Dinsdag 15 Juni 1909. 53ste Jaargang. No. 4521. Nieuwe Abonné's op dit blad ontvangen van heden af courant tot I Juli a.s. de gratis. Plaatselijk Nieuws. Uit en voor de pers. Binnenlandscb Nieuws. INGEZONDEN. COUR Aiicrwiit- Lailiivhlal Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag-, Woensdag-, )onderdag- en Zaterdagavond. Bij inzending tot 's morgens 9 ire, worden ADVERTENTIEN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. NGEZONDEN STUKKEN één dag vroeger. iHasEressis Laas» O 4» Interc. Telephoe» "i<>. 20. t Ga, Prijs por jaar f 3.—. Franco per post f 8.60. Afzonderlijke nummers 5 Cent. ADVERTENTIËN van l tot 5 regels f 0.25iedere regel meer 0 Cent. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Dit nummer bestaat uit een blad. Voorzitter belooft onderzoek. De heer Meurs herin- van de sigaren der Edelachtbare Heeren en van den even groot is. nert er aan, hoe op de Loet de vorige week een ijzing- t-ecretaris, kwam de Gemeentebode naar mij toe en Een tweede oorzaak van de rechtsche overwinning wekkend ongeluk is gebeurd met een rijtuig dat te zelde me namens den Burgemeester mijn sigaar neer I is te zoeken in de gerustheid, die het jolige christen- water geraakte op de Loet welk ongeluk bijna een te leggen en niet te rooken paar menschenlevens heeft gekost. Zou het geen aan- Het speet me, mijnheer de Redacteur, dat de Raads- beveling verdienen vraagt spr., om de leuning, die leden, die opmerkten, dat ik m'n sigaar neerlei en daar reeds in voor- en najaar staat, te vervangen dooi dus begrepen wat mij gezegd was, getuigen moesten een vaste leuning, die er het geheele jaar blijft, op- zijn van de onwetendheid of de vergeetachtigheid in dat op deze gevaarlijke plek, dergelijke ongelukken deze van onzen Edelac.htbaren Heer Burgemeester, niet meer kunnen gebeuren. die even als de Edelachtbare Heeren Raadsleden en De heer Vader kan -zich met dat idee best vereeni- ik kon weten, dat de- Raad indertijd uit eigen bewe gen. Voorzitter eveneens. De hr. Buis meent, dat die vaste leuning zeer lastig -zal zijn, vooral als op die plaats wat uit schepen moet ging had toegestaan, dat er op de raadszittingen ook gerookt mocht worden door andere aanwezigen dan die tot het gemeentebestuur behooren. Ik verzoek u dit te plaatsen, mijnheer de Redac- worden gelost. Bovendien zijn er in onze gemeente teur, ten einde te voorkomen, dat men denke, dat RAAD VAN SCHAGEN. Vergadering op Zaterdag 12 Juni 1909 des avonds te -7 uur. Afwezig de heeren Meurs en Asjes, 1 vacature. Voorzitter de heer H. J. Pot, Burgemeester. Na opening der vergadering wordt eerst overgegaan tot onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw- gekozen raadslid den heer P. Raat Dz. De heeren W. Roggeveen, D. Smit en C. Bijpost worden daar mee beiast. Bij monde van den heer W. Roggeveen wordt meegedeeld dat alles in uitstekende orde is bevonden en de commissie tot toelating adviseert, ti Zonder discussie wordt daartoe door den raad beslo- en. De heer Meurs komt ter vergadering. Vervolgens worden de notulen gelezen en onveran derd goedgekeurd. is ingekomen een adres van de Huishoud- en In dustrieschool te Alkmaar, dat bij de leden zal circu- leeren. Mevrouw Herman had bericht gezonden dat zij haar benoeming tot lid der plaatselijke schoolcom missie aanneemt. Van den heer P. Raat Dz. was bericht ingekomen, dat hij zijn benoeming tot lid van den raad aanneemt. Is aan de orde het bekende adres over de Handels avondschool van de Winkeliersvereeniging. B. en W. stellen voor, het hoogst nuttige van zulk een instelling inziende, gedurende de jaren 1910 en 1911 een subsidie te geven van f 100 per jaar en het vrije gebruik van 2 schoollokalen gedurende vier avonden der week met vuur en licht, op