een net Persoon, een Boerenmeid, l! Hypotheek a 4 °|0. REUZEN-Planten i ÏSSyfdfeiJriS pensionhoudster, mej. De *B i te Dc Steeg Donderdagachtendj in haai woning naar beneden kwam, viel zij van vijf treden van de trap en kwam zoo ongelukkig terecht dal zij, na nog eenige oogenblikken bij bewustzijn te zijn geweest na twee uren overleed. L'K Ransomes Hooihark Particulier Kapitaal een flinke Dienstbode Plaatselijk Nieuws. Mr. De Meester. ADVERTENTIEN. Terstond gevraagd, i g Jp v. d. MOLEN te Broek op I het Handelsblad mede, dat hij had bedankt in de hoop dat zijn zetel zal worden ingenomen door dr. C. Lely, hel gevallen Kamerlid der Liberale Unie, wiens niet- herkiezing in district II door den heer IJzerman met leedwezen is vernomen. Hem acht hij een der man nen, die in de Kamer thuis behooren en de lieer IJzerman sprak zijn verwachting uit dat vaste liberale district IV dr. Lely zonder stemming, dus bij enkele candidaatsteiling, naar de Tweede Kamer zal afvaar digen. De N. R. Ct. noemde als candjdaat voor dit Am- slerdamsche district Jhr. Röell, die in Utrecht is ge vallen.. Wleringerwaard. Voor de vacante betrekking van onderwijzer alhier hebben zich 7 sollicitanten aangemeld. 't /and. Naar wij vernemen zullen door de R.-K. Kiesver- oeniging alhier geene tegencandidateii tegen de aftre dende Gemeenteraadsleden worden gesteld. VEREENIGING „HULP IN NOOD" TE DIRIiS- HORN. Het Bestuur van bovengenoemde liefdadigheidsvei- eeniging deed dezer dagen verslag en rekening en verantwoording van haar beheer. De ontvangsten heb ben bedragen f 127.53, de uitgaven f 123.823, zoodat het overschot bedraagt f 3.713. Uit het verslag bleek, dat met de matige middelen was gewoekerd en dat de uitgaven zeer nuttig waren besteed Met de kleine som, die ter beschikking was is zoo veel gedaan, en het bestuur der Vereeni- ging wekt door deze de medeburgers van Harenkar spel dringend op, hunne gaven voor dit mooie doel ruimer te doen vloeien, opdat het nog kan helpen, waar bet nu tekort schiet! De dames Mevrouw Swan- Planteydt, Mej. N. Brommer-Jimmink, Mej. M. Pronk- Mul en Mej. J. Klerk-Bruin, die bet beheer voeren, zullen gaarne opgaven ontvangen van nieuwe leden en boogere bijdragen. VRIJWILLIGE ONDERLINGE LANDBOUW-ONGE VALLENVERZEKERING. In de te Utrecht, onder leiding van den voorzitter, den heer K.Czn. de Boer van Assendelft, gehouden vergadering van het Permanent Comité voor de be studeering en voorbereiding eener onderlinge land- bouwongevallenverzekering, is de laatste band gelegd aan de ontwerp-statuten der te stichten Vereeniging De Centrale Landbouw-Onderlinge en bet ontwerp- reglement der door deze Vereeniging in bet leven te roepen „Bedrijfongevallenregeling"^ voor den land bouw, zoodat deze thans zijn gereedgekomen. Op deze vergadering waren afgevaardigden aanwe zig van alle bij bet comité aangesloten landbouwmaat- schappijen en bonden en tevens de adviseur van bet comité mr. H. P. L. C. de Kruyff Jr. Besloten werd op 12 Juli te Utrecht bijeen te roe pen alle hoofdbestuursleden van de tien aangesloten iandbouwmaatschappijen en bonden, om op dien dag over te gaan tot de stichting van de vrijwillige onder linge landbouwongevallenverzekeringsvereeniging, die den naam zal dragen van De Centrale Landbouw-On derlinge. Op voorstel van Overijsel werd aan het dagelijksch