388ste Staatsloterij. Plaatselyk Nieuws. gevaar, dat- in de toekomst dreigt, het gevaar van wan. oogsten en hongerenooden, het gevaar van bosschen en velden ontvolkt en dus van een der grootste aantrek kelijkheden beroofd te zien. Doch men luistert niet naar de waarschuwende stem; schrikwekkende cijfers krijgt men onder de oogen van de schade door den achteruit gang van den vogelstand veroorzaakt. Hoe lang nog? Arme zangers, die er intnsschen de aupe van worden. Noord-Scharwoude. Tot hoofd der in het volgend jaar te openen Christe lijke school is door het Bestuur benoemd de heer G. van der Kooij te Leerdam. Znid-Bcharwoude. A.8. Donderdag zal de cursus in boekhouden worden geopend, waarvoor zich thans 78 personen hebben aan gemeld. Hij gaat uit van de Langedjjker Winkeliers- vereeniging, die een provinciaal subsidie heeft aange vraagd, dat hoogstwaarschijnlijk zal worden verleend. Winkel. Voor onze afdeeling van den Bond voor Staatspensi- onneering zal de heer D. de Clercq van Bloemendaal, op Donderdag 22 October a.s., des avonds 7 uur, ten huize van den heer A. Wit, eene lezing houden met lichtbeelden. BurgerbruK. In plaats van mevr. Streek—Proot zal in de afdeeling Burgerbrug der „Mij. tot Nut van 't alg." optreden mr. G. J. Salm te Amsterdam. Tot bestuurslid dier afdeeling is benoemd de heer C. Met te Zuid-Zijpe in de plaats van den heer K. Bos, die moest aftreden. Barsingerhorn. In den laatsten tijd vooral wordt hier op het hoog- gelegen deel van het dorp een eigenaardig verschijnsel waargenomen, nl. dat aan verscheidene gebouwen scheuren in de muren zijn gekomen; ze worden zelfs opgemerkt aan den voorkant van huizen, die al tot de oudjes van de plaats behooren. Men brengt dit in verband met den waterstand in kermis gehouden. Ook 'binnenshuis worden de 2e Zondag in October en de" beide daarop volgende dagen op een prettige wijze gevierd. Een goed maal staat daarbij bovenaan. Voor de a.s. kermis werden ingekocht 3 vette koeien, 2 schapen en 6 varkens. Dan wordt van Alkmaar nog eene halve koe ingevoerd. Vegetariërs zullen er zeker wel weinig zijn. Dirkshom. Uitsiag der verkooping te Dirkshom, op 7 Oct., ten overstaan van Notaris Mr. A. P. H. daLange te Alkmaar Bouwland, nabij den Groenvelderweg in de Schager- waard, groot 2,16,30 H.A. Koopers de heeren A. Rens, Harenkarspel en K. de Wit te St. Maarten voor f2505. Hondsbossche en Duinen tot Petten. De uitslag der verkiezingen van Hoofdingelanden voor de Hondsbossche en Duinen tot Petten is ais volgt: le district van Waterland, hoofdplaats Zaandam, aftr. lid de heer A. Honing van Heemstede. Gekozen de heer P. Latenstein te Zaandam met 60 stemmen, de heer Honing verkreeg 43 stemmen 3e district van Waterland, hoofdplaats Schermerhorn, aftr. lid de heer P. Olie te Buiksloot. Herstemming tusschen de heeren Olie en J. Helder te Schermerhorn, die beiden 22 stemmen verkregen: 3e district van Duinkavel, hoofdplaats Limmen, aftr. lid de heer P. Kraakman te Akersloot. Herkozen met elgemeene stemmen de heer P. Kraakman. „Hollands Noorderkwartier." De algemeene najaarsvergadering van de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier, wordt op 18 November te Zaandam gehouden. Bouwers contra Handelaars. Met betrekking tot de geschillen tusschen handelaars en bouwers aan den Langedjjk en Omstreken kunnen wjj meedeelen, dat de kooplieden al verschillende partijen producten hebben gekocht om over het kantoor der vereenigingen te worden betaald. Door de tuinbouw- vereenigingen wordt met genoegen geconstateerd, dat de bouwers vrij algemeen getrouw blijven aan de ge- toor, zeer tot tevredenheid van commissie en