TABLETTEN; Momi SEICEL'S i reclame s- Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. Zondag 27 September 1908* Burgerlijke Stand. Tweede Kamer. 388ste Staatsloterij. Marktb erichten. Groenteveilingen. WANNEER UWE MAAG U PIJNIGT I ons nu niet door onderlinge oneeoigheid de voordeelen doen ontnemen, welke wij na langen en heeten strijd eenmaal verkregen hebben Niemand \erkoope derhalve van nu al zonder wel en duidelijk omschreven contract. Met dit te doen toch zoudt ge u zelf een slag in 't aangezicht geven, en weer. als vroeger, door de handelaars in "hun belang geëxploiteerd worden." Men ziet hetde twee partijen staan op voel van oorlog Verkiezing Tweede Kamer Sneek. De Min. vah Binnenl. Zaken, overwegende, dat. ten gevolge van het ontslag van den heer mr. S. de Vries Czn.. eene verkiezing moet plaats hebben voor een lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal in het kiesdistrict Sneek: heeft goedgevonden, dat die verkie zing zal plaats hebben op Dinsdag 13 Oct. e.k.. de stemming, zoo noodig. op Donderdag 22 Oct. cLa.v" en de herstemming, zoo noodig. op Woensdag 4 Nov. d.a.v. I Wleringen Onder presidium van Ds. Reinders vergaderde j.1. Donderdag in 't catechisatielokaal le Oosterland de vereeniging Ocsterlands Belang met 14 aanwezige leden. le was aan de orde de bespreking tot het verkrij gen van een uurwerk in den Oosterlander toren, waar van het nut zeer werd ingezien. Besloten werd eens te inlormeeren naar de kosten en tenzij deze niet 1e hoog waren dan te trachten de gelden zooveel moge lijk in te zamelen. 2e werd besloten aan de vereeniging nog een andere strekking te geven n.m. door lezingen op allerlei gebied, de lange winteravonden onder elkaar zoo aangenaam mogelijk te maken- Als eerste bijeenkomst werd vastgesteld Zaterdag 10 October a.s., voor welken avond zich als sprekers reeds opgaven de heeren P. D. Jonkers en M. Bosker. Tevens zal op dien avond een concept-reglement worden aan geboden. 3e werd met algemeene stemmen aangenomen bij 't hoofdbestuur der posterijen om verplaatsing der brievenbus te verzoeken, welke aan de kaasfabriek De Eendracht, hangt en wel om deze te bevestigen aan de O. L. School te Oosterland. Niels meer aan de orde zijnde en rondvraag niets opleverende sluit voorzitter de vergadering. Nieuwe Xiedorp. De heer C. Joon is met ingang van 1 Oct. a.s. aan gesteld als commies 3e klasse bij 's rijks directe be- kistingen te Noorbeek bij Gulpen in Zuid-Limburg. Nieuwe Xiedorp. Door een paar jongens zijn een half dozijn aardige stekelvarkentjes gevangen, die met zorg worden opge kweekt door de beide jongeheeren. ileerhmcowanrd. Een gunstige wijziging is gekomen in de dienstrege ling der treinen. Van 1 Oct. zal nu dagelijks aan de halte Middelweg even 9 uur een trein stoppen in de richting Alkmaar. Vrijdag en Zaterdag is deze trein markttrein. Hiermee is een groote verbetering aangebracht in de dienstregeling. Voor een goed deel is dit succes te danken aan de ijverige bemoeiingen van den heer P. Wonder Pz. Kolhorn. De uitslag der aanbesteding van het bouwen van een huis voor rekening van den heer K. Engel, gehou den 25 Sept. j.1., is als volgt K. Bakker, Winkel f 2350; A. Droog, Kolhorn, f2323; D. P. Westenberg. Haringhuizen f 2300, Kossen, Barsingerhorn f 2267; H. J. Moerbeek, id. f 2250; Gevers, Anna Paulowna f 2200; C. Wardenaar, Winkel f2190; P. riks. Barsingerhorn, f 2090. