joh. Ekers,bierhuishouder en logementhouder, in het Zuid End alhier. Hoogwoud. De miliciens-verlofgangers dezer gemeente Simon Jon ker, behoorer.de tot het 2 Regt. Veld-Art., is opgeroepen om op 3 Augustus a s. in werkelyken dienst te treden voor herhalingsoefeningen. Garnizoensplaats 's-Graven- hage. J. Wever en P. Silver, 10e Regt. Ini Den Helder op 10 Augustus a.s., P. Manshanden en K. Conjjn, 4e Regt. Vesting Art. Den Helder op 17 Augustus a s. en H. de Boer en L. Glas, 10e Regt. Inf., Hoorn, op 24 Augustus 1908. De milicienverlofganger J. Schenk, lichting 1905, is dit jaar vrijgesteld van herhalings oefeningen. Kolhorn. Bij den heer D. Vethman in den Waardpolder bij Kolhorn is komen aanvliegen een postduif, kleur grijs blauw; op den rechtervleugel gem. 310, om 't rechter poot gummie-ringetje gem. „G D 6" en om 't linkerpoot metaal ringetje gem. „N U HP O I J 1356". Zeldzaam. In de Wieringerwaard is dezer dagen een witte mol gevangen; dat gebeurt niet alle dagen. Een prettige vergadering. In hare zomergadering van 1907 besloot de Noorder- vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen dit jaar een uitstapje te maken. Dit tochtje had nu Woensdag j.1. plaats. Vanuit Alkmaar ging het gezelschap per tram naar Bergen. Vervolgens werden de duinbeplan tingen te Bergen en Schoorl bezichtigd. Na een lunch te Schoorl werd een rijtoer naar den Hondsbossche en het Gemeenelandshuis gemaakt, waarna de terugtocht naar Alkmaar weder werd ondernomen. De gezellige dag werd met een diner te Alkmaar besloten. Directenr-generaal Posterijen en Telegraphie. Wij vernemen, dat de directeur-generaal derposterijen en telegraphie, de heer G. J. C. A. Pop, ernstig over weegt, als zoodanig af te treden, daar hem niet de zelf standigheid wordt gelaten, die hjj voor een goed beheer van het bedrijf noodzakelijk acht. Sint Pancras. De afdeeling St. Pancras van „Volksonderwijs" heeft Vrijdagavond eene ledenvergadering gehouden, waarin werd behandeld de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering, welke Zondag 19 Juli in Zwolle zal worden gehouden. Tot afgevaardigde werd verkozen de voorzitter, de heer A. Nobel. Rijkspostspaarbank. Aan het Hulpkantoor te St. Maartensbrug werden gedurende het le halfjaar 1908 behandeld 359 inlagen, tot een bedrag van f 9119.38 en werd in 59 terugbeta lingen f 8684 24 terugbetaald. Het totaal bedrag der inlagen en terugbetalingen beliep f 17803.62. St. Pancras. In eene vergadering van den raad dezer gemeente, gehouden op Vrijdag 10 Juli, werden bij eerste stem ming tot zetters herkozen de heeren S. Duif en Jb. Wagenaar, voor het volgende tweetal in dit college werd herkozen de heer Jn. Schuit, terwijl in de plaats van den heer M. Kalis, welke niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd verkozen de heer Jn. Wage naar. Nogmaals was voor deze vergadering op de agenda geplaatst de bespreking over het ijzeren hek. Na veel over en weer gepraat en eenige ingediende en verworpen voorstellen, waarbij ten slotte duidelijk uitkwam, dat niemand zijn zin mocht hebben, werd op nieuw een voorstel ingediend bepalende: De Zuidor- en Noorderpoort laten zooals ze zijn, in het midden een poort aanbrengen, ter wijdte van twee vakken en het Noordeinde van het hek van af de Noorderpoort 40 c.M. naar de wegzijde te verplaatsen. Dit voorstel werd nu met algemeene stemmen aange nomen, de kwestie met het ijzerenhek zal dus hiermede tot een oplossing komen. Wieringen. De timmermansknecht W. Oukes had het ongeluk met de ladder, waarop hij werkzaam was, om te vallen, en brak hierdoor zijn been, zoodat terstond geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Oukes was in dienst by den aannemer G. Timmerman, en behulpzaam bij den aanbouw van de school te Westerland. Onderlinge Varkensverzekering-Maatschappij. In de week van 6 Juli 1908 tot 11 Juli 1908 was de stand der marktprijzen van de varkens als volgt 7 tot 9 weeksche biggen f 5.