Vrede of Oorlog? Buitenlandscü Nieuws. Burgerlijke Stand. Bekendmakingen Kantongerecht te Schagen. Aanspraak op het vertrouwen van Schagen. van plan een tonrnee te maken door Nederland. Te Maastricht trad hij drie dagen op en in Venlo zou hij 1 en 2 December te zien zijn in de „Porte van Cleve". Maar...... de politie beschikte anders. Toen hij aan 't station arriveerde stond een rijtuig te wachten om hem naar de „Porte van Cleve'" te bren gen, maar plots traden twee politieagenten voor, een stapte in 't rijtuig en een op den bok en op last van dezen werd naar het politiebureau gereden. Na ver hoor bij den grenscomtr.issaris, den heer Foreeville, alhier, werd hij op last van dezen en ingevolge het vestigingsverdrag met Dultschland. over de grens ge zet. Alweer een. De 24-jarige vrouw van den arbeider E. van der Laan te Termunten overleed Maandag aan bloedver giftiging, ontstaan nadat zij een klein zweertje aan de wang had opengekrabd. Niet gangbare munt. Sedert eenigen tijd was een bakker te Kootwijker broek, gemeente Earneveld, geld schuldig aan een land bouwer aldaar; toen de betaling wat lang op zich liet wachten, besloot de landbouwer eens naar des bakkers huis te gaan, om hem aan de bestaande schuld te herinneren. Hij was echter zelf niet thuis, zoodat de landbouwer zich .verplicht zag de boodschap aan de vrouw over te brengen. Heel beleefd noodigde deze hierop onzen man uit even te gaan zitten, dan zou zij in tfe achterkamer geld halen. In plaats echter van klinkende munt, bracht het vrouwtje een vuurlepel mede, waarmdee zij den landbouwer zulke gevoelige slagen op het hoofd toebracht, dat deze aanstonds het hazenpad koos. Wellicht gedachtig aan het spreekwoord „man en vrouw zijn een", heeft de landbouwer nu, bijgestaan door zijn knecht, gisteravond den bakker zulk een ge ducht pak slaag toegediend, dat deze per voertuig naar een geneesheer moest worden overgebracht, die langen tijd noodig had de tal van toegebrachte won den te verbinden. Ontploffing. Gisternacht had op de ijzergieterij van de firma Bee- king en Bongers te Ulft een ontploffing plaats door dat een der werklieden te dicht met vuur bij een vat benzine kwam. Overdekt met brandwonden werd de ongelukkige naar het ziekenhuis te Terborg gebracht. Zijn toestand is levensgevaarlijk. De binnenbrand werd spoedig gebluscht. President Taft. Enkele heeren in de gemeente Waspik hadden de attentie den nieuw gekozen president der Republiek van de Vereenigde Amerikaansche Staten, Mr. William Howard Taft, hunne gelukwenschen aan te bieden. Dezer dagen hadden zij het genoegen van genoem den Mr. Taft een brief als dankbetuiging te ontvan gen. Valkoog. I)e drukte op het koolveld is achter den rug, zoo dat enkele velden door den ploeg zwart gemaakt worder en deze op hunne winterrust gaan, om weder met modder beslikt te worden. Na de hooge koolprijzen van dit jaar zal er wel een schuitje modder meer op komen dan de laatste twee jaar. Dat de koolprijzen hoog waren kan blijken uit het navolgende: in 1907 werd door een kleinen bouwer van de 50 snees voor een bedrag van f 233 besomd en thans in 1908 van -10 snees een bedrag aan kool voor f 770. Voorwaar geen klein verschil. Nog een goed jaar en drie slechte jaren zullen wel vergeten zijn. Noord-Hollandsche Vereeniging tot bestrijding der Tu berculose. Donderdagmiddag te 1% uur werd te Haarlem de eerste algemeene vergadering gehouden van de Nd.