Donderdag 5 November 1908 52ste -Jaargang. No. 4410. EERSTE BLAD. Bekendmakingen Bureau SCHAGEN, Laan O 4. lnterc. Telephoon No. 20. Uitgevers: TRAPMAN Co. Binnenlandsch Nieuws. AUtidi Nieuws- OURANT. Almititit- Ln HtnuaL.i, II.^W Dit blad verschijnt tweemaal per weekWoensdag- en Zaterdaga v o n d. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. 'w^rvr, - i sr mams r m t iwmiin wwbw..ilhh— HIHJ—I uum-LJ__i_ Dit nummer bertaat uit twee bladen. Gemeente SCHAGEN. o— Veemarkten te Schagen. Burgemeester en Wethouders van Schagen; brengen ter algemeene kennis, dat de keuringen van het ter markt aangevoerd wordend vee bjj gelegenheid der groote Koemarkten op 5 en 12 November a.s., niet zullen aanvangen vóór des morgens te zes uur. Schagen, den 23 October 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. o— Aangifte van verhuizing binnen de gemeente. Burgemeester en Wethouders van Schagen, brengen, voor zooveel noodig, met het oog op het verzuim be trekkelijk het doen "van aangifte ter Secretarie bij ver huizing binnen de gemeente, aan de ingezetenen in herinnering het bepaalde bij art. 5 van de politie veror- dening dezer gemeente, luidende als volgt „Ingeval van verhuizing binnen de gemeente, zal daarvan binnen acht dagen behooren te worden kennis gegeven ter Secretarie der gemeente, te weten: Voor een geheel gezin, inwonende dienst- en werk- boden daaronder begrepen, door het hoofd van dat gezin Voor afzonderlijk levende personen door hen zelf; Voor de geheele bevolking van gestichten of andere inrichtingen, waar personen onder eenig bestuur te zamen wonen, door de bestuurders dier inrichtingen". Overtreding wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste van een gulden. Schagen, den 27 October 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. o— Schorsing Kaasmarkt. Burgemeester en Wethouders van Schagen brengen ter algemeene kennis dat geen kaasmarkt zal worden gehouden gedurende het tijdvak van 15 IVovember 1908 tot den tweeden Woensdag in April 1909 en alzoo de eerste kaasmarkt in het jaar 1909 zai worden ge houden 14 April 1909. Schagen, den 3 November 1908. Burgemeester en Wethonders van Schagen, H. J. POT. De Secretaris, ROOOEVEEN. Prijs per jaar f 3.Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.25 iedere regel meer 5 Ct. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Burgerbrng. De Herhalingsschool alhier is 2 November begonnen met 7 leerlingen. Wieriugen. r Onder presidium van den heer Dr. Koop», had j.i. Zaterdagavond in de concertzaal „Concordia" de jaar vergadering van de muziekvereeniging „Harmonie" plaats, waarvan wij 't volgende vermelden Notulen en jaarverslag van den secretaris den heer W. Bruul, werden onder dankzegging goedgekeurd. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren P. Bruul, i N. J. Pool en W. Bruul, die allen wederom hunne functiën hebben aanvaard. Onder dankzegging aan den penningmeester werd de rekening goedgekeurd. Wegens verhindering van den heer Poel, penningmbracht de heer W. Bruul de rekening uit, die tevens voortaan als waarnemend penningmeester zal fungeeron. De datum der eerste uitvoeringen werden bepaald op 14 en 15 November a s. De tweede uitvoering zal in Februari 1909 gehouden worden, terwijl op Paascb- Maandag nog een extra uitvoering zal gegeven worden. Besloten werd om 't volgend jaar deel te nemen aan den marschwedstrijd tijdens het concours van den Pro vincialen Bond. Aan 't gemeentebestuur zal worden gevraagd, om de muziektent te mogen opbergen in bet schuurtje bü het raadhuis Na nog enkeljjke huishoudelijke zaken te hebben besproken, sloot voorzitter de vergadering. Winkel. Het departement Winkel van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen houdt op Maandag 9 Nov a.s. een bijeenkomst voor leden met hunne dames en ge- introduceerdon, waarin als spreker zal optreden de heer