bestuur opgedragen een regeling te ontwerpen, waar door ook de patroons, die dit wenscben, gelegenheid zullen krijgen zichzelf en hun echtgenooten tegen de geldelijke gevolgen van landbouwongevallen te ver zekeren. Het ligt in de bedoeling beide regelingen èn voor de werkgevers èn voor de arbeiders in werking te doen treden op 1 Januari 1910. EEN JEUGDIG POLITICUS. In de school 3e klasse Jensiusstraat te Rotterdam, 4c leerjaar, werd de volgende les gelezen: Vier jaren blijf ik uit, Dan keer ik weer terug. Zeg nu eens wie ik ben, Ik wed, ge raadt het vlug. Een leerling, die de oplossing moet geven, zegt lachend: „Dirk de Klerk." Historisch. EEN RAAD AAN DE VEEHOUDERS IN FRIES LAND. De beer E. van Weideren baron Rengers, voorzit ter van de Friesche Maatschappij van Landbouw, geeft onder het opschrift: „Duur voeren" in het Friesch Weekblad, bet orgaan dier Maatschappij, den veehouders de volgende onzes inziens zeer beharti- genswaardigen raad: „De hooioogst zal, naar het zich laat aanzien, dit jaar al zeer slecht uitvallen en na een periode van koude en droogte als we hebben gehad, zal er, vooral op de stijvere gron den, van het nagras stellig ook niet veel terecht ko men. We zullen dus zeer waarschijnlijk in den na zomer en winter komen te staan voor gebrek aan voer en dat, terwijl de veestapel reeds voor normale grasjaren veel te groot is geworden. Daar waar 25 stuks moeten worden gehouden, vindt men 30, daar waar 2 moesten zijn, vindt men er 3 of 4. Om in beste grasjaren aan te dringen op verminde ring, geeft niets zoolang niet ieder veehouder nauw keurig boekhoudt. Nu zou men het misschien met meer kans op succset kunnen doen en hoewel het oogenschijnlijk geen winstgevende maatregel is, zou ik er toch zeer op willen aandringen, zoo spoedig mo gelijk te beginnen met het opruimen van het bij bijna iederen veehouder in meerdere of mindere mate voorhanden zijnde minderwaardige vee, vee dat geld kost, inplaats van voordeel afwerpt. Bij den verkoop zal men zeer waarschijnlijk al heel weinig geld ont vangen, want overal om ons heen zijn de toestanden slecht en veel vraag zal er dus wel niet komen. Maar om nu aan dat minderwaardige vee het geheele na jaar en den geheelen langen winter dat dure voer te geven, dat komt zeker nog veel cjuurder uit. In de eerste plaats verliest men direct door het op te voe ren aan beesten die er geen genoegzame opbrengst voor teruggeven, maar in de tweede "plaats onthoudt inen er den hesten dieren voldoende voedsel door wat even duur is. We weten in de laatste jaren vrijwat nauwkeuriger dan vroeger, wat we van onze koeien kunnen ver wachten en ik geloof, dat als we van onze pi. m. 175.000 melkkoeien eens de slechtste 15.000 aan de slagers leverden en dezelfde hoeveelheid voer en de zelfde verpleging aan de overblijvenden gaven, we er financieel beter aan toe zouden zijn dan nu. Kon dus een jaar als 1909, dat zich voorloopig ongunstig voor den veehouder laat aanzien eens ten gevolge hebben, dat onder die voor den veehouder zoo dure beesten eens een danige opruiming werd gehouden, wie weet of het later nog niet zou blijken een best jaar te zijn geweest. „Houdt dus uw beste vee aan, zoo ïaadt de heer Rengers den veehouders aan, „en eerkoop I slechte koeien, zij het dan ook voor U* min I der dan ge wel zoudt wenschen; wie weet