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Politie. Ter secretarie dezer gemeente worden inlichtingen verzocht omtrent 8 schapen, vermist op de weekmarkt van 24 Sept. j.1. Kerkkoor. Het kerkkoor der Ned. Herv. kerk, dat geruimen tijd niet repeteerde, is Maandag jl. met 17 leden weer opgelicht. Voorloopig zal er 3 maanden geprobeerd worden met repeteeren. Met een bijdrage der kerk zullen de onkosten aan deze proef verbonden moeten worden voldaan. Hammenkeuring. Hedenmorgen had alhier plaats de rammenkeuring uitgeschreven door onze afdeeling van de Hooll. Maat schappij van Landbouw. De uitslag daarvan was: yg-iarige rammen, 34 in zendingen, le pr. f 10, J. de Veer, Schagen2e pr. f5, A. v. d. Horst, Schagen; 3e pr. f 2.50, K. Bree- baart Jz.. Winkel; bestuursprijs, A. Spaans, Winkel. li/2-jarige rammen, 16 inzendingen, le pr. f 10, J. d,e Veer, Schagen; 2e pr. f 5, K. v. de Oord, Barsin gerhorn; 3e pr. f 2.50, A. v. d. Horst, Schagen; be stuursprijs, Ji Blaauboer Jz., Schagen en J Blaau- boer Gz., Barsingerhorn. Ooischapen, 7 inzendingen, le pr. f 5, A. v. d. Horst, Schagen; 2e jpr. f 2.60, A. Vethman, Barsingerhorn; be stuursprijs J Blaauboer, Schagen. Ooilammeren, 10 inzendingen, le pr. f 5, A. v. d. Horst, Schagen; 2e pr. f 2.50. Jb. de Veer, Schagen; bestuursprijs K. Breebaart, Winkel en K. v. d. Oord. Bars ingerhom. Ter opluistering waren 8 inzendingen. Ais keurmeesters fungeerden de heeren A. Slikker, A. de Graaf en C. Zijdewind. De keuring werd druk bezocht, doch de handel was niet zeer levendig. Voorzichtig s.v.p. Terwijl juffrouw Oudshoorn Vrijdagmiddag bezig was in de slaapkamer eenig werk te verrichten, kwam door het vensterruit aan de westzijde van het torentje een puntkogel uit een flobert-geweer naar binnen. Harddraverij. Bij onze Harddraverij-Vereeniging zijn reeds 7 mon delinge aangiften van deelname ingekomen. Dat kan wel weer een geanimeerde wedstrijd worden. Uitslag verkooplng. Bij de op 24 September 1908 door de notarissen C. L. van den Bergh te Schagen en J. C. G. Pollones en J. P. Smits te Amsterdam gehouden eindtoewijzing van de perceelen weiland en bouwland onder de gemeen ten Barsingerhorn en Schagen, zijn de perceelen onder Barsingerhorn groot 31.5009 H.A., opgehouden op de som van f 53.385, en de perceelen onder Schagen, groot 1.7590 H.A., op de som van f 2775.78. Rtykslandboiiwwinterscliool. Op Donderdag 24 September jl. is aan de Rijksland- bouwwinterschóol te Schagen het toelatingsexamen ge houden voor het komende winterhalfjaar, m tegenwoor digheid van den heer J, L T. Groneman te Wieringer- waard. voorzitter van de commissie van toezicht. Tol de eerste klasse werden toegelaten P. J. J. v. Balen