- Hollandsche Vereeniging tot bestrijding der tubercu- lose. Voorzitter was dr. Jitta, die mededeelde dat zich bij de vereeniging hadden aangesloten 4 plaatselijke vereenigingen, 3 afzonderlijke vereenigingen en 68 af- deelingen van het Witte Kruis met 111 stemmen. Verder deelde hij mede, dat voor de provincie de vergadering zou worden bijgewoond door het lid van Gedeputeerde Staten mr. Van Tienen, voor de cen trale vereeniging door dr. Van Gorkum en voor het Witte Kruis door dr. Barnouw. Tot deelneming aan den cursus hebben zich 11 ver eenigingen aangemeld. Tot den commissaris van H. M. de Koningin in Noord-Holland, mr. G. van Tienhoven, zal een verzoek worden gericht om het eerevoorzitterschap der vereeni ging te aanvaarden. Tot bestuursleden werden benoemd dr. Jitta, dr. Kers- bergen, dr. Smit, mr. Van Lennep, dr. Barnouw, mr. Van Tienen, dr. Van Gorkum, mr. Valkenburg te Am sterdam en Zijp te Wi'eringerwaard. Dr. L. C. Kersbergen hield daarna een met zeer veel aandacht gevolgde rede, waarin hij een overzicht van het ontstaan en den groei der vereeniging gaf en daarmede haar goed recht bepleitte. In hoofdzaak moet de arbeid zijn lijders op te spo ren en bij verdachte verschijnselen tot onderzoek aan te manen om de geneeskansen zoo gunstig mogelijk te maken. Al te diepzinnig. In het dorp W. schreef onlangs een lid van 't kies college der vacante gemeente aan een predikant in de stad G. een brief, waarin hij hem de vraag stelde of hij bij de bestaande vacature voor het beroep in. aanmerking wenschte te komen. De predikant, vooi die eer bedankende, zette onder zijn epistel: G. 24/10 '08 Op de eerstvolgende vergadering waar over het bedanken voor die eer gesproken werd, g-t" bedoeld lid van het kiescollege als reden daarvan op: „De vrouw van dien predikant wil niet mee," en toonde wat onder den brief stond: G. 24/10 '08, waarvoor de man zoowaar gelezen had Genesis 24: 8 („maar indien de vrouw u niet volgen wil, zoo zult gij rein zijn van dezen mijn eed.") Slaapziekte. Te \peldoorn doet zich een geval van een soort slaapziekte voor bij den gep. kommies S. Vrijdag is de'oude heer door een onweerstaanbaren slaap ovei- vailen en sedert nog niet ontwaakt. Men vreest voor zijn leven. Va'sche tankbiljetten. Zoo nu en dan doken er berichten op van valsche bankbiljetten van 40 guldeu, die hier en daar in omloop waren. Naar de Dordr. Ct. meldt, is ook te Dordrecht ten kantore der rijks directe belastingen een valsch bank biljet van t 40 in betaling aangeboden, maar de met de kas belaste ambtenaar, wien de kleur wat twijfel achtig voorkwam, liet zich niet verschalken en bekeek het wat scherper, met het gevolg, dat het op vermoe den van valschheid werd in beslag genomen. Het biljet is, volgens de Dordt. Ct, zeer be^r'^ lijk en kunstvaardig nagemaakt, blükbaar langs foto- grafischen weg, en heeft zooveel overeenkomst me een echt, dat ongetwijfeld menigeen, die gewend is met geld om te gaan, erin zou vliegen. Het is, als de andere ontdekte valsche bankbiljetten van 40, genummerd N C 5355 en gedagteekend van 15 Januari 1906. De zwarte druk is iets grauwer dan bij de echte, terwijl de lijnen daardoor minder scherp schijnen. De gemoireerde vulling der hoekschilden met het cijfer 40 is ietwat geveegd: daarentegen kan het in klein schrift aan den voet voorkomende afdruk van art. 232 van het Wetboek van Strafrecht een onderzoek met de loupe doorstaan. De groene tint is wat meer grasachtig dan bij de echte biljetten: de groene onderdruk is wazig en mist de witte schaduwlijnen rond de orna menten. De verf voelt wat vettig aan, het papier iets wollig, van afgaan der groene kleur konden wij echter niets ontdekken. Ook het watermerk is zeer bedrie- gelijk nagebootst, ook al zijn de letterbeelden niet geheel overeenkomstig de echte. Het hier in beslag genomen biljet was blijkbaar al eenigen tijd in omloop geweest, althans het scheen daarvan de sporen te