Soldaten=eer. Woensdag 28 April J909 óJste Jaargang. No. 1 l!);j A i Bureau SCJSIA&SEM, Laan O 4. Uïty ewerss TRAPMAN Co. "1ËRSTE~SIID: Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. FEUILLETON. Binnenlandse!} j Nieuws. Alimssi Nitivs f AdTeriEitie- LuttniHil anHmMSMBRMNMwnMHBnMHH Dit blad verschijnt viermaal per iveekDinsdag-, Woensdag-, Do n d e r d a g- on Zaterdagavond. Dy inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. luiere. Tclephooh No. 21). Prys per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit twee bladen. Zitting van Dinsdag 27 April 1909. Wordt anders nogal vaak de zitting besloten met de behandeling van een of meer kinderwettenzaken, thans werd zij er mede aangevangen. Vóór de pauze werd er niets anders behandeld, na de uitspraken dan een viertal kinderwettenzaken, be treffende feiten, gepleegd in Hoorn, Alkmaar en Den Helder. Niet minder dan acht jeugdige beklaagden moesten optreden. En een aardig ristje getuigen moest mede zorgen, tijdig present te zijn. Daarenboven konden de noodige advocaten voor de verdediging der jeugdige boosdoeners ook niet worden gemist en 't werd dan ook mooi laat, voor de pauze intrad. Nd dat gulden half uurtje kregen we dan de ge- schiedenisjes, die in aanmerking kwamen voor zitting met open, of althans ongesloten deuren, 't Waren er vijf. AARDIGE DUIFJES. No. één gold een 18-jarigen arbeider uit Alkmaar;1 Laurentius Beers genaamd, die in het laatst van De cember des vorigen jaars Ie Oudorp eenige duiven heeft gestolen. De 14-jarige Kees Buren aldaar, die ten huize van zijn papa op diens boerderij een vijf tal aardige duifjes hield, keek op Kerstmorgen raar op zijn neus, toen hij zijn beestjes allemaal miste.' Beers intusschen moest van 't stelletje af en wist alle vijf kirrende gevleugelde vriendjes aan Petrus Ge- rardus Zwan uit Alkmaar te verkoopen, waar ze na derhand in beslag werden genomen. De geloofwaardigheid van den getuige P. Kleijmeer, een Alkmaarsch- timmermansknecht, werd door den President waarlijk niet te hoog geschat. Z.E.A. wees er dezen sinjeur op, hoe hard hij bij de instructie wel had gelogen. Nu moest echter de waarheid voor den dag komen. Wat beklaagde zelf betreft, die hield er al een niet veel betere soort van verklaring afleggen op na. In hoofdzaak kwam zijn Beweren hierop neer, dat hij van een hem onbekend persoon de duiven gekocht had. Maar In den regel behoeft men niet er naar te trac-h- ten, om een Officier van Justitie met zulke praatjes om den tuin te leiden. Mr. Hanegraaff toonde duidelijk, dat ze bij hem geen ingang vonden. Wegens diefstal werd 2 weken gevangenisstraf tegen Laurentius geëischt. NU WAS HET EEN BLOKSCHAAF. Tewis Raat uit Schoorl, die juist het vorige jaar j een kwarteeuw oud is geworden moest nu komen als beklaagde, om ereis te vertellen waarom of ie nu eigenlijk een blokschaaf van Piet Obdam, een 22-jarig Schoorler timmermansknechtje, had gestolen, toen hij dat stuk gereedschap den, 20sten September jl. buiten vond liggen bij eene voor mej. Jelgersma in zijne woonplaats in iaanbouw zijnde villa. Nou, dat was eenvoudig genoeg en spoedig verteld meende Raat. Dat had hij maar gedaan, omdat 't diDg daar zoo voor oud vuil lag en geen waarde had en hij had 't achteloos in zijne schuur geworpen zon der er verder profijt van te hebben of er meer naar om te zien. Alleen had zijn zwager, Bram Duin, die weieens meer gereedschappen van Raat gebruikt, op een schoonen Maartschen lentedag de schaaf gebezigd, wat door Ob- üams broeder Jacobus was gezien, die 't nummer 68 goed had onthouden, zijnde het nummer van zijn broe ders timmergereedschap, dat duidelijk op de schaaf voorkwam. Nu duurde hat niet lang of rijksveldwachter van den Burg werd in de zaak gemoeid en spoedig nam deze