Marktberichten. Landbouwtentoonstelling Alkmaar. Binnenlandse!) Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Groenteveilingen. Binnenlandse!! Nieuws. den loop der dingenzijn eerwaarde weet nergens van En nu willen wij eens voor een oogenhlik aannemen, dat u daar in geen enkel opzicht de hand in hebt gehad Verder moet u goed mijn redeneering volgen ik houd \.in logica, eerwaarde em den lezers verzoek ik beleefd beide te doen' Te Noordsehar- wcude bestaal een St. lozefsyereeniging. Zoon vereeni- ging heeft een geestelijk adviseur, een geestelijke, die den leden raad geeft en bijstaat in zaken, door hen te verrichten. Die Jozefsvereeniging heeft den boycol ter hand genomen en met succes nietwaar? Hebben nu die leden van genoemde vereeniging gehandeld zonder hun geestelijken adviseur te raadplegen? hebben zij gezegd: ..dat gaan wc nu eens doen, zonder dat kape laan of pastoor er iets van weten, want wisten zij het. dan zouden zij natuurlijk boos wezen en zouden wij de straffen 'hebben te ondergaan, die wegens insu bordinatie worden opgelegd"; dan zou ons bericht eenigszins anders lietben moeten luiden. ij weige ren echter, dit als vaststaand aan te nemen' Immers hebben we nog niets vernomen van de toepassing van de „censuur". Wel welen we zeker, dat er door leden vait de St. Jozefsvereeniging is gepost! Ja eerwaarde, gepostDie moderne beweging toch en dat in de katholieke kerk cn nog wel te Xoordscharwoude. waar de herder zoo vaderlijk voor zijn kinderen zorgt, dat zij niet in aanraking komen met de uitspattingen v. n dezen lijd! Wij wenschten wei, dat er wat min der slaafschheid bij uw parochianen heerschte. De toestand zou er gewis beter door worden. Onder deze omstandigheden blijft het u vergund, mij een infaam Lasteraar te noemen, doch wanneer u zoo gauw iemand voor slecht houdt, dan zal de conscquenlie t ismen. dat er volgens u, wel geen goede, eerlijke "menschen zijn. En: Die zegt: er is geen eerlijk man op heel deez' aard te vinden. ■Die deugt, weest daar verzekerd van. ook zelf niet veel. goê vrinden. Tenslotte wordt nog geconstateerd, dat u hel be richt voor u beleedigend achtte. Daarmee is dan ook voor uwe parochianen het oordeel over hun handelwijze geveld! Zij hebben iets gedaan, waarover hun pastoor zich belecdigd gevoelt, nu men het hem toeschrijft Arme Katholieken aan den Langedijk, wat licht ge een slecht pleitbezorger in uwen pastoor ge- vöndenI De berichtgever. Raad IVieuwe Niedorp. Vergadering van den Raad der Gemeente Nieuwe Niedorp, gehouden op Dinsdag 22 September 1908, 's na middags 21/2 uur. Voorzitter de heer Jb. v. d. Stok, Burgemeester. Afwezig de heer D. Kuilman, met kennisgeving. Na opening door Voorzitter, volgt lezing en goedkeu ring van de notulen. Ingekomen stukken a. Rapport omtrent de melkvoorziening. Burgemeester en Wethouders adviseeren, om in dezer voege te antwoorden Eene verordening op de behan deling der melk bij de veehouders is wel op te maken, doch niet te handhaven. Behandeling bij besmettelijke ziekten ware wel te regelen bjj politieverordening, doch om 't groote belang wordt door den Raad regeling van deze materie door den Algemeenen Wetgever rationeeler geacht Door aanstelling en subsidiëering van gediplomeerde veeartsen van provinciewege zou de algemeene gezondheidstoe stand van den veestapel vooruitgaan en in verband daarmede de melk- en ook de vleeschproductie. Goedgevonden, zóó 't antwoord te verzenden. b. Missive van Ged. Staten, waarbij het advies van den raad wordt gevraagd inzake