voorwaarde dat na een cursus verslag aan het gemeentebestuur zal worden uitgebracht. De schoollokalen zijn beschik baar en de tegenwoordige cursus voor boekhouden zal vervallen, omdat dit onderwijs in deze school is opgenomen. Het plan is reeds 15 October a.s. met het onder meer gevaarlijke plaatsen, die dan ook van leuningen moeten worden voorzien. De heer Meurs meent dat er geen plaats zoo ge vaarlijk is als de Loet. De heer Vader wijst er op, hoe in den herfst toch ook een leuning staat op de Loet en men dan toch ook de schepen moet lossen. Bovendien wor den er- heel weinig schepen gelost. De heer Meurs: alleen voor Molenaar, en dan kan de leer nog zoo gemaakt worden, dat men er weinig pasje te hebben begaan, last van heeft. Bovendien zal 't weinig meerdere kos ten meebrengen, omdat het weer plaatsen en wegha len der tegenwoordige leuning ook geld kost. De heer Buis meent dat de leuning dan wel naar het eind van de Loet mag worden doorgetrokken; en op het Noord is het ook gevaarlijk, en bij de Mienesbrug eveneens. De heer Meurs dacht de leuning te plaatsen van de Bierkadeleuning tot de brug bij de Pater. De heer Buis: bij Posker is het ook gevaarlijk. De heer Meurs: daar is het toch niet zoo schuin. De heer Buis: als daar een paard achteruitloopt dan kan er ook een ongeluk gebeuren. De heer Meurs: als het paard achteruitloopt bij ik niet zou weten wat de beleefdheid eischt ten op zichte van in raadszitting vergaderende rookende Edel achtbaren. Waar ik nu weet, dat onze Burgemeester ook geens zins zou willen te kort komen in alles wat wet, regel of beleefdheid eischt, moet het zijn Edelachtbare een man op jaren, en die zijn wereld kent dus dubbel onaangenaam zijn geweest in aanwezigheid lan de leden van Schagens Hoogste College zoo'n mis- En dat juist spijt mij, mijnbeer de Redacteur. Met dank voor de plaatsing, Uw dw. M. VISSER. dom en de gematigde onverschilligheid van het aan gename ministerie-Heemskerk bij vele gematigd on verschilligen en gematigd liberalen heeft gewekt. „Over het geheel is niet druk gestemd. Men heeft het de rechterzijde kalmpjes laten winnen." Aldus spreekt een Haagsch blad, de Nieuwe Courant. Wij hebben hetzelfde gezegd omtrent de stemming in district IX te Amsterdam. De overwinning is dus niet uitsluitend een over winning voor de politieke-Christelijkheid. Zij betee- kent in de eerste plaats een motie van vertrouwen van de behoudende partijen. Wij kunnen na deze ver klaringen van den uitslag over ondergeschikte punten heenstappen en behoeven er niet meer op te wijzen, hoe de uitnemend georganiseerde kerkelijke propa gandisten elk middel, elke leus, elke plaatselijke on tevredenheid weten te benutten. En verder: Resumeerend: de beteekenis van den uitslag der verkiezing is dus dat de coalitie even krachtig is als ooit en dat de gematigd onverschilligen hun ver trouwen in den „beminnelijken" heer Heemskerk heb ben uitgesproken. Wij gelooven, dat daarmede ook vaststaat wat de uitwerking van de stemming zal zijn. De antirevolutionnaire partij is met versterkte gele- i deren uit den strijd gekomen. Doch de „tijdelijke voor zitter" van den ministerraad is reeds een der voor- 1 mannen van de antirevolutionnaire partij zelfs, volgens dr. Kuyper, thans, door zijn positie, de leider. 