Binnenlandsch Nieuws. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. KECLAiüES. Rheumatiek. Groenteveilingen. De „Tag" voegt aan die woorden van den gezant nog toe: „Staakten wij die betaling niet, dan zou den wij Nederland voortrekken bij andere naties, in een zaak. waarin dit iand geen recht op voordeelen heeft, allerminst na de thans gevolgde handelwijze. De gezant verklaarde nog niet vernomen te hebben, dat zijn regeering de bemiddeling van Duitschland zou inroepen, en meende dat daaraan niet te denken is. De Londensche avondbladen hebben onder daglee- kentng van 17 Dec. uit Washington het bericht ont vangen. dat aan den gezant van Colombia uit Vene zuela is gemeld, dal dit land den oorlog heeft verklaard aan Nederland, wegens de inbeslagne ming van Yenezolaansche schepen. In brieven uil Maracaïbo wordt medegedeeld, dal aldaar op 11 dezer een belooging Verd gehou den legen Nederland. De leden van den Raad leidden de beweging, aan welke door een groote me nigte werd deelgenomen. Alle Duitsche (Nederlandsche" winkels te Maracaïbo zijn gesloten. Gastro zit nu alvast rustig en weibehouden in Ber lijn. En hoe de kleine potentaat zich daar gedraagt vertelt ons de Lokal-Anzelger. President Gastro regeert óp het oogenblik in het Esplanade-hotel. Hij „regeert" in den letterlijken zin van het woord. Voor den indrukwekkenden gevel var. het hotel waait een vlag van ettelijke meters lengte: de roode en gele strepen met den sterrencirkel in het midden en het wapen rechts boven in den hoek ziet men van verre, ten bewijze dat Castro hier voorloopig zijn tent .heeft opgeslagen. In het hotel bewoont hij met zijn gevolg de heele eerste verdieping, en men kan een genoegelijk kwartiertje doorbrengen, wanneer men gadeslaat, hoe daar geregeerd wordt. Twee heeren komen binnen. De een spreekt En- laat staan tegen Nederland zelve of zijn Indische kolo niën. De Nederlandsche koopvaardijschepen zijn thans door de in de Yenezolaansche wateren aanwezige oor logsschepen voldoende beschermd. De oorlog kan dus uit niets anders bestaan dan uit voorloopige bespre kingen over den vrede. Afgewacht dient echter, of deze vrede door Castro's regeering, tegen welke uitsluitend maatregelen zijn genomen, of door de oppositie-partij, in Venezuela gewoonlijk de „revolutionnairen" genoemd, zal worden gesloten. Vervalsching van lombardbriefjes. Door de politie te 's-Gravenhage is aangehouden een man, die er zijn werk van maakte beleenbriefjes van de gemeentelijke Bank van Leening te vervalschen. Hij ging daarbij aldus te werk: Ais hij op een pand van de gemeentebank een zeker bedrag ontvangen had wisehte hij met een of ander scherpe vloeistof het I bedrag op het beleenbriefje uit en zette er een veel hooger voor in de plaats. Dan verkocht hij het briefje bij houders van z.g. huizen van verkoop met recht van wederinkoop, die echter weldra tot de ontdekking kwa men, dat zij het slachtoffer van een oplichter waren geworden. Aldus moet de aangehoudene er in geslaagd zijn een groot aantal dezer pandjeshouders voor vrij belangrijke bedragen op te lichten. Hij was nog niet lang geleden uit de strafgevangenis ontslagén, waarin hij een vonnis had ondergaan wegens vervalschingen op groote schaal van postwissels. Uit