verhooging jaarwedde van den gemeente-ontvanger tot f 250, (jaarwedde is nu f 200) in verband met de jongste begrootings- en bevol kingscijfers. Zal straks bjj de begrooting in behandeling worden genomen. c. Missive over vereenvoudiging der schrijftaal waarin de wenschelijkheid van hare invoering wordt betoogd. De heeren Visser en Bunt gevoelen er wel voor, voor de kinderen 't leert veel gemakkelijker en 't geeft tijdsbesparing. De andere heeren zijn van het nut niet zoozeer over tuigd. Daarover zijn allen het eens, dat deze zaak niet overgelaten moet worden aan de plaatselijke besturen, doch door de regeering moet worden geregeld. Op voorstel van den heer Visser wordt besloten het 'tot de volgende vergadering aan te houden om nog nader te kunnen overwegen welk antwoord te geven. d Missive van Gedeputeerde Staten, waarbij wordt medegedeeld, dat B. en W. van Hoogwoud hunne be middeling hebben ingeroepen ten aanzien van het tusschen den raad van Nieuwe Niedorp en dien van Hoogwoud gerezen geschil inzake de vaststelling der jaarwedden van het onderwijzend personeel aan de Langereis, speciaal wat betreft de regeling der jaar wedde van het hoofd dier school. De inhoud dezer missive is verder ongeveer deze; De districtsschoolop ziener, ter zake dooi ons gehoord, is van gevoelen, dat eene bevredigende oplossing zou kunnen worden gevon den, indien uw college bereid ware de geldende veror dening tot regeling der jaarwedde van het onderwijzend personeel in uwe gemeente alsnog aan te vullen met de bepaling, dat aan de Hoofden een salaris zal worden toegekend: bii 20 en meer, doch minder dan 25 dienstjaren van f 1100.— en bij meer dan 25 dienstjaren f 1200.— Krachtens zoodanige regeling ook van toepassing ver klaard op de school aan de Langereis. Zoude het hoofd der school in uwe gemeente met 29 dienstjaren thans f 100 salaris meer erlangen dan bij de bestaande regeling, terwijl het hoofd der school aan de Langereis in gelijke conditie komt met de andere hoofden. Ook naar het ons voorkomt, zou eene regeling in dien zin de gewenschte oplossing geven. Wij hebben de eer u dit voorstel in bedenking te geven. Uw College gelieve zich nader met den raad van Hoogwoud in betrekking te stellen, teneinde ter zake tot overeenstemming te geraken. Voorzitter zegt. dat B. en W. van idéé zijn, niet aan den wenscb van Ged. Staten toe te geven. De heer Bunt vindt het zoo'n bezwaar niet voor de gemeente. Bovendien rijst de pensioengrondslag, wat de gemeente niets kost. De heer Visser zegt, dat men, wanneer men de onder wijzers op 't laatst van hun diensttijd aan zoo'n hoogen pensioengrondslag helpt, bezig is den staat te benadee- len, ten bate der onderwijzers; dit lijkt spreker al een heel onzuivere toestand. De heer Bunt meent, dat de Staat millioenen verdient aan het burgerlijk pensioenfonds en waar de Staat voor gaat met b.v. officieren in hooger rang te pensionn., dan waarin zii in 't leger waren, ziet spreker niet in waarom er zooveel tegen zou zijn. Voorts zegt sprekerDe on derwijzers moeten zich geheel aan hun taak wijden, hun salaris is niets te hoog. Voorzitter is van meening, dat integendeel de 2 die de onderwijzers voor hun pensioen betalen, veel te kort is. De heer Wilken vindt het bezwarend voor de ge meentekas en wat bet beweren van den heer Bunt betreft, dat de onderwijzers zich geheel moeten wijden aan hun ambt, spreker zegt. dat zij nog heel wat tijd hebben om bijbaantjes te bekleeden. Bü stemming is de heer Bunt er vóór om met Ged. Staten mee te