WOENSDAG Herstemming. Jhr. Mr. P, van Foreest, Kir. Th. H. de Meester. *5 SC- 85 zstjs Binnenlandscb Nieuws. JUNI. KIEZERS. Gemengd Nieuws. Plaatselijk Nieuws. maar met een lichte boete zien gestraft gaat 't niet. 't Bewijsmateriaal is er vandaag wel op verzwakt en het bijten in de pols van zijn vrouw dat beklaag de is ten laste gelegd, verviel, maar, al zou de eisch wat verminderen, in boete omgezet zou hij niet wor den. De O. v. J. besloot met éen maand gevangenis straf tegen Prins te eischen. Een ander tooneeltje uit Enkhuizen voert ons Jan Heiman in de armen. Heel smakelijk ziet hij d'r wel is waar niet uit, maar „alle-fijn", je moet 't zoo nauw niet nemen. Deze 31-jarige jenever-liefhebber, die dagelijks zijn broodje verdient met het vangen van heerlijk Zuider zeebanket, was met een paar andere visschersknechts den 15den Mei jl. aan 't sikkeren dat het een aard had en toen het middernachtelijk spook-uur was in getreden zat het drietal in zoete bezwijming met een flesch van het edele vocht van Schiedam bij zich op een plantsoen-bank in 't Enkhuizer park, waar Jan Heiman bijgenaamd „Jan Bel-an" door Jaap Buis in de wandeling „houten Jaap" genaamd, met verwij ten werd overladen, daar hij zijn hand in Buis' broek stak en daarmee bij Jaap 't vermoeden opwekte, dat 't om diens portemonnaie te doen was. Mr. Quintus, bijzittend rechter, sprak met het oog maar zóo waterton en de dakgoten werden als brandstof gebe zigd, maar ook werd een heele bedstede uitgesloopt en door den schoorsteen gejaagd. En hoe trein ïg de uitwijding van Kees over al die misère ook is, toch was 't koddig hem te hooren over den eersten tijd van zijn samenzijn met 't Amsterdamsche juffie. Ze had overal belangstelling voor en had 111 alles zin. Met Kees, die visscher is, wou ze graag eens mee een zeilpartijtje maken op de Zuiderzee „achter de harinkjes". Dit gebeurde, maar na een poos varen liep ze in een bui van woede aan den wal, na Kees alleen te hebben gelaten in zijn vaartuig, te razen dat het een aard had! En toen ze later nh hem thuis kwam, klonk het heel zoetsappig. „Ligt u al te b-è-è-d?"... Geen vijf minuten later kreeg Kees van haar een klap op zijn gezicht, die kolossaal ïaalt was Het E.A. college had hier groote moeite, zich van'lachen te onthouden. En ieder ander evenzoo. Toen in Mei jl. broer Abram eens naar zijne wo ning, die Kees huurde, kwam kijken, was hij zeer ontevreden over den harren afgesloopten toestand, waarin hij het huis vond, en spoedig kreeg hij ruzie met de juffrouw, waarbij ook broer Kees te pas kwam. De twist liep zóo hoog, dat de juffrouw met ge weld uit de woning raakte en vervolgens uren ach- tereen het huis, dat de beide gebroeders Franken alle kiezers van onze party in hun macht hebben, maat dringt er daarom te meer op aan, dat do besturen der kiesvereenigingen op geenerlei wijze een der beide can- didaten in deze beide districten zullen steunen." de beöordeeüng van genoemde kaas, op de tentoon, stelling, 48 punten werden toegekend, terwijl 50 pUll. ten maximum was. Bij speciale voorkeuring van de bij den Bond aan. gesloten fabrieken, die zich bereid verklaarden t0. de Inzending, was de fabriek „Wilhelmina" te Berk. hout aangewezen tot de inzending, en blijkens het een Ken jongenskamp De Nederlandscho Gymnasiastenbond zal van 23 Juli tot 2 Augustus een jongenskamp inrichten op de heide behaalde succes