dragen, terwijl op de rugzijde ook het adres van een handelaar elders staat afgedrukt. Verder meldt de Dordr. Ct. dat bij het agentschap der Nederl. Bank te Dordrecht een valsch bankbiljet van zestig gulden in beslag is genomen, dat zich be vond tusschen een aantal biljetten van dat bedrag, welke daar door een kassiersfirma werden gestort. Het valsche bankbiljet is, naar het Dordrechtsche blad bericht, genummerd J. R. 2934 en gedateerd 2 Februari 1904, draagt overigens, uitgezonderd natuur lijk de bruine kleur, dezelfde kouteekenen van valsch heid als dat van veertig gulden. Niet alleen dat het keurig is nagemaakt, blijkbaar in dezelfde werkplaats, maar het bevat ook een watermerk, en wat nog eigen aardiger is en mogelijk als een waarschuwing kan die nen: beide valsche biljetten zijn op den rug gestempeld met het adres van zekeren Den Boer, aardappelhandel te Leiden, welk stempel hoogstwaarschijnlijk ook valsch is. Het biljet van zestig gulden is ter beschik king van den officier van justitie gestpld. Winkel. Geslaagd te Utrecht voor het examen apothekers- adsistent, mejuffrouw N. Breebaart te Winkel. Diefstal van bankpapier. De heer C. Eickelberg te Amsterdam hing Woens dagmiddag even zijn jas in de vestibule van perceel 56 Groote Bickerstraat. Toen hij terug kwam en zijn jas weder aantrok, miste bij uit zijn binnenzak een wit linnen enveloppe met f 290 aan bankpapier. De enveloppe was met 5 lakken gesloten, waarop Corn. E. stond afgedrukt. Ze was geadresseerd aan de Enschedesche Machinefabriek en Ijzergieterij te En schede en zou aangeteekend derwaarts worden ver zonden. De inhoud bestond uit bankbiljetten, een van 60, een van 40, vier van 25 en negen van 10. Van den dader geen spoor. De politie stelt een nauw keurig onderzoek in. Wieringen. De statuten der zangvereeniging Nieuw Leven alhier zijn koninklijk goedgekeurd. Van een kat. Een heer te Spijkenisse had een kat met twee jongen, ongeveer 9 weken oud. In de laatste dagen was het moederdier schuw en onaangenaam, had een dik lichaam, at en dronk bijna niet en bekommerde zich in het geheel niet om hare jongen. Het leek of ze iets schadelijks had gegeten of gedronken en bevreesd voor onaangename gevolgen, besloot de eige naar het dier snel en pijnloos te dooden. Hij loste cyankali op en deed dit door hare melk, zorg dra gende, dat de jongen er niet aan konden komen. Even likte de oude kat. er aan, maar ze luste blijkbaar de melk niet. Een hevige diarrhee volgde bij het dier en toen, plotseling, uitte ze een kreet, heel anders bij het onderzoek alleen verwerven het bewijs van militaire bekwaamheid en lichamelijke geoefendheid: dit bewijs moet door hen bij de aanvrage om verlen ging van uitstel van eerste-oefening worde» overge legd. Zij, die in deze Gemeente woonachtig zijn of ver blijf houden en aan het in Januari a.s. te houden onderzoek wenschen aeel te nemen, moeten zich voor 10 December a.s. ter Secretarie der Gemeente aan melden. De schietbewijzen, welke bij de Schietoefe ningen tot verhooging van 's Lands weerkracht ver- k.egen zijn, moeten bij de aanmelding worden over gelegd. Dag en uur waarop, zoomede de Gemeente en loca- liteit, waar het onderzoek zal plaats hebben, zullen op een der laatste twee dagen van het jaar bij pu- biicatie ter algemeene kennis worden gebracht. De wijze, hoe met de verworven bewijzen van voorgeoefendheid moet worden gehandeld, ten einde de daaraan verbonden voorrechten te doen gelden, zal in het begin van het volgend jaar eveneens bij open bare kennisgeving worden bekendgemaakt Schagen, den 30 November 1908. De Burgemeester voornoemd, H. J. POT. KEIZER-JUBILEUM. Alle berichten uit Weenen zeggen dat