l ??o9' 1379°- 15998- 18220. Plaatselijk Nieuws. 388ste Staatsloterij. Burgerlijke Stand. zijn bij verschillende firma's prijsopgaven gevraagd zoodal binnenkort de brancard er zijn zal. Dc heer A. v. d. Welle vroeg, of er geen reglementen werden rondgedeeld. Voorzitter zegt dat er geen oude reglementen meer voorradig zijn. en zoodra op de nieuw gemaakte de goedkeuring is verkregen, zullen er nieuwe reglementen worden gedrukt en rondgedeeld. Verder merkt de heer v. d. Welle nog op. dat hij het convocatiebiljet pas op den morgen der vergadering had ontvangen, hij vermeende dat deze twee dagen voor den tijd bezorgd moeten worden. Voorzitter zegt. dat dit zoo is. hij zal er dan in 'I vervolg ook zoo veel mogelijk voor waken dat dit geschiedt. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende, sluit voorz. onder dankzegging voor opkomst en medewerking de vergadering. Onweer. Zondagmorgen in de vroegte ontlastte zich lxyven het Oldambl een hevig onweder. Te Finsterwold wer den een paard van den heer L. Evers en een koe van den heer K. Kremer door het hemelvuur gedood. En tal van paarden en koeien waren in sloolen geraakt. Enkele landbouwers moeslen 10 en m.aeer paarden op hel droge helpen. Te Beerla werd een schaap doodelijk 'door den bliksem getroffen. Or. Knyper in 't District Ommen Men seint ons. dat' Dr. Kuyper de candidatuur voor de Tweede Kamer in 't District Ommen heeft aange nomen. Arrondissement» Rechtb«"k te Alkmaar. Uitspraken van Dinsdag. Nicolaas D., I leerhugo waard, heiaslingoverlreding. f 10 boete of 10 dagen hecht. J. C. D. \V., Alkmaar, heiaslingoverlreding. f 10 boete of 2 dagen heeht. .1. Z.. Alkmaar, heiaslingoverlreding, f 10 boete of een gangetje van 10 K.M. De Eerste Kamer moet over dit punt nog beslissen. Het was cm dien heeren en anderen autoriteden eens een idéé te geven van een gang van 10 K.M.. dal de Nederl Autoniobielclub, de Algemeene Nederlandse!» Wielrijders bond en de Nationale Bond voor reem- delingenverkeer een manifestatie hebben op touw gezet. Hel geschiedde te Scheveningen. Maandag was op hel noordelijke gedeelte van den sliandboulevard. dus vóór de Oranjegalerij en liet daarbovéh gelegen Palace-Hötel. een baan afgebakend, w&ar legen half drie de vergelijkende snelheidsproeven egn aanvang namen. Op de terrassen van het Palace- Hötel hadden reeds vroegtijdig honderden invites plaats genomen, onder wie Z. Exc. de minister san Handel, inr Bevers, en het overgroole deel der Eerste Kamer leden. met oud-minister Staal, den rapporteur van deze wijziging in de molorwet, in onzen Senaat, in hun midden" Verschillende Tweede Kamerleden, tal van civiele en militaire autoriteiten hadden voorts aan de uitnoodiging van het uitvoerend, comité gehoor gegeven. Hel publiek was in de gelegenheid gesteld, om van den sliandboulevard af de proeven bij te wonen, terwijl ook van het Kurhaus-terras af velen den ganschen middag toekeken Voor deze vergelijkende snelheidsproef was bepaald dat de Peugeol-auto 40/50 p.k.. van den heer Storm van 'S-Gravezande. telkens de baan, 400 M., met een gangetje van 10 K.M. in het uur zou afleggen, waartoe Twee tijdopnemers in de auto hadden plaats genomen. De andere middelen van vervoer moesten hun gewone snelheid ontwikkelen. De volgende resultaten werden loen verkregen 1. Automobiel 10 K.M. per uur; 2. snelwandelaar 13 K.M. 8.16 M. per uur; 3. invalidendriewieier 16 K.M. 439 M. per uur; 4. Urbaine (huurkoets) 19 K.M. 159 M. per uur; 5. équipage (Victoria) met 1 paard 16 K.M. 514 M. per uur; 6. équipage (Victoria) met 2 paarden 21 K.M. 818 