komt aan haar de eer toe van te Vierhouten, een uur afstands van Nunspeot De prima product te hebben ingezonden, jvngelui krijgen de beschikking over het schoollokaal Dutjewinkel, 14 Juni 1909 ais oet- en gezelschapszaal, ruim zwemwater en een groot boscbrijk terrein (114 H.A.), mot uitgestrekto sportvelden. Do huisvesting goschiedt door inkwartiering, van 10 jongens (plus een leider) per boerderij. Studenten zijn 1 „kamphoofd" en „leiders". Bijzonderheden kan men vernemen by don voorzitter i j der kampcommissio, den hoer E. H. von Baumhauer, ^ossiusstraat 12, te Amsterdam. De wereldwandelaar. £s G. NOBEL, Secretaris GEMEENTERAAD HOOGWOUD. Vergadering op Dinsdag 15 Juni 1909 s midd^ 2 uur. Voorzitter de heer Breebaart, burgemeester. Allen zijn tegenwoordig j Opening door den voorzitter, waarna lezing goedkeuring van de notulen volgt. Naar aanleiding der notulen deelt voorzitter Toen Jaap hem verweet dat hij de portemonnaie wou stelen toen hij in den broekzak aan 't groezelen was, werd Jan Bel-an helscli en sloeg „houten Jaap" dat er de splinters afvlogen! Dirk Dam, de derde vis scher van 't bankje, zoo lief in 't jeugdig groen ver scholen, kwam als Engel des Vredes opdagen en trachtte vrede te stichten waar oorlog woedde en ja wel hoor, met behulp van een paar politiemannen, die zich, ziende welke klantjes 't waren, verdekt had den opgesteld, werd 't opkomende ruziebuitje bezwo ren. „Houten Jaap" begaf zich gezwind ter bevoegder plaatse, om zijne rechtmatige klachten te uiten en Jan aan te klagen. i Jan stond dientengevolge heden wegens mishande ling terecht en bekende 't hem ten laste gelegde alleen te hebben gedaan uit boosheid omdat hij voor dief zoo geheel ten onrechte werd uitgescholden. De President zorgde er wel voor, dat er niet te lang werd uitgeweid over onnoodigheden en de heer Officier knapte bet visscherken op met een eisch tot 2 weken gevangenisstraf GOEDKOOPE VERSIERING. 'I Volgende gevalletje verplaatst ons naar 't heer lijk gelegen Bergen, waar de tuinman Jan Gerritsen woont, die 19 jaren geleden te Tiel geboren werd en zich ongeveer in 't midden van onze schoone Mei- maand vergreep aan een te veld staand sparreboompje in een bosch van Burgemeester Jacob van Reenen, die dat bosch voor 't publiek zeer welwillend open stelt. Echter niet met de bedoeling dat elke wande laar daar een boom of heester gaat meekapen. 't Was dan ook maar voor 'n versiering, die de Roomsch-Katholieke zusters in de inrichting waarbij Jan als tuinman werkzaam is, wenschten, dat onze tuinier, een jongentje op schildwacht zettende, den boom had gekaapt. De O. v. J. was dan ook zoo vrij, tegen den tuin man f 15 boete of twaalf dagen brommen te requi- recren. VECHTERSBAZEN. Symen Duinmeier en Take Veldman van Graftdijk die in den avond van 5 Mei jl. met hun plaatsgenoot Jan Rijs van' Uitgeest ruzie kregen, liepen er op lclacbte van ons Jantjen leelijk in, omdat ze den „aoe smeet ze over de deur om de heeren uit te wateben, wat ze 'm op andere wijze niet best kon leveren, en ook heeft ze hen met een dikken tuinstok achterna gezeten. Ze was over 't kwade heen en wèl was 't zooals de heer Officier zei, dat ze als een furie is te keer gegaan, als een heks, of een helleveeg zich heeft aangesteld. De lieve juffrouw werd wegens vernieling opgeknapt met een eisch tot 5 dagen ge vangenisstraf. A.s. Dinsdag uitspraken. Naar Amsterdam