Norge Salpeter. Donderdag 13 Mei J909 63ste Jaargang No. 4502. Bureau SCHAGE^I, Laan U 4. Uitgevers s TRAPfflAK Co. Bekendmakingen Uit en voor de pers. Binnen] andsch Nieuws. fjttjj gM Aifencitit- LuttmUil Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Bjj inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIEN in het eorstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. luiere. Telephoon No. 20. Pry's per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Cent, Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. DU nummer bestaat uil een blad. <«ciueente SI'HAGE.V. o— verkiezing voor de Tweede Kamer der Staten-Generaai. De Burgemeester der Gemeente SCHADEN brengt hiermede ter openbare kennis, dat op Dinsdag den len Juni aanstaande, zal plaats hebben de verkiezing van een lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaai, in het district Alkmaar, waartoe deze Gemeente behoort; dat op dien dag, van des voormiddags negen tot des namiddags vier uren, ter Secretarie bij den Burgemees ter der Gemeente Alkmaar (hoofdplaats van het Kies district) kunnen worden ingeleverd: Opgaven van Candidaten, als bedoeld in artikel 151 der Kieswet. Deze opgaven moeten inhouden den naam, de voor letters en de woonplaats van den candidaat en, onder teekend zijn door ten minste veertig kiezers, bevoegd tot deelneming aan deze verkiezing. De inlevering dezer opgaven moet geschieden persoon lijk door een of meer der personen, die de opgave hebben onderteekend. De candidaat kan daarbij tegen woordig zijn. Van de inlevering wordt een bewijs van oDtvangst afgegeven. Formulieren voor de opgaven bovenvermeld zijn ter Secretarie dezer Gemeente kosteloos verkrijgbaar, van af heden, tot en met den dag der verkiezing. De burgemeester brengt hierbij in herinnering arti kel 151 der Kieswet, luidende als volgt: Hij, die eene opgave, als bedoeld in artikel 51 in-1 levert, wetende dat zij voorzien is van handteekeningen van personen, die niet bevoegd zijn tot. deelneming aan i de verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die handteekeningen geen voldoend aantal voor eene wettige opgave zou overblijven, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden of eene geldboete van ten hoogste honderd twintig gulden. 1 Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing, eene voor die verkiezing ter inlevering bestemde op gave, als bedoeld bij artikel 51, heeft onderteekend. Schagen, den llden Mei 1909. De Burgemeester voornoemd, H. J. POT. i O— opruiming mestvaalten. Burgemeester en Wethouders der gemeente SCHA GEN, Gezien de artikelen 100 en 101 der algemeene politie verordening voor die gemeente, Brengen ter algemeene kennis, dat in het belang der openbare gezondheid alle verzamelingen van afval, vuil nis, mest of dergelijke stoffen zich bevindende op de erven of andere plaatsen in de kom der gemeente, moe ten zijn opgeruimd voor 6 JUNI a.s. Op behoorlijk afgedekte mestvaalten zich bevindende op erven bij boerderijen is deze bepaling niet van toe passing. Nalatigheid met betrekking tot het vorenstaande is strafbaar met een geldboete van ten hoogste f 25 of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Schagen, den 7 Mei 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. o— markten te schagen. Burgemeester en Wethouders der gemeente SCHA GEN brengen ter algemeene kennis, dat: wegens het invallen van den Hemelvaartsdag op 20 Mei aa. de gewone Donderdagsche markt aldaar in die week zal worden gehouden op Woensdag den 19 Mei a.s. en dat de alsdan gehouden wordende kaasmarkt op den gewonen tijd zal aanvangen. Het wegen op de waag van andere goederen dan kaas zal op genoemden datum, 19 Mei, niet langer kunnen plaats hebben dan tot des voormiddags elf