Binnenlandsch Nieuws. Dinsdag 2 Februari 1909. ö3ste Jaargang. No. 4 444 Bureau SCHAGEN, Laan D 4. Uitgevers: TRAPAfiAM Co. Alttitti Nieuis- AimMit- lal Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Intcrc. Tclephoon No. 20. Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van t tot 5 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit één blad. Dirkshorn. Vrijdagavond vergaderde alhier de afdeeling Haren karspel van Het Witte Kruis. Als gewoonlijk waren er zeer weinig bezoekers: slechts 17. Opening der vergadering door den voorzitter, den heer F. Sinninghe Damste, voorlezing door den secre taris, den heer E. Meijer Drees, van de notulen, en toen aan 't werk. Eerst de rekening over 1908. De heeren C. Nierop en A, Kistemaker, daartoe door den voorzitter uitgenoodigd nemen op zich haar na te zien en te vergelijken met de bijbehoorende stukken. Uit de rekening blijkt dat er is uitgegeven 656.84, terwijl de inkomsten bedra gen hebben 548.37%, zoodat er een nadeelig saldo is van t 108.46%. De commissie van onderzoek vindt alles in orde en adviseert tot goedkeuring der rekening, 'twelk geschiedt. 't Verslag over den toestand der afdeeling. De secretaris herinnert in zijn verslag allereerst aan het optreden van den nieuwen voorzitter, den heer F. Sinninghe Damste, in plaats van den heer J. Swan, die bij zijn periodieke aftreding verzocht had een an deren voorzitter te kiezen. Van de oprichting der afdee ling af was de heer Swan haar voorzitter geweest en als bewijs van erkentelijkheid was hem het eerevoor zitterschap opgedragen, 't Aantal leden groeide aan van 278 tot 291. 't Gemeentebestuur schonk 75 subsidie; de eerste donateur der afdeeling kon geboekt wor den; gevaarlijke besmettelijke ziekten deden zich in de gemeente niet voor. De afdeeling werd lid van de Noordhollandsche vereeniging tot bestrijding van tuber culose en schafte een tweede ligtent aan; behalve de uitgaaf hiervoor werd de kas gedrukt door den aankoop van verschillende andere voorwerpen. Een pleegzuster verleende gedurende 25 dagen haar zeer gewaardeerde hulp bij een zwaren zieke. Den secretaris wordt dank gezegd voor zijn verslag. Volgt het verslag van den magazijnmeester, den heer L Reuvers over 't gebruik van 't magazijn. Aan verschillende personen werden in 't geheel 138 voorwerpen in bruikleen gegeven; de magazijnmeester klaagt zeer over de onzindelijkheid van veel, dat terug gebracht wordt; 't wordt er de laatste jaren niet beter op; dan komen er meermalen windkussens terug, onbruikbaar gemaakt doordien ze werden gebruikt als zitkussens op gewone rieten stoelen, 't Verslag geeft aanleiding tot onverkwikkelijke discussies in hoofdzaak gevoerd tusschen geneesheer-adviseur en magazijn meester, ten slotte wordt den magazijnmeester dank ge zegd voor zijn verslag. Aan de orde kwam nu de Begrooting voor 1909, zoo als die voorloopig door 't Bestuur was opgemaakt. Zij werd onveranderd vastgesteld op een bedrag aan inkomsten en uitgaven van 515, met een post van 3,17% voor onvoorziene uitgaven. Aan 't Gemeente bestuur zal een subsidie gevraagd worden van 100 tot dekking van 't tekort op de rekening van 1908. Verkiezing van bestuursleden in plaats van de aftre dende en niet herkiesbare leden, de heeren F. Berk houwer, J. Veldman en J. Wartenhorst. Gekozen wor den de heeren C. Nierop, J. Dam en G. Kuiper; beide eerstgenoemden nemen hun benoeming aan, de heer Kuiper, die niet aanwezig is, zal met zijn benoeming in kennis worden gesteld. j De voorzitter, die 't vorig jaar op zich genomen heeft voor een jaar die functie te vervullen, zegt, dat er nu nog een voorzitter dient gekozen te worden; hij wenscht niet voor een herbenoeming in aanmer king te komen en legt den hamer neer. Van alle kan- ten komt men er tegen