Het uitstapje naar Amsterdam van de schoolkinderen, die de zesde klasse hebben doorloopen, ligt weder achter j den rug. Het programma van het reisje ontworpen, is zeker tot aller genoegen uitgevoerd. Wegens omstan-1 digheden werd een kleine wijziging in het reisplan ge bracht. Het boottochtje naar Zaandam verviel en daar door werden iy2 uur, die men te Zaandam vertoeven moest gewonnen. Deze tyd kwam het bezoek aan Artis zeer ten goede. Om 7 uur 3 dan, ging het van hier en onder aange naam gekeuvel, nu en dan afgewisseld door een lustig liedje, was de hoofdstad bereikt, voor er aan werd ge dacht. Nu ging: het langs het Damrak, Dam, Kal ver straat, Sophiaplein, Reguiiersbreedstraat,Rembrandsplein, Amstelstraat, Nieuwe Heeregiacht, Plantage Middenlaan en Kerklaan naar de grootste aantrekkelijkheid van Amsterdam: zyn prachtige dieren- en plantentuin. Wy zeggen ook van plantentuin, want de schoone collectie in- en uitheemsche gewassen, de kleurige en keurige groepeeringen van boomen en heesters worden maar al te vaak geen aandacht waardig gekeurd. In Artis trof de jeugd het al bijzonder. Do oppassers waren in eene zeer goeden luim. By de wilde dieren, Olifanten en Nijlpaarden werden allerlei bijzonderheden aangfewezen en kunststukjes vertoond. Om 12 uur was het gezelschap juist by de voedering der Zeeleeuwen aanwezig en in het sprookjespaleis, het Aquarium, werd zelfs de voedering van de zeeanemonen gegeven. Na tuurlijk werd een en ander met groote belangstelling gevolgd. In enkele museums, en vooral in dat van Naar aanleiding van het bericht over don wandelaar (,a( goedgekeurd is teruggekomen van Ged. Stat» Saeys (zie vorig no.) meldt men uit Haarlem dat Saoys ((e verordening regelende de jaarwedden der onder, daar geboren en do zoon is van den lioei J. B Saeys, -vyjixers aan de Langereizer school, hoofd eoner school. De jonge Saeys is met om een Hiervan is kennis gegeven aan het gemeentebestuur van Nieuwe Niedorp en daarheen is ook gezonden een suppletoire staat van afrekening wegens hoogere jaar wedden over 1908. Hierop is nog geen bericht ont vangen. Ingeval het bedrag, dat van N. Niedorp te vorderen is, niet voor 1 Juli inkomt, dan zal het op de volgende rekening worden overgebracht. Aan de Weereschool is het getal leerlingen met j li verminderd. Een nadere regeling ten opzichte der j klassen is door het schoolhoofd getroffen. Medegedeeld wordt, dat liet besluit tot royemejt van de hypotheek van S. Koedooder goedgekeurd van Ged. Staten is terugontvangen. Het royement heeft thans reeds plaats gehad. De gelden zijn gedeponeerd bij de Boerenleenbank, tot ze weer op hypotheek of op 't Grootboek zullen zijn uitgezet. Dt begrooting der Hoornsche Gezondheidscommissie voor 1910 komt nu ter tafel, in ontvangst en uitgaaf sluitende op f 2890.495. Hoogwoud moet f 114.21 bij dragen. Een van deze commissie ingekomen brief geeft met aandrang in overweging, de stofwerende olie voor vloeren in schoollokalen, etc. ook hier toe te passen. Iu Nieuwe Niedorp is dat ten vorigen jare gedaan ou daar zijn de gekoesterde goede verwachtingen be vestigd. En de kosten leveren geen bezwaar op. Voorzitter heeft inlichtingen gevraagd en is te weten gekomen door het van de commissie ontvan gen antwoord, dat de heer C. Voogt, Kruisstraat te Hoorn tegen 25 cents per M.2 de geheele behandeling op zich neemt (met levering der benoodigde stof werende olie inbegrepen). Het wordt echter goedkoo- per geacht, zelf de olie te betrekken en een schilder met het werk te belasten. 