Uitgevers s TRAPMAN Co. Dom derdag 8 October 1908. 52ste Jaargang. No. 4402 Bureau SCHAGE&, Laan O 4. EERSTE BLAD. Bekendmakingen Wijziging Zakboekjes. Binnenlandscb Nieuws. S »d' m Aluifii Nieuws- OII RA NT. Airatcntic- Lui al Dit blad verschijnt tweemaal per week: "Woensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden AD\ ERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. latere. Telephoon No. 20. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 Ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit twee bladen. Gemeente SCIIAGEN. o Dc Burgemeester der Gemeente Scliagen brengt bij deze ter kennis van de in deze gemeente gevestigde milicien-verlofgangers der nationale militie, dat zjj hnnne zakboekjes ter wijziging der opkomst met spoed ter secretarie dezer gemeente moeten in leveren vóór den 9den October a s. Schagen, 2 October 1908. De Burgemeester voornoemd, H. J. POT. o— Herhalingsonderwgs. Burgemeester en Wethouders der Gemeente SCHA GEN maken bekend, dat voor degenen, die het gewoon lager onderwijs, hetzij op eene openbare, heizij op ecne bijzondere school, hebben genoten, in dc lokalen der openbare lagere school, gelegen aan de Loet, wijk E no. 18, gelegenheid bestaat tot het ontvangen van Her- halingsonderwijs. Dit Herhalingsonderwijs wordt gegeven: voor Jon gens en Meisjes, iederen Maandag, Dinsdag, Woensdag en Vrijdag gedurende de maanden November, December, Januari en Februari des namiddags van 6 tot 8 uren en strekt zich uit over de volgende vakken: le. Neder- landsche taal, 2e het rekenen, 3e de kennis der natuur, 4e aardrijkskunde en 5e geschiedenis. Voor liet genieten van dit Herhalingsonderwijs zal een schoolgeld worden geheven van 20 cent per maand en voor twee of meer kinderen van hetzelfde gezin voor eik kind 15 cent per maand. Kinderen van on- vermogenden zullen het Herhalingsonderwijs kosteloos mogen genieten, terwijl kinderen van minvermogenden voor het halve schoolgeld zullen worden toegelaten. Ouders of verzorgers, die hunne kinderen het Her halingsonderwijs wenschcn te laten volgen, worden verzocht daarvan vóór 15 October 1908 aangifte te doen bij het Hoofd der openbare lagere school. Schagen, den 29 September 1908. De Secretaris, De Burgemeester, ROGGEVEEN. H. J. POT. o— MARKTPOLITIH. Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen ter algemeene kennis, dat vanaf heden tot en met den laatsten November a.s. des Donderdags geen rijtui gen op het marktplein mogen worden geplaatst en het uit- en inspannen van paarden aldaar niet mag geschieden. Overtreding zal gestraft worden met een geldboete van ten hoogste f25 of hechtenis van ten hoogste 6 da- gen. Schagen, 6 October 1908. Burgemeester en Wethouders, De Secretaris, De Burgemeester, ROGGEVEEN. H. J. POT. - o— SLUITING TAPPERIJEN. De Burgemeester der gemeente Schagon; Overwegende, dat bij gelegenheid der loting voor de nationale militie in den regel vele lotelingen zichschul dig maken aan misbruik van sterken drank Verzoekt bü deze belanghebbenden, om op den dag der loting voor de nationale militie alhier, zijnde Maandag, den 12 October 19C8, geen sterken drank te schenken tot des namiddags 2 uur, zulks ter voorkoming van de noodzakelijkheid, dat krachtens artikel il der algemeene politieverordening tijdelijke sluiting van koffiehuizen en tapperijen zou moeten worden bevolen. Schagen, den 6 October 1908. De Burgemeester, H. J. POT. Wieringen. Naar wij vernemen worden te Oosterland en den Oever, by 't, hoofdbestuur der posterijen, pogingen in 't werk gestold om de buslichtingon aldaar vroegor te doen plaats hebben, opdat brieven enz. welko men des avonds post, met de eerstvolgende morgenpost vertrek ken en niet blijven liggen tot de volgende middagpost, en brieven