n i pDn 11II Ij 1 Ui GIG ES NiEilS- Mmitntit- LuttiiiHii üeiïjoÉ Brieren Jaap, EERSTE BLAD. Plaatselijk Nieuws. Binnenlandse!) Nieuws. Zaterdag 20 Februari 1909 53ste Jaargang. No. 4455 _Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag-, Woensdag-, Do|nderdag- en Zaterdagavond. Bjj inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN éón dag vroeger. Bureau SCHA&Eü-ïï, Laan 0 4, Intere. Tclcphoon Mo. 20. Uitgevers a TRAPItflAN Co9 Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Cent. Dit nummer bestaal uit drie bladen Loos alarm. De omroeper ging Vrijdag hier rond om den eer-1 lijken vinder op te roepen van een portefeuille met pl.m. f 170, verloren door een slager alhier. Er daag de geen eerlijke vinder op, want moeder de vrouw vond "na nogmaals lang zoeken in de linnenkast Öe verloren gewaande geldlaseh, die manlief, na een be taling gedaan te hebben op de markt, weer zorgvul dig had opgeborgen, welke daad hem echter even uit de herinnering was gegaan. Ons Nut. Vrijdag vergaderde in het N. H. Koffiehuis alhier, onder voorzitterschap van den heer C. Visser Az., de voorzitter Ds. lierman was afwezig wegens onge steldheid ons Nulsdepartement ter bespreking van een te houden vergadering met dames en eene uil- voering der zangschool. Na lange bespreking werd be sloten noch het een noch het ander te doen plaats hebben. Verschillende bezwaren leidden 1ot dit be sluit. De kinderen der zangschool zullen echter onder elkaar een feestje hebben. "De vergadering was slecht bezocht J. 'II, (;j Rundveefokvereeniging. De Rundveefokvereeniging alhier hield dezer dagen hare jaarvergadering. Bij ontstentenis van den voor zitter, den heer K. Blaauboer, werd de bijeenkomst geleid door den heer P. Boekei. Uit het jaarverslag, uitgebracht door den heer Jb. Stammes, toekenden wij het volgende aan De vereeniging telt thans 16 leden, allen veehou ders, die allen aan de melkcontröle deelnamen. In het fokregister werden 22 koeien ingeschreven. In het geheel werden er 104 koeien gecontroleerd. Van J5 werden de melklijsten, wegens onvoldoend productie vermogen, niet bijgehouden. De ontvangsten bedroegen f 469.36V2, de uitgaven f 433,111/2, zoodat er een batig saldo van f 36.25 aan wezig was. Tot leden van de financieele commissie werden gekozen de heeren K. Wit, P. Boekei en A. Schenk. In de plaats van den heer C. Kooij, die niet her kiesbaar |was, werd door de afdeeling de heer A. Schenk gekozen als bestuurslid van den Bond van Fokvereenigingen, Tot bestuurslid van de Vereeniging werd gekozen de heer J. de Wit, terwijl de heeren J. Stammes en K. Blaauboer respectievelijk als secre taris en voorzitter werden herkozen. De vergadering werd door 11 leden bijgewoond. Laatste IJsbericht. Zondag 28 Februari zal er in het N.-H. Koffiehuis alhier eene districtsvergadering plaats hebben van het district Schagen van den Ijsbond Holt. Noorderkwartier Tot dit district behooren de afdeelingen Schagen, Bar- singerhorn, Kolhorn, Dirkshorn, Zijdewind, Waarland, Harenkarspel en Warmenhuizen. Voorzitter is de heer J. Merz alhier. Een agenda wordt voor deze vergade ring nooit opgemaakt. Ieder afgevaardigde brengt ter I tafel wat hij dienstig acht besproken te worden. Gezondheidscommissie. Vrijdagmiddag vergaderde alhier ten raadhuize de j Gezondheidscommissie voor de gemeenten Tessel, An- na Paulowna, Wieringen, Wieringerwaard, Callantsoog, Petten, Zijpe, Schagen, Barsingerhorn, St. Maarten, 1 Oudkarspel, Harenkarspel, Warmenhuizen, Noordschar- woude, Zuidscharwoude, Broek op Langendijk en St. j Pancras. Aanwezig waren de heeren: G. Beers, C. Visser Az., alhier, K. A. Kaan, Wieringerwaard, H. G. Th. Mann, j Zijpe, C. Rootlieb Jr., Zuidscharwoude, A. Wagemaker te Tessel. Met een woord van welkom werd