4 Liter olie is benoodigd op 60 M.2 vloer, bij eerste bewerking. Bij volgende bewerking is minder olie benoodigd. De olie kost 80 cents per Liter. Voorzitter wil proef nemen. De heer Vel zou daarmede dit jaar nog willen wachten. De Hartog wil dit jaar reeds de proef nemen. Besloten wordt, nog dit jaar met éen lokaal proef te nemen (in de Weere-school). Allen voor, met uitzondering van den heer Vel. De proef zal aan den heer Voogt worden opgedra gen om zeker te zijn, dat het goed gebeurt. Van den Minister van Binnenlandsche Zaken is bericht ontvangen, dat op verzoek van B. en W. de aftrek van de uitkeering voor het personeel, die in 1906 is vastgesteld op f 3760, voor het jaar 1909 bepaald wordt op f 2410, wegens verminderde vergoe ding- voor onderwijskosten. De voornoemde uitkeering eoner school. De jonge Saeya is niet om eon weddenschap zyn grooto voetreis begonnen, gelyk do N. Y. Herald vertelt, maar uit lust om de wereld te zien. IIy verdient onderweg den kost met den verkoop van 1 prentbriefkaarten. I Volgons onzen Haarlemschen berichtgever is de tocht van ons land door België, Frankryk, Italië, het schier- eiland, van don Balkan, Klein-Azië, Palestina naar Egypte, Soedan en Abessiniö gegaan. Het plan was naar Kaapstad to wandelen, maar nu de overtocht naar Aden is volbracht, lykt onze ondernemende landgenoot van gedachte veranderd. Het Verre Oosten trekt hem vooreerst aan. Een tyd heeft, naar wy van andere zy'de hooren, de jougdige Saeys met een broer en een derde samen den tocht gedaan. Maar het gezelschap is in Syrië of Egypte weer gescheiden. Inbraak in r«n lombard. In den nacht van Maandag op Dinsdag is te Gouda ingebroken in het kantoor der Stedelijke Bank van Leening. Door inklimming wist de dief in bet gebouw te komen en door hot uitsnijden van een ruitje het lokaal waar de deze week beleende gouden voorwerpen waren geborgen, te bereiken. Er is voor een waarde van een paar honderd gulden ontvreemd. Den dader is men nog niet op het spoor; hy moet echter iemand zijn, die go6d op de hoogte van den plaatselijken toe stand was. Wedstrijden in marcheeren. In de eerste dagen van September zullen wedstrijden in het „Marcheeren" plaats hebben in verschillende ge deelten van ons land. De Bond voor Lichamelijke Opvoeding heeft de deel neming aan deze wedstrijden ook opengesteld voor mi litairen, onder voorbehoud, dat een belangrijk percen tage behoort tot de miliciens dor jongste lichting. Er zal vier dagen gemarcheerd moeten worden, ter wijl de af te leggen alstand 140 K.M. bedraagt, dus 35 K.M. per dag. De tenue voor de militairen is a. veldtenue zonder ijzerwerk in de tasschen en zonder ransel b. veldtenue met model bepakking van ransel en patroontasschen. De burgers, die aan dezen wedstrijd deelnemen, mo gen zich kloeden naar verkiezing. Elk deelnemer, die den afstand volgens de voorschriften aflegt, ontvangt een bronzen medaille of bronzen kruis. Knoeien in de Paardenfokkerij. De beklaagde Duin, hengstenhouder te Schoorl, die voor oon tweetal weken voor het kantongerecht ver- 11 IU U tv V Cl IX U JLljO u Cliiicj C/ll XV .111., W X-«.X UUC XJVy CivCl >>0 I tffij V U1KU 1 I i vpli Ivvlv 111 UoOU 1 I I OUIA YU'JLdll iu UCvü V lïil 1 I 1 J II" <len" jongen toen zoo hebben