gaan. De andere vijf heeren tegen. Dus is besloten niet met 'tideé van Ged. Staten mee te gaan. e. Request van den Bond voor Staatspensionneering. Wordt evenals de erbijgaande toelichting door Voorzitter gelezen. Er wordt door den Bond om adhaesiebetuiging gevraagd aan een door hem aan H. M. de Koningin gezonden adres. Voorzitter zegt daarna, dat B. en W. er over hebben gesproken, doch achten de zaak van te grooten omvang voor een gemeentebestuur. Spreker oordeelt, dat er ernstige bezwaren zfin tegen de bedoelde pensionneering. Niet alleen rijken, ook armen zullen moeten bijdragen. De gemeenteraden moesten er zich niet mee bemoeien. Spreker adviseert: „Geen adres van adhaesiebetuiging verzenden". De heer Wit ziet er voor de liefdadigheidsinstellingen een heele verlichting in. En verder vindt de heer VViL dat. wal er wordt gevraagd, toch maar weinig Ls. De neer Bunt vindt het een schoon ding. De belas ting zou dan meer op de gegoeden drukken. die nu minder belast zijn. Voorzitter: Dmt is eene beschouwing omtrent de wen schelijkheid. Maar. waar er hier nu steun wordt gezocht bij den raad. vind ik dal het niet ligt op den weg der ge meenteraden om er zich mee te bemoeien. De heer Bunt zou dan willen uitoefenen: pressie op de regeering. En als de gemeentebesturen I steu nen. zal de regeering daardoor wel verplicht zijn. de zaak aan te nemen. De heer Koopman denkt, dat het zoo langs een omweg zou gaan en ineent dat het uit de 2e Kante*" moest komen. De heer Bunt veronderstelt dat de 2e Kamer wel zal meegaan. De lieer Visser vraagt den heer Bunt of deze zich bevoegd verklaren wil, '0111 die omvangrijke zaak in haar geheel te beoordeelen. wijst op de ettelijke milli oenen bijdragen, brengt in herinnering hoe onze staats kas nu al dobberende is en eindigt met zich zelf niet bevoegd te durven verklaren. De heer Visser is verder tegen drang op de regeering uil te oefenen en denkt verder aan de groote wijziging op ons budget, die er uit zou voortkomen. Ja, als men een pensioen zonder geld kon invoeren, dón was ik er vóór, verklaart spr. De lieer Wit meent, het doel is toch goed. De heer Bunt oordeelt dat alle vereenigingen en bonden pressie trachten uit te oefenen om gereed te komen. En de regeeripg zal wel aan geld zien komen. Voorz. zegt. dat in eene lezing door een zaakkun dige. die heer toch niet durfde te zeggen, dat hel Armwezen er door 'verlicht zou worden. De heer Wilken vindt 't idee pensionneering prach tig, maar de uitvoering stuit op bezwaren. Spieker is hel eens met den heer Visser en durft er niet op in le gaan. I>e heer Visser meent, dat hij, die de regeering prest, daardoor alleen al erkenl, de zaak geheel te kunnen overzien cn zich verplicht acht. er leiding aan te geven. En de zaak is.veel te omvangrijk en in haar gevolgen niet te overzien. De heer Bunt acht de Ministers wel glad genoeg om de zaak voor elkaar te krijgen en wil: adhesiebetuiging. En daarover toch gaat 'l 1111 ook maar. De stemming volgtDe heeren Bunt en Wit vooi adhesiebetuiging. De heeren Van der Stok, Visser, Koop man en Wilken er tegen. Volgt begrooting voor 1909 van de school aan de Langereis. gemeenschappelijk voor Hoogwoud en Nw. Niedorp en gesticht in December 1881. Ontvangsten. De bijdrage van het rijk in voldoening aan de wet op het Lager Onderwijs en "in de kosten van het herhaiingsonderwijs, worden uilgetrokken voor memorie, behoudens het nader overeengekomene ver meld in de toelichting. Ontvangsten totaal f 2450, uitgaven eveneens en niet algemeene stemmen