Medemblik ontsnapt. .Men meldt uit Medemblik: Een berucht verpleegde, Haan genaamd, vroeger woon achtig in de Palmdwarsstraat te Amsterdam, is gister avond uit het rijkskrankzinnigengesticht ontsnapt. H Vrij spoedig na de vlucht werd hij achterna gezet gelsch, de ander geeft antwoord in 't Franseh. Bui- i en vanmorgen door twee verplegers te Hoorn achter- tenlandsche correspondenten, journalisten. Zij willen haald en gegrepen. de gang in gaan. Daar staan twee kamerschutten, zoo Hij werd onmiddellijk naar het gesticht terugge- gezet, dat er maar een man tegelijk door kan. En in bracht. deze nauwe ruimte staat een krijgshaftige figuur. Een Omtrent deze ontvluchting wordt nader gemeld: hand gaat omhoog, een stem commandeert: „Halt! Haan is een gevaarlijk personaadje, een jongeman, De toegang tot deze gang is verboden'" van wien men niet zoo dadelijk verwachtte, dat hij, Er ontstaat een gesprek. De vreemdeling, in gebroken de kans schoon ziende, er vandoor zou gaan. Hij blijkt Duitsch: „Pardon, wollen Zie biete meir.e carte de vi- meer dan eenmaal inbraak op zijn geweten te hebben site. „Ja. maar u moogt hier niet door"' De vreemdelingen gaan op de stoelen bij den in gang zitten en wachten. De beroemde negerin komt voorbij, zwaarwichtig, zonder naar rechts of naar links te zien. Een paar heeren met dezelfde huidkleur volgen. Een consul verschijnt. „Wachtmeester"' ,,'t Spijt mij, de President slaapt nog." „Mag ik dan den gezant spreken?" „Een oogenblikje!'' De hofkleer- maker is juist bij hem. De consul gaat bij de anderen zitten. Een fotograaf, een juwelier, een man met stalen van zijden stoffen voegen zich bij de rij der wach tenden, Een Venezolaansch bediende komt, hij draagt een rok en spreekt Franseh. „Senor presidente kan vandaag niemand ontvangen." Teleurgesteld staat de rij op De gezant komt, hij draagt een hofuniform, heele- maal zwaar met goud geborduurd. De consul houdt hem staande. Een journalist ook. „Is het waar, dat in Venezuela een opstand is uitgebroken?" „ik mag niet antwoorden." Weg is hij. Een ander diplo matiek personage komt. „Is het waar?" „Niets van aan, wij hebben heelemaal geen telegrammen gekre gen." „Heeft de President, zooals een geruchl wil, een gehoor bij den Keizer aangevraagd!" „Onzin, geen woord van waar." „Wat heeft prof. Israël na het onderzoek van den President gezegd?" „Niets. Het is nog niet afgeloopen. Hij komt vanmiddag terug." „Dank u." De heeren buigen. De vertegenwoordiger van een bekende juweliersfirma komt naar voren: „Neem mij niet kwalijk, maar ik ben hierheen ontboden." „Zoo? Wilt u dan even wachten?" Steeds langer wordt de rij. De bekende figuur van den administrateur van het hotel duikt op. In de kamers van den president moeten versehe kostelijke bloemen gebracht worden. Heele manden komen aan. De hand tusschen de kamerschutten gaal afwerend omhoog: „Halt' Verboden toegang!" „Maar wacht meester, ik ben de administrateur." En zoo gaat het voort. Maar geen sterveling krijgt den President te zien. De best betaalde ambtenaar ter wereld, zoo ver tellen enkele Duitsche bladen, is ongetwijfeld presi dent Castro van Venezuela. Over zijn vermogen en zijn inkomen zijn de merkwaardigste mededeelingen in omloop. Zeker is, dat