ilidtii Nitl»S- Woensdag 26 Mei 1909. 53ste Jaargang. No. 4508. EERSTE BLAD. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Binnenlandsch Nieuws. wAGS SS TSSt men limit- T, Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ure, worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. INGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. Bwessu SCIKSAGE11, Laan I) 4. Inlerc. Teleplioon No. 20. Uitgevers TftüPWSAW Co» Prijs per jaar f 3.—. Franco per post f 3.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.25: iedere regel meer 5 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. DU nummer bestaat uit twee bladen i i Zitting van Dinsdag 25 Mei 1909. g'»g waar de financieele zaken, die in schromelijke wan orde verkeerden bij zijne komst, door hom in drie jaren tijd in prompte orde werden gemaakt - rusten ze op een' soliden bodem. Vervolgens f,.. 1 ranger naar Eg-mond aan Zee. Daar was de toe I Melden we nog even, dat de recntDana was samen- stand, dien hij vond, eenvoudig verschrikkelijk, jVIet I gesteld uit Mr. Van Tienhoven als president met Mr. handwagens werden de registers van den vroegeren Quintus en Mr. Fockema Andréa als bijzittende rech- burgemeester vervoerd. Ze lagen daar,... op eetkamers, j ters en Mr. Van Hees als substituut-griffier, terwijl zolders en alles was erg in de war. De heele be- i bet O. M. werd waargenomen door den substituut volking is opnieuw bijgeschreven moeten worden; in der Schenkel en Van Pel en de gemeente-ontvanger v. d. Pol, benevens Jonkheer Meester den Beer Poor- tugael, lid der firma Oppenheim en Van Til. Nadat het getuigenverhoor was afgeloopen, kreeg de heer Officier het woord. Melden we nog even, dat de rechtbank was samen- officier van Justitie Mr. Hanegraaff. jbelangrijke zaak was het, welke vandaag bc- j Diens requisitoir was een breed opgezet en welspre- handeld werd. Op de beklaagdenbank moest plaats pend betoog nemen do heer P. Pranger, Burgemeester en levens j Gewezen werd daarin op drieërlei soorten van straf- Secretaris van de gemeenten Egmond aan Zee en Eg- zaken, nl. die sympathiek, die onverschillig- en die mond-Binnen, terzake van valschheid in geschrifte, n.T. onsympathiek voor 't openbaar ministerie zijn en het invullen op mandaten met hoogero sommen, dan slechts noode worden doorgezet, werkelijk verschuldigd waren, welke te hooge som- Een van de eerste soort was er 3 weken geleden men ook inderdaad werden in ontvangst genomen. 1 op <je zitting (Dinsdag 4 Mei). Reeds tal van jaren zit de heer Pranger in de gemeente-administratie en nooit heeft men aanmerking op hem gehad en nu dit Een van de derde en laatstgenoemde categorie is die van vandaag. Er zijn nu eenmaal daden, die niet goed te maken Het is een feit, de beide onder zijn burgemeester- zijn en het recht eischt, dat zij gestraft worden, die schap staande Egmonden geen van tweeën financieel zulke daden begaan. ruim bedeeld zijn. 't Is armoede troef. En waar schraal-1 Waar is het, dat Burgemeester Pranger een onbe- hans keukenmeester is, ja, daar is 't moeilijk huis- sproken verleden heeft, dat zijne financieele en ad- houden. Toch, als er nood was, geldelijke nood en de ge meentelijke schatkist liet haren bodem zien, terwijl van des eischers kant uitstel niet te verwachten was, dan was het meermalen de Burgemeester, die uit komst bracht. Hij hevelde van de eene gemeentekas in de andere redde 't eene „zinkende schip" met de lading' van het andere, zooals mr. Hanegraaf zei. ministratieve verrichtingen steeds met groote accura tesse geschiedden. Ook sprak de heer Officier van eene te Egmond tegen Burgemeester Pranger op touw gezette machi natie om dezen ten val te brengen en uit zijn ambt ontzet te zien. Echter is hij niet uit zijn ambt ontzet geworden. Spreker hield verder eene beschouwing over het burgemeesterschap over de twee noodlijdende gemeen- Indcrdaad, t was voor den Burgemeester lang geen ten, wier afkomst en geografische