goedgekeurd. Voorzitter brengt ter tafel eene schets over de even- 1 vcor: tueele wijziging van de schcol in de Moerbeek. Naai' bëeker, die schets zal de kachel nu nog eene plaats krijgen, die voorz. niet juist vindt met het oog op de plaat sing van de kinderen, tenzij meester de Vries de banken weer tegen 't schot plaatst. Zoo hier en daar zullen er eenige steenen moeten worden uitgehakt voor verankering. Ramen worden .1.45 M. breed en 3.06 M. 2 Ramen voor en 2 ramen achter is 't plan en tevens om den koker op het dak ruim te maken, ten einde daardoor de lucht te "kun nen laten ontsnappen. De Langereizer school is bekeken, doch de ramen zijn daar zeer ondoelmatig. dags morgens 9—12 uur) niet erg geschikt. Zou wijzi ging willen. Anderen niet voor. Gebeurt dus niet. De welwillendheid van den gemeente-ontvanger, den heer P. HaringhuLzen Jr. ook buiten zijne zitdag uren. wordt door meerdere raadsleden zeer geprezen. De f 250 blijft gehandhaafd. De post verlichting lokt bespreking uit (Is f 300 volgens begrooting). Voorz. merkt op, dat zij die buiten de kom wonen en verlichting willen en aanvragen, petroleum daarvoor op gemeentekosten krijgen. Voor opsteken moeten aan vragers echter zelf zorgen. De heer Wilken \1ndt deze regeling niet goed. Voorz. bestrijdt hem en zegtHet gaat toch niet aan cm 't eene deel der gemeente licht te geven en het andere gedeelte in 't donker te laten. De heer Wilken erkent, dat verlichting van de gc- heele gemeente niet^ mogelijk is. De heer Wilken zou heil zien in eene verlichtingsbelasting: daardoor zou den vele kwestiën worden opgelost En dat is een billijke weg. In den Hoofdei. Omsl. wordt door •bewo ners van buitenwijken óók betaald aan verlichting in de kom. En moeten die buiten wenenden dan ook voor 't opsteken in hunne wijken zelf zorgen? Dal vindt spr. niet billijk. Hij wijst op den. toestand in Moerbeek. Als die zoo blijft, zal alles daar ongebruikt blijven en de benoodigdheden voor verlichting zijn er! Eti als 't nu een kwestie is van een betrekkelijk klein bedrag, dan mag men daarvoor toch geen asjeblieft spelen. Voorzitter: Ik ben er tegen de Moerbeek licht le geven en de rest in 't donker le laten. Moerbeek verlichten dan alles verlichten. De heer Wilken meent, als men f 4 of f 4.50 per lantaarn betaalt, vindt men wel grage lui. De heer Visser. Dan wijken we geheel af van den p, vorm, waarop verlichting in buitenwijken is toegestaan. Wil de Moerbeek daaraan niet voldoen, -dan verbreekt zij de overtfenkomst. En hel is niet aan den raad, om de conditie tusschen Moerbeek en gemeentebestuur te verbreken. De heer Wilken vindt, als er een stuk of 3, 4 warme voorvechters in Moerlieek zijn. en die willen niet dan struikelen de andere menschen daar er toch allen ook over. Dat is niet goed. De heer Visser zou willen afwachten voorstellen van den kant van de Moerbekers, om de contractueele verlichtingsovereeiikomsl te wijzigen. En daarna kan de raad beoordeelen zulk een verzoek of voorstel en een beslissing nemen. De heer Wilken vraagt eenige opheldering omtrent de verlichting in Moerbeek. Voorzitter zegt, dat er van den heer De .Moor een verzoek 0111 verlichting is ingekomen. Hoeveel lieden hij daarbij achter zich heeft gehad, heeft de Raad niet gevraagd. De heer Wilken veronderstelt dat de raad toch de gegrondheid van de aanvrage heeft gevoeld. De heer Visser komt tot de conclusie, dat de Moer- beekers toonen, niet veel met verlichting op te hebben. De heer Wilken wijst er op, hoe Voorzitter een man zocht, die