runt I EcDje"burfg' 4 April 1909. In. El» HÉ MM Kennisgeving. Attentie s.Y.pi.Schoenhané®! y. Rijswijk Vast Werkman een Boerenknecht, A. van Twuijver, A. van Twuijver, Een mooie Vosse HIT, 2 groote Ketten. Ei nieuwe Bakwapn Een Café met verlof, is fliousennmnmer. Burgerwoonhuis, Hypotheek van Spaarbank. BB Melis Wieringen. 2e. „De Tappersven", Stemming DRIE Hoofdingelanden, nieuwe Wasch- en Strijkinrichting. Gracieuse Een Burgerwoonhuis Trapman Co. Eerste klas RIJTUIG roei PAARD. „Rika's droom." Nagekomen berichten. Groenteveilingen. Marktberichten. ADVERTENT1EN. Jan Sijbrands, Martha Wagemaker, TE HUUR uit de baud: 3e. „Bij Hartjc-Mistcn," MANGELEN. C. DE LEEUW—Rood, Zangvereeniging „ONS GENOEGEN" te Oudesluis. 60 cent per Lot. Moord, Schagen.. Dames-, Heerenen Kinder-Schoenwerk. HoedenPetten en Barets. Laagzijde B 86, Schagen. Het 2e Nummer der fÜ.50 per stuk. TREKKING 53 AP RIL, op Maandag 12 April '09, Na afloop v r ij B a 1. en nieuw Tilbury-Tuig, Te koop aangeboden: en Kruidenierswinkel te Kolhorn. Te koop voor Afbraak Vader, waar overigens ook gelegenheid zal zijn om feest te vieren en zieh te vermaken. Het voornemen bestaat om qp 8 Augustus daarna cen deel van het „programma o.a. de opvoering der feestcantate te herhalen hij den heer J. Va- Als nu straks de beurzen maar open willen gaan, dan kan men er zeker van zijn, dat Schagen weer eens prachtig feest zal vieren. postkantoor Schagen. Aan het 'postkantoor Seiiagen en de daaronder res- sorlcerende hulpkantoren, werd gedurende het 1ste ^wartaal van 190!) in de postspaarbank ingelegd f 07263.13», terugbetaald f 52116.47. Het laatste, door dal kantoor uitgegeven, hoekje draagt het nummer 8170. liet aantal behandelde telegrammen en gesprekken was in dat kwartaal 2122. o De lieer J. C. Vis te Callantsoog. Waar U steeds en van den beginne af voor de bewuste kwestie „Het Nieuws als Uw orgaan hebt gekozen, mcenen wij, dal ook deze laatste ontboezeming van li, daar een plaats behoort te vinden. De Redactie. naar waarnemingen verricht in den morgen van 0 APRlL medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteo rologisch Instituut te De Bilt. In het algemeen heeft de verwachting betrekking op een tijdperk van 24 uur, loopende van den avond van den dag waarop deze werd uitgesproken tot den avond van den volgenden dag. Bij bewolking en temperatuur wordt echter hoofd zakelijk op den volgenden dag bedoeld. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende stand van den barometer 776.4 m.M. te Sku- desness. De laagste stand van den barometer is 760.3 m.M. te Seydisfjord. VERWACHTING. (Geldig tot den avond van 7 April.) Zwakke tot matige Oostelijke tot N.-O.lijke wind. Helder tot licht bewolkt. Droog weer. Lichte nacht vorst. Overdag zelfde temperatuur. Gemeenteraad van Zijpe. Vergadering op heden Dinsdag 6 April 1909 des mor gens te 10 uur. Afwezig de heeren De Moor en Mann. Voorzitter de heer G. C. Hulst, .burgemeester. Na opening der vergadering volgde de lezing en goedkeuring der notulen, j Ingekomen was een schrijven van het gemeentebe stuur van Wieringerwaard, waarin de mededeeling dat de raad aldaar niet genegen was een overeenkomst aan te gaan over de leerlingen die te Oudesluis school gaan. De verslagen van de Commissie tot.Wering van Schoolverzuim, gezondheidscommissie en dat over de Volkshuisvesting zullen, bij de raadsleden circuleeren. Bij de laatste kasverifieatie was in kas en moest zijn een bedrag van f 5631.38. Gedeputeerde Staten hadden ingezonden hec verslag over de laatste najaarszitting der Staten en vroegen of de raad genegen was ten opzichte van de