afnemers, die de notulen leest, die onveranderd worden goed L>e 'heer Klifien is dankbaar, maar niet voldaan, er gekeurd. den aanliggenden Hooglandspolder, waar het water te nomen besluiten en niet anders dan volgens deze ver laag zou worden gehouden. Ook van den kant der landeigenaren verneemt men ernstige bedenkingen tegen den thans bestaanden waterstand in genoemden polder. Vroege aardbeien. De tuinder C. Bakker Jbz. te St. Pancras plukte Don derdag van zijn vroegsoort aardboien, Lacton Noble,van de tweede teelt 9 mooie aardbeien, dit is zeker wel een zeldzaamheid. St. Pancras. Het herhalings-onderwijs voor meisjes aan de open bare lagere school, is geopend met vijf leerlingen. Broek op I,angend{jk. Waarschijnlijk zullen de lessen aan den te openen cursus voor tuinbouwkunde alhier, gegeven worden door de heeren De Vries te Nieuwe Niedorp en Porte te Lutjewinkel. De openbare school is voor dat doel welwillend afgestaan. Geheel-onthouding. Door de West-Friesche Propaganda Club voor Drank bestrijding is besloten binnenkort openbare vergaderin gen te houden te Bergen en te Schoorl. De afd. St. Pancras werd aangewezen tot het nazien der rekeningen, waarnaar door deze afd. een ontwerp-begrooting zal worden opgemaakt. In de plaats van den heer K. Dik- staal te Oudkarspel, die als secretaris van genoemde koopen. Zuid-Scharwoude. De heer J. C. Kotvis, onderwijzer alhier, komt als i no. 1 voor op de voordracht als zoodanig te Middelburg. Kolhorn. Het harmoniecorps alhier zal den 5 en 8 Nov. a.s., zijn eerste concerten geven onder den nieuwen Directeur, den heer Dartiliact van Tright van Schagen. i Ter afwisseling zal mej. Visser van Purmerend eenige voordrachten geven. Rectificatie. Heer-Hugowaard. Tot onze spijt moeten we mee deelen omtrent een te verleenen beurs aan J. Geuse broek alhier, verkeerd zijn ingelicht, zoodat we ons haasten ter verbetering van ons bericht te melden, dat te dezer zake nog een beslissing, naar we hopen oen gunstige, moet worden genomen. ZÖpe. Woensdagavond is de boerderij van den heer Jb. Schagen, aan den Boschweg, tot den grond afgebrand. Omstreeks 6 uur sloegen de vlammen naar buiten het was in een moment een groote vuurzee. De oorzaak is onbekend. Uit het leven van dr. Kuyper. De heer J. Kuiper, hoo/d eener christelijke school te Club heeft bedankt, werd gekozen de heer J. Swart te Leeuwarden, vertelt in een boegje (een autobiographie) Zuid-Scharwoude. Latjewinkel. Vrijdagavond hield de vereeniging „Nut en Genoegen haar jaarlijksche huishoudelijke vergadering, ten huize van den heer J. Korff. De heeren K. Boekei en J. Spaans werden resp. herkozen als voorzitter en secretaris. In plaats van den heer G. Nobel, die wegens drukke bezigheden niet weder in aanmerking wenschte te komen, koos de ver gadering tot secretaris den heer C. Koorn. De rekening van den penningmeester, nagezien door de heeren j'. Ham, C. Koorn en G. Kuiper, sloot met een batig saldo van ruim tien gulden. Besloten werd hiervan een deel te besteden ter versterking van de bibliotheek. Het voorstel, om voor de tooneeluitvoerin- gen coulissen, enz. aan te schaffen, vond eerst, om de hooge kosten, bestrijding, maar toen de heer C. Speets zich bereid verklaarde het schilderwerk gratis te leveren, vond men algemeen good er op in te gaan. Bij de bespreking van de regeling der werkzaamheden voor den aanstaanden winter bleek bet, dat men tevre den was met de wijze van werken der voorafgaande jaren. Besloten werd dan ook op denzelfden voet door te gaan. Zooveel mogelijk zal er weer eenmaal per maand een gezellige bijeenkomst worden gehouden met een lezing, een blijspelletje, losse