Vee-Verloskundige, een beste K E T, mooie Stalschelpen, Timmermanszaak Kost en Inwoning, r RIJTUIGEN. C. Koopman, Uitverkoop H. H. Veehouders Zelf schilderen \m mj Bet beste ea goedkoopste adres Nagekomen berichten. Gemengd Nieuws. ADVERTENTIEN. Pieter Cornelis, Jan Slikker Jnz. Anna Vader, Maart je Deugd, JAN, A. BLOM, Dankbetuiging op Zaterdag 29 Mei '09, te KOEGRAS. Een flinke Gelegenheid voor met vrij kamertje. is en blijft, bij Voor de Schoonmaak: Schagen. J. ROTGANS. wegens ziekte, eo Fmilm F. FELKERS doende was te verkrijgen als de vrouw 'lot de stem bus werd toegelaten. De bijeenkomst werd nog opgevroolijkt door mooie pianomuziek, één- en tweehandig en door liet zin gen van eenige liederen, alles door een 4-tal jonge da- ines. Een samenspraak tusschen een gehuwd paartje, na tuurlijk over vrouwenkiesrecht, was een goed en spre kend pleidooi hiervoor, gelukkig als de beide in hunne vertolking waren. Onze afdeeling voor Vrouwenkiesrecht hoeft blijk baar een ijverig bestuur, want alles was gedaan om dezen avond te doen slagen. Als liet ledental dat nu 59 bedraagt met enkelen mag vermeerderen dan is de moeite en arbeid weer dubbel beloond, liet was in haar sluitingswoord me vrouw jWiglama die een warme' opwekking hield lot toetreding van nieuwe leden. CANDIDATUUR NETSCHER. Zondag j.1. had er té Alkmaar eene vergadering plaats van afgevaardigden van de verschillende kies verenigingen in dit district, <!ie den heer Netscher hadden candidaat gesteld voor de Tweede Kamer. De heer Netscher woonde deze vergadering bij. De wijze van propaganda voor dezen candidaat werd uitvoerig besproken. Zoowel de lieer Netscher zelf, als andere sprekers, zullen in de laatste dagen voor de verkiezing in ver schillende gemeenten optreden, waarvan de candidaat Netscher in elf gemeenten. POLITIE. Ter Secretarie dezer gemeente zijn inlichtingen te bekomen omtrent een onbeheerd aangetroffen schaap met lam. RAAD WIERINGERWAARD. Vergadering op heden Dinsdag 25 Mei 1909 des morgens te 10 uur. Aanwezig alle leden Voorzitter de heer K. Koster Hz., burgemeester Voorzitter zegt bij de opening: voor ik deze verga dering open, wil ik met een 'enkel woord wijzen op het gewichtig feit dat sedert onze laatste bijeenkomst heeft plaats gehad. Een ieder uwer zal begrijpen dat ik bedoel de geboorte van een kind in het Konin klijk Huis. Deze geboorte is met zeer veel belang stelling in den lande tegemoet gezien en dat is te hegrijpen als men nagaat welk een grooten invloed de geboorte van een dergelijke telg op de regeering van ons land kan uitoefenen. Ik hoop dat deze in vloed een gezegende mag zijn en dat hij mag bevor deren de welvaart en voorspoed van ons en onze na zaten; het is met dezen hartgrondigen wensch dat ik deze vergadering open. (Applaus.) De secretaris leest daarna de uitvoerige notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. Algemeen wordt goedgevonden een uitgaaf van f 40 voor 160 boekjes aan de schoolkinderen bij het Juli- anafeest uitgereikt, een gave, waartoe door B. en W. buiten den raad om was besloten geworden. Voorzitter deelt mede dat de commissie van het Julianafeest dank bracht aan B. en W. voor alle mede werking, welke dank op verzoek der commissie ook aan den Raad wordt overgebracht. De kohieren van Hoofdelijken Omslag en Honden belasting zijn van Ged. Staten goedgekeurd terug ontvangen. De laatste kasverificatie wees een ontvangst aan van f 15002.74% een uitgaaf van f 14213.26, dus was iu kas en moest zijn f 789.48. Was ingekomen de beschrijvingsbrief van een twee tal vergaderingen van de Naamlooze Vennootschap Spoor(txam)wegdien,st Wi erin genSchagen. De