1116 IJl Hooistekers- gereedschappen. j H. KREIJGER, een Yorkshire Beer, F U11 r 11 fa Jj H A6 ftllO d(J Bf s BrooilMMaeclit, een Bierbottelarij, C. ROGGEVEEN Cz„ OP KEIM. IJzeren Spotirpf lij. P SMIT- ZOMERARTIKELEN Itr een partij OUD WUl JüÉra- en Beereneestais Firma P. v. d. Brul. A. DELIS, Kinderpakjes, M beste adres voor enkele oi dubbele Gemengd Nieuws. ADVERTENTIEN. Kleine Sluis, Van Ewij cksluis, Ter dekking beschikbaar: |T Hl ff f| H ff A A II Zelf Schilderen der nog voorradige Spoed Spoed Marktplaats - Schagen. op Dinsdag 21 Juli 1908, Geldersche Huisjes, Dames- en Kinderhoeden, Sierspelden, Linten, Veeren, Voiles, tegen veel verminderde prijzen. Des Zondags niet gesloten. B 66, Schagen, Ch. H. Th. SCHMALZ. Goedkoop en degelijk. Vraagt prijs. J, SQTSAIS, Sebagea. Schagen. Firma Wed. J. Heddes. Hoofden van gezinnen, verzekert IJw dienstboden en knechts voor het risico, vervat in het Arbeidscontract, bij de Levensver- ze kering-if ij. „De Standaard", te Amsterdam. Premie 15.75 per jaar en per hoofd. Verdere inlichtingen geeft de inspectenr B. H E- feidmann, te Alkmaar. Actieve Agenten en Agentessen gevraagd. SCHAGEN. Stalen worden op aanvraag onmiddellijk franco toegezonden Op Zon- en Feestdagen des avonds na zeven uur gesloten, Met een pijl in het ons: geschoten. Het 7-jarig zoontje van K. te Bennekom. werd door een buurmeisje met een pijl in zijn oog geschoten. Waarschijnlijk zal het oog verwijderd moeten worden. Woordspeling. Mijn vrouw heet Lina, ze is een ideaal! De mijne heet Ida en is een lineaal! De barrikade te W inschoten. De gemeenteraad van Winschoten besloot dezer da gen tot het bouwen van een tehuis voor dakioozen op een terrein achter Bovenburen, op de grens van Scheemda. Dit besluit is door de bewoners van die buurtschap verre van goed ontvangen lil een vergadering van buurigenooten is besloten al het mogelijke te doen, om de stichting te voor komen. Heden zou het werk worden uitbesteed, doch reeds nu zijn alle toegangswegen naar deze plek ver sperd. Men wil het vervoer van materialen daarheen voorkomen. K. Laurillard. „Verhuiswagens zie ik, al vroeg en nog laat, Vol meub'len en kisten, in steeg en in straat; Maar 'k merk soms, naar 't kruisen dier voertuigen ziend, Een koets op, die ook tot verhuiswagen dient. Doch met slechts éen kist. Met die koets wordt voor 't laatst Een menseh uit het huis, waar hij woonde, verplaatst; Vandaag moet het hij zijn en morgen is 't zij; Eens rijdt die verhuiskoets bij U voor en mij; En iedre verhuizing, vooraf nog volbracht, Wat wiss ling ze ons biedt* van straat of van gracht, Brengt telkens ons zelve, met heel ons gezin, Een eindje weer verder de kerkhofbuurt in. „Wat is verhuizen in het leven"? 't Isalles pakken en dan gaan. En wat aan 't einde van het leven? 't Is gaan en alles laten staan.'" „Als die laatste verhuizing l eens weggevoerd heeft En een ander in 't huis zit Waarin gij hebt geleefd, Gaat misschien nu en dan nog Daar wel iemand voorbij. Die dan zegt tot zijn makker: „Zie! daar woonde eenmaal hij. En wanneer in die woorden Dan de dankbaarheid spreekt, Wijl ge iets nobels geweest zijt En iets goeds hebt gekweekt. Dan zijt ge óm die gedacht'nis Van een zeeg'nend weleer Nog gelukkig te prijzen, Want die zegent dan weer." „Ja, wel hóm die om doel of daden Door hem gewrocht of nagestreefd Als hij geen huis meer heeft op aarde Toch nog in vele harten leeft." Van Laurillard zijn deze woorden Nu kwam de koets bij hem ook voor: Hij heeft geen huis meer op deez' aarde, Maar in de harten leeft hij door. Een groot manSpreker, Denker, Dichter, Is in hem van ons weggegaan; Hij kon verhuizen uit dit leven 't Is goed, wat hij heeft laten staan. N. N. D. K. hem vast tot hulp was komen opdagen. De man werd in 't bezit gevonden van twee