— a f 8.—. Varkens van 25 tot 50 K.G. f0.38 a f 0.—-. 50 75 0.39 per K.G. 75 100 0.43 100 125 0.44 n 125 150 0.45 150 175 0.46 - - - 0.42 En het vrouwtje er achter aan, met den bescheiden roep „Net zoonet zoo(Hbld.) Droevig. Te Leidschendam heeft aan de Elec. Centrale een droevig ongeluk plaata gehad, meldt de Rys.bode. Bij het rangeeren van eenige nieuwe wagens wilde een werkman eenige bezigheden verrichten boven op een der wagens, toen hij met zijn rug in verbinding zwam met een stroomkabel. Naar men zegt, wist men niet dat er stroom op de leiding stond. De ongelukkige verbrandde hierdoor deerlijk zijn rug en viel voorover op den wagen. In zijn val wilde hij zich echter grijpen, doch greep zich wederom aan den stroomkabel vast met het noodlottige gevolg dat hjj zijn geheelen arm en hand verbrandde Daarbij vlogen ook de kleeren van den armen man in brand, welke men trachtte te blusschen met water, hetgeen zeer langzaam geschiedde, aangezien dit niet direct bij de hand was en men bo vendien ook vreesde voor meerdere ongelukken, wan neer men verbinding met de leiding kreeg. Zoo hing nu de arme man gedurende 10 minuten brandend aan den wagen ten aanschouwe van het personeel, dat geen voldoende hulp kon bieden. Deerlijk verbrand werd de ongelukkige per raderbaar, welke men inmiddels uit Voorburg ontboden had, naar het R.-K. Ziekenhuis te 's Gravenhage vervoerd, waar hij nog dien avond is overleden. Hij moet vreeselijk geleden hebben; door den sterken stroom waren zijn horloge en horlogeket ting gedeeltelijk gesmolten. De ongelukkige, Swart genaamd, was pas 21 jaar oud en ongehuwd. Verder schrijft men: Dit ongeluk moet te wijten zijn aan een grof verzuim en men vraagt zich af, hoe het mogelijk is, dat er on der de mannen van het vak, welke hierbij tegenwoordig geweest moeten zijn, niet iemand geweest is, die op het zelfde oogenblik den stroom heeft verbroken. Een tweede werkman verkreeg eenige brandwonden, doch zijn toestand levert geen gevaar op. Anna Paalowna. Uit deze gemeente zal op 1 Augustus a.s. vermoede lijk slechts één verlofganger der militie overgaan naar de Landweer, n.1. G. van Zandwijk. Medemblik, 8 Juli 1908. Aardappelen: Opperdoezer Groote Ronde f 0.95 a f 1.05 per Va H.L. Kleine Ronde f 0.— a f 0.— Groote Muizen f l.— a f 1.15 Kleine Muizen f'0.40 a f 0.50 Blauwe f 1.10 a f 1.15 Aanvoer 4000 manden of zakken. 9 Juli 1908. Opperdoezer Groote Ronde f 0.90 a f 1.15 per V2 H.L. Kleine Ronde f 0.— a f 0.— Groote Muizen f 1.05 a f 1.15 Kleine Muizen f 0.40 a f 0.50 Blauwe f 1.— a f 1.05 Aanvoer 3410 manden of zakken. 10 Juli 1908. Opperdoezer Groote Ronde f 0.80 a f 0.85 per V2 H.L. Kleine Ronde f 0.— a f 0.— Groote Muizen f 1.05 a f 1.15 Kleine Muizen f 0.50 a f 0.60 Blauwe f 0.90 a f 1.— Aanvoer 3040 manden of zakken. Broek op Langendjjk, 10 Juli 1908. Aardappelen (gladbl.) (graafjes) (ronde) (muizen) (kleine) Wortelen Bloemkool 1ste soort 2de soort Roode kool Zilveruien Slaboonen Nieuw Leven. 