bei de agenda's geven geen aanleiding tot bespreking. Tot vertegenwoordiger der gemeente Voor die verga deringen wordt benoemd de heer K. Koster Hz. Aan de orde is het verslag van derf toestand der gemeente. Daaruit deelen we mede dat het aantal in woners verminderde met 21 personen en nu bedroeg 1119. De kosten van rhet onderwijs bedroegen f 4008.44. Nadat dit verslag voor kennisgeving is aangenomen, volgt hetzelfde met het verslag van de Volkshuisves ting. Af- en overschrijvingen tot een bedrag van f 282.93 en betalingen uit den post voor onvoorziene uitgaven tot een bedrag van f 51..59» worden algemeen goed gevonden. Tot leden van het stembureau der verschillende stemmingen worden benoemd de heeren Zijp en Sleu tel, tot 3e lid bij de stemming voor den gemeente raad wordt nu benoemd de heer D. A. Kaan. De an dere heeren zijn plaatsvervangers. De rondvraag levert niets op, zoodat sluiting volgt. GEWORGD! In het gezin van den spoorwegarbeider J. K., aan de Coolschestraat te Rotterdam waren twee knaapjes van 1 y> jaar uitbesteed. Gistermorgen verliet de vrouw hare woning om een boodschap te doen en liet de beide kinderen alleen thuis. Ongeveer een half uur later thuis komende, vond zij een van de kin deren dood op den grond. Vermoedelijk had het bij het spelen een touwtje om den hals gekregen, waar door het geworgd is. Een striem aan den hals duidde althans hierop. Het noodlottig om het leven gekomen knaapje is de 1%-jarige H. S., wiens ouders in de Nieuwe Guben straat wonen, die het kind, omdat zij op het oogen- blik de stad uit zijn, bij den spoorwegarbeider hadden uitbesteed. Reeds vroeger was het daar ook al eens uitbesteed geweest. j COMMISSARIS DER KONINGIN IN GELDERLAND De St.-Ct. No. 120 bevat het Kon. Besl. van 24 i Mei no. 16, waarbij jhr. S. van Citters, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, met ingang van 1 Augustus wordt benoemd tot commissaris der Ko ningin in de provincie Gelderland. TESSEDSCH E LAMMEREN. Gedurende de eerste week der lammerenverzendlng, werden van Tessel uitgevoerd, hoofdzakelijk naar Lei den en Purmerend, 7148 lammeren. Vijf veestoomboo- ten van eldersd ienden voor het vervoer. De prijzen, hij verkoop in de weiden en ter markt, besteed, ver schilden van f 6.5011 per stuk. Het meerendeel der lammeren ging tegen gemiddeld f 8 van de hand. Men gelooft dat de verzending dit jaar wel tot. in September zal aanhouden. KIEZERS-OPGEWONDENHEID. Zaterdagavond trad de heer Z. Gulden uit Amster dam te Zuilichem als spreker op om zijn candidatuur voor de Tweede Kamer (kiesdistrict Druten) te vex-- dedigen. Het volk was zeer rumoerig en dreigde met messen. Slechts door bescherming van den wet houder H. en zijn zoons amakte het mogelijk,d at de spreker ongehinderd kon vertrekken. Oudkarspel. Hedenmorgen, negen uur, vergaderde de Raad der gemeente Oudkarspel in comité, tot behandeling huis houdelijk reglement der gasfabriek aan den Langcdijk. VERZENDING EN MARKTAANVOER. De groentenverzending en mark taan voer aan den Langedijk en Omstreken is voor dit seizoen nu geheel afgeloopen. Van 1 lot 15 Mei werden van de laadplaats te Broek op Langendijk slechts verzonden 3 wagonladingen, ter wijl aan de afslagmarkt aldaar in dien tijd werd aan gevoerd 3150 stuks roode kool, 2400 stuks gele kool. 23,700 stuks witte kool, 172 balen uien en 3000 bieten. Arrondlssements-Rechtbank te Alkmaar. Uitspraken van Dinsdag 25 Mei 1909. 1. M. A. Jansen, Utrecht en J. C. Raar, Rotter dam, diefstal, elk 2 weken gevangenisstraf. 2. J. T. Dekker, Amsterdam, diefstal, 6 weken ge vangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. 