afgeranseld. Jan is ztlf 1 vreemde landen en volken, hot Ethnographische werden sc'19ei1 en tegen ^ien wegens het aanbieden ter dekking verhoogt daardoor met f 1350. ook wel een eerste vechtersbaas, maar bij moest er toen tegen zijn beide forsche bestrijders toch het loodje bij leggen en kreeg dik op zijn baaitje. Voor al Veldman, die voor deze gelegenheid 't was juist viering van het Prinses Juliana-feest een groote nijptang had weten te begaan, takelde zijn slachtoffer daar nogal aardig mee toe. Voor de varia de leerzame mededeelingen met groote opmerkzaamheid aangehoord. Zoo was het half twee geworden en nu ging het met lyn 9 naar het Centraal Station, vanwaar naar het Y werd gewandeld, om vervolgens per kettingboot nog een uurtje aan het Tolhuis, met zyn mooie speeltuin door to brengen. Men trof het, dat daar juist een concert tie is Rijs, die zeker zelve ook wel een beetje „mot" 1 word gegeven, wat het aangename van de omgeving zocht nog van de trappen afgesmeten in 't café van voor groot en klein zeker verhoogde. Smits, waar hij beneden verder ter opfrissching door Om kwart ovor vieren was de vruolyke troep weder zijn beide Uitgeester „vrienden" Sijmen en Take ver- aan Let Station present, en werden met bekwamen der werd bewerkt. spoed, de aparteraenten van een paar wagons betrokken. van oen niet-goedgekeurden hengst, door het O. M. f50 boete of 5 dagon hechtenis word geëischt, is door den kantonrechter veroordeeld tot f 40 boete of 5 dagen hechtenis. De Officier, die Jan ook wel kent, vond dat ons baasje, wat hij overigens ook moge zijn, dien avond toch meer slachtoffer dan aanvaller was. Wat be klaagden betreft, Z.E.G. wou ze wel zien straffen, maar niet met gevangenisstraf de herinnering aan 't Juliana-feest moest niet zóo'n erg somber karakter dragen voor hen. De eisch, ten slotte ingesteld, luidde voor elk der beide beklaagden: f 15 boete of 10 dagen hechtenis. EEN DIEVEGGE. Cornelia Brakenhof, de nog jeugdige eebtgenoote van Piet Jongkind ze is pas 32 jaar had zich voor diefachtigheid te verantwoorden. Hare 21-jarige buurvrouw Hiltje Stam, de ega van Pieter Nolten ze wonen op de Noorderkade te Alkmaar had haar op een Aprilavond verzocht, de melk te nemen. Dit deed ze, maar toen ze 't koopje bracht, was ze meteen zoo vrij om de hand uit te steken naar den eigendom van de buren. Het kind, dat in de wieg lag te spartelen, scheen voiop hare aandacht en bewondering te trekken en ze wist de ouders op die wijze dermate te vleien, dat ze 't niet merkten, toen zij den gouden trouw ring van Piet Nolten van de linnenkast wegkaapte en behendig wegmoffelde. Eerst later werd het kostbare kleinood gemist'en ten slotte opgespoord in de St. Annastraat No. 5 bij Geertje Bos, de wederhelft van Simon Jut, be- E11 nu ging het weder met een hoera voor Amsterdam, en kwam men weder met een niet minder hoera voor Behagen om 6 uur 20 hoogst prettig thuis. Op den terugreis verbeidde het gezelschap aan het Station Zaandam eene hoogst aangename verrassing, op het perron aldaar waren de heer en mevrouw Feisser aanwezig en als de goede Sint hadden zy voor ieder kind eene heerlyke sinaasappel meegebracht, of die wel kom was behoeft niet te worden gezegd. Ken gelukkige debitant. Op een der loten van de Schoorlsche Lotery, ver kocht door den Heer A. v. Twuyver alhier, is de 2e prys een kapwagen gevallen. Ilegeerings cnndidateu „Het