of alles, wat ge er thans voor krijgt, i W1" Beste beesten aan te fokken '8 dfeTe^uitzettelT niet iedereen verstaat, maar slechte dieren petten dat kan iedereen, en veel beter dan ze met duur voer I in het leven te houden is het voor het bediijf ze zoo spoedig mogelijk van de hand te doen. UIT HET DONKERE ZUIDEN. i Men weet, dat voor de justitie thans aanhangig zijn de processen wegens omköoping van kiezers tijdens de verkiezing in liet Limburgsohe Statendistnct Meers- i Thans schijnt er van overheidswege ook te worden opgetreden in verband met hetgeen bij1 de jongste Ka- mervierkiezing in het district Gulpen is voorgevallen, i Men metdj aan de Limb. Koerier nl. uit Bocholtz, dat door do marechaussee en gemeente-politia een streng onderzoek wordt ingesteld naar aanleiding van de geruchten, dat bij de onlangs plaats gehad hebben de verkiezing door ;de kiesagenten giften of beloften aan de kiezers zijn gedaan. IN BOTSING MET DE TRAM. Donderdag had te Diemen aan den Muiderstraat- weg een ongeluk plaats, dat nog al goed afliep. iJe knecht R. van den hoer J. P., winkelier te Diemerbrug, kwam met paard en wagen het erf van den veehouder De Graaf aan den Muiderstraatweg af rijden, juist toen de Gooische stoomtram in aantocht was, hetgeen door boomgewas daar ter plaatse niet best te zien is. Door het paard nog een zweepslag te geven, schoot de wagen nog juist voor den locomo tief de rails over. Doch het achterwiel werd door den tram geraakt en zoo kantelde de wagen ondersteboven. De berijder werd er afgeslingerd, de wagen gedeelte lijk vernield en het paard bleef ongedeerd. De knecht kwam er met iqen paar min of meer ernstige kwets uren af. 1 Langedyls. Onlangs konden we uit goede bron vermelden, dat do R. K. bijzondere school aan den Langedijk met 1 Januari a.s. zou worden geopend. Eenigen lijd later i werd door ot' namens het gemeentebestuur van Oud- i karspel aan den pastoor te Noordscharwoude offici- j eet gevraagd naar het tijdstip, waarop men de ope- ning kon verwachten. Het antwoord luiddeJanuari 1 1910. Dit antwoord was voor den Raad te Oudkarspel 1 aanleiding aan H. M. de Koningin ontheffing te vra- 1 gen van de verplichting, om een onderwijzer met ver plichte hoofdact© aan te stellen. En nu hooren we weer, dat er van de oprichting voorloopig' nog niets komt! I ïiSingedijh. I De 4 gemeentebesturen aan den Langedijk heb ben naar aanleiding van het adres van de afdeelingen van den Bond van Ned. Onderw. en Volksonderwijs, om schoolartsen aan te stellen, besloten, de behan- deling tot een volgende vergadering uit te stellen, op- I dat ieder lid in de gelegenheid gesteld kan worden het rapport te bestudeeren, dat als memorie van toe lichting bij het adres is gevoegd. HET NIEUWE EOSTTARIEF. Het Huisgezin merkt opUit de Staatscourant blijkt. dat de opbrengst der posterijen gedurende de vijf eer- j ste maanden van dit jaar f 91.000 hooger is geweest j dan gedurende het overeenkomstige tijdvak van het vorige jaar. i Dat is van beteekenis met het oog op1 de portver- laging voor brieven en drukwerken in het hinnen- landscb, voor briefkaarten in locaal verkeer, i Ondanks het goedkoope tarief heeft de opbrengst zich niet alleen op de oude hoogte gehandhaafd, maar is ze zelfs bijna een ton gestegen. Dat is een prachtig resultaat, i Het bewijst, dat een goedkoop tarief natuur lijk binnen zekere grenzen de schatkist geen nadeel, maar voordeel brengt. Het is tevens een spoorslag, oin op dit gebied nug1 een stap verder te gaan. Wij wijzen op het tarief voor buitenlandscbe post wissels, dat buitensporig hoog is; op de wenschelijk- heid van een stuiversport tusschen Nederland en zijne koloniën, zooals Engeland dat kent. Haringbuizen. 