voordrachten, afgewis seld door muziek en zang. Wieringen, 9 October 1908. Heden werd ten Raadhuize door B. en W. publiek cL&nbostjsod a. het maken van een bergplaats, hekken, enz. bij de Westerlander school, ingekomen 3 biljetten van de volgende heeren: 1. C. Kroon, voor f245,50, 2. D. Lont Jr., voor f245,—, 3. G. Timmerman, voor f240,—. Gunning werd aangehouden. b. De levering van brandstoffen voor het Raadhuis en de O. L. scholeD, ingekomen 3 biljetten van de volgende heeren: 1. C. A. Duijnker, voor f364,75, 2. A. P. Duinker, voor f350,—, 3. C. Kroon, voor f829,89. Gegund aan den laagsten inschrijver. c. Het verven van bet hek om de begraafplaats te Stroe, ingekomen 2 biljetten van de volgende heeren 1. Jacobus Bakker, voor f50, 2. Jb. P. Lont, voor f42. Gegund aan den laagsten inschrijver. Wieringen. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, welke in het laatst der maand December te Nijmegen zql worden gehouden, is door de afdeeling Wieringen be noemd de heer C. Rijkeboer en tot diens plaatsvervan ger de heer P. D. Jonkersbeiden namen hunne benoe ming aan. Een slnwe oplichtster. Door de politie te Enkhuizen is de hand gelegd op een brutale, sluwe oplichtster, een 19-jarig meisje, g.n. M. J. T. Deze maakte er haar werk van, onder voor wendsel, dat zij door loterij plotseling gefortuneerd was geworden, en daardoor de breeveertien liet uithangen, anderen tot deelneming aan een geldloterij aan te zetten. Zij wist op die wijze één slachtoffer te maken, welke zij voor meer dan f800 aan geld heeft opgelicht, Met gebruikmaking van eenige gefingeerde adellijke korting tot 1/4 o/0. uit zijn herinneringen de volgende bijzonderheid uit het j leven van dr. Abraham Kuyper: „De kerkvoogdij in het Friesche dorpje Oosthem is rijk, en dit is oorzaak, dat men te Oosthem predikanten durft beroepen, die minder bedeelde gemeenten moeten passeeren. Zoo werd in 1877 te Oosthem dr. Kuyper beroepen, die toen, hersteld van een ernstige ziekte, pas uit Zwitserland in Nederland was teruggekeerd. Dr. Kuyper wilde dit beroep (naar men mij verzekerde) wel aannemen, doch dan moest er nog een vleugel aan de pastorie gebouwd worden, dan moest er een weg gelegd worden van Oosthem naar IJlst, dan moest er een tele graaflijn gelegd worden van Oosthem naar Sneek, dan moest dr. Kuyper 's Zondags slephts één keer behoeven te prediken en dan moest een godsdienstonderwijzer hem in de bediening behulpzaam zijn. Al die voor waarden werden ingewilligd, behalve a g. den godsdienst onderwijzer, en 's Zondags één keer prediken. De ge- heele quaestie was dat dr. Kuyper het beroep naar Oosthem moeilijk kon aannemen, daar de groote plannen, die hij koesterde, met best in een afgelegen dorpje kon den uitgevoerd worden. Hij moet daarvoor wonen in een groote stad, waar hij telegraaflijn, enz. te zijner be schikking had. Maar als Oosthem zijne voorwaarden had aangenomen, dan had de kerkelijke kaart van ons land er anders uitgezien dan nu. Dit is de macht van het kleine in het Godsrijk. Dr. Kuyper heeft toen voor het beroep naar Oosthem bedankt. In deze tijden was er het predikantstraktement ongeveer i 6000." Landbouwbelang Noord Scharw oude. Algemeene vergadering van „Landbouwbelang te Noordsoharwoudegehouden Donderdag j.l. De -voorz. opent de vergadering, daarbij zijn blijdschap betuigende, dat nu eens een betrekkelijk groot aantal leden aanwezig is en wijzende op den strijd welke op liet oogenblik gaande is tusschen landbouw en liandel. Na lezing dei notulen, welke warden goedge keurd, wordt door den voorz. punt 1 der agenda inge leid: Onderhandsehe verkoop. Spr. zegt, dat dit punt