k Uitgevers: TRAPMAN Co. Donderdag 21 October 1908 52ste Jaargang. No. 4406 Bureau SCHAGEN, Laan D 4. lnterc. Telephoon No. 20. EERSTE BLAD. Bekendmakingen LANDWEER. Gemengd Nieuws. Binnenlandsch Nieuws. HU AliEieci Nieiis- COURANT Airattitic- LiiiMlil Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 Ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dtt nummer bettaai uit tioee bladen. Gemeente HCHAflKX. —o— Jaarlgksrh onderzoek. Burgemeester en Wethouders der Gemeente SCHA- GF.N maken, ingevolge art. 30. tweede lid, der Land weerwei, bekend, dat het onderzoek van de in deze gemeente gevestigde verlofgangers van de Lindweer zal worden gehouden in deze gemeente, in het .lokaal ..Ceres" op Vrijdag 6 November 1908, des voormid- ilags te negen ure de verlofgangers der Landweer In fanterie en Hospitaalsoldaten der lichtingen 1903, 1904. 1905, 1906 en 1907; des voormiddags te half elf ure de verlofgangers der landweer Vesting-Artillerie, Genie troepen, Pontonniers en Administratietroepen der lich tingen 1903. 1904, 1905, 1906 en 1907; des voormiddags te half twaalf ure de verlofgangers der Lmdweer In fanterie en Hospitaalsoldaten der lichting 1908; des namiddags Ie één ure de verlofgangers der landweer Vesting-Artillerie, Genietroepen, Pontonniers en Admi- nislratietroepen der lichting 1908. Tot de verlofgangers, cfie verplicht zijn aan hel onderzoek deel te nemen, behooren ook de bij de f-andweer geplaatste verlofgangers van het reserveper- soneel der landmacht, zoomede de verlofgangers die bij de Landweer dienen krachtens verbintenis lol vrij- willigen dienst. Aan het onderzoek behoeft echter niet Ie worcjpn deelgenomen door a. de verlofgangers, die in het loopende jaar over eenkomstig artikel 11 van voornoemde wet voor her halingsoefeningen onder de wapenen zijn geweest; b. de verlofgangers, in het genot van ontheffing van den werkelijken dienst (artikel 13. eerste lid, van voor noemde wet); e. de verlofgangers, die eene der betrekkingen be- kleeden als aangeduid in kolom 2 van de lijst, vast gesteld bij het Landweer-Besluit II. waartoe a. be hooren de hoofdambtenaren, ambtenaren, en beambten bil de Rijks- en hij de gemeentelijke politie; d. de verlofgangers, die bij de toestemming tot ver blijf buitenslands vrijstelling hebben verkregen van de verplichting lol het bijwonen van hel onderzoek (art. 27 van voornoemde wet); e. de verlofgangers, die bij de toeslemming tol het aangaan van eene verbintenis voor de buitenlandsche zeevaart vrijstelling hebben verkregen van de verplich ting tot liet hijwonen van het onderzoek (artikel 20 van voornoemde wet). f. de verlofgangers van de Exploitatie-Compagnie der Spoorwegafdeeling van hel Regiment Genietroepen. Voorts wordt de aandacht gevestigd op de volgende wetsbepalingen dat de verlofganger van de Landweer bij dit onder zoek moet verschijnen in uniform gekleed, en voorzien van de hem uitgereikte kleeding- en uitrustingstukken en van zijn zakboekje met daarin gehech'en verlofpas; dat een arrest van twee tol zes dagen, te ondergaan in de naastbij gelegen provoost of het naastbij zijnde huis van bewaring, door den Landweerdislrietsconiman- dant kan worden opgelegd aan den verlofganger lo. die zonder geldige reden niet bij het onderzoek verschijnt 2o. die, daarbij verschenen zijnde, zonder geldige reden niet voorzien is van de hier voren vermelde voor werpen 3o. wiens kleeding- of uitrustingstukken bij hel on derzoek niet in voldoenden staat worden bevonden; 4c. die kleeding- of uitrustingstukken, aan een ander beboerende, als de zijne vertoont dat, onverminderd de hiervoren genoemde straf van twee lol zes digen arrest, de verlofganger, die zich schuldig maakt aan een der feiten daarbij onder lo. tot lo. genoemd, wordt opgeroepen om op een nader te bepalen tijd en plaats voor den Landweerdistriclscom- inandant le verschijnen lot het ondergaan van een nader onderzoek. dat het personeel van de Luid weer wordt geacht onder