in heel het. Keizerrijk de jubileumsdag van den Keizer-Koning Frans Jozef met grooten luister is gevierd. Bij zijn rit naar den Ilofbuig warden den jubilaris geestdriftige ovaties gebracht. Hij wöonde de plechtige mis bij en nam daarna de gelukwenschen van de kei zerlijke familie in ontvangst. De minister van oorlog, Schoenaich, steide den Kei zer, uit naam van het leger een jubileumkruis ter hand, prachtig versierd met diamanten. Ook bij zijn gaan naar de opera des avonds, even als bij den terugkeer naar het paleis, werd de grijze monarch door een reusachtige volksmassa langs den weg geestdriftig toegejuicht. Ook de illuminatie 's avonds is schitterend geweest, maar daarbij zijn jmmer genoeg treurige tooneelen afgespeeld. De straten waren verbazend vol. Op den Ring werd de menschenmassa, die uitgegaan was om de veriich- dan gewoonlijk. Hare jongen snelden onmiddellijk toe ting te zien, op meer dan een miliioen geschat. In dat en nu loerden ze alle drie om weg te (tomen. Door een i gedrang moesten wel ongelukken voorkomen. De politie keukenraam, dat toevallig openstond en waar ze an- had dagen te voren den raad gegeven, kinderen thuis ders nooit doorgingen, wipten ze alle drie weg. Dien i te laten; maar toch hadden velen hun kinderen mede middag kwamen ze niet terug, ook niet op etenstijd. Tegen den avond kwam de oude kat even thuis, proef de van de mel^ van de jongen, vond die blijkbaar goed en dronk ze op. Daarop verdween ze weer. Met veel moeite werden de drie dieren later op den avond teruggevonden in een akker met beetwortelen, waar ze na een heelen marsch door een veld met aardappelen eene schuilplaats hadden gevonden. De oude scheen beducht geweest te zijn, dat men het op het leven harer jongen had toegelegd en had ze daarom op een veilige plaats geborgen. Ze was geheel beter en na tuurlijk bleef ze nu in het leven gespaard. Gemeente N. NIEDORP. Ingeschreven gedurende Nov. 1908. Geboren: Pieter, z. v. K. Kos en J. IJfs. Jan, z. I v. K. Buis en W. Kuiper. Jacobus, z. v. Cornelis Aleuleveld en K. van der Zei. Ondertrouwd: Jan Sprenkeling en Aagje Jeannette Hovenier. I Gehuwd: Johannes van Schagen te Heerhugowaard en Antje Koomen. Overleden: Agatha Sara van Bilderbeek, echtgen. van W. C. Visser, 74 jaar. Bet.je Valkering, echtgen. van J. Klaver, 74 jaar. Grietje de Jong, wed. van J. Leek, 67 jaar. Gemeente ZIJPE. Ingeschreven van 27 Nov.2 Dec. .08. Geboren: Anna Afra, d. v. Jan Kooijman en Elisa- beth Glas. Overleden: Antje de Jong, 15 jaar, overleden te Heiloo, d. v. Jan de Jong en Aaltje de Vos. Gemeente HOOGWOUD. Ingeschreven gedurende November 1908. Geboren: Antje, d. v. Jan Poland en Maria van Hoff. Ondertrouwd, Getrouwd en Overleden: Geene. Gemeente ÜCUIUK.X. 0- Openbare vergadering van den Raad der gemeente SCHAGEN, op Dinsdag 8 December 1908, voormid dags 10 uur. Punten van behandeling 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek van J. Groot en J. Rotgans, bewoners der Molenstraat om uitgangen aan de Nieuwe Laag- zijde. 3. Voorstel machtiging tol openbare verpachting van de opbrengst van marktgelden. 4. Benoeming leden der Commissie Rietbosch. 5. Idem leden der Schoolcommissie. tj. VaststeLling suppletoir kohier der hondenbelasting, dienst 1908. 