M. per uur; 7. landauer met 2 dagen hecht. Anna B., Barsingerhorn. beleediging, vrijgesproken. Simon K., Barsingerhorn. wederspannigheid. vrijge sproken. Jan B.. Midden-Beemsler, diefstal, 6 weken gev. Pieter O.. Ursem. dierenmishandeling, f 6 lioele of 4 dagen hecht. Pielcr O., Blokker, mishandeling, f 15 boete of 10 dagen heoht. Antonie v. d. KPieter S., Willem T., Uldrik Z Jan Jacob de B.. allen te Hoorn, overtreding honden belasting. allen f 5 boete of 1 dag heciht. Jacob B., Barsingerhorn, overtreding leerplichtwet, bevestiging vonnis van den kantonrechter, 6 dagen hecht. Oplichting per telefoon. Door de politie te Feijenoord is opgespoord eengraan- werker, die telephonische bestellingen deed aan fabri kanten van meel en varkensvoeder, zich uitgevende voor 'een koopman te Lekkerkerk. Thans had hij de firma Dusseldorp te Vlissingen 70 halen varkensvoeder naar Rotterdam laten verzenden die hij daar in ont vangst nam. Hel bedrog werd tijdig ontdekt en de partij balen in beslag genomen. Finkendroelcn. WTemmTA'wogmeer, mishandeling, f4 boete of 4 i*?arden 1» K.M. 890 M per uur; 8 Américaine (licht pen heeht rijtuigje) 2a K.M. 623 M. per uur; 9. dogcart 23 K.M. 841 M. per uur; 10. jsulkv (dravers) 33 K.M. 28 M. per uur; 11. bestelwagentje (driewieler) 20 K.M. 112 M. per uur; 12. vleeschhouwerskarretje 1 paard 17 K.M. 393 M. per uur; 13. Van Gend Loos (zware bestel wagen) 13 K.M. 18 M. per uur; 14. verhuiswagen van De Grool en Balenlnirg 10 K.M. 811 M. per uur; 15. hondenkar 18 K.M. 799 M. per uur; 16. vrachtwagen 18 K.M. 182 M. per uur; 17. kromme disselwagen 16 K.M. 439 M. pier uur; en 18. wielrijders (toeristen) 20 K.M. 396 M. en 21 K.M. 752 M. pier uur. Met dit resultaat in handen kwam men tol de slot som. dat alle middelen van vervoer, van de kleinste lot de grootste, een snelleren gang hadden dan de automobiel. Het was' een koddig gezicht, hoe zelfs de snehéaadelaar 45 secenden op de 400 M. vóór den aulo binnenkwam, hoe de wielrijders reeds lang aan hel eind waren alvorens steeds dezelfde auto nog geen derde van de baan had afgelegd; hpe hel invaliden wagentje. in gang gebracht met behulp van twee beu gels, den auto klopte; hoe triomfantelijk de bestuurder van de hondenkar binnen kwam rijden, toen hij den auto 200 M. achter zich liet De auto kroop zoo Langzaam vooruit, dat wij zelfs er een oogenblik aan twijfelden, of dat nu wel 10 K.M. was, maar de klok besliste en bijna voortdurend was hel meer dan 10 K.M., dal slakkengangetje, waarbij wij respieet kregen voor het uithoudingsvermogen en het volhouden van dezen voor een auto onmogelijken gang van den bestuurder. Tegen de Urbaine lijdend. bleef.de aulo de helft achter en.... reed nog 1 minuut te hard Deze cijfers zeggen meer dan voldoende, welk 'n nonsens 'hef zou zijn, om nog langer dit amendement te handhaven. Toch kregen èn de aanwezige autoriteiten én het groote publiek nu eindelijk eens een idee, hoe de heer Van Cilters het automobilisme in Nederland heeft willen nekken. Wij zeggen „willen", omdat wij overtuigd zijn, dat èn minister Bevers, èn de leden der Eerste Kamer na de demonstralie van gisteren, hedenmiddag, wanneer deze wijziging in den Senaat komt, het amendement beslist zullen verwerpen. Na deze demonstratie kregen wij nog remproeven. Nu ging de auto weer gelijk af met een van de vele aanwezige middelen van vervoer, doch nu werd gelijk op gereden. Op de baan stonden verschilLende commissarissen met vlaggen opgesteld. Zoodra een vlag in de hoogte werd gestoken, moest gestopt worden. Den mededingers werd niet te voren medegedeeld