Blanken, Zijpe. P. Blaauboer. Bar singerhorn. Jb. de Boei'. Heerhugowaard J. Geuze- broek, Heerhugowaard. E. v. d. Horst, Schagen. C. J. Jimmink. Schagerbrug. Jn. Jimmink, Schagerbrug. E. Kooij, Wieringerwaard. A. Koelemeij, Spanbroek. G. Schuitemaker, Avenhorn. J. J. Sleutel, Wieringerwaard. J. Rezelman, N. Niedorp K. Winkel, Wieringerwaard. De 2e klasse zal 14 leerlingen tellen. Bovendien zullen voor elke klasse 2 personen de lessen in zuivelbereiding volgen. Paard dood gevallen. Door een beroerte getroffen viel Donderdag j.1. na de markt het paard van den heer Over te Oude Nie- dorp. aangespannen voor een kar, bij de Witte paal alhier plotseling dood neer. Landbouwonderwijs. Mag de Rjjkslandbouwwinterschool zich thans in een toenemend getal leerlingen verheugen, ook in de wintercursussen neemt de belangstelling toe. Voor en na werden er cursussen opgericht te Andjjk, Oudendijk Beemster, Amstelveen, Hoofddorp, Aartswoud, Koegres' Hauwert, Nieuwe Niedorp, Edam, Ransdorp, Oostwoud) Winkel, Wognum, Wijdenes, Venhuizen, Anna Paulowna en Schagerbrug. Marktbericht. De markt van Donderdag jl. was over het geheel traag en trekkend. Vette koeien worden algemeen opgeruimd, waardoor de prijzen teruggaan. Vooral Donderdag was dit te bemerken. Eerste kwaliteit kon hoogstens 37 cent behalen. Met 290 gulden stond de heer S. Spaans van Barsingerhorn boven aan. Bij de vette schapen stond Barsingerhorn mede op de eerste plaats. Het was de heer C. Marees die f 27,60 verkreeg. De handel was stug, vooral bij magere schapen en lammeren was zulks het geval. Bij vette varkens was weinig kwaliteit en daarbij nog vele met eene verdachte gezondheid. Het meerendeel 30 stuks ging naar Hoek van Holland. Den hoogsten prijs SVa cent wist maar een enkele te ver krijgen. Boter en eieren golden denzelfden prijs als op de laatste markt in September 1907. Een jubileum. Met November hoopt Zuster Falderina, hoofd der R.-K. Bewaarschool alhier, den dag te herdenken, waarop zjj voor 25 jaar deze betrekking aanvaardde. Concert Euphonia. In overleg met den lokaalhouder, is besloten, de eerste uitvoering van de gemengde zangvereeniging dezen win ter te doen plaats hebben op 22 November a.s. Deze datum komt het best uit in verband met andere uitvoe ringen in het N. H. Koffiehuis. Tooneelgezelschap „Anirnpa." De Dilettanten-tooneelvereeniging „Animpa" alhier, heeft besloten, 29 Nov. a.s. in het Noordhollandsch Kof fiehuis op te voeren het tooneelstuk De Dochters van Haseman. Dc nieuwe „Witte". Ten lokale van den heer S. Langenegger alhier zal naar wij vernemen een nieuwe sociëteit worden opge richt. Alleen op aanzoek der oprichters kan men lid dezer nieuwe sociëteit worden. Hengstenkeuring. Donderdagmorgen had alhier de verplichte Hengsten- keuring plaats. Aangeboden werden 9 hengsten, waar van werden goedgekeurd; Jupiter, P. Kaan Dz. Anna Paulowna. Sultan, N. D. Kaan Wieringerwaard. Sultan, De Bruin en Brantsma Bemmel. Ecujjer, Ned. Harddr.