m s* g sra# gelegenheid beslaat tot aan het fr3oofddepöt Firma TRJtPWBjlili £k Ga*, LAAN D 4, te Sahagefii De aardbeving in Italië- 'ff Burgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws. Groenteveilingen. Marktb erichten. Heeren WEDERVERKOOPERS van Schaker Loten worden uitgenoodigd, Loten, voor welke opgave opgave te doen van hun verlangd aantal (Woensdag 13 Januari a.s») SCHAGER LOTEN. Aantal 25000. 11 o g r Schrik der vliegen. In „De Veldbode'' schrijft een inzender: „Gaarne be richt ik u, dat drie h vier jaar geleden door mij be zocht werd de „Economie Port Maily" te Port-Maily, nabij Parijs gelegen op een eilandje in de Seine. De directeur, een zeer hoffelijk man, leidde mij' persoon lijk rond en verklaarde mij1 de gehcele inrichting. Aan de stallen, melkzalen, enz. gekomen, viel het mijl op, dat de wanden, plafonds, ja zelfs de ruiten blauw wa ren, Bijl het uitdrukken mijner verwondering ontving ik hel antwoord: Alle kleuren zijn hier beproefd om de vliegen te weren, tot ten laatste blauw aan de beurt kwam. Deze kleur heeft zulke afdoende resultaten ge geven, dat alle lokalen, waar vee kwam, in het blauw gezet werden." Dit schrijven heeft betrekking op dergelijk bericht in een recent nr. van „De Veldbode." Oudesluis. Men zendt ons het volgende: De zangvereeniging „OnS Genoegen" alhier gaf Zon dag avond in het lokaal van den heer C. Slikker eene openbare uitvoering. Laat ons direct zeggen, dat ze sinds het vorige jaar flink is vooruitgegaan. Er is gezongen op een wijze, die den toehoorder onder bekoring brengt, niet alleen wat zuiverheid betreft, maar ook er zat voordracht in. Het was zoo duidelijk te merken, dat de uitvoering artistiek en goed verzorgd was voorbereid. Om elk num mer afzonderlijk te bespreken, zou ons tè ver voeren, we willen volstaan met te melden, dat „Klaas Vaak", „Aan de Maan" en „Bij de beeltenis eener moeder" van de liederen voor gemengd koor ons 't aangenaamst aandeden. We twijfelen niet, wanneer natuurlijk de leden hun best blijven doen, of „Ons Genoegen" zal onder de bekwame leiding van haren directeur, den heer V. d. Bogaerde van Den Helder zich opwerken tot een ver- eeniging, waarop Oudesluis met recht mag bogen. Voor afwisseling wei-den enkele solo's uitgevoerd, welke mede veel muzikaal genot verschaften. De zaal was vrij goed bezet. Een drama. De 27-jarige dienstbode S. vertoefde gisteravond ten huize van haar zwager J. v. L. in de Nozemanstraat te Rotterdam. Zij kreeg daar een hooggaanden twist met haar vrijer. Deze stak haar met een mes en vlucht te. 's Nachts werd hij door twee politieagenten op liet Haringvliet aangetroffen, sprong te water en ver dronk voor de oogen der agenten. Het meisje moest per brancard naar het Ziekenhuis worden vervoerd. Gezichtsbedrog. Men meldt uit Andijk aan De Rott.: Dinsdagmorgen 8 uur, voor 't eerst na dagen van dik ken mist, gingen enkelen eens een luchtje scheppen op den zeedijk. Spoedig zag men op een stuk drijf- ijs een mensch heen en weer loopen. In den tijd van een oogenblik was de dijk als met menschen bezaaid, en werden middelen beraamd om dien arme daar op de schots te helpen. Rappe handen haalden fluks een bootje over den dijk, terwijl ande ren gemeenschap met dezen enling op de schots tracht ten te krijgen door fluiten, en jawel, hij floot terug. Daarom voortgemaakt; het bootje werd in orde ge maakt, men bracht brood en melk voor den zwerver, die misschien al wel dagen lang had rondgedreven. Onder angstige spanning van de toeschouwers stap ten J. de J. en J. v. d. Z. in het ranke vaartuigje en roeiden vliegensvlug op het doel af. Halfweg gekomen zijnde sloeg de gewaande man, onder een daverend hoerageroep van het publiek, zijn vleugelen uit en verrees van zijn rustplaats om een veiliger plekje op te zoeken. 