8 Juli. Groote Muizen Kleine Muizen Gladblaadjes Eigenheimers Zilveruien f 0.50 a f 110 per 1/4 H.L. f 0.- a f 0.- f 0.45 a f 0.70 f 0.30 a f 0.70 f 0.35 a f 0.50 f 1.60 a f 2.50 per 100 bos. f 6.50 a f 9.50 per lOOstuks. f 3.50 a f 5.50 f1175 af 13.25 f 3.50 a f 0.— ,per 50 K.G. f 0.79 a f 0.84 p. 1000 stuks. Station Noord Scbarwoude. f 1.10 a f 1.40 per 35 K.G. f 0.45 a f 0.60 f 0.- a f 0.- f 0.- a f O.- f 3.— a f 3.80 per 50 K.G. Zeugen Winkel. Donderdag j.1. gebeurde er te Limmerschouw een on geluk. Bij den heer Nieman aldaar kreeg diens 6-jarig zoontje een klap van een paard tegen het gelaat, zoo danig dat de getroffen wang weldra hevig opzette. Dr. Laurillard. f Men meldt uit Santpoort: Dr. Laurillard is Vrijdagmiddag overleden. Dr. Elisa Laurillard werd in 1830 te Rotterdam ge boren en is predikant geweest te Santpoort, Leiden en Amsterdam, tot 1904. Ook was dr. Laurillard hofpredi ker. Buiten zijn predikantambt vervulde hjj o.a. de functiën van praeses van 't Classikaal Bestuur; secretaris van het hoofdbestuur van 't Nederl. Genootschap tot zedeljjke verbetering der gevangenen; idem van het Amsterdamsch Roode Kruis Comité; commissaris-presi dent van Ned. Mettray; secretaris der commissie van bijstand voor het Woordenboek der Ned. Taalbeheerder van eenige studiebeurzen. Ook was hij eerelid der Howard Association te Londen; enz. Behalve bijdragen in tijdschriften zijn van de hand van dr. Laurillard vele bundels proza en poëzie ver schenen. Een afgodenoffer. Men schrijft uit Friesland aan „De Ned." Gelijk bekend is, bevindt zich te Bergum (Fr.) een Museum van Indische voorwerpen, verzameld door den heer v. d. Meulen, vroeger aldaar woonachtig, en thans gouvernementsonderwijzer in Indië. Vooral gedurende de zomermaanden wordt dit museum dagelijks door tal van toeristen bezocht, en brengt niet weinig leven digheid bij in dit reeds zoo schoon gelegen wouddorp. Misschien minder bekend is, dat zich in genoemd museum ook een afgodsbeeld bevindt, voor hetwelk geregeld, eens por maand, wierook gebrand moot worden. De verzamelaar, aldus werd ons medegedeeld, kon namelijk alléén onder deze voorwaarde bedoeld voorwerp machtig worden, wanneer hjj zich tot genoemde offerande ver plichten ging. En zoo heeft ter voldoening aan deze belofte elke maand dit offeren plaats, en wordt, al is het dan ook een geheel bloote vorm, waar de offeraar zelf hoege naamd geen waarde aan hecht, in het midden van een Christenland, den afgoden hulde gebracht. „Net zoo." In de slechte dagen, dat er geen geld in het gezin komt, is het gebeurd, dat een huisvader zijn vrouw heeft voorgesteld ook met negocie de straat op te gaan. Het artikel aan de orde is kersen. Een wagen wordt gehuurd, op de markt worden kersen gekocht, de vrouw zal haar straatventer^ beginnen. Doch de arme voelt zich vreemd in het nieuwe bedrijf. Wat moet zij roe pen? Hoe moet zjj den juisten verkoopstoon, den eigen- aardigen straatkreet treffen Zjj probeert, maar het lukt niet. Aanvoer 1470 zak aardappelen, 80 baal zilveruien. 9 Juli. Groote Muizen f 0.95 a 1 1.30 per 35 K.G. Kleine Muizen f 0.45 a f 0.60 Gladblaadjes f 0.— a f 0. - Eigenheimers f 1.20 a f 1.25 Zilveruien f 3.40 a f 4.40 per 50 K.G. Drielingen f 1.40 a f 0.— Aanvoer 1257 zak aardappelen, 56 baal zilveruien. 10 Juli. Groote Muizen f 1.— a f 1.25 per 35 K.G. Kleinere Muizen f 0.45 a f 0.60 Gladblaadjes f 0.— a f 0.