- en Renvereeniging Amsterdam. Afgekeurd werdenPrins, C. J. de Wit Koegras- Helder. Moor II, J. C. Blaauboer Anna Paulowna, Nelson, J. Boon en Co. Benningbroek en Blagarasoumny en Krolik Harddr.- en Renvereeniging. Op gang, bouw en stand werd gekeurd door de heeren Roodsant Dirksland, Oudijk, Waddinxveen en Kolonel Punt 's-Gravenhage. Bü de keuring der paarden van de Ned. Harddr.- en Renvereeniging keurde in de plaats van Kolonel Punt, de heer S. C. Gooszen, Kapitein Veld-Art. te 's Gravenhage. Op cornage keurden de heerenVan Lent, Tiel, Hei- dema, Groningen en Goossens, Venlo. De keuring werd door veel publiek bijgewoond. Salarisregeliug onderwijzers. Den Sden October zal de Raad van State het hooger beroep, ingesteld door eenige onderwijzers der O. L. school alhier inzake de salarisregeling, in behandeling nemen. Schapenniarkt. Volgens de officieele cijfers, was Schagen in 1904, met een aanvoer van 40000 schapen de zesde wolvee markt van Nederland. Die cijfers waren toen: Purme- rend 112000, Leiden 97000, Groningen 70000, Leeuwarden 56000 en Rotterdam 48000. Van de eerste 9 maanden van dit jaar heeft Schagen nu reeds een aanvoer van 40000 stuks, zoodat het ln rangcijfer op 1 Jan. a.s. wel eens de vijfde plaats kan innemen. Een marktstandje. Donderdag werd onze markt door het volgende voor val een oogenblik in rep en roer gebracht. Een boer markte vier schapen. Terwijl hü een poosje afwezig was, verzeilden zijne schapen bjj andere schapen in een ander hok, en kwamen er vier minderwaardige in zijn hok terug. Toen hij de verwisseling bemerkte, waren zijne schapen reeds verkocht en betaald. De boer eischte zijne schapen terug of een vergoeding voor de mindere waar. De kooper wenschte slechts gedeelte lijk aan dezen laatsten eisch te voldoen. De politie, wier bemiddeling werd ingeroepen, gaf den raad de kwestie in der minne te schikken. De wederzijdsche partijen vonden zeker dien raad nog zoo slecht niet, althans ze zonderden zich van de menigte af, waarop het „standje" al spoedig verliep. Vuurwerk te Schagen. Het programma van het schitterend vuurwerk, op Dinsdag 29 September a.s., ter gelegenheid van de Harddraverij alhier, vervaardigd door Gebr. C. en G. Gall, kunstvuurwerk makerste Rotterdam,luidt als volgt: 1. Aankondiging. 2. Spiraalzon geflankeerd door slangen. 3. Rozet. 4. Girandole. 5. Dubbele Molenwieken met aluminium. 6. Intermezzo. 7. Caroussel. 8. Vulkanische batterij. 9. Terreinverlichting. 10. Slotdecoratie omgeven van zonneboomen en bou- quetten. Afgewisseld door lichtkogels, zwermfonteinen, lucht- slangen, bommen, marrous en vuurpijlen. Benoemd. De heer H. Braat alhier is benoemd tot directeur der Amersfoortsche Bank te Amersfoort. NEDERLANDS! H HERVORMDE GEMEENTE te Schagen, v.m. 10 uur, Ds. Herman. Wieringerwaard, voorm. 9.30 uur, Ds. Reinders. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. De Boer. Kolhorn, voorm. 9.30 uur, Ds. Engelkes. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Dr. Toxopeüs. Zuid-Zjjpe, v.m. 9.30 uur, Ds. Met, St. Maartensbrug. Noord-Zijpe, voorm. 