Batastaling een Huishoudster, „Excelsior." Lans' Extra Stout, en Simplex - Rijwielen Plil's B«rei M Jongmensch M. Minnes, Stoelen. en Onderdeelen, P. VOS Jbz., oi meer gevorderde L1EU1G, A. van Kooien te Koegras. D. D. P. WESTENBERG. De ondergeteekende Kweekerij „Duinbosch", HOOI Zelf schilderen Binnenlandse!) Nieuws. Uit en voor de pers. INGEZONDEN. ADV ERTENTIEN. dat zijn j© ware Assuradeur - Wieringen. AM. HELDER. fe Haringbuizen. D. JONGEJAN, J. DIKSTHHLi Kolhorn. een Bakwacgen Voor de Schoonmaak: Schagen. J. ROTGANS» Langedijk. De aan den Langedijk opgerichte Esperanto-club telt 35 leden, Hel bestuur bestaat uit de hecrcn F. Butler, voorzitter: S. Vis, secretaris en P. Heertjes, penning meester. De heeren N. Kooij en S. Swager werden als oommissai~is.sen hcnoemd Oudkarspel. De heer K. Dikstaal, onderwijzer mei verplichte hoofdacte alhier, is benoemd tot hoofd der school te Koog op Texel. Zijn echtgenoote werd benoemd als onderwijzeres in de nuttige handwerken. Langedijk. Alhier is een It. K. cursus geopend voor gymnas tiek, waaraan door een 40-tal jongens van JO 16 jaar wordt deelgenomen. De lessen worden gegeven door S. Groen Ie Zuidsehamvoucfe. Broek op Langendijk. Alhier is een der meest geachte inwoners overle- letlen, de heer J. Kostelijk, sedert jaren lid van den gemeenteraad. Langedijk. In de Donderdag gehouden vergadering van dealil. Langedijk van den Onthoudersbond, werd besloten, een boottocht te organiseeren naar Haarlem en IJmuiden. Als candidaten voor leden van het Hoofdbestuur wer den gekozen de heeren J. Smit Jr. te Noordschar- woud-e en C. de Jong Ie Zuidscharwou-dc. Zoo kan het voortgaan. ,l Geschiedde le Winschoten Een verlothouder aldaar werd onlangs voor liet kan- Iongerecht veroordeeld wegens het .n kleinen voor raad ten verkoop aanwezig hebben van sterken drank in zijn woning, tot een geldboete, te vervangen door hechtenisstraf. De boete werd betaald en de verlofhouder kreeg dezer dagen bericht, dat hij dc voorheen in beslag genomen flesschen met sterken drank van de griffie van het kantongerecht kon halen. De man haalde de verzegelde flesschen, en ging er mee naar huis, om ze op de bovenwoning voorloopig een plaatsje te ge- Ven. Niet meer, dat hiji de trap opgaat, wordt jhij door twee politiemannen ,die juist het verloflokaal zijn binnengetreden, staande gehouden en andermaal... bekeurd wegens het in kleinen voorraad ten verkoop aanwezig hebben van sterken drank in een verloflo kaal. De nog verzegelde flesschen spiritualia zijn an dermaal op de griffie gedeponeerd. Een ellendeling! Een gewezen fabrieksarbeider te Rijssen, die was ontslagen wegens mishandeling van een zijner colle ga's, maakte het in den laatsten tijd zijne moeder, biji wie hij' inwoonde, zeer lastig. Herhaaldelijk had hij de oude vrouw mishandeld en gewond, tot hij gis teren haar met kokend water heeft begoten. De toe- j stand van de oude vrouw is redelijk. Lift-ongeluk. In de blauwseifabriek der firma Avis te Westzaan j is de twintigjarige werkman De Boer bekneld geraakt tusschen de lift en den liftkoker, met het noodlot- j tig gevolg, dat zijn borstkas geheel ingedrukt werd en I hij' terstond bezweek. Het lijk werd per brancard naar de barak van „Het i Witte Kruis" vervoerd. De ongelukkige was de kostwinner voor zlJ"c moe- der. (N- v- ü- u-> Geen