't Was dus een vogel geweest, wiens afteekening tegen de lucht sprekend op een mensch geleek. Inbreker gesnapt. Het is aan de politie te Arnhem gelukt de hand te leggen op den dader van een zeer groot aantal in braken, daar ter stede gepleegd. In de laatste maan den van het vorig jaar en ook nog in deze maand werden er voortdurend inbraken geconstateerd, zonder dat het gelukte den dader te ontdekken. Zoo werd in gebroken in twee kolenloodsen, in de fabriek van de firma De Leeuw, aan den Amsterdamschen weg, in het kantoor van de Douaneloods; in het kantoor van de stoombootonderneming „Concordia", aan de Rijnkade; tot tweemaal toe in het kantoor van de firma Duys, aan de Rijnkade; bij de firma Leygraaff in de Kortestraat; bij de firma Hillen, Bakkerstraat hoek Vijzelstraat. Behalve bij de twee laatstgenoemde diefstallen, waai de dader zich door het bovenlicht van de winkels toe gang verschafte, werden de overige diefstallen gepleegd door uitsnijding van een ruit. Ook zal men zich her inneren den diefstal in Musis Sacrum, waar ten na- deele van den directeur een cassette met 500 (aan gouden tientjes) en een aantal brieven werden ont vreemd. Ook bij de andere diefstallen bleek het steeds om geld te doen, dat meestal in kleine bedragen werd ontvreemd, enkele malen werd niets vermist. Nu werd er ook tot tweemaal toe ingebroken in het hulpspoorwegstation aan de Velperpoort te Arn hem, waar eens 30 is gestolen. De rechercheurs van politie F. W. Platei en W. Polak, veronderstellende dat de dader nog wel een derde maal hier zou weder- keeren, hebben zich gedurende acht nachten verdekt opgesteld in het stationnetje. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de dader er werkelijk weer gekomen. Na het terrein te heb ben verkend, ontdekte hij geen onraad en sneed van het kantoorlokaal een ruit uit, om door de opening naar binnen te klimmen. Door de te voorschijn gesprongen rechercheurs werd hij gepakt. Het bleek te zijn de achttienjarige Vermeij, wonende te Arnhem, die beken de al de bovengenoemde diefstallen te hebben ge pleegd. Zijn moeder wist van de inbraken af, leefde van het gestolen geld. Ook zij is gearresteerd. Een tweede Frans Rosier. Uit het krankzinnigengesticht te Venray is Zaterdag middag, naar de „L. K." meldt, voor de tweede maal ontvlucht., binnen enkele maanden, Hermanus Leenders, geboren te Maastricht, bekend als de hoofdman van de internationale dievenbende, die geruimen tijd de omstreken van Maastricht, Luik en Vise onveilig heeft gemaakt. Leenders werd door de rechtbank te Maastricht des tijds veroordeeld tot acht jaren gevangenisstraf en een jaar wegens poging tot moord. Nadat L. eenigen tijd in de gevangenis had doorge bracht, werd hij krankzinnig verklaard, en zijne plaat sing in een krankzinnigengesticht bevolen. Enkele maanden geleden werd L., na te Venray ont vlucht te zijn, door de gemeentepolitie te Maastricht in de Stokstraat aangehouden en weer naar het gestichi op transport gesteld. De man is nog niet aangehouden. St. Maarten. Als een bijzonderheid kan worden gemeld dat een schaap van den heer W. W. S. reeds twee lammeren heeft ter wereld gebracht. St Maartensbrug. De vereeniging Nut en Genoegen te St. Maartens brug hield Zaterdagavond eene vergadering in het lo kaal van mej. de wed. J. de Leeuw. Nadat door den voorzitter, den heer A. Olie, de ver gadering