Marktb erichten. Burgerlijke Stand Groen te v eilingen. Plaatselijk Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. (Een rroeger plan van ver- zooals voorzitter uit eene. Groot uit Kolhorn (bouw- minstens 4 M. willen doen. grooting van 3 M. kostte, opgaaf van den heer De en woningopzichter van N. Niedorp) voorleest, globaal f 455, met inbegrip van nissen.; Deze nissen zou voorz. gaarne hebben: ook zou hij de lange pijpen (om hun warmtegevend vermogen) gaarne in de school behou den. De heer Wilken gevoelt noch voor het eene. noch voor het andere iets. De nissen acht spreker niet goed, omdat hij vreest, dat als de kachel er in wordt ge plaatst, er niet voldoende warmte door het lokaal komt. En de lange kachelpijpen zou spreker hoe warmtegevend ook, willen missen om het verbazend dure onderhoud. Goedkooper acht spreker het. dan maar wat meer brandstof te gebruiken. De heer Visser wijst er op dat in Moerbeek vroegei maar een 30-tal schoolkinderen waren en nu is t hoogste punt met 't kinderenaantal zeker bereikt Voorzitter is dit met spreker niet eens Er njn zoo veel bewoners van Moerbeek op te noemen die geen kinderen hebben. Dat kan toch veranderen^ Voorzitter en de heer Wilken blijken bij de discus- siën de eenigen te zijn. die vóór verbomving gevoelen De heeren Kuilman. Visser, Koopman en it achten H ||1 j het beter, te beproeven den schoolkring te verleggen. Daartoe wordt dan ook besloten. Evenals tot vergroo ting van den uitbouw en het aanbrengen van een ms. terwijl ook aanbrenging van verbetering bij schoof No. 1 wat betreft de privaten en de sloot, waarop staan, wordt besproken. De heer Wilken acht het nuttig voor den ton bij de Moerbeeker school een bak in plaats te maken, welke metming^aiTien^t Iiajerhan<i in comité ter behandeling reclames Hoofdelijken Omslag. hiimndprs Bij heropening volgt de rondvraag die niets bijzonders oplevert, ergo: sluiting volgt. D<Mi°0*de00\Yest-Friesche tram is Woensdagavond alhier overreden de 88-jarige C. de Boer. De beide beenen werden den ongelukkige afgesneden met het gevolg, dat hij weldra overleed. Het ongeval .schijnt te moeten worden toegeschreven aan onvoorzichtigheid van den overledene, daar deze op korten afstand van de tram den weg nog meende te kunnen oversteken. Gemeenteraad van Wieringen. Vergadering gehouden op Vrijdag 1" Juli 1908, des namiddags 2 uur. Aanwezig allen. Voorzitter de heer Cavaljé, Burgemeester. Na opening door den voorzitter, lezing der notulen door den secretaris, den heer Bruul, welke onveran derd worden goedgekeurd. Voorzitter deelt mede: a. idat door den Rijks-Ontvanger te Anna Paulowna aan den gemeente-ontvanger zijn uitbetaald de som men van f 3133.24 en f 502.69; b dat door den Rijks-Betaalmeester te Amsterdam aan don gemeente-ontvanger is uitbetaald een som van f 163 c. 'dat door het Rijk voor den schoolbouw te Wes- terland teen buitengewone subsidie is toegekend gioot f dat de in de politievelordening aangebrachte wijzi gingen door Gedeputeerde Staten zijn goedgekeurd. 