't Weer was lang niet aanlokkelijk, toen we met 9 rijtuigen, waarin onze schoolkinderen, van hier gin gen. En 't werd er niet beter op onderweg, af en toe goot het. Tot Schoorl hadden we haast geen droog oogenblik. Maar daar klaarde de lucht wat op, zoodat de jeugd en ook de ouderen konden profiteeren van Schoorls hooge duin. Toen naar Bergen aan Zee. On derweg nog wat regen, maar de zon scheen wat bleekjes door de wolken en op 't strand konden de liefhebbers toch nog „pootjes baden". Alweer is uitgemaakt, dat onze Hollandsche jongens niet den moed laten zakken door stortbuien, maar pret heb ben, als ze maar rijden en in 't zand en water kun nen scharrelen. Een woord van dank aan hen, die ons in staat stelden om 't schoolfeest te bekostigen en aan hen, die welwillend hun rijtuigen afstonden. artist verwierf terecht daverende toejuichingen. Niet minder interessant waren de gymnasten aan een ilne- i dubbel-rek, ongeëvenaard waren hunne toeren. At met al kan men in den circus een zeei genoeg lijken avond passeeren; alles geeft blijk van zeer goe de zorgen van de zijde der Directie, die dooi haa groot personeel in staat is, iederen avond een nieuw programma af te werken. I EEN ONGELUK. Terwijl de bakwagen van den heer D. h. te Nieuwe- sluis, Donderdag voor de slagboomen in de Hoep moest wachten, werd het paard door den nadei enden spoortrein onrustig. Het begon achteruit te loopen, met liet gevolg, dat de wagen omsloeg. Een jongetje van K. had daarbij' het ongeluk een arm te breken. De knaap werd naar den lieer Melchior vervoerd, die den arm zette. LEVERING VAN HOUT. |>u uitslag der inschrijving naar de levering .yan hout ten behoeve van den polder en baunc Schagen was, dat de leverantie gegund werd aan den lieer lvecen te Oudkarspel voor 467.97 gld. Door den lieer Zijp te Hoorn was voor 1 471, dooi den heer Dekker voor f 483.50 ingeschreven. ONZE MARKTAANVOER. Omtrent den Marktaanvoer in liet 2e kwartaal, ge ven wij van de voornaamste rubrieken de volgende ver gelijkende cijfers: Veile koeien 1907 462 si., 1908 570, 1909 721 Geldekoeien 1427 1672 1789 Kalikoeien 1035 1130 794 V. schapen 2243 2280 1260 Overhouders 4510 5610 5829 Lammeren 6755 7425 72oo Vette varkens 649 603 Bij ©ene toenenieiiden aanvoer van vette koeien en geldekoeien, valt ©ene afnam© van kalfkoeien te ,con- statoeren. Men zou daaruit het besluit kunnen trek ken dat dat de vetweiderij in Hollands Noorden toe neemt. terwijl de melkerij afneemt. Dat zouden de ge volgen van 'liet gebrek aan geschikte arbeidskrachten zijn. waaraan bij de melkerij behoefte is. De kleinere aanvoer van vette schapen is ©en tijdelijk verschijn sel. Zij zijn er bijna nog niet. I POLITIE. 1 Ter secretarie dezer gemeente worden inlichtingen verzocht omtrent een verloren zilveren broche (Zeeuw- sche). naar waarnemingen verricht in den morgen van 26 JUNI, medegedeeld door het Koninklijk Nederlandsch Meteo rologisch Instituut te De Bilt. OVERZICHT. In het gebied van de waarneming is de hoogste be kende-stand van den barometer 772.6 te Horta. De laagste stand van den barometer is 756.5 m.