3. W. Dekker, Broek op Langendijk, wederspan- nigheid, f 10 boete of 10 dagen hechtenis. 4. J. C. Raar, Rotterdam, wederspannigheid, eenig lichamelijk letsel tengevolge hebbende: 3 weken gev. 5. G. v. d. Hulst, Spanbroek, mishandeling, f 15 of 15 dagen hechtenis. 6. J. C. de Groot, Winkel, diefstal, 2 weken gevan genisstraf. 7. B. Velleman Jr., Alkmaar, heling, 0 maanden gevangenisstraf, vonnis bekrachtigd. ALKMAAR. Door de politie te Amsterdam is aangehouden en naar hier getransporteerd, teneinde in voorloopige be waring te worden gesteld, zekere D. Veen, reiziger bij de firma P. J. Boom alhier, ten nadeele van welke firma door hem op valschelijk geteekende qui- tantiën bij de afnemers gelden zijn geïnd ten bedrage van ongeveer f 600. sëke mWm iTiTliliTiT" Gemeente SCHAGEN. NATIONALE MILITIE. Oproeping van Verlofgangers onder de wapenen. De Burgemeester van Schagen maakt bekend, dat de in het verlofgangersregister dezer Gemeente inge schreven verlofgangers, wier namen hieronder zijn vermeld, bij deze worden opgeroepen om in 190 9 ieder voor het achter zijnen naam aangegeven tijdvak, krachtens art. 111 der Militiewet 1901, onder de wa penen te komen. Stammes Pieter, lichting 190 6, Regiment Genie troepen, van 22 Juni17 Juli, Legerplaats bij Zeist. Roggeveen Willem, lichting 1904, Regiment Genie troepen, van 12 Juli6 Aug., Legerplaats bij Zeist. Dijk van Klaas, lichting 1904, Korps Pantserfort Artillerie, van 26 Juli13 Aug., Hoek van Holland. Francis Cornelis, lichting 1902, Korps Paxxtserfort Artillerie, van 26 Juli6 Aug., IJmuiden. De opgeroepen verlofgangers zullen zorg dragen, dat zij zich, ieder op den voor hem aangegeven dag, in uniform gekleed en voorzien van hun verlofpas (zak boekje), alsmede van al de bij hun vertrek met groot-verlof medegegeven voorwerpeii van kleeding en uitrusting, bij hun korps aanmelden en wel: lo. zij, die woonachtig zijn in de plaats van op komst, uiterlijk te 8 uur voormiddag; 2o. zij, die woonachtig zijn binnen 20 kilometer van de plaats van opkomst, uiterlijk te 10 uur voor middag; 3o. de overige verlofgangers, voor zoover zij bin nen het Rijk gevestigd zijn, op zoodanig tijdstip, dat zij zich op den dag, voor de opkomst bepaald, met het eerstvertrekkend openbaar middel van ver- sneld vervoer van hunne woonplaats of naaste sta tion naar de plaats van opkomst moeten begeven, en, voor zooveel zij buiten het Rijk gevestigd zijn, vóór 4 uur namiddag. De verlofgangers, die alleen per spoor- of tram weg moeten reizen en in wier zakboekje aanwezig is een op wit papier gedrukt en met rooden inkt ingevuld vervoerbewijs, behoeven zich niet ter Ge meentesecretarie aan te melden doch begeven zich rechtstreeks naar het station van vertrek en stellen aldaar hun zakboekje ter hand aan den stationsbe ambte, met de uitgifte van plaatsbewijzen belast. De verlofgangers behooren er op indachtig te zijn, dat hun het zakboekje wordt teruggegeven, alsmede de strook van het vervoerbewijs, aangezien deze strook hun gedurende de reis moet dienen als plaats bewijs, Verlofgangers, die, hoewel hun reis aanvangende per spoor- of tramweg, een gedeelte van het traject moeten afleggen per stoomboot, of die niet in het bezit zijn van een vervoerbewijs, ingericht om daarop van het statiqji van vertrek naar de plaats van op komst te kunnen reizen, dan wel op hunne reis van éen of meer veren moeten gebruik maken, moeten zich op den laatsten werkdag vóór hun vertrek naar het korps, des voormiddags tusschen 10 en 12 uur ter Gemeentesecretarie aanmelden ten einde aldaar in het bezit te worden gesteld van de vereischte ver- voerbewijzen. Het is noodig, zich