1SS1L, een Huishoudster, een net Woonhuis u Damséance, TRAPMAN Co., Ii lste klas Coupeur, )I J. H. SCHENE, Burgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws, Nagekomen berichteu. ADVERTENTIEN. best Bouwland. te WElfCEL, met Boomgaard en Weiland, te Winkel, Idhim op den 22sten Mrnari 1909 Prijzen scherp concurreerend. Willem, Arijaantje Francïs. gezeteld te HOOR N. Woensdag 17 Febr. '09, R. WAIBOER Pz., J. ZWART, of wed. zonder kinderen, Te Huur met Koolboet, wegens sterfgeval. Dinsdag 23 Februari '09, N oord-Holiandsch Landbouwcrediet. Uit de hand te koop, ZCFCB PGHèfl HOOffM, den heer' W. VIJV, op Vrijdag 12 Febr. a.s., te Amsterdam. M. Minnes te Wieringen. Uit de hand te koop vu 1UIU§1 vuu> J. H. B. BUTHFER, Het Arbeidscontract H. M. J. WATTEL. Hiermede bericht ik, dat ik mij in verbinding gesteld heb met een waardoor ik in staat ben HE ER EN- en KIN DER- KLEEDING te leverenwelke aan de hooffste eischen voldoet. Laagzijde SCHAGEN. <le maand terug te komen om den riks te halen. Tijgerjacht per spoortrein. We bevinden ons in een personentrein, ergens in de woudrijke streek in Oost-Java tusschen Kraksaan en Banjoewangi. Kr wordt gereden met een kalm vaar tje, zooals b.v. tusschen Amsterdam en Den Helder. De machinist ziet heel in de verte op de baan een groot kalf... meent hij. Reeds strekt zijn hand zich uit naar den handel van de stoomfluit om het arme diei te redden, zoo mogelijk. Maar... nog eens scherp uit gekeken het dier heeft zwarte strepen... het blijkt een pracht van een koningstijger te zijn. De stoomfluit wordt met rust gelaten maar de rem overgehaald... De trein stopt en machinist, het geweer in de hand, dat op de locomotief steeds geladen gereed staat, ach ter den tijger aan de rimboe in. Nieuwsgierige koppen uit de portieren. Vragen aan den stoker, die in de richting wijst, waar de machinist in de wildernis is verdwenen. Ada matjan!... Alle man nen voorzien van hulpwapens als daar zijn poken, bijlen wandelstokken, pajongs, pikoelans en achter den machi nist aan het bosch in. Dat duurt zoo een kwartiertje terwijl het stoomros non-actief staat te zuchten. Eindelijk verschijnt de sportlievende machinedrijver weder op de baan, hijgend van vermoeienis. Hij is al weg. Ja, dat hebben de anderen ook gemerkt, die achter eenvolgens mede terug keeren van het jachtterrein. Dan maar weer ingestapt en vooruit. Met tien minuten vertraging loopt de trein Banjoe- "wangi binnen Allen zijn welgemoed, niemand moppert. De sport boven alles. In de Rechtszaal Rechter, tot vrouw beschuldigd van dronkenschap: Je wordt veroordeeld tot vijf gulden boete! BeklaagdeMaar EdelAchtbare, ik bezit in de heele wereld geen vijf gulden. Rechter: Zoo! nu dan zal je twee dagen de gevan- .genis moeten ingaan. Dat komt er van; als je je geld niet verdronken hadt, dan hadt je nu je boete kun nen betalen! Gemeente BROEK OP LANGENDIJK. Ingeschreven gedurende de maand Januari 1909. Geboren: Simon ,z. v. Simon Goudsblom en Joh. de Wilde. Neeltje, d. v. Lourcns Vroegop en Aagje Blom. Cornelis, z. v. Jan Blom en Trijntje de Rui ter. Cornelis, z. v. Willem Hopman en Aagje Dek ker. Gehuwd: Cornelis Blokker en Immetje Kooij'. Hendrikus Niessink en Elisabeth Peper. Overleden: Arie Blokker, oud 80 jr., wedn. v. Trui tje Stam. Klaas Rus, oud 46 jr,, medn. v. Aaltje Keetman. Cornelis Blom Jnz., oud 11 dagen. Levenloos aangegeven dochter van Jan Biersteker en Grietje Rus. Bevorderd. De heer F. Koster, vroeger onderwijzer aan de -Openbare Lagere School alhier, thans te Pati (Ned.