Volk", het dagblad der sociaal democraten, senryft het volgende: In een verslag van een verkiezingsmeeting te Valken burg in Limburg, waar de candidaat voor Gulpen, de heer Ruys de Beerenbroeck, sprak, en waar de plaat selijke geestelijkheid, plus de Dekens van Meersseri en Maastricht alle mogelijke pressie uitoefenen om den heer Ruys te redden, is één middel gebruikt dat tot nog toe in min of meer democratische landen niet gebruikelijk was. Eu liefst ook niet moet worden. Wy knippen uit een verslag dat de „Limb. Koerier" lieerder van een huis van verkoop met recht van t v-j. weder-inkoop, die den ring voor twee gulden had j van ver8|ideung giaf, het volgondo- overgenomen. Daar Cornelia tot dusver nogal gunstig bekend ge staan heeft was de eisch tegen haar niet zoo heel zwaar. ,'Haar optreden was, naar de meening van het Openbaar Ministerie, echter alles behalve „comme 11 faut". En door armoede is het ook niet gebeurd. De heer Officier bepaalde er zich toe, om tegen beklaagde wegens den gepleegden en door haar er kenden diefstal f 15 boete of 12 dagen hechtenis te requireeren. NIKT SCHELDEN TEGEN I)E POLITIE. Jan Meier van Uitgeest was daar den 16den Mei jl. hoos op den gemeente-veldwachter D. Schouten, dien hij brutaalweg uitschold, een grapperijtje dat hem, hoewel hij betrekkelijk kort uit Indië hier is en als koloniaal heeft geteekend, toch niet kan worden geschonken. Met een eisch tot f 15 boete of 10 dagen hechtenis was dit zaakje vandaag weer van de baan en kregen we ten slotte de zevende en laatste zaak van den heer Officier contra een Amsterdamsche juffrouw Wil helmina Catharina Donij genaamd, die geruimen tijd als huishoudster fungeerde bij Kees Franken te Vervolgens leest de voorzitter het volgende door hom ontvangen telegram van Minister Regout voor „Naar aanléiding van nadere inlichting, vraagd door den heer Smeets, secretaris der R! K. Centrale Kiesvg. te Valkenburg, omtrent het tot u gericht telegram, wensch ik u, evenals ik aan den heer Smeets seinde, mede te deelen, dat volgens myne persoonlijke zienswijze de herkiezing van het aftredend lid Ruys ook in het belang van het dis trict zeer gewenscht is. (Get.) L. REGOUT." Dus de minister van Waterstaat heeft aan een voor zitter van een verkiezingscomité, en blijkens den inhoud van het telegram, ook nog aan anderen, telegram men gestuurd, waarin hy een bepaald candidaat aan- beveélt. Dat is nu de introductie van van regeoringswege aangeprezen candidaturen, de zoogenaamde officieele candidaturen, die in sommige landen oen hoofdbestand deel van het politieke bederf uitoefenen. De ongegeneerdheid, waarmee minister Regout dit wanbedrijf uithaalt, toekent den oud-fabrikant die ge wend is met „zijn mennokes" te doen wat hèm belieft, v.» um, j dat hy ook als regeeringsman dezelfde manieren meent Scharwoude, waar ze echter door verschillende byko- t m0Mn handhaven mende omstandigheden al canw i-in/ie mat haven heer 10 mogen nanuuavöu. Deze inmenging had te grooter beteekenis, waar voor mende omstandigheden al gauw ruzie met haren heer en meester kreeg, die, zooals zij beweert, zijne gelde lijke verplichtingen ten opzichte van haar lang niet nakwam. Maar Kees had ook klachten en géén beetje. Zij kwam naar aanleiding van een door hem ge plaatste advertentie Op zijn verzoek eens te gast ter kennismaking en waarachtig toen scheelde 't zoo veel niet, dat vond hij