Edmond Visser uit Amsterdam. Ëen^ gedeelte van den* rij weg in den Groetpolder zal vanaf 4 Nov as voor herstelling van een duiker voor rb en voertuigen afgesloten zijn, en wel het gedeelte van den middenweg, tusschen den Winkelerweg en de kluft bij Aartswoud. W inkel. Op Maandag 30 Nov. a.s. zal het bestuur der Ban ne Winkel een stemming doen plaats hebben t>y aon beer A. Wit voor een lid van het bestuur, wegens periodieke aftreding van den heer A. Nobel. Oude Xiedorp. Q De cursus voor het herhalingsonderwijs 1908—19ty is in deze gemeente aangevangen op 2 November Voor de school te O. Nic-dorp hebben zich 11 leerlingen aangemeld en voor die te Zijdewind 13. Harenkarspel (Waarland.) De vorige week werd de heer L. alhier diep getroffen door het plotseling verlies van zijn 2* jarig zoontje, dat een oogenblik aan het moederlijk toezicht ontsnapt, ir> de onmiddellijke nabijheid der woning levenloos uit het water werd opgehaald. Alle pogingen, om de levens geesten bij den kleine weer op te wekken waren helaas vruchteloos. Harenkarspel. Aan het herhalingsonderwijs voor jongens nemen te Waarland 4, te Dirkshorn 6 jongens deel. Harenkarspel. De heer J. Bosch, onderwijzer aan de Kerkebuurt, is tduoodanig benoemd aan de R. K. school te Mijdrecht. Kolhorn. In de vergadering der vereeniging „Denk en Doe", gehouden den 30en October, is besloten ook dezen win ter wedorom een uitvoering te geven ten bate van het schoolfeest voor het volgend jaar. Men achtte in eigen kring genoegzame krachten te bezitten, zoowel op muzi kaal-, als tooneelgebiei, om een aangenamen avond samen te stellen en stelde zich dan ook voor, dezen te houden in den loop der maand Januari. Wieringerwaard. Het herhalingsonderwijs is Maandag begonnen met 9 jongens en 3 meisjes. Heer llngowaard. Wegens uitbreiding der bestellingen van de posterijen is een vierde postbode aangesteld, waarvoor is benoemd de heer Boekestein, alhier. \Y leringen. Vergadering van de Vereeniging „Flora", gehouden op Zaterdag jJ. in 't lokaal van mej. de Wed. J. Kaan te Den Oever. Aanwezig 22 leden. Na opening door den Voorzitter, den heer Ds. Reinders, worden door den Secretaris, den heer C. V. Koorn, de nutulen der vorige vergadering gelezen on onveranderd goedgekeurd. Hierna werd door den Penningmeester, den heer C. Jb. Kool, rekening en verantwoording gedaan, Een commissie, bestaande uit de heeren W. Hermans Wz. en Jb. N. Tijsen, onderzocht de rekening en rappor teerde dat alles in orde bevonden was. De ontvangsten waren f84.405, de uitgaven f74 37, alzoo een batig saldo van f10.035. Met algemeene stemmen werd de rekening goedgekeurd. Aan de orde was nu reglementuherziening. Besloten werd het bestuur dat uit 3 leden bestaat, met 2 leden te vermeerderen en alzoo te brengen op 5 leden. Bestuursverkiezing volgde hierop met den volgenden uitslag: herkozen werden de heeren Ds. Reinders als voorzitter, C. V. Koorn als secretaris, C. Jb. Kool als penningmeester en gekozen de heeren W. Hermans Wz en C. Jacobszoon Bakker als leden. Allen namen hunne benoeming aan. Voorzitter deelde nog mede, dat het ledental der ver eeniging bedroeg 70 en dat aan ieder der leden ter kweeking waren uitgereikt drie tulpen, n.m. 1 La Can- deur, 2 Purperkroon en 3 Scarlet King. Opnieuw werd door den Voorzitter nog een woord van dank gebracht voor aller medewerking bjj de zoo uitstekend geslaagde tentoonstelling. Nieuwe Sliedorp. Tot Bestuursleden van de Sociëteit „Over de Helft" te Nieuwe Niedorp zyn gekozen de heeren J. Goet en K. Groot Hz. Oudeslnis. De alhier bestaande rederijkerskamer „Door inspan ning, uitspanning" heeft thans in studie „Aan flarden", tooneelstuk in 4 bedrijven, en „Hans Dussel op het gemeentehuis", klucht in één bedrijf. Het plan is deze stukken tweemaal op te voeren, en wel op 15 en 17 November a.s. in het lokaal van den heer C. Slikker Kz Oudeslals