- Indië), is vandaar overgeplaatst als hoofd der school te Djoewana (Semarang). Staatspensionneering. Door de afdeeling Schagen van den Bond voor Staats pensionneering was op Dinsdag 9 Februari jl. in de concertzaal van den heer J. Vader Az. een propa ganda-avond uitgeschreven. En we kunnen hier dadelijk -achtervoegen dat hetdoel dat men zich voor oogen had gesteld met dezen avond, volkomen is bereikt. Het was met eenige toepasselijke woorden dat de beer G. H. Hulsman als voorzitter de bijeenkomst opende, eu hij deed dat bepaald .met genoegen, want de zaal was bijna geheel bezet. Er was werkelijk over de opkomst niet te klagen. Precies te acht uur nam de heer Frans Netscher, de welbekende pensioenman, het woord om propaganda te maken voor de beginselen van den Bond. Zijn onderwerp: Niemand meer oud en arm, werd door hem op welsprekende wijze behandeld. De bekende motieven werden aangevoerd, zeker, maar de heer Netscher deed dat op een wijze, die zijn gehoor geheel onder zijn invloed bracht. Het bewijs? Wel dat lag in het daverend applaus dat den redenaar loonde, maar nog meer in de mededeeling die de voorzitter later deed, dat 81 nieuwe leden tot de afdeeling waren toegetreden. Niets is er teveel gezegd nietwaar, toen l we dezen propaganda-avond geheel geslaagd noemden, i We verkamen, dat dit aantal zelfs tot 94 is ge stegen. Daartoe heeft ook niet weinig bijgedragen de Scha- ger Diiettanten-Tooneeiclub Animpa, die opvoerde een j drama: Te Laat. Dit stuk heeft tot strekking een pleidooi te houden voor Staatspensionneering, waar in de schrijver vrijwel is geslaagd. De leden der tooneel- club verdienen een pluimpje. Ze hebben het er kra nig afgebracht. Het gold hier een goed doel te bevor deren. en critiek blijft dus achterwege, maar in het algemeen mogen we dat toch wel even zeggen.. We gelooven wel dat het van onze afdeeling van den Bond mag worden verwacht, dat zij nogmaals zulk een propaganda-avond zal organiseeren, krachtig als de goede zaak er ditmaal mee is gediend geworden. Grasgewas Burghorn. Het grasgewas van den polder Burghorn, gelege^ aan den Middenweg van Zeegebuurte tot den West- frieschen dijk, werd heden verhuurd voor 50 gld. aan den heer W. Bijpost te St. Maarten. Gemeenteraad van Harenkarspel. Vergadering op heden Woensdag 10 Februari 1909, des morgens ten 10 uur. Afwezig de heer Groot wegens ongesteldheid. Voorzitter de heer Jb. Swan, Burgemeester. Na opening der vergadering volgt lezing en goedkeu- ring der notulen, nadat op verzoek van den heer Slot is Eangeteekend, dat hij de verhuring van het post kantoor per week niet geschikt acht. Hierna wordt overgegaan tot beëediging vaii het nieuw- gekozen raadslid den hr. J. Bakker. Deze legt in han den van den Voorzitter de voreischte eeden af, waar na een algemeen© felicitatie volgt. Voorzitter deelt mede, dat de suppletoire begrooting is goedgekeurd, dat de heer Ivoppedraaier met 1 Maart zijn functie als onderwijzer zal aanvaarden, dat de heer Spaans zijn benoeming tot Armvoogd heeft aan genomen en dat de firma Burger en Co. te Schagen een dankbetuiging had ingezonden. De verhuur van het Postkantoor aan den heer A. Smit wordt nu weer aan de orde gesteld en B. en W. handhaven hun voorstel, te verhuren op de oude voor waarden voor 4 jaar en tegen f 1.50 per week. I De heer Slot informeert of met de vaststelling van de huur er rekening mede is gehouden, dat de gemeen te verplicht is voor een verlicht, verwarmd en gemeu beld vertrek voor de telefoon te zorgen? Voorzitter: In 't geheel niet. Het salaris van Smit is daarvoor f 100, en op de vraag van den heer. Slot of dit bedrag noodig is ook met het oog op andere 1 gemeenten, acht voorzitter van zeer noodig. De heer