een Huishoudster, een Kaasmaker, een vast Werkman, „lesdraÉ naakt Hf een flinke Dienstbode, een Meisje, een Boerendienstbode, 1. Onschuld Zegepraalt. Plaatselijk Nieuws. ADVERTENTIEN. Gevraagd, voor Boerenbedrijf een Jongen Jan Kooij, Jan Bruin Lz., Al der t Keezer, Er biedt zich aan Gevraagd, Gevraagd Terstond gevraagd: Gevraagd met L Mei Gevraagd met Mei: Gevraagd: te 't Zand (gerat. Zijpe), Zondag 21 Februari' 0J. 2. De Chocolade-Meeting Na afloop Vrij Bal. Aardbeving in Italië. REGG10 UI CALABRIA, 13 Februari. Hedenavond te S uur 20 werd hier een zeer hevige golfvormige aard- stoot gevoeld, die verscheiden seconden aanhield. De verschrikte bevolking vluchtte uit de barakken. Vulkanische uitbarsting in Mexico. MEXICO, 13 Febr. Er heeft een uitbarsting plaats gehad vaii den Collnia-vulkaan in den staat Jalisco, die gepaard ging niet sterke detonaties. De vulkaan wierp massa's heet zand uit, waardoor alles wat rond om op het veld stond, werd vernield. .Menschenlevens vallen niet te betreuren. „Forest Castle" vergaan. BREST, 13 Februari. Door het semaphore-station wordt gemeld, dat een Engelsch schip, waarvan de naam onbekend was, gisteravond 5 uur gezonken is, in den mist, na tegen de rots Vandree bij Ouessant te zijn gestooten. Negen man der equipage zijn verdron ken. Een loodsboot sleepte een der booten van het stoomschip aan land, waarin de overblijvenden zich bevonden. Twee sleepbooten werden uitgezonden naai de plaats van de ramp; zij vonden geen spoor meer van het gezonken vaartuig. Een later bericht meldt, dat dit stoomschip de Forest Castle was, van New-Castle, op reis van Bilbao naar Rotterdam, geladen met erts. Het verging tegenover Toulinquet. De bemanning, voor zoover gered, is naar Brest gebracht. Een trein overvallen. DENVER, 13 Febr. Twee gemaskerde bandieten heb ben bij Fort Logan een trein van den Denver-Rio-Gran- de spoorweg aangehouden. Zij dwongen den machinist en den stoker hun de zakken met aangeteekende brie ven te wijzen, welke zij openden. De bandieten vuur den wel vijftig schoten af om de reizigers in. toom te houden. Niemand werd gewond. De roovers namen de vlucht, de politie zet hen in, automobielen na. Lycurgus. Zaterdagavond gaf onze Gymnastiek- en Schermver- eeniging Lycurgus in de concertzaal van den heer J. Vader een uitvoering. Het was geen gewone bijeen komst, maar een feestuitvoering gerechtigd door het voor de gymnastiekers hier zoo heugelijk feit, dat Lycurgus 30 jaar bestaat. Dertig jaar bestaan en... met :eere! Het was dan ook geen wonder, dat de voorzitter van Lycurgus, de heer Jb. Roggeveen Lz. met groote opgewektheid deze bijeenkomst opende. Hij bracht na in de allereerste plaats de talrijke aanwezigen welkom te hebben geheeten, waarbij werd meegedeeld, dat onze burgemeester, de heer H. J. Pot door onge steldheid verhinderd was te komen, een hartelijk woord van dank aan de oud-leden, ouders tier leden en de leden der plaatselijke vereenigingen voor hun komst. Spr. hoopte dat dit feest er ook toe mocht leiden om de plaatselijke vereenigingen in werkelijkheid wat nader tot elkaar te brengen. Hij bracht gaarne hulde aan onze Harmoniekapel, die dadelijk bereid was het feest van Lycurgus op te luisteren. Spr. noodigde de gymnasten uit den bondsklap te laten hooren ter eere der Harmoniekapel,waaraan met groote bereidwillig heid werd voldaan. Spr. uitte vervolgens den wensch, dat het den leden van Lycurgus gegeven mocht zijn door deze uitvoering de zaak der gymnastiek weer een stap vooruit te brengen en eindigde met de hoop en verwachting uit te spreken, dat Lycurgus steeds hoo- ger mocht stijgen, steeds vooruit mocht gaan. Een fanfare onzer kapel, een