Dinsdag il Mei J909 53&te Jaargang No. 4500. INGEZONDEN. Binnenlandsch Nieuws. Bekendmakingen Waar een wil is* is een weg. t Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag-, Woensdag-, rvo'n (1 e r d a e- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 0 ure worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. IN&EZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Bureau SCHAGES8, Laan 51 4. Interc. Telephoon No. 20. Uitgevers s TSSItPWli?.iü Go, Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van l tot 5 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Cent, Groote letters worden naar plaatsruimte borekend. Dit nummer beslaat uit een blad. Gemeente SCHAGEN- o— drankwet. Burgemeester en Wethouders der Gemeente bcha- en brengen ter openbare kennis, dat op Mei 1)0.1 „ij hen is ingekomen een vcrzoekscluïft van t.orne- lis Omes, van beroep koffichuishouder, wonende te Schagen, om verlof voor den verkoop Van alcohol houdenden drank, anderen dan sterken drank m <lc navolgende localiteit„de gelagkamer van het per ceel. kadastraal hekend Gemeente Schagen, Sectie A. No. 873, plaatselijk gemerkt wijk B, no. 13-, en ge legen aan de Nieuwe Laagzijde aldaar. Binnen twee weken !na de dagteekening dezer bekend- Si oog van een naald, dan dat een rijke ingaat in het Koninkrijk der Hemelen. Van de eerstgenoemde» moeten wij echter de be zwaren ernstig onderzoeken en overwegen. Er moet ons vurige voorstanders van Staatspensioen niet kunnen worden tegengeworpen, dat wij de kip wil len slachten die de eieren legt of om met Mr. Treub Ie spreken, dat wij ter wille van de sociü le-verzekering het maatschappelijke kapitaal willen aantasten. Wij willen niet de economische kracht van ons volk aan tasten. maar die in tegendeel verhoogen. Bij de bezorgden bovengeftoemd; eerlijke tegenstan ders zou ik ze kunnen noemen, beslaat op zich zelf dan ook geen bezwaar om aan oude armen, boven 65 jaren, een pensioentje toe te kennen; velen zou den het zelfs toejuichen indien het tot stand zou ko men; alleen vreezen zij voor de kosten. Zoo'n 24 millioen gulden per jaar is een som waarvoor men terugdeinzen moet. Do belastingen zouden dan met 1/7 moeten worden verhoogd. Maar de zaak wordt erger nu de heeren De Meestel en Treub ons komen vertellen dat het pensioen van oude armen, boven 65 jaren, niet 20 of 24. maar 40 of 42 millioen zal kosten. Als zulke bekwame en hoogstaande mannen ons dat making kan een ieder tegen het verleenen van dit ver lof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethou ders inbrengen. Schagen, den 5 Mei 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. o— opruiming mestvaalten. Burgemeester en Wethouders der gemeente SCHA GEN, Gezien de artikelen 100 en 101 der algemeene politie verordening voor die gemeente, Brengen ter algemeene kennis, dat in het belang der openbare gezondheid alle verzamelingen van afval, vuil nis, mest of dergelijke stoffen zich bevindende op de erven of andere plaatsen in de kom der gemeente, moe ten zijn opgeruimd voor 6 JUNI a.s. Op behoorlijk afgedekte mestvaalten zich bevindende op erven bij boerderijen is deze bepaling niet van toe passing. Nalatigheid met betrekking tot het vorenstaande is strafbaar met een geldboete van ten hoogste f 25 of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Schagen, den 7 Mei 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, H. J. POT. De Secretaris. ROGGEVEEN. —o markten te schagen. Burgemeester en Wethouders der gemeente SCHA- of wij ons met volkomen zekerheid kunnen verlaten GEN brengen ter algemeene kmnis, dat: op de cijfers door de heeren De Meester en Treub wegens het invallen van n Hemelvaartsdag op genoemd. 