1 ngekomen was nog een dankbetuiging van de school feestcommissie te Westerland voor de toegestane sub sidie groot f 10. Ter inzage wordt aangeboden de maandstaat der zeegras-exploitatie over Juni 1908. Nu worden behandeld enkele reclames: le. van den heer J. Halfweg om ontheffing van Hoofdei. Omslag wegens vertrek. B. en W. stellen voor geheele ontheffing te verleenen, hetgeen wordt goedge- kei rd 2e. van mej. de wed. N. Halfweg om ontheffing van Hondenbelasting. B. en W. stellen voor geheele ontheffing te verleenen, goedgekeurd 3e. van dien heer P. Rotgans om ontheffing van Hondenbelasting, aangezien adressant geen hond heeft B. en W. stellen voor daar deze abusievelijk ten kohiere is gebracht, geheele ontheffing te verleenen, goedgekeurd; - 4e en 5e. van de heeren P. Kooij en P. Kaan, om wegens overlijden van hun hond een halfjaar ontheffing van belasting te willen verleenen. B. en W. stellen voor hierop gunstig te beschikken, waartoe besloten W°Voorzitter stelt aan de orde opheffing der verorde ning tot wering van veeziekte, aangezien het mond- en klauwzeer geweken is, met ingang van den datum waarop van Gedeputeerde Staten de toestemming tol intrekking is verkregen. De heer Koopsik meen, dat de ingang vanaf heden zou worden bepaald. Voorzitter: Nee, dat kan niet, Gedeputeerde Staten moeten eerst het besluit tot intrekken goedkeuren. De heer Peereboom: Men zou dan aan Gedeputeerde Staten kunnen vragen om zoo spoedig mogelijk 't be sluit goed te keuren. De heer Koops zou 't jammer vinden, als de men- schen, wanneer zij voor dat de toestemming verkregen is varkens invoerden, daarvoor bekeurd werden. De heer Peereboom meent, dat 't toch zou kunnen gebeuren. Voorzitter: Zeker, doch die toestemming komt mis schien met een veertien dagen. De heer Kuut: Zoo lang kan 't dan ook nog wel wachten, want zoon groote behoefte is er nog niet De heer Peereboom zegt: Het in de vorige vergade ring behandelde adres was toch door 44 personen ge- teekend, dus er is toch wel behoefte. De heer Obreen meent, dat die behoefte zoo erg nog niet is. en dat teekenen op een adres is van weinig belang, dat gaat zoo licht en is meer een be leefdheid, om een ander een plezier te doen. De heeren Hermans en Heijblok zijn ook van mee ning dat men gerust de toestemming van Gedeputeerde Staten kan afwachten. Hierna wordt met algemeene stemmen besloten de verordening in te trekken en de goedkeuring van Gede puteerde Staten af te wachten. Wegens periodieke aftreding der heeren D. Dujjnker en P Asjes Pz. als zetters bij 'sRyks directe belastingen worden de volgende voordrachten opgemaakt. 1. D. Duijnker (aftr.) en 2 S. Bakker Cz.. 1. P. Asjes Pz. (aftr.). en 2 Joh. Takes Tz. Voorzitter brengt ter tafel den staat van af- en over schrijvingen voor het dienstjaar 1907 tot een bedrag van f334.33, den staat tot het doen van uitgaven uit den nost van onvoorziene uitgaven dienst 1907, tot een be drag van f216.10 en een suppletoire begrooting dienst 1907 in ontvangst f262.81, in uifgaaf f 663.60, vermoede lijk nadeelig saldo f401.29, welke met algemeene stem men worden goedgekeurd. 0, Voorzitter deedt mede, dat Gedeputeerde Staten heb ben goedgekeurd den aankoop van de villa van den heer Kolff om deze voor raadhuis te gebruiken. Goedgekeurd wordt, voor dezen aankoop met eenige daarbij komende veranderingen, een geldleening aan te gaan groot f5500, tegen een rente van ten hoogste 41/2 en een jaarlijksche aflossing van föOO. In verband met de geldleening enz. wordt mede goed gekeurd een suppletoire begrooting dienst 1908, groot f 5500.