op, dat dit laatste geschiedt nog voor de werkzaamheden afgeloopen zijn, en on- der hernieuwd presidium van den heer Sinninghe Dam- ste gaat men over tot verkiezing van een voorzitter en niet bij eerste stemming is men daarmee klaar; na veel geneemt ten slotte de heer A. Blad het voorzitterschap voor een jaar op zich. Hierna wordt nog als bestuurslid in plaats van den heer Sinninghe Damste gekozen de heer C. Wink, die deze benoeming op zich neemt. Uit de rondvraag stippen wij nog 't volgende aan: Verschillende vragen omtrent de windkussens wor den gedaan en beantwoord. Op voorstel van den heer Blad zal door 't bestuur in overweging genomen wor den bij ernstige ziektegevallen borden te plaatsen van „stapvoets rijden". De heer Reuvers wil in 't vervolg de leden niet meer per convocatiebriefje, maar door middel van aanplakbiljetten aan de borden ter verga dering oproepen. Zal in een bestuursvergadering behan deld worden. Hierna sluiting. Dirkshorn. Algemeene vergadering van de vereeniging „Door Ons Voor Ons" te Harenkarspel, gehouden op Zater dagavond in het cafe van den heer L. Wink te Dirks horn. Voorzitter de heer C. Nierop. De vergadering, ondanks het ruwe weer door circa 70 leden bijgewoond, wordt met een opgewekt woord geopend, de notulen worden gelezen en goedgekeurd. De werkzaamheden voor dezen avond bestaan uit verschillende verkiezingen, bij reglement voorgeschre ven. benevens de herziening van 't reglement, die noo dig geoordeeld is, om meerdere wijzigingen, welke vroeger zijn aangebracht met dit reglement in over eenstemming te brengen. Ie. Verkiezing van een bestuurslid. (Aftredend de beer A. Kistemaker, herkiesbaar). Herkozen wordt de heer A. Kistemaker. die zijn benoeming aanneemt. 2e. Verkiezing van een Commissaris. (Aftredend de heer A. van Ophem, herkiesbaar.) Herkozen wordt de heer A. van Ophem, wien kennis zal worden gegeven van zijn benoeming. 3e. Voorstel van 't bestuur om voor de wijk Waar land nog een Commissaris te benoemen; met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen en vervolgens tot Commissaris voor Waarland en Omstreken geko zen de heer Jb. de Jong. aan wien mededeeling van zijn benoeming zal worden gedaan. 4e. Verkiezing van een Commissaris in plaats van den heer A. Blad, die deze betrekking niet langer kan vervullen. Gekozen wordt de heer J. Molenaar Pz. Hem zal bericht gezonden worden De herziening van 't reglement der vereeniging nam een paar uren in beslag, al werd er ook slechts hier en daar een minder belangrijke verandering in enkele der ruim 30 artikelen aangebracht. De voornaamste zijn misschien wel die, waarin bepaald wordt dat in 't vervolg de rekening zal onderzocht worden door een commissie van drie leden, door de algemeene verga dering te kiezen en waarvan de meerderheid moet be staan uit gewone leden, de minderheid uit donateurs, en de verhooging van de vergoeding aan secretaris en penningmeester. Eerstgenoemde ontvangt in 't vervolg X 20, de laatste 30 per jaar. Slechts enkelen ver klaarden zich hiertegen. Bij de rondvraag werd door een der leden in over weging gegeven om, waar zoo'n groote som aan kas geld aanwezig is, iden leden, bij; 't einde van 't jaar eenige tegemoetkoming te geven door 't niet invorde ren van contributie gedurende een of meer weken, in geval bleek dat men een gunstig jaar had gehad, 't Bestuur achtte het voorzichtigheidshalve niet geraden hiertoe over te gaan. Nu heeft de vereeniging nog maar weinig bejaarde leden, doch dit verandert met der tijd en zal meer uitgaven ten gevolge hebben. De voor- steller ging er daarom ook niet verder op in. Bij 't sluiten der vergadering dankte de voorzitter recht hartelijk de opgelcomenen voor de aangename wijze waarop men bijeen was geweest, voor de kalmte der discussien, voor de groote belangstelling in de zaken, die er te behandelen waren. Een etmaal op een ijsschots in de Zuiderzee Een van de gisteren door de postboot Havelaar ge- I redde visschers vertelt aan de Zwolsche Courant: s Middags om half twee gonge we 't ijs op voor i de haven van Elburg. D'er waren d'r een heele boel I spieringvisscherslui. 