melkvoor- ziening (reiniging vaatwerk met slootwater en het ver voeren der melk in gesloten vaten of bussen) eenige bepalingen in de politieverordening op te nemen. Voorzitter vraagt hoe de heeren er over denken. De heer Francis vraagt hoe B. en W. ei over den ken. Vooi zitter zegt dat dit college er nog niet over heeft gesproken. Het is een moeilijk geval, men kan wel bepalingen in de politieverordening opnemen, "maar moet ze dan ook handhaven, j De lieer Nieuwland meent dat vroeger door den i raad in beginsel is besloten in deze iets te doen. Spr. wil wat de secretaris daar heeft voorgelezen uit den. brief van Ged. Staten, wel in de politieverordening op- nemen. Dat voor het schoonmaken van het vaatwerk geen slootwater wordt gebruikt, daarvoor is alles te j zeggen. Voorzitter meent dat of slootwater wordt gebruikt, zoo moeilijk zal vallen te controleeren. De heer Kreijger i vraagt of het gebruik van sloot water hier zoo erg zal hinderen. Het is toch stroomend water. Voorzitter meent van niet altoos. Die pekel van vo- j rig jaar was al heel ongeschikt. De heer Groot wijst den heer Kreijger op de stul- I vende wegen die.het water en het vaatwerk veront-, reinigen. Vervolgens behandelen de heeren dit zaakje eenige J oogenblikken als een onder onsje, waaruit we opvin gen: De heer Kreijger: lipe moet het te Oudesluis? Daar zal het slecht te constateeren zijn of slootwater wordt gebruikt. Daar zien we alleen politie als zij er een boodschap heeft. De heer de Wit: wat water moeten we dan gebrui ken? De heer Francis: er was geen putwater, geen regen water! Voorzitter: bet vaatwerk moest toch schoongemaakt. De heer Francis: zijn er ook gevallen bekend, slechte gevolgen van hef. gebruik van slootwater? Voorzitter: neen, maar dat kan, toch gebeuren. De heer Francis: het geeft alles dubbele moeite, waai moeten we bedaren? Het geeft veel last. De heer Kreijger: ik meen, dat er nog wel meer dingen zijn die toezicht eischen. Een bakker spoelt in de sloot zijn dweil uit, aan een langen stok, of laat een zak een langen tijd in de sloot liggen, waar straks weer brood in, moet. Hij doet dat liefst daar waar hier een plee is, daar een plee, en daartusschen een stelt. En dan hetgeslacht wat te Oudesluis wordt binnen gevoerd en onder de menschen wordt gebracht, Dat zijn dingen die meer toezicht hier vereischen dan de melk. Voorzitter: ik meen dat liet beste is, dat wij de bepalingen op het venten van melk wat verscherpen. Met algemeene stemmen wordt nu besloten aan Ged. Staten een concept te vragen voor de gewenschte bepa^ lingen, met de mededeeling dat de raad daaruit zal nemen wat voor deze gemeente geschikt is. Allen zijn er voor op een verzoek van den heer A. J. van Rijswijk te 't Zand om ontheffing van Hoofde- lijken Omslag afwijzend te beschikken, omdat de tijd voor reclames reeds is verstreken. Bij de rondvraag informeert de heer Francis of de werken aan de tram al reeds spoedig beginnen. Voorzitter deelt mede dat Donderdag a.s. B. en W. zullen vergaderen voor het behandelen der ingekomen reclames; dan gaan zij naar Ged. Staten terug. De heer Francis: zal men dit jaar nog met de werk zaamheden beginnen? Voorzitter: wel neen. De heer Francis: dan zal ik, wat ik wilde zeggen, nog wat laten rusten en er later op terugkomen. Hierna sluiting. Schagerbrug. Zondagavond 4 April werd door de Gemengde Zang- vereeniging Euphonia een concert gegeven in het lokaal van den heer Jb. Tuinman te Schagerbrug. i Dit was voor de zangvereeniging het eerste concert onder den nieuwen directeur, den beer Dartillact van Tright, en dat dit met meer dan gewone belangstelling