zelf en ook zijn zuster, wier oor deel hij vroeg. Maar later! Enfin, ze werd gehuurd, met Inbegrip van haar 12- jarig zoontje, dat ze ten haren laste had. Spoedig ging het mooi er echter af, vooral toen Kees' 20- jarige zoon ziek werd. Kees ging zelf verblijf zoeken bij zijn broer Abram op Berkhout, waar die zieke zoon was en paste hem daar op. Inmiddels ging 't er te Scharwoude ten huize van Kees, waar de 45-jarige juffrouw Donij thans den schepter zwaaide, ellendig naar toe. Niet alleen de het district Gulpen eenige zeer gewichtige economische belangen, de mynzaken en verkeersbelangen, trams en sporen, van minister Regout afhangenl Ze werd daardoor belangrijker en... ergerlyker. Ook Staalman. In de Standaard deelt het Centraal Comité van anti- rev. kiesvereenigingen mede, dat het besloten heeft de kiesvereenigingen op te roepen, „om in allo districten, waar een antirev., een r. k. of een chr.-hist. candidaat, met inbegrip van Den Helder, op 23 Juni e.k. in her stemming komt, met nog grooter krachtsinspanning dan op 11 Juni 1.1. diens verkiezing te helpen bevorderen; doch daarentegen in de zes districten, waarin twee candidaten dor linksche groep tegenover elkander staan, zich van alle steun to onthouden." Centraal Comité gevoelt zeor wel" heet het „dat de besturen dor kiesvereenigingen niet verder Dirkshorti Tot Hoofdingolanden van de banne Harenkarspel zyn gekozen voor de vacature R. Boon de heer W. Stroopor en voor do vacature P. Tromp do heer P. Nieuwboer. Zoinerkonde: In Friesland was hot Zondag zóó koud, dat mon in sommige café's en ook by particulieren de kachel weer stookte. Op 13 JuniMaar dat was niet alleen in Friesland. Wieringen. Door bet bestuur van het Heemraadschap werd ten locale van den heer A. de Haan publiek aanbe steed het lossen der grintschepen. Laagste inschrij vers waren voor het lossen te Den Oever en aan den steiger te Polder Waard Nieuwland, de heer A. Hege man voor f 0.475 per M.3 en voor het lossen te Hau- kes de heer Jan Doves voor f 0.55 per M.r' Aan bei den gegund. Wieringen. De handel in wol is alhier in vollen gang. Door ver schillende kooplieden wordt reeds f 0.75 per K.G. geboden, dit is dus f 0.25 meer dan in 1908. Oudesluis. In de vorige week werd te Oudesluis eene vergade ring gehouden ter bespreking van het gewone school feest. Er werd bepaald, dat het feest gevierd zal worden op Woensdag 7 Juli; dat het voor de laagste drie klassen zal bestaan uit verschillende wedstrijden in en bij de school, waarbij alle deelnemers in het bezit zullen komen van een f raaien prijs en dat met de hoogste drie klassen en de leerlingen, die met Mei do school verlaten hebben een reisje per spoor en tram gemaakt zal worden naar Bergen en Bergen aan Zee. Van de aftredende commissie-leden werd de heer A. K. Kaan herkozen en in de plaats van den heer G. Beek werd gekozen de heer H. Grin. Oude Niedorp. Maandag werd met de schoolkinderen in 15 rijtui gen, een reisje gemaakt over Schoorl eü Bergen naar Egmond aan Zee en terug over Alkmaar. Hoewei het weer zich 's morgens niet mooi liet aanzien, viel dat verder op den dag nog al mee. In Schoorl werd het eerst aangelegd. In een minimum van tijd klau terden de kinderen op de duinen, om dan weer naar beneden te rollen, wat voor de kinderen een groot vermaak is. Ook werd druk gespeeld in den tuin, op de wip, draaimolen en schommel, enz. Na eenigen