zich met het opsteken in Moerbeek belastte (eb dien Voorzitter uit eigen zak betaalde). Dat kan toch niet van Voorzitter verlangd worden en deze zou ook niet zoo uit eigen zak blijven doorgaan met bezol diging. Voorzitter erkent dit en zegt: Ik ben geen Moer- maar was i kV dat, wel dan zou ik wel zorgen, dat 'tin orde kwam. De heer Koopman zou ten opzichte van de kom en van de Moerbeek willengelijke monniken, gelijke kappen. Voorzitter blijft op zijn standpunt en wat de ver lichtingsbelasting, door Wilken gewenscht, betreft, daar Vindt spreker niet veel tegen. Alleen eene wijziging in de begrooting zou komen Gele kool Gele kool 2e srt. Kleinere Nep Uien f 6,- a f 6.75 f 4,— a f 5,50 f 3,— a f 8,75 f 2,90 a f 3.30 per baal. f 2.— a f 2.20 per baal. Veiling te Anna Pnulownn gehouden Dinsdag 22 Sept., des namiddags 8 uur. Aardappelen (bl.) 52 zak per zak fl.— afl.—Sla- boonen. 74000 st., per 1000 st. 30 a 60et. Roodekool. st., per 100 f 5.60 a f6.76. Wortelen 300 bos per 1C0 bos f 1.75 a f 1.85. Snijboonen. 3550 stuks, per 100 a 12 ct. Bloemkool per 100 f 2.80 a f6.—. '260 Andijvie per 100 f 1.20. Gele kool per 100 f5.—. Bieten per 100 f 1.30. 5 mand peren, per mand f 1.60. Noord-Schar wonde, (Dorp), 22 September 1908 Aanvoer 20000 stuks. f 5.— a f 6.— per 100 stuk» f 2.- a f 2.50 ffi.--afe.50, f6.60 af 7.75 f 6. - a f 7.- f 6.- a f 7.- f 3.- a f 3.80 Bloemkool 1ste soort Middelbare Reu zenbloemkool Roode kool Witte kool Gele kool Nep 23 September. Aanvoer stuks. Bloemkool 1ste soort Middelbare Reuzenbloemkool Roode kool Witte kool Gele f 4 a f 5.50 per 100 stuks, f 2.a f 2.30 f 4.- a f 6- f 5.50 a f 7.- f 7.a f 8. f 0.- a f 0.- - Belangstelling voor de Landbouwschool. De leerlingen van den landbouwcursus te Andyk brachten beden onder geleide van hunnen onderwijzer, den heer Kooijman, een bezoek aan de Ryksiandbouw- winterschool en den daaraan verbonden proeftuin alhier. Schager Kaasmarkt. Op de Kaasmarkt van Woensdag werden aangevoerd 20 stapels kaas, waarvan 20 stapels kleine kaas, hoogste prijs f 26.50 stapels commissie f 0 stapel, middelbare f Aan gewicht 5106 K.G. Hjjkslnndbouwwinterschool. Voor den nieuwen cursus der winterschool die dezer dagen begint, hebben zich 16 candidaten aange meld. Het toelatingsexamen wordt Donderdag gehouden. Er bestaat dus alle kans dat dezen winter ruim een 30-tal leerlingen jde school bezoeken. Lycorgus. De Gymnastiekvereeniging Lycurgus vergaderde Za terdagavond ter bespreking van eene wijziging in de oefeningsuren, noodzakelijk wegens verandering van localiteit. Van nu af vervalt de Woensdag voor de aspiranten en zullen deze les ontvangen op Maandagen Donderdag van 71/2 tot 8ty2 uur. In de plaats van den heer C. Zwart, die als hoofd leider heoft bedankt, werd de heer A. J. Melker ge kozen en als modeleider van dien zal voortaan de heer C. Blaauboer fungeeren. Ter tafel kwam nog de viering van het 30 jarig be staan der vereeniging Algemeen was men het eens, dat dit op een feestelijke wijze zou moeten geschieden. Tijdig zullen daarvoor door het bestuur de noodige voorstellen worden gedaan. Waarschuwing voor wielrijders Een wielrijder verzoekt ons voor het volgende plaat sing Op de gedempte gracht worden door eenige baldadige, ledigloopende nietsnutters scherven van bierflescbjes neergeworpen, klaarblijkelijk met de bedoeling om van de passeerende wielrijders de banden hunner fietsen te zien springen. De bovenlichten zullen zoo gemaakt worden dat ze vallen" kunnen; een koekoek zal er worden aange- taarn, enz. er