Haven op Texel. He gemeenteraad van Texel heeft afwyand 1 cschikt op een adres van tal van personen te Uost^cn omstre- vCIl ,111/aKÜ van vzw* 1«" 4 I I 1A ,'isschtrs en vrachtschippers z\)n hierdooi teltuibcstu Jok lal van boeren zouden nier gaarne een ma\en v Ooi zien. ken inzake aanleg van een haven nabij1 Oost. Vele sschers en vrachischij ik lal van boeren z m. Dat kan wat worden' Te Groningen is aangehouden een lo-jange Duit sche jongen, die in het bezit werd gevonucn van f 125 ilodandsch en lüü Mark Duitsch geld. Na vei hoor door de politie bekende hij, dit geld gestolen 1c hebben van zijn patroon, die slager is 111 een plaatsje nabij Aken. ba een rondreis van eenige dagen in Duitschland, kwam hij over Leer naar Groningen. De jongen zal aan de Duitsche overheid worden uit geleverd. Ongeluk. Tusschen de stations Twello en de 1 euge waren de ploegarbeiders aan het vervoeren van lasten op twee lorries. Door den feilen wind liepen beide op elkaar en. raakte 6611 der arbeiders er tusschen be kneld. De ongelukkige weid naar hel ziekenhuis te Twello vervoerd, waar het bleek dat zijn beide bee- nen gebroken waren. Moordaanslag. Midden op straat, op klaarlichtendag, heeft giste ren te Amsterdam een moordaanslag plaats gehad. Het Hbl. meldt daarvan: De 31-jarige Corne-lis Mol, zeeman van beroep maar thans als grondwerker hier tijdelijk werkzaam, woon de sinds een drietal jaren samen met de 24-jarige Geertruida Catharina Burger, Pfilanenstraa-t 237 drie hoog achter. Deze vrouw, die uit vrodgere liefdes-be trekkingen met een matroos de zorg voor een vijfjarig knaapje lieeft overgehouden, had bij Mol een slecht leven. Niet alleen zij, maar ook de kleine jongen ston den dikwerf aan mishandelingen bloot. Erger, hij dreigde haar meermalen van het leven te zullen berooven. Toen Mol nu bovendien weigerde langer te wer ken, en, vond, dat de vrouw maar den, kost moest verdienen kreeg zij er genoeg van. Vooral onder in vloed van zijn herhaald dreigen met een dolk, vluchtte zij jl. Zondag de woning in de Polanen- straat af en verkreeg onderdak bij haar moeder, die aan de Bilderdijkkade woonde. Gisteren haalde Truitje Burger, tijdens de afwezigheid van Mol liaar boeltje van de oude woning af. Mogelijk, dat dit hem nog gesterkt heeft in zijn kwade voornemens. Mol had reeds den geheelen morgen langs de Bil derdijkkade gezworven met blijkbaaf kwade bedoelin gen, Tegen half tien ging Truitje Burger e,ve:n. de deur uit zonder hem op te merken. Zij ging met juffrouw Kort even naar den bakker J. Oud, Kin kerstraat hoek TO'llensstraat, om zich als werkster aan te bevelen. Na enkele minuten kwam zij den winkel uit, om naar het huis van haar moeder -terug te keeren. Ter hoogte van perceel 120 Kinkerstraat schoot Mol, die haar gangen, bespied scheen te heb ben op haar toe. Truitje Burger kromp ineen van schrik en op het zelfde oogenblik bracht Mol haar met een groot dolkmes een krachtigen stoot toe in den linkerhals. Een groote gapende wonde ontstond. De zwaar bloe dende vrouw sloeg tegen den grond en haar gezel lin, juffrouw Kort, viel flauw van den schrik. O]) het gillen van het slachtoffer kwamen van alle zijden menschen toeschieten. De dader hief triom fantelijk den dolk omhoog en schreeuwde het uit, dat hij haar gestoken had, en, beweerde