welke men 's morgens post, met de middag post vertrekken en deze niet behoeven te blijven liggen tot de volgende morgenpost. Schoolspaarbank St. Pankras. In het derde kwartaal 1908 werd door 29 spaarders aan de schoolspaarbank der openbare lagere school alhier ingelogd een som van f 146.05j. Arror.dissemenis-Reclilbank le Alkmaar. Uitspraken van Dinsdag. Bartel H., Alkmaar, mishandeling, 10 dagen gev. Jan K, Venhuizen, eenvoudige beleediging, 14 dagen gev. Pieter H., Sint Pancras, mishandeling, f7 boete of dagen hecht. Od Maandag 19 October a s. des middags 12 uur zal door B en W. worden aanbesteed het maken van een klinkerstraat te Hippolytushoef, n m. voor de Koning straat en Kliefstraat. Bestekken en nadere inlichtingen üijn te bekomen ten raadhuize. Nieuwe postbestellingen op Wieringen. Van 't eiland Wieringen schrijft men ons: Ruften verwachting is met 1 October j.1. alhier een mfuwe postbestelling ingevoerd. Een bestelling die een mder doet verbazen. Gingen voor dien ri)d de losse eeruchten omtrent deze invoering, thans zun die ge- bewaarheid en hebben onze eilandbewoners ruchten bewaar waarvan men verbaasd T\PWh! zou dele regeling nu toch zoo treurig hebben woonly P Want hoe willen de hoogere au ton- vii uitwendig wèl, maar inwendig niet kennen zy uitwenuig w Qok volstrekt met kwalyk te 1 is het dan ook meestal de gewoonte om by derf6 Burgemeester of de brievengaarders informatiën den voeren dienst in ie winnen, «tden uit adyiös Ultgebracht? ons natuurlyk nnhilnnd Maar degenen die zulks gedaan hebben, zun onbekend. Maar t of doen het in plaats van bepaald met we 8 y r eigen belang, of om alle voor 't al«fmh^"4ehSnde pe«onen te drukken, öf by de P08r eeli woord, de nieuwe postbestelling is enz. enz. In een lt .1' maar een dubbele achteruit voor oiis geen vooru^ Men deelde 0ns dan gang, oen onhou(^er den tegenwoordigen dienst tue- °°h mrien brievengaarder te Hippolytushoef en het op schen den taiewMW publiek hooge woorden zyn gevallen en 3 vreezen dat het nog wel erger zal wor- d6vn hier tegen te doen? Protesteeren, zeker, en ...hn af, ook maar 't heeft tot heden toe nog geen JlUerlÏÏTgeïad- Het is dienaangaande te wenschen, dat die uitworking spoedig moge komon en dan in gnnstigon zin. Oudéslnis. Zaterdagmiddag trachtte hot aan toerallen lijdende meisje B. A. alhier, zich door verdrinking van het loven te.berooven. Zy was daartoe in de Grootesloot ge sprongen en dreef reeds in het midden, toen zy door den heer P. M. werd opgemerkt,, die zich direct te water begaf, en de voldoening mocht smaken haar nog juist bijtijds te redden. Huiselijke twisten schijnen niet vreemd aan deze daad to zyn. Intusschen is reeds door de joverheid gezorgd dat het meisje in het armhuis is opgenomen. Wieringen. Vergadering van de afdeeling „Wieringen" van don I Nederlandschen Protestantenbond, gehouden op Maandag 5 October 1908, des avonds 7 uur, op de bovenzaal der Herv. Kerk. Aanwezig 12 dames en 15 heeren. Bü afwezigheid van Ds. -Bax. wordt de vergadering geleid door Ds. Onnes. Mededoeling geschiedt van de volgende ingekomen stukken a. Van den heer J. Egelman, die zich voor de levering van cadeautjes der kerstfeestviering beleefd aanbeveelt. b. Esn schryven van mevrouw .Tacoba Flothuis van Dommelen te Rotterdam, waarin zy zien aanbeveelt tot hot, houden vari een lozing voor de afdoeling. Na oonige discussie word vooral met het oog op de hooge ko3ton, rle aanbevoling afgestemd. Hierna is aan da orde bespreking van de kerstfeost- viering. Besloten wordt, dit jaar wodorom mot de kinderen dor zondagsscholen kerstfeest te vieren als volgt len Kerstdasr to Den Oever, waarbij Ds. Reinders zal spreken. 