uur. Schagen, den 10 Mei 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester. H. J. POT. De Secretaris, ROGGEVEEN. o— landbouw. De Burgemeester der gemeente Schagen; Overwegende, dat zoowel van de zijde van den han del als van die der landbouwers herhaaldelijk is ge wezen op de wenschalijkheid, dat, eerder dan tot dus verre kon geschieden, gegevens worden gepubliceerd omtrent de verbouwde uitgestrektheid, inzonderheid van die landbouwgewassen, welke hoofdzakelijk voor den verkoop worden geteeld en waarvan de hier te lande verbouwde hoeveelheid belangrijken invloed heeft op den prijs; brengt ter kennis van de landbouwende bevolking, dat bovenbedoelde gegevens reeds gedurende deze maanc langs de hulzen zullen worden verzameld en richt tot allen wien het aangaat, hgt dringend verzoek, zoo ge-1 trouw mogelijk de gevraagde opgaven te verstrekken. Schagen, den 10 Mei 1909. De Burgemeester voornoemd, 1 H. J. POT. —o beplantingen. De Burgemeester der gemeente Schagen verzoekt den ingezetenen te willen medewerken tot bescherming van de beplantingen der gemeente. Schagen, den 5 Mei 1909. De Burgemeester. h. j. pot. O— verkiezing voor den gemeenteraad. De Burgemeester der Gemeente SCHAGEN brengt hiermede ter openbare kennis, dat op Vrijdag den 28sten Mei aanstaande zal plaats hebben de verkiezing van een lid van den Gemeente raad, wegens vertrek van den heer H, FEISSER. dat op dien dag, van des voormiddags negen tot des namiddags vier uren, ter Secretarie der Gemeente bij den Burgemeester kunnen worden ingeleverd: Opgaven van Candidaten, als bedoeld in artikel 51 der Kieswet en artikel 10 der Gemeentewet. Deze opgaven moeten inhouden den naam, de voor letters en de woonplaats van den candidaat en onder teekend zijn door ten minste elf kiezers, bevoegd tot deelneming aan, deze verkiezing en behoorende tot het district, waarvoor de candidaatstelling geschiedt. De inlevering dezer opgaven moet geschieden persoon lijk door een of meer der personen, die de opgave hebben onderteekend. De candidaat kan daarbij tegen woordig zijn. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. Formulieren voor de opgaven bovenvermeld, zijn ter Secretarie dezer Gemeente kosteloos verkrijgbaar van af heden tot en met den dag der verkiezing. De Burgemeester brengt hierbij in herinnering arti kel 151 der Kieswet, luidende als volgt: Hij, die eene opgave, als bedoeld in artikel 51 in levert, wetende dat zij is voorzien van handteekeningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die handteekeningen geen voldoend aantal voor eene wettige opgave zou overblijven, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden of eene geldboete van ten hoogste honderd twintig gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkie zing, een voor die verkiezing ter inlevering bestemde opgave, bedoeld bij artikel 51, heeft onderteekend. Schagen, den 11 Mei 1909. De Burgemeester voornoemd, H. J. POT. ,0— verzoekschriften ter bekoming van jacht- en vischakten. Burgemeester en Wethouders der Gemeente SCHA GEN noodigen belanghebbenden nogmaals uit bovenge noemde verzoekschriften voor den 15en Mei a.s. ter secretarie in te dienen. .Schagen, den 11 Mei 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd: De Burgemeester, H. J. POT. De Secretaris, ROGGGEVEEN. Van uit Noorwegen wordt tegenwoordig een nieuwe meststof in den handel gebracht, die in werking onge veer overeenkomt met Chilisalpeter en verkocht wordt onder den naam van Norge Salpeter. Het gehalte van die meststof aan stikstof bedraagt in den regel minder dan 13 procent. Wordt een ge halte van 13 procent gegarandeerd en wordt dan bij onderzoek ook werkelijk 13 procent gevonden, dan kost bij een prijs van f 1L50 per 100 K.G. (waarbij die