Castro herhaaldelijk geld naar Europa zond. Hij acht de bewaring in Europeesche banken toch wel veiliger, dan die in zijn eigen geliefd vaderland. De schattingen van zijn vermogen ioopen nog al uiteen, van 50 tot 150 a 160 millioen gulden. Nu eenige overdrijving zal hier wel bij zijn, maar dat Castro gedurende de tien jaren van zijn regeering een reusachtig vermogen moet hebben bijeengebracht, is wel duidelijk, als men weet, uit welke middelen de inkomsten van den president bestaan. Hij ontvangt duizenden uit de monopolies van den veehandel, ta bak, alcohol en zout. Hij heeft aandeel in de aanmun ting: in de inkomsten van den vuurtoren Van Puerto Cabello. Verder is hij eigenaar van den spoorweg van Coro, voornaamste eigenaar van de aandeelen van den spoor weg van Tactura, heeft hij aandeel in de op brengst der kadegelden van Puerto Cabello, het uit sluitend recht van scheepvaart op de Rio Zulia, de Orinoco en het meer van Maracaibo. Dan is hij eige naar van groote veehandelsiiuiehtingen te Afure en El Blanco. Eindelijk nog ontvangt hij uitkeeringen van de trams, brouwerijen, eleetriciteitswerken en gasfabrie ken van Caracas; de trams, telephonen, kaden enz. van Carafano. de asphaltbeddingen van Beramdes en Zulia. De lijst kan hiermee gevoegelijk worden ge sloten; ze toont duidelijk, hoe het mogelijk is, dat Castro na een regeering van tien jaren meervoudig mdl- iionair kon worden. Cipriano Castro is de Caesar van Venezuela, de croesus van het land en de Napoleon van Zuid-Amerika in een persoon. Zoo althans zegt hij zelf. Men meldt uit Den Haag aan het Hdbld.: Aan 't Departement van Buitenlandsche Zaken staat de meening vast, dat de afkondiging van den staat van beleg in Venezuela, waarvan het bericht uit Ca racas naar alle deelen der wereld is overgeseind, en waarbij de woorden „state of war" gebruikt zijn, de aanleiding is geweest tot de misvatting dat Venezuela aan Nederland den oorlog had verklaard. Aan de zinspeling van Castro, in een gesprek te Berlijn, op de mogelijkheid der zending van vertrouw de agenten naar Nederland, eene uitlating welke na genoeg onopgemerkt is voorbijgegaan, wordt hier nogal waarde gehecht, te meer daar op het voorstel der Venezolaansche Regeering, gedaan in hare tweede, be- 'gin November ontvangen nota aan het Nederlandsche Gouvernement om onzerzijds een diplomatiek persoon naar Caracas af te vaardigen, niet is ingegaan. Naar aanleiding van de geruchten, dat Gomez, de waarnemende president van Venezuelj, aan Nederland den oorlog zou hebben verklaard, merkt het Berl. Tage- blatt op: Het is niet onmogelijk, dat vice-president Go mez, die in dat geval waarschijnlijk we) op aanwij zing van Castro zal hebben gehandeld, op de wegne ming der drie Venezolaansche schepen met een oor logsverklaring geantwoord heeft. Men kan zich echter moeilijk voorstellen, hoe het eigenlijk in zoo'n „ooi- log' moet gaan. Nederland denkt er niet aan troepen aan wal te zetten en dit land heeft ook aan de Ver- eenigde Staten uitdrukkelijk beloofd, zulks niet te zullen doen. Van hunne kustforten uit zullen de Vene- zolanen de nazaten van De Ruyter zeker niet over winnen. En een zeeoorlog kunnen zij niet voeren bij gebrek aan oorlogsschepen. Ook kunnen zij bezwaar