- De^eer^óorn zegt, dat het brandspuithuisje te Hippo- lytusboef noodig wat gerepareerd moest worden, want de planken vallen er bijna uit. Voorzitter zegt het te zullen opnemen en bovendien, het is al zoo'n oud gebouwtje, en bijna schoon af. De heer Kuut: dat komt, omdat er de hand niet aan gehouden is. Voorzitterhet is toch zeer oud hoor. De heer Kuut: het spuithuis te Stroe is bijna even zoo, zoo meteen hangt daar de boel ook van elkaar en het is bovendien slecht gemaakt ook. Voorzitter: het heeft toch f 100 gekost van maken. De heer Kuutdat is juist het ongeluk geweest, men had het moeten aanbesteden, men heeft het maar uit de hand aan den heer N. J. Poel gegeven, geloof maar dat die goed af was. Terstond dat men er mee begon po maken, heb ik gezegd, dat het hout, dat er voor gebruikt werd, niet goed was. De timmerlieden zeiden, dat het wel goed was en meenden zeker, dat een boer niet zien kon, wat soort van hout men gebruikte. De heer Peereboomhet is te Westerland 't zelfde, ze zijn heel slecht gemaakt. De heer Hermanslaten wij de spuit van Hippolytus- hoef in het bijschuurtje brengen bij de villa, daar kun nen er wel vier in, dan had men geen kosten te maken. Voorzitter: Maar dat is ons eigendom nog niet, 't zou anders best kunnen. De heer Heijblok denkt evenwel, dat er geen bezwa ren tegen zullen zijn. De heer PeereboomAls dit kon, laten wij dan geen kosten maken. Voorzitter zegt, het eens te zullen nazien. Niemand meer het woord verlangende, sluit Voorzitter de veigadering. De kleine steentjes. Het Hdbld. schrijft: De Stelling van Amsterdam in gevaar! oorlog tusschen Westland en OostlandIJmuiden in brand gezet door den vijandelijken onverlaatde Noordzee sluizen, onze glorie, getorpedood door een listigen aan rander in den nacht 1 or.s arm fort aan de haven plat-geschoten door een vloot van slagschepen Imet al dat oorlogsgeweld in de lucht daar wandelde de schildwacht voor het Paleis op den Dam, en slenterde van het trottoir bjj het nauwe Kalverstraat molsgat, tot het trottoir de bij ruïne der Nieuwe Kerk. En weer terug. En nog eens. Er kwam den Dam over een vrouw uit de provincie. Zij kon oit een kleine provinciestad uit, een dorp, van het land zijn. Voorzichtig generaliseerend noemen wy dit uit de provincie. Zfj keek met geen verwijtenden blik naar het mis vormde Vrijheidsbeeld op het Dam-midden, zü keek niet naar al de bizonderheden, welke voor ons onzen Dam tot Dam typeeren; zü keek zelfs niet naar den Paleis-kolos, welke daar als een hooge muur den ach-J terwand vormt. Zü keek slechts naar den slenterenden schildwacht Even keek zü slechts. Toen, resoluut, stapte zü het trottoir over, op den schildwacht toe. Men aanschouwt de gebeurtenissen van dit alledaag- sche dagelüksche leven en mümert daarheen. Ik begreep wel, dat deze vrouw uit de provincie een moe der moest zün. Ik begreep wel, dat deze schildwacht, aan wien, in deze oorlogsdagen aan de kust, de zorg voor ons Paleis op den Dam was toevertrouwd, haar zoon was. In de stilte my'ner gedachten beeldde ik dit eenvou dig tafereel tot eene lieflüke idylle: de moeder, die van de boerderü de verre reis aanvaardt naar de hoofd stad, waar haar zoon onder de wapens staatde zoon in den wapenrok, op de verantwoordelüke plaats, in de hoofdstelling van het bedreigde land, in het hart van Amsterdam zelf;... dan de ontmoeting tusschen deze twee, moeder en zoon. Ik mü'merde niet