werd tegemoet gezien is begrijpelijk. Deze eerste kennismaking durven we gerust gunstig noemen en hoe kort de vereeniging dan ook nog onder deze nieuwe leiding staat, de gunstige resulta ten waren toch reeds duidelijk kenbaar. Hieruit concludeere men niet, dat alles reeds in de puntjes was, hoe zou het ook kunnen, na zulk een kor ten tijd van oefening onder den nieuwen leider. Maar zonder overdrijving mag het gezegd worden dat Eupho nia heeft gegeven een uitstekend geslaagd concert. Zeker, het stemmenmateriaal moet worden versterkt en aangevuld en waar de zang te, Schagerbrug steeds met zooveel ambitie is beoefend en men nu heeft kunnen constateeren dat de heer Van Tright is een directeur, die zooals we dat in het dagelijksch leven noemen, wat in den mars voert, zal een poging om het ledental te vergrooten bepaald wel gelukken. En dan... gaat Euphonia een toekomst te' gemoet. Men werkt blijkbaar met lust en dan is er zeer veel te bereiken. Want nietwaar hoe lief werd het eerste nummer nu al reeds niet gezongen. Het Barcarola van Beyerle klonk zoo goed, |'t werd zoo mooi genuanceerd, zui ver gezongen, met voordracht. En dan Van een haan en een kikkertje, had Euphonia daar het daverend applaus niet dubbel en dwars verdiend? Werd dat niet reeds goed gezegd en wist men de geestige zetjes niet aardig naar voren te brengen? En kreeg de Lenteboodschap van Niels W. Gade, een niet gemakkelijk nummer, dan niet een reeds zeer te loven uitvoering? J De vereeniging heeft een goeden avond gehad, en de indruk ook bij het auditorium kan niet anders dan een zeer vriendelijke zijn. Het concert kreeg geen geringe aantrekkelijkheid meer, door de medewerking van mejuffrouw Urlus, so praan van, Amsterdam. Het was ook weer ditmaal met zeer veel genoegen dat we deze sopraan hoorden en vooral na de pauze in de Aria uit de Barbier en in Maartje van Schalkwijk slaagde de zangeres volko men in haar pogen naar een schitterende weergave. I Dat zij! een toegiftje moest schenken, spreekt van zelf. .Mejuffrouw A. Vrijburg accompagneerde op zeer lo£- felijke wijze de koornummers. Arrondissements-Re*htbank te Alkmaar. Uitspraken, van Dinsdag 7 April 1909. K. Stroet, Spanbroek, diefstal, 1 maand gevange nisstraf. R. Rentenaar, Zijpe, dierenmishandeling, vrijgespro ken. M. Fransman, Amsterdam, oplichting, 14 dagen ge vangenisstraf. C. M. Dekker, Limmen, beleediging' van een dienst doend ambtenaar f 8 boete of 8 dagen hechtenis. P. Schreuder, Hensbroek, mishandeling, f 15 boe te of 15 dagen hechtenis. P. Rempi, Aartswoud, verduistering, vrijgesproken. D. v .d. Pijl, Wjjden.es. wederrechtelijk binnendrin gen in een lokaal, bij een ander in gebruik, f 10 boete of 10 dagen hechtenis. M. v. d. Struijs, Den Helder, diefstal, 2 maanden gevangenisstraf. Zijpe. Bij; de Doopsgezinde gemeente in de Zijpe zullen biji het Avondmaal kleine bekertjes worden in ge bruik gesteld. Noordscharwoude. Voor het deelenemen aan de lessen in Esperanto, welke ten lokale van den heer K. Bood zullen wor den gegeven, hebben zich reeds 23 personen aange meld. Aartswoud. Hedennacht omstreeks twee uur, werden de bewo ners van ons dorp gewekt door het roepen van brand De brand was n.1. uitgebroken bij; den heer P. Pauw, wagenmaker. De brandspuit was spoedig ter plaatse. Het gebouw brandde tot den grond af. De omliggen de gebouwen hadden het zeer zwaar te verantwoor den, doch werden behouden. Oorzaak onbekend. As surantie dekt de schade. Gemeente ANNA PAULOWNA. GeborenMaria Teelkina. dochter van Enno Aiders- hoff en van Maria Gerharda Krull' Pieter, zoon van Gornelis Hollander en van Guurtje Weij. Vlaamsche