is? Dan zou ik zeggen.lantaarnpaal bracht. en lantaarn ook maar weg, voort er mee." Misschien kan dezen winter nog gewacht worden met Voorzitter vindt dat de kwestie deze is. Elk moet een en ander. op zijn beurt opsteken. Te Andijk is het 't zelfde met De heer Bunt vindt de groote ruiten niet wensche- wachthouden. Elk gaat daar op zijn beurt op wacht, lijk. Er zijn zooveel steentjes op den grond. Spreker Die niet wil, zet voor geld een ander, ducht van dit werpmateriaal schade voor groote ruiten. n" haar vindt, dat men h Een weinig voorzichtigheid, wanneer men de ge- De heer Bunt meent, dat de gemeentewet zulk eene noemde plaats per fiets passeert, zal wel niet overbodig belasting niet toelaat. zjjn, om een schadepost van eenige guldens te voor- De heer Wilken zegtvinden de heeren het niet gek, komen, als in een buitenwijk, neem b.v. Terdiek, de opsteker Voltooid. P. de Boer eens zeiik steek niet meer op, terwijl lan-Het plein voor de openbare lagere school, dat al zoo- Voorz. voert hier echter tegen aan, nooit klachten goed eens moet zijn dienaangaande te hebben ontvangen. Voorzitter vindt het een beginselkwestie en als men De heer Wit vindt, dat de toegangsdeur niet breed Moerbeek verlicht en opstekers van gemeentewege be- genoeg is. Wil verbreeding. Andere heeren vinden ze zolaigt, sluit dat in: het beginsel om de geheele ge- breed genoeg .met het oog op het aantal kinderen. j meente De onkosten der wijziging zullen f 150 bedragen veel jaren ernstig reden tot klagen gaf, vooral in regen tijden, als het meer op een modderpoel dan op een plein geleek, is eindelijk dan afdoende verbeterd. Htt is ge heel bestraat. Ruim 50000 steenen waren voor dit werk noodig, meer dan f 1000 heeft het gekost. Maar nu ook is er zoo goed als geen onderhoud meer aan en De heer 'Wilken vindt, dat men het dan verbazend zaj het blijken, dat op den duur deze bestrating goed- r< rl A.ino rnrkoi" wiin al het „verbeteren" en „begrinten De heer Bunt informeert of 't wordt aanbesteed. Voorzitter vertelt hem, dat het wel 't idee is 0111 het werk aan te besteden. De heer Koopman zou in de school graag een zol der hebben. Zooals nu absorbeert de groote ruimte veel koude. En al wordt de ruimte door aanbrengen van dien zolder verminderd, dat hindert niet. De heer Visser vindtJe vermindert dan de kolom lucht. Ook voorz. en de heer Bunt zouden daartegen zijn. t Voorzitter erkent, dat men nu wel is waar heeft te verwarmen, dan m e t zolder, maar lucht heeft elk kind noodig. Spreker ineent dat de school van begin af. voor 2 lokalen is bestemd geweest. Deze meening vindt echter bestrijding. De heer Visser zegt. dat de 2 lokalen eerst bij het onderwijs van meester van Eden zijn ontstaan. Nog altijd, zegt spreker, zijn er klachten over hel draaien i van de ramen. Voorzitter verklaart, dat aan den heer de Groot (Bouw- en woningverordening opzichter voor N. Nie dorp) is opgedragen het flink in orde te brengen. De heer Wilken zou aan de Moerbeeker school zoo min mogelijk onkosten willen maken. Voorzitter vindt dat deze onkosten niet weg zijn. Goedgevonden door den raad. de zaak in handen van B. en W. te stellen. Men zal zien of dit jaar of 't volgend voorjaar het werk zal worden gedaan. Ingekomen zijn verder de gegevens van een huisje door den heer Jaap Water aan de Langereis, bewooncT 't Is alleen woningverbetering. Gegevens zuilen worden teruggezonden aan den heer de Groot om advies. Is - dat gunstig, dan kan worden doorgegaan met het werk. Thans woidt de gemeente-begrooting voor 1909 be handeld Onder de uitgaven komt voor gemeente-ontvangers salaris (tot op heden f 200 's jaars f 250 voor. Voorzitter vraagt daarover 's raads meening. Ged. Staten meenen dat verhooging wenschelijk is. De heer Wit vindt, dat de werkzaamheden veel zijn vermeerderd voor den gemeente-ontvanger. 