verder, doch schouwde aandachtig toe. De vrouw uit de provincie was nu tot bü den schild wacht gekomen; deze was stil blüven staan. Beiden keken elkaar even aan. Zü praatten kort samen. De moeder, met verhoogde kleur, blü haar zoon te zien, als soldaat, het geweer aan den schouder, de patroon- tasch aan den koppel; de zoon met boersch-oolyk ge zicht, wat onhandig in zün stroeve kleeren, behangen met zü'n zwaar wapentuig. Welk een vreedzame groep was dit, om naar te zien Toen plotseling veranderde het beeld I Om de deur van de kamer van de wacht stak het hoofd van een korporaaler was niets dreigends in zün gelaat en geen bevel klonk uit zün mond. Doch de schildwacht had hem gezien, en eensklaps was hü de plicht-bewuste soldaat, de militair onder de wapens, de schildwacht op wacht. Ik vermocht niet te hooren wat de zoon tegen de moeder sprak. Zü schrok echter hevig, keek hulpbehoevend om zich heen, alsof zü in een grooten plas water stond en niet wist waarheen te gaan. Hü, streng nu, wees haar naar het trottoir, legde zün hand op haar schouder, duwde haar, niet ruw, maar toch streng, vooruit. Zoo verwüderde hü haar van de verboden militaire zone, welke in de Hollandsche waterlinie, in het hart der stelling, om onzen laatsten burcht, het Paleis op den Dam, is aangegeven. Ik ben niet blüven küken. Het kan medelü'den ver wekken, een onthutste moeder te zien; ook het aan schouwen van de ten-uitvoer-legging van een strengen plicht kan een gevoel van wreedheid geven. De moeder stond daar aan den rand van het trottoir haar zoon, ongenaakbaar, hield de wacht over de kleine steentjes. Ik vond dit een treffend staaltje van militair plichts gevoel, citeerde voor mü heen: „Lieb Vaterland, kannst ruhig sein". Een productief schaap. Dat een schaap tweemaal in één jaar lammeren ter wereld brengt, zal wel niet veel voorkomen. Het is nu het geval geweest met een schaap van den heer F. de Jong te Callantaoog. Het dier bracht 11 Januari j.1. een wit en 15 Juli een zwart lam. Barsingerhorn. Tot de vierde klasse der Hoogere Burgerschool te Apeldoorn is o.a. bevorderd P. Kooiman van Barsinger- hom. Eventjes werd nog halt gehouden bü de Groote Bazar. Met den trein ging de terugtocht weer naar Anna Pau lowna en werden bü den heer Zwart weder ververschingen toegediend. Toen rüdende naar de Van Ewü'ksluis en met de postboot naar Wieringen waar men behouden en wel om ruim 8 uur zingende aankwam. Ouders en familieleden stonden reeds te wachten en ieder ging met de zünen huiswaarts. De kinderen waren steeds maar vertellende van hun genoeglüke reis, die zü hadden gemaakt. Wü kunnen dan ook niet nalaten, een woord van dank te brengen aan den heer en mej. Pool en het verdere personeel voor de moeite, die zü zich getroost hebben, om dien dag voor de kinderen tot een onver- getelüke te doen worden. - Winkel. Hadden reeds de kinderen der hoogste klassen van hun uitstapje naar Amsterdam genoten, thans kwam de beurt aan de kleinen der laagste klassen en wel een hun door de afd. van Volksonderwü's bereid feestje in de kolfbaan van den heer A. Wit. Prettig waren ze daar bü'een, zich te goed doende aan versnaperingen, terwül zü voldaan huiswaarts keerden, elk nog meteen cadeautje. En nu kwam de beurt aan de middelklassen, Woensdag 7 uur vertrek naar Bergen, was hun op het hart gedrukt en ze waren present