door den heer G. j Beers, waarnemend voorzitter, de vergadering geopend, 1 waarna de heer C. Visser Az. het zeer uitvoerig jaar verslag der commissie begon voor te lezen. Nu kwam 1 ter vergadering de heer Mr. S. Meihuizen, voorzitter der commissie. i Om alles uit het verslag weer te geven, zou ons te ver voeren, en zullen we ons tot het volgende be palen: In plaats van den hr. Van Petersom Ramring werd de heer Meihuizen tot lid en voorzitter benoemd, de heer C. Visser Az. werd voor 5 jaar als secretaris herbe noemd. Er werden 13 gewone en 2 buitengewone vergade ringen gehouden. Op een dezer vergaderingen waren uitgenoodigd de gemeentebesturen aan den Langedijk, ter bespreking van de wenschelijkheid van de invoering van een reini gingsdienst en in 't bijzonder van het tonnenstelsel; op een andere vergadering werd met de burgemeesters der Langedijker dorpen behandeld de concessie-aan vraag voor een waterleiding in die gemeenten. De rekening en verantwoording wees een ontvangst aan van f 1829.54y2, een uitgaaf van f 1224.57%, dus een voordeelig saldo van f 604.97. De begrooting sloot met een bedrag van f 1675. De gezondheidstoestand der bevolking wordt vrij gunstig genoemd, maar aan de verontreiniging der straten en den openbaren water- en vuilafvoer mag in verschillende gemeenten wel meer de aandacht worden gewijd. Te Broek op Langendijk kwam in April en Mei een opmerkelijk aantal gevallen van Febris Typhoidea voor. Bij het gemeentebestuur te Tessel werd aangedron gen op verbetering van de verontreinigde straten en vaarten, ook te Anna Paulowna, Zijpe, Schagen, en Ha renkarspel werden bij de gemeentebesturen pogingen gedaan om verbetering in de bestaande toestanden te verkrijgen. Te Tessel werd ook aangedrongen op verbetering van het hebben van veel mestvaalten op korten afstand onderling en gebrekkigen afvoer van vuil, op vuile af- voergoten, op varkenshokken, het vuil bij de uitmonding van het gemeente-riool, enz. Te Zijpe werd aangedrongen op de verwijdering van 4e mestvaalt bij de school, maar het gemeentebestuur achtte zich daartoe niet bevoegd. Te Schagen adviseerde de commissie in zake riolee- ring; drong zij aan op het schoonmaken van den ver ontreinigden weg aan de Nes, waartoe het gemeente bestuur 4e eigenaren aanschreef, een klacht werd bij bet gemeentebestuur gedaan over het verkeerde be handelen der gemeentewerklieden van de privaattonnen e» een wisseltonnenstelsel besproken. De besprekingen, met de gemeentebesturen aan den Langedijk over een in te voeren tonnenstelsel hadden tot geen resultaat geleid. Over de bouw- en woningverordening van de gemeen te Anna Paulowna werd advies uitgebracht. Voor de verbetering van woningen werd door de commissie te Anna Paulowna, Wieringen, Zijpe, Scha gen, St. Maarten, Harenkarspel opgetreden om in pri- vaatloozlng, de ligging, algemeene vervuiling, watervoor ziening enz. verbetering te verkrijgen. Woningen werden onbewoonbaar verklaard te Tessel 1, Anna Paulowna 4, Wieringen 3, St. Pancras 1, welke woningen meest allen door de bewoners werden ont ruimd. Door de commissie werden aan den centralen gezond heidsraad verzonden de rapporten over de uitkomsten van het woningonderzoek betreffende de gemeenten Oudkarspel, Noordscharwoude, Zuidscharwoude, Broek op Langendijk en St. Pancras. De commissie stelde een onderzoek in omtrent den toestand van verblijven voor dakloozen. Alleen in 4 gemeenten aan den Langedijk bleken dergelijke ver blijven te bestaan. Door de commissie werd advies gegeven over den verbouw van de school te Anna Paulowna. De privaten aan de school te Broek op Langendijk werden onvol doende geacht. Het bezoek der commissie aan een tweetal fabrieken aan den Langedijk gaf geen aanleiding tot het maken van