dat ook het kind „er aan" moest. Hij werd weldra door iiolitieage'iiten gegrepen en geboeid naar het politiebureau aan de Lauriergracht gebracht. De dolk werd in beslag geno men, Intusschen had de kastelein G. Hoogesteyn de ge wonde, die iu haar bloed te baden lag, opgenomen en in zijn cafe Kinkerstraat hoek Tollensstraat neer gelegd, waar de paarden,slager Van Leeuwen het bloed zooveel mogelijk trachtte te stuiten, en de arts A. Hertstein weldra de eerste hulp verleende. De heer Hoogesteyn trok ook de brandschel af en waarschuw de den Geneeskundigen Dienst. Na verbonden te zijn, werd de vrouw, die door bloedverlies uitgeput geraak te, per rijwielbrancard naar het Wilhelmi na-Gas thuis vervoerd. Daar werd de wonde dadelijk onderzocht en opnieuw verbonden. De slagader bleek niet te zij-u, doorgesneden, zoo-dat hoep bestaat op behoud van haar leven, al is de wpnde zeer groot en diep. De dader legde bij zijn verhoor door de politie groote onverschilligheid aan den dag. Hij bekende zijn daad, die hij uit wraak over hetverlaten door de vrouw gepleegd heeft. Staatspensionneering. Mr. M. W|. F. Treiib schrijft in zijn vijfde artikel in Land en Volk over dit onderwerp: j Er wordt .mei de 'Engelsche wet over do ouder domspensioenen en de lessen, die daaruit zijn lp putten, in -den laatsten tijd hier raar omgesprongen. Al eenige malen, heeft men de tegenstelling kunnen lezen, dat wij- nu al japen en jaren sukkelen piel plannen van oudei domsverzekcring en dat men daar entegen in Engeland in 1 maanden een wet op de ouderdomspensionneering klaar had. Dat pakt; maar.... het is onzin. Zeker, Engeland heeft een regeling en wij hebben, die- nog niet, maar 'Engeland heeft ini-et slechts 4 maanden, maar van 1893 lot 1908 dus 15 jaar, over de voorbereiding gedaan. In 1893 werd een koninklijke commissie ingesteld met de opdracht „na te gaan of eenige wijzigingen in. het stelsel van de wet op de armenondersteuning wenschclijk zijn ten aanzien van personen, wier behoeftigheid is veroor zaakt door arbeidsongeschiktheid als gevolg van ou- dordom, dan wel of op andere- wijizc in die gevallen .Qndfxsteuning kan wonden verleend." Een nieuwe commissie werd benoemd in 1896,-daar na weer twee andere in 1899, e-en parlementaire en een ambtelijke, en eindelijk nog eens een parlemen taire commissie in 1903. Al die commissies brachten rapporten uit en in het „Blue Book". waarin de sta tistische resultaten van het werk dier commissies over zichtelijk zijn bijeengebracht, kan men Lezen: „In de opvolgende zittingen van het parlement na 1900 wer den verscheidene ontwerpen ingediend met verschil lende plannen van ouderdomspensionneering." Neen waarlijk, m-e-n heeft in Engeland dit moeilijke onderwerp niet met een vloek en een zucht in elkaar gezet, maar den beslissenden stap eerst gedaan, nadat de zaak in een aantal commissies zeer zorgvuldig was voorbereid, ook van den financieelen kant. Wanneer hier werkelijk eens in een ve'kiezingsroe hals over kop een regeling van ouderdomrspenslonuee. ring zonder degelijke voorbereiding, niet liet minst vaa de financieele zijde van het vraagstuk, wmil ingevoer^ izou het oen ware ramp voor ons land kunnen worden In Engeland is men anders en beter te werk ge_ -gaan. Men heeft door staats- en parlementaire C0!)i missies, die in