ligging de vraag gemakkelijke taak om met de geldmiddelen der Eg- doen rijzen waarom deze twee gemeenten onder de monden rond te komen voor de behoeften van deze administratie van éen hoofd zijn ondergebracht. Dit dorpen. j overigens in het midden latende, achtte spr. de beide Zooals uit den dialoog tusschen Burgemeester Pran- dorpen gelijk een paar zinkende schepen, waarvan het ger en den President bleek, is eerstgenoemde al 25 eene wordt gered met de lading van het andere, jaren bij de gemeente-administratie en kan dus daar- j van de eene kas worden geldmiddelen in de andere meê vertrouwd geacht worden te zijn. j geheveld. Was 't dus nu omstreeks de tijd tot het vieren De stal van de gemeentelijke administratie is nu van een kwarteeuwsch jubileum van den heer Pran- j schoongemaakt; Ged. Staten zijn .daar geweest. Die ger, er waren thans andere dan feest-uren aan de orde. vijf valsche stukken intusschen, waarover het hier De redenen, waarom men hem met gerechtelijke gaat, waren niet ongedaan te maken, bemoeiingen lastig viel, was deze, dat hij een vijf- Beklaagde zelf is gemakkelijk geweest: nu op de tal stukken had opgemaakt, die gerechtelijke bemoei- zitting, waar hij bekende de stukken te hebben ge- ing noodig maakten. maakt en de opbrengst ten eigen bate te hebben aan- Burgemeester Pranger was gedagvaard als beklaag- gewend gemakkelijk ook. bij de vóorbewerking de- de ter zake: dat hij primo Augustus 1907 een man daat heeft opgemaakt met bevelschrift tot betaling van f 500 en later nog Vier dergelijke mandaten stelde en wel 7 November 1907 lol betaling van f 310.23; 28 Januari 1908 f 378.75; 15 Mei 1908 f 290; 6 Juni 1908 f 710 en dit terwijl deze vijf stukken val'sch wa ren en het oogmerk bestond om ze als echt te be zigen. Het eerste mandaat tijdens het steilten daarvan waren de heeren Gouda en Gerrit v. d. Schenkel, wethouders van Egmond aan Zee werd door laatst genoemde als wethouder onderteekend, terwijl' de vier volgende mandaten (inmiddels was de heer Huibert van Pel voor den heer Gouda in plaats wethouder gewor den), door den heer Van Pel mede waren onderteekend. Deze vijf stukken waren echter allen valsch, want de heer Pranger had wel vordering, maar volstrekt niet zoo hoog als deze vijf stukken aangaven. Z.E.A. had wegens voorschotten van gelden in ver band met het stichten eener gasfabriek eene vorde- gecn tijden was. die bijgehouden, vele abuizen in be volkingsregister en in reddingswezen wei-den gevon den. De heer Pranger, die een goed burger en eenvou dig m-ensch is, mei weinig behoeften en een sobere geaardheid, kan groote dingen tot stand brengen. Met speculatie houdt hij zich niet op. Na nog eenige uitweiding over den aard der valsch heid in geschrifte, concludeert pleiter tenslotte tot ont slag van rechtsvervolging, subsidiair vrijspraak. Na nog eenige re- en dupliek tusschen Officier en pleiter, [waarbij elk zijn ingenomen standpunt 'blijft handhaven, is de zaak afgeloopen. Andere zaken zijn er vandaag niet. DusFine. Over 14 dagen uitspraak. A.s. week Pinkstervacantie, en geen zitting. RAAD ANNA PAUDOWNA. Reeds een gedeelte van dit verslag in ons vorig nummer opgenomen. Vergadering op heden, Dinsdag 25 Mei 1909, des middags ten 2 uur. Afwezig de heer G. Volder en 1 vacature. Voorzitter de heer G. Wijdenes Spaans, burgemeester. Bij de opening zegt de Voorzitter, dat de heer Vol der ongesteld is, hij hoopt evenwel, dat hij' spoedig zal herstellen. Spr. moet wijzen op een zeer verblijdend feit, dat na lang wachten blijde zekerheid is geworden en dat het mogelijk maakt, dat wij ook in de verre Op een wenk van deu heer Stammes deelt Voorzitter mede dat de bedoeling is, een persoon die dicht b(j de spuit woont, te vragen of hjj steeds paard en tuig be schikbaar wil stellen. Aan mej. A. Atema, onderwijzeres, wordt eervol ont slag verleend. Aan den heer C. J. Vermoet, keurmeester, wordt op aanvrage eveneens eervol ontslag verleend. Enkele