zwaarte van het vat natuurlijk niet mag zijn meege rekend), 1 K.G. stikstof 89 cent. In Chilisalpeter wordt op zijn minst 15 procent stik stof gegarandeerd bij een prijs van f 13 per 100 K.G,, zoodat hierin de stikstof 87 cent per K.G. kost. Tot nog toe is bij de vele proeven, die met Norge Salpeter reeds zijn genomen, gebleken, dait de stikstof van die meststof niet beter, eer minder goed werkt dan de stikstof van Chilisalpeter, zoodat er geen reden is de stikstof in Norge Salpeter met 89 cent te betalen, zoolang die van Chilisalpeter 87 cent kost. Het waardegevende bestanddeel van Norge Salpeter is kalksalpeter, terwijl dat van Chilisalpeter natronsal peter is. Aangezien kalksalpeter nog veel sterker wa ter aantrekt dan natronqalpeter, is de Norge Salpeter lastig in het gebruik. Het moet onmiddellijk na het openen van het vat worden uitgestrooid en als men daarmede dan niet snel genoeg voortmaakt of wan neer de lucht vochtig is, wordt het, zooals mijn col lega in Groningen het uitdrukt, een „smeerboel". In Groningen waren dan ook de proefnemers van oordeel, en de Rijkslandbouwleeraar is het daarmede blijkbaar eens, dat het gebruik van Norge Salpeter slechts aan beveling verdient, wanneer de prijs van 1 K.G. stik stof daarin belangrijk LAGER is dan die van 1 K.G. stikstof in Chilisalpeter. De Rijkslandbouwleeraar voor Nd.-Holland, C. NOBEL. Schagen, 9 Mei 1909. eenheid van actie. in een vijfde artikel in IIel Vaderland schrijft mr. R. J. H. Pa lijn: j M f Rij de feitelijke onmogelijkheid omi thans nog een op deugdelijke gegevens steunende raming te naaien, schijnt mij de eenig practisch mogelijke weg, de re deneering om te keeren en te beginnen met de vraag, hoeveel men als maximum voor de zaak beschikbaar wil stellen, Is men het over liet bedrag .eens geworden, dan kan men nader onderzoeken, hoever dit strekt of men tot f 3 in de week kan gaan, dan wel zich tot f 2.50 zal moeten beperken; of de bedeelden onder de gepensionneerden kunnen opgenomen worden of niet; of de grens der behoeftigheid, die als criteri um zal gelden, wat hoogcr of wat lager moet worden gesteld. Men. zoek© een cijfer, dat eenerzijtls onze fi nancieel© krachten niet te hoven gaat, anderzijds vol doende is om iets van beteekenis voor de oude bc- hoeftigen tot stand te brengen. Een zoodanig bedrag acht ik f 13.000.000. In liet ongunstigste geval kan men daaruit aan 100.000 oud jes, die er het meest behoefte aan hebben, een toe lage van een Rijksdaalder in de week verstrekken; en al is dit heel wat minder dan velen hebben ge droomd, een dergelijke maatregel zou toch een wel daad zijn voor ons volk. Wie geneigd mocht zijn, daarover minachtend de schouders op te halen, kent, geloof ik ,onze maatschappelijke toestanden- niet. Ik denk zeker niet licht over de moeilijkheid om 13 millioen gulden voor de schatkist te vinden. Men moge zonneklaar kunnen bewijzen, dat dit bedrag slechts een zeer klein percentage van het jaarlijksch inko men van ons volk bedraagt en mitsdien best is op te brengen, daarmede hebben wij nog geen bruikbare belasting of belastingen, die wederom 13 millioen in de schatkist doen vloeien. Ik benijd den minister van financiën niet, die voor die taak zou worden gesteld. .Maar anderzijds acht ik het niet twijfelachtig en li61' bevind ik mij in liet goede gezelschap van Mr. J)e Meester dat, zoo men de zaak wil, deze f 13 millioen vallen binnen het voor onze krachten be reikbare. Aan welke bronnen men ze eventueel zou moeten ontleenen, is een vraag die men vooraf moeilijk bi bijzonderheden kan en ook niet behoeft te beant woorden. Daarbij hangt zeer veeL af van den verde ren gang van zaken op financieel gebied. Breken wederom gunstige jaren aan, dan kan een groot deel van de vereischte 