9.30 uur, Ds. Groeneveld, Oudesluis. St. Maarten en Valkoog, geen dienst Winkel, Ds. Van Meurs. Barsingerhorn, geen dienst. Haringhuizen, voorm. 9.30 uur, Ds. Van Loon. Harenkarspel, voorm. 9.30 uur, Ds. Damsté, Dirkshorn. Veenhuizen, Ds. Kanis. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Zuithoff, Aartswoud. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te Noord- en Zuid-Zijpe, voorm. 10 uur, Ds. Corn. Vis Jzn., Oudesluis. Nieuwe Niedorp, Ds. Schermerhorn. Wieringen, Ds. Onnes, Hipp. Barsingerhorn, Ds. Kooiman, Barsh. LOKAAL „BETHEL", HOEP, SCHAGEN ten behoeve van de Xederlandseh Hervormde Kerk: v.m. 10 uur, de heer J. L. van Grasstek. Gemeente ZIJPE. Ingeschreven van 18—23 Sept. 1908. Getrouwd: Melis Spaans, scheepskapitein, 24 jaar, te Amsterdam, onlangs le Rotterdam, en Martha Hendrica de Carpentier, zonder beroep, 22 jaar, te Zijpe, on langs te Amsterdam. De verhooging der premie voor de ongevallenwet in het havenbedrijf heeft een storm verwekt tegen de Rijksverzekeringsbank, die toch al zooveel te verduren heeft, sedert hekend is geworden dat zij sinds haar ontstaan met een tekort van 4Yg millioen werkt. Inder daad geen kleinigheidje, doch is het haar schuld? Stel lig heeft zii fouten begaan, het werd heden door den minister zelf erkend, doch ook werd het bestuur der bank geprezen door den heer Drucker. De bank heeft te worstelen met zeer vele eu groote moeilijkheden. Eerstens met de ongevallenwet zelf, die haar voorschrijft wat ze doen moet. al vindt zij het in sommige gevallen nog zoo verkeerd; ten tweede j met hel leit dat concentratie altijd aanleiding moet geven tot uitgebreiden burcaucratischen arbeid, vooral als het een nieuwigheid betreft; ten derde met de twee slachtigheid neergelegd in de ongevallenwet, een dua lisme dat er ter onzaliger ure werd ingewerkt, de ge legenheid nl. om naast de Rijksbank, particuliere banken te tolereeren, waardoor een streven van zekere zijde ontslaan is om de Rijksbank te drukken en'ook om de goede posten te brengen bij de particulieren, de slechte bij de Rijksbank; ten vierde met de zucht naar ontduiking terwijl de ongevallenwet haar tegen fraude niet voldoende steunt; ten vijfde Er zijn meer oorzaken, voorloopig hebben we in de genoemde genoeg i Vooral in hel havenbedrijf komen veel ongelukken voor en er wordt veel ontdoken door de heeren onder nemers. De Rijksbank heeft daarom de premie veel moeten verhoogen, zoodat die voor sommigen is gestegen van 8 o/o tot 21 o/0. De heer P 1 a t e maakte zich tot tolk der verdrukte stuwadoors. Hij ontkende met beslistheid, dat een pre mie van 21'/2 °/o noodig zou zijn; hij oordeelde dat met te weinig kennis van zaken deze premie was vast gesteld He.t Bestuur van de R.V.B. moest zich niet op zijn kantoor opsluiten, doch zich in contact stellen met de ondernemers te Rotterdam; het behoorde betere controle te oefenen als het dan waar was dat er „beestachtige fraude" plaats vond. Er wordt gemeten met 2 maten: de stuwadoors worden voor 2D/j o,o aangeslagen, terwijl de cargadoors-stuwadoors minder betalen! Wat is dat voor dwaasheid? vraagt