afschrijvingen van hondenbelasting, wegens vertrek der eigenaien of sterven van de honden, worden algemeen goedgekeurd. Enkele bezwaarschriften in den Hoofdelijken Om slag van de heeren C. Bakker, Smiers, P. v. Twuij- ver en P. Tijsen, zullen in handen worden gesteld der daarvoor aangestelde commissie. Volgt een bezwaarschrift tegen vergunningsrecht van den heer P. J. J. Neuvel. B. en W. stellen voor, omdat adressant niet voor 7,5 cent maar voor 6 cent per .glas verkoopt, zijn aanslag van f 87.50 cp f 75 terug te brengen. Algemeen wordt dit goed gevonden. Het volgende punt der agenda is: adres teruggave schoolgeld van den heer P. Kreijger Hz. Adressant deelt mede dat 8 April hem met de beslissing van Ged. Staten is overgegeven een qui- tantie van f 15 voor schoolgeld, die door hem is betaald geworden in de veronderstelling dat Ged. Staten zijn eisch hadden afgewezen. Nu het evenwel blijkt, dat hij die beslissing van Ged. Staten niet goed heeft begrepen en hij tegen zijn wil niet dat be drag behoefde te betalen, vraagt adressant teruggave van die f 15. In een particulier briefje aan den bur gemeester belooft adressant een schoolgeld van f 6 te zullen betalen. Voorzitter deelt mede dat de heer Kreijger direct bij het aanbieden der quitantie heeft geweigerd die te voldoen en alleen op aandringen zijner vrouw ten slotte heeft betaald. Blijkbaar begreep Kreijger de strekking van het antwoord van Ged. Staten. Als men er toe zou besluiten om Kreijger zijn zin te geven, zou men ook al de verdere ouders wier kin deren te 't Zand en Oudesluis schoolgaan, hun schoolgeld moeten teruggeven. Deed men dat niet, dan zou dat een groote onbillijkheid zijn en ongelijk heid scheppen. Kreijger was bovendien verplicht te ring van bijna f 200 aan Egmond aan Zee. Niet méér. Dit bedrag werd gevormd door de on kosten van reizen naar Hilversum, De Rijp en Scha- gen, door feestviering bij eerste steenlegging, fooien, versieringen, zegels, mandaten, adverlentiën, enz. Nu had Burgemeester aan de gemeente Egmond- Binnen, die „slof" was met de salarisbetaling aan hem, eene vordering van f 1550. maar, deze ge meente had geen geld. Egmond aan Zee nu had naar aanleiding van de gasfabriek-stichting eene geldlteening, groot f 87000, aangegaan bij' de firma Oppenheim en Van Til. Daar bij was de overeenkomst tusschen partijen van dien aard, dat de gemeente, indien ze langer wachtte met 't opnemen van gelden dan bij overeenkomst was be paald, daardoor zichzelf naar maatstaf van vastgestel de percenten bevoordeelde. En zij is in deze bevoordeeling geschaad door de vijf -door Burgemeester Pranger opgemaakte valsche stukken, die daarna bij den gemeente-ontvanger ter be taling werden aangeboden, die ze voldeed. Daardoor moest eerder bij Oppenheim en Van Til om geld worden aangeklopt' van gemeentewege dan anders het geval zou zijn geweest enfinancieel na deel (gemis van rentevergoeding) was 't gevolg voor 't gemeentebestuur van Egmond aan Zee. De heer Pranger was ter bestemder tijd aanwezig in gezelschap van zijn reeds in juridischen dienst ver grijsden, welbespraakten verdediger Mr. F. II. G. van der Hoeven. De President was eerst een poosje aan het woord raet beklaagde over de vijf valsche mandaten, geza menlijk f 2188.98 bedragende, wegens verschotten in terband met de te stichten gasfabriek, welke verschot ten, zooals we reeds schreven, nog geen tweehonderd gulden bedroegen. En, hoewel de President verklaar de, niet te gelooven, dat de heer Pranger de bedoe ling had, gelden te stelen, werd de heer Pranger hich op ernstige wijze door Mr. Van Tiehhoven over zijne handelingen onderhouden, waarbij de Burgemees Ier er wel op werd gewezen, dat het niet aangaat, "m valsche mandaten op de gemeente Egmond aan Zee af te geven, als men gelden te goed is van de gemeente Egmond Binnen Beklaagde erkende, de door het vijftal valsche man daten verkregen gelden ten eigen bate in zijn huis houding te hebben besteed