lijk een vijandige expeditie uitzenden tegen Curacao en, als 't er op aankomt, niet voor iets ergers terug te schrikken. Dezer dagen, toen de officier van justitie de inrich ting bezocht, vroeg Haan te mogen vertrekken. Verne mende, dat zulks vooreerst niet zou geschieden, zeide hij, „dat hij dan zelf wel zou zien, weg te komen..." Zulke uitdrukkingen worden van patiënten wel meer malen gehoord; men let er eenvoudig weinig op. Haan heeft Donderdagavond nog het avondeten van de keuken naar de afdeelingen gebracht zooals alle dagen mede door hem geschiedde en te half 8 werd hij vermist. Onmiddellijk is in alle richtingen een onderzoek ingesteld. De vluchteling kent de omliggende plaatsen van Medemblik zeer goed, aangezien hij op de wan delingen alles nauwlettend waarnam. Nader seint een correspondent: Haan is te Hoorn aangehouden, juist toen hij zich op de boot naar Amsterdam begaf. SUPPLETOIRE BEGROOTING LANDBOUW. (Mond- en Klauwzeer, enz.) In eene nota naai' aanleiding van hel verslag over het betrekkelijk wetsontwerp deelt de Minister mede, dal in 1907 de bestrijding van hel mond- en klauw zeer gevorderd heeft een bedrag van ruim f 160.000, aan de maatregelen met betrekking tot de overige be smettelijke veeziekten in den zin der wet eene som van ongeveer f 40.000 ten koste werd gelegd en voor de bestrijding dei' tuberculose omstreeks 1 735.000 is uitgegeven ol na aftrek der ontvangsten plm. f 475.000. t egenover de bewering als zouden de genomen maat regelen geenerlei invloed gehad hebben op de houding van het buitenland in zake den invoer van ons vee, wijst de Minister er o a. op, dal zoowel Zweden als Spanje de belemmerende bepalingen sedert hebben in getrokken, terwijl ook de doorvoer door Duitschland weder is toegestaan en zoowel Brazilië als Zuid-Afri ka weder belangrijke veetransporten ontvangen Met heirekking tot de maatregelen ter bestrijding van de tuberculose, heeft de Minister overgelegd een d.d. 25 Nov. 1.1. ter zake uitgebracht rapport van den directeur der Rijksserununrichting en de onderscheidene dislricls-veearlsen. Spreken die deskundigen daarin, ge heel in overeenstemming met hel gevoelen der inder tijd benoemde Staatscommissie, eenerzijds de meeuing uit, dal de bestrijding der tuberculose lang zal duren, aan den anderen kanl verklaren zij zich beslist over tuigd, dat met kracht op den ingeslagen weg moet worden voortgegaan en dat bijzondere aandacht zal moeten worden gewijd aan de ondermelk. De minister voegt hieraan nog toe, dat het oogen blik om zijne denklreelden uiteen Ie zetten over de richting waarin de bestrijding dezer ziekte, op grond van de verkregen ervaringen, zich zal moeten bewe gen. nog niet is ingekomen. Voor de opmerking, dat de prijzen voor de over genomen dieren menigmaal veel te hoog zouden zijn, beslaal geen voldoende grond. De minister blijft ech ter zijn volle aandachl wijden zoowel aan dit punt als aan de gemaakte opmerking als zouden sommi gen een bedrijf maken door aankoop van vee van twijfelachtige hoedanigheid. Over de medewerking der veehouders valt in het algemeen niet te klagen. De minister is het geheel eens met de leden, die van oordeel waren, dal er meer moet worden gedaan ter bevordering van stalhygiëne. Hel