opmerkingen. Besmettelijke ziekten kwamen voor: te Tessel 1 ge val febris typhoidea, 5 roodvonk; Anna Paulowna 1 diphtherieWieringen 1 roodvonkWieringerwaard 1 roodvonk; Zijpe 2 febris typhoidea; Barsingerhorn 1 febris typhoidea, 4 roodvonk; St. Maaiden 1 febris typhoidea; Harenkarspel 1 febris typhoidea; Warmen huizen 1 febris typhoidea en 2 diphtherie; Broek op Langendijk 13 febris typhoidea; St. Pancras 1 febris lyphodea, 2 diphtherie en 4 roodvonk. Te Broek op Langendijk werden maatregelen tegen de daar hecr- schende ziekte aanbevolen. De drinkwatervoorziening' werd door de commissie op Tessel niet zeer voldoende geoordeeld. Te St. Maar ten werd gepoogd een grooten regenbak te stichten, wat niet gelukte, wel schreef het gemeentebestuur daar ver schillende huiseigenaren aan de watervoorziening bij hunne perceelen te verbeteren. Een paar monsters drinkwater uit Schoorldam wer den onderzocht, welke niet schadelijk voor de gezond heid werden bevonden, maar toch niet voor drink water werden geschikt geoordeeld. Te Noordscharwoude werd besloten een regenwater- bak te stichten, doch de uitvoering van dit besluit ver daagd Aan het gemeentebestuur van Zuidscharw oude werd geadviseerd het water uit de nortonput te laten ont- ijzeren. Met de gemeentebesturen aan den Langedijk werd behandeld een concessieaanvraag voor een waterlei ding aan den Langedijk, terwijl met de Gezondheids commissie te Hoorn en die van Enkhuizen werd gede libereerd over een waterleiding binnen den Westfrie- schen-ringdijk, vanaf de duinen nabij Sehoorl naar de gemeenten Hoom en Enkhuizen met zijleidingen naar onderscheidene gemeenten. De voorloopige besprekingen met den Langedijk wer den. door dit laatste plan opgeschort. Deze Commissie verklaarde zich bereid in de onkosten voor het groote plan één derde tot een bedrag van ten hoogste f 150 bij te dragen. Deze zaak werd in han den gesteld van den heer Van Hasselt, oud-directeur der gemeentewerken te Amsterdam, die daarover bin nenkort zal rapporteeren. De Commissie diende nog van advies bijl de vast stelling van politieverordeningen van onderscheidene ge meenten. Door den voorzitter der commissie werd bijgewoond de vergadering van het congres voor openbare ge zondheidsregeling te Dordrecht gehouden, en die van de voorzitters van Gezondheidscommissiën in Noord- Holland. Zonder eenige opmerking werd het verslag goed gekeurd, waarna de heer Mr. Meihuizen den secre taris dank bracht voor zijn keurig verslag en vervol gens de openbare vergadering sloot. die als boerenknecht in Hollands Noorderkwartier is gaan dienen, aan zijn broer Klaas, die in de Zaanstreek gebleven is. LX. In den Raad van Harenkarspcl, Zoo beroemd door 't Raadslid Slot, Is men zeer voor aanbesteding Daggeld werken vindt men zot. Maar, thans is die Raad gesprongen Uit den aanbestedingsband, Want: ©en deksel op een grinthok Is besteld, zóó uit de hand; 't Is ontsnapt vast aan de aandacht Van de leden van den Raad, Daarom Wil ik hier vertellen Dat het zoo niet langer gaat. Harenkarspels Burgemeester I,cgt in Maart zijn functie neer, En nu vragen vele burgers: „Welk man krijgen wij 1111 weer?" „Zal het Plaatsman zijn of Burger?" Harenkarspels volkje wikt En ook wikt de Commissaris Maar: de Koningin beschikt. Dinsdag kwam de Raad van Schagen Eindelijk weer eens bij' elkaar. 