op de agenda is geplaatst, niet om op het genomen besluit terug te komen, doch om elkaar op te wekken dit getrouw na te komen en elkaar te steunen. Niet alle leden der vereeniging schijnen er van overtuigd, dat doorzetten noodzakelijk is. Nadat spr. de gelegen heid heeft opengesteld om over de kwestie van gedach ten te .wisselen, wordt al aanstonds door een paar leden opgemerkt, dat allen er ook niet voor waren en dat het besluit is genomen in een slecht bezochte vergadering. Voorz. geeft dit toe, doch merkt op, dat de thuisblijvers feitelijk In dezen geen recht van spre ken hebben. Velen Laten het behandelen der zaken aan maar weinigen over en hebben de besluiten dan succes, o, dan is men er mee ingenomen, doch brengt een besluit wat moeite met zich en eischl het wat krachtsinspanning, dan heeft men al gauw zijn afkeu rend oordeel klaar. Dit behoorde zoo niet te zijn, de thuisblijvers warden natuurlijk beschouwd als instem mende met hetgeen er besloten wordt. Vervolgens gaat spreker nog eens de geschiedenis na van het ontstaan der korting en geeft een beknopt overzicht van het verhandelde omtrent de terugbrenging van het y* wordt nog minstens voor een even groot bedrag be- UokKen Puiten de coöperaties 0111; dai dient anders te worden. De voorzitter danki de commissie en inzonder heid den heer Kliffen. Thans komt punt 3 aan de ordeAansluiting bij het Centraal Bureau. Na uileiding van dit punt dooi den voorzitter en ampele bespreking dooi- de vergade ring, wordt bestolen de zaan aan te houden, opdat men door onderzoek eerst wat beter op de hoogte komt van de werking van het Centraal Bureau. Betreffende een schrijven van „Recht en Plicht wordt na eenig debat als oordeel der vergadering uitgespro ken, dai beperking van de hulp der bouwers Pij de verpakking en de lossing wensehelijk is, doch dat de omstandigheden dikwijls toch ook die hulp noodzakelijk doet zijn. Op de vraag of men gezamenlijk ook aardappelmanden zal aanschaiien, worm opgemerkt, dat met het oog op mogelijke invoering van het 50 kilostelsel het wen sehelijk is daarmee nog wat te wachten. Nog komt ter sprake hel slechte resultaat door velen opgedaan met de teelt van reuzenbloemkool door slecht zaad. Op advies van den heer Kaan wordt besloten proeven te nemen met eigen teelt, welke volgens spreker wel mogelijk is, hoewel het veel zorg en moeite vereischt. De hieer C. de Geus stelt kalkstikstof beschikbaar voor hel nemen van bcmestingsproeven daarmee, waar van hij zelf reeds gunstige resultaten kreeg. Verschil lende personen wenschen een proef te nemen. Op voorstel van den heer J. Ootjers wordt besloten nog eens een adres te zenden aan het Polderbestuur met het verzoek het grondbezit v.oor stemrecht terug te brengen van 3 H.A. op 1 H.A. Zoo noodig zal hier voor steun worden gevraagd aan de tegenwoordige stemgerechtigden. Nog wordt gevraagd naar de onderteekening van het adres ter zake het spoorplan. De heer C. de Geus deelt mee, dat door een groot aantal blijvende belasting plichtige burgers is geteekend, evenwel niet dooi- het Polderbestuur. Het adres is door den Raad in comité behandeld en, naar spreker heeft vernomen, stemt de Raad in beginsel er mee in. Omtrent uiemnaat zal in een gecombineerde vergade ring van besturen opnieuw worden gesproken; voor het planten van aardbeien kan Febr. Maart de beste lijd worden geacht, althans voor de soort, welke door den heer Hazeloop is aanbevolen. Hierna wordt de vergadering gesloten, waarbij de voorzittei- nog eens den wensch uitspreekt, dat deze ver gadering er iets toe zal hebben bijgedragen, dat de leden zich ten aanzien van den onderhandschen ver