de ischaaf in beslag. De O. v. J. vond beklaagdes verweer, dat hij de schaaf „zoomaar" meenam en waardeloos vond van geen beteekenis. De zwager immers gebruikte nader hand diezelfde schaaf, wat er al op wijst, dat die niet waardeloos geacht behoefde te worden. Wegens diefstal eischte Z.E.G. 2 weken gevangenis straf tegen, Tewis. KLAAS ONDER DEN INDRUK! Klaas de Graaf, die in 1868 geboren is te Hoorn, vindt bet daar zoo leuk, dat bij daar nog altijd is blijven hangen en deze merkwaardige Westfriescbe stad nog steeds als zijne woonplaats liefheeft. Hij resideert thans in eene villa met bijbehoorende gronden, staande en gelegen in de Peperstraat. Klaas is een man, die het openbare leven meeleeft, een leefregel, die vooral in kleine steden en plaatsen vaak aanbeveling verdient. Maar den 27sten van de vorige maand presenteerde hij zich in het openbaar in zijne straat op eene ma nier, die den politie-agent De Jong gansch niet pas send voorkwam. Hij was zoo dronken als een Maleier en had alle eigenschappen, die zoo'n individu moet hebben, om met j een verbaal wegens openbare dronkenschap te kunnen worden' vereerd. En toen De Jong hem krachtens zijn ambt behoor-1 lijk van de openbare straat wenschte afscheid te laten, nemen, wat voor de veiligheid in den allerruim- sten zin van 't woord noodig mocht heeten, toeni werd er verzet aangeteekend, geen klein beetje. Alle symptomen, die zoo'n wederspanneling gewoon lijk eigen zijn bij zulke gelegenheden, vielen ook nu waar te nemen en de Jongs baantje was op 't moment niet zoo erg benijdenswaardig. Schoppen, trappen, slaan en wat dies meer zij, wa- ren extraatjes waarop de agent rijkelijk werd vergast. Maar de getabbaarde heeren zouden nu Klaas eens vergasten. Het verbaal van De Jong werd als geloofswaardige voorlichting rijkelijk voldoende geacht, want noch de rechtbank, noch de O. v. J. achtten het noodig, De Jong te hooren. Die behoefde niet eens voor 't getui- genhekje te komen. De O. v. J. requireerde 2 weken .gevangenisstraf tegen De Graaf. NOG EEN DITO! Een dergelijke sinjeur, maar te Enkhuizen woonach tig, moest vervolgens optreden wegens een soortgelijk wangedrag, den 28sten Maart aan den dag gelegd. Beene Smit, zoo heet dit heerschap, leverde voor eigen en anderer veiligheid ook al aardig wat ge vaar op. Hij had heel wat borreltjes binnen en de agent van politie Siewert Kiauwers die in Enkhuizen als zoo danig weieens meer een karreweitje van dien aard zal hebben meegemaakt in zijn 43-jarigen levensloop, wou den visschersknecht heel graag transporteeren naar een veiliger oord dan de publieke weg op 't moment voor hem was en pakte hem daarom in zijn lurven. Maar ons vi-sscbertje had geen zin in 't transport naar het ontnuchteringsappartement en bood heftigen weerstand, Klauwers daarbij zelfs in de band bijtende. Vooral toen ze op 't Venedie aankwamen, waar wel eens meer dronken luidjes wederspannig geworden zijn bij transport, was 't erg mis. Beene mankt© het dan ook zóó bont, dat proces verbaal wel moest volgen en de O. v. J. wist er geen beteren raad op, dan hem de doos maar in te stoppen, weshalve Z.E.G. 2 weken gevangenisstraf re quireerde. HIJ WAS NIET VERSCHENEN. De laatste beklaagde was de gcconserveerde-levens- middclenfabrikant P. Verburg uit Noordseharwoude, die onlangs als getuige in eene strafzaak, hoewel behoor lijk gedagvaard, was weggebleven, waardoor aanteekc- ning op 'l audiëntieblad ontslaan was. Hij meende, dat 't niet noodig was te komen, daar hij toch niets van de zaak wist te vertellen. Zoo heeft op 's heeren Officiers vraag Verburg's be- drijfboer geantwoord op de zitting die Verburg ver zuimde bij te wonen. Nu waren geen getuigen opge roepen in de zaak tegen den fabrikant. Hij was ditmaal zelf present en verontschuldigde zich met de bewering dat hij niet wist, dat hij komen in o e s t. De president kon deze verontschuldiging niet aan nemen, hij toch vermeende dat een man als de heer Verburg wel wist, dat een getuige in een strafzaak opgeroepen en behoorlijk gedagvaard, voor de recht bank verschijnen moest. De O. v. J. eischte 3 dagen gevangenisstraf tegen Verburg. A.s. Dinsdag uitspraken. Hoogwoud. In de Maandag j.1. ge-houden vergadering van de Vereeniging „Volksmin" werden als aftredende bestuurs leden gekozen de heeren H. de Boer, J. Schagen en S. Glas. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten in het afgeloopen jaar hadden bedra gen f 313.20, terwijl de uitgaven waren f 225.31, zoo dat de rekening sloot met een voordeelig saldo van f 87.89. Het voorstel om de oudere kinderen van Hoog woud op zich zelf te laten feestvieren, werd na eenige bespreking verworpen. Besloten werd dezen zomer, den 9 Juni a.s. met oqgeveer 129 der oudste leerlingen een reisje te maken naar Den Helder. Met ongeveer 144 der jongste leerlingen za! dit jaar een bezoek worden gebracht aan den Kersenboom gaard te Blokker, als de kersen rijp zijn. Tevens werd besloten aan het bestuur der R. K. school alhier eene uitnoo-diging te zenden om de leer lingen dier school aan de feesten te laten deelnemen. Van de O. L. scholen bedroeg het aantal verzui men als volgt: 168 nul verzuimen, 47 een verzuim, 33 twéé verzuimen, 13 drie verzuimen, 7 vier verzui men, 3 vijf verzuimen, 15 meer dan 5 verzuimen. Tot eerelid der vereeniging werd bij acclamatie ge kozen de heer T. J. van Wijk, oud Hoofd der O. L. school in de Weere. Rondvraag niets bijzonders 'opleverende, volgt slui ting. Hoogwoud. Maandagavond j.1. verkocht Notaris De Boer alhier in het lokaal van den lieer M. Bruin te Aartswoud een huis m. erf groot 0.19.40 H.A., staande en liggend© te Aartswoud, kadastraal bekend als sectie A, no. 847 en 848 en toebehoorende aan den heer G. Jonker alhier. Het heeft 't bij opbod kunnen brengen tot f 1200 en bij den afslag werd het niet gemijnd, dus onverkocht. TWEEDE KAMER. De Centrale R. K. Kiesve-reeniging tot het stellen van candidatcn voor de Tweede Kamer in het kies district Alkmaar, vergadert Vrijdag a.s. te Alkmaar, 15. „Die soldaat," en hier wees luitenant Schoenrock op Bruno, „schijnt nog niet veel van de oefeningen te snappen," zeide hij tot den onderofficier. „Hoe komt flat, heb je hem niet voldoende onderwezen? Laat hem vandaag eens naëxerceeren, ik zal er bij blijven en mij er eeps van overtuigen, of ge uw plicht wel floet." ,Tot uw dienst, luitenant," luidde het onderdanige antwoord van den onderofficier. Met moeite bracht hij deze woorden uit, woedend als de kerel was. Die luid uitgesproken berisping hinderde hem in hooge mate, maar zijn, wrevel daarover kon hij niet koelen op den luitenant, maar wel op den armen Bruno en flat geschiedde dan ook op de meest onmenschelijke manier Schpenrock stond vlak voor het front, nauwelijks een paar schreden van Bruno verwijderd, hij keek hem dreigend en hoonend aan, maar Bruno hield dien blik idapper vol, niet uit trots maar met den, vertwijfelden I moed der wanhoop. Hij trachtte zich staande te houden met de gedachte, dat het toch al niet veel erger kon worden dan het nu reeds was. Do exercitie was afgeloopen en de soldaten gingen üaar de kazerne, alleen Bruno bleef met den onderoffi cier op het exercitieveld achter. Bruno stond daar onbeweeglijk, ofschoon hij bijna geheel uitgeput was. Hij wist waarom hij mishandeld ïverd, waarom hem onrecht geschiedde, want hij had ie oefeningen, onberispelijk uitgevoerd, maar de strenge flienst gedoogde het niet, dat hij een enkel woord ter zijner rechtvaardiging zeide. Die dienst eischte stipte gehoorzaamheid, al schreeuwde ook