revolvers, een mes, een paar dievenlantaarns en eenige fleschjes inel verdoo- vende vochten. Donderdagmorgen werd de dief door een „grand jury in staat van beschuldiging gesjeld; 's middags kwain zijn zaak voor den rechter en werd de dief veroordeeld tol een langdurige gevangenisstraf. De buitengewone spoed in dit geval betracht, wordt verklaard uit het feit, dat Cookson en zijn vrouw niet een boot, die Donderdag uit New-York vertrok, naar Europa wilden en reeds vóoC den nacht, waarin Zij aan een poging tot diefstal bloot stonden, hun biljetten hadden genomen. De gesnapte dief inaakfe deze snelle rechtsbedeeling mogelijk door „schuldig" te pleiten. De procedure kon daardoor worden bekort. Ken ongeluk. Te Dijon waren Zaterdagmiddag drie kleuters van 4 tot 5 jaar oud, Gabrielle Baret, Joachim Monvau en zijn zuster Marguérite aan hel spelen in de straat voor ide ouderlijke woning. De kleinen hadden een flesch gevonden, waarin zich waarschijnlijk nitro-gly- cerine bevond. Zij schopten het ding voort, toen eens klaps eene vreeselijke ontploffing plaats had, waarhij de beide eerstgenoemden onmiddellijk werden gedood, terwijl de kleine Marguérite Monvau vreeselijk ver minkt werd hel rechter oog weg. een voorarm af gerukt en het heele lichaampje met wonden bedekt. stoomsloep van de politie de roeiers op de hielen. De visschers wilden zich niet laten vangen en boden weerstand, zoodat de politie zich genooazaakL zag, de roeiboot lot zinken te brengen, daarop vischte de politie zeven van de acht veentersbazen op. De achtste wist «1 zwemmend te ontkomen terwijl de politie met harpoenen de drenkelingen op\ ischte. 1 wee van hen werden door de haken gewond. De politie heeft veel moeite gehad, de aan de kade saamgestroomde menigte te verhinderen, dat zij de visschers te lijf ging. Anderhalve eeuw oud. Den 31en Mei U. overleed te Dagoepan op Luzon een inlandsen» vrouw, die den eerbiedwaardiger leeftijd van 156 jaren moet hebben bereikt. De idspecteur Charles Brantigan van den geneeskundi gen dienst mahkte van dit feit melding in een schreven aan den chef, dr. Heiser. Hij schreef, dat hjj nergens eemg schriftelijk oewjjs daarvoor gevonden had, maar iedereen, dien hij naar den leeftijd der vrouw vroeg, gaf hetzelfde antwoord; „158 poco maa o menos altjjd te kampen met eb en vloed. Zelfs al komt men in dien tijd tot op eenige mijlen van de kust, dan heeft men te wachten op het andere getij, zoodat een derde zes uur aan den tocht wordt toegevoegd. Holbein rookt en drinkt niet, en heeft doorwandelen zijn uithoudingsvermogen verworven. Uit de dierenwereld. Een aardig tooneeltje woonden we deze week te Boschkapelle bij, aldus lezen wij in het „Hulsterblad". Een oorverdoovend geschetter van een zwerm musschen trok van verre onze aandacht. Nieuwsgierig wat er gaande was, slopen wij naderbij en ontwaarden een troep van wel honderd musschen, op eerbiedigen afstand in een kring rondom oen kat geschaard. Verbijsterd keek poes in 't rond en zoodra ze eenige beweging maakte, bereikte het lawaai het toppunt. Blijkbaar be gon onze poes deze muziek te vervelen, ten minste zij deed een sprong naar de kortstbjjzittende vogels, doch nog rapper was de troep omhoog, om een eindje verder hetzelfde spelletje te herhalen. Nog vijf-, en zesmaal 1 werd deze krijgslist want dit bleek het in werke- Hy gaf zijn verbazing te kennen over de gaafheid ijj^heid te zijn toegepast totdat poes een heel eind van het gebit der oude, wier oogen, volgens cfe inboor lingen, ook nog uiistekend moeten zijn geweest, zoodat zjj zonder bril een draad door het oog van een naald kon steken. Zij moet dus in 1750 geboren zijn, in hetzelfde jaar, waarin Warren Hastings voor het eerst in Indiekwam, terwjjl ze zes jaar oud was, teen de zevenjarige oorlog Een onderzoek