Burger zegt dat de gemeente voor verwar ming en verlichting en meubileering moet zorgen, maar dat Smit er nooit om heeft gevraagd, Voorzitter zegt, dat Smit zelf inziet dat het post kantoor hem geschikt wordt verhuurd en ook daarom nooit op verwarming en verlichting heeft aangedron gen. En spr. gelooft dat als er verandering wordt ge bracht in de voorwaarden, dit niet direct voordeelig voor de gemeente zal worden. De heer Burger meent eveneens dat deze toestand een groot verschil teweeg brengt in de kwestie. Voorzitter meent evenwel, dat al heeft Smit nooit gevraagd, dat niet insluit dat dit nooit zal gebeuren. De heer Burger zou het wel wenschelijk vinden aan de huur van f 1.50 te verbinden de voorwaarde, dat. Smit voor verlichting enz. zal zorgen. De heer Weel wil op de oude voorwaarden verhuren. De heer Slot meent ook niet dat die bepaling noo dig is, want met Smit over de zaak sprekende was deze zelf ervan overtuigd dat de huur laag is. Hij zal dan ook wel nergens om vragen aan de gemeente. Spr. oordeelt het verder ook het meest wenschelijk, dat het postkantoor blijft waar het is en dat er voor een eventueele nieuwe vroedvrouw een woning ge bouwd wordt achter het postkantoor. De heer Burger is van meening, dat liet per weck verhuren voor Smit zeer bezwaarlijk is, spr. zal daar dan ook niet op blijven aandringen, maar wel, dut B. en W. in gedachten houden, dat voor een eventu eel nieuwe vroedvrouw een goede woning beschikbaar is in lvet centrum der gemeente. De vroedvrouw hier is benoemd te Ameland en zou daar heen kunnen gaan. Voorzitter gelooft, dat dil wel niet zal gebeuren, maar doet toezegging dat er voor een goede woning in de toekomst zal gezorgd worden. De heer Burger stelt nu voor om de voorwaarde van verwarming, verlichting, enz., in het huurcontract vast te leggen. De heer Zut wil dit liever niet, maar op denzelfden voet voortgaan. De heer Slot meent dat de zaak hetzelfde blijft. Maakt Smit straks den eisch van verlichtingen ver warming, dan verhoogt de gemeente de huur. De heer J. Bakker meent evenwel met dat ver schil, dat als Smit 4 jr. huur heeft, hij jeaan het touw heeft, en als hij het in zijn hoofd krijgt doet hij met je wat hij; wil. Het voorstel Burger wordt verworpen, alleen de hee- ren Burger en Bakker vóór, zoodat daarmee tevens is licsloten het huis op de oude voorwaarden te ver huren. Zooals Voorzitter meedeelt, was in de vorige zit ting bepaald de leeftijdsgrens van toelating van de schoolkinderen voor de school te Kerkebuurt te bren gen van 5 op 51/2 jaar. Daartegen was in de gemeente nogal oppositie gekomen, zoodat B. en Wi. nu in over leg met het Hoofd der school daar voorstellen, de banken wat op te schuiven, nog een 6-tal banken bij1 te plaatsen, de kinderen kunnen dan geplaatst en dus alles te laten zooals 't was Algemeen is men daarvoor en tevens wordt beslo ten aan den aannemer der andere nieuwe schoolban ken te vragen of hij deze 6 ook voor denzclfden prijs wil vervaardigen. Tot Armvoogd wordt, nadat Voorzitter had gezegd, dat B. en W. nog niet met een voordracht waren kun nen gereed komen, benoemd met 4 stemmen de heer ,1. Burger, die deze benoeming aanneemt. De heer J. Weel had 2 stemmen. Van het comité van het spoorplan Noordscharwoude Station, was een adres ingekomen met de vraag of de Raad zich hierover wilde uitspreken. De heer Burger voelt voor dit plan persoonlijk zeer veel en zou er gaarne aan willen bijdragen. Hij1 beeft er steeds al zijn best voor gedaan het venve zen lijkt te krijgen. Maar een groot deel der gemeente naren voelt voor dit plan niets en houdt het oog gevestigd op de Noordertram