ligt in zijn voor nemen in de naaste toekomst in deze richting krachtig werkzaam te zijn. Deensche vrouwen en onze Koningin. In „Hel Ned. Zeewezen" zijn verzameld: „Stemmen uit de Deensche pers op den 250-jarigen gedenkdag van het ontzet van Kopenhagen aan de zeezijde, door de Nederlandsche vloot onder adm. Van Wassenaar van Obdam." Aan „Helsengör's Avis Horsholm" wordt het vol gende ontleend: Verschillende vrouwen hier in de buurt zonden aan de Koningin van Holland het volgende telegram, in het Deensch gesteld: „Hare Majesteit de Koningin van Holland. Haag. Deensche vrouwen zenden Hollands Koningin en het dappere Hollandsche volk haar warmen dank voor de hulp in den ure van nood heden 250 jaar geleden." Den volgenden ochtend vroeg kwam het volgende antwoord in het Engelsch gesteld „Deensche vrouwen in Hórsholm. Hollands Konin gin dankt u allen." De Wognummers. Even vóór Pasehen, in April van het komende jaar, zullen de Wognummers te Brussel, Antwerpen en Pa rijs opvoeringen geven van fragmenten uit de „Parsi- fal." Christelijke burgeroorlog. Men schrijft uit Weesp Ziet, hoe lief zij elkander hebben: De laatste weken is het dorp Nederhorst-den-Berg in rep en roer. Dominéé en christelijk schoolhoofd be strijden elkander als furiën. Ook in de dagen der dole antie vonden in dat dorp heftige onlusten plaats en het schijnt nog altijd die oude vijandschap te zijn. die nu opnieuw heeft vlam gevat. Jaren slaagden de beide freules Warin erin door haar geld ook chris tenen. al zijn ze geen materialisten zijn soms zeer gevoelig voor den mammon dat vuur te onder drukken, maar na haar dood was hel weer mis, met het gevolg dat het christelijk schoolhoofd, indertijd door de freules Warin geschonken, plotseling door do minéé Veenhuisen. die de leden van het schoolbestuur had bewerkt, werd ontslagen. Sedert heeft dominéé zijn biezen gepakt, want het bleek dat de meerderheid dei- ingezetenen het meer op den onderwijzer Bokhorst had begrepen dan op den dominéé. I)e vrienden van beide zijden probeeren nu het pu bliek te bewerken en gaan elkander met ingezonden stukken in de krant Ie lijf. Zelfs bleek dat een der broeders, die zijn eigen naam niet publiek wilde heli- ben, een valschen naam aan de redactie der Weesper Courant had opgegeven. Intusschen heeft de dominéé eens geprobeerd of het terrein al weer veilig was en is een kijkje komen nemen, maar het viel Zijn Eerwaarde niet mee: met ketelmuziek en geschreeuw en gegH werd hij begroet en een sterke politiemacht was uoodig om den geeste- I lijken herder te beschermen. Dominéé ondervond dal wie wind zaait, storm oogst. Heel die woedende ruzie geschiedt natuurlijk tot meerdere eere van de christelijke broederschap. D# ge moederen zijn ten hoogste opgewonden. Ai ziet, hoe.schoon, hoe lieflijk is het als zonen uit 't zelfde huis eendracht'lijk samen wonen. Geen vreemde woorden. Nog enkele dagen en vele Nederlanders zullen weer onnadenkend de dwaasheid begaan kaartjes te verzen den of een advertentie te plaatsen als tolk van huil beste wenschen. met afkortingsletters aan een vreemr de taal ontleend. I.aten de leden van het A. N. V. het voorbeeld ge ven. door ook in dit opzicht het Nederlandscih de voor keur te geven. P.f. worde m. g. (met