daverend applaus van de aan wezigen onderstreepten dezen wensch. De gymnasten zongen daarna het Vrank, Vrij, Vroom, Vroed en er werd een aanvang gemaakt met de uit voering van het programma. Lycurgus zette werkelijk het beste beentje voor. Was het al reeds te zien bij het opgaan van het scherm toen de gymnasten daar voor ons stonden, grooter in aantal, dan in langen tijd het geval is ge weest, dat Lycurgus bloeit op het oogenblik, dat de gymnastiek hier gelukkig nog vele beoefenaars telt, wat er gepresteerd werd bewees, dat men met ernst werkt. De leiders 'hadden eer \an hun werk, succes met hun optreden. De vrije oefeningen werden zeer loffe lijk uitgevoerd, de toesteloefeningen van de adspiran- ten gaven goed werk te zien, de staafgroepen waren heel mooi, de toesteloefeningen van de Lycurgianen zelf waren eveneens zeer te prijzen, de ladderstanden vielen bizonder in den smaak; zoo zouden wij nog eenige goede dingen kunnen opnoemen. Zooals gezegd, het geleverde legde een goed getuigenis af. We moeten nog even meedeelen dat de twee ta- bleaux aan het eind uitstekend zijn geslaagd. Dat was een mooi slot van dit programma, geen wonder dat men er veel succes mede had. En daarna... heeft men feest gevierd en bepaald wel met veel ambitie, want het was reeds een heel eindje Zondagmorgen toen de laatsten huiswaarts keerden. Zaterdagavond a.s. nogmaals een uitvoering, waarbij, afgaande op hetgeen we er zooal van hoorden, bepaald wel niet minder opgewekt feest zal wordén gevierd. Na opening der vergadering volgt door den heer A. C. Kogge veen, den secretaris, de lezing' der notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen zijn: van den heer G. V. Andriessen een dankbetuiging voor verhoogde jaarwedde; van me vrouw Kot—Vos, medcdocling dat zij haar benoeming lot lid der plaatselijke schoolcommissie aanneemt; van den heer Van Grafhorst, dat hij voor die benoeming be dankt van Ged. Staten de goedkeuring van de be grooting voor 1909; eveneens van Ged. Staten een schrijven waarin B. en W. en den gemeente-ontvanger worden gedechargeerd voor de rekening van 1907, die sluit met een batig van f 1108.25'van Ged. Staten de goedkeuring van het suppletoir kohier Hoofdelij- ken Omslag en het kohier Hondenbelasting. De laatste kasverificatic wees een ontvangst aan van f 83008.83, een uitgaaf van f 74753.06, dus was in kas en moest zijn f 8855.77. Was verder ingekomen een verslag van de Com missie lot Wering van Schoolverzuim. Daarin stond vermeld, dat deze commissie 2 vergaderingen heeft ge houden en dat er tegen een relatief schoolverzuim moest u'orden Opgetreden. Van het bestuur van de Noorder-stoom tram was te rugontvangen een bedrag van f 200, vroeger door de gemeente betaald in de voorioopige kosten. Van Ged. Staten en den Minister van Waterstaat wi s oen missive ingekomen naar aanleiding van de hand having van de bepalingen van de Rijwiel en Motor wet. B. en W. stellen voor om van de bevoegdheid die het gemeentebestuur heeft om een verordening te ontwer pen tegen het rijden van motoren, geen gebruik te ma ken, omdat de strafbepalingen die in een verordening vanwege de gemeente gemaakt kunnen worden neerge legd, niet zoo ver kunnen gaan, als de strafbepalingen in de rijkswet voorkomend. Na eenige opmerkingen wordt op voorstel van don heer Feisser besloten, de beslissing ten opzichte van dit punt nog wat aan te houden, omdat spr. zich op dit oogenblik niet bevoegd acht over deze motorwet te oordeelen. Het voorstel van B. en W. om weer vrijstelling te vragen van de verplichting om buiten de avonduren aan meisjes 96 uren horhalingsonderwijs te geven, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Is