het onrecht dat tegenover hem gepleegd werd ten hemel, al kwam ook ni zijn eergevoel tegen een dergelijke behandeling in opstand. Zij plaagden hem alleen maar om hem tot ongehoor zaamheid te verleiden, om hem zoodoende nog stren ger te kunnen straffen. Bruno beheerschte zich dus en bleef kalm. Hij kreeg geen twee minuten om uit te rusten. De onderofficier was razend, omdat natuurlijk ook zijn vrije tijd door dit exerceeren, in beslag werd genomen. Was het niet tegelijk een straf voor hem zelf? Met een niets ontziende hardvochtigheid liet hij Bruno de oefeningen steeds overdoen, onafgebroken zonder een seconde rust. De kracht-en, van den ongelukkige schenen sterk af te nemen, zijn gang werd onzeker, zijn armen, verlam den, Het schemerde voor zijn oogen ep hij spande al zijn krachten in. Met lachend gelaat bleef de luitenant toekijken, „Mijnbeer de soldaat," riep hij spottend, „schijnt de oefening schouder geweer nog maar steeds niet goed te snappen. Ik zal het hem zelf eens leeren," en hij gaf den onderofficier een teeken achteruit te gaan. „Ik zal tellen en zien, wanneer mijnheer, die zich tot de studeerende jongelingschap rekent, die eenvoudige oefening begrijpt. Opgepast!" Hij commandeerde: „Schouder het geweer, af het geweer"' Bruno moest dit steeds herhalen, altijd weer, en de luitenant met zijn door den neus klinkende stem, scheen zich er bijzonder over te verheugen, dat de bewegingen van den mishandelde steeds onzekerder en langzamer werden. „Een en vijftig twee en vijftig," telde de luite nant. „Voor den duivel! Opgepast!" Bruno wankelde, het geweer ontviel aan zijn handen, hij zonk bewusteloos in elkaar. De onderofficier sprong zeer ontsteld nader. „Hij sterft!" riep hij uit, toen hij het doodsbleek gelaat van den jang-en man zag. „Hoe dwaas!" riep de luitenant, die niet wilde t-oo- nen, dat hij zoo ongerust was. Hij keek de exercitie plaats even rond, want de vrees dat een zijner supe rieuren hem zou kunnen snappen, dreef hem het bloed toch wel naar de slapen. Er kwam niemand. Aan het hek dat de plaats van den publiekeu weg scheidde, stond een groote menigte, een afkeurend gemompel drong tot zijn oor door, hij hoorde allerlei bedreigin gen uiten. Hij wierp een veraehteüjken blik op al dat plebs en wendde zich toen weer tot den bewustelooze. „Zeg, maak niet zoo'n spektakel, de kerel haalt im mers adem. Breng den knaap naar de kazerne, en als hij straks weer bij is gekomen, laat hem dan naar huis gaan," Hij rekte zich langzaam uit, wierp het hoofd in den nek en liep langzaam naar de kazerne, alsof hij de grootste heldendaad bad verricht. Een half uur later liep Bruno strompelend naar huis. Met groote moeite hield hij- zich staande. Zijn gelaat was zoo bleek, dat de menschen staan bleven om hem na te kijken. Toen hij de kamer binnentrad en zijn zuster hem zag, sprong zij verschrikt op. Mijn God, Bruno, wat is er gebeurd?" riep zij uit. „Niets niets," luidde het doffe antwoord en hij draaide het gelaat af, om zijn zuster maar niet in zijn oogen het tegendeel te doen lezen. „Ik ben Hij kon den zin niet afmaken, want een golf bloed vloeide uit zijn mond. Bijna bewusteloos -zakte hij op een stoel in elkaar. „Almachtige God," schreeuwde Miari-e en zij sloeg haar armen om haar broer heen, wiens hoofd -slap op de borst viel. Een nieuwe golf bloed volgde. Het arme kin-d riep luidkeels om hulp, daar zij alleen niet in staat was haar broer te helpen. Buren snelden haastig toe en hielpen Bruno naar de slaapkamer te brengen, en op zijn bed neer te leggen. Er werd een bode gezonden naar den ouden correc tor en om een dokter. Beiden traden al heel spoedig en bijna gelijktijdig de kamer binnen. Het stond er met Bruno heel slecht voor. Hij was nauwelijks in staat enkele vragen van. -den