2on Kerstdag te Hipp. en Zondag 27 Dec. te Westerland, waarby de hoeren Ds. Bax en Ds. Onnes zullen spreken. Aan Ds. Bax zal worden gevraagd om evenal3 vorige jaren met den heer L C. Kolff te Epe to willen corres- pondoeren over 't verkrijgen van een kerstboom. De dames der Zondagsscholen verklaarden zich op ver zoek van den Vooizitter bereid om evenals vorige jaren by do ingezetenen lysten te laten circuleeren om i zoodoende in de gelegenheid te zyn, prijsjes voor de kinderen te koopen. Al3 leveranciers voor de kinderprys-jes worden aan gewezen moj. T. Hennink en de hoeren J. Egelman en A. M. Hogeman en voor de damescadeaux mej. A. Wigbout. Tot de kerstfoestviering hebben leden der afdeeling op de voor ban gereserveerde plaatsen vryen toegang. Niet leden betalen 5 cent entiée, terwyl zü die op de lysten teekenen, een vrykaart zullen ontvangen. Tot leden van de Commissie tot het (in Januari a.s.) nazien der rekening van den penningmeester worden benoemd de heeren Ds. A. J. Reinders, D. Lont Jz. en M. Jb. Mostert, die zich hiertoe bereid verklaren. Thans is aan de orde regeling der spreek- en preek beurten. Besloten wordt 3 spreekbeurten te houden en wel de eerste op 9 November a.s. en. de volgende da tums worden aan het bestuur overgelaten. Als spre kers te verzoeken den heer Ds. Bax van Zaandam en één van 'thoofdbestuur. Ook de heeren Ds. Reinders en Ds. Onnes stelden zich beschikbaar, terwyl Ds. Bax zal, worden gevraagd. Mede wordt besloten om vanwege de afdeeling drie avondpreeken te houden, waarvan de eerste wordt be paald op Donderdag 15 October a.s., voor welken avond de heer Ds. Reinders zich beschikbaar stelt. De tweede wordt bepaald op 16 November, waarvoor zal worden gevraagd de heer Ds. H. Bax, terwyl de datum enz. voor den derden avond aan 't bestuur wordt overge laten. Aan de Herv. Kerkvoogdy zal worden gevraagd voor de preekavonden de Herv. Kerk te Hippolytushoef te mogen gebruiken. Hierna was aan de orde de lezing van Ds. Onnes. De lezing was getiteld „Een bekeeringsgeschiedenis" en werd met alle aandacht gevolgd. Na afloop dankte de heer De Vries namens de vergadering den heer Ds. Onnes voor zyn boeiende, interessante en gloedvolle lezing. (Applaus). Nu volgde de rondvraag. De heer Oden vroeg, op welken leeftyd de kinderen do Zondagsschool mochten bezoeken. Voorzitter zegt: als zy 5 jaar oud zyn. De heer Berghuis vraagt, of wy op een volgende ver- gadering nog koffie krygen. Na een langdurige, soms door J. Droexnon czn. zeer geanimeerde discussie wordt besloten in plaats vari Indien ook hier de rollen zoo good waren ingestudeerd koffie, chocolade te schenken en de regeling ervan enz. 1 geworden, als van het voorstuk, had het geheel wel aan het bestuur overgelaten. goed tot zyn recht gekomen, doch htt bleek maar al te Niemand meer 't woord verlangende sluit Voorzitter zeer, dat de souffleur hier by een enkele der spelers mot een woord van dank voor opkomst en medewerking geheel onmisbaar was. de gezellige vergadering. dezen feestavond te komen bywonen. Elk lid word' verzocht een dame mede te nomen. De commissie hoopt, dat door de leden van „Volksonderwys" deze uitnoodi- ging welkom zal worden geheeten. „Nut" en „Volks onderwys", ze zyn van ééne familie en vóóral in tyden als nu, waar onze openbare neutrale school, zoo niet hier, dan toch elders, in het nauw wordt gedreven, moeten zy behoefte gevoelen aan engere aaneensluiting, waar zy weten, beiden hetzelfde doel te beoogen, door den stichter van het Nut, den onvergetelyken Jan Nieuwenhuysen eenmaal zoo krachtig opgezet en uit gevoerd. Den feestavond wordt de kroon opgezet, als daarvan het gevolg mocht wezen, wederzyds: toetreding en samenwerking I De zoogenaamde feestrede zal worden gehouden door den Secretaris, den heer Kluyver, verschillende leden zegden reeds bydragen toe, o.w. het