't Zal zoo omtrent vijf uur ge weest zijn, toen wij aan de touwtjes van nette zage dat er werking in 't ijs kwam. Nou ware we niet zoo i ei an wal, omdat ik altijd nog al voorzichtig ben, maar het was eb, en dan is 't gevaarlijk, en daarom liepe we dadelijk terug. En jawel hoor, we konde d r al niet eens meer af-komme. Toen zei ik we motte een stuk afhakke en daii daarop terugvare Nou, toen we dat scholletje klaar hadden, spronge dr waarachtig wel vijftien kerels tegelijk op en 'de sleden waren er ook nog op, van die zware sleden van een paar honderd kilo, dus dat brak he, we wa ren haast verzope. Toen waren we al te ver, om er nog met scholletje varen te kenne komme. Daar gmge we. We waren er met z'n achttienen op vijf tien Harderwiekers en wij drieën uit Elburg. En wij liepe maar hard en sloege elkander, en speulden krij gertje, net als kleine kinderen, om maar warm te blijve he, want 't was merakel koud, en d'r was aardig wimf ook. De schol was langer dan breed, 'n uur in den omtrek, dus daar konne we genoeg op loope en doen, he. En we zwaaiden met 't lich maar 't gaf niks. Eten hadde we niet veul bij ons, alleen een paar snee brood en wat spiering, want we ware van plan geweest om 10 uur weer huisopgaan te gaan. Maar we hadde toch geen trek. Toen hebbe we de vier sleden op mekander gezet, en de jongkerels zijn daar wat in gaan maffe, en wij kropen er om den wind dan achter, maar elk oogenblik mosten we wijder opschuiven, want 't ijs werkte telkens nog. We had den ook 'n kompas en dat hield ik dan wel eens voor een wak en dan zei ik: „kijk, we drijve te rug om hullie blij te make he, dat ze niet zoo benauwd zouden worre, maar ze waren wel wijzer, ze zagge 't ook wel. We dréve noordwestelijk uit'. God man, wat 'n nachie werd dat. Wij liepe maar en we sloegen om warm te worden, 't Was lichte maan, maar wat gaf 't, wat zou je er hebben kenne zien. Och, as je eens wist wat ik niet geprakkezeerd heb. Hannes, Hannes, zei ik, mo je nou nog ver zuipen, nou je al zestig jaar ben. Vader, zei m'n zoon, kriet je? wil ilr me uittrekken? Mo-je nog wat goed? Ja, hij dacht maar an z'n vader. Hij kan d r ook beter tegen, he? Hij het meer warmte in z'n jonge lijf. As je eens wist, wat ik niet geprakke zeerd heb. En toe 's morgens toen dreef er al maar van dat ijs tegen onze schol aan, en toe woue de Harderwie kers gaan schaatsenloopen. Maar ik, as ouwe man, ik zei nee, verzuipen wil ik niet. Hoe is t' met sehaatseloope, he, je wil op gladde baantjes rije en dat is juistement het gevaarlijkste. Nee, ik zei, ik I doe d'r niet an mee. En toe hebben ze naar mij as ouwe man geluisterd. Anders waren ze d'r vast ge weest, hoor. Pas tegen de middag hebben we getoeter gehoord. We waren juist van plan wat spiering te bakken op een vuurtje van een slee gestookt. Toe zei ik jon- ges hou je stil, tot ik weet, van wat voor kant of dat getoeter komp. En toe zijne we in die richting geloope, en daar ha-je waarachtig de Havelaar. Nou, toe ware we binne, he? Och, ik had wel gedoch, datte we d'r nog of zou den komme. Ik had al tege de jognes gezegd, je zei zien, dat Elburg ons wel komp helpe, omdat die Harderwiekers zoo'n drukte hadde over Harderwijk. Nou op de boot hebbe 'e 't ook gezegd, dat Elburg 't zoo mooi had gedaan. En in Kampe daar ware ze ook effectief hartélijk, hoor. Ja, Elburg het z'n eige mooi gehouwe hoor. Mo je begrijpe, dat een van die manne, die ons kwamme zoeke en 