waar ge stopt moest worden, zoodat zulks geheel onverwachts gebeurde, waarna de tusschen-afstanden werden opge meten. Gestopt in: Gestopt in: Urbaine 17 M. Auto 41/2 Al. Landauer 2 paarden 29 1 Groote bestelwagen .v. G. L. 14 I1/2 Américaine 28 i/2 V leeschhouwers bestelwagen 11 3 Verhuiswagen IH/2 3 Wederom werden voor oningewijden verrassende resultaten verkregen. Wat zelden gebeurt, het deftige publiek werd enthusiast en applaudisseerde van het terras af. De Urbaine, die nu gelijk op reed met de auto, dus beiden met een snelheid van pl.m. 19 K.M., had 17 meter noodig om te stoppen, tegen de auto 41/2- De bestelwagen reed eerst door, zag geen vlag, waardoor de inrichting dier wagens vanzelf werd afge keurd, omdat de bestuurder op zij niets kon zien. De Tot de oude Texelsc.he gebruiken behoort ook nog het „finkendroelen", dat is: het vangen van vinken die op het eiland „Finken" geheeten zijn. Wanneer uit Noordelijke]- streken in den herfst de vinkjes zich naar het Zuiden spoeden, toeven deze vogeltjes gewoonlijk nog een poos aan onze kusten, blijkbaar om wal op kracht te komen voor den ver deren tocht, die nog moet worden afgelegd. Van deze vinken worden er nog gedurig gevangen, hetwelk op een eigenaardige manier geschiedt. Dit vinkendroelen kan alleen in ruwe nachten ge schieden. als regen en wind 't echt onaangenaam bui len maken. Dat is dan juist het weer voor den „finkendroeler". De vinkjes schuilen bij zulk weer in hel kreupel hout en verbergen zich lusschen de dorre bladeren, liefst laag bij den grond. Dan trekt de „tuikendroeler" er op uit, voorzien van een hellichtend lantarentje, met slechts éen glas, dal aan den voorkant zit. De vogelaar drukt dal glas tegen de borst en dringt dan. in weerwil van 't ruwe weer en de duisternis, be hoedzaam het kreupelhout in, zorgende geen geraas te maken. Eensklaps wordt dan de lantaarn te voorschijn ge bracht en de „finkedroeler" licht links en rechts lus schen de twijgen. Zitten daar dan vinkjes, dan weet hij ze te grijpen, „te droelen" in de taal der vogelaars, vóór de verschrikte en verblinde diertjes tot besef kun nen komen en weg vliegen. Snel doch voorzichtig grijpt de vogelaar den vink. en 't vogeltje wordt voorloopig geborgen in een groote kous, die de finkedroeler met zich voert. Na afloop van de jacht worden de vogeltjes gesor teerd. Aan de vrouwelijke voorwerpen wordt de vrijheid hergeven, doch de mannetjes plaatst men gewoonlijk in kooitjes en houdt ze als zangvogels. Voorheen meende men. dat de diertjes beter zouden zingen, als hun vooraf de oogjes werden uitgebrand. Die wreede gewoonte is gelukkig geheel in onbruik geraakt. Men moest ze echter ook liever in de natuur laten zingen Het wordt hoe langer hoe erger. De verver C., die in het begin van dit jaar uit Duitschland was gekomen en op den Zijpschenweg bij Arnhem zijn zoontje trachtte te vermoorden, is na maandenlange instructie buiten vervolging gesteld; ge last is zijn plaatsing in een krankzinnigengesticht voor den proeftijd van een jaar. Hij is naar Medemblik over gebracht. Onder hooger opzicht. Een dezer dagen, zoo meldt men aan de N. Rt. Ct. werd op een kalm middaguur de eerste sociëteit te Tilburg ongevraagd bezocht door twee geestelijken, kapelaans van een der parochiën, met het doel om zich op de hoogte te stellen van de lectuur, welke ge regeld op de leestafel dezer vereeniging aanwezig is. Een slachtoffer der uiarcheerwoede. De antirev. Hilver- en Veehtbode meldt: Bij den lerugmarsch der militairen van het 10de regiment infanterie Zaterdag over Hilversum naar het