verschillende streken proeftelllnge(1 maakten, de zaak zoo nauwkeurig mogelijk floeh oti<j€r, izoekea en toch heeft men zich, niettegenstaande a|j6 niet minder dan 30 pet, Ver. voorzichtigheid, nog. gist. En verder: De invoering eener ouderdomspensionneering naav Engelseh model, mot inbegrip der bedeelden, zou hje., te staan komen niet op f 12 of f 15, maar op f 25 jjin. lioen per jaar. Werd de maximale uitkeering van f 3 op f 2.50 per week teruggebracht, dan zouden de kos. ten «iet ruim f 4 millioen verminderen en ten naasten, hij f 21 millioen, bedragen. Bij liet doen ingaan van de pensioenen op Go-jarig^ leeftijd zouden -deze getallen met ruim 2/3 moeten worden verhoogd en komen resp. op f 42 millioen f 35 millioen. Voorts mag men niet vergeten, -dat, alleen wegens de natuurlijke stijging van liet aantal ouden van da gen bij toeneming der bevolking en verlenging van levensduur, op een jaarlijksche toeneming der uitgaaf van omstreeks 2 pet. is te rekenen. Heider, 14 April 1909. Mijnheer de Redacteur' Door vriendelijke tusschenkomst ontving ik uw blad van 7 dezer, waarin voorkomt een verslag van mijn lezing -te Wieringen op 3 April li. gehouden. In dat verslag komen enkele dingen voor, die m. 4. door u* verslaggever onjuist zijn weergegeven. Een dier onjuistheden zou ik gaarne gerectificeerd zien. Mag ik u daarom beleefd verzoeken, het volgen de te willen aanvullen? Volgens het verslag op biadz. 2 v-an uw courant van 7 April, zou ik onder meer ge zegd hebben: ,De heer Roodhuizen heeft indertijd werkelijk ge zegd: „wat heeft een dooie aan pensioen'" „Dit is echter niet geheel onjuist, van de arbeiders bereiken door elkander niet zoo velen den leeftijd van 65 jaar, dat is de leeftijd waarop ze voor pensioen in aanmerking komen." De vet gedrukte woorden, m. d. R. heb ik nie; geuit. Immers, toen de heer Roodhuizen de vermelde woorden sprak, doelde liij op den leeftijd van 70 jaar, in het ontwerp-Kuyper -gesteld. Ik heb in mijn repliek nog aangehaald uit de Statistiek van Kulb dat van de 1000 geborenen óp 70-jarigen leeftijd nog in leven zijn: 235 van de gegoeden en 65 armen. In dit ver- i band heb ik -er op gewezen, dat de heer Roodhuizen niet zoo iets geks gezegd heeft, j Volgens uw verslaggever heb ik in mijn lezing ge zegd, dat volgens Minister de Meester 12 a 13 millioen I noodig zou zijn om op 70-jarigen leeftijd f 3 per week uit te keeren. (Zie uw courant van 6 April.) De 011- i gerijmdheid van de- vetgedrukte woord-en springt dus terstond in het oog. Met dank voor de plaatsing, uw dienstw. I W. BIERSTEKER. mij opgekomen, dat het beter zou zijn geweest, wan- j •neer ik maar een ander -beroep -had gekozen. Verschei dene van mijn vroegere schoolkameraden, die noch door, vlijt, noch door bekwaamheid uitmuntten, hebben nu I als boekhouder m een handels-zaak of in een fabriek reeds goede betrekkingen, zij verdienen reeds meer dan ik in een jaar als onderwijzer zal verdienen." „Verlokt het geld je dan zoo erg?" „Neen, dat is het niet, -dat weet je wel, maar dan had ik v-ader niet meer lastig te vallen." „Bruno, hij doet immers gaarne voor je wat hij maar eenigszins kan." „Ja maar, de oude man kan zichzelf niet de gering- pte uitspanning toestaan. Wat heeft hij eigenlijk aan het leven. Van den vroegen morgen tot den laten avond zit hij op