Het herhalingsonderwijs alhier is 2 November aange vangen met 6 leerlingen. Wieringen. JJ. Zaterdagmiddag is door den aannemer, den heer Th. Boersen, het door hem gemaakte gebouw dienende tot woning en magazijn voor onze „Witte Kruis" afdeeling, aan het bestuur, als zijnde afgewerkt, opgele verd. Het bestuur heeft het gebouw aanvaard, onder dankzegging aan den aannemer voor zijn uitmuntende afweAing en oplevering. Dirkshorn, 3 November. Heden vergaderde alhier het Bestuur van het Onder ling Veefonds voor de gemeente Harenkarspel, ter be paling van den omslag over de leden, van de geleden schade in de afgeloopen 3 maanden. Verzekerd waren over 't laatste kwartaal 1031 runde ren; de schade wegens 2 gestorven dieren bedroeg f 154 65 De omslag per rund word vastgesteld op 15 cents. Nieuwe Niedorp Den 1 November 1908 was het 25 jaren geleden, dat de heer B Sieswerda, thans Hoofd der school uo. I alhier (kom dqrp), als zoodanig aldaar in betrekking kwam, uit school no. 2 (Moerbeek) waar hij, vóór dien, Hoofd der school was. Ken onoplettende treinwachleres. Maandagmiddag omstreeks half 4 is tusschen Vi)f sluizen en Schiedam, op den overweg aan den Ketel- weg de melkwagen, bestuurd door den veehouder Van dor Berg te Ketel, door trein «o. 531 van Hoek van Holland naar Rotterdam gegrepen. Het paard werd op slag gedood, de wagen gebeel verbrijzeld en de veehou der bewusteloos opgenomen. Na veel moeite mocht mon er in slagen do levensgeesten weer op te wekken. De man heeft dan ook oogenschynlgk geen letsel bekomen. De oorzaak van het ongeluk ligt daarin, dat de afsluit boomeri van den overweg niet waren neergelaten door verzuim van de wachteres. die op dat oogenbl k bez g was de wasch te doen. Tegen haar is procos-verbaal opgemaakt. De trein zette na veel vertraging de reis voort. Barsiugerhorn Tot Hoofdingeland van de Sehager Kogge voor den Kaagpolder is benoemd de heer A. Schenk Dz. Gearresteerd. Men meldt uit Amsterdam: Onlangs maakten wij melding van de vermissing van f 4200 door de firma B. Kupsch en Abas, Da Costa- kade alhier. Een jonge bediende dezer firma, de lb-jarige H. waa met dit bedrag op den loop. De jongen is thans ie Nizza gearresteerd, waar hij van het geld goeden sier had gemaakt. Althans slechts een klein deel werd nog op hem bevonden. Het jongmensch is ter beschik king van de Nederlandsche justitie gesteld I I5tu> zoek. Men meldt uit Amsterdam; Een looper van de firma B. Go. had gisteren een ongelukkigen dag. De man had aan de Twentsche d,.jH. 1500 yyhftftlfldoch kwdm, enkele oogenblik- ken nadat hii°de bank verlaten had, tot de onaange name ontdekking dat hij het geld kwijt was en tege lijk daarmee een kwitantie op een andere bank die van de vermissing echter tijdig verwittigd werd. Hoe de man het geld is kwijtgeraakt, is hein zelf een raadsel. Landbouw. Tot afgevaardigde van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw bij het Nederlandseh Landbouw-Comité, in de plaats van den heer G. Vas Visser, die bedankt heeft, is benoemd de heer mr. C. P. Zaayer en tot plaatsvervangende afgevaardigden de heeren mr. H. I'. L. C. de kraijff Jr., K. de Boer Czn., Jae. Zijp llzn. en P. S. Overwater; tot commissaris van de Onder linge Brandverzekering der Maatschappij, in de plaats van wijlen jhr Repelaer, Ls benoemd de heer mr. D. A. Kley te 's-Gravenhagetol 2en voorzitter, in de plaats van den heer K. Breebaart Jz. die met 31 Dec. 1908 als lid van het Hoofdbestuur aftreedt, is gekozen de heer Jac. Zijp Hm. Een uieuw klooster enz Door het moederhuis van de Zusters Franciscanessen te Rozendaal (N.