kamp. zakte op den Simon Steynweg een der soldaten plotseling ineen. Eenige kameraden en hospitaalsolda- len droegen den man bij den landbouwer Nagel in. Men legde hem daarna in een brancard en vervoerde hem naar het kamp. Wij vernemen dat de man onderweg bezweken is en dood in het kamp aankwam. Jeugdige misdadigers. Gisterenavond bemerkte een bewoonster van het Vreeburg te Utrecht, die eenige uren van huis was ge weest, bij haar thuiskomst, dat dieven zich toegang tot haar woning hadden weten te verschaffen en daar uit hadden ontvreemd een horloge, eenig geld en ver der wat kleine voorwerpen. De politie werd hiermede in kennis gesteld; het onderzoek bracht aan het licht, dat de daders een raam hadden opengeschoven en met een onder een theeblad liggenden sleulel een kast hadden geopend. Dank zij de activiteit van het politiepersoneel aan hel bureau Catharijnebrug werden nog denzelfden avond de dieven opgespoord en aangehoudenhet waren drie jongens van ongeveer 13-jurigen leeftijd, kleine bengels, die evenwel bij de politie reeds heel slecht bekend staan. Een hunner, een kereltje van twaalf jaar, wist voor eenige weken een visschersschuit uit de Vleutensche 3e prijs A. Ludeke en G. Schotvanger. 4 prijs P. de Moei en G. de Moei. 's Avonds trad J. Kelder bij den kastelein Rus op voor een stampvolle zaal. Het publiek werd weer op genotvolle wijze vergast door 't mooie spel van dezen harmonicaspeler. Overstrooming. In den nacht van Maandag op Dinsdag is het weste lijk gedeelte van Zierikzee overstroomd, doordat door een niet bekende oorzaak een der sluisdeuren in den Westhavendjjk niet werkte. Bij het opkomen van den vloed liep het water binnen. De schade, vooral aan de tuingronden en ingekuilde aardappelen toegebracht, is groot. Heer Hugowaard. We geraken in het noorden van onzen polder zoo lang zamerhand aan brand gewend. Zaterdag j.1. toch werden we weer in onze rust ge stoord, doordien er brand was uitgebroken in een zaad schelf van den heer A. Leegwater, op nog geen twee passen afstand van diens woning en nog dichter aan de stoomdorschmachine, welke 's middags had gewerkt, staande. Do laatste geraakte dan ook in brand, doch werd spoedig gebluscht Door honderden emmers water over het brandende zaad uit te storten, werd het uit slaan der vlammen voor een goed deel voorkomen, waardoor, wat in de onmiddellijke nabijheid stond, ge spaard bleef. De brandspuit kwam door afknapping van het lemoen in de sloot terecht, zoodat deze alleen dienst kon doen om het blusschingswerk te voltooien. Daar het zaad niet verzekerd was, is de schade niet gering. Het ontstaan van dezen brand wordt door sommigen toegeschreven aan vuur bü het dorschen in de schelf geraakt, anderen echter denken aan kwaad willigheid. Wieringen. Maar wjj vernemen is door de Commissie belast met het koopen van een hengst voor de hengstenvereeeniging Wieringen, in de Haarlemmermeer aangekocht de hengst Robert IV. Wieringen. Op Vrijdag 9 October a.s. zal door B. en W. publiek worden aanbesteed ten raadbuizele de levering van brandstoffen voor het raadhuis en de 0. L. scholen, be staande uit 160 H.L. Engelsche steenkolen, 18B H.L. geklopte cokes, 2200 korte turven, 800 lange turven en 1000 talhouten. 