koop houden aan de eenmaal genomen besluiten. Provinciale Maten. De najaarszitting van de Provinciale Staten van Noord-Holland zal 1 December geopend worden. M eerprofeten. Men schrijft aan de N. R. Ct. Er zijn reeds wilde ganzen op den trek waargenomen en weerprofeten willetn, dat het wijst op een le wach ten vroegen strengen winter. Maar de koekoek, die anders einde Augustus reeds vertrekt, is de vorige week, o>p het eind van September, nog met zijn roep gehoord. Werkloosheid Men meldt aan de N. R. Gt. Van hooger hand (zeer waarschijnlijk dooi- den mi nister van landbouw, nijverheid en handel) worden op het oogenblik inlichtingen gevraagd aan de burge meesters der voornaamste gemeenten in den lande, om trent den omvang en aard van thans reeds heerscliende werkloosheid. Gevraagd wordtof de werkloosheid nu reeds ab normaal groote beteekenis heeft en of vermoed wordl en, zoo ja, op grond waarvan dat zij in den komenden winter buitengewoon groote afmetingen zal aannemen. In het rondschrijven wordt aangedrongen op spoed bij de beantwoording. Ecu rare geschiedenis. Men schrijft uit Amsterdam: Hier- ter stede heeft zich een geval van verduistering voorgedaan dat levendig herinnert aan het soort gelijk dat eenigen tijd geleden met een kantoorbediende, die naai- Haarlem was gereisd, voorviel. Ook thans be treft het een nog jeugdig- kantoorbediende, een 16-jarig jongmens ch, werkzaam bij de visehconservenfabriek dei firma Küpsch en Abas aan de Da Costakade 129. Men had hem uitgezonden met een chèque, groot f 4200 !lu °P net onwillige dier gezeten, wat hjj kan I inbaar bij de Amsterdamsche Bank. Hij moest dat geld j Eensklaps komt onze borsteldrager, tot andere gedach- weer storten bij de Nederlandsche Bank. Het eerste i F611' neemt een sprong vooruit, waardoor de trok- is wel, het tweede niet gebeurd. j omver rolt, en de duwer met varken en al op den Het jongmensch keerde niet terug, wat natuurlijk ^ro terecht- komt. Natuurlijk verwekte deze comisch- argwaan wekte. De firma stelde zich met de betrokken Magische scene een algemeene hilariteit, bankinstellingen in verbinding, kwam daardoor de toedracht der zaak en waarschuwde de politie. Door Medegedeeld wordt vervolgens dal de onderlinge glas- verzekering 64 deelnemers telt en dal het 't bestuur is gelukt voor de Haixldraverijvereeniging 37 en voor de Paaschtentoonstelling 33 leden te verwerven. Van die beide vereenigingen waren hartelijke dankbetuigin gen ingekomen. De Middenstandsmar.sch van het laatste bondscon- gres was aan onze Harmoniekapel afgegeven en de belofte was ontvangen dat deze marsch spoedig zal warden uitgevoerd. Voor het incasso-bureau werden strengere maatrege len ontworpen om zoodoende slechte betalers nog beter tot betaling te kunnen dwingen Voor den boekhoudcursushebben zich 11 leerlingen aangemeld. De vergadering geeft het bestuur machtiging dezen cursus te houden en den heer Prins van Alk. maar weer als leeraar te doen optreden. Aan den vrachtrijder G. Steen wordt gedurende 3 maanden f 1 per week subsidie verleend. De heer G. Roggeveen Sr. brengt vervolgens verslag uit van het laatste bondscongres. waarvoor hij den dank van de vergadering ontvangt. Vijf nieuwe leden worden aangenomen. Door den heer C. Roggeveen Sr. wordt vervolgens een brochure gelezen en met verschillende opmerkin gen aangevuld over het arbeidscontract, waarbij de verhouding tusschen werknemer en werkgever worden geregeld. Voorzitter deelt nog mede dat in onderzoek is het collectief verzekeren legen brand, hagel enz. enz., waar over later meerdere mededeelingen zullen volgen. Bij de rondvraag wordl geklaagd over hel feit