hij. Voorts meende hij er tegen te moeten protesteeren dat eerst op 17 Augustus aan de ondernemers werd medegedeeld, dal zij de zooveel hoogere premie zouden moeten be talen zooals die was vastgesteld bij Kon. Besluit van 28 Juli. Door contracten in dien tijd af te sluiten waren er ondernemers die 6000 a 7000 gulden schade hadden. De minister in zijn antwoord erkende direct dat hier foutief was gehandeld, deels tengevolge van zijn schuld. Hij was nl. op reis geweest, zoodat men hem de voorstellen ter teekening naar Zwitserland had moeten opsturen. Maar voor hel overige nam de minister de ongevallenwet en de R.V.B. in bescherming. De bank kan niet helpen dat haar de middelen van voldoende controle niet door de wet worden verschaft Daarvoor is de wetswijziging noodig die de minister zeer spoedig aan de Kamer zal overleggen. Die arme stuwadoors zijn overigens niet zoo erg te beklagen als de heer P l a t e het wel wil doen voorkomen. Er wordt vree- selijk gefraudeerddat heeft een onderzoek aan het licht gebracht. Terdege is geraadpleegd met de Rott. Kamer van Koophandel, tot 2-maal toe en steeds met dezelfde conclusie: verhooging der premie. Ook het niet juist opgeven der loonen op de lijsten, waartegen de wet onvoldoende voorziet, moet gewijzigd worden. De minister wil trachten op den duur, door nauw keurige conUole en onderzoekingen, de verhooging van premie te voorkomen, omdat hij gelooft dat op die wijze fraude kan worden voorkomen; doch op 't mo ment is niets anders mogelijk dan de thans voorge stelde premie verhoog! lig. Overigens waarschuwt excel lentie Talma tegen verkeerde conclusies wat betreft de werking der ongevallenwet. Deze heeft ten doel aan de honderdduizend arbeiders die een ongeval bekwamen de schade te vergoeden die hun toekomt Alle knoeien rijen en moeilijkheden die daardoor ontstaan zijn slechts schaduwranden om een breeden kring van. licht. Deze duidelijke vergelijking was stellig in goede aarde gevallen bij den heer Schaper, die tenminste verklaarde dat hij ingenomen was met de rede van den minister en opkwam tegen de verderfelijke cam pagne gericht tegen de R.V.B. Hij. had weinig medelijden met de Rott. ondernemers en getuigde van zijn onwil wat betreft het dualistische stelsel in de ongevallen wet. De heer Drucker maakte eveneens gebruik van de gelegenheid, om 2 door hem zelf gestelde vragen te behandelen: 1. wordt de wet op goede wijze uitge voerd 2.. is het stelsel der wet goed? We hebben, reeds gezegd, dat de heer Drucker het bestuur der bank in bescherming neemt, terwijl hij erkende dat ze fouten maakt gelijk ieder; de 2e vraag beantwoordde hij ontkennend: het tweeslachtig stelsel is onhoudbaar. Hij dringt aan op spoedige indiening der dooi- den minister geannonceerde wetsverbeteringen, en spreekt zijn hoop uit dat er een eind kome aan de te betreu ren campagne tegen de Rijksbank. De heeren Plate en de minister voeren nog het woord Zij. geven niets belangrijks meer en de interpellatie werd dus gesloten. Geconstateerd mag worden dat zij was, stellig tegen de bedoeling van den interpellant, een succes voor de R.V.B. en een aansporing om verbetering te brengen in de ongevallenwet. 