was geopend, werden door den secretaris, den heer Jb. Langerveld, de notulen der vorige vergadering voorgelezen welke onder dankzegging onveranderd wer den goedgekeurd. Daarna werden de werkzaamheden van de eerstvolgende vergadering besproken; welke zal worden gehouden op Woensdag 10 Febr. a.s., in het lokaal van den heer W. Swarthof. Uit de gehouden besprekingen bleek wel dat er aan stof vermoedelijk geen gebrek zal zijn. Een lezing zal worden gehouden, een voordracht, vermoedelijk zang, muziek en een ta bleau. Ook zal de heer de Bfeurs verzocht worden de fonograaf te laten hooren, en de rederijkerskamer On derneming iets ten beste geven. De heer lt. Doorn zal met eenige jongens oefeningen in de gymnastiek laten zien. - I Een nieuwe regeling zal worden ingevoerd en wel, j dat ieder die iets ten beste geeft,-hiervan opgave moet I doen bij den voorzitter, den heer A. Olie,- tot uiterlijk Maandag voor den nutsavond, met bijvoeging van de stukken die men wenscht voor te dragen. De heeren J. de Leeuw Wzn. en Jb. Langerveld zul- len zich met het aannemen van. kaartjes belaften, ter- wijl de heeren J. Raven en R. Brouwer als Gommis- -sarissen van orde zullen optreden. Zaalopening half zeven. I Niets meer, aan de orde zijnde sloot de voorzitter j met een woord van dank de vergadering. Een gemeene dief. Er loopt in Amsterdam een individu rófid, die er i zijn werk van maakt, de offerbussen in de kerken te ledigen. Nog onlangs met Kerstmis, kreeg een 1\. K. I kerk bezoek van dit heer. die zich de geldén, bestemd voor de armsten der armen. Wist toe te eigenen. Ook dé St. Wiilebrorduskerkaan den Amsteidijk, kreeg j eenige malen bezoek. Zondag of Zaterdag heeft de man zijn bezoek weder herhaald en niet minder dan een j 12-tal offerbussen geledigd. De inhoud dér bussen is I natuurlijk onbekend. 't Zand. Naar ons van betrouwbare zijde, wordt gemeld, zul len 3 Februari a.s., in het lokaal van den heer Ruis optreden de Gebr. Wilson uit Hoorn. Dit zal voor de bewoners van 't Zand en Omstreken een genotvolle avond worden. Wij: wensc-hen den Wilsons een volle zaal toe. Wïeriiigerivaard. In (de vergadering der sociëteit „De Eendracht,, al hier, die dit jaar haar 10-jarig bestaan herdenkt, is als bestuurslid herkozen de penningmeester. de heer J. Speets en gekozen de heer K. Zijp. Gerder besloot zijl een' onderling gezelligen, avond met dames en geïnlroduceerden te houden. Stellig zal haar .doel bereikt worden, nu ze Nap de la Mar en Echtgenoot© van Rotterdam geëngageerd heeft en wel voor Zaterdag 30 Januari a.s. Ieder lid der sociëteit heeft dan een vrijkaart voor zichzelf en voor een dame. terwijl hij 't recht heeft dames te introduceeren tegen 50 ets. en heeren buiten de gemeente tegen f 1 de persoon. Wieringerwaard. De Damclub alhier heeft pp verzoek besloten, dat ook op hare bijeenkomsten geschaakt kan Worden. Ze is dus veranderd in een Dam- en Schaakvereeniging. Barsingerhorn. De Boerenleenbank alhier telde op 1 Januari j.1.44 leden. Sedert den len October van het vorige jaar. toen zij: in werking trad. heeft zij reeds belangrijke bedragen verhandeld. Kolhorn. Zaterdagavond j.1. vergaderde ten huize van den heer Jb. Smit de afdeeling Kolhorn van den Bond voor Staatspensionneering. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het af- geloopen jaar voor Bond en afdeeling. Hij wees op het Congres te Amsterdam gehouden, dat volkomen geslaagd, in tal van dagbladen opgenomen, de Bonds- idee sterk had helpen verbreiden; op het adres aan H. M. de Koningin, waarop adhaesie was gevraagd bij alle gemeentebesturen. Van Friesland tot Limburg was hierdoor de Bond genoemd, zijn streven meer be kend geworden. Ook de eigen afdeeling had dit jaar niet stil gezeten. Met haren financieelen steun was eene afdeeling op gericht te Barsingerhorn, die echter zoo weinig levens vatbaarheid bleek te bezitten, dat zij reeds binnen het jaar moest worden opgeheven. De afdeeling Haringhuizen e. o. opgerieht door toe doen van Kolhorn, zag eene hetere toekomst tegemoet. Verder had het bestuur der afdeeling een verzoek ingediend bij den Gemeentreaad in zake het adres aan H. M. begeleid door eene zeer uitvoerige toelichting en tot hare groote teleurstelling zal de afdeeling hebbel vernomen, dat de Raad van Barsingerhorn zich noch met het adres van het hoofdbestuur, noch met dat der afdeeling heeft kunnen vereenigen. Met groote ver bazing zal ieder lid van dezen uitslag hebben kenni3 genomen, daar toch de meerderheid' inonzen raad bestaat uit bondsleden Het aantal leden der afdeeling klom dit jaar tot 175, een nooit gekend aantal, terwijl de afdeeling zich ook dit jaar heeft mogen verheugen in veler sympathie en de medewerking van vele der plaatselijke vereenigin* gen. Hierna verkreeg de heer G. Klomp, lid van het hoofd bestuur, het woord. In eene uitvoerige rede, die onder aandachtige stilte werd aangehoord, verdedigde deze de stelling: Wat de Bond wil, eene staatspensionnee- ring voor allen, zonder premiebetaling, is geen hersen schim. Nooit had de Bond zich voorgesteld direct zijn doel te bereiken. Van station tot station zou het gaart, langzaam en moeizaam bergop, tot waar het bonds- ideaal met zijn allen voor allen den strijdenden heer lijk tegenblinkt. Nu, na een achtjarigen arbeid, het eerste morgen- i gloren van een beteren dag de kimme kleurt, kunnen •wij ons gelukkig prijzen. En het is er, dit licht van den morgen. Op 1 Janu ari 1909 trad in Engeland de pensioenwet zonder pre miebetaling in werking. Treffende, roerende dankbeden van Engelands oudjes hebben onze dagbladen vermeld, j beden, die het hart week maken en stemmen tot na denken; die stellig onze zaak ten goede komen Enkele Kamerleden hebben bij de jóngste begroo- tingsdebatten een standpunt verdedigd, waarmee onze Bond vooralsnog zeer tevreden kan s$n. Met eene opwekking aan allen om niet te vertsag.en, eindigde de spreker, wiens rede door den zang van een dubbel quartet prettig was, afgewisseld., T- In zijn sluitingswoprd deel,de do voorzitter mode, dat in'begin Februari voor de afdeeljpg t zal spr^eq de heer F. Netscher van Santpoort. Een goede vangst. Ongeveer tien jaar lang kwamen in de gemeente Hontenisse (Z. V.), telkens branden voor, waarvan de oorzaak steeds onbekend bleef, en die allen blijk ga ven van door kwaadwilligen te zijn aangestoken. In het jaar 1904 hadden zelfs 10 branden plaats en verbrandde veel vee. De bewoners zetten op eigen kosten nachtwachters uit, terwijl de politie op den loer lag, doch zonder succes. 't Spreekt vanzelf, dat een en ander een zekeren schrik veroorzaakte onder de in- en omwonenden. Het kroondomein loofde 1000 premie uit aan den- gene, die zoodanige aanwijzingen gaf, dat een straf volgde. Door het energiek en doortastend optreden van den kapitein der marechaussee, G. J. P. A. Thomson, is de hand gelegd op de daders en wel in den nacht van Vrijdag op Zaterdag 1.1., toen wederom een brand, thans bij zekeren De Waal uitbarstte. ;l;Kapitein Thomson, die zich in die gemeente bevond, begaf zich er onmiddellijk heen met zijn brigade en nadat hij zich van een en ander had overtuigd, en mét den eigenaar, van de nu