20 Mei a.s. de gewone Dom rdagsche markt aldaar 't Moest wel zoo zijn want zulke eminente en knappe in die week zal worden gehouden op mannen moeten niet iets kunnen zeggen dat den toets Woensdag den 19 Mei a.s. der waarheid niet kan doorstaan, en dat de alsdan gehouden wordende kaasmarkt op den En toch, het spijt mij zeer dat ik het zeggen moet, gewonen tijd zal aanvangen. bestaat er vermoeden dat de politiek die akelige Het wegen op de waag van andere goederen dan onware politiek niet vreemd is aan hunne redenee- kaas zal op genoemden datum, 19 Mei, niet langer ring. kunnen plaats hebben dan tot des voormiddags elf Er zijn andere bekwame en knappe mannen be lingen in Aken het schouwspel zien." ernstig ongeluk. een antirevolutionaire bekentenis. Gisteravond had op den 's-Gravelandschen weg te In een Zaterdag te Zaandam gehouden stampvolle Hilversum een ernstig ongeluk plaats. Door een of v aigaderiiig, waarin de antlrev. Kamerkandidaat Duy- maer v. Twist sprak en zich aan allerlei kleine schunnig- beidjes jegens sociaaldemokraten en liberalen bezon- andere oorzaak sloeg het paard, een volbloed, gespan nen voor een licht Amerikaansch wagentje, waarin de burgemeester van 's-Graveland baron Harinxma Thoe digde, waarvoor hij van beide zijden stevig op zijn Slooten met zijne echtgenoote en een koetsier, op falie kreeg, liet dit Kamerlid zich ook een naieve open- i ^ol. Tet hoogte van Wisseloord, het buiten van den hartigheid ontvallen, heer E. Ostwald kwam het rijtuig in botsing <met een Duijs toonde in het debat aan welk een zwendel van den tegenovergestelden kant komenden melkwagen, er met het „huismanskiesrecht" door de anti's bedre-1 noodlottig gevolg, dat de drie inzittenden ven wordt en wees er op dat daarin toch niet paste k©t wagentje geslingerd werden en het voertuigje het geven van het kiesrecht aan, geestelijken die in een klooster wonen enz., omdat ze toch geen gezins hoofd zijn; dan moest alleen de prior dit recht heb ben. Hierop werd ronduit geantwoord: „Dat kan wel waar zijn, maar iedere kapelaan is een stem voor ons." Een daverend hoongelach volgde op deze woorden en toen Duijs interrumpeerde: „Juist, maar iedere arbei der zal er een voor ons worden," toen antwoordde de heer v. Twist: „Ja, dat kan wel, maar men zal ons toch niet kwalijk nemen dat als wij de baas zijn, wij het kiesrecht regelen zooals w ij dat willen." Het zal de antirev. partij nog wel eens berouwen, werd verbrijzeld. De burgemeester zelf bekwam geen letsel, zijne echt genoote werd bewusteloos bij den heer Ostwald inge dragen, evenals de koetsier. Deze laatste bleek er het ergst aan toe. Met vreeselijk bebloed «gezicht werd hij opgenomen. Dr. Peters, dadelijk geroepen, constateerde bij den koetsier een armkneuzing, terwijl het gelaat op vele plaatsen diepe wonden had. Hij gelastte over brenging naar de R. K. Ziekenverpleging. Mevrouw Harinxma werd na bijgebracht te zijn per brancard naar haar villa te 's-Graveland vervoerd. De schrik had haar zeer aangegrepen, doch letsel had zij niet bekomen. Wieringen. Een jong paartje dat jl. Zaterdag per tilbury naar het raadhuis ter ondertrouw was geweest, had op de terugreis een ernstig ongeluk kunnen veroorzaken en dat zonder schuld. Opeens kwam uit een steegje een klein meisje van omstreeks 2 jaar den straatweg over steken en liep plotseling tegen de nogal gang hebbende tilbury op. Het wiel raakte het meisje dat door den schok toen gelukkig zijwaarts viel en hierdoor werd zeggen, dan moet allen ernstigen voorstanders de schrik j dat dit haar hoofdbestuurslid zoo den mond voorbij- wel om het hart s aan 40 Milhoen s jaarlijks is gepraat heeft, zegt Het Voik. voor ons land een kapitaal dat moeilijk, zeer moei- lijk te bekomen is. NOODLOTTIGE BRAND. Wel geven wij jaarlijks 