het redactiebureau, in een eng, be krompen vertrek en leest advertenties en werkt bo vendien, hier in huis nog laat in den nacht, om er i nog iets bij te verdienen. Is het voor hem ooit eens feestdag? Heeft hij ooit eens genot of plezier, het is voor hem steeds werken." j ,Hij lieeft ons, en je weet hoe gelukkig hij zich gevoelt, wanneer het ons goed gaat." De deur van de woning werd geopend en de beide kinderen hoorden een loomen, langzamen tred en een droog kuchen. „Vader," riep Marie uit en liep haastig naar de 1 deur -om die open te doen. Een magere man, eenigszins gebogen tfed het een voudige vertrek binnen. De man, die binnentrad was nog maar -even vijftig maar zijn haar was reeds ver grijsd en in het gelaat waren diepe rimpels gegroefd. „Goeden avond vadertje'" riep Marie uit. Zij nam hem zijn hoed en stok af en schoof zijn stoel bij de tafel. 1 „Dag, kinderen," zeid-e de man en zijn gelaat werd een oogenblik verhelderd door een glimlach. „Ik kom vanavond wat later, want een paar onhandige zetters lieten een vorm in elkaar vallen. Alles moest dus worden overgezet en ik moest wachten op de correc tie." „U heeft dus dubbel werk gehad," zeide Marie medelijdend. r'r J „Lief kind, wat hindert het nu, of ik een uur langer heb moeten werken. Maar komaan laat ons gaan eten." Bruno roerde het eten ternauwernood aan. Meermalen keek zijn vader hem onderzoekend aan. „Wat scheelt je jongen?" vroeg hij eindelijk. „Niets vader," was het antwoord en Bruno deed alle moeite om opgeruimd te schijnen. „Je eet niet." „Wij hebben zeer druk geredeneerd, ik ben daar van wat vermoeid." De oude heer zweeg. Maar het antwoord stelde hem evenwel niet tevreden, want de lichamelijke in spanning had den eetlust juist moeten verscherpen. Intusschen verried het gelaat van den jongeman meer entroering dan vermoeidheid. „Brur.o, ik heb gelezen," zoo begon de oude heer na eenige oogenblikk-en, „dat je kameraden vanavond een feest vieren. Je hadt er misschien gaarne aan deel genomen, waarom heb je mij dat niet gezegd. Ik zou je met genoegen het geld hebben gegeven." „Ne-en vader, ik heb aan, dat feest ternauwernood gedacht," antwoordde de jonge man. „Ik wil er heusch niet heen." „Waarom niet?" vroeg de oude man en nog scher per keek hij zijn zoon aan. Bruno aarzelde met zijn antwoord. „In dc-ze uniform schijn ik onder mijn kameraden steeds een, vreemdeling. Er ligt dan een dwang op mij, die mij verhindert vroolijk te zijn. Ik houd mij dan liever op een afstand." De corrector liet zijn groote oogen op zijn zoon rus ten. Zij schenen te fonkelen, zijn vermoeide en afge matte trekken werden levendig. Zijn lippen openden zich tot een antwoord, maar hij zweeg toch en at voort. Toen hij na korten tijd van tafel opstond, ging hij zooals eiken avond naar zijn eigen kamertje om daar nog wat achterstallig werk af te maken. Bijna werk tuigelijk nam hij -eenige drukproeven die nog -eens moes ten worden nagelezen uit zijn zak en legde die op tafel neer. Hij trok zijn jas uit, ging zitten, zette zijn lamp neer, nam een penhouder in de hand en begon te lezen. Maar het werk vlotte niet, de letters dansten hem voor de oogen, want zijn gedachten varen met andere dingen bezig. De woorden van zijn zoon klon ken hem nog in de ooren en steeds weer herhaalde hij ze, zijn zoon droeg de