dat tegenwoordig vanwege de Posterijen geen vaste wissel- looper meer kond. Zooals het nu gaat. dan deze en dan gene besteller vindt men niet gewenscht. Hierna sluiting. Het l'rcdikbeurtenblad Donderdagmorgen is in de kerkekamer der Ned. Herv. Getn. alhier gehouden de vergadering van pre dikanten, kerkvoogden en kerkeraadsleden van eenige Hei-v. en Doopsgez. gemeenten uit onze omgeving, om eens te wisselen van gedachten over de oprichting van een predikbeurlenblad. naar aanleiding van de hou ding van de Schager Courant. Tot een definitief besluit kon de vergadering niet komen en de verschillende kerkelijke colleges zullen nog andere mededeelingen ontvangen in een verslag dat door één der heeren predikanten zal worden op gemaakt. De heer Ds. Herman, die de vergadering presideerde, deelde mede dat men zich voorstelde 500 aandeelen van f 5 elk te plaatsen, door de kerk te Schagen was bereids f 50 bijdrage toegezegd. Verder lag op de vergadering een lijst ter teekening waarop de aanwezigen als particulieren hun bijdragen konden invullen. Er werd niet druk geteekend. De kerkbesturen moesten meerendeels nog hunne be slissingen nemen. Van de meeste waarde voor ons was de mededeeling dat op deze vergadering door een paar predikanten het veroordeeld werd, dat door de heeren Herman, Van Loon en Sinninghe Damsté de oprichting van een Predikbeurtenblad noodig was genoemd, mede naar aanleiding van de houding der Scha ger Courant. De inhoud van het geïncrimineerde vers van Jaap. dat Ds. Herman zoozeer beleedigd had. werd door zijn collega's van dien aard genoemd, dal hier de sop de kool niet waard was. Ziekenfonds. Omtrent de werkzaamheden van het Ziekenfonds alhier, kan over het 3de kwartaal het volgende worden medegedeeld. De vereeniging telde 78 gezinnen en 58 enkele personen als lid. Afgegeven werden 333 recepten, met 12 uitkeeringen van f2,50 en 6 van f 1,25. De ontvangsten bedroegen f277,20, de uitgaven f289,60. Een persoon werd als lid voorgesteld. Van de markt 't Loopt tegen half zeven in den morgen. In den dikken mist doemt, op de Gedempte Gracht een bak- wagen op met drie varkens. Onze marktmannen klimmen, niet minder dan de jongens van Piet Hein, als katten tegen den wagen op. Fluks het achterkret weg en nummer een en twee zjjn met een rukje en een duwtje van den wagen in een hok. No. 3 protesteert op zeer luidruchtige wjjzo. De man achter den wagen trekt uit alle macht, die er op. 1-1 TXT f Vioi-f /-YTV V, >-»+- 1 lij - x! Half één. van een én. Een aangroeiende samenscholing getuigt standje, 't Schreeuwen en schelden in de groep wijzen op eene hooggaande ruzie, 't Is een geregeld voorkomend geval, waaruit de twist ontstond. Do een V/0 en andere namen van aanzienlijke personen, slaagde zij er in, haar slachtoffers tot de aangifte van het geld te bewegen.. Zij is aangehouden en ter beschikking van de justitie te Alkmaar gesteld. Het geval verwekt een verbazend opzien. Kolhorn. Vrijdagavond j.l. vergaderde ten huize van den heer P. Rempt ons departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. De heer P. de Zeeuw, afgevaardigde naar de laatste algemeene vergadering, bracht verslag uit van deze bijeenkomst. Voor de heeren Dr. Beeker en J Bood IJz., die beiden hunne bestuursfunctiön neerlegden, werden respectieve lijk gekozen de heeren K. Breebaart Dz. en A. Droog, terwijl de heer P. de Zeeuw als secretaris werd herkozen. Ten bate der bibliotheek zal het departement zich wenden tot het hoofdbestuur om eene subsidie. Een voorstel tot het houden eener tentoonstelling van nuttige en fraaie voorwerpen werd aangenomen. Als commissie leden voor deze