1 Welnu, waar zoo velen der coalitiegenooten uit drukkelijk verklaard hebben nadat wij onze vrees DE VERKIEZING. „Het Vaderland", U.L., heeft nauwkeurig de kansen ha<iden uitgesproken dat de omwerking na de verkie- nagegaan. Daaruit blijkt volgens het blad: zingen van dit ministerie een vervanging van mr. „dat de Unie-liberalen, zoowel in de 12 districten, Heemskerk door dr. Kuyper zou beteekenen dat waar zij in herstemming komen met rechts, als in de ^et bij de verkiezingen ging voor of tegen dit mi- 5, waarmee dit bet geval is met sociaal-democraten, nisterie, zouden wij het bij dezen stand van zaken Berkhouwer is het misschien nog niet klaar te spe- er goed voor staan, zöo zelfs, dat het niet onwaar- ee.n ,a^ te brutaal stukje vinden indien dr. Kuyper toch len Maar wat spr. betreft mag de leuning langs scliijnlijk is, dat in 16, of mogelijk wel in al deze nmnster werd. Want éen ding mag niet vergeten wor de heele Loet. 17 districten, bun candidaten gekozen zullen worden. d®n- groot het verlies van zetels door de linker- De heer Roggeveen wijst op het Rensgas. Hun getal zou in dat geval op 22 a 23 komen, d. i. zÜde °°k moge zijn, een groote strooming van stem- De heer Meurs: is het daar ook noodzakelijk, doe slechts 1 2 minder dan nu. m?n van links naar rechts is er niet geweest. De dis- het dan ook daar. Past men ditzelfde experiment op de vrije liberalen fri°ten, die verloren zijn gegaan, zijn meest districten, Het eindresultaat is, dat na eenige bespreking, We, dan vindt men, dat zij in 4 districten met rechts, vie^ Jaar geleden door de linkerzijde met een zeer waarbij het ongeluk, dat had plaats gehad, mede aan in 1 met een socialist en in 1 met een V.-D. in her- kleine meerderheid gewonnen, terwijl -met uitzonde eigen schuld wordt geweten, wordt besloten dat stemming komen. In slechts 3 daarvan, Amsterdam r*n& van Kampen -ook thans de marge, waarmede VI, Rotterdam IV en Alkmaar, is de kans om geko- de. kerkelijken gewonnen hebben, zeer gering is. Dis- zon te worden voor hen overwegend. In Assen en in frieten die vier jaren geleden net eventjes links wa de Utrechtsche districten zijn de kansen te gering om er op te kunnen rekenen. De vrije liberalen zou den alzoo op nog drie zetels kunnen rekenen, en hun vaste onderzocht zal worden op welke punten een leuning gewenscht is. Hierna sluiting. IETS VOOR DE POLITIE. Al eenige weken achtereen trok het onze aandacht dat langs den openbaren weg nabij het station op Zondag door eenige opgeschoten jongens van 12 tot 18 jaar om centen een spelletje wordt gedaan. Het wijs te beginnen, de subsidie zal evenwel eerst noodig zien van weer andere gezichten verleden Zondag deed zijn vanaf 1 Januari 1910. De cursus is een twee jarige, daarom wordt de subsidie ook voorgesteld om voor 2 jaar te geven, dan kan later weer gevraagd worden. Zonder discussie wordt dit voorstel aangenomen. Verschillende af- en overschrijvingen en betalingen uit den post voor onvoorziene uitgaven tot bedragen van f 558.495, f3191.97 en f 359.595, worden met al- gemeene stemmen goedgekeurd. Eveneens wordt goedgevonden, dat met het oog op de kermis het marktterrein voor die week aan den openbaren dienst wordt onttrokken. De heer Bijpost informeert hoe bet zal gaan met de woonwagens. Voorzitter deelt mede, dat die weer zulien worden geplaatst op het Hoog, op een afge sloten terrein en onder politietoezicht. Bij de rondvraag zegt de heer Vader dat er Don derdag weer een paar paarden in de Molenstraat zijn gevallen door de gladde steenen, die daar liggen. Spr. vindt het zulke mooie steenen en het spijt hem erg, dat zij niet voldoen. Het is dan ook beter dat deze straat wordt verlegd. Spr. is, over deze straat met een bewoner daar, sprekend, het idee aan de ons de gevolgtrekking maken, dat het slechte voor beeld reeds navolging heeft gevonden en de dobbel- zucht epidemisch onder dat soort jongelui begint te worden. Als de politie eens een oogje in het zeil hield daar bij het plantsoen en de ouders hun jongens eens ernstig waarschuwden voor de dobbelarij, zou het kwaad misschien nog in zijn groei gestuit kunnen worden. Daarvoor schreven we dit berichtje. Overgeplaatst. De heer T. Schenk, Commies by de H. S. M. te ren, zijn