ten minste een half uur vóór het vertrek van den trein of de tram aan het sta tion te bevinden. Behalve vrij vervoer, voor zoover de reis geschiedt binnen het Rijk, heeft de verlofganger, die niet woont in de plaats van opkomst, voor den dag van opkomst recht op een daggeld van f 0.25. Het is niet noodig dit daggeld ter Gemeentesecretarie te vragen; aan hem, die het in zijne woonplaats niet heeft ontvan gen, wordt het na aankomst bij het korps uitbetaald. Ingeval ziekte of gebreken de opkomst van een verlofganger mochten verhinderen, moet hiervan zoo dra doenlijk ter Gemeentesecretarie worden overge legd eene gelegaliseerde geneeskundige verklaring, welke op ongezegeld papier kan worden gesteld. Na zijn herstel vervoegt hij zich onverwijld bij zijn korps. Hij, die zonder geldige reden niet voldoet aan deze oproeping, wordt, na daartoe verstrekten last van den Minister van Oorlog, als deserteur afgevoerd. Hij, die zonder geldige reden zich te laat bij zijn korps aanmeldt, maakt zich strafschuldig Het niet-ontvangeix van een afzonderlijken oproe pingsbrief ontheft een verlofganger, zoo deze althans binnen het Rijk verblijf houdt, geenszins vaix zijne verplichting tot opkomst in werkelijken dienst, daar de openbare kennisgeving eenig en alleen als be wijs geldt, dat hij behoorjijk is opgeroepen Den verlofgangers, die, op grond van kostwinner schap, vermeenen in de termen te verkeeren tot het erlangen van ontheffing van bovenbedoelden werke lijken dienst of van eene geldelijke vergoeding, wordt aangeraden hun verzoek daartoe bij voorkeur onge veer zes weken vóór hunne opkomst aan de Konin gin te doen. Dat verzoek kan op ongezegeld papier worden geschreven en moet rechtsti'eeks aan Hare Majesteit worden gezonden. Frankeering is niet noo dig. Wenscht men alleen voor eén-e geldelijke vergoe ding in aanmerking te komen, dan kan deze bij on gezegeld en ongefrankeerd verzoekschrift aan den Minister van Oorlog worden gevraagd. Overigens wordt ten deze verwegen naar de afzonderlijke publicatie betrekkelijk Kostwinners", en kunnen zoo noodig nadere inlichtingen mondeling worden gevraagd ter Gemeentesecretarie, eiken werkdag tusschen 10 en 12 uur voormiddags. Schagen, den 21 Mei 1909. De lo.-Burgemeester voornoemd, P. BUIS Jz. SPEEKSEL De populariteit waarin het speeksel zich verheugt; verdient het zeker niet ten onrechte. Wat kan men er af niet mee doen. Bloedende wonden houden op te vloeien en eenmaal1 zoo ver, genezen zij voorspoe dig; onappetijtelijke tepels worden met wat speeksel gaarne genomen, spenen krijgen door het speeksel een aroma, dat den zuigeling bekoort en hem rustig doet inslapen, het gemeenste potlood, wordt er bruikbaar door, het Onbereikbare is met een natten vinger te verkrijgen. -» En welk een onuilputtetijken voorraad kleefstof gaf ons moeder natuur, om al onze correspondentie te verzegelen. Gij kunt uw couvert over de lijmrand likken, of de lijm op de zorgvuldig gekoesterde over zijde drukken, evenzoo de postzegel op uw tong week laten worden of wel den rechterhoek van hel cou vert een behoorlijken lik geven, zoodat hel afbeeld sel van het staatshoofd zal blijven kleven. De- onwillige bladen van uw grootboek, de flodde rige trambriefjes van den conducteur, allés schikt zich onderdanig voor enkele druppels van dit vocht, dat gij zelf met u meedraagt, een onuilputtelijke lijmpot, die nooit zoek raakt. Geen marktkramer ventte ooit veelzijdiger waar. Het misbruik is zoo vastgeworteld, dat op kantoren de klerken vingerhoedjes moesten krijgen, oei- zij do slechte gewoonte' aflegden. En waarschijnlijk hebben zelfs medici den greep van hun