ingekomen van den heer P. de Vos, onderwijzer aan onze openbare lagere- school, een verzoek om ont slag tegen 1 Maart a.s. Wordt met algemeene stemmen tegen dien datum eorvol vorieend. De heer W. Tiessen eveneens onderwijzer aan onze openbare lagere school, krijgt op verzoek eervol ontslag tegen 1 April. Aan de orde is nu de benoeming van een onderwij zer. Voorzitter deelt mede, dat in de oproeping niet oproeping is geschied. Dj hoer Bypost vindt dit junmer, hij is niet voor oen korten termijn, zooals do heer Feisser, maar wil dat de onderwijzers op een langer termijn hun ontslag zullon krijgen. Voorzitter deelt mode, dat do aanvraag bytyils is inge komen. Do tijd was ditmaal zeer beperkt, wij moesten ons met een benoeming haasten: do ontslag aanvia e i3 wat laat b handeld, maar B. en W zijn al roeds direct voor een opvolger aan het werk gegaan. De ter mijn voor ontslag is 2 maanden en daaraan is voldaan. Dc heer Vader: als de Raad wil, dat wij ons hou den aan hel door den Raad genomen besluit, welnu wiji zullen het doen, maar de gevolgen zijn Voor den Raad. Wij wilden in het onderwijs zoo min mogelijk stagnatie en op advies van autoriteiten hebben w ij de clausule weggelaten en de acte van gymnastiek is niet van zooveel belang, dat wij er alle andere belangen aan wenschten op te offeren. De heer Feisser: alles goed en mooi, maar wal van den Raad is, moet men aan den Raad laten. Wij hebben niet vergaderd sinds 8 December. De lijd drong niet zoo, of men had den Raad' in deze zaak wel eens kunnen hooren. Voorzitter: had de Raad indertijd geweten, wat B. en W. nu wisten, ik geloof niet dat de Raad dan die clausule aan de advertentie zou hebben toegevoegd! Autoriteiten op het gebied van onderwijs hebben het ons ontraden, en nu hebben R. en W, de vrijmoe digheid genomen dat te doen, buiten den Raad om, is di§ vrijmoedigheid onbehoorlijk De hoer Roggeveen: niet onbehoorlijk, dat is niet het juist© woord. Heit is in liet algemeen genomen niet goed, dat B. en Wi. een besluit door den Raad genomen niet uitvoeren. Te meer daar ik den tijd dit maal niet zoo beperkt acht, dat dit noodig was. R. en W|. hadden den, Raad even moeten bijeenroepen. Wij hebben over 't algemeen niet te klagen, dat het college van R. en W,. eigemnachtigi optreedt, maar ook in dit geval had dat ook niet moeten 'geschieden. de verantwoordelijkheid. Om een onderwijzer wiens meening hier wordt meegedeeld, de verantwoordelijk heid maar o pRet hoofd te drukken, dat gaat besiist niet op. De heer Asjes: de heer Deenik geeft niet andere dan zijn advies en B. en W. dragen de verantwoor delijkheid. De heer Feisser: B. en W. gaan geheel af op het advies van den heer Deenik, dat advies is de oor zaak dat de clausule is weggelaten. Voorzitter: dat doet niets af aan do verantwoorde lijkheid van B. en W. Dat Ooilego draagt do verant woording. Dat wy gebruik hobbon gomaakt van het advies van hot hoofd dor scbool on dat hebben opge volgd is onze zaak. Volkomen waar is dat wy den raad haddon moeten kennen in deze zaak, maar daar heeft de heer Deenik niets mede te maken. Maar nu ik merk dat deze zaak zooveel haken en oogon geeft en hierbij zooveel valt te wikken en wegen, zal ik den raad voor stellen kan men zich by deze voordracht neerleggen en debenoemingdoen.of woascht men terugzonding naar B. en W. en oen nieuwe oproeping. De heer Roggevoenhet is de bedoeling deze voor dracht te behandelen, maar dan in de laatste advertentie voor de vacature Tiessen nog de clausule bij te voegen. De hoeren Vader en Buis wenschen dat niet, en eischen dat over deze zaak zal worden gestemd. De raad moet uitspraak doen. En toen, ja toen begonnen de heeren het nog