13 millioen gulden wor den. gedekt uit het accres der middelen. Ie rekenen valt daarop echter natuurlijk niet, allerminst op dit oogenblik, nu er nog in "een groot bestaand tekort zal zijn te voorzien. Juist met net oog op dit tekort staat bel voor mij geenszins vast, dat een staaispension- necring, die een nieuwe uitgaat van 13 millioen gul den zou met zich brengen, geheel te bestrijden ware uit belastingen, geheven met inachtneming van het overigens zoo juiste beginsel van belasting naar draag kracht. Maar ik voor mjj zou er dan ook niet tegen opzien zoo noodig een deel dier kosten te nek ken uit een belasting, waaraan het geheel© volk zou hebben bij te dragen met name uil een accijns op eénig artikel van algemeen verbruik. Men vergete niet, nat 111 liet dwang-verzekeringstelscl, de zware last der premiën, zou drukken voor de lieilt op de werkgevers, voor de andere helft op de werknemers. .Waar nu het overgroot deel van ons volk hetzij tot de werk gevers, hetzij tot de werknemers behoort, zou der halve iiet loslaten van dat stelsel aan de groote meer derheid, behalve veel last en omslag, een heffing be sparen, die hoogst inpopulair zou wezen en heel wat Zwaarder zou drukken dan een nieuwe accijns met een opbrengst van stel li a 7 millioen gulden. Ten aanzien van hen, die noch tot de werkgevers noch tot de werknemers hehooren, ware een dergelijke be lasting evenmin een onbillijkheid, immers zij zouden daartegenover een pensioenrecht erlangen van veelhoo- gere geldelijke waarde dan hun aandeel in de belas ting zou beloopen, terwijl! zij in het dwangverzekering- stelsel van blle uitzicht op ouderdomsrente verstoken zouden blijven. Hoe men ook over het bovenstaande moge denken, men zal moeten toegeven, dat op deze wijze de staats pensionneering uitvoerbaar is zonder zijn toevlucht te nemen tot datgene, wat misschien zou kunnen maar niet kan. Ik meen voorts, dat op deze basis samen werking van Unie-liberalen en vrijzinnig-democraten al leszins mogelijk is. Id zijn slotartikel zegt de heer Patijn dat het denk beeld der Vrije Liberalen, dat de voorziening tegen de nooden van den ouden dag tot stand zou kunnen komen langs den weg der vrijwillige verzekering, naar het hem toeschijnt, geen rekening houdt met onze so ciale toestanden. Het vrijwillig opbrengen van een premie door den jongen werkman zou meer uitzonde ring dan regel zijn. Bovendien, aldus schrijft de heer Patijn verder, kan ik mij niet voorstellen, hoe de stellers van het ad vies zich de Staatspensionneering gedacht hebben als overgangsmaatregel, geënt op een stelsel van vrijwillige verzekering. Geeft de Staat hun die nu oud zijn een pensioen om niet, dan ligt hierin, allerminst een prik kel voor de jongeren om zich vrijwillig te verzekeren. De Bond van Vrije Liberalen, die verscheidene uit nemende schrijvers over sociale verzekering en wat daarmede samenhangt in zijn midden heeft, zal zich aan mijn meening wel niet laten gelegen liggen. Niet temin waag ik de vraag, of er van vrij-liberaal stand punt niet iets voor te zeggen ware, eenerzijds de Staatspensionneering ook blijvend te aanvaarden, en anderzijds alle krachten samen te trekken om bij de ziekteverzekering een groote plaats aan het particulier initiatief ingeruimd te laten. Principieel staan de Vrij-Liberalen niet vijandig te genover de pensionneering van oude behoeftigen. Dit blijkt uit hun program. Zelfs met mr. Van Houten valt, blijkens zijn Staatkundigen Brief No. 10, over deze pensionneering te spreken. Een beginselquaestie is hier dus niet in het spel, en wie wat bereiken wil doet, zoo hij het alleen niet af kan, dan toch wijs naar bondgenooten om te zien. Op het gebied der voorziening tegen de gevolgen van ziekte heeft het particulier