5de KLASSE, 4de TREKKING. HOOGE PRIJZEN. f 1000: 15808. f 400: 1179, 4344, 6695. f 200 6196, 8699, 17376, 20265. f 100 43, 2698, 3755, 13394, 14805, 14846, 17784, 17920. Prijzen van f 70. 222 3501 5857 8417 12265 14041 Slaboonen Bloemkool Noten Komkommers Uien Kaas f 0.80 a f 0.328 t 1000 f 4.60 a f 0.— per 100 stuk» f 0.26 a f 0.30 8' f 1.26 a f 1.70 f 2.06 a f 0.- per baal. f OBO a f 0.826 per stuk. f 4.60 a f 6.— per 100 stuk» f 2.- a f 2.50 8 f 6.- a f 6— f 6.50 a f 7— f 6.- a f 7— f 0.- a f 0— f 3.- a f 0— Noord-Hehar wonde, (Dorp), 24 September 1908 Aanvoer 14000 stuks. Aanvoer 18600 stuks. Bloemkool lste soort Middelbare Reuzenbloemkool Roode kool Witte kool Gele kool Nep 25 September. Bloemkool lste soort f 3.— a f Middelbare f 1.60 a f Reuzenbloemkool f 3.— a f Roode kool f 6.60 a f Witte kool f 6.— a f Nep f 8.- a f 26 September 1906. Aanvoer stuks. Bloemkool lste soort Middelbare Reuzenbloemkool Roode kool Witte kool 4.50 per 100 stukg, 2-M 3.50 MO 7. 9 ff 0.- f 6.— a f 6.— per 100 stuk» f 2.- a f 2.60 f 5.- a f 6.50 f 5.- a f 6.60 f 6.— a f 7.— Veiling te Anna-Paulowna gehouden Vrjjdag 25 Sept., des namiddags 3 uur. Aardappelen (bl.) 82 zak per zak fl.-afl.—Sla boonen. 87000 st., per 1000 st. 20 a 50 ct. Roode kool. - st., per 100 f 6.50 a f6.75. Wortelen 150 bos per 1C0 bos f 1.76 a f 1.76. Snjjboonen. 3450 stuks, per 100 7 a 16ct. Bloemkool per 100 f 2.80 a f6.—. 160 Andijvie per 100 f 1.25. Gele kool per 100 f6.—. Bieten per 100 f 1.20 11 mand druiven, per mand f 2.—. Nieuw Leven. Htatlon Noord Hcharwoude 24 September. f 6.— a f 6.75 per 100 stuks, f 4,25 a f 5.25 f3,25 af 4.- f 5.- a f 6.50 f 4,- af 4.50 fO-afO.- f 6.50 a f 6.- f 2.30 a f 2.60 50 K.G. f 2.- a f 2.05 Roode kool Roode kool 2e srt. Kleinere Gele kool Gele kool 2e srt. Kleinere Witte kool Nep Uien 25 September Roode kool Roode kool 2e srt. Kleinere Gele kool Gele kool 2e srt. Kleinere Witte kool Nep Uien f 5.75 a f 6.per 100 stuks. f4,76 af 5,50 f 4,25 a f 4,50 f 4,50 a f 6.- f 4,- a f 4,25 f 3,76 a f 0,— f 6.- a f 5.75 f 2,45 a f 2.90 per baal. f 2.05 a f 2.25 per baal. Ons Belang. 25 September. Aanvoer 2500 st. kool Roode kool f 5,a f 6,50 per 100 stuks kleinere f 2,50 a f 4,50 Gele kool f 4,60 a f 6,- kleiner# f 3,- a f 4,- Uien f 1,90 a f 0,— per ö6 K.G. 238 240 550 909 931 935 1092 294 528 890 619 6097 712 719 832 838 856 944 557 796 278 9062 431 681 739 851 993 114 463 640 701 761 272 345 356 634 645 705 737 814 171 219 226 428 448 465 540 633 519 4090 7016 10007 531 199 56 608 873 15236 987 306 534 741 921 2212 291 253 291 325 528 816 196 215 220 11109 318 210 476- 5134 619 193 666 3112 122 137 218 249 368 279 392 319 635 636 892 917 698 13006 950 86 247 445 459 612 623 698 528 8152 642 190 647 689 748 229 257 268 270 454 601 649 738 768 937 997 402 492 518 697 729 848 862 973 404 12063 761 16178 802 350 860 371 942 395 950 416 961 17004 17033 131 190 238 353 475 577 840 951 18215 235 263 408 413 418 479 502 610 624 732 796 982 19029 90 126 19264 476 537 590 677 732 807 917 20073 169 316 470 535 617 632 748 761 783 784 788 917 Behagen, 24 Sept. 1908. 