Ultimo October jl. is eene commissie uit Ged. Sta ten in Egmond aan Zee geweest, om de gemeente- 1 Hlat,e daar eens te controleeren. mond ann T6e8ter heett later de schade, die hij Eg- rierd hor roof6 vei]oorzaakte, terugbetaald, uitgezon- precies bekend6 was6" het bedrag daarvan lde^ehemeVan13doraapV(?0rrbij den gemunte-ontvanger, Heei Van der Pol, f 75 als vergoeding voor de gemeente aangeboden, maar de ontvanger die zijn ïtïSTi «nÏÏSSSS; kim de,da bf[ag iat ontvangst te nemen, had ge- ^eigerd, de f 75 te ontvangen. Als getuigen werden gehoord de wethouders Van zer strafzaak. De vraag zal loopen hierover: of 't gebruik dier stukken de mogelijkheid van het ontstaan van nadeel schiep? Gesteld, dat de burgemeester gestorven was, voor er in de administratie was ingegrepen geworden, dan was de gemeente het kind van de rekening geweest. Verhaal zou 's Burgemeesters boedel naar alle waar schijnlijkheid niet toelaten. En door die vijf stukken heeft de heer Pranger der gemeente schade berokkend. De heer Officier haalde verder een soortgelijk ge val uit een Limburgsche gemeente aan, waar een dorpsburgemeester voor iets dergelijks terechtstond voor de Roermondsche rechtbank. Hij werd niet uit zijn ambt ontzet, doch hem werd wel eene vrijheidsstraf opgelegd, bestaande in een oaand gevangenisstraf. toekomst niet Oranje zullen kunnen samenleven. Met groote blijdschap is deze gebeurtenis begroet I betalen om zijn mondelinge overeenkomst met de en zoo ongekunsteld was deze uiting van blijdschap, j gemeente gestand te doen. B. en W. stellen daarom dat men eigen blijdschap hierdoor voelde vermeerde- cok voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Er ren. Spr. weet dat hij spreekt uit naam van het over- ov-ergroote deel der bevolking van A.-Paulowna, als hij den wensch uit, dat in de verre toekomst de zoo oude en trouwe Oranjestam moge- bloeien ons vader land ten zegen. (Applaus). Hierna worden de notulen gelezen en goedgekeurd. Medegedeeld wordt, dat het Kohier Hoofdelijken Om slag is goedgekeurd, eveneens de Bouw-, en Woning- verordening. 1 L'l !JstLsa.i De raad der li. IJ. S. M. had bericht, dat het verzoek der gemeente met betrekking tot den Vrijdag- schen Markttrein niet kon worden ingewilligd. Medegedeeld wordt dat het bestellen der telegram men in den kosteloozen kring niets kost. Maai- voor daarbuiten beginnen de kosten te rekenen vanaf het postkantoor. Invloed kan de Raad daarop' niet uit oefenen, dat regelt het Rijk. Het verslag over den toestand der gemeente en dat der volkshuisvesting zal circuleeren. Met betrekking tot de schooigeldkwestie met den heer Kreijger hadden B. en W. aan Ged. Staten ge- De door hemzelven valschelijk opgemaakte manda- ten heeft beklaagde doen aanbieden mi hij heeft zich scheven, Hoe dat college in deze zaak oordeelde, of y1? i 'pi fbwpnfinht was ppti vprornfirnrie' tp mflkpu of schuldig gemaakt aan valschheid in geschrifte, vijf- maal gepleegd in een authentieke acte en aan 't op zettelijk gebruik maken van eene valsche authentieke acte, vijf maal geplteegd; het bewijs daarvan geleverd achtende, vond de O. v. J. het alleen nog maar de vraag, welke straf hier moet worden opgelegd. Beklaagde is hoofd der gemeente, bekleedt een be trekking van vertrouwen, is hulp-officier van justitie en heeft de wet met voeten getreden en waar een het gewenscht was een verordening te maken of niet. Ged. Staten antwoordden dat het hun het best voorkwam door te gaan als tot dusverre en met eiken ouder apart een regeling te treffen. B, en W. waren het hier niet mede eens en doen de toezegging dat een concept verordening zal worden gemaakt die de schoolgeldheffing geheel zal regelen. is evenwel niets op tegen dat deze schoolgeldheffing voor de toekomst op een beteren voet wordt gere geld De heer De Mazure informeert of deze betaling- wel gaat volgens recht en billijkheid. Spr. meent van niet en zou dus tot teruggave willen besluiten, ook desnoods