brandende stroomijt had gesproken, besloot bij, in verband met dezen onhoud- baren toestand door te tasten en de hand te leggen op die personen, die maar eenigszins werden genoemd, ia betrekking tot de plaats gehad hebbende onheilen. Hij begaf zich met de zijnen naar een herberg en arresteerde daar zekeren v. Jole, schildersknecht, een als deugniet te boek staand individu. Deze begon met alle schuld aan de branden van zich te werpen, en deed zeer ontdaan; doch in 't nauw gebracht; kwam hij in den loop van den nacht tot 't doen van mededeelingen, een ander als dader aanwij zende. j I.' Deze bleek te zijn, zekere Verschooten, die mede nog dienzelfden nacht in zijn huis werd aangehouden', doch eerst den volgenden dag tot een volledige beken tenis, kon worden, gebracht, Noordscharwoude. Vrijdagavond werd alhier de eerste gecombineerde vergadering gehouden van de commissies uit de beide, aan den Langedijk bestaande geheelonthouders-vereeni- gingen om hare werkzaamheden voor de te houden volksstemming aan te vangen. De vergadering werd ge presideerd door den heer C, de Jong te Zuidschar woude voorzitter van de afd. van den A. N. G. O. B. en lid van de Centrale Regelingscommissie voor volks stemmingen. Vooreerst werd een dagelijkseh bestuur gekozen, dat samengesteld werd als volgt; de heer K. Zeeman te Zuidscharwoude, voorzitter; mej. N. Buurs aldaar, secretaresse; en Jb. Smit Sr. te Noordschar woude, penningmeester. Verder werd besloten de toestemming aan de C-entr. Reg. Comm. te vragen, die zeker zal worden gegeven, aangezien bekend is, dat de zaak der geheel-onthou ding aan den Langedijk er flink voor staat. Verschil lende mededeelingen werden daarna aangaande de reedis gehouden stemmingen gedaan, waaruit bleek, dat er een massa werk valt te verrichten. Ook de medewer king -der pers is van groot gewicht. Toen werd overgegaan tol het vaststellen der ver- eenigingen en corporaties, die tot medewerking zullen worden uitgenoodigd. Men kwam tot het aantal van 23, aan den Langedijk bestaande, waarbij in aanmer king dient genomen, dat ziekenfondsen, zang- en mu- ziekvereenigingen en dergelijke niet in aanmerking ko men. Aan de uitgenoodigde vereenigingen zal een schrij ven worden gericht, waarin zal verzocht worden, 2 personen te willen aanwijzen, hunne vereeniging te wil len vertegenwoordigen op een eventueel te houden ver gadering in Februari. Aan den WelEerw'. heer pastoor te Noordscharwoude zal worden verzocht te willen mee- deelen, of er ook op R. K. gebied een onthoudersver- ©eniging bèstaat. en zoo ja, te willen meewerken, dat deze ook tot het Uitvoerend Comité toetreedt. Ten slotte kwam de zaak ter sprake, door wien het drukwerk zal worden geleverd. Besloten werd dien aangaande dit te verdeelen onder de drukkerijen van „De Nieuwe Langedijker Courant" en „Het Nieuws" als aan den Langedijk uitgegeven wordende, en aan die van „De Schager Courant" onder voorwaarde, dat de Redactie van dit blad evenlueele persberichten, op dé volksstemming betrekking hebbende, opneemt. Daar na sluiting, Zuidscharwoude. Uit den Raad dezer gemeente is een commissie be noemd, om met andere Raadscommissies te onderzoe ken. welke de beste gasverlichting voor den Lange dijk is. De commissie bestaat uit de heeren J. W, C. Kroon, burgemeêstër, J. Greidanus en E. Vlug. Menig treffend verhaal komt nog uit het rampspoedig land. De bladen vertellen van een meisje, dat te Pini met een zwaar -gekneusd been uit het puin van haar woning wist te komen. Na in het hospitaal verbonden te zijn, spoedde zij, ondanks het bevel der