de wapenen te zijn niet alleen gedurende den lijd, dien het onderzoek duurt, maar in het algemeen, wanneer hel in uniform is gekleed, zoodat degenen van dat personeel, die ongeregeldheden plegen of zich aan sLrafuare feiten schuldig maken, hetzij bij hel gaan naai- de plaats voor het onderzoek bestemd, hetzij ge durende het onderzoek of bij het naar huis keeren, te dier zake vallen onder de toepassing van het Crimi neel W etboek en het Reglement van krijgstucht voor het krijgsvolk te lande. De verlofg mger, die bij herhaling kleeding- of uit rustingstukken. aan een ander belioorende, als de zijne vertoont, wordt in werkelijken dienst geroepen en daar in gedurende ten hoogste drie maanden gehouden. De duur van dezen dienst wordt door den Minister van Oorlog bepaald, die tevens het korps van het leger aanwijst, waarbij de werkelijke dienst moet worden vervuld. De verlofganger, die niet voldoet aan eene oproeping voor den werkelijken dienst, wordt als deserteur be handeld. Nog wordt den verlofgangers uitdrukkelijk herinnerd, dat hel niet ontvangen eener hoofdelijke kennisgeving hen niel ontheft van hunne verplichting lot deelneming aan het onderzoek, maar dat deze openbare kennis geving eenig en alleen als bewijs geldt, dat de verlof ganger behoorlijk is opgeroepen. Ingeval de verlofganger door ziekte verhinderd mócht zijn aan het onderzoek deel te nemen, dan zal hij daarvan moeten doen blijken door overlegging ter Gemeentesecretarie van eene gezegelde en ^legali seerde geneeskundige verklaring. Geldt liet verlofgan gers, aan wie wegens onvermogen eene ongezegelde verklaring is afgegeven, dan kan deze aldus, ter ver zending aan wien behoort, ter Gemeentesecretarie wor den ingeleverd. Betiefl het verlofgangers, aan wie, in verband met een vorig onderzoek als hier bedoeld, door denzelfden geneeskundige reeds eene verklaring is uitgereikt, dan kan ook voor niet-onvermogenden met eene ongezegelde en niet-gelegaliseerde verklaring worden volstaan. Verlotgangers, die wenschen het onderzoek elders heizij biimen, heizij buiten het Landweerdistrict, waar toe zij behooren of op eeu ander tijdstip te onder gaan, kunnen zich met een daartoe strekkend verzoek schrift wenden tot hunnen Lindweerdistrietscomman dant. Het verzoek behoeft niet op gezegeld papier te zijn gesteld doch behoort gefrankeerd te worden ver zonden. Wordt het verzoek ingewilligd, doch maakt de verlofganger van de vergunning geen gebruik, dan wordt deze geacht niel te zijn verleend. Sehagen. den 19 October 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, ROGGEVEEN. H. J. POT. Feminisme in China. China is op het stuk van feminisme Europa al vooruit. Ondanks heur kleine voetjes hebben de Chi- neesche vrouwen zoo ferm den weg der emancipatie op kunnen loopen, dat er geen Chineesche stad van belang meer bestaat, of zjj heeft haar eigen vrouwen-dagblad. Peking heztt 9 bladen, geredigeerd, gedrukt en verkocht uitsluitend door vrouwen; Canton 4, Shanghai 6, Poet- choe 2 enz. Zoo men zegt, heeft de keizerin 12 abonnementen op deze bladen genomen en verplicht zjj haar secretarissen tot dagelyksche lezing er van. Vreeseljjk ongeluk. Zaterdag had op de tramlijn Sint-Truien-Thiènen een vreeseijjk ongeluk plaats. Twee trams met eenige reizigers, zijn nl. te Dormael tegen elkaar ingereden. Het ongeluk werd veroorzaakt door het doorrijden van een der trams, die aan het kruispunt van Halle- Boyenhoven had moeten wachten. De schok was ver schrikkelijk. De twee locomotieven drongen ineen met ongehoord geweld en werden totaal verbrijzeld. Al de rijtuigen zijn vernield. Aan alle kanten hoorde men hartverscheurende kre ten. Eenige der ontsnapte reizigers namen verschrikt de vlucht, zonder te durven omzien. De hulp kwam spoedig aan en de reddingswerken werden ingericht. Een lijk werd onder de puinen vandaan gehaald, alsook verscheidene personen die erg gekwetst waren. Eén vrouw was onmiddellijk uood, een paar andere pas