eerelid, de heer Bergman van Beverwyk. Voor toezegging van meerdere bydragen houdt de commissie tot 20 November a.s. zich aanbevolen. De heer Egmond zal, even welwillend als altyd, het muzikale gedeelte verzorgen, terwyl last not least de belofte is gegeven, dat eenige jonge dames r Gerrit K., Zypo, eonvoudigo beleediging, f 5 boete of waarscbynlyk bereid zullen zyn een tooneelstukje op 5 oagen bocht. te voeren. Summa summarum bestaat de kans, dat de rloris ivlZuidscharwoudo, woderspannigheid, 10 zestigjarige zyn jaardag zóó zal kunnen vieren, dat by dagen gev. I niet alléén met welgevallen daarop zal kunnen terug- Adriana Elisabeth B., Holder, verduistering, f3 boete zien, maar ook als een, die wèl oud wordt, maar van of 3 dagen hecht. vèrouderen niet weten wil, daaruit krachten gaart, om Jan W., Hoorn, woderspannigheid, l maand gev. beter, dan tot nu toe, te streven naar het bevorderen (Jerrit S. en Cornelis V., Hoorn, diefstal, ieder 8 maan-van 't Nut van 't Algemeen", in zün beste en ruimste den gev. beteekenis Jan G. Hoorn, overtreding plaatselü'ke belasting, f6 boete of i dag hecht. Oadkarspel. - - In den nacht van Zondag op Maandag j.l. is een i schuur, behoorende aan den heer J. van Twuiver, alhier, totaal afgebrand. Gegeven de omstandigheid, dat met geen vuur of licht injde boet is geweest, schynt de meening, dat de oorzaak aan kwaadwilligheid moet worden geweten, niet onge grond. Door krachtdadig optreden der brandweer werden de Gabriel de K., Hoorn, overtreding plaatselyko belas ting, fö booto of 1 dag hecht. Pioter 1J, Hoorn, overtreding»plaatselyko belasting, f5 boete of 1 dag hecht. Cornelis de G., Hoorn, overtreding plaatselyke belas ting, f5 boete of 1 dag hecht. Jaooba, V., Holder, vrygesproken. Uit dc school. Onderwyzar: Het spreokwoord luidt: Het is niet alles goud wat er blinkt. Frits, noem eens een voorbeeld. Uw neus, meester. Hoogwoud. Door de heeren Commissarissen der Spaarbank en de Commissie van toezicht is, ter voorziening in de vacature ontstaan door de periodieke aftreding van den heer H. van Ree, een voordiacht opgemaakt voor Commi? sari3, bestaande en Jn. Schagen. llarcukarspcl (Waarland). Staat der schoolspaarbank gedurende het 3e kwartaal 19b8: primo Juli in kas f 172,10, ingelegd 3a kwartaal f 55 90, totaal f 227. Terugbetaald 3e kwartaal f '24.50, primo October in kas f202 50. Polder Waarland belendende perceelen behouden. Assurantie dekt de schade. Het scheen ons toe, dat de organisatie onzer brand weer nog wel iets te wenschen overlaat. Al heel spoe dig werden vrijwilligers gevraagd, aangezien het aantal pompeis lang niet toereikend was, terwyl de kringslui ters zich tot clubjes vereenigden, maar van afsluiting geen sprake was. Zou het geen aanbeveling verdienen, als pogingen in uit de heeren H. van Ree, W. Groot het werk werden gesteld omj van de plaatselyke gymnas tiekvereniging een vrij willige brand weer-afdeeling te vormen, zooals b.v. in behagen en Alkmaar? Oudkarspcl. Eerstdaags, waarschynlyk einde dezer maand, of begin der volgende, zal „West Frisia" van Hoorn een tooneel- voorstelling geven in het lokaal van den heer H. J. A. "Eückmann, alhier. Het Bestuur van Polder Waarland besloot in zyn jongste vergadering de goedkeuring van Ged. Staten aan te vragen (na bekomen toestemming van Stem gerechtigde Ingelanden), tot het aangaan eener geld- ieoning van f2000, aflosbaar in vyfjaarlyksche termynen van f400, tegen een rente van 4 a 4*/2 percent. Waarland. Verrezen alhier in do laatste jaren reeds een 25 tal nieuwe woningen, nog steeds gaat msn met dien aan bouw voort. Zoo zyn er op heden weder een drietal huizen öf gereed, öf in aanbouw. Een en ander is zeker een bewys van de toenemende welvaart in deze streek. St. Maartensbrug. By