thans net eventjes rechts. Dr. Kuyper, de eminente partijleider, zal dat zeer goed inzien en zich misschien vergenoegen in de getal in dat geval klimmen tot 5. Deze partij hield tot Kamer voor de belangen van de partij, die hem -. ril Afh O O T» ÏO +a Vvl-l-ï ttatl TTT O Ir avi -.ta v. J n „'av. nog toe 9 zetels bezet, en lijdt de zwaarste verliezen van alle. Wel een merkwaardig verschijnsel met het oog op de groote bedrijvigheid, die zij in de laatste jaren aan haar organisatie heeft besteed. Van de vrijzinnig-democraten zijn er 3 direct ge kozen; op zes districten (Veendam, Winschoten, Zuid- horn, Rotterdam V, Amsterdam V en Assen) valt voor hen nog te rekenen. In welk geval zij op 9 zeteis komen, d. i. 2 minder dan zij tot dusver be zet hielden. De verliezen eindelijk, die de socialisten geleden hebben, zijn in schijn grooter dan in werkelijkheid. dierbaar is, te blijven waken van daaruit een invloed oefenende, die waarlijk reeds noodlottig ge noeg kan zijn. Waarlijk, dr. Kuyper beeft getoond geen minister van buitenlandsche zaken te behoeven te zijn, om het departement van buitenlandsche zaken te beheeren. Doch de mogelijkheid bestaat natuurlijk, dat wij ons vergissen. Er kunnen redenen zijn, misschien van meer of minder persoonlijken aard, die maken, dat trots tegen stand dr. Kuyper de regeering aanvaart. Moge dan de meerderheid, die dr. Kuyper in de Kamer vindt, niet grooter zijn, dan reeds thans zeker is. Daartoe moet alles in het werk worden gesteld. - Wel is waar werd geen enkele hunner candidaten on- rurmerend, vroeger alhier, wordt met ingang van 19 middellijk gekozen. Maar in Weststellingwerf, Am- dezer overgeplaatst naar IJmuiden. sterdam IX, Appingedam, Franeker, Den Haag I en Wesifrlesehe Kanaalvereenigtng. Amsterdam II is hun verkiezing hoogstwaarschijnlijk. 1 Deze vereeniging houdt een Algemeene Vergadering zouden in dat geval van 7 teruggebracht zijn op op Vrijdag 18 Juni 1909, des middags 12 ure, in het 6 zetels. j ^vieringen. Koffiehuis „de Beurs" te Schagen. Ook in Amsterdam III evenwel hebben zij nog een Naar wij vernemen zullen op Zaterdag 26 Juni a.s. De punten van behandeling zijnkans. Het staat evenwel te bezien, of zij er in slagen des avonds 7 uur in 't lokaal van den heer C. C. 1. Jaarverslag. zullen, daar den heer Troelstra nog gekozen te krij- Koorn door B. en W. de concenten worden uitgereikt 2. Rekening en verantwoording. sen. Wel merkwaardig is het overigens, dat deze daar tot het maaien van zeegras op de door de „Zeegras- 3. Verkiezing van 4 bestuursleden, wegens periodieke reeds gekozen zou zijn, indien geen 159 stemmen wa- exploitatie Gemeente Wieringen" van het Rijk in aftreding van de heeren: J. Breebaart Kz., H. J.|K. v. ren uitgebracht op Wijnkoop, den stichter der S. D. P. pacht hebbende wierwaarden gelegen in de Zuider- d. Steen, D. Pijper en W. Roggeveen Cz. 4. Behandeling vereenvoudigd plan eener vaartver hand gedaan, deze steenen uit de Molenstraat te ver- leggen naar de Gedempte Laan, waar de stalletjes binding Schager.-Schagerbrug (Groote Sloot.) staan. Wel een beetje erg. De heer Roggeveen meent dat het uitglijden der j Zaterdag vergaderde de raad onzer gemeente en be Het is de wraak van Deventer! Vallen de herstemmingen uit, zooals wij vermoe den, dan zal de Kamer ook de heeren Roëll en Van Karnebeek moeten missen. Maar het is beter op de toekomst nog niet vooruit te loopen. De uitslag roept nu de rechterzijde tot realisatie paarden weer in hoofdzaakX sUaaWlak- sloot,met algemeene stemmen „tot onttrekking aan den harer beIoften. üf zij de meerderheid, die zij te ver- schuin liggen der Molenstraat. Werd deze straat vlak 0p0nbaren dienst van het marktterrein gedurende de v,'achten heeft sterk senoee oordeelt nm het