Humor. Uit de Nieuwe Gazet van Antwerpen: Mme Klopper ging met haar zes kinderen op zoek naar een huis. In, den Seefhoek kwam ze een ouwe kennis tegen, die haar vroeg waar ze op afgang. Wel, ik zoek een huis, zei Mme Klopper. Hier in de straat is er een, dat u bevallen zou. Maar ik raad aan den eigenaar die te Berchem aan de kerk woont er niet naar te vragen, want hij wil geen huurders met veel kinderen. Ze zien tegenwoor dig toch zoo nauw; 't is overal voor menschen zon der kinderen, alsof kinderen ook niet moeten wonen. Probeeren gaat toch mee, zei Mme Klopper en ze trok naar Berchem af met haar zes kinderen. Daar gekomen zei ze aan haar zes kinderen op het kerkhof te spelen, tot ze van den huisbaas terug kwam. En hebt ge oblc kinderen? was een der eerste vragen van don eigenaar. Ja, ze zijn allen op 't kerkhof, antwoordde de moeder verlegen. Goed, dan kunt ge 't huis betrekken. Maar wat keek hij op, toen hij Maandag om de huur kwam en zes kinderen kruipen en spelen n schreeuwen zag in de enge keuken. Van wie zijn die allemaal? vroeg hij. Wel van mij, zei vrouw Klopper. En dk dacht dat g'er geen hadt; hebt ge me niet gezegd, dat zij allen op 't kerkhof waren? Zeker, dat waren ze ook; ze speelden op het kerkhof, totdat ik met u over 't huis klaar zou zijn. Nieuw Leven. Station Noord-Scharwonde. 3 April 1909. Roode kool f 21.— a f 23.— per 100 stuks. Roode kool 2e srt. f 18,a f 20.— Kleinere f8,— a f 17,— Gele kool f a f Gele kool 2e srt. f 17,a f19.— Kleinere f8.— a f 15.— Deensche Witte f—af— Deensche Witte 2e srt. f 16.— a f 19.— Kleinere f8.— af 15.— Uien f 6.— a f 6.50 per 50 K.G. 5 April 1909. Roode kool f20.a f 23.— per 100 stuks Roode kool 2e srt. f 17.a f 19.— Kleinere f8.— a f 16.— Gele kool f—a f Gele kool 2e srt. f 16.— af 19,— Kleinere f7.— a f 15. Deensche Witte f—af— Deensche Witte 2e soort f 17.—af20.— Kleinere f8.— a 15.— Uien f6.- af 6.50 per 50 K.G. Breek op Langendjjk, 5 April 1909. Roode kool f9.— a f 23.— Gele kool f8.50 a f 20.— Witte kool f8.— a f 19.50 Uien f 6.— a f 6.50 Alkmaar, 5 April 1909. 7 Koeien en ossen f200.—a 240,—. 101 vette kalveren f 40.— a 125.—, per Ned. P. f 0.50 a 1.—, 189 nuch tere idem f 9.— a 18.—, 2 magere schapen f 16.— a 22.—, vette id. f a 249 vette varkens 0.43 a 0.50 per P., 42 magere idem f 16.— a f24. Amsterdam, 5 April 1909. Ter Veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 378 vette Koeien le qual. f 0.68 a 0.72, 2e qual, f0.64 a 0.66, Ee qual. f0.58 a 0.62, 140 Melk- en Kalfkoeien f 130 a 280.— per stuk, 310 nuchtere Kalveren f 5.— a f 10.—, 11 Schapen f 20.— a 24.—, 498 vette Varkens Hollandsche le qual. 46 a 48 ct., idem 2e en 3e qual. 44 a 45 ct., Overzeesche en Geldersche le qual. 46 a 48 ct., idem 2e en 3e qual. 43 a 45 ct. per K.G. PER TELEGRAAF. Purmcrend, 6 April 1909. 78 stapels Kleine Kaas f 30.—. 1356 K.G. Boter f 1.15 a f 1.25. 451 Runderen, waaronder 112 Vette, en 9 Stieren. Vette mat., 56 a 70 ct. per K.G. Geldekoeien stug, f 110.— a f 180.—. Melkkoeien stug f 140.— a f 250.— 36 Paarden f 70.— a f 375.— 150 Vette Kal veren 80 a 100 ct. per K.G. 912 Nuchtere Kalveren f 9.— a 24.—, vlug. 291 Vette Varkens, vlug, 45 a 49 ct. per K.G. 32 Magere Varkens f 16.— a 28.—, stug. 163 Biggen f 7.— a f 12.—, stug. 2389 Schapen en Over- houders, matig, f 13.a f20.— Kipeieren f3.75 a f4.25, Eendeieren f 4.10 per 100 stuks. 