aan al de anderen die een schoolgeld van f 15 hebben betaald. De heer Stammes is daar niet voor. De overeen komst om f 15 te betalen is door de verschillende ouders met de gemeente gemaakt. Zoo is het ook met spr. zelf gegaan. De heer Metzelaar wijst er op dat Kreijger niet ver plicht was zijn kinderen naar de school te Kleine- siuis te zenden, omdat hij meer dan 4000 M. van de school woont. De heer De Graaf meent, dat Kreijger wel recht heeft op de teruggave van het schoolgeld, de andere ouders evenwel niet. Kreijger toch heeft betaald on der protest, de andere ouders vrijwillig. Voorzitter: dat is niet zoo. Kreijger heeft niet be taald onder protest. Hij heeft geheel vrijwillig betaald en daarmee iets gedaan wat zijn plicht was, volgens een mondelinge overeenkomst met de gemeente aan gegaan. Het gemeentebestuur van Anna Paulowna heeft aan dat van Zijpe, lettende op de overeenkomst met Kreijger, voor diens kind het schoolgeld over 1908 vooruit voldaan en nu ons gemeentebestuur aan Kreijger vraagt om teruggave van dat geld, nu zou De heer Dr. Toxopeus nam als lid der plaatselijke Kreijger dat mogen weigeren? Dat zou al te sterk schoolcommissie wegens vertrek naar elders ontslag. z0n. Voorzitter brengt een woord van dank aan den heei «De heeren begrijpen nu, dat Kreijger heeft betaald Toxopeus voor de wijze waarop hij z«n functie had Het schoolgeld van 1908 dat Anna Paulowna reeds Burgemeester deed, daar is straf zeker verdiend en ontzetting uit het ambt evenzeer. Intusschen wilde spreker deze laatste bijkomende straf niét vragen. Ged. Staten, die- op de hoogte zijn van den sland van zaken en die stappen tot schorsing en ontzetting uit 't ambt hadden kunnen doen, hebben den beklaag- waargenomen. Aan de orde is nu het onderzoek der geloofsbrie ven van den heer R. Blankevoort. De heeren Bakker, Metzelaar en Geerligs belasten zich met het onder zoek en rapporteeren na goedkeuring van alles tot toelating, waartoe de raad besluit. Worden benoemd tot leden der stembureaux voor aan Zijpe had betaald. En algemeen oordeelt men nu, dat Kreijger alle recht mist de teruggave te eischen en met algemeene stemmen wordt besloten afwijzend op zijn verzoek te beschikken. Volgt de benoeming van een gemeentèsecretaris. P. en W. hadden een aanbeveling opgemaakt, die luidt: 1. C. Wijdenes Spaans, 2. K. Kaan. De raad de gehandhaafd; hij heeft bun vertrouwen met ver- de verkiezing van een lid der Tweede Kamer, ie benoemt met algemeene stemmen den hr. C. Wijdenes DCT-Mn„ ,w „pmppnlp Fo-mnnd m'district de heeren Jb. Bakker, G. H. Geerligs, plaats- Spaans. Deze zegt.hartelijk dank voor deze benoeming ,907 &T004. lf, C W„J,„er C. V.,d„ B. jgft g de heer Officier, dat de justitie niet zich met schor sing of ambtsontzetting moest bezighouden. Eene vrijheidsstraf achtte spreker echter wel noo dig voor beklaagde, tegen wicn hij ten slbtte maand gevangenisstraf eischte. eene Nu kwam de rechtsgeleerde raadsman van beklaagde, Mr. Van -der Hoeven aan het woord. Hij ving aan met de opmerking, dat over de feiten, waarop de strafactie is gebouwd tusschen hem en 't Openbaar Ministerie gelukkig geen verschil! bestond'. De O. v. J. was evenals spreker van meening, dat beklaagde, die de feiten erkende, gemakkelijk was. De heer Pranger is er trouwens de man niet voor, om zich met leugens te dekken, daarvoor staat hij bij ieder die hein kent, ie hoog! aangeschreven. Zijn verleden is onbesproken. Egmond aan Zee en Egmond-Binnen zijn beide nood lijdende gemeenten. De laatste betaald© aan beklaag de het tractement niet uit en hij was overtuigd dat die gemeente niet betalen kon. Men kan dagvaarden' Maar de Burgemeester zou dan als sehuMeischer zijn eigen gemeente Egmond Binnen hebben moeten dagvaarden. Dét gaat toch nieri Nu is zijne financieele regeling onbetamelijk, on gepast en h'oogsl onvoorzichtig geweest, zeker, hij er kent zulks. Ged. Stalen van Noord-Holland hebben de geheel© administratie van