wae-en ker gelegd, wat heel best dat kermis." Deze nu begint eerst Zondag a.s. Maandag werd schot van het' kabinet om te keeren, is een andere z- i. veel verbeteren. Spr. is evenwei met tegen nei i ecy;er a) begonnen met het onttrekken van het markt- plan van den heer Vader. terrein aan den openbaren dienst, want toen reeds be- De heer Vader meent dat de steenen zelf er de g0n d0 stoomdraaimolen zijn gebouw op te zetten, hoofdoorzaak van zijn. Het is in de Langestraat te j waarmeo 't z00 ongeveer een derde van de zuidzijde van vraag. Maar in ieder geval zal zij haar programma hebben uit te voeren. Wij wachten af." Alkmaar eveneens zoo De heer Bijpost acht het ook noodig dat er verbe tering komt. Er komen nu ongelukken, die schade brengen aan rijtuigen en iemand reeds het hoofd heeft doen bezeeren. Om nu verdere klachten te voor komen, wil spr. zich gaarne bij het plan van den heer Vader neerleggen. Spr. had er toch nog over ge dacht deze steenen uit de Molenstraat te gebruiken voor het loopstraatje op den Stationsweg. De heer Vader deelt mede, dat de bewoners van den Stationsweg nu liever geen loopstraatje hebben. Algemeen is men er voor dat de steenen uit de Molenstraat verdwijnen en de zaak wordt verder aan B. en W. overgelaten. De heer Roggeveen wijst er op, hoe het zijn aan dacht heeft getrokken, dat de post van ondersteu ning van behoeftigen was overschreden. Die post was toch behoorlijk geraamd. Spr. meent dat te veel per sonen in aanmerking komen hier voor kostelooze ge- „et M ae 'f'XlS. worden behandel^ Door bijzondere omstandigheden is deze post zoo verhoogd. De heer Meurs zegt, dat het zijne aanda£Leen getrokken hoe op de Gedempte Gracht dezer dagen zulk een onaangename stank heerschte. Spr. v g of de rioolpotjes wel op tijd worden uitgeschept. Dei Was de vorige week zulk een onaangename geur aar het niet was uit te houden. Spr. meent dat a hoofdzaak de schuld is van het te weinig leegen van de rioolpotjes. De heer Vader meent dat de heer Keesman nier tegenwoordig wel goed op let. Spr. heeft evenwel op gemerkt dat deze onaangename geur ook elders heerser te. bijv. in de Landbouwstraat en op andere plaatsen Kan dat ook in de natuur zitten? het marktterrein beslaat. Dat is toch zeker wel een beetje vroeg. Ook bijzonder vroeg kwamen de woon wagens in onze gemeenteMaandag een heele rfj. Geen Wieringen. Naar wij .vernemen heeft ons Harmoniecorps op den jl. Zondag gehouden concours-wedstrijd, uitgeschre ven door den Bond van Harmoniecorpsen voor N.-H., in de 2e Afdeeling een 2en prijs gehaald met 55% punt. GEMEENTERAAD HEERHUGOWAARD. Vergadering van den Raad der gemeente Heerhugo- waard, gehouden op Maandag den 14den Juni 1909, des namiddags 2 uur. Voorzitter de Burgemeester, de heer P. Wonder Azn. Alle leden zijn present. Na opening door den voorzitter, volgt lezing der notulen. Deze worden onveranderd vastgesteld en goedgekeurd. Van de te Hoorn gezetelde Gezondheidscommissie Uitspraken van Dinsdag 16 Juni 1909. C. Visser, Amsterdam, diefstal, f 5 of 5 dagen hech tenis. P. Buurman, Lutjebroek, gem. Grootebroek, mishan deling van eigen kind, 2 maanden gevangenisstraf. Jan Sterk, Enkhuizen, wederspannigheid, 1 week ge vangenisstraf. Joh. Rfjkes, Wognum, Piet Dudink, Benningbroek (Sübecarspel), wederspannigheid (verzetzaak), bevestiging van vonnis kantonrechter. C. J. de Leeuw, Uitgeest, vernieling, 1 week gevan genisstraf. K. de Graaf, Hoorn, wederspannigheid, vonnis bekrach tigd. Mijnheer de Redacteur! De" heer "Roggeveen denkt aan het rioolgas, dat f^ui^ door den wind naar buiten wordt geblazen. een sigaar aanswii waar ze zich broederlijk i De heer Meurs meent dat een le vereischte is, geurig kruid d?