— Eigenheimers f 1- af 1.15 Zilveruien f 3.30 a f 4.50 per 50 K.G. Aanvoer 1253 zak aardappelen, 59 baal zilveruien. Veiling te Anna Paulowna gehouden Vrjjdag 10 Juli, des namiddags 3 uur. Aardappelen. 227 zak per zak f0 80af 1.50 Slaboonen. 3000 stuks, per 100 stuks 11 ct. Wortelen. 850 bos per 100 bos f 2 20 a f 2.30. Peulen en Doppers. 436 pond per pond 3 a 4 cent. Groote boonen. 14250 stuks, per 1000 50 a 60 cent. Bloemkool. 360 stuks per stuk 5 a 8 ct. Lutjewinkel, 8 Juli 1908. Groote Muizen Kleine Muizen Ronde Groote Eigenheimers Kleine Peulen 10 Juli. Groote Muizen Kleine Groote Eigenheimers Kleine Groote Gladblaadjes Kleine Tuinboonen Roode Aalbessen Winkel, 8 Juli 1908. Groote Muizen Kleine Roode Aalbessen Frambozen Aardbeien Peulen Doperwten Slaboonen 10 Juli. Roode aalbessen a 16J ct. per potje. f 0.90 a f 1.25 per 1/2 H.L. f 0.35 a f 0.60 f 0.- a f 0.- f 1.- a f 1.50 f 0.65 a f 0.75 f 0.03 per pond. f 0.85 a f 1.15 per 35 K.G. f 0.60 a f 0.60 f 0.95 a f 1.25 f 0.— a f 0.— f 1.50 a f 0.- f 0.90 a f 0.— f 0.50 per 1000 stuks, f 0.05 per pond. f 0.75 a f 1.25 per 35 K.G. f 0.30 a f 0.35 f 0.06 a f 0.10 pond. fO.12JafO.16 potje, f 0.05 a f 0.066 mandje, f 0.04 a f 0.056 pond. f 0.04 a f 0.— f 0.90 per 1000 stuks. Bloemkool lste soort Middelbare 10 Juli. Bloemkool lste soort Middelbare - 11 Juli. Bloemkool lste soort Middelbare Gemeente Callsnlsoog. Ingeschreven gedurende de maand Juni. Geboren: Neeltje, d. v. Simon Hoogvorst en Guurtje Vader. Vrouwtje, d. v. Dirk de Leeuw en Neeltje Del ver OndertrouwdCornelis Bakker, j.m. arbeider, oud 26 jaar alhier, onlangs te Den Helder en Neeltje Kos j.d., zonder beroep, oud 18 jaar, alhier. Getrouwd: Maarten Bakker, j.m., visscherman, oud 22 jaar en Cornelia Toes, j d., zonder beroep, oud 22 jaar, beiden alhier. Cornelis Moojj, j.m., arbeider, oud 24 jaar en Rensje Zjjdewind, j.d., zonder beroep, oud 21 jaar, beiden alhier. Overleden: Neeltje Zwaan, oud 59 jaren, echtgenoote van Matthjjs Koene. Gemeente Wieringerwaard. Ingeschreven van 1—30 Juni 1908. Geboren: Pieter Jan, z. v. Cornelis Haringhuizen en Bregitta Clasina Boon. Ondertrouwd: Cornelis Bakker en Geertje Brouwer. Getrouwd en OverledenGeene. Gemeente Zij pc. Ingeschreven van 3—8 Juli 1908. Geboren: Ariejaantje Elisabeth, d. v. Abraham de Vries en Krelisje Bas. Getrouwd: Gerardus Bernardus Antonius Woltering, jm., Korporaal-K wartiermt ester, 29 jaar, te Amsterdam en Antje Beukenkamp, jd.. zonder beroep, 26 jaar, te Z(jpe, onlangs te Gouda. Pensioen. Bü Koninkl. besluit van 10 April j.1. is aan den heer F. J. Gielen, vroeger onderwijzer aan de bijzondere lagere school van het Roomsch-Katholiek Parochiaal Kerk bestuur alhier, een pensioen van f580 toegekend. Groofe Brand. Donderdagavond omstreeks 8 uur was onze gemeente eensklaps in opstand. Er was brand uitgebroken in het perceel oewoond door den heer Joh. Merz. Eenigen snelden om de spuit, anderen naar boven om te blusschen, t9 redden wat mogelijk was. Maar een ware vuurzee joeg hen naar beneden. Gered kon er niets meer worden dan de boeken en enkele papieren. De spuit die dadelijk ter plaatse was, kon jammer genoeg niet direct water geven, de sleutel waarmee de verbinding aan de groote pomp op de Gedempte Gracht moest worden tot stand gebracht, was bij den smid. Met dien te halen gingen, hoewel alles geschiedde in vliegende haast, eenige oogenblikken verloren en de vlammen hadden toen zulk een omvang gekregen, dat ook weldra de naaststaande perceelen van den heer K. Rol en