is ingesteld naar de herkomst \an foeg0U en Frankrijk en Engeland e>kander in Amerika het helsche voorwerp, dat de oorzaak was van di bevochten. Zes en-iwintig jaren had ze reeds achter den afschuwelijk drama. rug, toen de Vereenigde Btaten zich onafhankelijk ver- Be-m ettelijke bloedarmoede bij paarden. De Veldbode maakt melding van een in f rankrijk en België voorkomende ziekte onder de paarden, .die vrij veel offers eischt en „anémie pernicieuse", d. klaarden, terwijl ze 58 jaren oud was toen Napoleon Spanje veroverde, ten gevolge waarvan dit land aan de Philippijnen vertegenwoordiging in de Cortez toestond. Bryan, „doodelijke bloedarmoede genoemd wordt. Hel meest^jg democratische candidaat voor het presidentschap der in hel oog vallend verschijnsel is de snelle veirnage- y"er. staten, wordt op eigenaardige wijze gehuldigd. 1 .1 J A ,^^A kii-ii-in-n csrsr» i"»f ftvhh t-t- 7 ring. Het einde is altijd de dood binnen een of twee weken. De ziekte kan ook een chronisch verloop heb- Uit de telegrammen omtrent de partij vergaderingen bleek dit reeds voldoende. Vooral Denver heeft hem ben, dan treedt de dood eerst na een paar maanden in. met Amerikaansche geestdrift gehuldigd. Want eerst De ziekte is zeer besmettelijk en kan behalve door wa8 <je partijdag in Chicago voorgegaan met zijn hulde het bloed ook door de uitwerpselen worden overge- faft, en dus moest Denver het nog beter doen voor Bryan. In Denver télde men de woeste cowboys en de onge- dresseferde mijnwerkers uit de omringende districten bij duizenden. Gedurende de bijeenkomst hielden zij zich betrekkelijk ingetogen, doch later organiseerden zij bracht. Heeft de ziekte eenmaal haar intrede in eeh stol gedaan, dan is zij daar bijna onuitroeibaar. Ofschoon de ziekte in ons Land nog niet is uitge broken, is het zaak er thans de aandacht op te vestigen, opdat degenen die uit België paarden invoeren o goed uit de oogen zien en geen paarden van onze zuide- een 0pt0cht op straat en ratelden lijke buren betrekken, die verblijf hebben gehouden revolver-salvo's op los. in een besmetten stal, aldaar „éeurie maudite ge- Terwijl het in New-York al heel warm is, was het noemd. in Denver nog koel genoeg om oen sneeuwpop ten Zepplin's eerstvolgende tocht. toon te stellen, welke in ruwe trekken den candidaat- Volgens bebouwbare niededeelingen uit „luchtschip- president voorstelde, perskringen", zal de eerstvolgende proeftocht van Zep- Als hoogste hulde gebruikte men den sneeuwpop tot petin binnen enkele dagen plaats hebben. Het plan mikpunt voor een sneeuwballengevecht. En de aanwe- is, 's middags te Friedriehshafen op te stijgen opdat zige vrouwen deden even flink mee als de mannen, dé nacht ook in den tocht kan worden opgenomen. De Mevrouw Ruth Bryan, een zuster van den candidaat, ballon zal den ganschen weg gevolgd worden door en mevrouw Longworth, de dochter van president automobielen; daartoe is de gansche afstand in sec- j Roosevelt, vielen van de aanwezige vrouwen het meest ties verdeeld, en in elk van die secties zal een speciaal j op. Doch als slot voor de verkiezingsbetooging had men met vlaggen opgetuigde auto dienst doen. nog een knaleffect, want twintig bewonderaarsters van Een dienstdoend officier zal met de leiding van den dienst belast zijn. Langs den Boven-Rijn gaat het naar Snel recht. Deze week is te New-York een merkwaardig staaltje vertoond van snelle rechtspraak. In den nacht van Woensdag op Donderdag klom een dief langs de brand ladder van het Hotel Belmont naar boven en drong door het raam binnen in een kamer op de 14e ver dieping. Daar logeerden een majoor Cookson en zijn vrouw. De dief bond de dame vast in haar bed; waardoor zij ontwaakte en begon te gillen. De echtgenoot, aldus wakkergeschrikt, wierp zich op den inbreker en