eens dunnetjes over te doen en het resultaat was dat de Voorzitter den raad twee vragen stelde le. zal deze voordracht worden behandeld2e. wenscht men in de advertentie vacature Tiessen voor de tweede plaatsing nog de toevoeging. Voor de le vraag verklaarden zich alle heeren; voor de tweede waren de heeren Roggeveen, Bypost en Feis ser, tegen de anderen, zoodat ook bij de laatste plaat sing de clausule zal wogblijven, De heer By post wensch te die plaatsing van de clau sule om uitgemaakt te zien, of do raad van den heer en Wi. er in den vervolge rekening mee zuilen hou den en niet zelfstandig zullen optreden, maar den Raad zullen bijeenroepen. De heer Feisser zegt, dat het algemeen, oordeel van den Raad was, dat een onderwijzer met acte gymna stiek gewenscht was," en daarom werd besloten die clausule aan de oproepingsadvertenlie toe te voe gen. Nu zijn er 2 vacatures en nu laten B. en ,W|. die clausule maar weg, zoodoende alle gelegenheid ont nemend, dat men een derge,lijken onderwijzer krijgt. Men doet dat zonder te onderzoeken of het gegeven advies van het hoofd der school juist is. Dc mooie gelegenheid die nu werd geboden, laat men passeeren. heeft gestaan, dat de acte van gymnastiek tot aanhe- \y;e woet jlt>e jan„ jlej nu~nog Zal duren eer zich weer veling zou strekken, liet hoofd der schooi, de heer een d ,ijke geTemiheid vSordoet. Spr. hoopt ten- Deenik, achtte dat met bevorderlijk aanliet aantal minsfe <fat Jdil nfet jfe spoedig zal gebeuren. j De hoer Buis zegt, dat de 2e plaatsing van de advertentie vacature Tiessen nog moet worden ge- plaatst. Misschien kan het nog in die advertentie wor- j den opgenomen. De heer Feisser zou dat graag willen. Spr. oor sollicitanten en daarom hebben B. en W. voor het plaatsen van die clausule in de advertentie afgezien. Dc lieer Feisser: hoeveel waren er bij: de sollici tanten die acte gymnastiek hadden? Voorzitter: 1 maar die is niet opgeroepen. De voordracht voor onderwijzer luidt: 1. J. P.Smit, Usquert; 2. J. Zwitsers, Spanbroek3. G. dc Boer, Nieuwerkerk a. d. IJssel. De heer Feisser moet, voordat er tot stemming wordt overgegaan, nog iets over het niet plaatsen van die aanbeveling voor gymnastiek zeggen. Dal is een besluit geweest van den Raad, en met 'algemeene stemmen genomen, cn nu vindt spr. liet niet goed, dat B. en Wi. dit besluit op advies van het hoofd der school negeeren. Spr. had liever gezien, dat eerst de advertentie plus de gymnastiekaanbeveling was ge plaatst, en als er dan geen voldoende sollicitanten wa ren geweest, dan had men een tweede oproeping kun nen plaatsen. Alleen door het uitbrengen van een ad vies van den heer Deenik, mag een Raadsbesluit niet worden genegeerd, dat kan ik, zegt spr., beslist niet goedkeuren. Daar Voorzitter niet thuis was, toen B. en W. deze handeling hebben verricht, antwoordt de heer Buis, dal in de bewuste vacature met grooten spoed moest worden voorzien. B. en W. hadden den Raad mcdedec- ling kunnen doen van het advies van het hoofd der school. Maar B. en W. meenden geen tijd te moeten verliezen en dachten heel goed te doen, door de ad vertentie op de gewone wijze te plaatsen. De uit komst heeft ons dan ook in het gelijk gesteld, er was mfeiar 1 sollicitant die acte gymnastiek heeft. Dc heer Vader zegt dat het wat B. en W. betreft geen negatie is geweest van het besluit van den Raad, maar R. en \V|. meenden goed te handelen, in het belang van het onderwijs, door zoo spoedig mogelijk in de vacature te voorzien. Zooals de heer Deenik ons meedeelde had men op de 10 sollicitanten mis schien er één, die acte gymnastiek had. Een toevoeging als de Raad wenschtc moest dus niet bevorderlijk wer ken op het