gelegenheid der kermis gaf de Rodery kerskamer „Onderneming" alhier Maandag j.l. een voorstelling in het lokaal van den heer W. S wart hof. Evenals anders, als „Onderneming" een uitvoering geeft, was de zaal ook thans weor tot in alle hoekjes bezet. Opgevoerd werd „Eerloos", drama in drie bedryven, door W. G. van Nouhuys. Wat het stuk zelf betrefthet bevat vele spannende oogenblikken en pakkende tafereelen, genomen uit het werkelük leven. Do rollen waren go.d ingestudeerd, en werden met gevoel weergegeven. We willen hier niet in byzonderheden treden, aangezien er door allen uitstekend werd gespeeld. Het geheel werd tot het einde met de meeste aandacht gevolgd en maakte by velen indruk. Een daverend applaus was dan ook het loon, als het scherm na het einoe van ieder bedryf viel. Tot nastukje werd gegeven: „Een uurtje wonder dokter, of van kwaad tot erger", blyspel in één bedryf, Pctien. Dinsdagmorgen om half drie is door onbekende oor zaak tot den grond toe afgebrand het burgerhuis van den heer W. Zwaan. Byna alles is verbrand. Verzekering dekt de schade. Purmcrend. Tot betaling der stichtingskosten van de Gasfabriek sloot onze gemeente eene leening groot f55000 a 4%. Deze leening ia tegen 100 door den heer Hendrik A. BultmaD, Bank- en Admimstratiezaken te Purmerend, overgenomen. Treinongeluk. Op de Ceintuurbaan bü de Van der HelststraaM te Amsterdam had Maandagmiddag een ernstig ongeluk plaats. Een heer, de 37 jarige H. M. Roell, die in het gezelschap eener dame de tramrails wilde oversteken, werd door een wagen van lyn 5 aangereden. De onge- Nieuwe Nicdorp. De heer J. de Vries, hoofd der school te Moerbeek, is alszoodanig benoemd te Koegras, gemeente Helder. Anna Paulowna. Dinsdag 6 October hield de vereeniging „Nut en Genoegen alhier hare jaarvergadering in het lokaal van den heer G. J. Volder. Met een welkomstwoord opende de heer P. Slikker de samenkomst én gaf den secretaris het woord tot lezing der notulen, die daarna worden goedgekeurd. De heer G. Gevers doet hierna rekening van zijn gehouden beheer. Er blijkt, dat het ledental 54 bedraagt. De ontvangsten waren geweest f 80.87 en de uitgaven f 76.05. Up verzoek van den voorzitter belasten de heeren Stellingwerf en K. L. van Gorkom zich met het nazien der rekening, waarna bij monde van laatstgenoemde een gunstig rapport wordt uitgebracht, dat den 'voorzitter, gelegenheid geeft, den penningmeester \oor zijn accuraat beheer te danken Aan de beurt van aftreding waren de voorzitter eu de vice-secretaris. Eerstgenoemde zegt, grondige redenen te hebben, om niet meer in aanmerking te willen ko men. 14 jaar had hij den hamer gehanteerd, maar huiselijke omstandigheden dwongen hem, dien nu neer te leggen. Aangezien de penningmeester ook bedankt moeten er 3 bestuursleden gekozen worden. 'Bij meer derheid van stemmen werden hiervoor door de verga dering benoemd de heeren G. Blom (aftr.), Stellingwerf en T. Schoen. Allen nemen de funelie aan. De herzie ning van het regiement liep zonder beduidende ver anderingen van stapel, waarna de vergadering bepaalde, dat de eerste w inierbijeenkomst met dames zou plaats hebben op Donderdag 5 November. Daar de rond vraag niets oplevert neemt de voorzitter het woord, om te gelijk met de overreiking vau den hamer afscheid te nemen van het bestuur, dat hij dank zegt, voor den steun, steeds ervan ondervonden. Hij wenseht de ver- O.i. heeft Ondorneming met „Eerloos" uitstekend werk ecniging een voortdurenden bloei tce. De viee-vcor- geleverd, en kan met voldoening op dezen avond terug- zitter dankt den vo.-rzitter voor alles wat hij gedurende zien. Het bal dat de aanwezigen nog geruimen rijd zoo vele jaren in het belang der vereeniging had ge- Mjeenhield, besloot dezen avond. j daan en richt zich in dien zin ook lot den aftredenden. «.