2e. Het maken van eene bergplaats, mestbak en hekken .bij de scholen, onderwijzerswoning te Wester- 1 land en 3e Het verven van het hek om de begraafplaats 1 te Stroe. Nadere inlichtingen, bestekken enz, zijn te verkrijgen ter Secretarie. Wieringen. Zaterdagvoormiddag ten 10 ure vergaderde ten lokale van den heer C. C. Koorn, onder presidium van den heer J. Hermans, de hengstenvereeniging Wierin gen". Aanwezig waren 16 leden. Na opening door den voorzitter,werden de notulen der vorige vergadering door den secretaris, den heer C. Jb. Kool gelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna was aan de orde de rekening van den penningmeester, den heer Jb. N. Key'zer. De ontvangsten bedroegen f 1994.28 en de uitgaven f2120.74, zoodat deze sloot met een nadeelig saldo groot f12646. De rekening werd met algemeene stemmen goedgekeurd. De periodiek aftredende bestuursleden de heeren J. Hermans, J. N. Rotgans en C. Jb. Kool werden allen herbenoemd en namen deze herbenoeming aan. Verder werd besloten den hengst Graaf Floris V te verkoopen en een anderen hengst te koopen. Tot com missie met den aankoop belast, worden benoemd de heeren J. Hermans, J. Bosker en P. Keijzer. Tevens zal de heer K. Breebaart Jz. te Winkel worden verzocht de commissie te willen assisteeren. De rondvraag niets opleverende, sluit Voorzitter de vergadering. Politie. Ter secretarie dezer gemeente worden inlichtingien verzocht omtrent twee verloren, zilveren armbanden en zijn inlichtingen le bekomen omtrent een gevonden damessjaal. Een gelukkig Lot. De heer Jb. Schuitemaker alhier heeft op no. 3066 in de Medemblikker verloting den Sen prijs gewonnen een best 272-jarig paard. Het lot was uit de collectie van den heer G. v. Bodegraven te Valkoog. „Witte Kruis." De ledenvergadering van de afd. Schagen van het 1 „Witte Kruis", zal plaats hebben op Vrijdag 2 October, des avonds 8 uur, in het lokaal van den heer W. Roggeveen Cz. De agenda bevat de volgende punten Ingekomen stukken. Benoeming afgevaardigde(n) ter 60ste Algemeene Ver- j gadering. Bespreking beschrijvingsbrief der 60ste Algemeene Vergadering. Bespreking: het vormen van één bond van de afdee- lingen van het „Witte Kruis", om Schagen gelegen. Bespreking geldleening „Witte Kruis". Verkiezing Bestuurslid. Sprekende cijfers. r t Omtrent het bezoek op den dag der Harddraverij Amencaine, dooi een zeei bekend sportsman zelf be- ontvingen wij de volgende cijfers. Per spoor kwamen stuurd, kon zijn paard, met een gangetje van ruim 25 1705, per tram 753 personen aan. Hel .aantal rijtuigen K.M. loopend, eerst na LJf meter tot stilstand brengen; de bedroeg 7 a 8 honderd, de fietsen worden op 1500 auto, met .dezelfde vaart gaande, stopte binnen den geschat. Er waren stallen met meer dan 170 rijwielen, halven meter. Lel. Bnrgerbrng. De Burgerbrugger kermis behoort weer tot het ver leden en hoewel ze begunstigd werd door prachtig, najaarsweer, was't bezoek merkbaar minder dan vorige jaren. De menschen welke hunne tenter hadden opge bouwd en waarvan wjj nog al tamelijk goed bedeeld waren, moesten tevreden zijn, maar royaal was de ver dienste niet. Maandagmiddag werd een ringrijderij gehouden bjj den kastelein Biersteker, er werd deelgenomen door 26 Een Jubileum. Het zal morgen. Donderdag 1 October, 25 jaar ge leden zijn. dal mej. Atema haar betrekking als onder wijzeres in de handwerken aan de openbare lagere I school aanvaardde. Jlnrktxanvoer. Konden wrij bij het. einde van het 1ste en 2e kwar taal van dit jaar. vergeleken "bij 1907, een aanzienlijke vooruitgang van de voornaamste aanvoerrubrieken van onze markt constateeren, ook het derde kwartaal was beter dan in 1907, evenwel niet in die mate als de Wetering te kapen, transporteerde het bootje naar den kermis. paren en er moest gekampt worden om 7 prijzen reu/ evenwei mei in me maie ais ut welke in contanten bestonden. De prijzen werden "heide .eeiste kwartalen. De aanvoer bestond in hoofd gewonnen door de volgende heeren en dames: le prijs zaa., ult vet. vee H. Blaauw en N. Schilder. 