aantal sollicitanten en wij meenden dat het besluit van den Raad niet zoo moest worden op gevat, dat dit in de bedoeling van de heeren had ge legen. De heer Feissermen had het eerst eens moeten pro- beerer, dan had proefondervindelijk kunnen blyken, of dat advies juist was geweest. Hot had een 14 dagen tyd I gekost Voor'p 1 aatsing'"opJde kiezerslijst 1909-1910 hebben j De heer Bypost meent dat B. en W. na hot advies zich in deze gemeente aangemeld: 14 personen als be- van den heer Deenik heel goed hebben gedaan de toe- lastingkiezer, 12 als inwonende zoon, 29 als loonkiezer, voeging weg te laten, het mag hun met euvel y:orden 10 als huurkiezer, 1 als pensioenkiezer en 1 als exa- geduid, dat zy een dergelyk advies ter harte hebben menkiezer. Totaal dus 67 personen. Voorzitter doel met genoegen de toezegging dat B. Deenik practisch was, of B. en W. practisck hadden - gehandeld met dien raad op te volgen. Tot stemming overgaande wordt de heer J. P. Smit van Usquert met algemeene stemmen benoemd. Volgt benoeming lid van de plaatselijke schoolcom missie vacature Timmerman. De schoolcommissie had als voordracht ingezonden 1 C. Nobel, 2 P. Raat Dz. en 3 J. B. Keet. De le stem ming had als uitslagC. Nobel 2 stemmen, P. Raat Dz. 2 stemmen, J. B Keet 4stemmen de2estemming; C. Nobel 2 stemmen, P. Raat Dz. 1 stem, J. B. Keet 5 stemmen, zoodat de laatste gekozen was- Op voorstel van B. en W. wordt zonder stemming f25 gratificatie verleend voor bewezen buitengewone diensten, aan den Brigadier Rijksveldwachter. Aan B. en W. wordt machtiging verleend om over te gaan tot aanbesteding van het vervoer van kaas. De markt zal weder aanvangen den len April a.s. Hierna is aan de orde het voorstel tot het aangaan eener goldieening ten behoeve van de Noorder Stoom tram flO.COO en van de Tram Schagen—Ewncksluis f 10.000. Voorgesteld wordt eene leening te sluiten van f20.000 togen hoogstens 4J met eene jaarljjksche aflossing van minstens f500, voor de eerste maal in 1911. Op voorstel van don heer Feisser zullen pogingen ge daan worden, de bestaande goldleeningen, tot een be drag van f 1C6000, welke alle zyn aangegaan tegen 4, ii en 4J rente, te converteeren en één groote leening aan te gaan van f 126.000.—, met de bedoeling eene lagere rente te bedingen, b.v. 3| of misschien zelfs 3$ Daarmede zou de gemeente zich belangrijk en blijvend bevoordeelen. Om van de lage markt te profiteeren, dringt de heer Meurs op spoed aan. De vereischte machtiging wordt aan B. en W. ver leend. De heer Teisser oppert nog 't idéé, om, in verband met het rente bedrag, de eorste paar jaren een lagere aflossing te stellen, volgende jaren iets hooger, om zoo doende meer gelijke sommen te krijgen, maar de heer Vader ontraadt dit, by gemeente-zaken komt er telkens weer wat, en we zouden to veel lasten leggen op die na ons komen. Aan de Vennootschap Sportterrein „Wilhelmina" wordt toegestaan, kosteloos de schutting aan de zijde der ijsbaan te beplakken of beschilderen met reclames. Op het adres, inzake bestrating en rioleering van den Stationsweg wordt op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt, alleen de heeren Roggeveen en Feis ser stemden tegen hot voorstel van Burgemeester en Wethouders. Met algemeene stemmen is echter besloten een loop straat te maken tusschen de tuinhekjes en do boomen. In het volgende nommer volgt uitgebreid verslag over deze zaak. deelt dat men nu wel een advies van een deskun- dige dadelijk kon opvolgen, maar hij meent toch, dat wat men graag wil, men dat toch eerst dient te pro- heeren. De heer Vader: hel is hier niet het graag-wïllem, maar de vraag, wat is het best? Ilier is het advies van een paar deskundigen, de