cricket-bal behoor lijk bevochtigd voor den aanvang van het spel. Nield en Newman wijzen er op, hoe de bestrijding vaix deze gewoonte evenzeer thuis behoort bij de andere maatregelen die genomen werden tegen tuber culose. Een dokter met sputumflacon, die blade rend in zijn zakboekje zijn rechter wijsvinger belikt, doet de herinnering opkomen aan een parapluie met gaten. Zij publiceeren enkele gevallen waar huidtuber- culose ongetwijfeld was ontstaan door inoculatie vau een toevallige wond met infectieus sputum, en slaag den er in rondom een postzegel op een brief tuberkel bacillen aan te toonen. Al worden hierdoor nooit ruime infectie-kansen geschapen, wanneer men 3 maal in de week een brief met zulk sputum er aan ont vangt, bestaat er toch noodeloos kans op besmetting, vooral indien men aan het ontbijt de brieven met mes of vork opent en de postzegels als speelgoed aan kinderen geeft. Evenzoo loopt men met ondergoed, genaaid met draden die aan beide zijden (voor den knoop en voor het insteken in den naald) werden bevochtigd, kans op besmetting, hoe klein die ook moge zijn. Meer en meer moet het inzicht doordringen, en den kinderen van kindsbeen worden ingeprent, dat speek sel vies is en ongezond het te gebruiken En al meent niemand daarmee alle kansen op be smetting te ontloopen, dat mag ons er niet van weer houden, evenmin als wij de: gangmat niet zouden gebruiken, omdat wij er onze laarzen nooit heelemaai schoon op maken. SPROOKJES. Houdt u veel van sprookjes? eker, ik lees eiken avond het weerbericht. DE DADER DER MOORDAANSLAGEN ONTDEKT. Reeds sedert eenigen tijd werden in Duitschland telkens moordaanslagen gepleegd op postbeambten, die belast waren met het rondbrengen en uitbetalen van postwissels en het afgeven van aangeteekende brieven, zoogenaamde „Geldbrieftrager". Al die aan slagen hadden plaats op ongeveer dezelfde wijze, zoodat het vermoeden voor de hand lag, dat éen persoon die uitvoerde, of ten minste beraamde. Het is der justitie th@,ns gelukt dien persoon te arrestee ren Het is een 24-jarig handelsbediende, Wilhelm Kay- ser, die anderen wist over te halen de aanslagen te plegen, en dan de opbrengst van den roof samen te deelen. De moord op den Geldbrieftrager Eulenhurg werd volvoerd door een kleermaker, Emil Drechsler, die, in arrest genomen wegens diefstal, bij de in structie bekende, ook den moord gepleegd te hebben op Eulenhurg. Waarschijnlijk zal nu ook wel blijken, dat de mislukte aanslag op deh kassierslooper der firma Julius Staege en die op de weduwe Reschke, die den Geldbrieftrager van kantoor W. 35 gold, door dezelfde personen zijn uitgevoerd. REINIGING VAN MIJNWERKERS. Het is in de mijndorpen van Northumberland en Dürban bij mooi weer geen zeldzaam verschijnsel, een mijnwerker aan den openbaren weg in een warm bad te zien afschrobben door zijn vrouw. Deze reini ging geschiedt zeer grondig, maar de rug wordt over geslagen, want de inijnwerkers gelooven, dat de rug zwak wordt, als hij wordt gewasschen. Alleen in tijden van werkloosheid komt de rug aan de beurt. In de laatste jaren komt ook hierin verandering en wordt ernstig gedacht over het oprichten van badhui zen. Bij een kolenmaatschappij zijn de plannen reeds gereed, zoodat de mannen terstond bij het verlaten van het werk een regenbad zullen krijgen, waardoor zij in hun uiterlijk niet langer van hun medemensch zullen verschillen, of het moest zijn door dat zij er schooner uitzien. MISDADIGE VERNIELING. In de tunnel van den Métro die onder de Seine wordt 'aangelegd, is een onverantwoordelijke daad van sabotage gepleegd. Van een luchtpomp in een der caissons is de veiligheidsklep afgeschroefd gevon den .Gelukkig was er niemand aan het werk; de twaalf werklieden, die daar anders op dat uur arbeid den, zouden het met den dood bekocht hebben. Geboren: Zoon van C. de ROOIJ en M. de ROOIJSmit. Uitgeest, 22 Mei 1909. Zaterdag 29 Mei a.