2e prijs A. Winder en M..Vette k™Le\,fi- raol' l Svk*i Vel,e Verkroost. 3e prijs M. Besteman en T. Schilder. 4e f ff l "i007 -'/T S mn'J prijs K. de Boer en M. Mors. 6e prijs W. Zomerdijk en iJf 1907 3650 Jtuks I-ammeien 1908 J. Appel. 6e prijs A. Burger en N. Boon. 7e prijs P. 1 stuks' lyU/ dboU stuks' Schilder en M. Francis. Harddraverij en Vuurwerk. Na afloop werd nog een paar uurtjes gezellig met Welke Schager zal niet met veel opgewektheid terug elkander doorgebracht. O.a. werd vastgesteld om het zien op den dag van gister. De harddraverijdag is voor volgende jaar de ringrijderij een feestelijk aanzien te Schagen éen van de mooiste dagen. Dit jaar is dit geven, daar de kastelein dan zoo gelukkig zal zijn dat leest onder de meest voordeelige omstandigheden ge- dit kermisspel voor de 10e maal bij hem zal plaats vierd. hebben. I Het weer, al had men het kunnen bestellen, beter 's Avonds gaf de rederijkerskamer haar aangekondigde had ®4e' tot'h 'net kunnen zijn en mede als gevolg voorstelling en hoewel de kermis niet druk bezocht daarvaneen menschenmassa. Is er anders wel eens werd, mag „Eensgezindheid" tevreden zijn over de op- twijfel bij dezen of genen, of het bezoek zóó druk was komst. Opgevoerd werden: 1. Twee Vrouwen. 2. De ak vorig jaar- ditmaal kon er maar éen roep zijn erfgenamen van Neeltje Pater. 3. Barbier en Brug- over het meer dan drukke' bezoek, wachter. I Aan de harddraverij namen 10 paarden deel en wel: Van 't eerste stukje, een drama in 3 bedrijven, beviel Mela vanJ. Brak. 't Zand, berijder K. de Wit. Aloë mij 't spel beter dan 't stuk. Dat men met goeden wil van j Renckens, Wognuni, berijder eigenaar. Nella en ernstige studie veel kan bereiken is hier ook weer valj Schaaps, Leeuwarden, berijder M. Siderius. Ga- gezien. Vergelijken we met den vorigen winter, toen thrien van A. de Ridder, Groote IJpolder, berijder M. „Eensgezindheid" optrad op een Nutsavond met 't zelfdo Haster. Alida van A. de Ridder, Groote IJjjolder, be stukje, dan is zeker de meening van ieder die rijder M. Haster. Glen Abdullah van den Stal Avanli. 't voor de tweede maal zager is ernstig gestudeerd Lage uursche, berijder J. G. de Boer. David van J. De volgende twee blijspelen vielen erg in den smaak de Hartog, Sloterweg, berijder M. Siderius. Eleclricily van 't publiek, vooral de „Barbier en Brugwachter", H van D. Schuitenmaker, Midwoud, berijder P. Koui. daar is hartelijk om gelachen. Wij roepen dan ook de Glendine van D. Aartman. Hoogwoud, berijder M Al- leden van onze rederijkerskamer geen vaarwel, maar kamade. Vroolijk van J. Brak. t Zand. berijder K. de een hartelijk tot weerziens toe op de Burgerbrugger boer. Wieringerwaard. J de Veer en K A Kaan. Wie_ ringerwaard. Onze Harmoniekapel onder leiding van den heer Dartillact van Tright. zorgde als steeds, gedurende de harddraverij voor de zoo gewenschte opwekking en afwisseling door eenige mooie nummers te laten hooren Er moei ditmaal weer gemopperd worden over de plaatsing van hel gereserveerde terrein. Daar vinden de menschen. die de Harddravenj-vereeniging steunen hun plaats en.... hel is verreweg de slechtste van de geheele baan. Op niet éen plaats kan men zóó slecht zien als juist déar. Is er nu met wat goeden wil niet wat verbetering aan te brengen? Deze eisch is dunkt ons toch niet- overmatig. In de eerste plaats dient to<-h bij dergelijke dingen rekening gehouden te worden niet het belang der vereeniging. en dat wordt hier niet op