ook, want juist om 5 uur dien morgen ontlastte zich boven de gemeente een zwaar onweder met nog zwaarder regenbuien. O! wat vonden ze dat naar, dien regen, maar 't was nog vroeg. Om 7 uur, het uur van vertrek, nog regen, 't werd erger, totdat eindelijk omstreeks 8 uur de lucht ophelderde, de regen ophield, en de hartjes der kinde ren eveneens ruimer maakte, in het blyde vooruitzicht in Bergen te kunnen vertoeven. Den geheelen dag bleef het weer goed en ruim tevre den keerden zü 's avonds huiswaarts. Een ongeluk. De tram van Rotterdam naar Oostvoorne had Don derdagavond een uur vertraging doordien bü Zwarte waal een rü'tuig werd aangereden, dat j'uist een over weg wilde passeeren. De heer A. Gorgeman van Heen-1 vliet, die het bestuurde, viel op den grond en bezeerde zich aan het hoofd. Door een in den tram zich bevin denden geneesheer werd hü behandeld. Koegras. Op initiatief van de heeren A. de Heer en T* Rampen had Donderdag, 16 Juli, alhier in café Marees eene vergadering plaats van landbouwers uit Koegras en Groote Keeten, ten einde te komen tot oprichting eener onderlinge stoomdorschvereeniging. Yan de 25 aanwezigen verklaarden 23 zich bereid zich aan te sluiten. Alle aandeelen werden tüdens de vergadering geplaatst. Tot administrateur werd benoemd de heer A. de Heer en tot commissarissen de heeren C. Dito en H. Kruisveld. Schagen, 16 Juli 1908. 11 Paarden 60.— a 150.— 12 Stieren 90.— a 160.— 5 Gelde Koeien ,120.— a 160.— 60 Vette Koeien 170.— a 290.— 12 Kalfkoeien 180.— a 280.— 25 Nuchtere Kalveren 6.— a 20.— 80 Schapen (magere) 12.— a 18.— 420 Schapen (vette) 22.— a 28.— 100 Lammeren 8. a 12.— 56 Varkens (vet te p.K.P. —.38 a —.44 80 Biggen 6.— a 10.— 100 Kippen —.60 a 1.50 Eenden —.60 a 0.80 600 Kilgr. Boter 1.10 a 1.30 200 Kaas -.40 a -.50 6000 Kipeieren per 100 3.20 a 3.60 Hoorn, 16 Juli. Aangevoerd 221 stapels kaas, wegende 74626 K.G. Kleine 29.50, Commissie f 27.76, Middelb. f 0.— Fabriekskaas f28.50. Alkuiaar, 17 Juli. Tarwe Haver Bruine boonen Citroen boonen Witte boonen Groene erwten Grauwe erwten Aangev. 164 H.L. 8.— a 3.35 a 8.- a 15.- a 4.— a 15.- a 18. 8.65 3.80 11.- 18.- nyks Hoogere Burgerschool Op de Rijks Hoogere Burgerschool te Alkmaar ajj, bevorderd de volgende leerlingen van de le naar de 2e klasse G. Hommes*, van de 2e naar 3e C. Tim merman, N. Nobel en N. Nobel, van de 3e naar p. 1 Melchior*, G. Nobel. T. Nobel en Tr. Raat, allen alhier En vim de le naar de 2e A. Egmond te Win kel I) Sieswerda en G. Hengstman te N. Niedorp van <le 2e naar 3e E. Schermerhorn te N. Niedorp' S Spaans en Kooij te Zuidseharwoude en van de 3e naar 4e G. Sinil* te Sehagerbrug De met een aangeduide personen hebben her examen in het Duitsch. Proefles. Voor de proefles, die den 18den in de Gemeente- 1 school werd gegeven waren opgeroepen de heerenT 1 A. van Dijk, Overasselt. P. de Vos, Westkappelle, F. J. Godron, Weesp. J. H. Arpeau, Groet. Allen hadden aan de uitnoodiging gevolg gegeven Gemeente Schagen. Ingeschreven van 16—18 Juli 1908. Geboren: Catharina Geertruida Elisabeth d. v. Jo. hannes Gouwenberg en van Geertruida Catharina Koel man. Getrouwd: Dirk Steen en Maartje Landman. Gemeente Ztype. Ingeschreven van 10—15 Juli 1908. Geboren: Grietje, d. v. Cornelis Zeeman en Maartis Swarthof. Overleden: Jan Duünmeüer, 76 jaar, Watermolenaar weduwnaar van