dokter te beantwoorden. Elk woord scheen hem pijn te doen. De arts die hem zeer zorgvuldig had onderzocht, beval hem de grootste rust aan en verbood hem beslist te spreken. Hij verbeelde den vader ni-et, dat er bij de -minste inspanning weer een nieuwe bloeding zou vol gen -en dan het leven van den zieke in het grootste gevaar zou verkeeren. De oude vader en Mari-e weken niet van het bed. Bruno lag roerloos en met gesloten oogen, de ademha ling ging zeer moeilijk, en zijn gelaat vertrok zich zoo nu en dan pijnlijk. Zijn oogen lagen diep en zijn wangen waren ingevallen, hij scheen, jaren verouderd. Wanneer hij de oogen opsloeg was zijn blik dof en treurig. Langzaam stak hij zijn vader de rechterband toe, een zwak lachje gleed er over zijn gelaat, alsof hij daardoor den ouden man wilde geruststellen. Het stilj<e, bescheiden geluk der kleine familie was door een hevigen storm bewogen. De volle zonneschijn van het geluk had den ouden corrector nog nooit ge hinderd, maar toch was een -enkele verwarmende straal zijn deel geworden. Hij had in zijn beide kinderen een geluk gevonden, da-t zijn hart met groote dank baarheid vervulde. Zij waren zijn geheble vreugde en met alle energie had hij voor hen trachten te krijgen wat hemzelf ontzegd was geworden. En nu was opeens al dit geluk verstoord. Geen en kele klacht kwam er evenwel den oud-en man over de' lippen. Hij keek strak voor zich uit. In zijn binnenste evenwel woedde een hevige strijd. Wat had hij misdaan dat deae nieuwe slag hem treffen moest? Was zijn heele leven niet gewijd geweest aan de ernstige ver vulling van zijn plichten? Had hij niet steeds gezorgd voor zijn kinderen? Hij had zich dikwijls zeer onge lukkig gevoeld, hoe gaarne had hij eenige vrije dagen willen hebben, eens een enkelen dag waarop hij niets verzuimde, maar nooit was deze dag gekomen en hij [bad zich in zijn leven van steeds zorg en arbeid ge schikt. De avond was gevallen. Marie had zich in de voor kamer teruggetrokken, om daar eens te kunnen uit- tot het stellen van een candi-daat voor de a.s. ver- j kiezingen. j HULDEBLIJK KONINGIN. Het te Alkmaar gevestigde Comité voor het hulde blijk aan H. M. de Koningin, heeft aan de plaatselijke eomité's bericht, dat uit de overgebleven gelden, 'ten bedrage van ongeveer 7000 gkl. een fonds zal wor den gevormd, waarvan dc rente zal worden aangewend tot het verplegen in de Hendrika-stichling te Egmond aan Zee, van enkele zwakke onvermogende kinderen idt de gemeenten, die bijdragen zonden voor het ge schenk. SCHAGERBRUG. Uitslag opepbare verkooping, gehouden ten overstaan van notaris Vrijburg dd. 26 dezer in, het. Wapen van de Zijpe aan de Schagerbrug, voor den heer J. de Carpentier aldaar: 1. Een huis, waarin slijterij, winkelaffaire, woonhuis, benevens rentenierswoning met erf en tuin, groot 7.01 Aren. Opgehouden op f 3990. 2. Afzonderlijk staand pakhuis, groot 42 centiaren. Kooper de heer G. Raven Jz. c. s. te Keinsmerbrug voor f 430. Harenkarspel. Tot bestuurslid van den polder Woudmeer, in plaats van den, heer R. Boon, overleden, is Dinsdag benoemd de heer C. Bakker Rz. te Kalverdijk. Anna I'auloivna. Overgegaan van de le naar de 2e klasse van den voorbereidenden cursus van de Rijks-Normaalschool te Den Helder N. Benema. Geslaagd voor de le klasse der Normaalschool W. E. van Gorkom. Overgegaan van de le klasse naar de 2e klasse der Normaalschool M. van Gorkom en M. Sipman en van de 2e naar de 3e klasse G. van Wijk en D. Reyers. Allen te Anna Paulowna. ST. MAARTENSBRUG. Corn, D. Smit alhier heeft met gunstig gevolg exa men afgelegd voor de voorbereidende klasse van de Rijksnormaalschool te Helder. LUTJEWINKEL. Aan den heer J. Timmerman te Lutjewinkel is de volle taxatiesom voor zijne als verdacht van mond en klauwzeer