47 millioen uit voor oor-1 Vrijdagnacht brak in de Jacob van Campenstraat te log en marine, om de menschen zoo noodig dood Amsterdam een brand uit, die noodlottige gevolgen te maken, maar om daar nu nog 40 millioen bij te beeft gehad en nog ernstiger gevolgen had kunnen doen om ze in het leven te behouden, dat is te kras. hebben. (Zie reeds ons vorig no.) En meest alle wijze? mannen zeggen dat wij de - Te 2 uur werd de brandweer gealarmeerd, doch 47 millioen nog niet kunnen missen, en ik wil 't ge- toen zij ter plaatse kwam was het reeds te laat óm omreiuk voorkomen Het kind kwam srelukki» Iooven ook alle bewoners te redden. Het vuur was ontstaan door ongeiuK voorKomenHet Kina Kwam geiuKKiö Zoodra wij zoo wijs waren om onze Oorlogs- en onbekende oorzaak op de 2e etage van perceel 63, Marine-begroóting af te schaffen, zou de geheele we- vermoedelijk op het privaat, en had zich onmiddellijk reld verbaasde oogen open zetten en Potentaten zou- medegedeeld aan de trap, zoodat de bewoners van den kunnen komen om ons te vertellen dat wij niet de derde verdieping niet meer beneden konden komen, meer in staat zijn voor onze veiligheid en onafhan- b»ie van twee-hoog het gezin van den schuitenvoer- kelijkheid te zorgen en zij daarom 't strookje grond der Van Eisen en den letterzetter Cramer gelukte met onze koloniën maar zullen gaan verdeelen. 'bet nog intijds en ongedeerd de straat te bereiken; Zoo lang de volkeren nog niet zoo wijs zijn om eerstgenoemde langs de brandweerladder, alle geschillen door een Hof van Arbitrage (Scheids- °P de derde verdieping woonden voor de sigaren- gereentj te laten beslissen en zoo dom om zich als maker G. Dorreboom en echtgenoote, en achter de wed. ganzen .te laten plukken, kunnen wij werkelijk de 47 Lodewijks met haar 16-jarige dochter. Dorreboom en millioen niet missen. O, heilige, heerlijke onnoozel- z«n vrouw, zich den weg afgesneden ziende, sprongen heid' wat weten wij ons geld productief te beleggen bun angst uit de derde verdieping. Mej. Lodewijks en haar dochter schijnen te hebben doorgeslapen en cioor den rook te zijn bedwelmd. Toen de brandweer zoo ver was gevorderd, dat de brandweer het perceel kon binnengaan, vond de hoofd brandmeester Fiorani beiden bewusteloos te bed lig- bij Krupp en Co. Maar laten wij nu eens even zien en onderzoeken en boven wonder met den schrik vrij. Wieringen. Zaterdagmorgen werd door den visscherman J. Omis op de Zuiderzee opgevischt het lijkje van een meisje van ongeveer 2V2 a 3 jaar en vermoedelijk afkomstig van het bij De Lemmer gezonken grintschip van schip per Dinkla van Ten Post. Wieringen. Het zoontje van den landman D. P. W. had het on geluk van den boom eener gevulde ierkar te vallen en kwam met een zijner beenen onder het wiel terecht. Het beentje brak, zoodat geneeskundige hulp moest 'worden ingeroepen. uur. Schagen, den 10 Mei 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester. H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. naar waarnemingen verricht in den morgen 11 MEI, medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteo- gende becijfering rologisch Instituut te De Bilt. dreven in de cijferkunst die hebben aangetoond dat het beweren der heeren Treub en De Meester niet juist kan zijn. In de brochure van de heeren Feisser—Boeken- oogen en Boswijk wordt becijferd dat een pensioen van f 2.50 aan oude armen boven 65 jaren, zou vor deren 20 millioen. Bij een pensioen van f 3 per week, waarvan wij voorstanders zijn, zou dit worden 24 millioen. I Deze becijfering berust op de gegevens van de volks telling van 1899. Aannemende dat de bevolking thans met 1/7 is vermeerderd, zou de 24.000.000 kunnen rijzen vaa tot f 27.430.000. i De Iveer G. L. Janssen (Perio) komt tot de vol gen. Met behulp van het zuurstof apparaat gelukte het spoedig de dochter weer bij te brengen. De pogingen, door de artsen en verder personeel van den gemeen telijken geneeskundigen dienst aangewend, om de le vensgeesten op te wekken bleven bij de moeder even wel vruchteloos. Haar lijk werd naar het Buitengast huis gebracht, waarheen het meisje reeds was ver voerd. Het echtpaar Dorreboom werd in het Binnengasthuis opgenomen. Zij blijken er goed te zijn afgekomen. Zij bekwamen slechts lichte kneuzingen en hun toestand is gunstig. Van het perceel brandden het trapportaal, de derde verdieping en de zolder uit. Niemve Niedorp. Zooals per strooibiljet was bekend gemaakt, zou Zondagmiddag 9 Mei om 2 uur in de zaal van den heer C. Kooiman te Niuewe Niedorp de spreker J. G. van Kuijkhof, secretaris der S. D. A. P., candidaat voor de a.s. 2de Kamerverkiezingen in 't district Alkmaar, gemeenteraad hoogwoud. Vergadering, gehouden op Maandag 10 Mei 1909, voormiddag l0y2 uur. Voorzitter de heer J. Breebaart Dz., Burgemeester. Alle leden zijn aanwezig. Opening door Voorzitter, die daarbij zegt: Mijne heeren! Bij de opening dezer vergadering acht ik het een aangename taaie, u even te herinneren aan de ver vulling van de blijdegebeurtenis, die op 30 April j.l. in ons Koninklijk Huis heeft plaats gehad. Met groo- tc vreugde ontving ik op dien dag een telegram van Zijne Excellentie den Commissaris der .Koningin, waar in dit heugelijk nieuws werd medegedeeld. Vrij algemeen waren dq ingezetenen verblijd met den goeden afloop en hebben daar dan ook blijk van ge- geven door het uitsteken hunner vlaggen. Waar de dagelijksche berichten omtrent den toestand van Hare Majesteit en van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana steeds zeer gunstig luiden, zullen wij1 hopen, dat het kind, opgevoed onder voortreffelijke leiding van Hare Ouders, moge opgroeien tot heil van het KoninkLijk Gezin en tot heil van geheel het Neder- lundsche volk. Met den wensch, dat zulks zoo moge zijn. open ik deze vergadering. De Raad geeft hiermede zijne instemming te ken- optreden met het onderwerp: De S. D. A. P. en hare j eischen bij de a.s. verkiezingen. 1 nea- De entree was 10 cent het debat was vrij, terwijl Ue notulen worden vervolgens gelezen en goedge- Er zullen met de a.s. volkstelling zijn 346.823 65- de vergadering was belegd door de sociaal-democrati- i keurd. jarigen en ouderen, waarvan 150.0U0 in aanmerking sche Arbeiderspartij (Federatie in het district Alk-1 Naar aanleiding der notulen deelt Voorzitter mede, In het algemeen heeft de verwachting betrekking op kunnen komen voor pensioen. Van die 150.000 zul- niaar). De afdeeling Langedijk der S. D. A. P. was ver- dat zijn ingekomen van Ged. Staten: een tijdperk van 24 uur, loopende van den avond van jen misschien velen nog wel iels hebben; maar aan- tegenwoordigd en ook enkele Nieuwe Niedorpers waren I le. de goedkeuring betalingen uit den post voor den dag waarop deze werd uitgesproken tot den avond nemende dat aan die allen een pensioen van f 3 per opgekomen- in 't geheel waren er inclusief de spre- onvoorziene uitgaven en van verschillende of- en over- Iets warmer. van den volgenden dag. week is f 156; per jaar moet worden uitgekeerd, dan ker echt€r slechts 7 personen aanwezig. Bij bewolking en temperatuur wordt echter hoofd- bedraagt de benoodigde som f 23.400.000 per jaar. De heer Van Kuijkhof was wegens ongesteldheid zakelijk op den vplgenden dag bedoeld. Het Regeeringsantwoord Qp de algemeene beschou- verhinderd te komen. In zijne plaats was de heer wingen over de Staatsbegrooting voor 1902 bevatte de Aleijer, hoofd van den Brochurehandel der S.-D. A.