initiatief zich bij ons I volk krachtig doen gelden. Zeer velen, ook onder de werklieden, betalen nu reeds vrijwillig de premie voor j de ziekenfondsen. Hier ligt dus een terrein, waarop de vrij-liberale gedachte gemakkelijker niet alleen te ver- I wezenlijken, maar ook vruchtdragend te maken is dan I waar het geldt de ouderdomsvoorziening. Wellicht ware j aan een ziekte-verzekering, gebouwd op den grondslag van het bestaande, op den duur de invaliditeitsverze kering te koppelen. Mocht dit gelukken en had men dan tevens een verbeterde Ongevallenwet en de Staatspen sionneering voor de oude behoeftigen, dan zou het complex van maatregelen in het leven geroepen zijn, die men tot dusver uitsluitend langs den weg van het Duitsche dwangverzekeringsstelsel trachtte te verwe zenlijken, een weg, welke, naar te vreezen staat, zoo ooit dan toch in zeer langen tijd nog niet tot het doel zal leiden. Mocht men zich in den geest van het bovenstaande met elkander kunnen verstaan, dan zou er uitzicht zijn, dat de drie vrijzinnige groepen zich in Juni zouden kunnen vereenigen niet in de negatieve leuzen: „te gen het Küyperianisme" en „tegen protectie" alleen, maar evenzeer in een eerlijke en krachtige poging om eindelijk het vraagstuk der ouden van dagen tot een oplossing te brengen. Er zou dan verkregen zijn, waar aan dringend behoefte bestaat, eenheid van actie. de geboorte der prinses door een vlag- gesein gemeld. De commandant van de „Frederik Hendrik" van den iWiest-Indischen Maildienst, vertelde aan kapitein Wijnmalen, die gisteren een aantal Suriname» van gemeld stoomschip in ontvangst nam, het volgende: Het schip passeerde bij avond de Azorische Eilanden en kapitein en passagiers waren zeer verlangend om le weten of H, M. al bevallen was, en zoo ja, of het een Prins of Prinses was. Maar hoe dat te vragen? De kapitein sloeg het seinboek op, maar vond eerst niets. Eindelijk in een oud boek vond hij het sein: Geboorte plaats gehad?" Hij heesch het en werd van de seinwacht onmiddellijk geantwoord niet de seinvlag: „Prinses". Zoo'n eerzame lichtwachter dus op de uiterste punt van de Azorische Eilanden wist al drie dagen na de geboorte van de Prinses liet feit en begreep dat die Hollanclsehe kapitein dit wilde we ten. En natuurlijk was er dadelijk feest aan boord. schagerbrug. Bij de Woensdag gehouden aanbesteding van hot gewone jaarlijksch© onderhoud van den polder Zijpe en (Iazepolder is ingeschreven voor: Perceel 1. Het onderhoud van al'le gebouwen, brug gen enz. Wl de Leeuw Jz., 't Zand, f 2248,— Wi. de Leeuw Dz., Burgervlotbrug, - 2217.— A. Eriks Az., Burgerbnig, - 2217,— Wj. Nieman, Kcinsnierbrug, - 2149,— G. Plevier, Sehagerbrug, - 2144, Het werk is gegund aan den heer G. Plevier te Sehagerbrug. Perceel If, Het onderhoud enz. aan de sluis en sluiswachterswoning te Oudesluis. A. Eriks Az., Burgerbrug, f 180,— W. de Leeuw Jz., 't Zand. - 173, W. de Leeuw Dz., Burgervlolbmig, - 139,— G. Plevier, Sehagerbrug, - 133. W. Nieman, Kcinsnierbrug, - 125,— Het werk is gegund aan den heer W. Nieman 1e Kcinsnierbrug. heel leelijk. Bij gelegenheid van de viering van de geboorte der Prinses hebben zich Dinsdag te Avezaatb ernsti ge baldadigheden voorgedaan. Men heeft zich o.m. niet ontzien de kransen der graven aan te wenden ter versiering. De politie is dc grafschenners op het spoor. dader gevonden. Gisteren is gearresteerd een 19-jarige jongen te As- selt, die verdacht wordt van de jongste brandstich ting in de heide aldaar. Hij as ter beschikking ge steld van de jusitie te Zutphen. inbraak! Dinsdagavond tusschen half negen en half elf heeft een belangrijke inbraak plaats gehad bij den heer mr. Robert Vorstman .villa „Ilelena". laan Hof rust te Rijs wijk, alwaar men gedurende de afwezigheid van de bewoners een groote hoeveelheid zilver, goud en ju- weelen gestolen heeft. zeer welwillend. Als een merkwaardige bijzonderheid mag wel wor den vermeld, dat het 's-Gravenhaagsche politiekorps bij advertentie in de locale pers zijn hartelijken dank be tuigt aan de burgerij ,voor haar welwillende mede werking bij het feest ter eere van prinses Juliana. district enkhuizen. In liet district Enlchuizen zijn de rechtsche partijen tot eenheid gekomen. Door de centrale besturen van de R. K., A. R. en C.