voldoende wijze gediend. Tevens maakten we de opmerking dat er aan die drommen van menschen. die van heinde en verre kwamen, toch wel wat al te weinig geschonken wordt. De harddraverij toch, om half twee begonnen, ein digde reeds om half vijf. Niet dat een langer rekken ons beter zou lijken, verre van dat, neen, ei' moesf vóór de harddraverij nog iets anders worden gegeven. Kan dat niel uit de middelen der Harddraverij-vereeni- ging. welnu er zijn nog wel enkele personen die hun hand neg wel eens over hun hart willen strijken. Waar- we bij onze buren in Alkmaar tegenwoordig een krachtig streven zien om bezoekers te lokken en dat op een wijze, die respect afdwingt, mogen wij Sehagers daar wel eens een voorbeeld aan nemen. Wer kelijk een weinigje meer initiatief zal ons niet scha den. „Wij hebben den loop", zooals de winkeliers term luidt, maar we dienen ook alle krachten in te spannen om onze klanten goed te bedienen. Het vuurwerk werd eveneens bijgewoond door een groote massa bezoekers. Alle treinen en trammen had den zoo in den loop van den dag hun contingent ge leverd. zoodat het 's avonds om half tien op Markt plaats en Gedempte Gracht mannetje aan mannetje stond. Hel vuurwerk zouden we misschien wel mooi heb ben gevonden, als we er maar wat meer van hadden kunnen zien. Jongens wat een rook' alle gezicht op de slukken was totaal belemmerd. We gelooven anders wel. ware dit rookeuvel minder geweest, dat hel vuur werk zou hebben voldaan. Hel was erg jammer! Hel was vóór en na hel vuurwerk nog lang levendig en vroolijk op straat. Menig clubje had er flink den gang in, men amuseerde zich blijkbaar besl. Dat kan bepaald pok wel weder gezegd worden van de bezoekers van het lokaal van den heer W. Rogge veen, waar de karakterkomiek De Haas en zijn bent triomfen vierde. Verder was er in verschillende lokalen „muziek voor den Dans" en dapper zwierde men alomme, er werd lustig op losgedraaid. Het was reeds vroeg in den morgen toen het feest ten einde liep. Orgelconcert. Met veel genoegen hadden we van tevoren opgewekt 0111 hel orgelconcert, dat onze organist de heer Dartil lact van Tright zou geven, druk le bezoeken. Hel deed ons dan ook zeer veel genoegen dal Zondagmiddag een 200-tal bezoekers waren oj>gekomen om eens met den heer Van lright kennLs te maken als organist. En dan mag er o. i. direct achter gevoegd worden, dat de heer Van Tright heeft bewezen een uitstekend orga nist 4e zijn. Van te voren reeds eens in de gelegenheid gesteld hem te hooren, kwamen Zondagmiddag zijn uitnemende kwaliteiten als organist dubbel naar voren. Hij weet met virtuositeit en met voordracht zijn instrument te bespelen en hij beschikt over een benijdeaswaardige techniek. De keus der nummers bewees reeds dat deze orga nist geen kleine eischen stelt aan eigen kunnen, maar liet bewijs werd teven% geleverd, dal dit kunnen aan wezig was. Vooral troffen ons Adagio uit de Sonate in F. kl. terts van Mendelssohn en Allegro assai vivace uit de zelfde compositie. In beide werd met mooie registratie gespeeld. Met minder' beviel ons de Méditalion van Mailly wat is dat een innig-mooi nummer. Hiervóór ging een nummer van den heer Darlillaet van I right zelf, waarin zijn kwaliteiten als componist niel mulder te waardeeren vielen. En tot slot, steeds excelsior, de Toceala en Fuga van den grooten BaehÜ Hiermede zouden we gevoegelijk kunnen volstaan omdat waar zooveel te genieten viel' aanmerkingen ma- ken niet in ons kader valt. Maar toch. zouden we wel willen Viagen, waarom maakte de organist zulk een veelvuldig gebruik van de tremblent 