-P. OVERZICHT. volgende merkwaardige en belangrijke verklaring: als ult Amsterdam overgekomen. In het gebied van de waarneming is de hoogste be- aan iedereen hoven 65 jaren een pensioen werd Daar er te weinig hoorders'waren opgekomen ging Ikende stand van den barometer 769.0 te Seydisfjord. verleend van f 2 per week, zou dit vorderen 32 millioenvenraderimr niet door De laagste stand van den barometer is 759.0 m.M. dus Van f 3 per week 48 millioen. Jj' ,_IW« „r-n venei oncucin te Stockholm. Indien hiervan de helft tot de oude armen moest BESTRIJDING DER ZEDELOOSHEI worden gerekend, dan zouden wij genoeg hebben aan Thans is ingediend een wetsontweip tot bestrijding VERWACHTING. 24 millioen; nu door vermeerdering van bevolking1 mis- dei' zedeloosheid, dat zich in hooldzaak beweegt op Zwakke tot matige noordwestelijken tot westelijken scbien 27 millioen. het gebied der „openbare zedeloosheid' wind. Afnemende bewolking. Weinig of geen regen. j)0 heer Treub houdt echter vol dat wij noodig EEN GOED VOORBEELD. zouden hebben 40 5 42 millioen doch hij komt tot Het weekblad Moleschott schrijft: die berekening dooi te beweren dat 75 p.Ct. van de j)e geboorte van Prinses Juliana wordt in het ge- y.)-jarigen het pensioen noodig hebben; door de ver- jje-ele land als een historisch feit, als een nationaal meerdering van liet getal gedurende de laatste 20 ja- feest gevierd. De allerbeste wenschen voor Kraam- ren op 40 p.Ct. iu plaats van zoo als liet zijn moet vrouw en Kind maken wij tot de onze en wij ver- op 28 p.Ct. te stellen en niet in aftrek te brengen heugen ons hartelijk over de goede tijdingen, die ons de inkomens beneden f 6 per week. 0V€r Beiden bereiken. Zulk een manier van rekenen brengt ons op liet Over een feit zijn wij zeer bijzonder verheugd en verkeerde spoor. wel over bet bericht dat H. M. de Koningin reeds In mijne gemeente een geheel plattelandsche gc- van dftn aanvang af ernstig voornemens is geweest meente, met circa 43Ö0 zielen zou liet getal gepensi- jiaar kind zelf te voeden. Dit voornemen is zoo Hoe heerlijk zou het zijn, wanneer niemand, die onneerden boven 65 jaren bedragen 147 van 270 is iazen wjj uitstekend verwezenlijkt kunnen worden zijn plicht tegenover de Maatschappij hoeft gedaan, be- 55 p.Ct. Do verhouding van het getal gegoeden tot dat en ook ;u dat opzicht laat de toestand van moeder zorgd behoefde te zijn voor den ouden dag; dat me- j der bchoeftigen is hier niet slechter dan elders en en mjuj niets te wenschen over. mand bezorgd behoefde te zijn in het armenhuis te- dat het sterftecijfer van oude armen in de steden en Dit bericht geeft ons goede hoop, dat de Prinses recht te komen. I vooral j1} de fabriekssteden vrij wat ongunstiger js, D(6t aneen zal opgroeien tot vreugde harer Ouders, De SlaaüsiöiGsni. De Maatschappij' zou dan veel van hare verschrik- mag veilig worden aangenomen, king hebben verloren en de sociale kwestie zou voor niet onbelangrijk doel tot oplossing zijn geko- Zijpe. Cicn. Deze woorden werden o.a. door mi) gesproken op onzen prachtigcn propaganda-avond te Schagcrhrug en ve len zijn gewonnen voor het heerlijke doel en streven van onzen Bond en nog meerderen zouden zich gaar ne aansluiten, indien zij zich niet bezorgd maakten dat de kosten onze krachten te bovengaan; dat de kosten niet zullen kunnen worden gedragen, zonder dat wi) over het algemeen genomen zullen verarmen. Met zulke menschen valt te redeneeren. Er zijn een massa bezitters die tegen Staatspensioen zijn, omdat zij weer meer belasting zouden moeten betalen, doch van dezulken kunnen wij natuurlijk geen notilio nemen. Met zulke egoïsten Ls de wereld niet gediend en Christenen zijn zo niet. Jezus doelde zeker op hen M. BOSSEN. Wordt vervolgd. reliquien. Volgens de „Noordbrabanter", Noordbrabantsch