's nachts op schaatse naar Kampe ginge, had den vorigen nacht ook zelf al in een wak koppieonder gelege, maar hij ging dadelijk hoor. En me broer in Elburg, die wou met z'n ouwe schuit door 't ijs gaan, op de zoek, en wel honderd man bode zicli toon an. Dat hebbe ons allemaal die Elburgers verteld. Nou daar zijne we weer, en nou gaan we morge weer spieringvissche. Jammer, dat die nette nou weg zijn" Kwade praktijken bij de keuring van lotelingen. Sinds een paar jaar worden de lotelingen tegen den tijd van de keuring bij den militieraad ingevolge mini- sterieele aanschrijvingen er tegen gewaarschuwd, zich in. verbinding te stellen met personen, die hun voor spiegelen, dat zij tegen betaling van een som gelds kunnen bevorderen, dat de lotelingen ongeschikt voor den dienst worden verklaard. Bij die waarschuwingen wordt herinnerd aan het bepaalde bij art. 206 van het Wetboek van Strafrecht, dat met straf bedreigt hem, die zich opzettelijk voor den dienst bij de militie on geschikt maakt of laat maken, of die een ander op diens verzoek opzettelijk voor dien dienst ongeschikt maakt. Vooral in de noordelijke provinciën, in het bij zonder in de provincie Groningen, moeten de bedoelde praktijken in de laatste jaren zijn voorgekomen, Een persoon of firma, die zich daarmede bezig schijnt te houden, moet hier en daar agenten gevestigd hebben. Onlangs, toen de zaak in de Tweede Kamer ter sprake werd gebracht, verklaarde de minister van oorlog, dat de justitie een scherp onderzoek had ingesteld, doch dat dit tot niets had geleid, daar men geen vat kon krijgen op de menschen, die zich met die praktijken ophouden. Naar wij van deskundige zijde hoorden, is het zoo goed als uitgesloten, dat iemand zich werkelijk voor den dienst ongeschikt kan maken, zonder het eene of andere lichaamsdeel zwaar te beleedigen of wel zijn gezondheid in gevaar te brengen. Dit laatste zal ech ter voor de personen, die den lotelingen hulp of voor lichting aanbieden, ook niet noodig zijn. Het is name lijk zeer wel mogelijk, dat iemand iets, dat volkomen onschadelijk is, inneemt en toch wordt afgekeurd. De afkeuring zal dan geen gevolg zijn van het aange wende middel, maar niettemin den loteling in den waan brengen, dat het wel zoo is. Het schijnt vrij vaak voor te komen, dat iemand wordt afgekeurd wegens een gebrek, waarvan hiji zich' niets bewust is, dat hem tot aan de keuring nog niet had gehinderd en hem misschien in zijn gewone werk ook nooit zal hinderen. Vooral bij de jongste keurin gen, waarbij de lotelingen, waarschijnlijk tengevolge van nieuwe bepalingen of aanschrijvingen, aan een uit gebreid onderzoek werden onderworpen, moeten bij nog al vele lotelingen gebreken zijn gevonden, die zij niet hadden opgegeven. Zulke gevallen kunnen het volksgeloof in de hand werken, dat er werkelijk iets aan kan worden gedaan, om afgekeurd te worden, zonder met een gebrek be hept te zijn. Zooals wij; vernamen, hebben de bedoelde adviseurs zich ook nu weer niet onbetuigd gelaten, doch wij hoorden niet, dat er bepaalde middelen werden toe gediend of aanbevolen. Zij schijnen den lotelingen of hun ouders slechts voor te houden, dat, als deze maar een som gelds betalen, door hen wordt gezorgd, dat de zaak in orde komt. En zoo vestigen zij den indruk, al zullen zij het ook niet ronduit zeggen, dat zij in relatie staan met de geneeskundigen, die het onderzoek bij den militieraad verrichten (een burgerdokter en een officier van gezondheid) en dat zij bij dezen, hetzij door een goed woord, hetzij door omkooping, de af keuring van hun cliënt weten klaar te krijgen. Wat zij, ook al met vrees voor de gevolgen, hietoe geen enkele poging doen, valt te begrijpen, doch wordt de loteling afgekeurd, dan wordt toch licht gedacht, dat de afkeuring aan