7. VaststeLling suppletoir kohier Hoofd. Omslag, dienst 1908; en hetgeen verder zal worden voorgedragen. Schagen, den 3 December 1908. De Burgemeester, H. J. POT. VOORBEREIDEND MILITAIR ONDERRICHT. Onderzoek ter verkrijging van een bewijs van voor geoefendheid. De Burgemeester der Gemeente SCHAGEN brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in de maand Janu ari a.s. ten overstaan van eene Militaire Commissie, een onderzoek zal plaats hebben ter verkrijging. VAU, een bewijs van voorgeoefendheid. Aan dat onderzoek mogen deelnemen: lo. de lotelingen, die in aanmerking komen oai in het volgend jaar bij de militie te worden ingelijfd; 2o. de tot korte oefening ingelijfde lotelingen in het genot van uitstel van eerste-oefening, tiie hun vroeger verkregen bewijs van voorgeoefendheid wen- scnen opnieuw te verwerven, ten einde naar, oor aan spraak te verkrijgen op verlenging van dit uitstei; en 3o. de jongelieden, die het vereischle getuigschrift van lichamelijke geoefendheid wenschen te verwerven om eene verbintenis te kunnen aangaan bij het Reserve kader der Infanterie, der Vesting-Artillerie of der Genie De lotelingen, hiervoren onder lo. genoemd, kannen bjj het onderzoek drieërlei bewijzen van voorgeoefend- Efcid behalen, te weten: het bewijs van militaire bekwaamheid; het bewijs van lichamelijke geoefendheid, of het bewijs van militaire bekwaamheid en lichame lijke geoefendheid. Bedoelde lotelingen, die een dezer bewijzen hebben verworven, worden, op hunne aanvrage, ingelijfd bij het korps-en geplaatst in het garnizoen hunner keu ze, voor zoover zij daartoe geschikt zijn en dit mét de belangen van den dienst is overeen te bren gen. Bezitters van het in de derde piaats genoemde bewijs hebben daarbij den voorrang boven hen, die een der beide eerstvermelde bewijzen verwierven. De houders van het in de derde plaats genoemds bewijs hebben daarenboven aanspraak om voor ande ren in aanmerking te komen voor inlijving tot korte oefening (vier maanden). Alleen de bewijzen van voorgeoefendheid, die in Januari a.s. zullen worden behaald, geven bij de inlij ving in het volgend jaar aanspraak op vermelde voor rechten; alle vroegere verkregen bewijzen zijn alsdan van onwaarde. De lotelingen, hiervoren onder 2o. genoemd, kunnen genomen, die niets zagen en veel leden. Vrouwen wer den onwel en moesten uit het godrang worden ge voerd. Voor den Burgthor stond een dichte menigte, toen plotseling de electrische verlichting van deze poort uitging. Een paniek bleef niet uit. Velen vlucht ten door de plantsoenen tusschen de musea en den Burgthor; enkelen tuimelden over de ijzerdraadomhei ningen om de bloemperken op den grond, anderen vie len daarover heen, en spoedig lag er een kluwen schreeuwende en kermende menschen. Onder de geval lenen was de Landdag-afgevaardigde Stoezl, die, toen hij opgenomen werd, gestorven bleek te zijn. Een oude dame stierf, toen men poogde haar uit de be wusteloosheid te doen ontwaken. Een derde sterf geval had plaats voor den Stephanusdom, die even eens schitterend verlicht was en natuurlijk een ge weldige massa volks trok. Daar stortte een jonge dame neer, die bleek plotseling overleden te zijn. In 't geheel werden vijf menschen doodgetrapt of dood gedrukt, terwijl het aantal kwetsuren van min of meer ernstigen aard stellig over de honderd beloopt. Deze voorvallen zijn zeer treurig want de grijze mo narch had wel een feestdag zonder stoornis verdiend. Deze nestor der nestors mag terugzien op een lange regeering, maar levens ook op een leven rijk aan wis selvalligheden, rijk aan leed en smart, doch ook rijk aan bewijzen van liefde en toegenegenheid van zijn onderdanen. Zestig regeeringsjaren, en de meeste daarvan waren jaren van moeite en zorgen. In de stormen van het revolutiejaar, in een tijd toen in geheel Europa nieuwe denkbeelden, nieuwe verschijnselen, nieuwe mannen drongen naar de oppervlakte, kwam keizer Franz Josef op den troon. En de eerste jaren van zijn regee ring waren wei moeilijk voor hem.; groole verande ringen voltrokken zich in het leven der staten, de wereld veranderde. Hel