Maartje Grin. Neeltje de Wit, 78 jaar' echtgenoot» van Albert Fransz. Gemeente Hoogwoud. Ingeschreven van 1—17 Juli 1908. GeborenNicolaas, z. v. Johannes Hooü'boer en Geer tje Appel. Nicolaas, z. v. Antonius Groot en Anna Schaper. Jacob, z. v. Pieter Smak en Gezina Lugtig. Ondertrouwd: Minne Masereeuw, metselaar, oud 25, jaar te Medemblik en Jantje de Beurs, zonder beroep, oud 20 jaar, alhier. Overleden: Luitje Bouwer, 80 jaar, echtgenoot van Trüntje Gorter, weduwnaar van Trüntje Egmond. Gemeente Anna Panlowna Ingeschreven van 15—18 Juli 1908. Geboren: Adrianus, zoon van Pieter Keppel en van Geertje Bruin. Ondertrouwd en GetrouwdGeene. Overleden: Maartje van Stipriaan, kind van Jacob van Stipriaan en van Catharina Christina LangereLs, oud 2 dagen. Medemblik, 17 Juli 1908. Opperdoezer Groote Ronde f 0.75 a f 0.80 per 1/2 H.L. Kleine Ronde f 0.— a f 0.— Groote Muizen f 0.80 a f 0.95 Kleine Muizen f 0.50 a f 0.60 Blauwe f 1.05 a f 1.10 Aanvoer 1840 manden of zakken. Broek op Langendjjk, 17 Juli 1908. Aardappelen (gladbl.) (graafjes) Wortelen Bloemkool Roode kool Gele kool Zilveruien Slaboonen Nieuw Leven. 15 Juli. Groote Muizen» Kleine Muizen Gladblaadjes Eigenheimers Zilveruien Drielingen f 0.56 a f 1 per 1/4 H.L. f0.-af0.- (ronde) f 0.36 a f 0.70 (muizen) f 0.80 a f 0.65 (kleine) f 0.20 af0.30 f 1.60 a f 2.20 per 100 bos. lste soort f 6.50 a f 10.— per 100 stuks. 2de soort f 4.— a f 6.— f 8.- a f 8.75 f 11.— a f 0.— f 3.10 a f 4.60 per 50 K G. f 0.76 a f 0.— p. 1000 stuks. Station \oord Scharw oude Kaas. Aangevoerd 400 Stapels, wegende 220.000 K.G. Fabriekskaas Kleine f27.50, Comm.f .—.Middelb. f Boerenkaas: Kleine f 30.,Comm. f 27.50,Middelb.f 30. Alkmaar, 18 Juli 1908 9 Paarden 75. - 25 Koeien 160.— 72 Magere Schapen 14.— 19 Nuchtere Kalveren 8.— 32 Magere Varkens 14.— 92 Lammeren 8.— 169 Biggen 6. Kipeieren per 100 3.76 Kon Boter 9.55 Marktbericht der veiling gehouden op de Gemeente lÜke Oude Vischmarkt, aan de Nieuwmarkt te Amster dam, op 17 Juli 1908. Kippeneieren f 3.50 a f 4.55 per 100. a 160.- a 210.- a 20.- a 22.— a 18.- a 12.- a 10 4.25 0.66 Wieringen. Woensdagmorgen om vier uur ontlastte zich boven ons eiland een hevig onweer, gepaard met zwaren regen. Twee schapen van den landbouwer A. Kaptein in de Beidt werden door 't hemelvuur getroffen en gedood. Om vüf uur vermeende men, dat 't ergste geweken was, doch plotseling kwam uit het Zuid-Westen een nieuwe bui opzetten. Een hel licht volgde en plotseling daarop sloeg de bliksem in de boerderü van den heer W. de Jongh staande in polder Waard-Nieuwland. De boerderü stond direct in lichte laaie. Alles, huis, in boedel en 30 wagens puik gewonnen klaverhooi van de eerste snede, werd een prooi der vlammen. De bewo ners, vreeselyk verschrikt, konden zich bütüds redden.' De eene zcon die geheel bewusteloos was en dien men in de naburige boerderü moest dragen, kwam later op den dag gelukkig weer tot bewustzün, zoodat geen men- schenlevens zün te betreuren. De eigenaar die zün wo ning en inventaris voor f8000 had verzekerd, had voor ongeveer een paar maanden züne verzekering, welke veel te laag was, met f2000 verhoogd, zoodat deze thans beloopt f5000. De verzekering liep bjj de alhier gevestigde Brand- waarborg-Maatschappü. Binnen acht dagen sloeg de bliksem alhier in 2 boerderijen, welke beiden verbrandden. De