en een laadplaats te War- menhui7en. En daar een groot deel der gemeente naren, die het geld voor een dergelijk plan zullen moeten bijeenbrengen, er niets voor voelen, deinst spr. er voor terug pis lid van den gemeenteraad, zich voor een dergelijken steun te verklaren. De heer Weel verklaart zich er eveneens tegen. De heer Zut is een voorstander. Hij noemt het plan te Warmenhuizen iets waarvan maar een klein deel der gemeente kan profiteeren. dat van Noord scharwoude evenwel, waarvan de geheele gemeente kon genieten. De heer Slot wijst er op hoe vanwege den polder Schagerwaard weinig belangstelling wordt getoond. Dat is mee een eerste belanghebbende, laat die eerst eens toonen wat men wil, de gemeente, komt eerst in de 2de plaats. De heer Bijpost wijst op de gemeente Oudkarspel, ook daar heeft men zich nog niet uitgesproken. Laten wij eerst maar eens afwachten, wat men daar doet. Daar is men toch in de allereerste plaats belang hebbende. De heer Burger bepleit aanhoudipg van het adres en uit den wensch dat als de ingezetenen van Haren karspel voor dit spoorplan, NoordscharwoudeStation zijn, zij daarvan dan eens blijk geven in een adres aan den gemeenteraad. De andere heeren achten het beter het adres voor kennisgeving aan te nemen, wat dan ook geschiedt. Algemeen wordt goedgekeurd een bedrag van f 7.73 te voldoen uit den post voor onvoorziene uitgaven. Het indertijd genomen besluit om het raadhuis te ankeren zal nu spoedig worden uitgevoerd. Het werk zal worden aanbesteed. Bij de rondvraag vestigt de heer Zut de aandacht van den raad op het feit dat het zandhok bij de Smeu- gelbrug, dat eerst bij J. Bruin was gevestigd, maar doordat Kuiper dat had gemaakt voor f 4, terwijl Bruin f 5 eischte, daar weg moest en nu geplaatst was in het grinthok, moest worden voorzien van een deksel met slot. De jongens gooiden grint in het zand. Alge meen was men daarvoor. De heer Weel klaagt over het zandstrooien te Tuit- jehorn en Kerkebuurt, dat gebeurt slecht. De heer Burger vertelt hoe de zandstrooier aan den Kalverdijk, met strooien bezig, daarmee was opgehouden door een gebod dat het niet noodig was van een lid van het banbestuur. Spr. meent, waar dit zand strooien geschiedt vanwege de gemeente en ook be taald wordt, een lid van het banbestuur daar ook niets mede heeft te maken. Algemeen wordt dit beaamd en voorzitter zal alle zandstrooiers laten aanzeggen vooral te strooien als het glad is. De heer Bakker klaagt over het gevaarlijke, dat er gelegen is, in het op den wal halen van schuitjes. Spr. wenscht daarop politie-toezicht. Laatst is door een schuitje, dat met blik was beslagen en in de zon blikkerde, een paard en wagen op hol gegaan. Voorzitter belooft toezicht. De heer Bakker vraagt of voor een verzoek om een brug over de Ringsloot een request aan den raad moet worden ingezonden. Wórdt toestemmend beant- j woord. I Voorzitier deelt nu nog mede, dat 7 Maart a.s. zijn mandaat als Burgemeester eindigt. Spr. lieeft aan den Commissaris der Koningin ontslag gevraagd. De re denen zijn den leden bekend zegt Voorz., ik ben 75 jaar oud en de werkzaamheden hier tnoct ik aan jon- ger krachten overlaten. Het is van mij een geheel vrijrwillige daad, ik acht op mijn jaren hot oogenblik van heengaan gekomen. Hierna sluiting. Kaascontrolestation. Het Bestuur heeft nog op de Agenda van de Alge meene Vergadering van 22 Februari geplaatst het vol gende punt: Bespreking van de wenschelijkheid om naast de rubriek dagkaas, met minstens 40 pet. vet in de droge stof onder het gewone merk, in te stellen een nieuwe rubriek (onder een afzonderlijk merk) namelijk: kaas, welke