'k Was benieuwd naar 't wijs college: 'k Zag het voor het eerst van 't jaar; 't Is niet noodig dat de Raad daar Telkens weer vergad'ring houdt: B. en W„ toch zijn de bazen, Wat de Raad wil laat hen koud. Onlangs had de Raad besloten Ten aanhoore van 't Publiek, „Schagen vraagt een onderwijzer „Met een acte gymnastiek." B. en W. zijn geen hoogspringers Liefst laag bij den grond misschien, Mooglijk dat de wijze Heeren Liever geen hoogspringen zien. Daardoor sprak do advertentie Over gymnastiek geen woord En dat vond het Raadslid Feisser Wel oen beetje ongehoord. Echter, B. en Wi. van Schagen Zijn zoo spoedig niet vervaard', Wat die Heeren tegenspraken Jongens 1 't was der moeite waard: „De belangen der Gemeente, „Waar hot immers toch om gaat, „Waren stellig niet behartigd „Door 't besluit laatst van den Raad, „T Gaf toch immers maar vertraging, „Wat gaf gymnastiek op school? „Dat gespring en dat marcheeren? ..Lariefarie, apekool!" Roggeveen en Meurs ook vonden 't Wel een bcetie al te zot Dat een Raadsbesluit gelyncht werd Door Wi. Vader, Buis en Pot. Men bleef nog een poosje zeuren Over 't hier bedoeld geval, 't Resultaat van al 't gebazel Was natuurlijk niemendal .Asjes, pijpos t, Smit, verteederd Door 't verweer van B. en W., Gingen saam met Buis cn Vader Droogvoets door de Roode Zee! Zoo besloot de Raad van Schagen, Weer in 't hijzijn van 't Publiek: „Schagen krijgt een Onderwijzer „Zonder acte Gymnastiek!" „„Ieder Woelt hier om verandring „„En (betreurt ze dag aan dag, „„Hunkert naar hetgeen hij: zien zal „„Wenscht terug 't geen hij1 eens zag."" Dus de dichter, 't zal wel waar zijn Maar ik zocht toch inderdaad Zulk ©en verand'ringswoede Nimmer (nog hij" Schagens Raad. Daarna weer op nieuw aan 't kletsen: Vier kolommen van de krant Volgepraat, je staat te kijken Van hun oordeel en verstand; Waar ze echter over zwijgen In het hijzijn van 't publiek, Over, wat alom bekend is: 't Scheuren van de gasfabriek. „Zand er over, laat maar waaien" Denkt de Gascommissie vast, ,,'t Is niet mooi voor de gemeente, „Maar het eind draagt wel den last." 't Slot was tragischover staken Van den broer van Roggeveen; 't Werd den lui toen zelf te machtig, De vergadering ging uiteen. JAAP. Wieringen. Naar wij vernemen is men met behulp van een stoom schelpenzuiger uit Harlingen er in geslaagd, de motor boot Maria Anna van schipper Kaan, welke bij den storm op 5 Febr. jl. lek sloeg en zonk, vlot te krijgen en in de haven te Den Oever te brengen. Het water heeft men er uitgeschept! en de gaten gestopt. De volgende week zal men haar ter reparatie naar de werf van de firma Stoel te Alkmaar trachten te ver voeren. Wieringen. Het verscheuren van schapen door honden wat voor een paar maanden hier gebeurde, ligt den hoeren nog versch in 't geheugen. Nu schijnen de honden een anderen smaak te hebben, zij deden zich tenminste de zer dagen te goed aan kippeboutjes. Naar wij verne men zijn van den landbouwer Jb. Metselaar 8 kippen verscheurd. Daar de rechtmatige eigenaars der honden bekend zijn, hebben zij de kippen aan den eigenaar vergoed. Huwelijksellende. Vrouw- J. woonde sederl eenigen tijd met zeven kin dertjes van 14 tot P/j jaar in de Molenkom te Arn hem, manlief werkte in Duitschland en stuurde trouw zijn weekgeld, 't Vrouwtje, dat vroeger steeds bij haai man in den vreemde geweest was, had heimwee ge kregen naar den vaderlandschen grond en was daar om in Arnhem gekomen. Te Arnhem maakte zij: kennis met zekeren S„ iemand die nu niet zoo'n erge beste reputatie geniet. S. kwam als kostganger bijl de onbe storven weduwe met zeven kindertjes, en had, zonder vecl uil te voeren, een (goed leventje. S. maakte dc vrouw 't hof, heiden werden verliefd en besloten er vandoor te gaan. Zaterdagmorgen liet de vrouw1 een koopman komen 0111 haar inboedel te koopen, hetgeen geschiedde. Toen de rommel weg en een luttele som daarvoor ver- j kregen was, ging de vrouw er met S. vandoor, aeh- terlatende zeven kindertjes. Dc vader in Duitschland j had een briefkaart ontvangen, dat ze er vandoor zou i gaan «1 kwam Zaterdagavond te Arnhem aan, doch Ie laat, iiij: vond slechts zeven schreiende stumperds, die hij: zoo goed en zoo kwaad in