sagiers verkeeren nog in levensgevaar, terwijl een groot aantal mensehen meer of minder zwaar gekwetst zijn. Millioeueii-studiën. In New-York wordt sinds eenigen tijd een proces gevoera, dat een merkwaardig kijkje opent op de eigen aardige opvattingen in geldzaken, welke moeten bestaan in de huishoudens van enkele Amerikaansche groote financiers. Het geding is aangespannen door mevr. Gould tegen haar echtgenoot Howard Gould. De dame wil van haar man een jaarlijksche uitkeenng ontvan gen van driehonderdduizend gulden. En dit tot aan den dag waarop uitspraak zal zijn gedaan in het echt- scheiüingeproces, dat hangende is. De echtgenoot keert nu reeds aan zijn vrouw eeu jaargeld uit van 150.0U0 gulden. De eischeres betoogt, dat de uitkeenng hooger moet zijn, wijl het inkomen van haar man ongeveer f 1.500.000 'sjaars is; maar Gould'a advocaat verklaart, dat het jaarlijksch inkomen van zijn cliënt slechts f 1.000.000 bedraagt. Bovendien heeft zoo beweert deze advocaat mevr. Gould reeds zooveel van haar man gekregen, dat zij er een rond half miilioen van heeft kunnen besparen. Gould heeft sinds 1899 aan zijn vrouw jaarlijks f150.000 laten ter hand stellen. Eens gaf hij haar in één jaar tjjds speldengeld tot een bedrag van meer dan 300.000 guldon. Ook gaf hij haar in den ioop der jaren diaman ten tot een bedrag van 8j ton Nederlandsch. Alles en alles betaalde de heer Gould in de jaren 1899—1906 voor of aan mevr. Gould 18 a 19 ton. Dat men in zulke huishoudens het juiste besef van de waarde van het geld wel moet verliezen behoeft geen betoog. En dat mevr. Gould het niet mot minder dan 300.000 gulden 'sjaars wil stellen, kan geen verbazing wekken. F.eu plaatsvervanger voor steenkool. Het is onlangs een Zweedsch ingenieur, dr. Martin Ekenbarg, gelukt, om uit een der meet pnmitieves brandstoffen,de turf, een uitmuntend surrogaat voor steenkool te winnen, volgens een correspondentie aan de „Frankf. Ztg." Het plan om uit turf een goede brandstof te vervaar digen is reeds vroeger vaak opgekomen, maar nooit in bevredigende mate uitgevoerd geworden. Nog geen zeven jaar geleden, verklaarde een door den koning van Zwe den ingestelde commissie van deskundigen, dat het on mogelijk was uit turf oen surrogaat voor steenkool te vervaardigon. Iu het jaar 1903 kwam Ekeuberg met zijn uitvinding voor den dag, en thans heelt hfj ze in zjjn laboratorium te Londen zoo verbeterd en volmaakt, dat zij in de praktijk op groote schaal kan worden aangewend. Het vraagstuk berust hierop, dat groote hoeveelheden water aan de turf onttrokken moeten worden, dat daarin tot een quantum van 90 voorkomt. Langs mechanischen weg, doijr persen b v., is dit bij den eigenaardigen samenhang van de turf niet mogelijk; drogen door verhitting zou te kostbaar zjju. Ekeuberg onderwerpt de turf aan de werking van oververhit wattr en bereikt hierdoor, dat er een massa ontstaat, waai uit het water wèl langs mechanischen weg kan worden geperst, zoodat er een vast, steenkoolachtig stookmateriaal van hoog stookvermogen achterblijft. Professoren van het „Royal Naval College" te Green- wich hebben de volgens do Ekeiibergbche methode ver vaardigde briketten onderzocht, en hun rapport luidt, lat de briketten, die bfj een temperatuur vau 155 gra den C. vervaardigd waren, rond 2/3 van het stookver mogen vau goede Engelsche steenkool hadden; nog uooger was het verhittingsvermogen van briketten, die Dij 200 graden C. waren gemaakt; zes deelen aan ge wicht daarvan gaven evenveel warmte als vfjf deelen aan gewicht van goede steenkool. Met de allerbeste Engelsche steenkoolsoorten houden deze briketten de vergelijking weliswaar niet uitmaar zjj staan boven de bruinkool, waaruit men gewoonlijk de bekende briketten perst. Daar bij de verbranding weinig rook ontwikkeld wordt, en ook slechts weinig afval, als asch en sintels, achterblijft, staat aan de in voering der Ekenborgsche briketten op spoorwegen en stoombooten niets meer in den weg; ook voor het sto ken in de huishouding heeten zij bijzonder geschikt. Afwezig de heer H. Hart Cz. Na opening door den Voorzitter, burgemeester M. J. Kroon Mz., en voorlezing der notulen van de vorige vergadering, die onveranderd worden goedgekeurd, komt in behandeling punt 1 der agendaVaststelling supple toir kohier van den Hoofdelijken Omslag. De Voorzitter zegt, dat dit alreeds in comité is be sproken en vastgesteld tot een bedrag van f 22.32, waar mee de heeren zich kunnen vereenigen. 