te veld staande gewassen, vooral haver, hebben van den zwaren regen veel geleden. Wieringen. Met dertig kinderen van de hoogste klassen der Westerlander school, werd j.1. Woensdag onder 6 gelei ders een uitstapje gemaakt naar Amsterdam. Het weer liet zich 's morgens niet gunstig aanzien, doch helderde later op en verder bleef het den geheelen dag goed weer. Met de postboot van «flapper Bais ging men naar de Van Ewyksluis en verder met vier tijtuigen van den heer Zwart naar het station Anna-Paulowna. Aldaar wachtte men den spoortrein van Den Helder af, welke spoedig kwam aanrollen. Allen namen in den trein Groote Muizen Kleine Muizen Ronde Eigenheimers Gladblaadjes Peulen Tuinboonen - 17 Juli. Groote Muizen Kleine Muizen Eigenheimers Wortelen Winkel, 16 Juli 1908 Het schoolfeest. Wat stond de lucht Woensdag onheilspellend en wat regende het geweldig, toen de büna 200 kinderen onzer openbare- en büzondere scholen naar den trein gingen en onder de overkapping van het station stonden te wachten om ten feest te gaan. Toch leek het of der kinderen vreugd zich niet liet ontmoedigen, al was de lucht zoo zwart als pik en al regende het met dikke stralen. Of zouden de kleinen er een voorgevoel van hebben gehad, dat de lucht straks zoo helder zou worden ais hun kinderzieltjes? Als dit zoo is geweest, hebben ze gelük gehad, want toen de kinderschaar te Bergen kwam, brak het wolkenfloers en begon de zon vroolük met de vroolyke kinderen te lachen en te jifböten. In een oogwenk had ze het zand van het duin Groote Muizen opgedroogd en de speelplaats klaar gemaakt. Nu ging Kleine het vlug klauterend naar boven en byna dadelük weer holderdebolder naar beneden. Wat hadden de jongens een pret en de meisjes! Een echt kindervriend onder de geleiders zorgde er voor, dat ook de draaimo len, op het speelterrein in den tuin van „Het vrouwtje in duin" den geheelen tjjd, dat de Schagers er waren, ter beschikking van de jeugd bleef. Ook in dien tuin had men pret en werd er braaf gewerkt aan rekstok, in de schommelschuit en op de wip. De boterhammen smaakten als koek en de koek als manna. En hoe lekker was de limonade! Tegen vier uur was het feest te Bergen geëindigd en brachten tram en trein de kleinen weer op mooien tyd naar onze gemeente. Geen enkel ongelukje was er ge beurd en geen verdrietig gezieht werd gezien. Het kinderfeest van 1908 is dus maar weer wat best geslaagd, dank de zon, dank de geleidsters en geleiders, dank de gemeente, die telken jare haar beurs beschik baar stelt om getrouw schoolbezoek met zoo'n prettigen uitgaansdag te beloonen. Marktbericht 1 u u De markt van Donderdag j.1. gaf over 't geheel geen' Bloemkool lste reden tot klagende handel was goed 9:1 de prüzen - - 1 redelük wel. De vraag voor het buitenland in 't büzon f 0.80 a f 0.85 per 35 K.G. f 0.55 a f 0.66 f 0. a f 0. f 0.60 a f 0.70 f 2.80 a f 5.- per 50 K.G. f180 af 1.90 Aanvoer 780 zak aardappelen, 64 baal zilveruien. 16 Juli. Groote Muizen f 0.75 a t 0 90 per 35 K.G. Kleine Muizen f 0.45 a f 0.60 Gladblaadjes f 0.— af 0.— Eigenheimers f 0.65 a f 0.75 Zilveruien <- f 4.30 a f 5.50 per 50 K.G. Drielingen f 1.80 a f 2.26 Aanvoer 982 zak aardappelen, 117 baal zilveruien. 17 Juli. Groote Muizen f 0.70 a f 1.— per 35 K.G. Kleinere Muizen f 0.50 a f 0.65 Gladblaadjes f 0.— a f 0.— Eigenheimers f 0.— a f 0.