verkregen hulp is te danken. Nog een andere manier van hulpverleening is deze, dat de bedoelde tusscljenpersonen een arts uitnoo- digen, den loteling aan een nauwkeurig onderzoek te onderwerpen, om te weten te komen, of hem iets man keert, wat dan bij den militieraad opgegeven zou kun nen worden. In zulk een vooronderzoek steekt op zich zelf geen kwaad. Blijkt het, dat de loteling inderdaad een gebrek heeft, dan kan dit, als het bij den militie raad wordt opgegeven, het onderzoek van de doktoren, die bij dat college dienst doen, vergemakkelijken. Bo vendien heeft deze manier van RandeLen nog dit voor, dat daardoor wordt voorkomen, dat de lotelingen, die zich van geen gebrek bewust zijn, worden ingelijfd en na korten tijd ongeschikt bevonden en weer ont slagen worden, waardoor een ander eenigen tijd later moet invallen. Doch er is voor een dergelijk vooronder zoek geen tusschenkomst van een derde noodig; dit brengt maar overbodige kosten mede. Meestal wordt overeengekomen, dat bij goedkeu ring niets, doch bij afkeuring van 50 tot 150 gulden verschuldigd is. Het kwaad, dat in de geschetste bedreigingen schuilt, zal en dit is gelukkig in den regel geen ander éffect hebben, dan dat den loteling of zijn ouders een som gelds uit den zak wordt geklopt; op den uitslag der officieele keuring zal het naar alle waar schijnlijkheid slechts hoogst zelden invloed kunnen hebben. Wieringen. Zaterdagmorgen nam de heer S. de Vries, hoofd der O. L. School te Hippolytushoef afscheid van zijne leerlingen. Bij monde van den jongenheer Ritske Bax werd den heer De Vries dank gezegd voor het geno ten onderwijs en hem het beste toegewenscht in zijne nieuwe standplaats Landsmeer. Zichtbaar aangedaan verliet de heer De Vries zijne klasse, Wieringen mist in hem een flink hoofd der school, die in de jaren van zijn werken alhier de liefde zijner leerlingen en de achting der ouders wist te verwer ven. Wieringen. Als eene zeldzaamheid kunnen wij melden, dat in de schuur van den landbouwer C. Russelman reeds een spreeuwennest is gevonden met twee eitjes. Het vrouwtje toont zich in het geheel niet schuw en is zeer bezorgd voor haar legsel. Hoogwoud. De vorige woek hield het Onderlinge Veefonds van Hoog- en Aartswoud en Opmeer ten huize van den heer A. Breed eene lalgemoene vergadering. Volgens het uitgebreid jaarverslag hadden de kosten over 1908 bedragen f 1.75 per koe met inbegrip Van 5 cents voor de reservekas. Het aantal deelnemers bedroeg 55 met 640 koeien. De vergoeding Voor een gestorven koe zal bedragen van 1 Januari tot 30 Juni f 115 en van 1 Juli 31 December f 105, plus de waarde der koe. De heer Jb. Steur te Opmeer werd gekozen tot keurmeester en lot hulpbode werd gekozen de heer Jn. Koeten Jnz. te Aartswoud. Winkel. Het departement Winkel van de Maatschappij' tot Nut van 't Algemeen, zal op Maandag 8 Februari a.s. zijn laatste bijeenkomst houden dezen winter voor le den met dames en geintroduoeerden. Muzikale en litteraire voordrachten (waaronder zang en comediespel) zullen ten beste worden gegeven. Winkel. Voor de Nationale Militie lichting 1910, zijn in de maand Januari 11 jongelieden ingeschreven. Anna Paulowna. Aan het postkantoor alhier en de daaronder res- sorteerende hulppostkantoren we ra gedurende de maand Januari 1909 ingelegd f 7132.36 en terugbetaald •f 3768.33. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 835. Oude Niedorp. Over de afgeloopen 3 maanden, is de omslag vani het veefonds alhier bepaald op 0.03 p.Ct. Dit is ge middeld f 0.50 per verzekerd rund. Gedurende dat tijd vak waren verzekerd 682 runderen, waarvan er 4 wer den afgekeurd. St. Maarten. Aan het Hulppostkantoor alhier werden gedurende de maand Januari behandeld 50 inlagen voor de Rijks postspaarbank tot een bedrag van f 943.55. Terugber taald werden in 13 aanvragen f 735.98. Petten. In klè afgeloopen week zijn aan de Pettenerkluft schapen van verschillende eigenaars door honden ver scheurd. De politie heeft tot nog toe te vergeefs on derzoek gedaan naar de eigenaars der honden. Barsingerhorn. Als wijkverpleegster van Kring V (Barsingerhorn en Winkel) is benoemd zuster Cl. de Zeeuw, gediplomeerd I zieken- en kraamvrouwenverpleegster te Amsterdam. Barsingerhorn. j De opbrengst door het Comité voor het huldeblijk aan H. M. de Koningin, in de Gemeente Barsinger horn, is f 58.50. Wieringen. De heer Ds. H. Bax alhier, staat no. 2 van het drietal als predikant bij de Ned. Herv. Kerk te West- zaan. Breezand. Zaterdag heeft, men zegt door onvoorzichtigheid van den kapitein, de boot van den heer Bosman, dten ket- i ting van 't pont aan de Kooi stuk gevaren, zoodat het overzetten met de grootste moeite gepaard gaat. Hoogwoud. De door B. en Wi. in overleg met den districts schoolopziener opgemaakte voordracht voor Hoofd der School aan de O. L. school in de Weere, bestaat (in alph. volgorde) uit de heeren E. H. Leenderts te Rot terdam, J. Schaper te Oudewater, P. Tromp te War- menhuizen en Joh. van de Wiel te 's-Hertogenbosch'. Hoogwoud. Woensdagavond a.s. zal ten huize van den heer O. Schermer eene buitengewone vergadering worden ge- houden van [het Dep. Hoogwoud der Maatschappij tot j Nut van 't Algemeen, alwaar dan zullen optreden de heer en mevrouw Bigot. Hoogwoud. De heer H. de Boer alhier behaalde dezer dögen te Utrecht bij; een aldaar gehouden kolfwedstrijd den 1 lsten prijs met 144 punten. Aartswoud. Tot diaken der Ned. Ilerv. Kerk alhier is met 12 stemmen gekozen de heer Jn. Koeten Jnz. Jr. aldaar. Op zijn tegencandidaat den heer A. Jonker varen 7 stemmen uitgebracht. Aartswoud. Zondag den 14 Februari a.s. zal de tooneelwedstrijd plaats hebben, welke door onze Rederijkerskamer is uitgeschreven. Aan den wedstrijd zullen 3 kamers mede doen. Hoogwoud. De gewone jaarlijksche kindervoeding in de maan den Februari en Maart voor rekening der Diaconie der Ned. Herv. gemeente, zal dezer dagen weder be ginnen. Het aantal deelnemers bedraagt 16. Het Witte Kruis, Wieringen Algemeene vergadering gehouden op Zaterdag 30 Ja nuari, ten huize van den heer H. C. Engel. Aanwezig 80 leden De voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen en zegt zeer verheugd te zijn, dat de leden zoo talrijk zijn opgekomen, on danks het gure weer en meent hieruit te mogen af leiden, dat de afd. Wieringen van Het Witté Kruis niet. alleen in bloei toeneemt, maar ook in belangstel ling. De secretaris, de heer Berghuis, leest hierna de notulen, even als altijd zeer nauwkeurig en uitgebreid. Alvorens tot punt 2 der agenda over te gaan, deelt de voorzitter mede dat het in de jl. gehouden ver gadering gemaakte reglement, aan het hoofdbestuur is opgezonden en de volle godekeuring wegdroeg. In over weging werd echter gegeven hierop niet direct de ko ninklijke goedkeuring te vragen, daar het volgende jaar door het hoofdbestuur aan alle afdeelingen een con cept reglement zal worden aangeboden. Wordt goed gevonden Aan de orde is nu punt 2 der agenda en wel Reke ning en verantwoording van den penningmeester. Namens de commissie belast met nazien van ge noemde rekening, welke bestand uit de heeren Schuur man, Van Kalsbeek en 'M. Kaptein, verklaart de heer Van Kalsbeek, dat de rekening in volkomen orde is bevonden en een woord van dank aan den penning meester voor zijn nauwkeurige en accurate boeking wel verdiend is. De ontvangsten hebben bedragen f 2629.18%, de uit gaven 2622,15%, het batig saldo bedraagt dus 7.03. De voorzitter zegt dat op het gebouw reeds 't 300 is afgelost, dat is dus een heel mooi begin.

Schager Courant | 1909 | | pagina 1