Mej. Wed. Wilhelmus door het vuur waren aangetast. Met alle de beschikbare hulpmiddelen werd de brand, die weldra een ware vuurgloed was geworden, bestreden. Maar steeds nijdiger grepen de vlammen om zich, voedsel vindend in de zeer brandbare artikelen in de winkels van den heer Merz en mej. Wilhelmus. Hoog lekten de vlammen op, en het duurde dan ook niet lang of ook het perceel van den heer J. Kweldam, werd aangetast. De toestand was eenige oogenblikken uiterst critiek! Renboden werden naar Schagerbrug en Barsingerhorn gezonden en spoedig waren ook een paar spuiten van die beide gemeenten ter plaatse. Maar Schagen's brandweer deed haar best, en toen de spuit van Schagerbrug mede een flinke hoos water in de vlammen wierp, was men den brand betrekkelijk spoedig meester en wist men het perceel van den heer Kweldam, dat evenwel geducht heeft geledon, nog ge deeltelijk te bewaren. Zooals gezegd, de toestand leek eenige oogenblikken zeer critiek en alles werd in het werk gesteld om de Cérès, een hoog gebouw, te bewaren, wat na feilen strijd j gelukte. Brandzeilen werden op het dak gespannen en de schade aan dit perceel toegebracht, is dan ook niet groot. Het perceel van den heer J. Slikker kreeg het ook een oogenblik warm, maar daar was een flinke brand muur, die het vuur het hoofd bood. Dit perceel bleef- dus eveneens bewaard, hoewel ook hier schade werd veroorzaakt. Het vuur kon in hoofdzaak zoo spoedig zulk een uit breiding krijgen, doordat de verbrande perceelen, als 'tware één gebouw vormend, boven 6p de zolders maar door dunne beschotten en muurtjes waren gescheiden. Toen dan ook de buren werden gewaarschuwd dat het perceel van den heer Merz brandde, bleek direct dat ook op hun zolders de vlammen doorbraken. De bewoners moesten dan ook, om het zoo eens te zeggen, op een kous en een schoen naar buiten. Gered is er zoodoende niet noemenswaard. Zoowel bij dan heer Merz als bij mej. Wilhelmus, bij de laatste het meest, is geld in den brand te loor gegaan. Al de perceelen en inboedels waren verzekerd. Een treurige bijzonderheid is nog, dat den heer M. Kroone, die als pijpleider fungeerde, bij het doortrappen van een glasruit het ongeluk had de pees van de hiel door te snijden. Onze geneesheer, de heer Melchior, was dadelijk ter plaatse, maar oordeelde na onderzoek een direct vervoer naar Alkmaar noodzakelijk, wat dan ook per rijtuig geschiedde. Yer in den omtrek was de brand te zien en het was ware menschenmassa, die zich rondom den brand 5 a 8} ct. per pond. Frambozen 12 Aardbeien 4 a 45 cent per mandje. Slaboonen 60 a 70 ct. per 1000 stuks. Peulen 4 a 5 cent per pond. Kaas f0.75 a f 0.775 por stuk. .Voord-Scharwonde, (Dorp), 9 Juli 1908. f 8.— a f 9.75 per lOOstuks. f 2.50 af 4.- f 7.50 a f 9.50 f 3.50 af 4.25 f7.50 af 9.75 f 2.50 a f 4.- Gemeente Anna Pnulowna. Ingeschreven van 8—11 Juli 1908. GeborenGeene. OndertrouwdMatthijs van Eeten, oud 22 jaren en Geertje van Wachendorflf van Rijn, oud 24 jaren,beiden alhier. Overleden: Jakob van der Ham, oud 76 jaren, we duwnaar van Neeltje Stark. leert verdrong. Uit onze gansché omgeving rolden de fietsen aan. Het leek wel of het de laatste Zondag van Schager kermis was, zeide ons een buitenman. Den ganschen nacht bleef het onrustig en rumoerig op straat. Doorloopend bleef de brandweer werken om een hier en daar oplaaiend vlammetje te dooven. Den volgenden dag werd begonnen met het omhalen der verschillende muren, die gevaar opleverden