-H. kiasvereenigingen in het district is besloten aan dc verschillende afdeelingen hunner vèreenigjngeh te adviseeren, tot candidaat Ie stellen den heer N. Oosterbaaii te Doesburg. winkel. plan ju lianafeest. In een vergadering, gehouden op Woensdagavond bij den heer A. Wit, is het plan voor de feestviering op Vrijdag en Zaterdag vastgesteld. De plannen gemaakt door een comité van dames en een van heeren, zijn tot een geheel gevormd, en een bestuur benoemd bestaande uit leden der beide co- mite's. Vrijdag en Zaterdag zal er feest zijn, beide dagen te be ginnen 's namiddags 1 uur en eindigende... (dit is over gelaten aan de feestelijke stemming). De feestcommis sie hoopt dat ieder zooveel mogelijk die dagen zal mee vieren en van zijn instemming zal doen blijken door zelf oranje te dragen en van de woningen de vlag gen te doen wapperen. Wat zal er dan plaats hebben? Vrijdagmiddag aanvang 1 uur. De schoolkinderen verzamelen zich onder leiding van hunne onderwijzers op het schoolplein te Winkel. Voorafgegaan door Winkels Harmonie en de feestcom missie gaat alles in optocht naar de kerk. Daar aangekomen zal een feestrede worden uitge sproken door Ds. Nieuwburg en zullen toepasselijke lie deren worden gezongen met orgelbegeleiding. 2% uur. Optocht van ruiters te paard, zoodra de officiëele opening in de kerk is afgeloopen, staat deze feereed, om door de gemeente te trekken. Aanmelding van deelnemers bij de commissie, be staande uit de heeren C. Strijker, W. Keetman en T. Beumkes. 46 uur. Rust. 6 uur. Illuminatie van de eere bogen ontsteken. 9 uur. Avondzang als het weer zulks toelaat in open lucht met muziekbegeleiding. Voorts de Vrijdagavond in de verschillende gelegen heden dansmuziek. Zaterdag aanvang 1 uur. Maskerade-optocht van alle schoolkinderen, weer op te stellen op het schoolplein te Winkel. De optocht trekt door de gemeente en wordt daarna onthaald in de kolfbaan van den heer A. Wit. Leiding opgedragen aan een damescomité, bestaande uit de dames mevrouw SIoos, mevrouw Van Holthe en mevrouw Egmond. 2% uur. Optocht van versierde fietsen. Prijzen zullen worden uitgeloofd voor het mooiste geheel, fiets met berijder(ster). De prijzen zullen be- staan uit kunstvoorwerpen, 4 voor dames en 4 voor heeren. De beoordeeling aan een commissie van 6 hoe ren en 6 dames. Aanmelding voor den aanvang. Met de fiets moet in den optocht die daaraan verbon den is en naar weer en wind geregeld zal worden, wor den deelgenomen. 4 uur. Planting Julianaboom en overdracht daarvan aan het gemeentebestuur. 4 tot 6 uur. Rust. 6 uur. Beginnen met uitreiking van de prijzen voor de versierde fietsen bij den heer Kroon. 8—12 uur. Ja juist van 8 tot 12 uur, wat dan? Wat er gebeuren zal weet ik niet, wel dat het dames comité dien tijd voor haar rekening neemt en beloofd heeft te zullen zorgen dat leder over haar tevreden zal kunnen zijn. Dat optreden dier dames zal zijn in de kolfbaan bij den heer J. Moejes. Dat er eiken avond bal zal zijn, behoeft geen nader betoog. Dit zijn de plannen- der commissie en met de hoop dat ze met gunstigen uitslag zullen worden bekroond, gaan, we den Vrijdag tegemoet. moerbeek. Woensdag 12 Mei heeft men te Moerbeek (N. Nle-

Schager Courant | 1909 | | pagina 1