uit volle melk is bereid en die tevens mins tens 45 pet. vet in de droge stof bevat. Geboren: Zoon van P. HONINGF. G. HONINGH-Amels. "Winte', 8 Februari 1909. Heden overleed na een geduldig", langdurig en ernstig lijden in den ouder dom van ruim 60 jaren, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Groot moeder, P. KOOIJ en Kinderen. Hoogwoud, 8 Februari 1909. Gevraagd (e Zaandam in een klein burgergezin, met twee meisjes van 7 9 jaar, wegens ernstige en mogelijk langdurige ziek e der vrouw, op des namiddags te half zes, in het RAADHUIS te Hoorn, ter behandeling fn vaststelling van een verslag van de berindingen en handelin gen der Commissie over het afjeloopen kalenderjaar. De Gezondheidscommissie voornoemd, Dr. i. L. VEES EN BOS. Voorzitter. A. A. HUIZENGA, Sectetaris. Een koopman, weluwnaar alleec, vraagt niet bereden de 45 55 jaar, F.G. Zon der goede getuigen niet aan te melden. Aanmeldingen liefst des Zondags van 9 tot 12 uur, bij J. BROUWER, Fnidsen 115, Alkmaar. Moerbeek (N.-Niedorp). beveelt zich beleefd aan voor het leveren van alle soorten Ondergeloikendo biach: bij doze, at hij O- heeft aangeschaft, ingericht naar de eischen des tijde. Beleefd aanbevelend, „Korenbeurs", ANNA PAULOWNA. liefst tusschen 24—30 jaar, die genegen is het huishonden waar te nemen, in dienst treden begin Maart. Brieven onder letter K Bureau van dit blad. voorzien van BRONGAS en een BOET j voor Veestalling, met 65 Bnees Te bevragen bij G. NIEUWENHUIJS te Schagerwaard. De Notaris ABRAHAM SLOOS, resi- deerende te Winkel, is voornemens na bekomen rechterlijke machtiging op des avonds te 7 ure, in het Koffishnis vnn den Heer A. WIT, aldaar, in het I openbaar te verkoopen I. te WINKEL in het ZAND, Kadaster Sectie B, Nos. 412, 690 en 207, samen groot 1 19.40 Hektaren, en der Firma A. HOBBEL. Vraagt Prijscourant en Monster. i r^rvenpui om TAtfo ^™^»NTl?.TTWlü lldui Wil 11U111UV11 guiuvii, geheel geplaatst en volgestort. De Vennootschap verleent credieten, nemt gelden in deposito, koopt en ver koopt eflecten, en coupons, sluit belee ningen en prolongatiëD, en verricht ver der alle werkzaamheden, tot het kassiers- vak behoorende. Het kantoor van den heer J. v. fl. Maaten, AGENT voor SCHAGEN en Omstreken, zal aldaar gehouden worden a. d. Laan I> 68, iederen werkdag van des voorm. O tot 's nam. 1 uur. De Directeur J. F. MOENS. op don besten stand van een welvarend protestantsch dorp in Noord-Holland een best beklante Glas, Porselein en Aardewerk. Te bevragen onder lett. 8, Bureau van deze Courant. in denOOSTEKPOLDERonderNIEUWE j NIEDORP, Kadastsr Sectie B. No. 485, 486, 80, 81, 628, 629 en 630, samen groot 2.73 80 Hektaren. Het land is zeer geschikt voor bollen- culfuur. Alles voor eigen gebruik. Eigendom van Mej. de Weduwe P. WIT Janszoon en Kinderen. Nadere informatiën bij genoemden Notaris. te geven do r van Hoogwoud, op do bovenzaal van den heer MOEJES 's avonds 6 uur. Bord en schijven zoo mogelijk mede te brengen. ENZ., bij de Inlichtingen bij den AGENT Scheeps-hypothöken rente °/0. groot 25 aren. Te bevragen bij den bewoner F. A. TAUBER te Oude Niedorp. Bouwkundige te WINKEL, is voornemens aan te besteden: Het Bouwen van twee BURGER WOONHUIZEN en een WERK PLAATS op een terrein, gelegen in de G e m. Blokker, voor reke- niog van de Gebr. LANGE, aldaar. Bestek en teekenicg zijn vanaf den lOn Februari a.s. verkrijgbaar h f 1.25 per stel, bij voornoemden Bouwkundige. Zie verder bestek en voorwaarden. Bij ondergeteekenden is voorradig voor een ieder duidelijk uiteengezet door Prijs25cent. Aanbevelend, LAAN, SCHAGEN.

Schager Courant | 1909 | | pagina 3