2. Ingekomen stukken Van den Bond voor Staatspensionneering is een schrij ven ontvangen, inhoudende het verzoek om een adres van adhaesie te richten aan H. M. de Koningin met het door dien Bond beoogde doel. De Voorz. meent, dat er bepaald veel voor te zeggen is en een adres van adhaesie betuiging wellicht voor de regeering een prikkel zal zijn, om den bestaanden toe stand te verbeteren, reden waarom hij adviseert, op het verzoek in te gaan. De heer Borst gelooft niet, dat iemand er tegen is, maar hij weet er zoo weinig van en zou graag verne men, hoe ver dat strekt, waarop de Voorzitter repliceert, dat alleen een adres van instemming wordt gevraagd; naderhand zou dan misschien door de Kamers een wets ontwerp in behandeling worden genomen. Met algemeene stemmen wordt nu besloten, een adres van adhaesie in te zenden. Den Raad wordt nu mededeeling gedaan, dat: van Ged. Staten goedgekeurd terug ontvangen is het besluit tot het aangaan eener kasgeldleening van f1000. Een dankbetuiging is ingekomen voor de verhooging van het salaris v./h. H. d. S. Idem van Mej. B. Zaagman—Schuitemaker, verlos kundige. Idem van den heer A. Timmerman, gemeente-op zichter. Bij gehouden kasverificatie zijn kas en boeken in orde bevonden; de ontvangst bedroeg f34115,38, de uitgaaf f33231,446, saldo f988,936. In de maand Augustus zijn 35, in September 25 tele grammen ontvangen. Het aandeel in de kwade posten over 1905 bedraagt voor deze gemeente f31,606. Door den betaalmeester is aan den Gemeente-Ontvan ger afgedragen de somma van f377. Tot zetters zijn benoemd de heeren J. Butter Cz. en A. Kroon Pz. Van den Directeur-Generaal der Posterijen en Tele grafie is mededeeling ontvangen, dat als vergoeding voor het bestellen van telegrammen over het eerste halfjaar 1908 wordt uitbetaald f22.30. De kosten voor verpleging van krankzinnigen in het gesticht Meerenberg bedragen over het afgeloopen kwar taal f57.50. De rondvraag niets opleverende, sluit de Voorzitter de vergadering met dank aan de heeren voor hunne medewerking. Verzending en marktaanvoer. De vorige week werden van de laadplaats te Broek op Langendjjk verzonden 195 wagonladingen, en aan de afslagmarkt werd aangevoerd, 281.600 st. bloemkool, 442.400 st. roode kool, 107,600 st. gele kool, 141.500 st. witte kool, 43.900 bos wortelen, 583 baal wortelen, 245 zak aardappelen, 57 balen nep, 865 balen uien, 22.600 st. bieten, 4900 st. koolrapen, 5000 rammenassen en 3 wagons witte kool. Gemeenteraad Winkel. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Winkel, op Dinsdag 20 Oct. 1908. Tegenwoordig alle leden, met uitzondering van de heeren J. Breebaart Kz., met kennisgeving en S. Over zonder kennisgeving. De Voorzitter opent de vergadering en heet de aan wezige leden welkom, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd met dank betuiging aan den Secretaris. Naar aanleiding van het gelezene in de notulen der vorige vergadering omtrent het plaatsen van een lan taarn te Lutjewinkel, deelt de heer Nobel mede, dat de lantaarn wel is geplaatst, maar er is nog geen lamp in aangebracht. De Voorzitter zegt een onderzoek te zullen doen in stellen, de lantaarn is in orde geweest, en heeft reeds dagen gebrand bjj het herstellen van de brug tusschen Winkel en Lutje winkel. Ingekomen stukken. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat van de Nutsspaarbank bericht is ingekomen dat er genoegen zal worden genomen met een jaarlijksche af lossing van f500, van de geldleeuing groot f2785, een en ander oveieenkomstig het besluit van de vorige vergadering; de heeren Nobel en Breebaart herbenoemd zjjn tot zetters der Rijks directe belastingen; van den heer Nobel, gemeente-ontvanger een dank betuiging is ingekomen voor de verhooging zijner jaar wedde van mevrouw Egmond-Muller bericht is ingekomen, dat zjj lure benoeming tot lid der commissie van toe zicht op het hand werkonderwijs aan de school te Winkel aanneemt van de hoeren Colpa, Egmond en Vonk, respectievelijk hoofd en onderwijzers aan de o. 1. schooi te Winkel, een dankbetuiging is ingekomen voor de verhooging hunner jaarwedde; van mevrouw Geertsema een verzoek is ingekomen, om haar wegens vertrek uit de gemeente 3/12 gedeelte ontheffing te verleenen van haar aanslag in den Hoofde lijken Omslag over het dienstjaar 1908. De gevraagde ontheffing wordt verleend. Het bestuur der vereeniging tot bevordering van het Vakonderwijs in Westfriesland, heeft het verzoek tot den Raad gericht om, teneinde aan het beoogde doei der vereeniging uitvoermg te kunnen geven, een sub sidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen. de overweging geweest om voor te stellen, het verzoek aan te houdenniet alleen dat er niets omtrent de wer king nog bekend is, maar het kan ook afhangen van de Rijks- en Provinciale subsidie, waaropffioor de ver, eeniging gehoopt wordt Zonder verdere discussie wordt het voorstel van Bur gemeester en Wethouders aangenomen. Van den timmerman Nieman te Keinsmerbrug is een bouwplan ingekomen voor 4 woningen op het terrein, vroeger behoorende aan mevrouw de wed. Geertsema. Het plan, hoewel niet geheel in orde, wordt alleen ter kennisneming overgelegd, daar do beschikking aan Burg. en Weth. is, doch genoemde timmerman vraagt de rooilijn te willen bepalen op 8 M. uit den berm van de sloot, op zijn eigen terrein. Adressant vraagt dus ontheffing van het bepaalde bt) de bouw- en woningverordening, volgens welke de rooi lijn wordt getrokken in het verlengde van het meest achterwaarts gelegen perceel. De voorzitter is van meening dat, wanneer wordt bepaald dat de voorgevels der huizen worden geplaatst op 8 meter vanaf den kant van de sloot op het terrein van verzoeker, tegen inwilliging geen bezwaren bestaan. Overeenkomstig het voorstel van den voorzitter wordt besloten. Vervolgens wordt door den voorzitter overgelegd, een ontwerp-instructie voor het aanmaken der kachels en het onderhouden en vullen der lampen in de openbare lagere school te Winkel. Tot nu toe bestond hiervoor geen instructie en hebben zich gevallen voorgedaan, waaruit bleek, dat een willekeurige aanvulling dezer werkzaamheden tot botsingen aanleiding gaf, en hebben Burg. en Weth. gemeend, daarin te moeten voorzien, door een instructie in het leven te roepen. De artikelsgewyze behandeling geelt aanleiding tot het aanbrengen van enkele wijzigingen, waarna de instructie in haar geheel wordt aangenomen. Bij de rondvraag, vraagt de heer Sloos, namens Regenten van het Armbestuur, of de gemeente niet bereid is, achter het Weeshuis een strook water aan te koopen van het terrein van den heer Nieman, omdat daar, wanneer dit eigendom is, een betere toestand kan geboren worden door het wegruimen van onkruid, en misschien ook mogelijk is. wat grond aan te winnen, met uitslooten, enz. De Voorzitter antwoordt, dat wanneer het is om daar een onbehoorlijken toestand op te ruimen, het Armbe stuur zich moet wenden tot den Oosterpolder, als het water geen 2 M. breed is, zal dat bestuur, den eigenaar wel aanschrijven, en zoonoodig de keur toepassen. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergade ring gesloten. Keuring Winkeler fokvereenlging. In ons blad van 15 Oct. liebhen we den uitslag medegedeeld van de veekeuring van leden der Winkeler I'okvereeniging. Door een misverstand zijn daarin enkele misstellin gen ontstaan en laten wij daarom hierbij den officiëelen uitslag nogmaals volgen Afgewisselde koeien (ingeschreven in 't Register) le prijs Jb. Spaans Jz., 2e pr. P. Strijker, 3e pr Jb. Kuiper, 4e pr. Jb. Dekker. Ingeschreven koeien (twinters); le prijs C. Meurs, 2e pr. J. Zeilemaker, 3e pr. C Meurs. r Vaarzen van ingeschreven ouders eu in onderzoek zijnde le prijs J. Boekei, 2e pr. dezelfde, 3e pr. Wl Keet man. 4e pr. C. Meurs. Stierkalveren met erkende moederdieren le prijs P. Strijker, 2e pr W. Keetman. huikalveren van in controle zijnde koeien- 2e prijs J. Nobel. Hokkelingen van erkende ouders le prijs P. Strijker, 2e pr. Jb. Kuiper, 3e pr. W Keetman, 4e pr. K. Boekei. Kuikalveren (als boven): le prijs Jb. Kuiper, 2e pr. dezelfde, 3e pr Jb Dekker. 4e pr. K. Boekei. Stierkalveren van in controle zijnde koeien: le prijs Jb. Spaans. Ter opluistering: Eerv vermeldingen Jb. Spaans (een koe) en J Zeile maker (drie kuikalveren). Goedkuopei e geneeskundige behandeling. J.l. Zaterdagavond had ten huize van den heer H. J A. Buckmann te Oudkarspel de vergadering plaats uitgeschreven door de z.g. Commissie van twaalf, be noemd uit de vier bestaande ziekenfondsen aan Langedijk. met het doel om te komen tot de ting van een fonds tol het aanstellen heeren. Opgekomen waren 3(5 personen. Evenals op de vorige drie vergaderingen, die zijn gehouden te Broek op Langendijk. Zuid- en Noord- Scharwoude. geeft de voorzitter der Commissie, tic-ei k Zeeman van Zuid-Scharwoude, uitgebreide lichtingen omtrent het beoogde doel. Spreker verhaalt van de vergaderingen, die in de drie jaren, dat deze plannen reeds bestaan, zijn ge houden, deelt mede, dat dit punt reeds voorkwam op den beschrijvingsbrief voor de Algemeene vergadering van den Bond van Ziekenvereenigingen in Noordhol- land; doch men van oordeel was, dat de Bond hieraan moeilijk steun kon verleenen, aangezien dit niet op zijn weg Lag en komt allengs tot de laatste gecombi neerde vergadering die voor dit doel is gehouden Na inzage van verschillende stukken, als jaarversla gen reglementen, enz., heeft men tot grondslag voor U"? a^ferlomen- de inrichting van het fonds te Sloleidijk. dat thans 14 jaar bestaat. Spreker wijst verder op de moeilijkheden, den oprioh- van eigen genees- de in- men PPP eersl had te kampen, voornamelijk den Het verzoek met de daarbij gevoegde statuten wordt legenstaud van den plaatselijken geneesheer etc Door door den Voorzitter overgelegd. aanstel ing van een eigen geneesheer werd 'deze moei Oudkarspci. Raadsvergadering op Dinsdag 20 October 1908, des voormiddags half elf. Burgemeester en Wethouders meeneu te moeten voor stellen een afwachtende houding aan te nemen, om eens te zien in hoever de werkzaamheden der vereeniging een subsidie rechtvaardigen. De heer Timmerman gelooft ook niet dat er zoo'n haast bjj is, dat nu een beslissing moet worden genomen. De Voorzitter deelt mede, zonder het nut der ver eeniging te weerspreken, dat het misschien toch niet in het belang dezer omgeving is, nu reeds bestaat ge brek aan krachten voor landbouwarbeid doordat de meesten zich toeleggen op een vak en dat zal door defte vereeniging nog bevorderd worden en we zien uit de heerschende werkloosheid in de bouwbedrijven, dat het getal vaklieden overvoerd is. Dit is echter niet Lijkhekl overwonnen en zoo goed. dat de oude laten en moest worden van een 2den geneesheer, dié behalve ook zijn particuliere praktijk mag Het fonds telt 1200 leden; voor de een weistandsgrens, die men echter voor dijk met zou willen trekken wegens de mum moei- het ging binnen eenigen tijd geneesheer de plaats ging ver- overgegaan tot de aanstelling voor het fonds uitoefenen, toetreding bestaat den Lange- groote moei lijkheden, daaraan verbonden. De contributie is te Sloterdijk man eu vrouw ieder 7ys ct. kinderen Van 1—12 jaar 2 cL, van 12—16 en boven 16 jaar 15 cent. Nu is uiet de bedoeling der als volgt geregeld voor éen hunner 10 ct. jaar 4 ct! voorzitter, om ook aan den Langedijk d^Rde^atri-

Schager Courant | 1908 | | pagina 1