doctoren, zich op een kruk steunend, weer naar de puinhoopen om te grachten haar moeder en haar twee kleine zusjes te redden. Met haar teere handen sleepte zij steenen en balken weg, in de hoop, haar dierbare betrekkingen, wier stemmen zij dacht te hooren, te kunnen bereiken. Twee dagen lang werkte zij tevergeefs. Toen kwamen er karabiniers die meenden, dat zij aan het plunderen was, en-die, toen zij op hun bevel niet heenging, op haar schoten, waardoor zij aan den linkerarm werd gewond. Nu smeekte zij met hartroerende stem den bevelheb ber der soldaten, haar te helpen zoeken naar haar moeder en zusjes. De karabiniers, getroffen door den moed van het meisje, gingen met kracht aan het werk en het gelukte hun eindelijk de moeder en de twee kinderen te vinden, nog levend en slechts licht ge kwetst. De toestand der jonge heldin is ernstig: maar men hoopt - haar nog in het leven te kunnen behouden. Treffend is ook het verhaal van een jong zeeman, die rusteloos zocht naar zijn verloofde, die onder het puin bedolven moest liggen. Na lang vruchteloos zoe ken viel hij wanhopig en uitgeput in slaap en droomde van zijn meisje, dat hem toeriep: „Ik leef! Kom mij redden!" Hij werd wakker, smeekte zijn makkers hem nog eens te helpen zoeken en haalde eindelijk zijn verloofde nog levend uit het puin. De geredden, die zoovele dagen onder de puinhoo pen hebben doorgebracht, waren bijna alle zeer zwak en uitgeteerd. Velen kunnen niet loopen, en geen woord uiten. -Naast de veie voorbeelden van heldenmoed en toe wijding worden ook voorbeelden van onbegrijpelijke werkeloosheid medegedeeld. Een vader zag zijn doch ter een dag lang: tusscben het puin bekneld, zonder iets te doen om haar te helpen. „Ik kon niets doen." zeide hij. „Ik kon maar alleen mijn zegen geven." Ook zag men jonge, stevige kerels hij de pogingen tot redding toekijken zonder een hand uit te steken, en als men hen aanspoorde, antwoordden zij met de vraag: „wat krijg ik er voor betaald?" In een hospitaal te Rome zijn verscheidene gewonden in hechtenis genomen op wie de politie groote sommen gelds en wapenen vond, blijkbaar van plundering af komstig. MESSINA, 10 Jan. Onder de puinhoopen werd levend gevonden de slager Bensaja, die veertien dagen zon der voedsel geleefd heeft. ROME, 9 Jan. Generaal Mazza seinde aan Minister Giolitti, dat nog zes levenden onder de puinhoopen vandaan zijn gehaald. De begraving der lijken wordt voortgezet. In de stad en de omgeving heerschte volmaakte orde, alleen zijn enkele personen wegens diefstal in hech tenis genomen,. De brandweer uit Bologna en Imole heeft de brand kast van een vermogend man opgegraven, die hun daar voor 6000 Lires schonk, welk bedrag zij aan het nationaal hulpcomité hebben overgedragen. Particulieren kunnen thans vergunning krijgen, onder toezicht van de troepen naar hun eigendom te graven. Van alle huizen te Messina is volgens minister Ber- tolini slechts een blijven staan. Dit behoort aan een geneesheer, wien sedert jaren de mogelijkheid eenef aardbeving steeds door't hoofd speelde. Op een breed fondament had hij zijn huis uit gewapend cement op getrokken; het was van slechts een verdieping en door ijzeren banden omgeven. De hevige schokken konden dit huis niet omver krijgen; het heeft slechts enkele kleine scheuren. Natuurlijk zou dit stelsel te kostbaar worden voor een geheele stad, maar er bestaat toch misschien wel een middenweg tusscben het bouwen van huizen die volkomen tegen alles bestand zijn en den teg-enwoor- digen Italiaanschen bouwtrant, waarbij de zware gevel als het ware tegen het huis