tentoonstelling werden de heeren J. de Groot en W. de Boer aan de bestuursleden toegevoegd. Pogingen zullen worden aangewend, om voor den a.8. winter twee sprekers te krijgen. Êén voor de maand December, de ander voor Februari. De laatste verga dering zal den gewonen volksavond vervangen. De eerste damesavond zal gehouden worden in De cember. Kermis te 't Zand. Het is bekend, dat aan Het Zand prettig wordt Bij aanstelling van een betaalmeester door de hande laars te Noordscharwoude, meent de heer De Geus, dat het dan gewenscht zou zijn, dat daarvoor benoemd weid de Weer Kooij, wat anderen echter juist verkeerd achten; eveneens wordt afgekeurd het optreden van W. Dirkmaat, waarvoor men feitelijk meent te mogen zeggen, J. Dirkmaat; bovendien kan met tamelijk groote zekerheid worden meegedeeld, dat reeds benoemd is de heer O. Bakx. Nog lang en breed wordt over de kwestie gesproken, doch discussieerende weg blijkt toch de vergadering al meer en meer tot de overtuiging te komen, dat net besluit gehandhaafd, doch door de leden ook nageleefd dient te worden. Wensehelijk wordt het geacht de leden zooveel mogelijk in te lichten omtrent de invulling der contracten, besloten wordt op de contracten voor Landbouwbelang te doen druk ken betaling over het kantoer van den heer Kooij deze contracten zullen aan de leden worden verstrekt. Voor men van dit punt afstapt, vraagt de heer Brug man nog of de heer J. Dirkmaat wel te handhaven is als betaalmeester voor de landbouwers nu hij, zij het dan ook door zijn zoon, feitelijk ook optreedt voor de handelaars en er financieel belang bij heeft, dat zooveel mogelijk over het betaalkantoor van „Koop- handel" wordt uitbetaald. In een gecombineerde be stuursvergadering zal deze kwestie aan de orde worden gesteld. Vervolgens brengt de commissie voor aankoop van meststoffen bij monde van den heer Kliffen verslag uit over haar werkzaamheid. Uit dit verslag blijkt, dal voor bijna f 6000 aan kunstmest is betrokken, hetgeen is geleverd door het Noord-HolLandsch Laiidbouwkan- toeval kreeg deze spoedig een spoor in 1 landen. De knaap heeft namelijk nieuwe schoenen en -een costuum gekocht en zijn oude pak in bewaring gegeven bij een m6 „aaluJt uo ÜVV1BL üm8[onu. vo een hein hemenden liedjeszanger, die echter de zaak met beticht den ander, dat hjj als onderkruiper is opgetreden vertrouwde en bij een nader onderzoek twee bankbil- 'tZyn een paar driftige, zenuwachtige personen die het jet en van f 1000 in het pak vond. Hij gmg t bij cle samen aan den stok hebben. Hunne argumenten wor- pohtie aangeven en deze vond uit dat de nieuwe den weldra met een paar klappen aangedikt. Ten slotte schoenen gekocht waien bij. een firma in de Rapen- meent de jongste, dat de maat vol is. Hjj spoedt zicli burgerstraat Bij wie het costuum gekocht is, ligt nog naar hef politiebureau om aangifte te doen Toen koorde 111 het duistei. Men heeft het spoor van den knaap langzamerhand de rust terug nog niet kunnen ontdekken, doch het vermoeden ligt i voor de hand dat hel jongmensch' zich nog in Am- j sterdam of althans daar dichtbij bevindl, want een in rnhfmbfnmerkte zich door een flinken aanvoer met zijn signalement kloppend persoon heeft getracht "F™Lf. 0n wat n°8 m®er ze8t, in eene goedo hier ter stede een bankbiljet van f 1000 te wisselen, i atTTüf' m®n va? kon ?erko<>PenAmster De ouders kunnen zich absoluut geen verklaring aan vlee8,?h> zoodat de vette kooie:, geven van het geval. Niets gaf hun tot nu toe aanlei- I l^f?IKii??rwarenA Dea.hoogsten prijs verkreeg ding om hun zoon tot zooiets in staat te achten. Maar j n« b J?