10 Paarden 12 Stieren 5 Veulens Ossen 26 Gelde Koeien 80 Vette Koeien 50 Kalfkoeien 3 Vaarzen 30 Nuchtere Kalveren 80 Schapen (magere) 550 Schapen (vette) 720 Lammeren Bokken en Geiten 8 Varkens (magere) 40 Varkens (vette p. K.G. 60 Biggen 100 Konijnen 300 Kippen 50 Eenden 600 Kilgr. Boter 200 Kaas 5000 Kipeieren per 100 Eendeieren Hoorn, 24 Sept. Aangevoerd 204 64955 K.G. Kleine 29.- Commissie Fabriekskaas f— Alkmaar, 26 Sept. Tarwe Rogge Gerst, chev. Haver Bruine boonen Faardeboonen Cltroenboonen Witte boonen Groene erwten Grauwe erwten Vale erwten Karwjjzaad Rood mosterdzaad Blauwmaanzaad Karwjjzaad 80.— a 250— 110.- a 170— 60-- a 100— 120.- a 180— 180.- a 275— 160.— a 310— 80.- a 100— a 23— a 16— a 27.50 a 17.50 a a 10— 12— 20— 10— 0— 12— -.42 a 6.— a -.60 a -.50 a -.60 a 1.40 a -.40 a 4.50 a a 16— -.47 9— 1.25 1.50 -.80 1.50 -.60 0— stapels kaas, wegende f30.-, Middelb. f Aangev. 6471 H.L. 7.25 a 6— a 6.25 a 3.60 a 10.- a 7.26 a 13.- a 13.- a 9.25 a 13.- a 11— a a 20— a 10— a 21.75 8.20 6.65 6.86 3.90 11.50 7.30 14— 15.50 14— 17.50 15— 21.75 20.50 10.50 Kaas. Aangevoerd 355 Stapels, wegende 180.000 K.G Fabriekskaas Kleine f 29.50, Comm.f .Middelb f Boerenkaas; Kleine f 29.50,Comm. f 30.50,MiddelbJ 30— der vei!in8 gehouden op de Gemeente Ijjke Oude Vischmarkt, aan de Nieuwmarkt te Amster dam, op 25 Sept. 1908. Kippeneieren Alkmaar, 26 Sept. 1908. 10 Paarden 129 Koeien 333 Magero Schapen 29 Nuchtere Kalveren 52 Magere Varkens 173 Biggen Kipeieren por KX" Kop Roter f 4.50 a f 5.40 per 100. .100— a 450 - 120— 10— a 8— a 13— a 6— a 4.75 a 0.66 a 300. 24— 22— 28 8.60 5— 0.721/4 Broek op LangcndQk Aardappelen (gladbl.) (ronde) (muizen) Wortelen Bloemkool lste soort 2de soort Reuzenbloemkool Roode kool Gele kool Witte kool Nep (kleine uien) Uien Bieten 25 September 1908. f 0— a f 0 per 1/4 H.L. f 0.85 a f 0— f 0— a f 0— f 1.90 a f 2.90 per 100 boe. f 2.60 a f 5.50 per 100 stuks, f 1.40 a f 2— f 3— a f 5.50 f 3.00 a f 7.60 f 3.60 a f 7.60 f 5— a f 8.60 f 2.80 a f 3.10 f 1.95 a f 2.30 f 10— per 1000 stuks. Wiukel, 23 September 1908. Appelen f 1.05 a f 2.50 per mand. Peren Komkommers Bloemkool Noten Roode kool Gele kool Bieten Aardappelen Slaboonen 25 September. Appelen Peren f 1.10 a f 4.45 per mand. f 2— a f 2.25 per 100 stuks, f 2.80 a f 6 - 100 f 0.25 a fa- f 6— a f 10 f 5.50 a f 0— f 1— a f 0— f 0.60 a f 0.70 per 35 K.G. f 0.35 a f 0.70 1000 st. f 1.16 a f 1.80 per mand. f 1— a f 8.10 8* bang rijt om te eten wegens het lijden, dat, zooals ge reeds van te voren ^t, moet volgenwanneer ge door wind, hoofdpijn, pijnen in de maag of in den rug, gafachtigheid of hardlijvigheid geplaagd wordt, G£BRU1KT j Verkrijgbaar bij alle Drogisten en bjj de g voornaamste Apothekers. Pr. f 1.60 p. fi 1 TeScbagen verkrijgbaar bjj J.ROTGANS, J 'te Anna Paulowna bjj D. ZON.

Schager Courant | 1908 | | pagina 2