-M. te Helder. VERWACHTING. Meest matige Z.Westelijke tot N.Westelijke wind. Zwaar bewolkt. Weinig of geen regen. Zelfde tempe ratuur. koop aangeboden werd. tegen een zeer lagen prijs 't Goud stond verpakt in zakjes in een dorp aan Russische grens; de echtheid ei van kon men ee^t door deskundigen laten vaststellen. Enkele heeren dachten een goed zaakje te kun^ doen en reisden naar Rusland, waai hun inderdaad zakjes goud werden getoond'. Zjj kochten eenige jes en gingen er mee naar Parijs, om bet goud daar Ie gelde Ie maken. In Parijs bleek evenwel, dat zich zakjes met rood koper in de hand hadden R ten sloppen! Zij hadden 43,000 mark verloren. De oplichters hadden aan de heeren uit liet W,up. perdal wel een paar zakjes met goud laten zien maar die waren later weggemoffeld, en zakjes mej rood koper waren er voor in de plaats gekomen, j TVPHUS. Het aantal tyfus-lijders was gisteren te Altwasser (een Silezisch plaatsje van 10.000 inwoners) tot 376, het aantal sterfgevallen aan de ziekte tot 10 geklop, men. CASTRO'S KANSEN IN VENEZUELA. In de Amerikaansclie pers oordeelt men vrij alge. meen, dat Venezuela niets meer te duchten heeft van pogingen om Castro's bewind te herstellen. De Press te Philadelphia schrijft: Een rooftocht uic de Vereenigde Staten ten gunste van Cipriano Cas- tro zou klinken als ironie. Maar Venezuela heeft wel. rug te vreezen van den roekeloozen waaghals en for. tuinzoeker In deze dagen, nu de marinepolitie de grootste waakzaamheid uitoefent. Een torpedojager zou spoedig raad weten met den vrijbuiter, als deze zich niet onmiddellijk overgat, zelfs als de expeditie er in slaagde in zee te ste. ken. RIJK EN ARM. Het laatste „Bulletin de statistique municipale" van Parijs publiceert een reeks cijfers, die van bijzon der belang zijn, wijl zij het onderscheid tusschen rijk en arm, ook wat geboorte, ziekte en dood betreft, aanschouwelijk maken. In de rijke en welvarende dis tricten van Parijs (1, 7, 8, 9 en 16) kwamen op 1000 inwoners in 't laatste jaar slechts 10 tot 14 geboorten voor; in de arme districten (4, 13, 14, 15 19 en 20) op 1000 inwoners 21 tot 24 geboorten, aldus ongeveer het dubbele. In de arme districten stierven van de 1000 personen 20 tot 25; in de rijke daarentegen 10 tot 13, aldus juist de helft. Hetzelfde beeld toont het ziektecijfer. Van de 100.000 inwoners stierven aan pokken in de arme dis tricten gemiddeld 29, in de rijke 4.3; aan kinkhoest ir. de arme districten 15, in de rijke 1.5; aan diphte- ritis in de arme 11.8, in de rijke 3.1, aan tuber culose in de arme districten 523, in de rijke 163. Derhalve veel meer geboorten op hetzelfde getal in woners ,in de arme dan in de rijke districten; daar entegen het dubbele aantal sterfgevallen en nog veel meer ziektegevallen tot zelfs zesmaal zooveel als met pokken en tienmaal zooveel als met kinkhoest het ge val is. KERMIS. Van de kermis is wei een der grootste aantrek kelijkheden 'het paardenspel, dat zijn groote tent van „palen en zeilen en touwen" heeft opgeslagen op de Laan, op 't Land van den heer Roggeveen. Avond aan avond loopt de tent vol'. En daar zat wel niemand van de vele bezoekers zijn, die niet met groote tevre