-Br.) is aangekocht een terrein van ruim 21, hectare, gelegen in de Knip nabij den Boule vard. om daarop te stichten een nieuw- klooster met pensionaat en volksscholen. Met den bouw zal reeds in het voorjaar worden begonnen. Zeister Moordzaak. De uitspraak van de Amsterdamsche Rechtbank in de Zeisier Moordzaak is bepaald op 14 November. Water aan de Stations. De Volksbond, Vereeniging tegen drankmisbruik, heeft een onderzoek ingesteld naar den toestand jan waterverstrekking aan onze stations. Door de rappor teurs wordt op grond van hunne bevindingen het volgende in overweging gegeven lo. de betrokken afdeelingen uit te noodigen, ter plaatse aan te dringen op de noodzakelijke verbeten- ringen, opdat op alle stations en in of bij. alle wacht- vertrekken goed drinkwater, zoo mogelijk door middel van waterleiding, gralis verkrijgbaar zij 2o. de verstrekking tegen geringen prijs van papie ren drinkbekers ernstig aan te bevelen aan de ver schillende maatschappijen en ondernemingen voor alle plaatsen, waar goed drinkwater te verkrijgen is: 3o. bij gebreke van voorziening in de behoefte aan bekers door die maatschappijen en ondernemingen zelve, verkrijgbaarstelling, althans op eenige groote stations, van zoodanige bekers door middel van automaten van wege den Volksbond; 4o. met de spoorwegmaatschappijen of de pachters der buffetten in overleg te treden, in hoeverre 'deze de exploitatie van melkautomaten zouden willen op zich nemen. Het liep best af. Een steiger voor de in aanbouw zijnde brandweer kazerne in de Duitstraat te Scheveningen, waarop zich zeven werklieden bevonden, is gisterochtend aan de zijde van de Roerstraat,, ingestort. Hoewel men aanvankelijk beducht was voor ernstige ongelukken, bleek het, toen de werklieden onder de massa vandaan wuren gehaald, dat zij grootendeels onge deerd waren gebleven. Drie iiadden kleine verwondin gen, die aan de Ziekenverpleging verbonden werden. De opzichter van het werk gaf de zeven werklieden een halven dag vrij om van den schrik te bekomen. Gemeenteraad Anna Paalow na. Vergadering van den Raad, gehouden op Dinsdag den 3en November 1908. des voormiddags te 10 uur. Afwezig de lieer G. Volder, met kennisgeving. Na opening der vergadering door den voorzitter, den heer C. Wijdenes Spaans Jr., volgt lezing der notulen van de vorige bijeenkomst, door den secretaris, den heer J. Jelles, welke daarna onveranderd worden vast gesteld. De Voorzittei- doet thans mededeeling van het vol gende 1. De Ligger der wegen in deze gemeente is einde lijk door Ged. Staten vastgesteld. In verband daarmede is het dubbel hiervan afgeleverd, de provinciale bij drage is ontvangen en weder afgedragen aan den ver vaardiger dezer stukken, als rest der belooning. Er blijft nu echter nog over, de bijwerking dezer stukken sedert het ontwerpen. 2. Voorztiter heeft een onderzoek doen instel len. welk gebruik er is gemaakt van de beschikbaar gestelde hooiijzers, waaruit is gebleken dat de ijzers gedeponeerd bij Delis aan de Kleine Sluis, geen enkelen keer. die bij Smit aan de Geldersche huisjes 7 maal en die bij Kreijger aan de Van Ewijcksluis 1 maal door belanghebbenden zijn gebruikt. 3. Door het Dag. bestuur is aan de Directie der II. IJ. S. Mij. een verzoek gericht, om den laatsten trein op Zon- en feestdagen richting Helder, welke volgens de nieuwe dienstregeling ons station passeerde, weder te doen stoppen, waarop een gunstige beschikking is ontvangen .Voorzitter is overtuigd dat de tegenwoor dige regeling voor deze gemeente bevredigend genoemd kan worden, waai- thans alle treinen, met slechts 2 sneltreinen uitgezonderd, alhier stoppen. 4. Eene missive \-an heeren Ged Staten ten geleide van een Koninklijk Besluit, waarbij wordt goedgekeurd dat de burgemeester dezer gemeente is benoemd tot plaatsvervangend secretaris. 5. Een provinciaal blad. waarin is opgenomen een besluit tot nadere vaststelling van de jaarwedde van den ontvanger dezer gemeente op een bedrag van f430. mgaande 1 Januari 1909. hetgeen overeenkomt met hel hij de begiooting uitgetrokken bedrag. 