gelukwensch). P.r. worde m. d. (mei dankzegging). En bij voorkomende gelegenheden P.e. worde m. r. (mei rouwbeklag). P.p.c. worde t. a. (ten afscheid). Geeft ook aan Ned. Kerstmiskaarten de voorkeur. Neerl. Schoolcommissie. In de vergadering van onze plaatselijke schoolcom missie, die jl. Vrijdag werd gehouden is voor de vacature- Timmerman in dat college (deze had als lid bedankt) als no. 1 op de voordracht geplaatst de heer C. Nobel, verder slaan op deze voordracht de heeren P. Raat Dz. en J. B. Keet. Deze daad der.schoolcommissie juichen wij van harte toe. Er spreekt duidelijk uit dat de heer G. Nobel in het oog van de meerderheid der commissie is een uit nemend lid, een man die in dat college op zijn plaats geacht wordt te zijn. Is voor den heer C. Nobel deze beoordeeling dei- schoolcommissie dan ook een hulde, die hem genoeg doening zal verschaffen, voor de 5 leden van den raad, die den heer C. Nobel er hebben uitgewipt, is het een scherpe veroordeeling van hun kleinzielige en be krompen wraakneming, die edelachtbaren man nen onwaardig is. Feest der Harmoniekapel. Om het feest onzer Harmoniekapel voor te berei den (40 jaar bestaan), is een voorloopig comité saam- gesteld bestaande uil een viertal personen en wel de heeren H. J. Pot, C. L. v. d. Bergh, Baron Collot d'Escury en H. Feisser. Dit comité zal zich eenige heeren toevoegen om dan gezamenlijk als feestcommis sie op te treden. Aanbesteding. 'Uitslag der aanbesteding van oliën en vet ten behoeve van de molens der banne en den polder Schagen. Inge komen 2 biljetten, nl. van den heer J. Groot: raap olie 34 cent per L., petroleum 81/2 en reuzel 72 cent per K.G.; van den heer J. Rotgans: raapolie 36 cent, petroleum 8%, reuzel 73 cent. Gegund aan den heer J. Groot. Benoeming. Tot lid van het dagelijkseh bestuur van den pol der en de banne Schagen is herkozen de heer S. Groo- <tes. V Beroep aangenomen. De heer J. L. van Grasstek, candidaat-evangel isl al hier. heeft het beroep bij de Hervomide Kerk te Oosterend op Texel aangenomen. Kerstfeestviering. Op de lijsl van het Kerstfeest voor de leerlingen onder leiding van den heer J. L. van Grasstek is f 90.10 geteekend. Markt. Over 'I geheel droeg de markt Donderdag een stug karakter. Bij velte schapen ging dit gepaard met lager prijzen. De hoogste markt verkreeg de heer A. Slooves te Winkel met f 27. Vette koeien golden tot 35 4 36 cent. De heer A. Kant ontving f 275, hooger prijs konden wij niel vinden. De spekprijzen kwamen geheel overeen met die van verleden week. De kwaliteit was over 't geheel zeer goed. Het zachte weer werkt zeer voordeelig op de eie ren productie. De aanvoer neemt dan ook sterk toe, zoodat de'prijzen in ééne week f 1.50 daalden. Benoeming. Benoemd lot ontvanger der dir. bel. en ace. te Har- denberg. de heer E. Hamilton of Silverton Hill, sur numerair der dir. bel., inv. en acc. in de directie Amsterdam, vroeger a lhier. Schilderpatroons. Middelbare Roode kool Witte kool Qele kool Uien 19 December. Reuzenbloemkool Middelbare Roode kool Witte kool Gele kool Uien Nieuw Leven 16 December. Roode kool Roode kool 2e srt. Kleinere Gele kool Gele kool 2e srt. Kleinere Deensche Witte Kleinere Uien 17 December. Roode kool Roode kool 2e srt. Kleinere Gele kool Gele kool 2e srt. Kleinere Deensche Witte Kleinere Uien 18 Decamberl908. Roode kool Roode kool 2e srt. Kleinere Gele kool Gele kool 2e srt. Kleinere Deensche Witte Kleinere Uien f 1.B0 a f 0.