van instor ten. Het is voor de verschillende betrokkenen een heele slag, vooral met het oog op hun neringen. De zaken staan stil, twee zijn er echter, zooals men ons meedeelde, in de neringverzekering. De groote pomp of liever de wel daarvan, heeft uit nemend water gegeven, er was steeds meer dan vol doende aanvoer. Er was meer water, dan onze spuiten konden geven. Zou het misschien geen aanbeveling verdienen, dat we eens een paar spuiten kregen met meer capaciteit? Tot slot een woord van dank aan de beide naburige gemeenten, Schagerbrug en Barsingerhorn, voor de zoo spoedig verleende hulp. De heer P. Buis Jz., waarnemend burgemeester en verschillende andere plaatselijke autoriteiten, waren steeds op het terrein van den brand aanwezig I Een nieuwe kommies. De heer G. Kolkman, kommies te Nieuwesdhans, wordt met ingang van 1 Aug. als zoodanig overge plaatst naar het Belastingkantoor alhier. Marktbericht. De langdurige droogte drukt al meer en meer op het veehoudersbedrijf. Er zijn weiden waar geen scheutje gras meer tevinden is. Vele weiders moeten dus wel opruimen, hoewel het vee soms nog lang niet klaar is. Dientengevolge was de aanvoer van vette koeien. Donderdag weder zeer groot. Het fonds boekte een 80 stuks. Gelukkig waren er veel kooplieden, die toonden te willen koopen, zoodat de prijzen over het algemeen niet tegen vielen Een prijs van f300 ver kreeg de heer P. Stins van Barsingerhorn. Schapen ware 11 traag. De. prijzen vielen niet mee. Als hoogste markt werd 28 gld. besteed, die de heer A. v. d. Horst alhier verkreeg. Lammeren waren vrij wel onverkoopbaar. Maar een heel klein deel van den aanvoer werd verkocht. Vette varkens bleven prijs houdend. Boter en eieren gingen iets omhoog. Naar de wedstrijden. Onze gymnastiekvereeniging „Lycurgus" Zondag 19 Juli aan de Turn wedstrijden te te nemen. Organist. Onder nadere goedkeuring van den Kerkeraad ïsdoor heeren Kerkvoogden benoemd tot organist dor Nod. Herv. kork alhier, de heer Dartillact van Tright, muziek onderwijzer alhier. POLITIE. Ter secretarie dezer gemeente worden inlichtingen verzocht, omtrent een verloren» gouden ring, terwijl in lichtingen zijn te bekomen omtrent een gevonden portemonnaie en een op de markt achtergebleven vacht wol. Brug ingestort. Keulen, 9 Juli. Bij een instorting, van de in aan bouw zijnde zuidelijke Rijnbrug, verdronken veertien personen, terwijl negen ernstig gewond werden. Nader wordt gemeld: Aan de nieuwe in aanbouw zijnde zuidbrug is de stelling, die de geheele ijzerconstructie van het mid delste gedeelte droeg, over een lengte van 60 AI. in den Rijn gevallen en wel aan den kant van Poll geheel en al, terwijl zij aan de zijde van Keulen daarentegen neergebogen is, zoodat het geheele gevaarte als een hellend vlak in den Rijn hangt. De arbeiders, die op dit gedeelte van de brug aan den arbeid waren, bevon den zich juist op het midden van den steiger, om daar een sluitstuk in te voegen, toen met donderend geweld het gevaarte ineenzonk. De tijding van de ramp was binnen enkele Oogen blikken in do stad bekend en duizenden snelden naar den Rijnoever. Geneesheeren, verpleegsters en geeste lijken waren eveneens binnen korten tijd ter plaatse evenals de stedelijke en de rivierpolitie, de ingenieurs van het werk, de brandweer met ziekenwagens en an deren, die van ambtswege of vrijwillig hulp kwamen bieden. Dertien licht gewonde monteurs en arbeiders werden onmiddellijk naar het ziekenhuis vervoerd, 13 anderen worden nog vermist. 