1 De heer Bunt vindt deze ontvanger heeft per week éen zitdag. En zijn werk kan hij in éen dag af. Een gemeente-secretaris met zijn zooveel meerdere werk. mocht dan wel f 1200 hebben. Voorzitter brengl in herinnering dat de gemeente secretaris hier tevens is: secretaris en penningmeester der Banne. Ook wordt van gemeentewege f o0 uitge- trokken als schrijfloon voor een klerk ter secretarie, opdat de secretaris daardoor andere betrekkingen tevens waarnemen kan. Maar de gemeente-ontvanger heeft eene j borgstelling van f 1500 ingeschreven op het Grootboek De 2»o daarvan vorderen jaarlijks f 30. Abuizen zou- I den te zijnen nadeele komen, 't Is eene verantwoorde lijke betrekking. De voorz. vindt dat 's ontvangers werk zaamheden nogal omvangrijk zijn en zet dit nader uiteen. Spreker oordeeltmen behoeft dit werk niet te overschatten, maar ook niet te onderschatten. De heer Bunt dacht niet dat er zoo Veel werk aan was. De heer Wit oordeelt dat er wel veel werk aan die betrekking is verbonden. De heer Bunt vindt, dat elk 'zoo'n betrekking wel kan waarnemen. Dat Ls de heer Visser lang niet met hem eens. Bij j de vacature in deze betrekkingwaren er een aantal sollicitanten, waarvan spreker grrusl zóó wel */s deel weg durfde schrappen, daar hl, !i ongeschikt achtte. 2)y,JUO De heer Bunt vindt 's ontvang t. zitdaguren (Maan- te verlichten. En dat is nogal iets. Spreker verbaast het, dat de heer Wilken dit niet inziet. Verder zegt Voorzitter: „Denkt u dat ik ruzie had aangebonden hierover, als ik niet had ingezien dat het gevaar voor de gemeente opleverde? We zouden voor groote uitgaven kunnen komen te staan. Spreker noodigt den heer Wilken uit, een concept voor verlichting-belasting in te dienen, met grondslag waarop en maatstaf waarnaar een en ander moet ge schieden. De heer Wilken doet toezegging voor die indiening. 0De post blijft nu op de begrooting zooals hfi is. meer ruimte Bijdrage Gezondheidscommissie Hoorn voor N. Niedorp naar 5 M3. j f 95,95. Kosten uitvoering Woningwet f 100. De heer Bunt: Als Gezondheidscommissie zegt: „Je moet zooveel betalen, moet de raad het dan doen De beer Visser vindt: de Gezondheidscommissie 1 moet je beschouwen als je controleur en je moet zelve jé controleur betalen. De beer Wilken wil de Armbestuurssubsidio f 600 verhoogen. Blijft toch zoo. Leermiddelen scholen. Men meent dat er beter con trole moet zijn. Aanbesteding van levering wordt be sproken. Post voorloopig goedgekeurd. De f 75,— subsidie voor den proeftuin er is geen subsidie gevraagd wordt geschrapt en overgebracht op de onvoorziene uitgaven. De begrooting wordt ten men goedgekeurd in ontvangst Daarna rondvraag, welke niets oplevert. Slijifcng volgt. kooper uitkomt dan vroeger. Van grooter voordeel nog is daarbij, dat de kinderen nu niet meer door het plein natte voeten en kapot schoeisel zullen krijgen. Dat geeft meer gezondheid en minder kosten. We foliciteeren de kinderen, de ouders en het onder wijzend personeel van ganscher harte met de zoo groote verbetering. Orgelconcert. Op het gratis orgelconcert, dat onze organist de heer Dartillact van Tright, Zondagmiddag 2 uur in de Ned. Herv. Kerk zal geven, zal het volgende programma worden uitgevoerd: 1. Sonata in F kl. terts Mendelssohn. a. Allegro maestoso e serioso b. Adagio. c. Andante recitativo. d. Allegro assai vivace. 