200 Kievitseieren, 22 cent. Heden overleed zacht en kalm, in den ouderdom van ruim 76 jaren, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader na een gelukkige Echtvereeniging van bijna 50 jaar. Wed. J. SIJBRANDS-Raar, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. gem. St. Maarten, r Algemeene kennisgeving. Hiermede vervul ik den treurigen plicht, kennis te geven van het overlij den van mijn geliefde Echtgenoote in den ouderdom van 72 jaar en 6 maanden. H. KRIJT. Veenhuizen bij g A ;1 im Oude Niedorp, r op STROE, te zamen groot 1,29,40 H A. groot 0,63,10 HA. groot 1,14,60 H.A. Hot Huis met 1 Moi 8.8het Land dadelijk te aanvaarden. Te bevragen bij J. 9. ROTGANS, Stroe, Wieringen. Het College van Dagelijksch Bestuur van den polder WIERINGERWAARD brengt ter kennis van de Stemgerech tigde Ingelanden, dat op ZATERDAG 17 APRIL a.s. van des voorm. 9 tot des voorm. 11 uur, in het polderhuis zal worden overgegaan tot de V A X GEVRAAGD tegen 1 Mei, best kun nende melken, nieuwe woning beschik baar, bg A. HOOGSCII AGEN, Koegras. GEVRAAGD mot 1 Mei: die goed kan molken, bij Abr. BORST AbrzKeins, Schagen. waartoe alsdan aan de kiezers hun stem briefjes zullen worden uitgereikt. Ingeval van herstemming zal deze ge schieden ter voorschreven plaatse, dade lijk na de opening der stembriefjes tot des nam. 2 uur, zullende zoowel bij de eerste als tweede stemming, de stembus onmiddellijk na het verstrijken van den tijd, voor de inlevering bepaald, worden geopend. Deze Stemming behoort te geschieden a. wegens periodieke overtreding van de heeren A. SLEUTEL Dz. en J. A. KAAN (wit stembriefje). Door zijn be noeming tot Heemraad is laatstgenoemde niet herkiesbaar. b. ter voorziening in de vacature ont staan door het overlijden van den Heer J. M. KOELMAN (geel stembriefje). Wieringerwaard, 3 April 1909. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd, J. L. T. GRONEMAN, Dijkgraaf. J. K. KAAN, Secretaris. De ondergeteakende maakt het geachte publiek van Schagen en Omstreken bekend, j dat. zij MEI a.s, zal openen een ingericht naar de eiachoa des tijds. Ook thans reeds aan huis gelegenheid tot wassehen en strijken. Tevens gelegenheid tot Gunst'ge informatiën kunnen desver- langd overgelegd worden. Prjjscoorniit wordt gaarne gratis toegezonden. Hopende door een nette en vlugge bediening ieders gunst waardig te mogen worden. Onder minzame aanbeveling, HOEP, SCHAGEN. Directeur: de Hoer G. H. J. v. d. Bogaerde. 16e groote Konink. gordgek. Verloting. HOOFDPRIJS Trekt 28 April. Voorzitter de Heer Burgemeester van SOMMELSDIJK. RUIME KEUZE Lage, doch vaste prijzen. Nette modellen en goede pasvorm. Tevens een groote sorteering Nieuwste Modellen. Maat- en Reparatiewerk wordt binnen den kortst mogelijken tijd afgeleverd. is verschenen en bevat een NOORD, SCHAGEN. TE KOOP vlug loopend, hoogte 130 c.M. Te bevragen bij K. BAKKER Hz., aan de Gouw te Hoogwoud. TE KOOP (2en Paaschdag), des avonde half 8, in het lokaal van den hoer C. K. SLIKKER, aldaar. Behalve eenige ZANGNUMMERS, opvoering van de OPERETTE ENTREE 50 Cents. Hoer en Dame 7 5 ct- Besproken plaatsen 10 cent. TE KOOP Te zien en te bevragen bij J. BOSSEN bij O. Niedorp. van de Schager Verloting. Te bevragen bij J. BOONTJES, Marktplaats, Schagen. met Fourage-handel. Te bevragen lett. B, bureau v. d. blad. TE HUUR met TUIN te St. Maarten. Te bevragen bij den Heer D. KUIPER te Groenveld. Aanbevelend, Laan Schagen TE HUUR of TE KOOP voorzien van GAS, Te bevragen bij J. HELDER te Schagen. TE KOOP voor 18 kazen, tegen billijken prijs, 1 P. 8CHERMERHORN, 8chagerwaard. Spaarbank heeft geld beschikbaar voor le hypotheken, tegen lage rente (alleen voor boerderijen), geen' verplichte af lossing. Br. fr. motto „Spaarbank", bureau van dit blad. te OUDKARSPEL. Te bevragen bij den Heeren W. MüLLER en Am. VIS, aldaar.

Schager Courant | 1909 | | pagina 3