Duitsche rijk moest in zijn worsteling naar eenheid en samensmelting de schei ding volvoeren van Oostenrijk de erfgenaam der Duilsclie keizers moest een anderen Duitschen keizer naast zich zien ontslaan. En zelfs in het eigen land had de Keizer niet ge vonden den vrede en de eendracht, die zoo noodig zijn voor het gedijen en de welvaart van zijn rijk. Lang woedde de strijd tusschen Oostenrijk en Hon garije, en eerst Russische hulp kon aau dien strijd een einde maken; en jaren la Ier nog heerschle in het TransleiLhaansche deel van hel rijk de wrok en de haat over de vernedering, die het eemnaal had ondergaan. Eerst in 1867, toen Eranz Jozef de Over eenkomst had goedgekeurd, die van Hongarije een zelfstandigen staal maakte, en hij de kroon van Hon garije als "koning had aanvaard, werd de verhouding tusschen de beide deeleji van zijn monarchie zooal niel innig, dan toch dragelijk. Maar daarmede was het einde van de jammer en de ellende nog niet bereikt. Toen de verhouding tot hel buitenland was geregeld, toen geen gevaar meer dreig de voor de grenzen van zijn rijk, toen jnoest de arbeid w orden opgenomen om de verschillende elementen, de zonderling samengevoegde volksstammen in de monar chie te brengen tot samenleven en samenwerken. Een der moeilijkste, een der ondankbaarste, vaak schijnt het wel een der wanhopigste opdrachten, die ooit een vorst in de wereldgeschiedenis zijn len deel gevallen. De geheele geschiedenis der monarchie sinds veertig jaren is er een strijd tusschen de nationaliteiten on derling, tusschen Duitsehers en Tsjechen, Hongaren, Slowakken, Slowenen, Kroateu, Italianen, Roetheaen, Serviërs, Turken en ALba neezen. Alle volksstammen, van den veeltaligen Balkan zijn in de monarchie ver tegenwoordigd; allen hebben hunne nationale gevoe lens en begrippen, allen willen wat anders dan de anderen, en allen brengen mede het gevoel van nati onaliteit en de taal. O, die taalstrijd in de monarchie; die eeuwigdu rend kibbeling over het Tsjechisch en het Duitseh, over het Kroatiseh en het Magyaarsch, over het Roe- mecusch en het Poolsch en het Servisch.... En te midden van dien strijd eerst naar builen, laLer van binnen, sto.id sedert Od jaren de Keizer als de onveranderlijke macht, de ruslige pool, waar alles oin draai:, zich beweegt, op en neer, en heen en weer; als hel middelpunt, waarom alle krachten en ahé nati onaliteiten in eeuwig wisselende wording en wijziging zich locli steeds blijven scharen. In die positie, ais het middelpunt van de monarchie, wist hij zich de achting en de liefde, de toegenegenheid en de ver eering Ie verwerven van de wereld daarbuiten, van van Saratof, Hermogenius De vertaling luidt: „O. gij. vervloekte Russische judas, gij die de groot ste minachting waard zijt. Gij die in* uw ziel verstikt hebt alles wrat heilig is, alles wat rein en edel is; gij. die u zelf verhangen hebt, als een afzichtelijk zelfmoordenaar, aan den dorren lak van uw achter lijk verstand, van uw verdorven talent; gij. die nu verrot zijl tot in uw hersens en het merg van uw beenderen; die met uw walgelijken stank de zedelijke en godsdienstige atmosfeer verpest, welke wordl in geademd door de ontwikkelde kern van deze maat schappij „Vloek over jou, ellendige aansteller, bezeten van den geest des kwaads Vloek over jou. die door het venijn van uw verlagend talent, verloren hebt doen gaan en in den eeuwigen dood lfeb gevoerd zulk een groot aantal zielen van uw zwakke en ongelukkige medeburgers." Zulke banvloeken zijn-geen zeldzaamheden in het orthodoxe Grieksch-roomsche Rusland. Zij worden ge fabriekt tegen de vermeende vijanden van Kerk en Slaat. Zij maken een vast onderdeel