2. Extase 3. Méditation 4. Toccata Fuga O 0« DttÜU. Nogmaals wekken we allen op, dit concert te bezoe ken. Ons muzikaal leven kan en zal du opgewekter worden, maar men bekoele niet den lust tot initiatief door de gewone onverschilligheid. Alkmaar, 21 Sëpt~19ci8" d r- -j boeien en ossen f 200.-a 265.—vettekalveren "slotte met algemeene stem f «>.- a 108 -, per Ned. P. f 0.80 a 0.94, - nuch- ogst en uitgaaf op f 17884.56. tere idem f 8.— a 20.-, - magere schan«n f a Dartillact. Mailly. J. S. Bach. Breek op Laugendjjk, '22 September 1908. Aardappelen (gladbl.) (graafjes) (muizen) Wortelen Bloemkool lste soort 2de soort Reuzenbloemkool Roode kool Gele kool Witte kool Nep (kleine uien) Uien Rammenas - Winkel, 21 September 1908. f 0.— a f 0 per V4 H.L. f 0.40 a f 0.- f 0.- a f 0.- f 2.60 a f 3.20 per 100 bos. f 4.60 a f 7.— per 100 stuks, f 1.60 a f 2.— I'5.- af 7.60 f 4.— a f 8.— f 4.50 a f 8.- f 4.- a f 8.50 f 8.- a f 3.20 f 2.- a f 2.15 f 13.50 per IOOq stuks. Appelen Peren Slaboonen Komkommers Bloemkool Uien Aardappelen Nieuw Leven. 21 September. Roode kool Roode kool 2e srt. Kleinere Gele kool Gele kool 2e srt.. Kleinere Nep Uien 22 September. Roode kool Roode kool 2e srt. f 1.05 a f 3.— per mand. f 1.36 a f 4.55 per mand. f 0.30 a f 0.60 1000 st. f 1.— a f 1.75 per 100 stuks, f 2.- a f 5 - 100 f 1 65 a f 2.20 per baal. f 1.— a f 1.26 per 35 K.G. Station Noord-Mcharwoude. f 6.- a f 7.— f 4,75 a f 5.75 f 3a f 4.50 f 6.- a f 7.— f 6,- a f 6.75 f 3,25 a f 4.50 f 2.70 a f 3.- f2.- af 2.30 f 6.- a f 7.- f 4,— a f 5,— f 3,- a f 3,75 magere schapen f - 1 - vette id. f 20.— a 27.50, vette varkens f 0.38 a 0.48 per P.. - magere idem f 16.— a f 19.-- Hnrincrcnd. 22 Sept. Aangevoerd 632 runderen, waaronder 355 vette, 60 a 74 cent per kilo. prfjsh. stug. 177 melke-en gelde-f 130 a '440 per stuk, prjjah. st. 34 stieren 159 vette kalveren 70 a 90 ct. per kilo, handel matig, 252 nuchtere id. f 13.— a 27.— per stuk, handel matig, 34 paarden, 4225 scha pen f 20.— al27.— prysh. stug, 680 overhoudersf 12.— a 18, prysh. stug, 346 vette varkens 44 a 48 cent per kilo, handel vlug, 58 magere dito f 14.— a 82.— per stuk handel stug, 345 biggen f 4.— a f 8.— per stuk, stug ganzen f 0.— a 0.—, zwanen f0.—a0.— 900 mand appelen f 1.50afl. -,400 md.peren f2.— a6.—- Kaas. Kleine f29.—, middelb. f 28.—, Com missie f a 0.—, aangev. 174 stapels. 1444 K.G. boter f 1.35 a 1.45, kipeieren f 4.60 a 5.20. eendeieren f0.— Marktbericht der veiling, gehouden op de gemeente lijke Oude Vischmarkt, a. d. Nieuwmarkt te Amster dam, van 22 Sept. 1908. Kipeieren f 4.30 a 5.55 p. 100 Eendeieren f 8.70 0.— Alkmaar. 22 September 1908 De oude veste verraadt in de bedrijvigheid van den vroegen morgen, dat er vandaag binnen hare wallen feest zal worden gevierd. Immers in de vroege vroegte zien wij reeds het nationale dundoek ontolooid van tcrens en andere gemeente-gebouwen niet alleen, maar ook uit vele particuliere woningen, en hoe later het wordt, hoe feestelijker het aanzien begint te worden, 't Belooft een heerlijk mooie dag te worden. I |s nog vroeg, als wij ons reeds op weg begeven onv ge- Vïr\ tui#e te z'j'1 vau d"5 bekoorlijke, gezelüge drukte, va" die vroolijke beweging, die zoo aangenaam aandoet in de stilte van een nog half ingedommelde stad, nog gehuld in de nevelen van het eerste morgengloren De per 100 stuks. 50 K.G.

Schager Courant | 1908 | | pagina 2