„ririishrnir penningmeester. Ten slotte wordt de heer P. Slikker De kermis te St Maartensbrug en St. Maartensvlotbrug ^Toïït ïaSd. werd, in tegenstelling met de meeste andere jaren, be- gunstigd door prachtig najaarsweer, dat, vooral des Zondags, een menigte menschen naar hier deed stroo men. Aan draaimolens en kramerüen natuurlyk geen gebrek. Jammer geuoeg, was de heer Dirks met zün luchtscheepvaart dit jaar niet op de kermis aanwezig. Maandagavond trad Jb. Kelder, de zoo bekende Harmo nicaspeler, op in het lobaal van mej. de wed. J. de Leeuw voor een volle zaal. Ook nu weer heeft men van zyn uitstekend spel kunnen genieten. Verschillende num mers werden door hem ten gehoore gebracht op een wyze die bewondering afdwingt. Zeer zeker was het Maandagmiddag werd er te St. Maartensvlotbrug een ringrijdery gehouden op fietsen, waaraan 18 personen t A K daverend applaus ten volle verdiend lukkige viel vlak voor de tram en werd eon eindweegs u<lloiouu rf voortgeschoven vóór het voertuig tot stilstand gebracht kon worden. In het nabyzy'nde politieposthuis gedragen, werd hü voorloopig behandeld door een geneesheer. Deze consta teerde hersenschudding, een gebroken boen en een ernstige kwetsuur aan het hoofd, voornamelük aan neus en mond. Per brancard werd de man naar het O. L. Vrouwe Gasthuis vervoerd. Tegen den wind inzeilen. Do heer J. Elzinga te Suameer (Fr.) vervaardigde voor eenige jaren een mechanisch kunstwerk „Salomo's eerste rechtspraak", dat met belangstelling door H. M. de Koningin tydens Haai' bezoek in Friesland bezich tigd werd. De heer E. heeft thans een scheepje vervaardigd, dat tegen den wind kan inzeilen. Met succes zyn daarmede proeven genomen. Wit. deelnamen. De pryzen werden behaald als volgt: le prys de heer S. Wit. 2o prjjs de heer A. 3e prü's mej. J Wit. 4e prys de heer C. v. Zoonen. 5e prys mej. A. Watertor. 6e prijs de heer A. Bakker. 7e prijs de heer P. Bruin. De pryzen bestonden in con tanten. 1 1 r Winkel. In de büeonkomst der Wieringerwaard. Dinsdag 6 October hield de Vcefckkerijvereeniging hare jaarlijksche najaarskeuring. Het schoone herislweer droeg in geen geringe mate bij om deze keuring prach tig te doen slagen. Voor de eerste maal was door de vereeniging een par ticulier terrein gebuurd, dat in alle opzichten zeer voldeed. Het vee, dat aangevoerd was kon niet alleen zeer goed geplaatst en aan alle zijden door de bezoekers bezichtigd worden; er bleef nog eene flinke ruimte voer de werkzaamheden der juiv beschikbaar. De belangstelling, die van verse lullende zijden aan deze keuring ten deel viel was ten volle verdiend. Van de verschillende uitgeloofde prijzen viel het leeuwendeel aan sial Gronenian ten deel. De verzame- I ling vee uit dien stal deed zien, wat met oordeelkundig fokken is te bereiken. In afdeeling A, Slierkalveren met moederdieren be haalde stal Gronenian le en 2e prijs. J. Schenk 5e pr„ G. Grin 4e pr„ K. Koster Hz. 5e pr. en A. K. Kaan 6e pr. Ingezonden 22 stuks. Afdeeling B. Kuikalveren. Ingezonden 9 stuks. Slal commissie van voorbereiding Gronernan le en 3e prijst Jb. ,K. Kaan 2e eener feestelijke vergadering door het departement Winkel der My. tot Nut van 't Algemeen, op 7 Decem ber a.s. te houder, ter herdenking van zyn zestigjarig bestaan, is om. het volgende besloten: Aan de leden van de afd. Winkel der vereeniging „Volkeonderwys" zal 4e uitnoodiging worden gericht, P 'is. Afdeeling C, Hokkelirigen. Stal Groncman ié, 2e en 4e pr., J. Jiinmink 3e pr. In afdeeling D, Vaarzen, ingezonden 2 sluks, en afdeeling E, Twinters. ingezonden 9 stuks, behaalde stal Gronernan alle prijzen. Afdeeling F, Oudere koeien. Ingezonden 29 stuks,

Schager Courant | 1908 | | pagina 1