uit van het pro gramma der godsdienstige oefeningen Want jaarlijks, op den Vrijdag van de „Vreeselijke Week" dat is onze Stilte Week van Paschen knielt de priester voor het altaar en noemt de namen van al degenen legen wie de Kerk haar banvloek slingert. Dit geschiedt op meer of minder uitgezochte wijze. Het bovenstaande proefmonster geeft er een denkbeeld van. Zoo bevindt Tolstoi zich in gezelschap o. m. van .Mazeppa, Poegatsjeff en Napoleon. Laat ons er mogen bijvoegen, dat in den Iaatslen lijd het lijstje zoo lang is geworden, dat db plechtig heid van hel voorlezen dezer banvloeken achterwege word! gelaten. Zij worden dus nog slechts als letterkundige uit spanning samengesteld i Uitspraken van 3 December 1908. A. G., Buurtje, overtreding art. 453 Str., ^3 of 2 d. A. v. T., overtr. art. 453 Str.. f2 of ld.; G. B„ Zijpe, idem, f3 of 2 d.D. B., Oudesluis, art. 126 Str., f 5 of 3d.P. P., Schagen, idem, f 6 of4 d. P. S., Oudesluis ai;L 453 Str. f6 of 3 d.; J. 6., id„ 14 d. hechtenis; J. W., Oudkarspel, f2 of 2 d.; J. de G., Oudesluis, molorregl., f 2.50 of 2 d.; P. S., Zijpe, idem, f2 of 2 d.C. U., Alkmaar, idem, f 2 of 2 d.J. K., Heerhugowaard, idem f2 of 2 d.C. van Z., Oude Niedorp. idem f3 of 2 d.J. R., idem, f2 of 2 d.P. M., Kolhorn, idem, f 1.50 of 2 d.; A. V., Schagen, idem, f 1.50 of 2 d.; G. B., Schagen. idem, f 1.50 of 2 d.F. T., 't Zand, Jachtwet,f 2 of 2 d.; A. A. de W., idem, idem, 2 boeten 5 f 2 en f 10 of 2 en 1 d.J. S., N. Niedorp, Visscherij, f 1 of 1 d.; K._ M„ id.. id., id.G. Z.Warmenhuizen, art. 43r*Sti\, f 5 of 3 d.J. M., Zijpe, idem, idem A. K.> Kolhorn, art. 453, 431 Str., 2 5 f 1 of 2 d. elk; J. v. d. K., id., id., 2 5 f 3 of 2 d. elk; A. A. de W., 'tZand, Jachtwet, 2 a f 1 of 2 d elk; W. de P.. Schagen, id., f 12 of 8 d.M. K„ Wieringerwaard, Motorregl., f 2 of 2 d.; D. O., N. Niedorp. id., id.; A. P., id., f 1.50 of 2 d.; J. W., id.. id., f 1 of ld.: G. B„ Barsin- gerhorn, art. 453, 131 Str., 2 5 f 2 of 2 d. elk; B., Wieringerwaard, id., id.; J. S., id., id., 2 a f 1 of 2 m. 1 w. tuchtsch.;. J. C. D. W., Alkmaar, art. 15* Mo- torwet f 50 of 10 d.C A R.. Buurtje, Visscherij f 2 of 2 d J R., art. 453 Str., 14 d. hecht.; J. L., 't Zand, id., f 12 of 3 d N. T. Prov. Regl.,1 2 m. f 1 of ld. elk; J. R.. Winkel, Motorregl., f 2 of2d. C. S., Hoorn, Prov. Regl., vrijgesproken; C. B., Ou desluis, art. 444 Str., f 8 of 4 d.; A. G„ liuisvr. van S. K., Oudesluis, Drankwet f 15 of 10 d. ftECLANI£S. Een geneesmiddel, dat steeds en steeds ten zeerste geroemd wordt, heeft inderdaad het recht aanspraak te mogen maken op het vertrouwen van Schagen. Week in, week uil lezen wij gevallen als het vol gende. waarin buren openhartig en zonder eenig voor behoud zich uiten, hopende den weg aan te geven tol herstel van anderen. De Heer N Slobbe, Torenstraat 11 te Beverwijk, zegt ons: „Ik ben zeer dankbaar, dat ik zulke goede berichten omtrent Foster's Rugpijn Nieren Pillen kan melden. Twee jaren lang heb ik. gesukkeld aan een hevige pijn in mijn rechterzij, 's Nachts kon ik met behoorlijk liggen en durfde ik mij in mijn bed nau welijks te bewegen en over dag had ik 'er ook veel last van, vooral bij hel loopen. Ik was aanhoudend zwaar vermoeid, loom en afgemat, want door de voort durende pijn kreeg ik weinig nachtrust. Van alle kan ten raadde men mij aan eens een proef Ie nemen met Uw pillen en de uitwerking daarvan washoven alle verwachting. Na een paar dagen werd de pijn aanmerkelijk minder en na het gebruik van drie doo- zen was dezelve geheel en al verdwenen. Op mijn zes-en-zestigjarigen leeftijd had ik niet gedacht, dal er iets zou kunnen bestaan, dat mij zoo snel en afdoend zou helpen en waar ik kan, zal ik de lijdende mensch- heid hierover gaarne inlichten." B ij n a 2*/» jaar later berichtte de Heer Slobbe ons nog„De ziekte is geheel geweken en kan ik niel anders zeggen, dan dat Uw pillen een prachtige uitwerking hebben gehad Ik had nooit gedacht, dat ik zoo goed zou genezen." (w.g.) N. SLOBBE. Koopt geen pillen, die niet den volledigen naam: kosters Rugpijn Nieren Pillen op het eliket hebben Zij zijn te Schagen verkrijgbaar bij den Heer J. ROT GANS. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één of f 10 voor zes doozen. —o— „Zou het vrede of oorlog zijn?" vroeg Koningin N ietoria aan haar minister. Lord Palmerston. De mi nister had zijne vorstin juist een bericht voorgelezen bestemd voor St. Petersburg. Het was in het jaar 1851 en de verhouding tusschen Engeland en Rus land was hoogsL gesp innen. „Dat hangt van Prins Gorlschakoff af. l we .Majesteit", antwoordde Palmer ston. „Indien de Prins zich goed voelt wanneer hij deze tijding ontvangt, dan is het nog mogelijk dat ons geschil eene gunstige wending neemt; maar lijdt hij bij ontvangst daarvan wellicht aan pijnen ten ge volge van Slechte Spijsvertering, dan krijgen wij oor- - 1 Persoonlijk geluk of ellende hangt af van gezond- zijn onderdanen daar binnen, welk hun geloof, hun hekl en -■-■ nationaliteit, hun taal ook mogen volkeren zijn immers niet anders dan eene Keizer Franz Josef heeft een maar gelukkig was het niei. Rondom zich zag de Kei zer allen heengaan: den eenigen zoon, die bestemd was zijn opvolger te worden, de teerbeminde gade, zoovele vrienden en verwanten. Steeds eenzamer wordt de hoogte waarop hij staat, steeds grooter de leegie om hem. Sleehls de liefde en de vereering van zijne volken ®n aJa verzameling personen. Gezondheid hang! voornamelijk lang leven achter zich. af van de spijsvertering. Wanneer het sniisverterings- proces gestoord is, dan zijn Moeder Seigel's Tablet ten bet geneesmiddel waarop men ten volle vertrou wen kan om het weer te herstellen. Samengesteld uit kruiden, schors en bladeren regelen en versterken Moe der Seigel's Tabletten zoodanig de maag, lever, nieren en ingewanden dat Slechte Spijsvertering en zijne wan hopige pijnen, verstoppihg, oprisping, hoofdpijn en al- Ifpmppnp npprslffellfltfhniyl tvizx* 1 1 ri kunnen hem schadeloos stellen voor alles "wat hij in geinëene neerslachtigheid "niet' langer' mogériik ziin ïk zijn leven, als Keizer en als mensch ondervond. heb ^gedurende langen üjd aan Slechte Spijsvertering TOLSTOI, is buiten Rusland, in meer algenieenen zin, popu lairder dan in zijn land zelf. Daarom is hij ook een profeet in zijn soort. Als zijn grootste vijand in zijn vaderland kan wel beschouwd worden de orthodoxe geestelijkheid; deze kan hem maar niet vergeven ziju vrije godsdienstige en sociale denkbeelden. In het kerkelijk blad Cerkoo, hetgeen uit het Rus sisch vertaald „De Kerk' beteekent. is opgenomen de tekst van een soort kerkelijken banvloek, waarvan de Literaire inhoud voor rekeniof kouit van den bisschop geleden", schrijft ons in dato 26 Mei 1908, kjna ui uuiu zu cici j'juö Mej. de Wed. S. Doove, wonende van Ravensteinstraat 227a Den Haag. ..gepaard met alle verschijnselen dier toi wanhoop drijvende ziekte, maar Moeder Seigel's Ta bletten hebben mij mijn gezondheid weer terug ge geven en thans voel ik mij een geheel ander mensen." Moeder Seigel s Tabletten zijn verkrijgbaar bij alle Drogisten en bij de voornaamste Apothekers. Prijs f 1.50 per fleschje Te Schagen verkrijgbaar o.a. bij den heer J. ROTGANS; te Anna Paulowna bij den heer D. ZON; te Den Helder bij de finiA DE RIE BIERSTEKER, Keizerstraat 93.

Schager Courant | 1908 | | pagina 7