1 Zeker we weten, we voegen het er dadelijk achter, dat ons orgel geen concertorgel is en men dus hulpmiddelen moet te baat nemen, waar de eigenlijke stemmen, die men voor de vertolking zijner muziek noodig heeft ont breken. Ons orgel mist een paar hoogst gewenschte fantasie-stemmen, die met „namaak" moeten worden aangevuld. Waar we nu in ons midden hebben een eigen orga nist, die zich mag laten hooren, twijfelen we er met aan of ons kerkbestuur zal zoo mogelijk gaarne mee werken, om waar verbetering noodig is, die ook aan te brengen. De eerste proef met dit orgelconcert genomen is dus volkomen geslaagd en het ligt wel in de bedoeling van onzen organist, om met goedkeuring onzer kerke lijke autoriteiten, meer dergelijke concerten te geven, zoo mogelijk met de medewerking van andere solisten. Schager Kaasmarkt. 9 JLn«i5taSmarkt Van Woensda8 werden aangevoerd Driis f^>6 Fitf18' rvtn 9 ,taPela kleine kaas- hoogste E-iHHoik t 8taPels commissie f 0 statie! n tddelbare f Aan gewicht 2574 K.G. -5de KLASSE, 5de TREKKING HOOGE PRIJZEN. f-49d0: 34°9. 4128. 8470, 13635, 17160. f 400: 1307. 8154, 12599 f 100 1518, 6451, 6606. 7078, 11433, 13505, 13587, 16957, 17259. De uitslag was dal na zeer mooie en felle rillen, Krommen Rijn," brak daar een fuik open, stal de daarin Tot onze spijt moeten wij er nog aan toevoegen dat waarbij door het publiek veel animo en belangstelling aanwezige paling en verkocht die voor een aardig'som- de Grimeur Swarthof zich wel eens beter van zy'n aan den dag werd gelegd, de eerste prijs f 150 werd metje; thans heeft dit heerschap ook een inbraak op werk gekweten heeft dan dezen keer. 't Is jammer, gewonnen door Nella, de tweede prijs f 100 door zijn geweten, en Üat op nauwelijks 12-jarigen leeftijd, hij kan 't anders zoo goed. liayid, de derde prijs f 50 door Glendine, en de vierde Een belangwekkende proef. Aan de Burgervlotbrug had Maandag een ringrijderij '"fw, e'? u.-«- 1.. Zooals onzen lezers bekend kan zijn. is in de Tweede en geir0UK(1k Pof6,?* De 10» met eenige toepasselijke woorden de prffzen ^uit Kamer een wet aangenomen waarbij de automobielen »r b werd?n heha.ald door: le prijs S. de Als keurmeesters fungeerden de heeren' Joh Go vers in bebouwde kom met vlugger mogen rijden dan met 00 0 2e prijs G. Boontjes en M. Brommer. j0 Stammes. Anna Paulown» c .ui», r a w ..-.' 159 941 189 3077 192 101 395 455 687 941 484 9074 84 140 257 342 136 496 77 557 172 510 179 573 267 575 303 612 508 585 369 880 583 601 458 947 953 715 557 997 4012 750 793 1110 84 765 919 911 933 960 940 408 7118 10047 503 133 131 224 336 323 450 357 495 367 532 628 621 795 639 417 963 662 474 977 842 633 986 937 960 171 321 329 507 525 532 557 904 714 5126 733 155 784 264 962 2192 547 760 232 518 752 757 838 847 885 953 889 6182 665 8042 817H 833 832 911 55 11162 227 212 337 353 409 455 247 257 284 330 van f 70. 11429 13537 16212 19201 431 582 293 337 189 759 425 448 522 805 432 450 527 821 516 557 543 822 694 638 669 957 707 652 755 727 980 839 770 14144 878 952 816 271 892 808 826 278 949 981 845 423 17025 20017 955 733 209 53 12023 745 232 117 77 815 397 196 103 974 419 347 126 15007 447 118 141 81 471 592 147 112 179 645 293 161 541 787 302 129 618 826 469 530 620 830 592 552 703 844 595 621 733 851 624 737 744 852 654 831 763 912 717 986 832 939 13143 16142 18206 408 152 296 411 155 585 417 169 794 534 195 19004 Jo. Stammes, Anna PauLowna, C. Asjes, C. A. Wai- Gemeente SCjjpe. Ingeschreven van 28— 26 Sept. 1908. Geboren: Catbarina Wilhelmina, d. v. Willen Kooi)

Schager Courant | 1908 | | pagina 2