afgemaakte koeien, toegekend. DE KENNEMER SPORTCLUB opent a.s. Zondag 2 Mei hare welbekende baan' te Bergen. Ni-et minder dan 20 Courses, -alle vallende op Zondag, zullen gehouden worden en wel op 2, 16, 23 en 31 Mei; 6, 13, en 27 Juni; 11 Juli; 8 en 29 Augustus; 5 en 26 September; 10, 17, 24 en 31 October; 7, 14, 21 en 28 November. Een, groote verbetering mag het genoemd worden, dat voortaan de bezo-ek-ers, die per Stoomtram van Alkmaar naar Bergen gaan, op bet terrein kunnen uit stappen, terwijl de toegang tot het guldensterrein niet meer zal zijn voorbij het buiten van Jhr. van Reenen, maar daar, waar vroeger de toegang tot het 50 ets. terrein was. Oudkarspel. Voor de deelname aan de schietoefeningen, die alhier zullen worden gehouden, hebben zich reeds 25 personen aangemeld. Wierinsen. De uitslag der beden Dinsdag gehouden stemming voor 3 hoofdingelanden voor het Heemraadschap, we gens periodieke aftreding der heeren P. F. Kuut, J. J. Klein en A. S. Klein Jr. is als volgt. Uitgebracht werden 13 stemmen verde-eld als volgt op de heeren P. F'. Kuut 13 st., J. J. Klein 13 st., A. S. Klein Jr. 12 st., S. S. Klein 1 st., zoodat de aftredende leden zijn herkozen. weenen, zonder haar broer die bij het geringste ge- ruiseh de oogen opsloeg, hinderlijk te zijn. Bij haar deed het recht va-n de jeugd zich gelden, met tranen in de oogen was zij ingeslapen. -Soltau bemerkte het, toen hij zacht het ziekbed ver liet, om -naar zijn dochter te zien. Hij gunde -haar de slaap. Even zacht keerde hij terug naar het ziekbed van, zijn zoon. Zijn oogen ble/ven strak en droevig, van vermoeidheid of slaap geen spoór. Zoo verliep de nacht langzaam o zoo langzaam. De zieke sliep niet, al lag hij ook -onbeweeglijk en -met gesloten oogen. En Soitau sliep nog minder. Hij hoorde hoe het op straat steeds stiller en stiller werd. Iedere klokslag drong tot hem door. Hij telde de kwartieren -en hij had ook de minuten kunnen tellen. Slechts eens in zijn leven had hij zulk een hangen en langen nacht doorleefd, toe-n hij had gezeten bij het ziekbed zijner vrouw. Met bang verlangen had hij toen gewacht op de eerste stral-en van het morgenrood, en toen die eindelijk het vertrek verlichtten, hadden zij het bieeke gelaat eëner pas gestorvene beschenen. Die moeilijke uren stonden hem nu duidelijk voor den geest, hij vreesde den naderenden morgen. Wanneer hem nu ook zijn zoon werd ontroofd?! Hij kon er niet aan denken en drukte vol vertwijfeling de hand op het voorhoofd. Maar -de nieuwe dag was hem genadiger gezind, want toen de ochtend begon te schemeren verried de korte maar kalmere ademhaling van den zieke, dat hij sliep. Voorzichtig, zacht stond Soltau op en, trad de woon kamer binnen. Op tafel stond nog de brandende lamp, nuaar haar licht scheen geel en zwak tegen het door brekende daglicht. Marie was in haar slaap van den stoel gegleden. Haar hoofd leunde tegen de zitting. Soltau liet het oog rusten op het slapende meisje. De angst en vree-s stonden nog duidelijk op h-aar ge laat te lezen. De tranen kwamen he-m in de o-ogen. Marie werd op dat oogenblik verschrikt wakker, zij scheen, niet te weten, dat zij lang had geslapen. Ver baasd keek zij om zich heen en verschrikt merkte zij haar vader op. j „Waar is Bruno?" riep zij haar eerste gedachte gold hem. Vermanend legde de oude man de vingers tegen de lippen. „Stil! gtil! Hij slaapt!" zeide -hij zacht. Maerie sprong op. „Ilc heb geslapen," riep zij op gedempteu toon. „Ja, kind. Maar het is goed dat je geslapen hebt," zeide Soltau en streelde het haar zijner dochter, j „En wie heeft er bij Bruno gewaakt?" vroeg Marie. „Ik heb het gedaan lieveling. Maar wees nu stil. We mochten hem eens wakker maken." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1909 | | pagina 1