uniform met tegenzin. Een trek die van inwendige vreugde sprak, gleed er over zijn gelaat. Hij had op de beroepskeuze van zijn zoon geen invloed willen uitoefenen, maar het had hem toch veel leed gedaan toen deze met veel geestdrift de uniform van den vrijwilliger had aangetrokken. Door ge-en woord of gebaar had hij verraden wat -er in hem omging, maar nu sloeg zijn hart met een gevoel van trots, -omdat zijn zoon meer en meer overhelde naar zijn grondbeginselen, die hij evenwel zeer zorgvuldig voor den jongen h-ad verborgen gehouden. Het was zijn bloed dat er in -de aderen vaai Bruno vloeide. Hij hield de pen in de -hand en staarde droomend voor zich uit. Zijn herinnering voerde hem een lange reeks van jaren terug en bleef zich weldra -bepalen tot een beeld, dat hem nog zoo glas-helder voor den geest stond. Hij was student in de theologie en liet zich keuren voor den militairen dienst. Hij was er op voorbereid voor den dienst goedgekeurd te worden en was besloten zijn plicht met alle nauwgezetheid te vervullen. De militaire dokter onderzocht hem zorg vuldig, beklopte -en beluisterde zijn borst nauwkeurig en wend-de zich toen tot den aan een tafel zittenden officier en voegde dezen onverschillig toe: „ongeschikt voor den dienst, -zwakke borst." „Zouden we hem voorloopig niet in reserve hou den?" vroeg d-e officier. „Dat loont de moeite niet, hij is een sollicitant voor den dood. Het zo-u ons maar onnoodige moeite geven," luidde het onverschillige antwoord. Hij had het antwoord gehoord en, het was hem op dat oogenblik geweest, alsof hij door den grond zonk. Hij was nog jong en vol levenslust, hij was opge ruimd, maar de woorden, hij is een sollicitant voor den dood, hadden al zijn vroolijkheid doen verdwijnen, zijn lust tot arbeiden was verflauwd, want waarom zou hij zich zoo-veel moeite geven, als hij toch nooit de vruchten van zijn arbeid zou mogen, aanschouwen. De met zooveel beslistheid uitgesproken woorden waren wel is waar niet bevestigd geworden, maar zij hadden toch zijn schoonste levensjaren vergiftigd en hem menig bang en moeilijk uur bezorgd. Het had hem eerst omtrent vele verkeerdheden de oogen geopend, en met de jaren was zijn gezindheid en overtuiging steeds vrijzinniger geworden. Hij had nooit veel gelegenheid gehad open voor zijn meening uit te komen, maar evenals het vuur in het hart der aarde, voor de buitenwereld onzichtbaar is, waren ook zijn gevoelens een geheim gebleven, maar de gering ste aanleiding was voldoende om die smeulende vuur massa naar buiten te doen uitlaaien. Langen tijd zat de oude man zoo te peinzen, maar tenslotte rukte -hij zich los van deze hem zoo bezig houdende gedachten en ging hij aan het werk. HOOFDSTUK IX. Op dienzelfden avond was er bij den handelsraad Eger een groot gezelschap vereenigd. Hij vierde de verloving van -zijn dochter en gebruikte deze gelegen- heid om met zijn rijkdom te pronken. Tevens was dit de eerste maal dat de uitgever Al- brecht Kalsbaoh deelnam aan een soiree in zijn huis j en hij wilde dien rijken krantenman wat ontzag inboe zemen. De uitnoodigingen tot dezen avond hadden hem veel hoofdbreken gekost, want hij geloofde, nu die Ivals- bach, die vrijzinnige dwaas onder zijn gasten zou zijn, met de keus der andere gasten zeer voorzichtig te moeten zijn. Hij was eerst