denheid de- tent verlaat. De Directie Roberti-Althoff beschikt over ©en uit muntend gezelschap. De heer Roberti zoowel als do hoer Althoff bieden het publiek mooie dressuur aan van hunne paarden en kranige rijkunst. Kunstrijders en kunstrijderessen vertoonen hunne toeren met zcld- zarne. zekerheid en geoefendheid. Behalve dan wat feitelijk behoort tot de prestaties van ©en paarden spel, is er "in het programma afwisseling aange bracht door een kunst trompetter, die o. a. blaast op 2 instrumenten tegelijk; door honden die werkelijk reuzensprongen maken; door een kunstenmaker op do fiets, -deze laat zien ongcloofelijke toeren met oen ge mak en oen clagance, die ♦verbdzing wekken. Deze Uit en voor de pers. NIET KUYPER, MAAR HEEMSKERK. Onder dit opschrift schrijft Het Huisgezin (r.-k.): Wij lezen in de Stichtsche Courant, het orgaan van het anti-revolutionnaire Kamerlid De Waal Ma- let'ijt: „Aan het optreden, zoo noodig, van dr. Kuyper staat thans o. i. niets meer in den weg. „De stembus heeft gesproken in zijn voordeel. De groote vraag is nu o. i., zal dr. Kuyper te vinden zijn andermaal de thans dubbel zware regeertaak te aanvaarden zoo een sterke aandrang daartoe op hem wordt uitgeoefend." Wat kan toch de Stichtsche Ct. hebben genoopt, het bovenstaande te schrijven? De vraag, öf dr. Kuyper eventueel bereid zou zijn weer minister te worden, en dan natuurlijk weer mi- nister-president, is voor het oogenblik zonder eenige practische waarde. Ze is verder minder kiesch ten aanzien van minis ter Heemskerk, wien eigenlijk te verstaan wordt ge geven, dat hij gerust kan, misschien behoort op te stappen. Bij alle waardeering voor de groote gaven van dr. Kuyper blijft toch het feit, dat de inzet van den verkiezingsstrijd, voor de vereenigde rechterzijde niet is geweest het effenen van den weg tot het ministerambt voor dr. Kuyper, maar het behoud van het ministerie-Heemskerk Indien de heer Heemskerk zijn portefeuille neer legde om geen andere reden dan om voor dr. Kuyper plaats te maken, dan zou dit door de rechterzijde ais geheel zeer euvel wórden opgenomen. Gelukkig behoeft daarvoor niet de minste vrees te bestaan. Gemengd Nieuws. EEN EIERENEABRIEK. Een verzekeringsagent, die voor het sluiten van een brandverzekering de te verzekeren peroeelen bezocht, werd door de belanghebbende overal rondgeleid dooi de huizen, behalve door ©en kamer. Toen de agent erop bleef staan ook die geheime kamer te zien, daar hij anders natuurlijk weigeren moest de polis uit te reiken, kreeg hij toegang ©n zijn verbaasde oogen aanschouwden.een eieren-fabriek, waarin de dooiers en het wit afzonderlijk langs schei kundigen weg werden bereid. Dit wekt, zegt het Engelsche blad, waarin wij dit lazen, angstige vermoedens omtrent do „gepelde" eitjes, die men bij tientallen in sommige „ververschings- gelcgcnheden" voor 't raam kan zien staan. Wij zouden zeggen, dat het wellicht spoedig ook mogielijk zal blijken „ongepelde" eitjes te vervaardi gen en dat men in de toekomst ook niet meer op deze onontbolsterde pluimveeproducten aan kan. Men zal er dan wat op moeten verzinnen, om voortaan iets anders dan eieren voor zijn geld te kie- zeft. ONNOOZELE HALZEN. Eenige welgesteld© burgers in het Wjupperdal ont vingen onlangs ©en schrijven, waarin hun goud te Het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam seint ons, dat Mr. De Meester voor Den Helder zitting zal ne men in de Tweede Kamer en dus voor Schoterlaiid zal bedanken. Geïnformeerd in Den Haag ontvingen wij ook van daar de bevestiging van dit bericht. Marktberichten. Medemblik, 24 Juni 1909. por 35 K.G. R/2 H.L.) Aardappelen groote muizen f 2.35 a f 2.60 kleine muizen f 1.70 a f 1.95 groote ronde f 2.30 a f 2.45 Aanvoer 1640 manden of zakken. Medemblik. 