- f 5.— a f 12.60 f 8 - a f 14.- «ff f5.- af 9.50 f 8.50 a f 3.60 per baal. f 7.- a f 8.- per 100 stuks, f 1.60 a f 0.- f 5.- a f 13 - f 8.- a f 14 50 f 6,af 10, ff f 3,50 a f 3.60 per baal. Stniion Noord-Scharwoude. f 11.—af 11.75per 100 stuks, f 10,- a f 10.75 f 4,a f 8.75 ff 0 f 7.50 a f 8.- f 6,— a f 6.50 •f 2,- a f 4.50 f 12.-af 13.50 f 5.- a f 9.50 f 3.50 a f 3.60 per baal. f 11.50 a f 11.75 per 100 stuks f10. a f 10.75 f 6.a f 9. ff ff f 7.- a f 8.- f 6.a f 6,50 ff ff ff f 2.- a f 4.- f 12.50 af 13.76 f5.a f10. f 3,50 a f 3,70 per 50 K.G. f 11.50 a f 12.— per 100 stuks, f 10,—a f 11, f 5, a f 9, n f 7,50 a f 8.50 f a f 7, b ff ii f 2.60 a f 5,50 f 12.50 af 14.- f 5.— a f 10.— f 3.50 a f 3.75 per baal. richaften, 17 Dec. 1908. Paarden Stieren 7 Gelde Koeien 55 Vette Koeien 10 Kalfkoeien 2 Vaarzen 20 Nuchtere Kalveren Schapen (magere) 250 Schapen (vette) 2020 Overhouders 6 Bokken en Geiten 8 Varkens (magere) 60 Varkens(vettep.K.G. 50 Biggen 150 Konijnen 100 Kippen 60 Eenden 400 Kilgr. Boter 200 Kaas 1500 Kipeieren per 100 Eendeieren Alkmaar. 18 Dec. Tarwe Rogge Gerst Gerst, chev. Haver Duiven boonen Bruine boonen Paardeboonen Citroenboonen Witte boonen Groene erwten Grauwe erwten Vale erwten Geel Mosterdzaad - - a ff a 110.- a 140— 160. - a 285— 160.- a 215— 100.- a 110— 10.- a 23. - 20.— a 9.- a 3. a 10- a --40 a 6— a -.50 a —.50 a —.80 a 1.20 a —.40 a 5.— a Aangev. 1080 H.L. f 7— a 8.10 a 6.25 a 3.10 a a 10.50 a 7- a 13— a 12— a 9.- a 12— a a - a 29— 20.50 6— 12— -.45 10— 1.50 1.50 1— 1.30 -.50 5.50 6.85 3.75 11.50 7.25 14— 13— 15— 15.50 BI. Maanzaad Kaas. Aangevoerd 264 Stapels, wegende 121680 K.G. FabriekskaasKleine f 31—Comm.f .Middelb. f Boerenkaas: Kleine f 30.50,Comm. f30. Middelb.f32— Alkmaar, 19 Dec. 1908. 8 Paarden 14 Koeien 21 Nuchtere Kalveren 167 Magere Schapen 52 Magere Varkens 109 Biggen Kipeieren per 100 Kop Boter 40— a 100.- 120. - 270— 8— a 24— a „16. a 6.50 a 5— a 0.65 a 23— 22— 11.60 6.25 0.75 Hoorn, 17 Dec. Aangevoerd 116stapels kaas, wegende 35251 K.G. Kleine 30.60, Commissie f80.50, Middelb. f30. Fabriekskaas f30.50. Marktbericht der veiling gehouden op de Gemeente Oude Vischmarkt, a.d. Nieuwmarkt te Amsterdam, d. d. 18 Dec. 1908. Kipeieren f 5 35 a 7.65 Onderlinge Varkensverzekeriug-Maatschappij. week van 18 Dec. 1908 tot 19 Dec. 1908 In de vwv JU t/oo. x uw De aldeeling Zuidscharwoude van den Ned. Bond waa de atand aer marktprijzen van de varkens als van Schilderepatroons hield Vrijdag hare algemeene vergadering in het cafe „Het oude Slot" alhier. Van de 32 leden waren 24 personen aanwezig. Op de ge bruikelijke wijze werd de bijeenkomsl door den voor zitter, den heer P. Berkhout van Zuidscharwoude, ge opend, waarna de notulen werden gelezen en na een kleine opmerking werden goedgekeurd. Als nieuwe leden werden daarna aangenomen de heeren G. Meijer te Bergen, P. van der I.ippe te Wie- ringerwaard eu P. Romijn te Opmeer. Tot lid der com missie voor de inspectie van het klimmateriaal werd herkozen de heer J. Kooijman te Kolhorn; gekozen Werden de heeren G. Kooijman te Oudkarspel en E. Bakker te Winkel. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de rekening en verantwoording sloot met een batig saldo van 26.03 gld. De oud-secr. der vereeniging, de heer A. Volger te Winkel ontving van de vereeniging een fraai cadeau, als blijk van erkentelijkheid voor de vele diensten, als secr. der vereeniging 10 jaar bewezen. Daarna werd A J volgt 7 tot 9 weeksche biggen f 5— a f 9.- Varkens van 26 tot 50 K.G. f0.39 a f 0— 50 Zeugen 75 100 125 150 75 100 125 150 175 0.40 per K.G 0.41 0.42 0.43 0.45 0.41 Onderstaand geval mage U overtuigen van de uit stekende werking van Foster's Rugpijn Nieren Pillen tegen rheumatiek. De heer C. Thomassen, Wagenstraat 4 te Leiden, meldt ons: „U zult er zonder twijfel belang in stel len, dat ik zoo'n goede beterschap bekwam door het de vergadering met een hartelijk woord voor de be- g^fiik van l osters Rugpijn Nieren Pillen tegen viee- tooude belangstelling gesloten. «jjfl» P'Jn 111 h®1 smalle gedeelte van den rug, welke t mij sinds eeiugen tijd $eer plaagde. De pijn deed zien Dat is hoog noodig gestadig gevoelen en kostle het me vaak moeite om Er is wederom een beweging op touw gezet, om overeind te komen en mijn bezigheden waar te nemen, den treurige» toestand van onzen Stationsweg een De urine w-as dik en niet helder Bij lijden deed aj afdoende vei betering te krijgen. Door belanghebben- mjj pjjn en bevatte zij gruis. Ik had rheumatiek in de den is Donderdagavond over deze kwestie een verga- beide bovenarmen en sliep af en toe zeer onrustig. deling gehouden, Eten was me vaak meer een gewoonte dan een behoefte en ik heb ook lasl gehad van duizelingen, waarna ik me zeer vermoeid gevoelde. Vele goede zorgen wa ren aan mij besteed, doch ze bleven vruchteloos, en ten einde raad nam ik Foster's Rugpijn Nieren Pil len in. Hoe zal ik U mijn verwondering beschrijven, toen het tweede doosje mijn pijnen zoo verbazend ver zachte. Ik ben nu zoo goed als beter, maar zal voor de zekerheid toch nog een tijdje er mee doorgaan. In tusschen geef ik U gaarne vergunning om mijn ver klaring te publiceeren. Ruim 5 maanden later zegt de heer Thomas; 7aIV/1O>' <1- - «roek op Langendflk, 18 Decemb. 1908. Bloemkool 2de soort f 2— a f 3 Reuzenbloemkool f 5 a f g"_ Roode kool f 4— a f li.50 n 2° f3.50 af 8.50 Deensche Witte f8.— a f 10 ni6n u f 3 50 a f 3.60 Deensshe Witte per wagon van 100.00 kilo Winkel, 18 December 1908 Aardappelen f 480.—. sen Zonder de minste storingen in mijn gezondheid zijn deze vijf maanden voorbij gegaan, en ofschoon IS^ f 8 25 a 8*50 'por "baa^ ik ik" aii^-rk f 0.75 a f 0.80 per 100 stuks, -j F°slers Rugpijn Nieren Pi"en' (*'8' v nuciirDUUiiinffi Bieten Gele Kool f 3 a f 8.75 Rapen f 1.50 a f 1.60 Bloemkool f 1— a f 7.— .\oord-Mcharwoude, (Dorp). 17 December 1908. Reuzenbloemkool f a f 7— per 100 stuks C. Thomassen' Lel er op, dat gij de échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen krijgt Elke echte doos voert den naam voluit henevens de handteekening van James Foster. Zij zijn te Schagen verkrijgbaar bij den heer J. ROTGANS. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel A f 1.75 voor één of f 10 voor zes doozern

Schager Courant | 1908 | | pagina 2