1 egen den middag was er een ontzaglijke menigte menschen aanwezig en er vielen ijselijke tooneelen le aanschouwen, vooral toen de vrouwen en kinderen der arbeiders op de plaats des onheils kwamen om hun mannen of vaders eten te brengen en nu pas vernamen wet er geschied was. Zooais zoo dikwijls bij een ramp, was er hier ook toch nog een geluk bij het ongeluk. Juist op het oogen blik nl., dat de brug instortte, zouden een sleepboot met leen aantal schepen daarachter en een Rijnboot onder de brug doorvaren. Ware de ramp dus eenige oogenblikken later geschied, dan zouden er nog heel wat meer slachtoffers te betreuren zijn. De instorting had zoo onverwacht plaats, dat een gedeelte der arbeiders den tijd niet hadden zich in veiligheid te brengen. De gekwetsten en geredden zijn meest slechts be trekkelijk licht gewond. Er worden echter nog een aanlal personen vermist en deze beschouwt men als verloren, daar zij vermoedelijk onder de stelling in den Rijn bedolven, verdronken en weggedreven zijn. De scheepvaart ondervindt grooten overlast door het gebeurde, daar ten gevolge van de instorting de vrijge houden opening thans versperd is. Het verkeer zal nu voor stroomopwaarts en stroomafwaarts varende sche- i pen door loodsen worden onderhouden langs een ope ning op de rechterzijde. Presidentsverkiezing. Door de democratische conventie is tot candidaat voor het presidentschap van Noord-Amerika gekozen William Bryan. Deze is reeds een paar maal de tegen- candidaat van Roosevelt geweest en vindt nu diens vriend, minister Taft, tegenover zich. LOKAAL „BETHEL", HOEP, SC HAGEN ten behoeve van de Nederlandsch Hervormde Kerk Zond. 12 Juli, voorm. 10 uur, de heer Van Grasstek. 60.— a 120.— 90.- a 160.— 120.— a 160.- 180. - a 300.- 140.- a 240.- - a .- 6.— a 14.— a 22.— a 20.- 18.- 28.- Schagen, 9 Juli 1908. 10 Paarden 12 Stieren 4 Gelde Koeien 80 Vette Koeien 12 Kalfkoeien Vaarzen 25 Nuchtere Kalveren 100 Schapen (magere) 440 Schapen (vette) Overhouders 180 Lammeren Varkens (magere) 50 Varkens(vettep.K.P. Bokken en Geiten 80 Biggen Konijnen 100 Kippen 25 Eenden 900 Kilgr. Boter 200 Kaas 10000 Kipeieren per 100 Eendeieren iriKiofilz'a9TziUli' é,a,"g®?0ürd 29S stapels kaas, wegende Fabnekskaafm6- 50' C°mmi8SLe f ^iddelb. f 0.- Alkmaar, 10 Juli. Tarwe Gerst, chev. Haver Bruine boonen Witte boonen Groene erwten Grauwe erwten Kanariezaad 8.- a a -.39 a 0.— a 5.— a a -.50 a -.60 a 1.10 a —.40 a 3.10 a a 12.- ~'.U 0.— 9.- 1.50 0.80 1.20 -.50 3.60 Aangev. 195 8.25 a 0.— a 3.35 a a H.L. 0.- 0.- 3.85 12.- a 11.- 0.— a 1 Paard 23 Koeien 16 Magere Schapen 21 Nuchtere Kalveren 32 Magere Varkens 40 Lammeren 195 Biggen Kipeieren per 10P Kop Boter Marktbericht der veiling ljjke Oude Vischmarkt, aan de Nieuwmarkt te Amster dam, op 10 Juli 1908. Kippeneieren f 3 30 a f 4.80 per 100 Eenden - 0 - a - 0 60. - 160.- 12.- 8.- 15.- 6.- 5.~ 3.50 a 0.55 a gehouden op de Gemeente- ']M 15b.- 210.- 18.- 14.- 18 - 13.- 8.- 4.-- 0.66 besloot, op Hoorn deel Verstopping moet niet verwaarloosd worden; ze vult Uw bloed met onzui verheden en legt den kiem tot gevaarlijke ziekten Moedkr Shigbl's Tabletten regelen de werking der ingewanden, zuiveren Uw bloed, verzekeren goede spijsvertering en dientengevolge Verkrijgbaar bjj alle Drogisten en bij de voornaamste Apothekers. Pr. fl.60p.fi. Te Schagen verkrijgbaar bij J.ROTGANS, te Anna Paulowna bij D. ZON.

Schager Courant | 1908 | | pagina 2