heeren Brugman dc schoolopziener en de heer Deenik, die zeggen dal men verkeerd zou handelen te doen, zooals de Raad had besloten en nu moet men maar niet koppig aan zijn eerste oordeel en besluit vasthouden. Dat B. en W. niet goed hebben gehandeld, door den Raad niet in dit geval te moeien, daar wil ik u gelijk in geven, ik zal h<et volmondig erkennen, maar dat doordrij ven van u tegen heter weten in, dit is niet goed. De heer Feisser: als we oen onderwijzer vragen met een bijacte, het kan niet schelen welke bijacte, hetzij Fransch of gymnastiek, dan zal dat bepaald het aantal sollicitanten niet bevorderen. Maar dat doet niet ter zake, die acte is noodig en men moet dat dus eerst probeeren,. lukt het niet, welnu dan moet men anders. De heer Vaderdit zou ik geheel met u eens zijn, I als die bijacte noodig is. Maar die acte gymnastiek is niet noodig, het is wel goed, maar niet beslist noo dig. En daardoor het aantal sollicitanten te vermin deren, dus de kans op een goeden onderwijzer le ver kleinen, daar ben ik niet voor. De heer Feisser: dal is een vrees door het hoofd der school" geuit, die nog bewaarheid moet worde». De heer Asjes: ik meen, dat als de Raad het ad vies van het hoofd der school had gekend, zooals nu, dat het vorige besluit niet was genomen. De heer Meurs verklaart, zich ook neer te leggen bij het advies van den deskundige. Zeker, acte gvm- Anna Paulowna nastiek is gewenscht, maar niet 'direct onmisbaar en Uitslag der aanbesteding van het maken van drie in de 2e plaats, als een dergelijke vraag schade doel gebouwtjes voor brandspuitberging, waaronder één met aan het aantal sollicitanten, dus men daardoor krijgt i aangebouwde cellen voor arrestanten en een water- een minder goede keus, dan leg ik mij erbij neer. j plaats, door het gemeentebestuur, gehouden heden 16 De heer Feisser: ik meen dat het nog volstrekt Februari, voorin. half elf. niet is bewezen dat wij hier niet kunnen krijgen een j Ingeschreven werd door de volgende personen, voor onderwijzer met acte gymnastiek. De mogelijkheid be- de achter hun naam vermelde som: De Hagespelers. Nu toch komen Verkade's Hagespelers zeker. Den 7den Maart zullen ze in het N.-H. Koffiehuis alhier hot bekende programma komen uitvoeren en zijn de liefhebbers van mooi tooneelspel in de gelegenheid daar van te profiteeren. Een gelukkig samenvallen van deze uitvoering gelijktijdig met heldere volle maan maakt het voor de menschen van buiten heel wat prettiger te komen dan wanneer het donker zou zijn. Geen twij fel dus of Verkade zal in onze plaats een aandachtig publiek en een Volle zaal vinden. Gemeenteraad Srliagen. Vergadering van den Raaid hedenmorgen ten 10 uur. Voorzitter de heer H. J. Pot, Burgemeester. j genomen. Spr. wil evenwel aan het bezwaar van den heer Feisser tegemoet komen, dat hy by de volgende oproepirtg de clausule wel wil plaatsen. Dan is de heer Feisser ook voldaan. Do heer Feisser: juist, en dan kan men de oproeping doen op zeer korten termy'n. De heer Meurs maakt ook bezwaar tegen het negeeren van een raadsbesluit door B. en W., dat gaat niet op. Een besluit, dat met algemeene stemmen is genomen, dat mogen B. en W., zonder boe of ba, maar niet negeeren Voorzitter doelt mede, naar aanleiding van de opmer king van den heer Bypost om de clausule toe te voegen aan de advertentie voor de oproeping vacature Tiessen, dat dit niet meer mogelijk is, daar ook deze staat dat men een paar sollicitanten krijgt, waaruit een geschikte keus kan worden gedaan. Dat wil ik eens probeeren. De hoer Meurs: maar dat is niet de weg. Wij kun nen misschien wel een goede keus doen als er 1 sol licitant is. Maar u zal het met mij eens