Egmond aan Zee, nagegaan en de geldelijke zaken gecontroleerd en, wanneer ze wan trouwen legen Burgemeester Pranger hadden opgevat, gewis, dan zouden ze hem hebben geschorst on tot ontslag hebben voorgedragen bij' H. M. de Koningin mes, plaatsvervangers de heeren A. de Graaf, G. v. zUn benoeming gekregen van burgemeester dezer Mullem en C. J. de Mazure. plaats, maar dit was een zending van buiten af. Voorzitter 'stelt voor de drie brandspuithuisjes en Het do®.t s'lr- veel genoegen, nu te mogen ontwa- twee spuiten te verzekeren tegen brandschade tot ren da^ zHn werk op een dergelijke wijze wordt be- een totaal bedrag van f 2800 en wel bij de Haarlem- eordeeld, dat men hem het gecombineerde ambt van sche brandwaarborgmaatschappij, als de premie niet seoretaris en burgemeester durft opdragen. Daarom te hoog is. voel ik me gedrongen u hartelijk dank te zeggen en Aan de orde is nu de verordening brandweer. Er hoop u te bewijzen, dat de keuze is gevallen op zullen in de gemeente zjjn drie brandspuiten eb gesta- Kmand, die lust heeft in zijn werk.Algemeene geluk- tionneerd worden Benedenbuurt, hoek Zandvaart, wt,Ilsch volgt. Ewjjcksluis. I Door deze benoeming moet er nu eenige wijziging Het personeel bestaat uit 3 opperbrandmeesters, 12 gebracht worden in de werkzaamheden van de amb- brandmeesters minstens 163 en hoogstens 240 man- tenaren van den Burgerlijken Stand. Het zal nu zoo schappen. In de verordening werden vervolgens ver schillende bepalingen omtrent loting, aanwijzing, vrij stelling, enz. aangegeven. Opperbrandmeesters en brandmeesters worden niet bezoldigd, het overige personeel ontvangt 25 cent van elke twee eerste uren, en verder 20 cent per uur, tot een minimum van 50 cent. Bij oefening der spuit bedraagt dit 25 centa per uur. De dienst van bet personeel kan niet langer dan 24 uur gevorderd worden. De verordening wordt in haar geheel artikelsgewijze behandeld en nadat Voorzitter alles nog eens uitvoerig had toegelicht en na het vragen van enkele inlichtingen, goedgekeurd. De heer Bakker gaf bij de behandeling nog in overweging de opperbrandmeesters te bezoldigen, ook de heer De Graaf wilde de mogelijkheid daartoe open laten. Voorzitter was evenwel van oordeel dat de ge- wenschte personen zich wel een benoeming tot opper- brandmeester zonder eenige belooning zouden laten welgevallen. De heer Bakker acht het houden der manschappen in dienst 24 uur, te lang. Spr. wil 20 uur als maxi mum. Het voorstel dat de heer Bakker van dit idéé i jluului j-iuu vuikjwi uau wo uuui .uchrvivoi v uil ulli 1uuo De £SPmnger geweest gemeentesecreta- ™akt wordt verworpen, met alleen de heer Bakker taris Ie Borculo, vervolgens Burgemeester te Aalsmeer. v/orden ingericht dat er komen 1 ambtenaar, die alle werkzaamheden doet en 2 ter vervanging bij ontsten tenis. Nu kreeg de ambtenaar die alle werk deed f125 en de ander f 25. De heer Rezelman, die dit salaris zou moeten genieten, vindt evenwel dat het hem niet toekomt en stellen B. en W. voor dat de ambte naar ter secretarie die veelal zal moeten adsisteeren, deze f 25 als salaris zal ontvangen. Alle heeren ver klaren zich hiervoor en zal aan Ged. Staten hun goed keuring worden gevraagd. De heer D. C. Rezelman wordt met op 1 na alge meene stemmen benoemd tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Mede op de voordracht stond de heer Bakker Voor de wapen- en schietoefeningen is het oefe ningslokaal bij den heer Van der Goes. Er is nu gekomen een heele bezending patronen, wel 400 420 stuks. Het is niet goed te keuren dat deze pa tronen alle worden geborgen in het huis van den heer Van der Goes. Er zal moeten worden gemaakt een kist van beton, die f 10 zal kosten. De heer Van der Goes zal f 5 betalen, de andere f5 de gemeente. Allen voor. Bij de rondvraag informeert de heer Van Mullem of de verandering van de speelplaats bij de school te Breezand ook onder het bestek was begrepen. Spr.

Schager Courant | 1909 | | pagina 1