een logement onder dak bracht en hiji hoopt, dat men hem verder door be middeling van iiet armbestuur helpen zal. Wieringerwaard. Verleden week hield Dr. Van der Veen van Rotter dam hier een lezing over de besmetting van het kalf- verwerpen, waarbij hij meedeelde dat tegenwoordig een j serum was uitgevonden, om die besmetting tegen te gaan. Ieder, die weet, hoe belangrijk nadeelig de gevolgen van bedoelde ziekte voor een veestal kunnen zijn, zat met groote belangstelling de uitwerking van inspuiting met het serum daartegen nagaan. Eenige toehoorders waren dan ook gaarne bereid op enkele hunner jarige kalveren de proef te doen nemen. Gisteren heeft voor dit doel Dr. Van der Veen bij een viertal veehouders alhier eenige kalveren (pinken) Ingespoten, wat 11a drie weken met een sterkere dosis zal worden herhaald. Wieringerwaard. Een jong kind, dat zich in haar eentje op het heel zwakke ijs van de Molensloot waagde en tot den hals in het water geraakte, werd door A. Braaf opgemerkt, die het nog bijtijds redde Wieringerwaard. De Vrijzinnige Kiesvereeniging alhier vergaderde Donderdag onder leiding van den vice-voorzitter, den heer J. E. Vos, bij afwezigheid van den voorzitter, den heer J. P. Backx. Door den penningmeester, den heer A. Visser, werd rekening en verantwoording gedaan, welker bescheiden door de heeren H. Boekei en L. Bas in orde waren bevonden. De aftredende bestuursleden, de heeren J. E. Vos en H. Limpers werden herkozen. Wieringerwaard. Als een zeldzaamheid zeker kan worden gemeld, dat hier verleden week in de felle kou een levend haasje werd gevangen van ruim een maand oud. Wieringerwaard. De rederijkerskamer Philotechnie alhier heeft het voornemen half Maart op te voeren de stukken „Ver leden" en „Een student thuis". Kleine oorzaken Te Zeelst bij Eindhoven geleidde een schaapherder in gezelschap van zijn patroon eene kudde schapen naar huis. Op een gegeven oogenblik sprong de hond, die hij de kudde behoorde, tegen den herder op, waardoor deze wankelde en in een sloot viel. Men haalde hem spoedig op het droge, doch de man bleek dood te zijn. De herder had door den val zijn hals gebroken. De nieuwe veerpont. Gisteren is te Enkhuizen aangekomen, om spoedig in dienst te worden gesteld, de nieuwe veerpont „Leeu warden". Het vaartuig heeft ongeveer dezelfde afmetin- gen en is op dezelfde wijze ingericht als de heide 1 veerponten, die reeds in de vaart zijn. Faillissement en Kiezerslijst. Uit een missive van den minister van justitie van j 13 Februari 1909, waarbij aan de burgemeesters is toe gezonden de gewaarmerkte opgaaf, bedoeld in art. 22 j der kieswet blijkt, dat de Minister, in afwijking van hetgeen tot nog toe als de officieele interpretatie gold, den failliet niet uitgesloten acht van het kies- 1 recht. De Minister schrijft: I „Ik merk hierbij op, dat deze opgaaf alleen bevat j de namen van hen, die onder curateele zijn gesteld en i aan wie bij rechtelijk gewijsde het kiesrecht is ontzegd, S doch niet van hen, die in staat van faillissement ver- i keeren, daar deze volgens het oordeel der regeering niet het beheer of de beschikking over hun vgrmogen 1 hebben verloren." Geschenk van de Koningin. Dat H. M. met haar onderdanen medegevoelt, blijkt 1 weder uit het feit, dat het H. M. behaagd heeft aan den burgemeester van Elburg te doen toekomen een bedrag van tweehonderd gulden, als bijdrage in de kosten van aanschaffing van een ijsvlet en voor de aanschaffing van nieuwe netten, voor die, welke op 27 Januari 1.1. bij 't bekende ongeval in het ijs verloren zijn gegaan. Door dronkenschap. De behanger T. had Woensdag, in gezelschap van zijn collega C., een karwei gedaan in het Villapark te j Beek. Nadat in een cafe aldaar nog iets gebruikt was, gingen beide mannen