ói Burgerbrug met f305 bovendien blijft het ook nog zeer de waag of het jong- ,,ifDe fi^WaIn®1nt ™Hde sctlaPen gaat met den dag voor- mensch - bijna een kind nog - niet gehandeld bedt ES; hooger, ergo de prjjs moet in opdracht of op aanstoken van anderen. ?et8 V6r-böter6n- Donderdag was zulks zeer goed merk- Een ongeluk. Omtrent een ongeluk, dat Vrijdag te Schiedam heeft plaats gehad op een vaartuig, meldt de „Sch. Ct." De lichterschuit „Voorzorg" van de firma Van den Lugt te Rotterdam, geladen met eenige kelderkisten, nieuwe fusten en een loeg gebruikt spiritusvat, voer door de Nieuwe Haven, terwjjl in de schuit nabjj dat oude j De prijzen staan hoog, vat een 6 a 8-tal jongens van 16 tot 18 jaar hun brood zaten te eten. Een dier jongens, de 12-jarige Doede Rozenburg, wo-1 nende Lange Ljjnstraat te Rotterdam, hal een sigaret aangestoken en wierp den gebruikten lucifer, nog vlam mende weg; deze kwam juist tereoht in het spongat van het spiritusvat, waardoor de zich daarin bevindende j gassen der melasse spiritus ontbrandden en de beide bodems met ontzettend geweld werden weggeslingerd. De eene bodem sloeg door een nieuw fust heen, doch de andere, die naar de jongens gekeerd lag, trof den 15-jarigen Wouter Huisman, wonende Fabriekstraat te Rotterdam, tegen het hoofd, dat vreeselyk verwond werd. baar. Den hoogsten prijs van dit jaar bekwam de heer J. de Veer alhier met f30. De handel ln rammen, eene eigenaardigheid van October, was stug. De prijzen lie pen tot f35. Varkens bleven prijshoudend, met een matig vluggen handel. De handel in mager vee en kalf koeien was vrij goed. 1 ode K L A S b E. :2de T R E K K I N G. HOOGE PRIJZEN. f 50.000: 9958. f 15.000 9718. f 10.000: 19146. f 1500: 14884. f 200: 1505 f 100: 1795. 13970, 17255, 17451, 20397* Prijzen van f 70. •4643 7275 10267 12754 15004 1929, 2639, 11414, 15652, 19650, 19768. i5, 10993, 15858, 16271, 18555, 19819. '5, 1827, 3142, 4823, 5002, 5107, 13814, 07(1 17')W 17 4*1 -iVi-jd-T W iiikeliersvereenlging. Onder leiding van den heer P. Raat vergaderde Donderdagavond in het café van den heer Joh de Beurs bovengenoemde vereeniging. Er waren een 20-tal leden aanwezig. I11 zijn openingswoord wees voorzitter er op, hoe 1 het hot langer hoe meer bleek, dat ook de midden stand zich moest vereenigen wilde hij krachtig worden. De noodzakelijkheid daarvan had nog zooveel le dui delijker tot voorzitter gesproken op liet laatste honds- congres en tevens dat wil er kracht van den midden stand uitgaan, hijzelf hel initiatief zal moeten nemen. Ook het bestuur van de Schager VVinkeliersvereenigUig wil daartoe zijn best doen, maar dan moet er ook koinen meer belangstelling van de leden, een beter bezoeken der vergaderingen. Geschiedt dal niet dan dringt wat er voor goeds gesproken en gedaan wordl, in njet ruimen kling genoeg door. Met den wensch! dal daar verbetering in moge komen, wordt het woord gegeven aan den secretaris, den heer J. H. Schene, 12 27 71 7-1 215 216 232 272 343 467 471 591 616 807 875 1062 148 161 188 219 247 283 2399 500 528 651 769 775 797 936 3041 51 86 91 165 185 199 283 439 530 552 554 626 653 742 822 899 945 989 5178 205 235 249 295 106 461 520 555 557 767 784 823 836 876 6014 285 290 328 460 702 844 345 359 412 829 861 967 835 13000 935 972 856 11015 8092 93 138 187 195 267 451 459 478 779 790 928 9172 236 124 174 220 231 389 408 438 444 446 152 174 192 260 265 687 693 740 72 134 244 281 387 418 582 695 732 762 847 18061 75 85 171 310 378 -167 507 724 854 908 993 925 19014 762 16091 833 913 999 455 14074 559 591 622 666 89 123 142 212 181 236 278 475 523 572 738 770 95 105 138 292 385 470 501 847 859

Schager Courant | 1908 | | pagina 2