Dag blad, heeft het collegiaal kapittel van Aken bepaald, dat de zevenjaarlijksche tentoonstelling der groote reli- qulen zal plaats hebben van, 1024 Juli. Het blad deelt verder mede, dat deze reliquien door Karei den Groote van Constantlnopel naar Aken zijn overgebracht en. be staan uit den lendendoek, welken Jezus gedragen heeft tot heil van vaderland en volk, maar ook tot een gezond, weerstandkrachtig persoon, die opgewassen zal zijn tegen de taak, die Haar wellicht wacht. Er ls echter nog een reden voor ons om verheugd te zijn: Het Koninklijk voorbeeld. Dit voorbeeld zal meer uitwerken dan de tallooze brochures over het groote nut der natuurlijke voeding. De moeders mogen het zelf voeden hunner kinderen „mode" gaan noemen in dien zij het maar doen, dan hindert het niet, hoe het genoemd wordt. Niemand zal zich meer te voor inaam kunnen achten dien last op de schouders te ne men; niemand zal zich door werkzaamheden kunnen doen weerhouden dien plicht te vervullen. Als de Koningin niets anders gedaan had en niets anders meer voor Haar volk deed, dan het bevorde ren der natuurlijke voeding der zuigelingen, dan zou aan het kruis, den lijfrok van Maria, de windselen van liet kind Jezus en de lijkwaden van Jahannes den Doo- Haar regeering reeds alleen daarom een zegenrijke zijn. per en voegt daaraan toe: „In 1902, toen de vorige De Koningin voedt Haar kind zelf. Zegt het voort toen hij zeidë: Eer zal er een hemel gaan door het helllgdommenvaart plaats had, kwamen 150.000 vreemde en, gij moeders, volgt Haar voorbeeld. schrijvingen; goedkeuring op, het besluit van den raad tot aan koop van grono achter de Zuidzij Kerkelaan en lot aangaan eener gcldleening daarvoor en tot uitgifte van grond in erfpacht. Was verder ingekomen een brief van den heer Joh. v .d'. Wiel, Hoofd der Weere-school, waarin deize dank zegt voor zijne op 13 April j.l. plaats gehad hebbende benoeming tot het geven van herhalings-on- de-rwijs. Alles voor kennisgeving aangenomen. Wordt voorgelezen het verslag over den loestand der gemeente, waaruit Voorzitter enkele dingen mee deelt. Ten opzichte van de bevolking der gemeente valt achteruitgang te constatoeren, daar die oji 31 December 1907 2115 zielen bedroeg èn ultimo December 1908 2053. De kosten van het onderwijs waren f 11924. Van 't gemeenteverslag wordt overgegaan op de in gekomen rekening en verantwoording over 1908 van de te Hoorn gezetelde Gezondheidscommissie. De ontvangsten bedroegen f 2732.68. De uitgaven het zelfde bedrag met een saldo op nieuwe rekening groot f 495.76y2. De rekening wordt goedgekeurd. Voorzitter zegt, voor de zooveelste maal de salaris regeling Langereizer school in bespreking te moeten brengen. Sommige punten worden wel eens paradepaar den genoemd, welnu: dit is ook een paradepaard. De heer Vijn vindt het dan toch geen mooi parade paard. Voorzitter leest een ingekomen, zeer lijvige missive van H. M. de Koningin voor, (begeleid door een schrij ven, van Ged. Staten) in zake het door Ged. Staten Ingevolge art. 147 der Prov. wet aan de Koninklijke beslissing onderworpen geschil tusschen N. Niedorp en Hoogwoud over de vaststelling eener verordening tot regeling van de jaarwedden en verdere belooning van de onderwijzers aan de gemeenschappelijke openbare lagere school aan de Langereis. Wij stippen uit den Inhoud het volgende aan: „Den Raad van State gehoord, overwegende: een door Ged. Staten goedgekeurd be sluit der helde gemeenten, van Januari '82 tot stich- tinng dier school, waarvan een der artikelen bepaalt, voordracht, benoeming, schorsing en ontslag van on derwijzers en onderwijzeressen en de bepaling hun ner tractementen geschieden door de betrokken autori-

Schager Courant | 1909 | | pagina 1