op den terugweg naar Nijme- gen. I Gistermorgen half acht werd het lijk van T. gevon den door een voorbijganger in zeer ondiep water, langs den Beekschen weg, tegenover de villa Ooijzicht. Het lijk vertoonde een wonde .boven het oog, vermoede lijk veroorzaakt door een val op het ijs. I Waarschijnlijk is dronkenschap de aanleiding tot het ongeluk geweest. Zijn gezel C. had reeds, voor het ongeluk gebeurde, T. verlaten. Ook een trouwdag. Woensdag! Huwelijksbrugje gespannen! Over de Groote Markt gaan Bruidegom en Bruid gearmd, bruid in blijde stemming, waggelende niet-nuchtere bruidegom blijkbaar niet, naar het Gemeentehuis. Band van den echt wachtende. Sjofele bruidegom ietwat knorrig, ne velig ziende in nevelig verschiet. Net bruidje blijang- stig blikkend naar Gemeentehuis. Ouders en getuigen volgen in opgewekte stemming. Plotseling maakt Brui degom zich los van bruidjes arm, zich verwijderende naar „Anklebe Stelle". Aanstaand vrouwtje en gevolg- maken halt. Vermoedelijk a.s. schoonvader ook even weg. Getuigen, en vader volgen. Moeders en bruidje wachten. Terugkeer. Bruidegom achteraan, Trouwlustig- bruidje zoekt bruidegom, die verstoord dronken haar aanziend neiging gevoelt terug te keeren. Vrouwtje neemt hem in den arm en brengt hem, met hulp der familie op den goeden weg. Lief gezichtje deed weer veel. Vooruit naar den ambtenaar ter voldoening aan wettelijken plicht, waggelend, beentje overzettend. Vrouwtje desondanks blijde. Arm bruidje! Armoede toesnellend metliefdevol echtgenoot! - Aartswoud. Tot lid van het Kiescollege der Ned. Herv. Ge meente is gekozen de lieer P. Harlog met 12 slem- men, legen 5 op den heer Jb. Kuiper Rz. en 1 op den heer Jb. Pluister. Oude Niedorp. Tusschen den eersten cn vijftienden, dezer maand hebben zich voor plaatsing op de kiezerslijst 1909— 1910 aangemeld: 11 belastingbetalers uit andere ge meenten, 6 huui-kiezers, 21 loonkiezers en 17 loon- kiezers als inwonende zoons, tezamen 55 kiezers. Voor jaars-hengsten keuring. Voor de a.s. Dinsdag te Haarlem te houden heng- stenkeuring, zijn aangegeven 22 hengsten. St. Maarten. Door het bestuur van de afd. van den Bond voor Staatspensionneering alhier, is besloten, een propa- ganda-avond te houden op Dinsdag 1 Maart a.s. hij den heer Jb. Schermerhorn tegen een geringe entrée van 10 et. Als spreker zal optreden de heer Frans Ne Is c her. Ook de Rederijkerskamer „Onderlinge Oefe ning" heeft haar medewerking toegezegd' en heeft in studie Ihet drama „Te Laat". Verder zal de avond afgewisseld worden door muziek en eenige voordrach ten. Alles tezamen, belooft het dus een aangename avond te worden en ook de lage entrée (welke moet dienen voor dc onvermijdelijke kosten) zal geen be zwaar zijn de zaal thans geheel gevuld' lo zien. Zuidscharwoude. Gisterenavond vergaderde de afd. Zuidscharwoude var de Tuinbouw- en Handelsvereeniging „Langedijk en Omstreken" ten lokale van den heer A. Kist aldaar. Aanwezig waren 32 personen, terwijl de afdeeling 126 loden telt. De vergadering werd geleid door den voor zitter, den heer W. de Boer, die de vergadering met een kort welkomstwoord opende. Nadat de notulen wa ren gelezen, en goedgekeurd, werd meegedeeld, dat de manden waren aanbesteed a 38 et. per stuk, wat wel niet de laagste prijs was, maar van de beste qualiteit. Ook wordt meegedeeld, dat „Koophandel" zijn mede werking zal verleenen bij het ten uitvoer brengen van de ingestelde boete op de overtreding van het fooien stelsel; daarom zal er ook geen betaling kunnen ge schieden over hun kantoor, als het reglement ten op zichte daarvan wordt overtreden. Aan den penningmees ter der vereeniging is over de maand Januari ruim f 573 uitgekeerd wegens het pet., dat bij onderhand-

Schager Courant | 1909 | | pagina 1