naar Kalsbach toegereden en had hem heel vertrouwelijk gevraagd, welke men schen hij liefst niet zag uitgenoodigd. „Ik weet niemand, dien ik u zou moeten noemen," had deze geantwoord. Eger had hiertegen ingebracht dat het hem toch ni«t aangenaam kon zijn, eenige zijner politieke tegenstan ders in gezelschap te ontmoeten. „Waarom niet," had Kalsbach geantwoord. „Ik houd mijn politieke tegenstanders niet voor mijn vijanden. Bovendien is uw huis onzijdig terrein en zooals ik met mijn tegenstanders de frisschö lucht -inadem en van hetzelfde heerlijke zonlicht geniet, zoo kunnen wij ook geschikt aan dezelfde tafel een glas wijn drinken. Bij alle geschillen die ik sinds vele jaren heb- doorge maakt, heb ik steeds om de' zaak zelf gestreden. Ik heb ideeën en handelingen aangevallen, maar de perso nen alleen dan, wanneer zij van hun ideeën niet waren te scheiden." Wordt vervolgd. GEVRAAGD met 1 Mei a s.een bg K. PEPER a. d. Kreil Een alleenwonend persooi vraagt P.G. Adres C. BRUIN, Stroet, Sint Maarten. 20 jaar, P.G., v. r, d v.aagt een be trekking bij een BOOMKWEEKER, BLOEMIST of FIJNBOUWER. Br. fr. order letter K, bureau van dit blad. plaatst golden k d e p 0 a i to en verstrekt gelden op hypotheek en tegen borgstelling, op langen en korten termijn. p. Rente 4V2 k 5Vz Riantst voor particulieren gratis geld. Ie klas zwarte Oldenburger Stamboekhengst, No. 313, alle werkdagen beschikbaar f 10.— dekgeld, beslist a contant, bij den Heer Het Bestuur. a k e 1 a a r, Agent van de N. Y. „Crediet- b a n k" te Alkmaar; belast zich met den in- en verkoop van huizen, landerijen en effecten; het bezorgen van kapitalen tot elk bedrag op hypotheek, tegen borgstelling of in pand- geving van geldswaardig papier of levens- verzekeringpolis het beleggen van groote en kleine kapi talen op hypotheek; neemt gelden a deposito op voordeelige voorwaarden sluit levensverzekeringen dadelijk ingaande lijfrenten en verzekeringen tegen brand schade. Te spreken Donderdags te SCHAGEN in „Córès" en Zaterdags to HOORN in „de Keizerskroon", van 10 tot 1 ure. bericht bij deze, dat hij vanaf heden weder disponibel is tot het matten van alle soorten Maakt gaatjesmatten enz. Beleefd aanbevelend, Stoelenmatter, Kleine Sinis, Anna Paulowna. door meer dan 1000 geneeskundigen aanbevolen. Agent: C. VISSER, Bier handel Schagen. A. J. PEECK te SCHOORL. Te koop: Te koop: prachtig togen billijken prjs in verschillende tin ten van groen. Houdt zich beleefd aan bevolen voor de levering van alle soorten PLANTSOEN, LAAN- en VRUCHT- BOOMEN, SIERHEESTERS enz. Eerste kwaliteit LANDHOOI, Prima KLAVERHOOl, WIT HOOI en STROO, alles geperst, bj Ook verkrijgbaar bij en bestellingen aan G. MOOIJ, Bestelhuis, Schagen Si en Molandeii Voikrjgbaar bij TE KOOP van de Schager Verloting, bj J. BOONTJES, Marktplaats, Schagen. verkrijgbaar in 48 verschillende kleuren, vanaf 30 cents per bus, grooter hoeveel heid, minder in prjs. Staalkaarten gratis. ATTEST: Ondergeteekende verklaart gaarne dat iPLEGING's Bereide Verf, zoowel voor binnen- als voor buiten- jwerk uitstekend voldoet. P. PLOEGER, Kolhorn. GOUD-, ZILVER- en KOPERBRONS, ORANJEGEEL, CITROENGEEL, KALKBLAUW, KRIJTWIT, WIT KALK, KUNSTKALK. Alle soorten BEZEMS en BORSTELWERK enz. - oor Vissohers puike harde CAOHOU.

Schager Courant | 1909 | | pagina 6