aangeplakt zit. I Er wordt thans een levendige strijd gevoerd tus- schen lieden, die meenen alleen in houten huizen de oplossing te zien naar Japansch voorbeeld en diegenen, die veiliger terreinen willen zoeken. In het algemeen zijn er thans voor den herbouw drie plan nen. Dezen willen, dat Catania den eersten stap zal doen om een nieuwe voorstad met den naam Messina te stichten en die allereerst bevolkt zou worden met de overlevenden der ramp. Minister Orlando schijnt alles aan particulier initiatief te willen overlaten, mits dat gesteund wordt door kredieten op langen termijn. En de meest geestdriftigen verlangen, dat het oude Messina zoo spoedig mogelijk herbouwd zal worden, een plan waarvoor het senaatslid Fodaro het idee heeft geopperd van een groote internationale bijeenkomst. Een Siciliaansch blad verlangt dat de Staat daarvoor 600 millioen lire zal offeren. Gemeente SCHAGEN. Ingecshreven van 1012 Januari 1909. Geboren: Arie, z. v. Jan Plakman en van Antje Groet. Overleden: Margaretha Maria Bleeker, oud 1 jaar, d. v. Petrus Josephus Bleeker en van Agatha Meiten. Halve Stuiversvereeniging. De afd. Schagen van de Halve Stuiversvereeniging voor on- en minvermogende lijders aan vallende ziekte, telde op 1 Jan. jl. 55 leden. De afd. droeg in het 4e kwartaal van 1908 f 28.80 af. De vereeniging telde op 1 Jan. 1909 228 afdeelingen met 13752 leden. In den loop van 1908 werden 19 nieuwe afdeelingen opgericht. De ontvangsten der Hoofdvereeniging bedroegen in 1908 7276,14%. Broek op Langen dijk 11 Januari 1909. Roode kooi f 6 50 a f 15.50 Oelo kool f 5 - a f 11.50 Witte kool f 7- af 17.50 Uien f 3.70 a f 8.80 Nieuw Leven. Station IVoord-Scharwoude. 9 Januari 1909. Roode kool f15.—a f 16.— per 100 stuks. Roode kool 2o srt. f 18,a f 14,— Kleinere f 6,— a f 11,— Gele kool f 10.50 a f 11.50 Gele kool 2e srt. f 8,50 a f 10,— Kleinere f 4.— a f 7,50 Deensche Witte f 16 af 17.— Kleinere f7.— af 14.— Uien f 3.70 a f 3.80 per baal. 11 Januari. Roode kool f15.—a f 16.50 per 100 stuks Roode kool 2e srt. f12.— af 14.50 Kleinere f 6.— a f 11.— Gele kool f 11.a f 11.50 Gele kool 2e srt. f 9.— a f10, Kleinere f 4. a f 7.50 Deensche Witte f 16.—af 17.50 Kleinere f 7.— a 14.— Uien f 3,70 a f 3,85 per 50 K.G. Alkmaar, 11 Jan. 1908. 8 Koeien en ossen f 140.—a 260.—47 vette kalveren f 40.a 96.—, per Ned. P. f 0.85 a 1.30 nuch tere idem f 8.— a 20.—, magere schapen f a 182 vette id. f 20.— a 28.25, 297 vette varkens f 0.42 a 0.48 per P., 39 magere idem f 16.— a f 20.— PURMEREND. 12 Jan. Kaas. Aanvoer 53 stapels kleine, f 30,50 per 50 K.G. Boter. Aanvoer 940 K.G., prijs f 1,45 a f 1,50, gemiddeld f 1,47% per K.G. Vee. 313, waaronder zijn 208 vette en 9 stieren, 21 paar den f 50 a f 2 60. 91 vette kalveren f 0.75 a f 0.95 per K.G., handel matig. 205 nuchtere dito, f 11 a f 29 per stuk, 389 vette varkens f44 a 48 ct. per K.G., 44 ma gere dito, f 14 a f 23 per stuk. 105 biggen f 5 a f 9 per stuk. 2536 schapen en lammeren. 10 zak peren f 2.50 a f 3.60 zak appelen f 1.50 a f 2 per zak. Eieren. Kip- f 5.25 a f 6.25, eend- per 100 stuks, vette koeien prijshoudend, handel matig f 0,60 a 0.72 per K.G. Gelden koeien prijshoudend, handel matig, f 110 a f 160 per stuk. Melkkoeien, .prijshoudend, handel matig, f 150 5 f 240 per stuk. Nuchtere kalveren, prijshoudend, handel vlug. Vette varkens, prijshoudend, handel vlug. Magere varkens en biggen, prijshoudend, handel stug. Vette schapen, prijshoudend, handel stug, f 20 5 f 28 per stuk. Lammeren, prijshoudend, handel stug, f 14 f 20 per stuk.

Schager Courant | 1909 | | pagina 3