hield Basel, Straatsburg, Mannheim en Mainz. Daar is het keerpunt en beweegt het schip zich over Neunkirchen, SbaaLsburg naai" Stuttgail. In Straatsburg zal Zeppelin aan het versierde platform van den Münsler een ovatie gebracht worden, met muziek en vuurwerk. Een straatgevecht. Te Toulon is Vrijdagavond een straatgevecht uit gebroken onder een troepje visschers, aan een van de kaden, waar het zwart van menschen liep. Ze vochten niet met de vuist, maar met revolvers en schoten er maar op los. Er zijn tusschen de 40 en 50 schoten gelost. De menschen stoven uit elkaar, en er is dan ook niemand van de voorbijgangers gewond, en naar het schijnt hebben de vechtende visschers el kaar ook niet geraakt. Weldra kwam een sterke poli tiemacht opzetten. Toen de visschers bemerkten, dal zij bedreigd werden met gevangenneming, zetten zij het op een loopen. Het merkwaardige is, dat alle acht, waarvan de een den ander zooeven nog overhoop wilde schieten, plotseling, tegenover den gemeenschap- pelijken vijand, vrienden in nood werden. Zij sprongen in een Jxjptje en roeiden met alle macht om aan boord te komen van hun schuiten. Weldra was de Bryan kwamen op het platform en, eer iemand wist wat er ging gebeuren, klauterden de dames vlug op elkaar en bouwden zoo een levende pyramide ter eere van den candidaat van baar keuze. Daarop brak het publiek in daverende toejuichingen los, welke volgens de offlcieele verslagen één uur en acht-en-twintig minuten duurden; hetgeen alle be staande recfqds slaat. Afgaande op deze uitingen ten gunste van den heer Bryan, mag een levendige presidentsverkiezing worden voorzien. Zwemmende over het Kanaal. Ook de bekende zwemmer Holbein maakt zich weder gereed om een poging te wagen het Kanaal zwemmende over te steker. Den 22en of 23en dezer schijnt de kans het gunstigst te worden geacht. De verschillende tele grammen betreffende het te verwachte weder worden nauwkeurig door hem nagegaan. In geen geval zal hjj starten indien te Valentia de barometer dalende is. Hol bein zal van de Fransche kust starten en is van oor deel, dat men in geen geval moet trachten de reis vlug te volbrengen. Ook de andere zwemmers zjjn tot die overtuiging gekomen. Er zijn er reeds, die beweren, dat het een twaalf-uurs-tocht is. Op welk tjjdstip men ook te water gaat, men heeft van de eerste plaats was afgelokt en likbaardend afdroop. Thans vloog de musschenbende op onder zegevierend gekrijsch en verspreidde zich op naburige daken en boomen, waar het geval nog werd betetterd. Slechts één paar Vloog terug naar de plek waar het eerste bedrjjf was afgespdeld. Ook ik onderzocht deze plaats en ontdekte al spoedig een nest met bijna vlug ge jongen. Blijkbaar was poes op haar wandeling hier beland zonder het nest te bemerken en had het mus- schenpaar de makkers uit de buurt gerequireerd om poes te verschalken. Of deze straatjongens onder de vogels ook een vrien denhart onder het eenvoudig boezeroentje dragen 1 .Mijn-ongeval. Vrijdagmiddag hielp de mijnwerker Rothkranz van Nieuwenhagen op de mijn „Baura en Vereeniging" te Eygelshoven, eenige kameraden, die bezig waren een kipwagentje weer op de rails te zetten. Het wagentje, met kolen beladen, liep te gauw de helling af, zoodat Rothkranz den tijd miste, om zich te bergen. Zijn hoofd raakte beklemd tusschen het wagentje en den muur. R. bloedde wat uit het oor, teen hij vrij kwam en scheen overigens geen letsel bekomen te hebben zoo dat hij bleef doorwerken. Eenigen tijd later voelde hij zich echter onwel en ging naar huis. Twee uur later was hü overleden, ten er met hun gevolge van inwendige verwondingen. Treurige afloop. PRAAG, 11 Juli. Bij het heden gehouden bloemen feest werden een aantal voor rjjtuigen gespannen paarden schichtig en gingen op hol, een groote