— Zilveruien f 3.80 a f 5.70 per 50 K.G. Drielingen f 2.10 a f 2 40 Aanvoer 790 zak aardappelen, 94 baal zilveruien. Veiling te Anna Paulowna gehouden Vrüdag 17 Juli, des namiddags 3 uur. Aardappelen. 180 zak per zak f 0.70 a f 0.80. Slaboonen. 12000 stuks, per 100 st. 5 a 7 ct. Wortelen, 675 bos per 100 bos f 2 a f 0..— Peulen en Doppers. 128 pond per pond 2 a 4 cent. Groote boonen. 9000 stuks, per 1000 25 a 50 cent. Bloemkool. 300 stuks per stuk 2 a 9 ct. Aalbessen, 77 pond, per pond 6 a 7 cent. - Latjewinkel, 15 Juli 1908. Kruisbessen Roode Aalbessen Zwarte Aalbessen Frambozen Tuinboonen Slaboonen Bloemkool - 17 Juli. Groote Muizen Groote Eigenheimers Kleine Groote Gladblaadjes Kleine Roode Aalbessen Kruisbessen Peulen Frambozen Aardbeien Kaas Bloemkool f 0.50 a f 1.- per 1/2 H.L. f 0.40 a f 0.60 f0.afO. n f 0.75 a f 1.25 f 0.a f 0. ft ft f 0.— per pond. f 0.30 a f 0.— per 1000. f 0.60 a f 1.- per 35 K.G. f 0.40 a f 0.60 B f 0.90 a f 1.26 f 1.50 a f 0.— per 100 bos. f 0.65 a f 0.70 per 35 K.G- f 0.40 a f 0.45 - f 0.05 a f 0.- f 0.04 a f 0 076 f 0.095 a f 0.- fO.14afO.16J f 0.05 per 100 stuks, f 0.60 a f 0.65 p. 1000 stuks, f 6.25 per 100 stuks. pond. potje. per 35 K.G. BUUÜUiK JL WaLLl attllIUUÜIl. AIIOII UttUlUll lil UOU HOUl - TT", 141 LHJZiUIl- plaats en voort ging het en voor men er aan dacht voor .ingeland en Belgiè, do^t zich ook hier voelen. \Tf\r\r nrima Irixro iraif 1, kwam men behouden en wel om ongeveer half tien uur te Amsterdam aan. Eerst werd een wandeling gemaazt langs de Prins Hendrikkade naar Artis. üi Artis werden de vreemde dieren en vogels bezichtigd. Nooit hadden de kinderen zoo iets gezien, ja, toch wel eens op een plaatje, maar dan toch lang zoo veel niet. Men kwam bjna tijd te kort om alles in oogenschouw te nemen. In Artis werden ververschingen gebruikt en ging men hierna een wandeling maken naar het Panopticum. Op J. P. het Rembr&ndtplein weer ververschingen en wandelde 1 kweekschool Voor prima kwaliteit vette koeien werd 87 a 38 cent betaald. Prüzen van 290 gld. kwamen op naam van de heeren S. Spaans en C. Smit Pzbeiden te Barsingerhorn, Voor vette schapen en dito varkei.s geldt vrüwel hetzelfde, wat van koeien wt-id t?- Z'»«d. De hoer Kuiper te Winkel verkreeg 27 50 gld pen. Vette varkens verhooging in prüs. J. vooi zon» scha- waren vlug mot een halven oent Middelbare - 17 Juli. Bloemkool lste soort Middelbare - 18 Juli. Bloemkool lste soort Middelbare f 0.- a f 0.- f 0.-^ f 0.- a f 0.- t 0. a f 0. f 0.- a f 0.- f 0.04 a f 0065 per pond. f 0.04 a f 0.06 f 0.04 per pond f 0.15 a f 016 per poml. f 0.08 a f 0.05 mandje, f 0.80 per stuk. f 4.- a f 6.26 per 100 stuks, (üorp), 16 Juli 1908. f 8.- af 10.75 per 100stuks, f 4.— a f 5.60 f6.- f 3.- f 5.- f 2.20 a f a f a f a f 8.75 4.50 8.75 3.50 Kweekschool voor de Zeevaart. Leguit en H. P. Glastra, leerlingen van de voor de zeevaart te Amsterdam, zyn be- "non nam Van I vorderd van de le naar de 2e klasse; de eerste als hier gtngNewIngs den Xuwendyk naar het station. no. 1, de tweede als no. 12 van de 81 leerlingen. I>e kopprlai y-zaak. De burgemeester van 's-Gravenhage is in de jongste dagen meermalen in conferentie geweest met den un- iiistei van Justitie, waarbij inlichtingen zijn verstrekt in verband met de in den laatsten üjd veelbesproken zaak.

Schager Courant | 1908 | | pagina 2