6. De verbetering der algemeene begraafplaats, waar toe bij de begroofing voor dit jaar machtiging werd verleend, is thans, behoudens hel aanbrengen van eenige beplanting, wat met het oog op den gevorder den tijd van het jaar nog niet is geschied, geheel gereed. Door de uitbreiding is thans het aantal graven ge bracht op 299. welk getal aldus is vermeerderd met 72. 7. Een procesverbaal van opneming der boeken en kas van den Gemeente-ontvanger over het laatstverloo- pen kwartaal, waaruit blijkt dat in kas was en moest zijn een bedrag van f 1185.49. 8 Dat de Mij. voor Gemeentecrediet zich bereid heeft verklaard, deze gemeente een bedrag van f 1500 te leenen, tegen een rente van 4 »o 's jaars, en een verplichte aflossing ad f 150. terwijl als eerste kosten dezer leening 1/2 °'o provisie zal zijn verschuldigd. Genoemde geldleening benoodigd tot voldoening van het aandeel der gemeente in tie kosten van het Pontveer aan de Kooij. zal echter slechts tot een bedrag van f 1300 behoeven te worden gesloten, aangezien dit werk het maximum der uitgaven niet heeft bereikt. 9 Een schrijven van den heer IJ. Lunshof, waarbij wordt medegedeeld dat hij de benoeming tot lid der Commissie tot Wering vin Schoolverzuim aanneemt. 10. Dat -de aanvullingsbegrooting voor 1909. betref fende de onderwijsaangelegenheden. van Ged. Staten goedgekeurd terug is ontvangen. 11. Dat van het personeel, benoemd tot een functie bij het herhalingsonderwijs, bericht is ontvangen, dat de benoeming door hen wordt aangenomen. 12. Dat de vereisehte goedkeuring is ontvangen op de besluiten tot het aangaan van een kasgeld leening groot f 3000. en tot het aangaan van een geldleening ter voldoening der kosten van den schoolbouw te Breezand, tot een maximum van f 5000. Dit laatste bedrag zal volgens de berekening van den Voorzitter beperkt kunnen worden tot f 3300. De uitvoering van hel werk is bij aanbesteding opgedra gen voor f 4198. Hieronder is een gering bedrag voor schoolmeubelen begrepen. Van het overige ontvangt de gemeente 25 ®/o van het Rijk, wat dus kan ge schat worden ongeveer f 900 te bedragen. 13. Dat op een ter zake betrekkelijk schrijven aan den Minister van Binnenlandsche Zaken, bericht is ontvangen, dat bij het verloren raken door brand van de kadastrale stukken, ter Gemeentesecretarie berus tend. de Gemeente niet aansprakelijk kan gesteld wor den, waaruit volgt dat verzekering tegen brandschade achterwege kan blijven. 14. Een missive, als antwoord op een betrekkelijke vraag waarbij wordt bericht dat het tot standkomen van de telefoon in deze gemeente voor 1 Jan. 1909 alsnog wordt tegemoet gezien, doch dat gewacht moet worden op de machtiging tot het aanleggen van de lijn vanaf het slation tot het kantoor. 15 Eene missive van Ged. Staten, waarbij wordl bericht de afwijzende beschikking op een adres om subsidie in de gewone kosten van het lager onderwijs. IC. Dat de gemeenterekening over den dienst van 1907 van Ged. Staten goedgekeurd terug is ontvangen, onder opmerking, onder meer, dat het wenschelijk ware de financieele regeling betreffende het Burg. Armbe stuur uit de gemeenterekening te lichten, en dat voor het vervolg door dit college een afzonderlijke rekening en begrooting worde opgemaakt en haar subsidie uit de gemeentekas worde verstrekt. Deze mededeelingen worden voor kennisgeving aan genomen. Aan de orde wordt gesteld de regeling van den leef tijd waarop kinderen tot de openbare lagere scholen in deze gemeente kunnen worden toegelaten. De Voorzitter merkt op dat de Raad niet verplicht is tot het bepalen van dezen leeftijd; wordt het door hem niet gedaan dan geschiedt zulks in het leerplan, zooals dit thans ook het geval is. Hierin is deze leef tijd bepaald op 6 jaren en 9 maanden. De kinderen moeten n.L bij de toelating op 1 April op 1 Juli 6 jaar oud zijn. Deze leeftijd komt B. en Wj. echter wat te hoog voor en ze willen hem daarom eenigszins inkorten. Veel kan dit niet zijn, anders zou de ver