verwarring onder het publiek veroorzakende. Een vrouw werd gedood zestien personen werden gewond. Een hnis van papier. Die Amerikanen, zou men, met een kleinen variant op een bekende uitdrukking van Hildebrand kunnen zeggen, „hebben alêvel wat raars". In een Amerikaansch blad lezen wij, dat dezer dagen het eerste huis van pa pier zal worden opgericht. Mistress Henry Vanderjongen heeft een Japanschen architect de opdracht gegeven, naar het model van een Japanschen Sogi op haar land goed een papieren zomerhuis te bouwen, dat tegen alle wind en weer bestand moet zfln. Het huis wordt ge bouwd te Harmon, aan de oevers van de Hudsonrivier het wordt vervaardigd van een houten stelling, op de manier van de Duitsche „Fachbauten" aangevuld met een dikke papierpap, die voor water ondoordringbaar is gemaakt. De muren zijn verschuifbaar en geven dus gelegenheid op warme zomerdagen alle vertrekken te kunnen blootstellen aan den verkoelenden wind. Te New-York ziet men de belangwekkende proefne ming met groote belangstelling tegemoet. Blijkt het papieren huis afdoende bestand te zijn tegen de wer king van weer en wind, dan zal het in Amerika aan navolgers van het origineele denkbeeld niet ontbreken. En wellicht zullen wij dan in Europa deze göedkoope wijze van huizen bouwen ook gaan toepassen. (®Y— Wordt gevraagd, tegen Augustus, in een klein gezin half wasch buitenshuis. J Zater- ioan f 2. - daga hulp. Br. fr. lett. ABC, Bureau v. d. Blad. Qevraagd; bij Jb. 8TIN8 te Anna Paulowna. Terstond gevraagd: Burgemeester en Wethouders der ge meente Anna Paulowna maken bekend, dat ten huize van elk der smeden by J. NUIJ, Stoomweg, Anna Paulowna. Grondverf. K.G. f 0.30 1 0.50 2 1.- 3 1.40 5 2.10 10 3.80 Glansverf. V, K.G f 0.85 1 0.60 2 1.20 3 1.80 5 10 2.80 5.20 en by J. v d STEEN, Wieringer waard. Gevraagd: Een bekwaam met Augustus, bij J BAKEN, Callantsoog. Terstond gevraagd: bij D. BKOERTJES, Behagen. vertrek Wegens geboden ter overname aan me; verkoop van Meik en Stalling, het geen een flink bestaan oplevert. Geen tusschen personen Inlichtingen Bureau van dit Blad. BREUKBANDEN. By groote hoeveelheden voor Aan nemers, Polderbesturen enz., veei lager prgzen. Attest. Ondergeteekende heeft bij ondervin ding dat PLEGING's bereide Verf, zoo voor binnen als voor buitenwerk de beste engoè d!k oöpste Verf is T. BLOM, Nes, gem. Schagen, De Heer PLEGING maaktbekend, dat de prgzen der Verf vaste prijzen zgn en dus bg ieder verkoophuis dezelfde. van DEN HELDER, ANNA PAULOW NA, SCHAGEN, NOORD-SCHAR- WOUDE, HEER HUGOWAARD en I ALKMAAR, naar AMSTERDAM en terug. Inlichtingen aan de stations, het terrein der Gemeente- ^je de aanplakbiljetten. Heen en terng op één dag 2e klasse f 1.50, 3e klasse f 1.—. Terug den volgenden dag (Alkmaar uit gezonderd) 2e klasse f2.—, 3e klasse f 1.25. hooistekersgoreedschappen zgn geplaatst, bestaande nit een lang ijzer, een kort gzer en eene slei, en dat deze werk tuigen kosteloos» mogen worden gebruikt door de ingezetenen. Schade, aan die gereedschappen toe gebracht, moet door den gebruiker wor- den vergoed. Anna Paulowna, 9 Juli 1908 Burgemeester en Wethoudeis voornoemd, C. WIJ DEN ES 8PAAN8 Jr Burgemeester. JELLES, S cretaris Beleefd aanbevelend, TE KOOP: liggende op Gasfabriek te Schagen. Franco aanbiedingen worden ingewacht aan het kantoor der fabriek vóór 20 Juli a.s. Inlichtingen worden verstrekt door den Directeur der Gasfabriek. H. Th. Schmalz, bericht hiermede de ontvangst der nieuwste alsmede nit de bekende Magazgnen der De Eerste coupeur der Firma is Donderdags tot maatnemon en passen aanwezig en ook aan huis te ontbieden. Elegante ooupe en prima afwerking in alle opzichten gegarandeerd. PRIJZEN in verhouding tot de kwaliteit BESLIST BILLIJK. Aanbevelend,

Schager Courant | 1908 | | pagina 7