25 Juni 1909. Aardappelen groote muizen kleine muizen groote ronde kleine ronde blauwe per 35 K.G. (V2 H.L.) f2.45 a" 2.60 f 1.80 a 2.- f2.- a 2.25 f0.- a 0.- f0.- a 0.- Aanvoer 1600 manden of zakken. Broek op Langendjjk, 25 Juni 1909. per 35 K.G. (V2 H.L.) Aardappelen gladbl. f 2.25 a f 2 85 muizen f 1.70 a f 2 60 kleine f 1.60 a f 1.75 Wortelen per 100 bos f 1.75 a f 2.60 Hoorn, 24 Juni. Aangevoerd 208 stapels kaas, wegende 75854 K.G. Kleine 30,—. Commissie f30.50, Middelb. f -.— Fabriekskaas f28.—. Alkmaar, 25 Juni. Kaas. Aangevoerd 400 Stapels, wegende 230000 K.G. FabriekskaasKleine f 28.—, Comm.f —.—Middelb. f Boerenkaas:Kloine f 30.50, Comm. f31.—Middelb. f31.50 Alkmaar, 25 Juni. Aangev. 54 H.L. Tarwe f 12.— a Gerst chev. 0.— a 0.— Haver 4.60 a 5.— Bruine boonen 15.— a Witte 13 50 a -.- Groene Erwten f 12.25 a Grauwe -.- a -.- Alkmaar, 26 Juni 1909. 20 Paarden 50.— a 150.— 21 Koeien 140.— a 210.— 31 Nuchtere Kalveron 8.— 20.— 47 Magere Schapen h 14.— t 23.— 64 Lammeren 5.— a 8.— 41 Magere Varkens 16.— a 28 116 Biggen 8.— a 13 Kipeieren per 100 3.75 a 4.25 Kop Boter 0.55 a 0.676 Nieuw lieven. Station Noord-Sehnrwonde. 25 Juni 1909. per 35 K.G. Aardappelen groote muizen f 2.30 a f 2.60 drielingen f 1.40 a f 1.80 Bloemkool per 100 stuks f a f 0.— Aangevoerd 519 zak aardappelen. Voor de talrijke bewijzen van deel neming ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Ecbtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw GEERTJE KEPPEL, betuigen wij bij deze onzen hartelijken dank! Uit aller naam, Jn. BUTTER Cz. Oudkarspel, Juni 1909. Er biedt zich aan: tutu om als Markeur of Stalknecht bii ker missen op te treden. bladU°htingen aan b6t Bureau van dit best kunnende melken. Franco Brieven letter C, Bureau van dit Blad. GEVRAAGD, wegens onverwachts huwelijk van den tegenwoordige bij C. SMIT Gz., Burgerbrug. Wegens huwelijk der tegenwoordige, wordt tegen Augustus of eerder gevraagd, bij A. HOOGSCHAGEN, Koegras. biedt zich aan. Adres Hulppostkan toor Nieuwe Niedorp. een beste TE KOOP: 9 maanden oud, bij C. J. VENNIK, Oudkarspel. TE KOOP: een gebruikte met zitting, bij J. DEN HARTOG, Smid te St. Maartensbrug. voor le hypotheek tot elk bedrag be schikbaar rente 4 procent minstens. Br. fr., onder letter N., Bur. v. d. blad. BeschikbaarParticulier Kapitaal op Landerijen. Br. fr. no. 37, Bur. v. d. Blad* Nog voorradig le kwaliteit een groote partij bij WIEBE Langendijk. gevraagd, 't liefst van particulier. Franco aanb. onder lett. M 4, aan de Firma ZWAAN ZOON, Advertentie- Bureau, Alkmaar. TE KOOP: Een nieuwe Boerenwagen, een nieuwe Speel- of Kaaswagen, twee nieuwe Drie- wielde Karren, een gebrnikte Sportkar met patentassen, een gebruikte Jachtkar met patentassen, een beste gebruikte Boerenwagen, twee Melkkroseen voor een hond, twoe Bakwagens, waarvan een voor Ket. A. LIGTHART, Schagerbrug.

Schager Courant | 1909 | | pagina 2