eisehte goedkeuring zeker niet worden verkregen. Daar om stellen ze voor deze vast te stellen op 5 jaar en 6 maanden, hetgeen ook elders is toegelaten. Overeenkomstig dit voorstel wordt met algemeene stemmen besloten. Het bekende adres van den Bond voor Staatspension neering komt thans in behandeling. De voorzitter zegt dat, ofschoon het Dagelijksch Be stuur veel voelt voor 't idee staatspensionneering, het toch heeft gemeend te moeten adviseeren dit adres voor kennisgeving aan te nemen. De strekking van het adres gaat hun te ver. Staatspensionneering zonder onderscheid aan iedereen, dus ook aan hen die hier aan geen behoefte hebben, dat voert de eischen in die mate op, dat bereiking van het doel daardoor niet wordt bevorderd. Wil de Raad echter toch iets 'doen, dan wordt aanbevolen een adres te richten, waarbij op staatspensionneering wordt aangedrongen, doch het welk de manier in 't midden laat. De heer Ehrmann stelt voor over te gaan tot het laatste; hij meent dat het goed is dat de Raad zijne instemming betuigt; in beginsel toch zijn we het allen eens, alleen omtrent de manier, waarop het zal Wor den verleend, kan men van gevoelen verschillen. De heer Bakker zegt tweemaal een bondsvergadering ie hebben bijgewoond, waarbij het hem bleek dat ook daar omtrent dit punt veel meeningsverschil heerschte. De heer Van Vlullem is van oordeel dat splitsing van groepen van personen, die pensioen noodig hebben en die net kunnen missen, zeer moeilijk zal zijn en dat het tot veel onaangenaamheden aanleiding zal geven, en veronderstelt de mogelijkheid dat dit de reden is waarom' op algemeene pensionneering wordt aangedrongen. De Heer Bakker zegt dat op gemelde vergaderingen w el terdege werd gevoeld het moeilijke van deze schei ding. doch aan den anderen kant ook dat pensioen voor iedereen de mogelijkheid van het 'tot standkomen verminderde. De heer Ehrmann stelt zich voor dat pensioen voor iedereen hel meest gewenscht zal zijn. Van hetgeen men meer krijgt, moet men weer meer betalen. Hij denkt zich de mogelijkheid dat iemand bij den leef tijd waarop hij op pensioen aanspraak zou hebben, daarvoor niet in de termen valt, doch later in een positie komt te verkeeren, dat het hem zeer te stade zou komen. Den minsten last zal men ondervinden, als hei geldt voor iedereen. De heer de Graaf vindt dit laatste den eenigen weg om tot staatspensioen te geraken. De belasting is toch de bron waaruit de kosten moeten worden geput, de gegoeden betalen dan voor de behoeftigen en het lastige punt waar de scheiding moet worden aangebracht is opgeheven Hij noemt dit de eenige oplossing. De Voorzitter is van meening dat door algemeene pensionneering veel geld wordt uitgekeerd aan perso nen die het pensioen niet behoeven; het meerendeel der Ned. bevolking toch behoort tot de gegoeden en daardoor zal de uitkeering aan hen die dit wel noo dig hebben, noodzakelijk minder moeten zijn en het gevolg kon dan wel eens wezen dat dezen door de algemeene regelen niet voldoende konden ontvangen. Het voorstel van den heer Ehrmann wordt hierna met algemeene stemmen aangenomen. Hierna legt de Vooratter, als waarnemend secretaris in handen van den heer Waihoer, die tijdelijk het presidium waarneemt, de door de wet vereisehte eeden af. In behandeling komt een circulaire waarbij het ge bruik van „seral", een soort olie, welke de eigenschap bezit het stof vast te houden en voor opdwarrelen te behouden, wordt aanbevolen voor openbare ge bouwen. In school II hebben B. en W. een proef doen nemen en den heer Lunshof met de leiding belast. De olie werd daartoe door de leveranciers kosteloos verstrekt. Het resultaat is daarbii alleszins gunstig gebleken. In verband daarmede stellen B. en WL vóór voor alle schoollokalen gedurende één jaar de proef te nemen. De kosten daarvan zullen bedragen voor den eer-

Schager Courant | 1908 | | pagina 1