-. hopen onze «P geliefde Ouders rf en f hun 25-urijr Huwelijksfeest te her- denben. J Dat God hen nog lang moge sparen, is de wensch van hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en <D Kleinkind. Koegras, Moi 1909 jjj Receptie Zondag 30 Mei van 12—8 uur. Q'Sfe'ac,rcc, jr, je,'ut. Heden overleed na een kort stondig, doch geduldig lijden, onze ge liefde Moeder Weduwe van LAMMERT NIEUWENBURG, in den ouderdom van ruim 57 jaar en twee maanden. Dat zij ruste in vrede is de wensch van haar bedroefde kinderen, C. v. d. BLINK. G. v. d. BLINK-Nieuwenburg. Den Helder, 22 Mei 1909. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondig, doch smartelijk lijden van slechts negen onze geliefde Zoon, Broeder en Uehuwdbroeder 'n arV °^erdom van bijna 30 jaar. frobcnT bem van bijna hebben ons dï' ZU W b««offen hoe zwaar ons dit verlies treft. Uit aller naam, U- JB. LONT en Eohtgenoote. Wienngen, 21 Mei 1909. De ondergeteekende betuigt door deze zijne tevredenheid aan de Hol- I landsche Vee-verzekering Maatschappij te Alkmaar, Agent de Heer D. J. Kaan alhier, voor de spoedige regeling en uit- betaling zijner geleden nchade aan een, tengevolge van werping, gestorven Koe. Ervaren hebbende hoe soliede deze j Maatschappij hare verz berden behandelt, kan hij ze met het meeste vertrouwen aan H fl. Veehouders aanbevelen. P. KAAN Dz. Anna Paulowna, Mei 1909. *j* Heden overleed na een kortston dig, doch geduldig lijden, onze geliefde Echtgenoote, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder, Mejuffrouw geb. Rustenburg, in den ouderdom van bijna 78 jaar. 's Gravenhage, M. BLOM. J. v. DOK, geb. Blom. Burgerbrug, j A E VAN DOK en Kinderen. 21 Mei 1909. Voor de vele blijken van belangstelling ontvangen van familie, vrienden, buren en kennissen ter gelegenheid van ons 25-jarig, huwelijksfeest, betuigen wij onzen hartelijken dank. In 't bijzonder brengen wij dank aan de hooggeachte familie BREEBAART voor de verrassing ons bereid. K. DE JONG en Gezin. Winkel, 18 Mei 1909. van HELDER, KOEGRAS KOEGRAS-CALLANTSOOG. en voor een op te richten Veieeniging tot benoeming van een tegen'een vast salaris, 's avonde 7 uur, bij Men Heer D. MAREE8 Namens hel voorloopig Comité TE KOOP: vlug bij den weg. zonder gebreken, bij D. HOOG3CHAGEN, Anna Paulowna. TE KOOP: bij G. BLOM, Pettenerklufi bij Petten. TE KOOP met Msöhicericëo, op eene welvarende plaats, omtrek HAARLEM. Fr. br., lett. A., aan DIEPENDAAL's Boekh., voorheen STAPEL te Santpoort. voor Inlichtingen bureau v. d. blad. en REPARATIE-WERK Rijtuigmaker te H.-HUGOWAARD- Alles wordt franco afgehaald en ge bracht. Overal te ontbieden. VRAAGT PRIJSOPGAAF. verkrijgbaar in 48 verschillende kleuren, vanaf 30 cents per bus, grooter hoeveel heid, minder in prijs. Staalkaarten gratis. ATTEST: Ondergeteekende verklaart gaarne dat PLEGING 's Bereide Verf, zoowel voor binnen- als voor buiten werk uitstekend voldoet. P. PLOEGER, Kolhorn. GOUD-, ZILVER- en KOPERBRONS, ORANJEGEEL, CITROENGEEL, KALKBLAUW, KRIJTWIT, WIT KALK, KUNSTKALK. Alle soorten BEZEMS en BORSTELWERK enz. - Voor Visschers puike harde CACHOU. Een goed loopend, licht verplaatsbaar BILJART te koop, met Ballen, 12Queuën. en Standaard. Te zien „Huis te Brede- rode," Oudkarspel. van al de aanwezige Een koopje voor wie 't gebruiken kan. Kom zelf en oordeel, bij te Wieringerwaard,

Schager Courant | 1909 | | pagina 3