^cMJnb^ het ledigen der potjes. meenten: 36945, Alzoo per hoofd van bevolking bij drage: f 0.054. Voor kennisgeving aangenomen. Een adres van de afdeeling Heerhugo waard en Omstreken van het Nederlandsch Onder wijzers-Genootschap, dat nu ter tafel komt, wijst den Raad op de wenschelijkheid van het aanstellen van DE UITSLAG DER STEMMING. Het Handelsblad schrijft: half uur na hun komst werd de burgerij al lastig ge- heeT^ kunnen1" vprk^Hifpn^^afri^^dr- ]<"uyp®r piet vall.» door Metara. Heeft der» nu genot te» K' "men i st Pet! S.'SLS&iigV heele week plus den ganschen kermistyd? Dat is toch Kuyper van mr Heemskerk gelukt. De kerkelijke wel een beetje erg. De voordagen van de kermis begm- partijen zijn er in geslaagd boven den Moerdijk in is ingekomen eene raming van de ontvangsten en uit- nen op deze manier wel wat minder pleizierigs tebren- ZOoveel districten te zegevieren, dat in vereeniging gaven over het kalenderjaar 1910. Aan bijdragen van gen dan hot vroeger zoo hoog geroemde voorproefje van met de kwarthonderd vaste katholieke afgevaardigden de Gemeentebesturen is benoodigd f 1995.03. waarbij den kermistud: het met gejuich binnenhalen van aller- dje feitelijk niet gekozen maar benoemd worden, voor deze Gemeente f 171.23, berekend naar het be- lei kermisgei'i) op Donderdag na de markt. Voor onze benoemd door... ja, door wie? zü reeds nu over volkingseijfer. politie komt er een drukke en moeilijke tijd en al heel eeu tamelijk krachtige meerderheid hebben te beschik Gezamenlijk bevolkingscijfer der bijdragende ae- vroeg met deze groote vrijgevigheid. j ken. Arrondissemente-Rechtbank te Alkmaar. Nederland zal weer geregeerd worden door de ver tegenwoordigers van Noord-Brabant en Limburg, van de Veluwe en den achterhoek. Twee vragen doen zich thans voor: Wat is de beteekenis van deze verkiezing? Wat zal de uitwerking van deze verkiezing zijn? Voor de beantwoording van de eerste vraag moeten een schoolarts, wat van groot gewicht wordt geacht wij eerst de oorzaken nagaan die tot dezen uitslag voor schoolkinderen en voor onderwijs, 't Adres, in hebben medegewerkt. En dan treft wel allereerst dat Mei dezes jaars uit Zuid-Scharwoude verzonden', is een werkelijke coalitie van partijen gestaan heeft vergezeld van een rapport, dat voorzitter ter be- tegenover een agglomeratie van partijen, die, hoewel schikking van de raadsleden stelt, gezamenlijk de „linkerzijde" genoemd, geen partij, Voorloopig voor kennisgeving aangenomen, om later geen coalitie vormen. na van 't rapport te hebben kennis genomen, te wor den behandeld. De rechtsche partijen vormen éen partij, trekken Nog wordt voor kennisgeving aangenomen, een eensgezind op. De linksche partijen niet, kunnen het schrijven van den Alkmaarschen Betaalmeester, van met doen, zullen het ook, naar wij hartelijk hopen 5 Juni, berichtende, dat hij op dien dag aan den nooit doen: een wegdoezelen van de groote economi- gemeente-ontvanger f 187.35 heeft uitbetaald (zijnde sche en staatkundige vraagstukken als bij de recht- terugbetaling kosten herhalingsonderwijs 1908) sche partijen, met kiezers onder geestelijke voogdij De heer J. Beerse heeft kennis gegeven dat hij mogelijk is, is bij de linker partijen onmogelijk en zijne benoeming als lid der commissie tot wering zal steeds onmogelijk blijven. van schoolverzuim in wijk I aanneemt. De beteekenis van de verkiezing is dus in de Reclames Hoofdelijken Omslag worden tot straks eerste plaats, dat de coalitie zoo sterk is als ooit, ter zijde gelegd en zullen na de openbare vergadering dat de kracht, ontleend aan de geestelijke inertie en een beurtje krijgen. mengden* en gingen spelemeien met de wolkjes rook volgzaamheid van een groot deel van ons volk, nog Door het overschrijden van eenige posten der be-

Schager Courant | 1909 | | pagina 1