zijn, dat de kans op een goede keus uit 8 sollicitanten grooter is, dan uit 2 of 3. De heer Vader; ik beken dat B. en W. ongelijk hebben gehad door den Raad niet te kennen, maar een onderwijzer met acte gymnastiek is niet noodig. De heer Feisser: dan acht ik den heer Deenik, het hoofd der school, in deze zaak geheel verantwoorde lijk. Op zijn advies, op het zeer stellig advies van den heer Deenik hebben B. en W. de clausule weg gelaten. Voorzitter: dat ben ik nog lang met midt u eens. De heer Deenik js hier in het geheel niet de verant woordelijke persoon. B. en -Wi. hebben gehandeld in overleg met het hoofd der school, zijl dragen alleen G. Laagland Winder, I leider, f 1093; M. Groen, Schagerhrug, f 1075; C. Vlaming, Anna Paulowna, f 1055; II. Jonker, f 1025; J. P. 11. Ncuvel, f1024; Jb. Jonker, f 998; M. Gevers, f 978; A. Willegrijp, f 968; J. H. ter Burg, f 965; J. de Graaf, f 912, al len te Anna Paulowna. Aan den laagsten gegund. PURMEREND, 16 Februari 1909. 43 Stapels kleine kaas f 32. 773 K.G. boter f 1.65 f 1.75. 243 Runderen, waaronder 147 vette en 5 stieren; vette stug, 56 72 et. per K.G. Geldekoeien, stug, f 110 f 170. Melkkoeien, stug f 150 5 f 240. 17 Paarden, f 70 5 f 260. 59 Vette Kalveren, f 0.75 5 f 0.95 per K.G. 509 Nuchtere Kalveren, f 9 f 24, vlug. 270 Vette Varkens, 44 a 48 cent per K.G., vlug. 22 "Magere Varkens, f 14 5 f 23, matig. 127 Biggen, f851 11, matig. 346 Schapen en Overhouders, stug, f 13 a f 20. Kipeieren, 4 h 41/2 cent. Ondertrouwd: E. COLERUS en G. Y. ANDRIESSEN. Seboten, u p<?br 19Q9 Behagen, Heden overleed zacht en kalm, na een geduldig lijden van 14 dagen, onze gelie de eclitgonoot, vader, b3huwd- en grootvader, de heer in den ouderdom van ruim 66 jaren. Wed J. KOOIJ-Dekker en kinderen. N.-Nicdorp, 13 Februari 1909. V Heden «verleed onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Groot vader, ln den ouderdom van ruim 63 jaren. Uit aller naam, Heden overleed zacht en kalm na een kortstondig lijden, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtgenoot, Vader en Behuwdvader, in den ouderdom van b'ina 84 jaar. Uit aller naam, J. KEFZER. Kolhorn, 14 Febr. 1909. Eenige algemeene kennisgeving. Hiermede betuigen wij onzen har te 1 ij k 0 n dank aan allen, die blijken van deelneming hebben betoond bij 't overlijden van onze geliefde Moeder. In 't b:zonder onzeD dank aan Heeren REGENTEN on aan den Vader en Moeder van bet Weeshuis to Winkel en aan Dr. MELCHIOR, aldaar, voor hunno goede behandeling. Namens de Kinderen, P. KLEEN. Winkel, Febr. 1909. goed kunnende melken en met paarden omgaan, liefst bij een Weduwe of be jaarde lieden. Br. fr., onder letter D, Bureau van dit Blad. bjj een Noord-Hollandscbe familie in Duitschland loon f 3.60 per week. Indiensttreding 15 Maart of 1 April, bij J. SMIT, Kaasfabriek te IIuiBborden bij Cleve (Duitschland). Wed. J. BRUIN—Blaauwboer. p, qm niet beneden de 25 jaar, bij tusschen de 14 en de H J. TI EL in de kaasfabriek „NOOIT GED 1CHT*. Informatiën tot 25 Februari bjj den direoteur Jb. v. STIPRIAAN, Zand- vaart, Anna Paulowna. goed kunnende molken en ploegen, bij D. v. d. OORD, Schagerwaard. melken geen vereischte. Br. fr. onder letter Z, dit Blad. Bureau van Dirkshorn, 13 Febr. 1909, P. BÓRST, Oudesluis. te Hoer-Hugo waard, Waarddijk. van ongeveer 16 jaar, goed kunnende melken, bij P. GEIN, Koegras. door de REDER IJ KERSKAMER in de Kolfbaan van Mej. de Wed. C. A. DE WIT, op Op te voeren stukken: Drama in 4 bedrijven door Jaak Geertsen. Komische Scène voor 2 Heeren en een aantal figuranten. ENTREE 50 Cent. Aanvang 7 7s uur Besproken plaalsan it 10 cent aan het lokaal verkrijgbaar.

Schager Courant | 1909 | | pagina 3