tijd aldaar genoten te hebben werd de reis voortgezet naar Egmond aan Zee. Aan de zee hadden de kinderei ook veel pret. Enkelen werden wel eens door de gol ven, die nogal hoog liepen, een beetje overvallen en die de broek wel niet geheel droog hielden. Nadat nog een bezoek aan de Prins Hendrikstichting was ge bracht, werd de terugtocht aanvaard over Alkmaar en Heerhugowaard en kwam men half acht weer in het dorp. Tot slot werd aan elk kind nog een prachtige prijs uitgereikt, naar eigen keuze.B lijde en dankbare gezichten waren duidelijk waar te nemen. Nadat de voorzitter der schoolvereeniging, aan al degenen die hadden medegewerkt, tot het slagen van dit feest liad bedankt, gingen allen in blijde en opgewekte stemming weer huiswaarts. St. Maartensbrug. Onder begunstiging van prachtig weder hebben de schoolkinderen van St. Maartensbrug een reisje ge maakt naar Amsterdam. Na een bezoek gebracht te hebben aan Artis en enkele mooie gedeelten der stad, keerde men ten hoogste voldaan weer huiswaarts. ROND VAN ZUIVELFABRIEKEN IN NOORD-HOL- LAND. Aan de inzending Edammer kaas van den Bond van Zuivelfabrieken in Noord-Holland, werd op de Internationale Zuiveltentoonstelling, ter gelegenheid I van het vierde Internationaal Zuivelcongres, van 6 11 Juni 11. te Buda-Pest gehouden, een Eere-Diploma j met zilveren medaille toegekend. Om deze onderscheiding eenigszius nader te om schrijven, kan hier aan worden toegevoegd, dat bij Dit bedrag, zegt voorzitter, is op de suppletoire begrooting geplaatst tot dekking van eenige uitgaven, welke suppletoire begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf op f 5100. Alles door den raad goedgevonden. Medegedeeld wordt, dat de brandspuit in de Weere goed voldaan heeft. Een brief van den opper- brandmeester over watervoorziening in de Weere is ingekomen. Blijkens dat schrijven is een onderzoek noodig in een blok van 10 huizen, die nimmer water bekomen, 'n Ongewenschte toestand.M en is van oordeel, dat er met een welput in is te voorzien. Aan 't gemeentebe stuur wordt voorziening in dezen toestand verzocht, 't Is dringend noodig. De heer Vijn bespreekt in verband hiermee het hebben van een reservoir. De heer Hartog brengt de Dieringersloot ter sprake en meldt, dat er bij de Vier Noorder Koggen sprake van is om daar in de buurt eene wijziging en ver betering in de waterverdeeling te brengen. Dan zou men daar water kunnen krijgen. Anderen opperen hieromtrent weer bezwaren. Op !s voorzitters voorstel zal men eene afwachten de houding aannemen en bij de begrooting den brief behandelen. Aan het brandweerbestuur is men inmid- I dels er erkentelijk voor, dat het op dezen toestand heeft gewezen. Rondvraag. j De heer Yel zegt, dat het loodsje bij C. Nanning heel slecht is. i Voorzitter doet toezegging dat naar den toestand daarvan zal worden onderzocht. En verder informeert de heer Vel hoe de brandspuit in Aartswoud heeft gewerkt, waarop voorzitter antwoordt, dat de werking heel goed was. Niets meer aan de orde sluiting volgt. 23 Gaat op dezen dag allen ter stembus om de overwinning te bezorgen aan de Candidaten der Vrijzinnigen en stemt in het district ALKMAAR den lieer in het district HELDER, Tc «f n De aar.dbcvlng In Frankr(jk ie ut. uannat zyn thans reeds dertig dooden 0,Puljboopon vandaan gehaald. In de vorschillendo door de catastrophe getroff1'

Schager Courant | 1909 | | pagina 2